Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 332

Tema: Koliko ste zaista pedantne

  1. #51
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    , maria, di si nju našla?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Ja sam svinja-matrona 8)

    Majka svih svinja forumskih.

    Jel sad ide postrojavanje??

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Dooobra tema, još da je stižem pročitat

  4. #54
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Citiraj vještičica prvotno napisa
    prašina je svetinja, a u to se ne dira
    Genijalno
    legendarno
    i ja se pridružujem
    a svako malo odlučim da ću biti urednija
    a nemam još ni djecu

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ako ide kakvo postrojavanje i ja se upisujem u pajceke

    MM i ja počistimo stan u subotu, a u utorak već izgleda ko da tri tjedna nismo čistili. Svakih par mjeseci imam veliko čišćenje, ali brzo se sve vrati u "normalu"

  6. #56
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    MM i ja počistimo samo kad nam se najave gosti (zguramo sve u ormare i ladice, pa poslje ne znamo gdje je šta i malo mahnemo svetu prašinu sa vidljivih mjesta )
    nenajavljeni gosto mogu do sutra zvoniti, ne otvaramo
    generalna čišćenja su pred praznike, kad očekujemo više gostiju

  7. #57
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Od kada me mama svake subote napastovala da obrišem prašinu, usisam, oribam kupaonu i pobrišem pod (s riječima:"biti češ mi jednog dana zahvalna)- to mi se ''uvuklo pod kožu'' i to mi je svake subote pravilo.
    Ok, možda od kada sam rodila nije baš subota, ali navedene stvari obavezno radim jednom tjedno.
    Kuhinja mi je uvijek čista - jer sve odmah pospremam kako kuham, suđe sa stola ide ravno u suđericu, to i ne računam kao neki posao.
    Krevet ako ne složim kada se ustanem, imam osjećaj da nisam niti ustala

    Veš operem redovito kako se skupi, a o peglanju nebi . To mi je valjda najgori posao koji je čovjek izmislio.

    Sve u svemu, uvijek se držim one: stavi pravu stvar na pravo mjesto, i uvijek znam gdje mi je što.
    Ne podnosim nered i jednostavno ne mogu funkcionirati normalno ako me MM-ove hlače i majica gledaju s trosjeda

    Mogu tolerirati prašinu, mrvice po podu i tepihu koje se skupe tokom tjedna - uopće se ne obazirem, ali do subote

    E sad dal sam pedantna ili ne? Nadam se da jesam, jer me mama tome učila i zahvalna sam joj na tome.

  8. #58
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    S druge strane, prozore i zavjese perem valjda 2 puta godišnje. :/

    Aliii, cvijeće zaljevam svaki dan i odcvale cvijetove trgam skoro pa jednom tjedno.

  9. #59
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Od kada me mama svake subote napastovala da obrišem prašinu, usisam, oribam kupaonu i pobrišem pod (s riječima:"biti češ mi jednog dana zahvalna)- to mi se ''uvuklo pod kožu'' i to mi je svake subote pravilo.

    E sad dal sam pedantna ili ne? Nadam se da jesam, jer me mama tome učila i zahvalna sam joj na tome.
    Mene je mama gušila sa tim rmbačenjem po kući zvanično od 6. razreda i definitivno mi je usadila radne navike. Ako se sa te strane gleda onda jesam pedantna ali onda isplivavaju razni drugi parametri koji se prate da bi se dala konačna ocena

    A koji su to razni drugi parametri? Recimo, sedneš ujutru i piješ kafu, sunce pada baš na 2 trpezarijske stolice na kojima vidiš da je neki paučak baš vredno radio. I to ko zna kad. Koliko nas i koliko često pređe pajalicom po tim ćoškovima koji se ne podrazumevaju (podrazumevaju se zidovi, štokovi, prozori) a koji se vide i koji su definitivno jako zgodna mesta da se ugnezdi pauk?

    U te druge parametre ne spada usisavanje, veš, pranje prozora, ribanje kupatila, brisanje prašine - to je basic program i neke od nas ih rade češće ili ređe.To su baš one sitnice koje itekako daju ocenu o čistoći jednog doma a kojima se ne trebaš puno posvetiti, samo ih trebaš videti

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ja smatram da paukovi u ćoškovima jedu moljce ,muhe i ostale gadosti pa živimo u simbiozi...

    i marka nikad niti jedan nije ugrizao kod mene u stanu, ali kod moje mame gdje se zubnim koncem čiste utori parketa, mali dođe s natečenom rukom.............pauk koji joj je promakao .....

  11. #61
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    oooo, pa ja sam i ranije od sestog osnovne bila upucena u sve tajne blistavog doma, sve pod uzrecicom: jedes svaki dan - znaci i wc skoljku mozes prati svaki dan...

    i bogme, prala se, svaki svakcijati dan... i to cisto da cisce ne moze bit. i melo se i usisavalo i brisao pod i prasina po cijeloj kuci i glancao sudoper i stednjak (mama ima stednjak s tri plina i jednim kolom za struju - to kolo je i dan danas isto ko da je jucer kupljeno, bez onih poklopaca za zastitu i inih "cuvara" - a kupljeno je 1979.!!! :shock: :shock: )


    tako da o temeljitosti i metodama - ja nemam sta raspravljat. sve je to meni u malom prstu. i prljavstinu vidim na tri kilometra i kod sebe i kod drugih - ali me uopce ni najmanje ne tangira. ta dresura na mene je ostavila posve drugaciji "otisak" nego na kahnu, napr.


    i jos nesto - niste jos primijetile da ciscenje, recimo podnih plocica u kuhinji, i jest perpetuum mobile? tctctctctc... znaci da vam nikad nije bilo dovoljno dugo sporko da se fleke s plocica same pocinju, pukim trenjem o klizeca koljena, papuce i ino, skidati???


    amaterke

  12. #62
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    i jos nesto - niste jos primijetile da ciscenje, recimo podnih plocica u kuhinji, i jest perpetuum mobile? tctctctctc... znaci da vam nikad nije bilo dovoljno dugo sporko da se fleke s plocica same pocinju, pukim trenjem o klizeca koljena, papuce i ino, skidati???


    amaterke
    LOOL

  13. #63
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Litala, ispravi me ako grešim - dakle, fora je biti pedantan ali ne dozvoljavati da ljudi to primete i iskoriste

    Iliti još bolje - dozvolite prirodi da sama odradi svoje. Kruženje materije, samočišćenje, jačanje imuniteta...sve je to majčica priroda savršeno uredila. Mislim, ko je na livadi video prašinu?

  14. #64
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    eto, vidis da ce ti s vremenom samo prosvitlit!

  15. #65
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ma lako je tebi sa 4 vagona da pratiš majku prirodu. Ja još uvek stojim na samo 2 pa neka su i blizanačka

  16. #66
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    Kad se sjetim onih tema o čistoći pa kad pomislim na to koliko ustvari žena gleda čistoću kuće druge žene... Brrrr, meni je spuki takve ljude zvati k sebi.

    Dakle, o otvorenoj temi: kad čistim-čistim temeljito. Problem je, naravno, što mi je čišćenje zadnje na popisu aktivnosti.
    Eto, jučer sam oribala radnu plohu u kuhinji. Sva sja. I bit će takva još danas, a za dalje ne garantiram. Spremanje je za mene ko umjetnost: nemrem ako nemam inspiracije 8) .[/quote]

    uzela si mi riječi iz usta...........osjećam pomanjkanje inspiracije

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    jedna moja prija je unuka oficira JNA... njena baka nikad nije radila (van kuće) pa sukladno tome:
    štirka kuhinjske krpe
    ima jastučnice za dan (peglane ako netko uđe u sobu) i one za noć - posteljina se mijenja 2 x tjedno i ima ručno kačkane prekrivače na krevetu
    svaki dan peče barem jedne kolače
    čisti sve kuhinjske elemente jednom tjedno
    zavjese jednom u dva tjedna a ako je u posjet bio pušač odmah kad on prođe kroz vrata
    prašina se briše svaki dan a usisava se svaki dan + po potrebi
    pauci tu ne žive... ni muhe isto...
    mačka i pas se kupaju 1 x tjedno i još mi nije jasno kako preživljavaju

    ja ne bih rekla da je pedantna, nego da ju je napao neki virus
    uvijek sam iznova :shock: :shock: :shock: kad smo gore kod nje...

  18. #68
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Prljavština me smeta jer sam u duši pedantna.

    tu sam se i ja našla... budući da sam djevica po horoskopu, negdje mora biti ta moja pedantnost... dugo sam se pitala kaj to s menom ne štima i evo... konačno sam shvatila da sam i ja u duši pedantna, a kak veli AdioMare, nemam pojma koji mi je vrag svo ostalo vrijeme...


    dakle, pridružujem se oink oink grupici...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    jedna moja prija je unuka oficira JNA... njena baka nikad nije radila (van kuće) pa sukladno tome:
    štirka kuhinjske krpe
    ima jastučnice za dan (peglane ako netko uđe u sobu) i one za noć - posteljina se mijenja 2 x tjedno i ima ručno kačkane prekrivače na krevetu
    svaki dan peče barem jedne kolače
    čisti sve kuhinjske elemente jednom tjedno
    zavjese jednom u dva tjedna a ako je u posjet bio pušač odmah kad on prođe kroz vrata
    prašina se briše svaki dan a usisava se svaki dan + po potrebi
    pauci tu ne žive... ni muhe isto...
    mačka i pas se kupaju 1 x tjedno i još mi nije jasno kako preživljavaju

    ja ne bih rekla da je pedantna, nego da ju je napao neki virus
    uvijek sam iznova :shock: :shock: :shock: kad smo gore kod nje...
    :shock: :shock: :shock: :shock:

    ajme

  20. #70
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    i jos nesto - niste jos primijetile da ciscenje, recimo podnih plocica u kuhinji, i jest perpetuum mobile? tctctctctc... znaci da vam nikad nije bilo dovoljno dugo sporko da se fleke s plocica same pocinju, pukim trenjem o klizeca koljena, papuce i ino, skidati???
    A-HAAAA!!!
    ali kod nas ne kuhinja, nego laminat u dnevnoj - da smo ludi, svako 10 minuta bi brisali pod za psom (jako je neuredna kad pije vodu ). ali pas istovremeno sluzi ko metla, a carape od MD (taj ne vjeruje u papuce) ko krpa!

    sto se tice ovih drugih parametara - u stanu gdje smo ja i MD sam ćorava totalno. nista ja to ne vidim. onda dodem kod mame i tate i tu vidim SVE! zato tu jednostavno uvik imam krpicu neku pri ruci i nisam lijena cim nesto ugledam, odmah rijesit. (ionako sam na praznicima pa nemam puno pametnog posla )

  21. #71
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    ja ne bih rekla da je pedantna, nego da ju je napao neki virus
    uvijek sam iznova :shock: :shock: :shock: kad smo gore kod nje...
    malo smo opsesivno kompulzivni?

    btw zaboravih: OINK OINK! vidi smajli

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    kory ja samo mislim da je toj ženi bilo jako dosadno... znaš kako je bio život pred 60-ak godina... i k tome još sama u stanu, daleko od ikog poznatog, na drugom kraju bivše Jugovine, čekajući svog vojnika... nema tv-a, jel'tad bilo radia :? a još manje foruma
    i tako ti se stvore superdomaćice...

  23. #73
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Ja smatram da paukovi u ćoškovima jedu moljce ,muhe i ostale gadosti pa živimo u simbiozi...
    I ja ovako, isključivo jer istinski cijenim paukove i njihov trud. Paučine (dakle niti koje vise, i njišu se) ostavim MM-u, on je viši pa ih prije ugleda.

  24. #74
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ili je liječila tugu na taj način.
    tako je bilo kod moje none koja je do nedavno bila super baka- sad je nepokretna
    stvarno si mogao s poda jest
    nije baš imala jastučnice za dan i noć ali blizu
    pitala sam je zašto čisto čisti pa mi je rekla da je tako počela otkad joj je umro M, rano je ostala udovica, djeca se poženila i tako se praznila jadna
    ne želim tu uvlačit neku depru, ali kad dođem tako negdje gdje sve blista odmah pomislim kako nešto ne valja
    po tom obrascu, mi smo izgleda sve redom sretne žene pa dignimo glavu, juhuhuuuu

  25. #75

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    po tom obrascu, mi smo izgleda sve redom sretne žene pa dignimo glavu, juhuhuuuu
    :D

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    jedna moja prija je unuka oficira JNA... njena baka nikad nije radila (van kuće) pa sukladno tome:
    štirka kuhinjske krpe
    ima jastučnice za dan (peglane ako netko uđe u sobu) i one za noć - posteljina se mijenja 2 x tjedno i ima ručno kačkane prekrivače na krevetu
    svaki dan peče barem jedne kolače
    čisti sve kuhinjske elemente jednom tjedno
    zavjese jednom u dva tjedna a ako je u posjet bio pušač odmah kad on prođe kroz vrata
    prašina se briše svaki dan a usisava se svaki dan + po potrebi
    pauci tu ne žive... ni muhe isto...
    mačka i pas se kupaju 1 x tjedno i još mi nije jasno kako preživljavaju

    ja ne bih rekla da je pedantna, nego da ju je napao neki virus
    uvijek sam iznova :shock: :shock: :shock: kad smo gore kod nje...
    :shock: :shock: :shock: :shock:

    ajme
    Jel ono tvoja mama ili netko drugi hekla nakvaknjake??? Tko god bio-lijepo bi se slagao s gospojom oficirušom.
    Ovo s dvije posteljine mi je totalna egzota .

    Mislim da je kompulzivno spremanje stil života i odraz karaktera. Bespredmetno je govoriti o tome da sve ono što je spremljeno i očišćeno za 24 sata više neće biti takvo. Baviti se onda nečim tako užasno nekreativnim iz čega ne proizlazi ništa korisno/zanimljivo/trajno/zabavno/što god meni je u najmanju ruku glupo. Sizif je, gurajući kamen, makar imao neki cilj. Dakle, meni se nekak čini da žene koje tako vrijedno spremaju i čiste ustvari ne znaju što će sa sobom pa ubijaju vrijeme. Ili jednostavno žele biti (po nekim čudnim pravilima) savršene domaćice i po principu Pavlovljevog refleksa kad dođu doma uzimaju krpu u ruke.

    Nego, bila je jučer repriza "Mijenjam ženu": mama Heda vs. mama Maca. Tko je gledao??? Ako netko je-ja sam Heda .

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    jedna od baba... šteta, nisam gledala

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    nakvaknjaci? heklani? tu priču nisam čula...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    jedna od baba... šteta, nisam gledala
    Kaj da ti velim: Heda je rastavljena milion godina, ima troje djece, kćer od 18 živi s dečkom u istom stanu, a imaju i podstanara (18 godina) . Svi sviraju, često odjednom, a Heda se iz hobija bavi dirigiranjem. Inače predaje neki glazbeni ili nekaj na Učiteljskoj akademiji. Stan u centru ZG-a.

    Maca je, naprotiv, žena s jednom kćeri, živi na selu, uzgaja sve kaj se uzgojiti da (s nogama i bez njih), možeš joj jesti s poda, prava katolička supruga koja kaže da zbog vjere nije nikad ni pomislila na rastavu. Kad se vratila kući njena kćer-jedinica je komentirala kak je mama bila nasmijana i sretna. The end.

    P.S. Hedu za saborsku zastupnicu!!! Dolje Marijana Petir!!! 8)

    nakvaknjaci? heklani? tu priču nisam čula...
    Nemoguće!!! Priča je legendarna
    Maria, daj reprizu!!

  30. #80
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Jel ono tvoja mama ili netko drugi hekla nakvaknjake???...
    Bože mili, koja riječ! NAKVAKNJAK! (Divan li je hrvatski jezik 8) !):D :D :D Ajde to probajte reći brzo nekoliko puta Zvuči mi kao neki hibridni jezik za sporazumijevanje pataka i magaraca :D.
    BTW, kako to izgleda i čemu uopće služi? :/

  31. #81
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Jel ono tvoja mama ili netko drugi hekla nakvaknjake???
    pretpostavljam da je to nekaj kaj se stavlja na kvake ?!?!? :?

    al' fakat velika mi je enigma čemu bi to moglo služiti (ako sam u pravu da je to to)..

  32. #82
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj vjestica prvotno napisa
    MM i ja počistimo samo kad nam se najave gosti (zguramo sve u ormare i ladice, pa poslje ne znamo gdje je šta i malo mahnemo svetu prašinu sa vidljivih mjesta )
    nenajavljeni gosto mogu do sutra zvoniti, ne otvaramo
    generalna čišćenja su pred praznike, kad očekujemo više gostiju
    MM i ja počistimo stan u subotu, a u utorak već izgleda ko da tri tjedna nismo čistili. Svakih par mjeseci imam veliko čišćenje, ali brzo se sve vrati u "normalu"
    potpisujem

    i ja sam pedantna u duši ali mi je čišćenje zadnje na popisu prioriteta, a oni idu nekako ovako: obitelj, prijatelji, hobi...
    Mm nije jasno zašto mi nered ne smeta recimo 10 dana a onda poludim i počnem čistit i govorim mu da je neuredna svinja i da tako više ne ide

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    nakvaknjaci? heklani? tu priču nisam čula...
    tzo se nahekla sa cofom pa se stavi na ulaštenu kavaku ( mesinganu ) da se ne prlja....

    sick enough ?

  34. #84
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    nakvaknjaci? heklani? tu priču nisam čula...
    tzo se nahekla sa cofom pa se stavi na ulaštenu kavaku ( mesinganu ) da se ne prlja....

    sick enough ?
    as ti ga miša kaj sve nebum čula :shock: :shock: :shock:

  35. #85
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    I posle se usudi da se smatraš domaćicom

  36. #86
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    nakvaknjaci? heklani? tu priču nisam čula...
    tzo se nahekla sa cofom pa se stavi na ulaštenu kavaku ( mesinganu ) da se ne prlja....

    sick enough ?
    jel možeš to negdje slikati da vidimo kako to izgleda?
    pokušavam si zamisliti, ali mi teže ide.

  37. #87
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    kako je bio život pred 60-ak godina
    nema foruma
    i tako ti se stvore superdomaćice...
    svinjice moje drage , što mislite, je li ovo razlog našeg svinjeraja?

  38. #88
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Nakvaknjak! Ja ću riknut i na ime i na svrhu tog čuda

  39. #89
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    kako je bio život pred 60-ak godina
    nema foruma
    i tako ti se stvore superdomaćice...
    svinjice moje drage , što mislite, je li ovo razlog našeg svinjeraja?
    da nije ovo, bilo bi nešto drugo
    šta da kažem, nepopravljiva sam :rok,rok:

  40. #90
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    obozavam da mi je uredno, a mrzim glupe kucanske poslove. kad ih radim, uvijek imam osjecaj da gubim vrijeme.

    heda dirigentica? mislim da ju znam, pjevala sam nekad davno u jednom zboru kojim je dirigirala; osim toga je i clanica MENSE, je l' da?

  41. #91
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Uopće nisam pedantna, kod mene vlada kreativni nered, moja draga I dođe, sve pospremi, a nas tri praščića za čas vratimo stan u prvobitno razbacano stanje. Sreća da četvrti praščić još uvijek ne svinji okolo ...

  42. #92
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Od kada me mama svake subote napastovala da obrišem prašinu, usisam, oribam kupaonu i pobrišem pod (s riječima:"biti češ mi jednog dana zahvalna)- to mi se ''uvuklo pod kožu'' i to mi je svake subote pravilo.

    E sad dal sam pedantna ili ne? Nadam se da jesam, jer me mama tome učila i zahvalna sam joj na tome.
    Mene je mama gušila sa tim rmbačenjem po kući zvanično od 6. razreda i definitivno mi je usadila radne navike. Ako se sa te strane gleda onda jesam pedantna ali onda isplivavaju razni drugi parametri koji se prate da bi se dala konačna ocena

    A koji su to razni drugi parametri? Recimo, sedneš ujutru i piješ kafu, sunce pada baš na 2 trpezarijske stolice na kojima vidiš da je neki paučak baš vredno radio. I to ko zna kad. Koliko nas i koliko često pređe pajalicom po tim ćoškovima koji se ne podrazumevaju (podrazumevaju se zidovi, štokovi, prozori) a koji se vide i koji su definitivno jako zgodna mesta da se ugnezdi pauk?
    U te druge parametre ne spada usisavanje, veš, pranje prozora, ribanje kupatila, brisanje prašine - to je basic program i neke od nas ih rade češće ili ređe.To su baš one sitnice koje itekako daju ocenu o čistoći jednog doma a kojima se ne trebaš puno posvetiti, samo ih trebaš videti
    Ne zamaram se tim paučićima eno na prozoru mi je jedan (ili više njih) tako dobro opleo ljubićice da su zaštičene od pada.
    Nekako sam mišljenja kao i maria71 - živim s njima u simbiozi.
    A ima toga još u rangu tih čoškova i skrivenih mjesta kaj valjda počistim isto kao i prozore - 2 puta godišnje.
    Izgleda sam i ja u "duši pedantna".

  43. #93
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    eh, sad kad ste se raspricale onda se i meni cini da se samo tjesim, po nekim stvarima sam i ja samo u dusi pedantna.

    nakvaknjak? :shock:

    oduvik san tila znat plest, vest i ostale rucne radove, plest jos nesto i znam, a ovo drugo me nisu tili naucit

    najprije me skartavala moja kuma, pa onda i sveki, pitam ju jednom da me nauci a ona: "jesi luda, aj lipo uzmi biciklu i podji na kavu sa prijateljicama, to ti je samo dangubljenje, nista od toga, sve sta u kuci radis nikakve koristi, triba nparavti ono osnovno, a svo drugo vrime potrosit na pametnije stvari." (u koje spada setnja sa muzem i dicom, kava sa prijateljicama, citanje knjiga, uglavnom sve ono u cemu gustas, op.a.)

    mudra je to zena.

  44. #94
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    A ima toga još u rangu tih čoškova i skrivenih mjesta kaj valjda počistim isto kao i prozore - 2 puta godišnje.
    Izgleda sam i ja u "duši pedantna".
    izgleda da nas ipak ima više ovakvih, prolazim jučer kraj jednog ormara i ponukana ovom temom, pogledam između ormara i zida...a ono paučine...

  45. #95
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    nakvaknjak je kul izum za superdomaćice, ali ja sam ipak više otkinula na dnevnu i noćnu posteljinu.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa

    heda dirigentica? mislim da ju znam, pjevala sam nekad davno u jednom zboru kojim je dirigirala; osim toga je i clanica MENSE, je l' da?
    E, ovo mi je promaknulo. Ni ne čudim se ako je istina.

  47. #97
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Eeee, al' ja guštam u ručevnim radovima

    I tu se negdje moja pedanterija u/po kući i završava

    Istrošim ono što je ostalo od poslovne upotrebe (na poslu sam po defaultu bolesno pedantna ) na brojanje petlji i ravan porub

  48. #98
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Eeee, al' ja guštam u ručevnim radovima
    zato sam ja tako odusevljena tvojim rukotvorinama

    dodjem ja kod tebe da me naucis?

  49. #99
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    dodjem ja kod tebe da me naucis?
    Narafski draga

  50. #100
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Citiraj zhabica prvotno napisa
    dodjem ja kod tebe da me naucis?
    Narafski draga
    :D

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •