Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: voće,čokolino,nuttela,konfleksi - MIŠLJENJE iskusnih mama

  1. #51
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    T. za doručak voli odvaliti cvjetaču, brokulu ili neko drugo žarko povrće kuhano na pari sa sezamovim ili lanenim uljem

    Čokolino ne konzumira, sirni namaz nekada (češće smiskam sama sa sezamom i svj. sirom), tvrdi sir, nutelu kada joj da MM da poliže žlicu (zato se uvijek pobrinem da nestane u kratkom roku :grin: ). Jede ona nesretna jaja čokolodna :/ . Iako joj je veća fora "kupit" ih u dućanu, stavit na kasu, ogulit i bacit smeće u kantu nego pojesti.

    Čips i smoki ne jede u osnovi, tamani meki i rižine pahuljice (ali ne sa mlijekom rižinim ili sojinim).

    Kupovne kašice je jela prema situaciji. Kada je bila frka ili kad sam očekivala da neće jesti bi otvorili kašicu.

  2. #52
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Eh da, koliko često bi klinci trebali/smeli da jedu jaja? N ne jede meso nikako, ribu tu i tamo a ima dana kad stalno za večeru traži jaja, jede barena i pržena ponekad ali ja ne znam šta je previše.
    čuj, iskreno nemam pojma točno. Sjećaš se one reklame "Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje". Meni se to npr. čini ipak previše. Ja u principu rijetko kad svojoj baš skuham jaje, a pečeno nije jela nikada. Obično joj dadem u juhi (umjesto rezanaca). Ili imaš rezanaca s jajima.Moja deviza prehrane ti je: ne valja ništa previše, a opet ne valja niti jednu namjernicu totalno izbjegavati. Jedino što se fakat trudim je da kroz cijeli dan ima zatupljene u prehrani svih pet grupa namjernica: znači voće i povrće, proteine, mliječne proizvode, masti i žitarice. Jedan dan od proteina mogu npr. dati meso, drugi dan jaje, s time da barem jedan dan tjedno je riba. Tako i sa drugim grupama namjernica. A što se ostalo tiče ne opterećujem previše.

  3. #53
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    da, htjela sam vas, cure, nekaj pitati. Ja već neko vrijeme maloj za ručak skuham ono što i sebi. Da li vi isto to radite? Crukica ima 18 mjeseci.
    S time što ja jedem skoro neslanu hranu - onak' poluslano (naučila tako jer mi je tata bio bubrežni bolesnik, pa je mama za njega kuhala poluslano, a mi uz njega naučili tako jesti). S time da sam porijeklom Dalmatinka pa nikada nismo u hranu dodavali začine osim soli, bazilikuma, majčine dušice i sl. pa tako i ja kuham. I da, hranim se uglavnom ili lešo meso i juhica ili čušpajz, ponekad dinstano meso uz pire krumpri ili rižu, jednom tjedno lešo riba. Mislim da je to o.k. Kaj vi velite?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    elin: moji jedu sve kaj i mi od 1g,a S čak i ranije mada im i sad znam skuhat posebno ako mi recimo jedemo nekaj kaj oni ne mogu sažvakat kao meso na naglo i sl. 1) voća nikad dosta,S je s 8 mj je 4-5 voćke+5-7 keksa (to je još bilo u doba miksanja) i pedijatrica se nije mogla načudit količini 2) nije da mi dijete jede samo čokolino (žganci,griz,keksi s mlijekom) al mi je to za večeru nekak ok (3dl mlijeka + 4 žliice lina) jer nemože smislit žlicu koliko je umoran i neogu reći da lošije spava zbog šećera,spava odlično osim kad je bolestan il ga muče zubi. A je isto jela čokolino i dan danas ga zna pojesti i nije ovisnik o slatkome. mislim da je u svmu potrebna granica. 3) A je u dodir s nuttelom došla tek u vrtiću i ok joj je.Mi ju ne kupujemo osim za palačinke i to rijetko (draži su nam pekmezi-domaći) tako da je ni S nije probao nego jednom. Mada mislim da nije loša povremeno. 4) Ja cornflakes obožavam,al moji klinci baš i ne jer im se brzo razmoči,pa ga žvaču 5 dana pa nemogu progutati pa ih niti ne silim. 5) Nije užas smrznuti hranu pa ju izvadit kad zagusti (moji su to radili i nikaj ni meni ni bratu ne fali),i ja to ponekad napravim. Pazim kaj zamrznem jer je neka hrana poslije odmrzavanja groznog okusa (tijestenina,riža...),neka teško sjeda na želudac (paprika, zelje iz sarme- pa klinima dam meso iz tog),neka nije zdravo smrzavat i podgrijavat (mrkva,krummpir). Moji ti obožavaju brzinsku juhu-kupim smrznuto mljeveno pileće meso,povrće narežem na sitno (po novom imam rezač luka i povrća pa je još brže),sve to prodinstam na malo maslinovog ulja,dodam vodu i sol i gotovo za pol sata ("ubiju se u ručku")-evo baš grickaju sirovu tikvicu prije ručka. Sirius black :D za limun-meni je A s 10mj žvakala limun o grickalice i to je dlično jer unosi c vitamin pa netreba dodatke i vitaminske sirupe.Sad nažalost više nesmijemo iz zdrastvenih razloga jesti previše agruma a A bi se prežderavala u njima.

  5. #55
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    KORNY, nemoraš se ti nikome pravdati, kako stalno pišemo svaki roditelj radi ono što misli da je najbolje za njegovo dijete.

    Moram malo čangrizati, to mi je karakteristika : Argument niš nam se fali ne drži vodu, dokazano je da nepravilna prehrana djeluje na puno stvari.
    Ovi zdravstveni razlozi zbog kojih tvoje dijete ne smije agrume možda ipak imaju veze s time što ih je jela od 10 mjeseci?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    Nažalost ne,pitali pedijatricu.Kažem nažalost jer to nisu samo agrumi. To su i bomboni,lizalice i ima još toga.S obzirom da je astmatičarka radili smo i alergološki i nije alergična na baš ništa,na sreću,a i tamo nam je dr rekla da je to jednostavno tako. počelo prije nekih god dana,kad jede takvog nečeg u velikim količinama jednostavno se zacrveni dolje kad piški,pa jednostavno dajemo i dalje sve al u manjim dozama. mada sad kad razmišljam možda to i nema veze toliko s hranom (dok je doma sve je ok,a kad je bila u vrtiću koma,pa po savijetu ped nosimo svoj wc papir),al svejedno pripazimo kolio kislog unosi u sebe.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Na jugu
    Postovi
    109

    Početno

    Bila sam jučer kod susjede koja ima dvoje manje djece sa svojom malom starom šest i pol mjeseci,a susjeda joj je htjela dati smokiće i 7 days kroasane,što sam ja izričito odbila! Naravno ona kaže da već to može jesti....Dajete li vi svojoj djeci smokiće!? U nekima ima kikirikija pa me toga strah...samo da se informiram! I na kraju je još htjela i posjesti što sam opet odbila,a ona je rekla da ću tako samo sa ovim djetetom, sa drugim neću tako paziti!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    Imaš i kukuruzne smokiće,to sam ja davala A a kad samvidla da je frendica malom dala smoki kad je imao 9mj dobila sam fraze. dad mu dam ponekad kad smo negdjeu gostima al svega par komada,mada bi on pojeo cijelu vrećicu.Ovi kuruznismokići su meni bili fuj al su se zato svakodnevno klinci svađali oko njega (uvijek je bilo nas par mama). Pusti ti susjedu,ti najbolje znaš kad ćeš i kako sa svojim djetetom. mama uvijek zna najbolje.

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Monita prvotno napisa
    Dajete li vi svojoj djeci smokiće!? U nekima ima kikirikija pa me toga strah...
    S razlogom te strah.
    Kikiriki se ne preporuča do treće godine.
    A smoki - nikada, zapravo.
    (u njemu ima mononatrijevog glutaminata koji stvara ovisnost)

    E621 – Mononatrijev glutaminat
    Nalazi se u tjesteninama, pekarskim proizvodima, krekerima, grickalicama, žvakama, juhama, topljenim sirevima i pripravcima od sira, gotovim jelima, dodacima jelima, margarinima, senfu ... Prirodno je i u ribi, mlijeku, pomidorima, ali tu nije štetan. Često se nalazi i pod imenom «prirodna aroma». Učestala upotreba može izazvati: glavobolje, mučnine, vrtoglavice, lupanje srca, tjeskobe, bolove u prsima, hiperaktivnost, nadutost, žeđ, hladan znoj, crvenilo lica, alergijske reakcije (posebno kod asmatičara). U velikim količinama može dovesti do odumiranja živčanih stanica, a to se pak povezuje sa nastankom Allzheimerove, Parkinsonove, Huntingdonove bolesti. Zabranjen je u dječjoj hrani.


    Ja ga još nikada nisam kupila, ali dopuštam da ga jede na rođendanima, kad ga jedu i ostala djeca. Ali tek negdje od tri i pol godine.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Na jugu
    Postovi
    109

    Početno

    Hvala lijepa,sad i to znam! :D

  11. #61
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita cim pojede smoki dobije upaljene lišajeve po cijelom tijelu,. trenutno ih se bas rjesavamo

  12. #62
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Monita prvotno napisa
    Dajete li vi svojoj djeci smokiće!? U nekima ima kikirikija pa me toga strah...
    S razlogom te strah.
    Kikiriki se ne preporuča do treće godine.
    A smoki - nikada, zapravo.
    (u njemu ima mononatrijevog glutaminata koji stvara ovisnost)

    Ja ga još nikada nisam kupila, ali dopuštam da ga jede na rođendanima, kad ga jedu i ostala djeca. Ali tek negdje od tri i pol godine.
    o.k. up, nisam znala za ovo. Ja dajem. Ima 19 mjeseci.

  13. #63
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj KORNY prvotno napisa
    Imaš i kukuruzne smokiće. Ovi kuruzni smokići su meni bili fuj
    Da, te kukuruzne i mi jedemo tu i tamo (pod MI stvarno i mislim MI).
    Meni nisu loši, skroz neutralni okus imaju.
    A u sastavu piše samo kukuruzno brašno, ne, ne, kukuruzna krupica. Dakle, nix sol, ulje itd. A cijena im je oko 2 ili 3 kune mislim! :shock:
    Doduše, čim je nešto tako jeftino, sumnjičava sam u kvalitetu ali nemam protuargumenata tak da ne mogu ništa reći...

  14. #64
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    apricot,u svim tjesteninama i pekarskim proizvodima ima ili...?fak,to mi je ono glavna hrana... bella alzheimer italia....

  15. #65
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    o.k. ja išla čitati sastav na smokićima - nema tog E-a. :D

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a ja došla vidjeti šta si ti napisala.

    pogledaj piše li pojačivač okusa ili prirodna aroma ili tako nešto
    sigurno, sigurno ima

  17. #67
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    pogledala točan sastav smokića - ovak (to je onaj koji ja kupujem ima i drugih): kukuruzna krupica, pšenična kurpica, biljno ulje, kikiriki, tragovi mlijeka. Eto. Međutim, imamo novu grickalicu: izrežem jabuku na štrafte i ajmo - obožava i ona i ja :D :D

  18. #68
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i M. obožava tako jesti jabuku. a voli i suhu jabuku. ma zapravo obožava voće :D

    elin, znaš da proizvođač nije dužan navesti sve sastojke na ambalaži? (mora navesti osnovne i one koji su eventualno poznati alergeni, tipa kikiriki, mlijeko...). ne kažem da u tom smokiju ima ko zna čega, samo kažem da, nažalost, ne možemo znati čega ima a čega nema

  19. #69
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Limačica je sada 14 mjeseci... Doručci su nam postali nekako dosadni. Ovdje sam našla puno ideja za doručke, ali voljela bih da napišete točne recepture :D... npr. suhe marelice i proso, kako to spremite? Može još pokoji receptić?

    Što vam djeca najviše vole jesti? U kojoj dobi ih treba početi ohrabrivati da jedu sami? (dajem T. žličicu, ali toliko nereda napravi da mi bude žao... dok ona mlati sa svojom žlicom, ja je dotle hranim, a nekad i ona mene :D )

    A što za večeru...?

    Hvala!

  20. #70
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Pozzz! Samo da ne otvaram novu temu, imam pitanje baš za čokolino, frutolino i slične polu guste papice. Koju dudu na bočici odabrati? Znamo za dvije najčešće kupovane bočice, da ih sad ne navodim pa da ne prekršim pravila. Koja bi odgovorala bilo kojoj, može li mi netko napisati baš naziv dude da potražim.

    Hvala!

  21. #71
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Zakaj na bočicu? Pa daj na žlicu..
    Zbog karijesa

  22. #72
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    A zakaj uopce davati te kasice?
    Nikakva korist od toga
    Prazne kalorije

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ta razna lina imaju 40 g secera na 100 g proizvoda..
    Zlo..
    Pogotovo na bocicu..

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,282

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Ta razna lina imaju 40 g secera na 100 g proizvoda..
    Zlo..
    Pogotovo na bocicu..
    x

  25. #75
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    zekana, potpisujem cure, puno je šećera, nezdravo i nepotrebno, a i ako možeš izaberi hranjenje na žlicu. Mada znam da hrpa roditelja prakticira ta ina.
    Nama je situacija bila specifična, hranio se mojim izdojenim mlijekom, nismo dobivali na kilaži (i sada sa 19 mj. ima 10,5kg) pa smo u mlijeko dodavali pahuljice prosa i one od riže (bez ikakvih dodataka i šećera, bio). Poslije smo naravno prešli na kuhano proso i rižu kao bolju opciju. Uglavnom, uvijek postoji zdravija alternativa od tih lina. Ti ćeš sama odlučiti.

  26. #76
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Pozzz! Samo da ne otvaram novu temu, imam pitanje baš za čokolino, frutolino i slične polu guste papice. Koju dudu na bočici odabrati? Znamo za dvije najčešće kupovane bočice, da ih sad ne navodim pa da ne prekršim pravila. Koja bi odgovorala bilo kojoj, može li mi netko napisati baš naziv dude da potražim.

    Hvala!
    Cure su sve napisale o štetnosti tih lina, a ja bih dodala da imaš vrlo zdrave alternative tim "polugustim papicama":

    - Sitne zobene pahuljice + zobene klice, pahuljice samo na sekundu prokuhaš da postanu kašaste
    - Rijetko kuhana palenta
    - Rižine pahuljice i gris (manje zdrava alternativa, ali nije štetno kao lina)

    U svako od ove 4 opcije možeš ukuhati voće ili sitno naribati svježe i tako dobiješ krasan, zdrav obrok za dijete. I to najbolje daji žlicom, što manje boce to bolje.

  27. #77
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    A ako već želi davati takva lina i ludosti, al ne slažem s tim, onda se može napraviti kaša od prosa ili griza ili zobene/rižine/pirove pahuljice, naribati malo kvalitetne min 60% kaka-a čokolade, možda malo rižinog mlijeka, malo cimeta. Možeš ispeći svoje kekse, pa ih samljeti i raditi taj neki keksolino sama, šta ja znam...
    Dijete ima cijeli život pred sobom, najest će se dovoljno šećera, soli i gluposti.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ako ćeš već davati lina (mada to nije obrok koji zadovoljava bilo kakve kriterijume, jedino zdravo u tom obroku dolazi iz mleka), mislim da nikako ne bi trebalo da ih daješ na flašicu.
    Zašto? Mislim da takav način ishrane direktno vodi u pretilost i loše navike u hranjenju. Mleko, voda i ostale tečnosti se piju, hrana se jede. I mislim da je dosta bitno od početka tako uspostaviti način hranjenja. Drugo, dohrana, hrana koja nije mleko, ne služi samo da se natrpa u dete i da ono bude sito. Dete se uči novim ukusima, teksturama, isprobava. Uči da se hrana jede kašikom, da je drugačije konzistencije od mleka.
    Videla sam, na žalost, dosta dece koja su hranjena bočicom i svačim smiksanim unutra (i mene su tako). Tu nema nikakvog uživanja u jelu, tu je samo cilj da se hrana utrpa u dete. A onda ni dete ne nauči da uživa, isprobava, nego samo da se utrpa hranom do osećaja sitosti.
    Mislim da je to jako pogrešno.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    nikako na flašicu,
    ako ti nije alternativa kuhana žitirica pa smućkana, onda možda eventualno rižolino ali opet na žlicu s eventualnom voćkom ili nećim drugim unutra, mada je bolje dati kuhanu rižu s prosom.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.03.2014. at 10:00

  30. #80
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    A ako već želi davati takva lina i ludosti, al ne slažem s tim, onda se može napraviti kaša od prosa ili griza ili zobene/rižine/pirove pahuljice, naribati malo kvalitetne min 60% kaka-a čokolade, možda malo rižinog mlijeka, malo cimeta. Možeš ispeći svoje kekse, pa ih samljeti i raditi taj neki keksolino sama, šta ja znam...
    Dijete ima cijeli život pred sobom, najest će se dovoljno šećera, soli i gluposti.
    Pa crna čokolada (odnosno čisti kakao) i cimet nisu nikakve gluposti ni ludosti, dapače. Doduše, ja ih ne bi davala djetetu prije godinu dana, ali to mi je zdrava opcija za zasladiti se, zašto ne!

  31. #81
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Moje drage, tražim neko rješenje... hajde kad ste se toliko raspisale- pomozite mi!

    Moja draga cura me budi za jelo svaka 2-3 sata svaku noć. I svi su pametni jaaaaaaako sa savjetima! Moraš ju "odviknuti" od toga. Ne da se ona prevariti! Ja mlijeka nemam pa joj dajem (kršitelj koda). I popije na svako buđenje barem 90ak ml. Ne da se ona zavarati s čajem ili, ne daj bože, dudom. Ako i popije par gutljaja čaja, probudi me za 5 minuta i opet plače. Koliko god puta treba. A ako je previše puta, onda se probudi i ne zaspe narednih pola sata-sat. Sve dok se ne najede.

    Probala sam ju i dobro nahraniti prije spavanja, ne pomaže ni kupanje -ka ono da se bolje uspava-, ne pomaže ništa.

    Ja počinjem uskoro raditi i neću više moći izdržati ovaj tempo nespavanja!

    Ona voli palentu, iskreno, ni ne voli čokolina ni ina- voli konkretnu hranu. Sve na juhicu kašasto- mrkva, piletina, krompir pire, mahune izgnječene, ma svašta nešta! Ali ne mogu ja nju u noći staviti u sjedalicu za hranjenje i davati joj to. Tražim spas za noć, ovako ne mogu više, a i za tjedan dana počinjem raditi. Poludit ću!

    Ona zaspe oko pola 8-8, pa buđenje oko 10, pola 1, pola 3, oko pola 5 i onda se budi oko 6.

    Vidim da ste iskusnije od mene- pomagajte!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Moje drage, tražim neko rješenje... hajde kad ste se toliko raspisale- pomozite mi!

    Moja draga cura me budi za jelo svaka 2-3 sata svaku noć. I svi su pametni jaaaaaaako sa savjetima! Moraš ju "odviknuti" od toga. Ne da se ona prevariti! Ja mlijeka nemam pa joj dajem (kršitelj koda). I popije na svako buđenje barem 90ak ml. Ne da se ona zavarati s čajem ili, ne daj bože, dudom. Ako i popije par gutljaja čaja, probudi me za 5 minuta i opet plače. Koliko god puta treba. A ako je previše puta, onda se probudi i ne zaspe narednih pola sata-sat. Sve dok se ne najede.

    Probala sam ju i dobro nahraniti prije spavanja, ne pomaže ni kupanje -ka ono da se bolje uspava-, ne pomaže ništa.

    Ja počinjem uskoro raditi i neću više moći izdržati ovaj tempo nespavanja!

    Ona voli palentu, iskreno, ni ne voli čokolina ni ina- voli konkretnu hranu. Sve na juhicu kašasto- mrkva, piletina, krompir pire, mahune izgnječene, ma svašta nešta! Ali ne mogu ja nju u noći staviti u sjedalicu za hranjenje i davati joj to. Tražim spas za noć, ovako ne mogu više, a i za tjedan dana počinjem raditi. Poludit ću!

    Ona zaspe oko pola 8-8, pa buđenje oko 10, pola 1, pola 3, oko pola 5 i onda se budi oko 6.

    Vidim da ste iskusnije od mene- pomagajte!
    Zekana, imaš na pdf 0-1 temu o nespavanju. Više puta sam pisala svoje iskustvo. Obojicu sinova morala sam odvikavati od noćnog hranjenja. To u dobi od godinu dana nije glad, to je navika. Ako si spremna krenuti u to, moraš biti čvrsta i odlučna, jer ako jednom popustiš, kasnije će ti samo biti gore. Budi spremna na cjelonoćno nosanje, tješenje i maženje. Moji su se relativno brzo odvikli, nakon par dana, ali te 2-3 noći su stvarno bile neprospavane. Ako nisi sigurna u svoju odluku, nemoj počinjati.

  33. #83
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    zekana, isto ću ti savjetovati kao i rehab. Pokušaj ju odviknuti od noćnog hranjenja. Par noći će biti teško i onda će proći. Samo moraš biti čvrsta, bez obzira na negodovanje, urlanje i komentare okoline. Ako ti smatraš da joj ne treba hranjenje noću, to i provedi. Nosat ćeš, pjevati, pričati, dati dudu ili tješit ju kako znaš, a ona će shvatiti.

    Nikako ti ne bih preporučila da noću daješ kašice u boci. To nije dobra odluka. Ako ćeš ju hraniti noću, izaberi samo mlijeko. Pripremi kraj kreveta bočice, odmjerenu količinu mlijeka u prahu u posudicama-dozatorima i termosicu sa mlakom vodom. Kad se probudi, ulij vodu, dodaj mlijeko u prahu, promućkaj, sve 20tak sekundi posla i daj bocu. Za 5 minuta opet spavate

    Moja djeca nisu mogla bez hranjenja noću do prvog rođendana, doduše ja sam ih dojila, pa vjerojatno zato. Kad sam odlučila da nema dojenja, prestalo je i hranjenje noću.

    Nadam se da ćete riješiti svoj problem na obostrano zadovoljstvo, i tebe i curice
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 24.03.2014. at 11:06

  34. #84
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    A kad onda dati posljednji obrok prije spavanja? ako ona, recimo, ide spavati u 8, jel ju tada zadnji put nahraniti?

  35. #85
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Pa crna čokolada (odnosno čisti kakao) i cimet nisu nikakve gluposti ni ludosti, dapače. Doduše, ja ih ne bi davala djetetu prije godinu dana, ali to mi je zdrava opcija za zasladiti se, zašto ne!
    Kad sam napisala da ima cijeli život za hranit se glupostima, mislila sam na nekvalitetne čokolade, lina, pudinge... Nemam ništa protiv dobre čokolade

  36. #86
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    A kad onda dati posljednji obrok prije spavanja? ako ona, recimo, ide spavati u 8, jel ju tada zadnji put nahraniti?
    Pingvinić ide spavati u 19, 18.30 večera i uspavljuje se cicanjem... Nikako nebih po noći djetetu davala neke kašice... Cure su rekle da ju odvikneš od noćnog hranjenja, jer to sad više nije glad već navika, a ja se slažem s njima.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    A kad onda dati posljednji obrok prije spavanja? ako ona, recimo, ide spavati u 8, jel ju tada zadnji put nahraniti?
    Moji večeraju sat-dva prije spavanja, ali uspavljuju se s bocom mlijeka (još jedna velika greška s moje strane). S trećim ću pametnije, nema uspavljivanja bocom i nema noćnog hranjenja nakon što uvedem drugi obrok dohrane (iako moja pedijatrica tvrdi da djetetu nakon 6 mjeseci više nije potreban noćni obrok, to mi se čini malo prerano).

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I samo da nadodam, iako se čini suprotno, što se prije riješiš svih navodnih pomagača u uspavljivanju i spavanju (boce, dude, hranjenje po noći..), to ćeš prije postići da beba lakše zaspi i da dobro spava. Na svu sreću, riješila sam se noćnog hranjenja i duda (npr. nema više buđenja kad duda ispadne iz usta), još mi je preostalo da maknem bočice pri uspavljivanju iz vidokruga.
    Ako se netko i probudi tijekom noći, sačekam malo da samo zaspi. Ako ne uspiju zaspati, kažem : šššš, lezi i spavaj i to redovito upali. Zapravo najbolja opcija je da se ne javljaš djetetu, ako te ono izričito ne traži. Često se zna dogoditi da nešto ružno sanjaju, malo kmeknu i onda opet utonu u san, ili da se malo valjaju po krevetu i onda opet sami zaspu.

  39. #89
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    I samo da nadodam, iako se čini suprotno, što se prije riješiš svih navodnih pomagača u uspavljivanju i spavanju (boce, dude, hranjenje po noći..), to ćeš prije postići da beba lakše zaspi i da dobro spava. Na svu sreću, riješila sam se noćnog hranjenja i duda (npr. nema više buđenja kad duda ispadne iz usta), još mi je preostalo da maknem bočice pri uspavljivanju iz vidokruga.
    Ako se netko i probudi tijekom noći, sačekam malo da samo zaspi. Ako ne uspiju zaspati, kažem : šššš, lezi i spavaj i to redovito upali. Zapravo najbolja opcija je da se ne javljaš djetetu, ako te ono izričito ne traži. Često se zna dogoditi da nešto ružno sanjaju, malo kmeknu i onda opet utonu u san, ili da se malo valjaju po krevetu i onda opet sami zaspu.
    Moja cura se budi i plače, u 90% slučajeva se ustaje i ljulja se kao pijana dok ne dođem

    I oprostite što sam unijela skretanje s teme! Al pomoglo mi je!
    Posljednje uređivanje od zekana : 24.03.2014. at 16:56

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Ucestala nocna budenja mogu predhoditi velikom motorickom napretku.
    djeca mogu stalno ( i dok spavaju) pokusavati ponavljati usvojene vjestine npr. ustajanje, puzanje , hodanje...

  41. #91
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Samo još jedno pitanje pa da više ne kvarim temu: Sad sam ju nahranila, zaspala je. Da li da joj dam vodice ako traži? Po sebi znam da nam je od loženja suh zrak katastrofa... Ne bih voljela da se pati žedna, ma ni da si mislim da je žedna... pogotovo ako bude ostajala neko određeno vrijeme između spavanja budna.

    Dakle, vodica u bočici- smije li se ona dati ako se neće cura smiriti?

  42. #92
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    odnijela sam svoj "problem" na NE MOGU VIŠE NE SPAVATI temu, hvala mame!

  43. #93
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Samo još jedno pitanje pa da više ne kvarim temu: Sad sam ju nahranila, zaspala je. Da li da joj dam vodice ako traži? Po sebi znam da nam je od loženja suh zrak katastrofa... Ne bih voljela da se pati žedna, ma ni da si mislim da je žedna... pogotovo ako bude ostajala neko određeno vrijeme između spavanja budna.

    Dakle, vodica u bočici- smije li se ona dati ako se neće cura smiriti?
    Opet si onda na istome - bočici nakon buđenja. Stavi joj u sobu lončić sa vodom da održava vlagu u zraku.

  44. #94
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    A da ju krenes uciti piti iz salice pa joj onda tako mozes po noci ponuditi vodu?

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,534

    Početno

    Ja sam svojima ponudila noću vodu u boci onoj normalnoj od Jane, al to je bilo samo privremeno rješenje kao zamjena za cicu (nakon godine dana), kao neki prijelaz.

    Ja znam piti po noći jer mi se osuše usta. Djeca ne piju po noći.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •