Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 94 od 94

Tema: Autosjedalica je zakon!!!

  1. #51

    Početno

    Ančica, ja sam iz Pule

  2. #52
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Moze Lubica, cujemo se

  3. #53
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    hm, korason, a kolko ce kostati da ti posaljes tu sjedalicu njima? Mislim, neznam jel ti se to isplati :/ Ako njihov distributer iliti TL nije spreman o svom trosku, svojim kanalima poslati sjedalicu nazad, mozda trebas traziti od Roemera pismo za osiguravajuce drustvo u kojem pise da se sjedalica treba zamijeniti?
    je, Ancica, to si u pravu, postarina bi izasla ko malo manje skupa autosjedalica... ipak sam proslijedila roemerov mail u TL i zatrazila da mi oni to posalju... valjda ce mi odgovoriti sutra da znam na cemu sam
    u svakom slucaju, zamijenili - ne zamijenili, dogovorili smo se moj muz i ja da slijedeca sjedalica bude isto od roemera - moram samo provjeriti imaju li i sjedalice od 10 kg na vise ili tek od 13 kg

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Korason, pa ja sam kreten kakvog nema, sad bi se zadavila...
    Skroz sam zaboravila da je nasa mala sjedalica na tavanu, cami cekajuci bez veze i ceka nasu drugu bebu

    Ajde hitno se javljaj da obavimo primopredaju :O)
    super, kloklo, procitala sam pp, sutra te nazovem!

  4. #54
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    korason, slijedeca faza sjedalica (nakon sjedalice za novorodence) su sjedalice koje su za djecu od 9 kg ili vise a koja se mogu samostalno ustat. Jel se Fran moze samostalno povuci u stojeci polozaj? Jel ima barem 9 kg? Ako je odgovor na oba pitanja "da", onda mu bez problema mozete nabaviti sjedalicu za prema naprijed. Ako ne, onda vam treba sjedalica za novorodence, do 10 ili jos bolje 13 kg.

  5. #55
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Tar@ prvotno napisa
    Ančica, ja sam iz Pule
    E koja si ti sretnica Bas se sprema pregled u Puli 16.7. :D Vidimo se onda 8)

  6. #56
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    evo, tek sad se javljam.
    samo da kažem da mi je jako drago što je sve dobro završilo. i bravo korason za vašu svjesnost oko važnosti autosjedalice. vjerojatno će te ljudi gledati ko čudakinju kad im dođeš sa pričom o promjeni autosjedalice, ali ko ih šiša. držim fige, a malom franu 1000x

  7. #57
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    korason, slijedeca faza sjedalica (nakon sjedalice za novorodence) su sjedalice koje su za djecu od 9 kg ili vise a koja se mogu samostalno ustat. Jel se Fran moze samostalno povuci u stojeci polozaj? Jel ima barem 9 kg? Ako je odgovor na oba pitanja "da", onda mu bez problema mozete nabaviti sjedalicu za prema naprijed. Ako ne, onda vam treba sjedalica za novorodence, do 10 ili jos bolje 13 kg.
    hmmm... Fran je 9,6 kg (u ponedjeljak smo napunili 8 mjeseci pa smo se frisko vagali ), a ustajanje iz sjedeceg polozaja u stojeci bas ni ne isprobavamo... 0-13 kg, za svaki slucaj, nek se micek ipak bozi unatrag dok ne napuni godinu dana

  8. #58
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj Tar@ prvotno napisa
    Ančica, ja sam iz Pule
    E koja si ti sretnica Bas se sprema pregled u Puli 16.7. :D Vidimo se onda 8)

    A Rijeka?

  9. #59
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nazalost ne Rijeka ovo ljeto. Jel se mozes spustiti do Pule?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    hm, korason, a kolko ce kostati da ti posaljes tu sjedalicu njima? Mislim, neznam jel ti se to isplati :/ Ako njihov distributer iliti TL nije spreman o svom trosku, svojim kanalima poslati sjedalicu nazad, mozda trebas traziti od Roemera pismo za osiguravajuce drustvo u kojem pise da se sjedalica treba zamijeniti?

    U Nl proizvodaci cesto imaju posebnu adresu na koju sa moze slati besplatno. Mislim da vrijedi raspitati se postoji li tako sta.

    Mi ovde te adrese zovemo antwoordnummer (antwoord=odgovor; nummer=broj) i nakon rijeci antwoordnummer u adresi stoji neka brojka po kojoj proizvodac valjda moze skuziti u koju grupu posiljki spada ona koju primi.

  11. #61
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Draga Kloklo nas je spasila sa svojom autosjedalicom koju ce nam sutra i montirati! Hvala, Kloklo!

    Inace, MM je nosio danas autosjedalicu da ju procjenitelj poslika ali nis od toga, na autu ce biti vjerojatno totalna steta pa nisu slikali auto a autosjedalica im je pogotovo bila nezanimljiva.. Ja sam pokusala objasniti procjenitelju o kakvim ostecenjima je rijec, jer on smatra da nesto sto nema vidljiva vanjska ostecenja jednostavno nije osteceno i tocka, kako autosjedalica tako i moja i MMova kacige za jahanje. Na primjeru kaciga sam mu malo pomalo objasnjavala sto zapravo znaci ta pjena u kacigi i kako se ona aktivira pri udaru i mislim da sam ga prosvijetlila, ali, avaj, na detaljnom slikanju nece biti taj vec neki drugi procjenitrelj, dakle sve ispocetka… Zato te , Ancica, molim ako imas neku strucnu publikaciju koja detaljno objasnjava funkcioniranje autosjedalice da mi je posaljes pa da napisem pismenu izjavu za osiguranje i prilozim joj nesto pametno i smisleno napisano.

    A u TL-u nikako da dobijem nekog tko zna mogu li mi osigurati transport za autosjedalicu do proizvodjaca i natrag…
    :? Lilly, na Roemerovoj stranici stoji da se u slucaju nezgode kontaktira dealer pa vjerojatno nemaju takvu adresu

  12. #62
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    korason, cula sam se s roemerom, saljem ti pp.

  13. #63
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Baš mi je drago da je kloklo sredila stvar, nisam ni sumnjala da to ona neće odraditi.

    korason šaljem vibre da uspijete sve srediti~~~

  14. #64

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj Tar@ prvotno napisa
    Ančica, ja sam iz Pule
    E koja si ti sretnica Bas se sprema pregled u Puli 16.7. :D Vidimo se onda 8)
    Super!
    Gdje će to biti? Hoće li biti negdje objavljeno? Ne želim to propustiti!

  15. #65
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Nazalost ne Rijeka ovo ljeto. Jel se mozes spustiti do Pule?
    16.7. nažalost ne.......hoće li Rijeka biti barem ove godine?

  16. #66
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Tar@ prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj Tar@ prvotno napisa
    Ančica, ja sam iz Pule
    E koja si ti sretnica Bas se sprema pregled u Puli 16.7. :D Vidimo se onda 8)
    Super!
    Gdje će to biti? Hoće li biti negdje objavljeno? Ne želim to propustiti!
    Da, budemo objavili uskoro

  17. #67
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Točkica prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Nazalost ne Rijeka ovo ljeto. Jel se mozes spustiti do Pule?
    16.7. nažalost ne.......hoće li Rijeka biti barem ove godine?
    Nisam sigurna. Mozda na jesen. U vasim krajevima za sada imamo samo jednu educiranu savjetnicu, BusyBee, i to u Puli.

  18. #68
    Lubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Frankfurt
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj Lubica prvotno napisa
    Naježila sam se od priče, time više što moj Fran još nije vidio svjetlo dana a već moram računati na tolike prijetnje ( tipa promet ).
    Autosjedalicu za novorođene bebe čemo dobiti za par dana. Prijateljica ju je koristila (tada novu kupljenu) zadnji puta prije 1.5 godina. Nema nikakvih sačuvanih uputstva ( papirnatih ), a, iskreno, njenim savjetima o pricvrscivanju autosjedalice previse ne vjerujem. Da li je dovoljno informirati se ovdje na portalu o tome kako ju dovoljno crvsto namjestiti ( i koji link? ), ili bih trebala pronaci neku strucnu osobu za to pa da mi u živo pkaže.
    Termin nam se rapidno blizi, a ja zelim Frana iznijeti u autosjedalici iz bolnice!
    A, nažalost, nism mogli doći na besplatan pregled autosjedalica jer ju nismo tada još imali :/
    Jel znas koji su marka i model sjedalice?
    Da, dobili smo maxi cosi citi ( 0-13 kg), 2 godine stara autosjedalica. Danas smo ju MM i ja isli namjestiti, ali meni se to tako sve čini labavo. Još pored svega mi se čini da nam sigurnosni pojas nije dovoljno dugačak. Surfajuci po internetu o pravilnom namjestavanju autosjedalcia naišla sam na zgodan video. Evo vam link http://www.chop.edu/consumer/jsp/div...c.jsp?id=77971
    pa na njemu kliknite "watch a video". Ipak, voljela bih da mi netko tko ima iskustva provjeri jel to sve klapa kako treba.
    Ancica, Kloklo...anybody ?

  19. #69
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Lubica, link je odlican Jedino kaj treba paziti je da su standardi (americki i europski) razliciti pa su neke stvari drugacije.

    Al super mi je recimo da sada, umjesto objasnjavanja kako nesto podmetnuti ispod sjedalice za novorodence da se postigne dobar nagib. mogu ih poslati na taj link.

    Ako odes do TL-a, mozes ih zamoliti da ti daju kopiju uputa. Njih obavezno trebate procitati prije nego idete namjestat sjedalicu. Ili se javi niki pa se nekak dogovorite da kopiras od nje (nazalost za sada imamo samo papirnate kopije uputa, a koje smo dobili zahvaljujuci TL-u i njegovim djelatnicima).

    Pregled ce biti za dva ili tri tjedna, ako mozete do tada pricekati (i.e. beba ne dode prije) mozete onda provjeriti kako ispravno montirati.

  20. #70
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Odličan ja link, super, baš ti hvala na njemu :D

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Odličan link 8)
    Ovdje u Dbk sam možda vidjela samo par bebica u sjedalici okrenutoj suprotno smijeru vožnje

  22. #72
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    A mene gledaju kao luđakinju kad inzistiram da se kupi autosjedalica!Moje dijete će iz rodilišta u sjedalicu! Kaže sveki neki dan - ...ali to je mala bebica,ti je trebaš držati, treba kupiti jastuk...Jastuk u 7. mjesecu???? Držati dijete na rukama???? Pa jedva držim sebe, vežem se i pritegnem pojas i još znate da kod nas nema ravne ceste, sve su zavoji, moram se držati za onaj rukohvat iznad glave da ne bi ispala sa sica, a brzina auta 60km/h. I zato, autosjedalice su zakon!
    Puse malom hrabrom Franu :smajlić šalje ooooogromnu pusu u obraz i nosić i čelo...: i odlučnim roditeljima!

  23. #73
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Naš je sinak iz rodilišta izišao u autosjedalici, i sasvim se fino proveo u njoj.Nadojila sam ga oko pola dva, prije nego što smo krenuli kući (cca sat i pol od Zagreba). U dva je muž došao po mene, poslikali smo se s njim i krenuli prvo na Općinu izvaditi rodni list i domovnicu, u autu je zaćorio i tako smo ga unijeli u zgradu i obavili svu papirologiju. Sljedeća stanica je bio Turbo limać gdje smo izišli kupiti starijoj djeci igračke, a njemu prvog medu. Muž ga je nosao u sjedalici koju su nam na blagajni skoro naplatili, onda je blagajnica skopčala da se u njoj vozi živa beba pa ju je izišla i pogledati (i dalje je spavao). Obzirom da je bio tako dobar, nagovorila sam muža da kratko stane i u Merkuru da mi kupi komplet reflektorica za kuhinju koje su mi se odavno sviđale, a tko zna kad ćemo opet u Zagreb...
    Nije se budio cijelim putem natrag, zaplakao je na naplatnim kućicama u našem gradu, kao da je znao da stiže doma. Bilo je pola šest.
    Od prvog dana je u sjedalici i nikada nije pravio nikakve probleme, ako mu je vrijeme za dojenje, stane se, presvuče, nadoji i sl. i onda idemo dalje. Sada već ima veliku sjedalicu i vozi se u njoj kao kralj, i ne smetaju mu jako stegnuti remenčići...

  24. #74
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Sanjice, radis od djeteta neizljecivog shopingoholicara, tek se rodio, a vec je pol dana proveo po ducanima

  25. #75
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sanjica, genijalna mi je tvoja priča, vjerojatno ćemi i mi slično, ako ne s drugim, onda sigurno s trećim djetetom

  26. #76
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    sanjica, nasi klinci ce jednog dana prepricavati jedan drugom kak su tulumarili u autosjedalicama
    Ancica, poslikala sam ostecenja na bocnoj stranici i poslala ti slike na mail... tocno se vidi gdje je materijal bio prenapregnut , oko utora za pojas sa strane do vrata...

  27. #77
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Dobila, vidjela, odgovorila ti

    Sanjica, super ste

  28. #78
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pitanje:
    upravo su nam skršili auto pred zgradom (auto je bio parkiran, a na cesti sudar i zabili su se u naš auto), pogođen je straga, ne znamo za sada ništa drugo...
    kaj je sa sjedalicom koja je bila u autu?? dati na testiranje? kupiti novu?

  29. #79
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    koliko je jaki sudar bio? Jel znas s koliko km/h su isli oni koji su puknuli vas auto?

  30. #80
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    60 km/h
    nije nam se zabila direktno u gepek, nego je prošla okomito na nas, odnosno ona je svojom lijevom bočnom stranom prošla uz naš gepek, ne znam jel kužiš? onako, kao slovo T, mi smo sparkirani kao okomita crtica, a ona je pored nas prošla kao vodoravna crtica (ajme objašnjenja)

  31. #81
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Jel prosla pa vas ogrebla ili vas je bas puknula?

  32. #82
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    puknula nam je branik, razbila svjetla, MM je baš bio krenuo u noćnu, i prvo što mi je rekao da s takvim autom ne može na posao. ja nisam vidjela kako izgleda, ali očito nije dobro hmm ili je možda samo stvar u tome da zbog razbijenih svjetala ne može sad po noći voziti... ma ne znam, ja sam gore jer zara spava, on dolje čeka policiju i samo mi svakih pol sata dojavi kakvu novu informaciju. a meni je od momenta kad sam čula samo u glavi autosjedalica...

    ma već MM priča kako će tražit novu sjedalicu od osiguranja... a baš nedavno sam mu pričala o ovom topiku i rekao je "bravo!" za korason, i da hvala bogu da ima ljudi koji se bore za svoja prava... i eto ti ga sad, idemo i mi njenim stopama izgleda...

  33. #83
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Koja je marka sjedalice? Pogledaj sjedalicu odnosno plastiku sjedalice s unutarnje i vanjske strane i provjeri da li na njoj vidis kakva izbjeljenja, kao crtice ili neke druge tragove svjetlije boje, posebno kod dijela gdje prolazi pojas vozila? Vidis li kakva napuknuca?

    (korason, vidis kako pomazes? )

  34. #84
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Koji su marka i model sjedalice?

  35. #85
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sjedalica je roemer king, 9-18, stara skoro godinu dana

    pogledat ćemo za napuknuća...

    a korason ćemo vjerojatno PP-ati za pomoć i iskustva

  36. #86
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da li da policiji odmah prijavimo ako vidimo napuknuća, da upišu u izvještaj , ili to nema veze s njima ili što?

  37. #87
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    K vragu. Roemer.

    Ako vidis napuknuca onda ne skodi staviti u zapisnik. Al mislim da je bolje da pogledate sjedalicu tek ujutro, pri dnevnom svjetlu.

    Javi se korason

  38. #88
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma da, pogledat ćemo ujutro, ali ako se eventualno nešto i sad vidi, pa da ide u zapisnik zbog osiguranja....
    javim kako se stvari razvijaju!

  39. #89
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ma da, pogledat ćemo ujutro, ali ako se eventualno nešto i sad vidi, pa da ide u zapisnik zbog osiguranja....
    Pazi da ne trazis samo napuknuca nego i ove svijetle tragove.
    javim kako se stvari razvijaju!
    obavezno!

  40. #90
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    javim ja sad mužu nek pogleda za te crtice, pa ako išta vidi nek ih natjera da uđe u zapisnik, a on meni sav uzbuđen (kao, što ja to njemu naglašavam, pa nije on lud da to ne zna): "pa da, pa naravno, sve ću ja njima objasniti, meni je statika poremećena u sjedalici, to tako ne može!"...

    a meni došlo da se smijem jer imam osjećaj da me samo napola sluša kad mu pričam o "rodinim" stvarima (tipa autosjedalica, platnene pelene i slično), a kad ono, on sve zapamtio, i još i ozbiljno shvatio

  41. #91
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ma TM je super :D

  42. #92
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Jao, Lutonjice , ja ovo tek sad vidim...drzim fige di god mogu smotat da se uspijete dogovorit s osiguranjem 8)

  43. #93
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Tek sad vidim.
    TM je zakon.
    Sva sreća da niste bili u autu.

  44. #94
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    lutonjica jeste li uspjeli naplatiti stetu za autosjedalicu?
    mene zagreb-osiguranje zavitlava vec dva mjeseca... sto je najgore, ja sam osigurana kod croatie koji navodno isplacuju uredno stetu za autosjedalice ali kako kod nas to sve nije uredjeno izmedju osiguravatelja, meni stetu treba isplatiti osiguravatelj krivca za sudar a doticni nisu bas za to... ljuta sam i osjecam se bespomocno, ali necu zaliti vremena ni novca za odvjetnicku pomoc... iako znam da budem potrosila triput vise novca na odvjetnika nego sto autosjedalica vrijedi...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •