Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Biranje odjeće

  1. #1
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno Biranje odjeće

    Da li vaši klinci sami u dućanu biraju koji komad odjeće ćete kupiti, imaju li kakve želje i smjernice još prije kupovine, svidi li im se nešto što ima prijatelj, pa bi i oni takvo...?
    Moj sin bira u dućanu između nekoliko modela koje mu ja predložim. Nema nikakve želje prije kupovine odjeće i obuće, nezna niti da mu nešto treba, i općenito mu je odjeća nebitna stvar u životu. Ima jednu omiljenu majcu, jedino za nju nešto prokomentira kad mu ju pripremim za obući. Niti odjeću od prijetelja ne komentira, niti ne poželi, što se za igračke nebi moglo reći Zapravo: sretan je s bilo čim što ima na sebi

  2. #2
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    tako isto je i kod nas.
    potpuno mu je svejedno što ima na sebi, glavno da ne stišće i ne grebe.
    u današnjem svijetu, mislim da je to super osobina.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,282

    Početno

    Tak je i s mojim starijim.

    Ali mlađi..... taj je ko frajlica, kompliciran do bola!

    Sad smo dogovorili da želi nositi samo trenirke u paru (gornji i donji dio). OK, to sam prihvatila. Danas je pak htio navući majicu kratkih rukava preko dugih, pa onda gornji dio trenirke ... Katastrofa! Jedva jedvice smo se uspjeli dogovoriti. Vikendom bira sam i uzima iz ormara (a stariji bi ostao u pidžami cijeli dan ako mu ne donesemo na noge što treba obući). Eto, ima to i prednosti - ovaj mali će očito uskoro sam sebe servisirati (kako god bilo nesklapno, po mom mišljenju) a starijem ću ja birati stvari (i kupovati i određivati što da obuče) valjda do ženidbe...

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nemaju nekih zescih muzickih zelja, ovaj od 6 uzme sam sto ce obuc - dogovorim samo dugo-kratko, obicno se slozi (ponekad bas zapne, obicno ga pustim uz preporuku da "smije" kasnije promijeniti misljenje )

    ovaj od 3,5 isto voli "samoposlugu" voli da ima nesto na majicama nacrtano - bagere, junake i slicno, i voli da su mu hlace ko od majstora to znaci da imaju nasivene dzepove


    lako se s obojicom dogovorit. a taj djir s majicom kratkih rukava preko dugih - redovito upraznjavaju

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Naš mali jedva da zna što ima na sebi i zadovoljan je svime. Tako malo mu je to bitno da skoro svakodnevno nešto stavi naopačke.
    Ima nekoliko omiljenih komada koje bi nosio bez obzira na vrijeme i prigodu, ali ne buni se kad kažemo da ne može. To su majice sa slikama, s Rodinim natpisima i odnedavno pleteni prsluk jer je "isti ko tatin" (nije ni sličani, ali i tata nosi prsluke).
    Češće kupujemo bez njega, a i kad je s nama nije jako zainteresiran. Za razliku od starijeg koji je od početka bio uključen 100% i nije odstupao od svojih kriterija.

  6. #6
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Blago vama s dečkima! Moja zna točno (valjda od kad se rodila!) što želi nositi i ne odustaje od svog stila! Zato mi je draže kad je ona sa mnom pri kupovini, jer mi se zna dogoditi da pogriješim (rijetko, srećom, jer ju kužim)...

  7. #7
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Upravo zato sam se to i pitala! Moje kumče, mlađa je od mog B. 8 mj. ali valjda od svoje 2. godine bira i odlučuje o odjeći, i nema šanse da obuće nešto što joj se ne sviđa. Ali i od prijatelja mali, 9 mj. stariji od mog, je isto takav. A ovaj moj malac bi obukao bilo što, ako mu baš nije po volji, npr. košulja, malo mrmlja, ali obuče...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Blago vama s dečkima! Moja zna točno (valjda od kad se rodila!) što želi nositi i ne odustaje od svog stila! Zato mi je draže kad je ona sa mnom pri kupovini, jer mi se zna dogoditi da pogriješim (rijetko, srećom, jer ju kužim)...
    Potpis

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Mislm da nije samo dečki-cure, naš N (7god.) uglavnom ne razmišlja o odjeći ima ponešto, pogotovo ako ima lik iz crtića, što više voli ali ga generalno nije briga što nosi.
    S 2,5 godišnjakom je malo drukčije, on već neko vrijeme nešto hoće, a nešto neće obući i gleda se u često ogledalu da vidi kako mu stoji

  10. #10
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tari često kupim komad robe kada ona nije samnom, i za sada nije nikada rekla da joj kupljeno ne odgovara. Cipelice volim kupovati s njom jer teško mogu baš pogoditi broj bez nje, tada ona naravno pogleda što joj se sviđa i odlučimo što ćemo joj kupiti. A ako idemo zajedno u kupovinu za nju naravno da ju pitam da li joj se to što planiram kupiti sviđa.

  11. #11
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    MOje decke isto bas puno ne dira sto imaju ili nose. Uzmu iz ormara prvu majicu na vrhu i to je to. Kada idu sa mnom u ducan ponekad znaju reci da im se nesto svida, ali uglavnom odu gledati igracke i kazu da im uzmem bilo sto...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    73

    Početno

    starijem 6,5g apsolutno nebitno dok je mlađi 4,5g jako izbirljiv,nema šanse da taj ide nakam dalje od dvorišta,a da je na njemu nešto što mu se ne sviđa taj dan.
    Odjeću kupujemo svi zajedno na način da ja odaberem nekoliko komada u cijenovnoj kategoriji koju si možemo priuštiti,a tad oni iz ponuđenog odabiru

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    uglavnom mu nije bitno šta nosi, ali voli npr.majice s nekim popularnim likovima, to primjeti, ostalo nije bitno , bitno da je praktično za oblačenje i svlačenje

  14. #14
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moji uopće nisu izbirljivi, obuku što im kupim, a kupujem obično bez njih. Čak je i kći totalno nezainteresirana za to što će obući, jedino kad ide na neki rođendan onda želi suknju ili za ritmiku bira koji će dres. Rekao bi čovjek 'blago tebi s 8,5 godišnjakinjom koja nema prohtjeva', ali ta priča ima i svoju drugu stranu. Naime, jednako kao ju ne interesira što ima na sebi, tako ju također ne interesira ni u kakvom je stanju to što ima na sebi. Ona će bez pardona sjesti na zamazani pod, kleknuti na koljena u dvorištu, nema šanse da bi pazila kako pije jogurt da se ne bi slučajno zakapala. Najlonke nakon svakog njenog nošenja mogu direktno u smeće, a rijetki su petki kad dva dana za redom može obući iste hlače za školu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •