Vidi rezultate ankete: Da od jeseni kreće obavezno cijepljenje djevojčica protiv HPV-a u osmom razredu, a vaša kći na jesen

Glasači
127. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • 1. oduševljeno bi prihvatili uvođenje HPV cijepljenja u program obaveznih cijepljenja

    27 21.26%
  • 2. prigovarali bi, ali ipak pristali na cijepljenje - ipak je to program obaveznih cijepljenja

    21 16.54%
  • 3. aktivno bi se protivili cijepljenju. otišli bi u školu i rekli da ne smiju cijepiti kćer...... inaće cijepite dijete prema programu cijepljenja, ali ovo ne dozvoljavate

    59 46.46%
  • 4. aktivno bi se protivili cijepljenju. otišli bi u školu i rekli da ne smiju cijepiti kćer...... Ionako odbijate sva cjepiva iz programa cijepljenja

    20 15.75%
Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 378 od 378

Tema: anketa o HPV cijepljenju

  1. #351

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno Re: broj 1

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj kikiii prvotno napisa
    nadati se da neće morati prolaziti što sam prošla ja u zadnjih 2,3 mjeseca. Imala sam dijagnozu Cin 3 koji sam morala operirati pod hitno.
    Koliko cesto si isla na papa test prije ove dijagnoze? Jer kazu da redovni papa pregledi sprecavaju karcinom jako dobro. Pa me samo zanima da li je i uz redovne preglede moguca ovakva dijagnoza u kratkom roku. Nije mi zelja provocirati niti zvucati grubo, oprosti ako tako zvucim
    Išla sam svake godine i od moje petnaeste. U dvije godine rodila sam dvoje djece, s malim u trudnoći i nakon nje sve u redu, nikakvi problemi. Kad sam sa maleckom ostala trudna papa test mi je pokazao Cin 1 , blaga displazija , što znači u samo 7,8 mjeseci došlo je do promjene, nakon poroda nalaz cin 3 pa sad vi meni kažite koliko sam ga često trebala raditi da bih na vrijeme reagirala i spriječila najgore.Nisu me imali vremena pokušati liječiti ikakvim lijekovima nego odmah u roku od tjedan dana pod nož.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    papa test ima 20% greške
    tj. neće prikazati prve znakove
    postoji poseban test na HPV, i njega bi trebalo provoditi samostalno a ne oslanjati se samo na pa-pu
    Da postoji tipizacija Hpv-a koju sam radila dva puta i koja je samo potvrdila papu , da postoji biopsija i kolposkopija koje sam isto radila , pa što vi mislite da sam otišla pod nož tek tako ?

  3. #353
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne sumnjam da nisi poduzela sve što si mogla

    ja nisam znala za toliku grešku papa

  4. #354
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    kikiii nije mi bila namjera da se uvrijedis. Super da si redovno radila papa testove i da si jos tada znala za cin1.

    Koliko sam citala tu po forumu, relativno brzo je moguce doci od cin1 do cin3, kao i u obrnutom smjeru (ak se ne varam).

  5. #355
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kikii

    šta su ti rekli kad je nalaz pokazao CIN I ?
    da li se to liječi kakvim lijekovima i kolika je njihova učinkovitost?

    svrha rane dijagnoze je i rano liječenje
    pa me zanima, pošto nisi navela liječenja na CIN I

  6. #356
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da se liječenje ne provodi u trudnoći.

  7. #357

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    kikii

    šta su ti rekli kad je nalaz pokazao CIN I ?
    da li se to liječi kakvim lijekovima i kolika je njihova učinkovitost?

    svrha rane dijagnoze je i rano liječenje
    pa me zanima, pošto nisi navela liječenja na CIN I
    CIN1 mi je otkriven u drugom mjesecu trudnoće , tako da nismo mogli ništa napraviti dok ne rodim ali su me tješili da se nakon poroda takva blaga displazija povuče sama od sebe. Meni je tada bilo najbitnije da ne može prijeći na bebu,u što su me čvrsto uvjeravali,pogotovo zato što ja nisam imala apsolutno nikakve simptome , kažu da jedino ako postoji brdo tih bradavica,kondiloma i sl. da onda može prijeći na bebu tokom poroda. A i što se tiče načina liječenja cin1 nemam pojma ali mislim da ga čak i ne liječe osim u slučaju tih bradavica (spaljivanje, zaleđivanje i sl)

  8. #358

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno Re: broj 1

    Ma sve u vezi tog prokletog Hpv-a je nedorečeno , doktori jako malo znaju ili se jako malo trude objasniti nam , ali je grozno kad se nađeš u nečem takvom , imaš brdo pitanja a nemaš ih kome postaviti . Ja cu pokušati svoje dijete educirati što više budem mogla i pripremiti je na sve i objasnit ću joj zbog čega to cjepivo i da joj to sada nije neka ulaznica u svijet odraslih, da je sad zaštićena ili nešto tako,to je samo kolika tolika zaštita od jedne u moru spolnih bolesti .

  9. #359
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno Re: broj 1

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj kikiii prvotno napisa
    nadati se da neće morati prolaziti što sam prošla ja u zadnjih 2,3 mjeseca. Imala sam dijagnozu Cin 3 koji sam morala operirati pod hitno.
    Koliko cesto si isla na papa test prije ove dijagnoze? Jer kazu da redovni papa pregledi sprecavaju karcinom jako dobro. Pa me samo zanima da li je i uz redovne preglede moguca ovakva dijagnoza u kratkom roku. Nije mi zelja provocirati niti zvucati grubo, oprosti ako tako zvucim
    anchie, ja sam predzadnji put bila prošle godine u trećem mjesecu. papa uredan. ove godine u trećem mjesecu-cin II. Nevolja s papa testom jest da nije skroz pouzdan. Ok, ako pokaže displaziju, a kolposkopijom ti pokaže da je nemaš. Ideš kući pjevajući, papa (odnosno citolog) je pogriješio. Ali šta ako ima displazije (ko što je vjerojatno i bilo kod mene u prošlom papa testu, koja je prošla neopažena), a papa uredan? Kad se možda moglo promjenom načina života spriječiti progresija displazije?

    papa je nepotpun, i da bi bili sigurno da nema displazije, potrebno je otići i na kolposkopiju. Pa ako se to još dopuni vaginalnim brisevima (posebice na HPV), može se reći da je žena u ogromnom postotku sigurna na čemu je.
    ja te kikii razumijem da ne mogu bolje. Ali svejedno imam dilema oko tog cjepiva, da se vratim na tu temu. Puno ću još produmati o tome, a bit će boguhvala i novih saznanja, nažalost na curicama koje se danas cijepe, ali tko tu više može biti pametan?
    Da moju malu moram cijepiti sada (da je u toj dobi) vjerojatno ne bih, iako sam eto u s.nju u kojem jesam.

  10. #360

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    ja se uvijek tješim da kad je u pitanju bilo što vezano za djecu , da nitko neće pustiti da prođe nešto što im može naškoditi . Znam da to u pravilu nije tako i da je zbog nekih proizvoda puno djece nažalost imalo posljedice , ali opet što ako ništa ne poduzmemo , a naša cura jednog dana oboli od hpv-a . Hoćemo li se onda gristi što je nismo cijepile , što smo propustile tu priliku i sad ne možemo vratiti vrijeme , što ako nas ta naša curica sutra kao adolescentica napadne sa pitanjima zašto je nismo zaštitile ? Što onda ?

  11. #361
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Naravno da ćemo naše curke podučiti o odgovornom seksualnom ponašanju. No isto tako znamo da ni to nije garancija da neće dobiti HPV. HPV je nađen čak i kod djevica. Onda, ima ih puno koji nose taj virus, a da on neće utjecati na organizam niti izazvati cinove.
    Nerado bih svom djetetu dala nešto što još nije ispitano, što može imati ozbiljne posljedice. Dakle, sve je to rizik, i cijepiti i ne cijepiti. Ali necijepljenje opet, uz redovite kontrole kod ginekologa, nosi manje nepoznanica.

  12. #362
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ovo cjepivo je loše
    ja ću joj reči: uz rizik da oboliš od autoimune bolest, ostaneš paralizirana, padneš u nesvjest, neispitanost cjepiva na plodnost itd... cjepivo je neunčikovito u 30% slučajeva
    preveliki rizik za premalu zaštitu

    a šta će reči mame svojim cjepljenim kčerama koje su ostale u kolicima radi cjpiva, ili koje će doživotno se boriti i živjeti sa teškom autoimnom bolesti?

    a šta je sa nuspojavom zvanom smrt?

  13. #363
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pitanje je zašto prisutan virus u neke osobe izazove rak a kod neke ne
    u čemu je razlika?

  14. #364
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kikiii prvotno napisa
    ja se uvijek tješim da kad je u pitanju bilo što vezano za djecu , da nitko neće pustiti da prođe nešto što im može naškoditi . Znam da to u pravilu nije tako i da je zbog nekih proizvoda puno djece nažalost imalo posljedice , ali opet što ako ništa ne poduzmemo , a naša cura jednog dana oboli od hpv-a . Hoćemo li se onda gristi što je nismo cijepile , što smo propustile tu priliku i sad ne možemo vratiti vrijeme , što ako nas ta naša curica sutra kao adolescentica napadne sa pitanjima zašto je nismo zaštitile ? Što onda ?
    samo je isto tako moguće da se cijepimo dijete, dođe do ozbiljnih poslijedica, pa se opet grizemo.
    Pitanje je što je vjerojatnije, a na to nam očito nitko ne može (ili ne želi) dati odgovor.
    Na kraju, kad se dogodi jedno ili drugo, sve statistike nam ništa ne znače.

    Meni osobno je onaj tekst s teme koju sam linkala gore prilično zastrašujući. No može biti da sam ja osobno lakše prijemčiva na tekstove koji sugeriraju nepovjerenje prema medicini.

  15. #365
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kikiii prvotno napisa
    ja se uvijek tješim da kad je u pitanju bilo što vezano za djecu , da nitko neće pustiti da prođe nešto što im može naškoditi . Znam da to u pravilu nije tako i da je zbog nekih proizvoda puno djece nažalost imalo posljedice , ali opet što ako ništa ne poduzmemo , a naša cura jednog dana oboli od hpv-a . Hoćemo li se onda gristi što je nismo cijepile , što smo propustile tu priliku i sad ne možemo vratiti vrijeme , što ako nas ta naša curica sutra kao adolescentica napadne sa pitanjima zašto je nismo zaštitile ? Što onda ?
    RODITELJI su ti koji su odgovorni za svoje odluke. Nema te farmaceutske kuce koja ce biti odgovorna za nuspojavu cjepiva u obliku autizma ili vec neznam cega...hm, da, i ako priznaju pogresku i isplate novce roditelju, roditelj je opet taj koji mora zivjeti s djetetom koje ima autizam i zivjeti sa svojom odlukom da je odlucio vjerovati visim instancama da je cjepivo sigurno i testirano i bla bla i na osnovu toga odlucio cijepiti dijete.

    Nema nacina da odgovornost prebacimo na nekog drugog.

  16. #366

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    ma ne znam izludila me više ova tema , osjećala bih se loše i kad bih cijepila i kad ne bih . Previše je razloga i za jedan i drugi odgovor. Svi mi strahujemo od ovoga i onoga , svi želimo najbolje rješenje , svi ćemo mi pripremiti svoju djecu i educirati ih , i voditi na redovne kontrole i papa testove . Svi ćemo mi raditi sve ono što je moja mama radila sam mnom , vukla me u ginekologa sa 15 godina a ja propadala u zemlju od srama , išla mi je na živce sa svim temama koje je započinjala . Sad je razumijem , ona je ipak samo mama kao što sam i ja danas . Ona je isto strepila nad svojim kćerima i dan danas strepi , bila je savjesna a opet se desio HPV, nije ga mogla spriječiti , kao što neće moći nijedna od nas bez obzira koliko proučavale stručne literature , bez obzira koliko protestirale , on se tako lukavo ušulja , a ti misliš da se to uvijek dešava nekom drugom , nekoj susjedi , poznanici .... misliš ako imaš muža , zdrav i normalan brak , ako nisi promiskuitetna i držiš do sebe i svog zdravlja da se takve stvari ne mogu desiti ali vidiš da ipak mogu nažalost , a nama samo preostaje raditi sve ovo što je radila i moja mama , ali sad kad je pitam. bili ti mene cijepila da je onda postojalo cjepivo , a ona kaže da naravno da bi , sve samo da se ovo više nikad ne ponovi . Čisto sumnjam da bi ona riskirala moje zdravlje , samo sam uvjerena da bi slijedila svoje majčinske instikte kao što ih svi slijedimo jer nam je ipak to najbolja zvijezda vodilja :shock:

  17. #367
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj kikiii prvotno napisa
    ma ne znam izludila me više ova tema , osjećala bih se loše i kad bih cijepila i kad ne bih . Previše je razloga i za jedan i drugi odgovor. Svi mi strahujemo od ovoga i onoga , svi želimo najbolje rješenje , svi ćemo mi pripremiti svoju djecu i educirati ih , i voditi na redovne kontrole i papa testove . Svi ćemo mi raditi sve ono što je moja mama radila sam mnom , vukla me u ginekologa sa 15 godina a ja propadala u zemlju od srama , išla mi je na živce sa svim temama koje je započinjala . Sad je razumijem , ona je ipak samo mama kao što sam i ja danas . Ona je isto strepila nad svojim kćerima i dan danas strepi , bila je savjesna a opet se desio HPV, nije ga mogla spriječiti , kao što neće moći nijedna od nas bez obzira koliko proučavale stručne literature , bez obzira koliko protestirale , on se tako lukavo ušulja , a ti misliš da se to uvijek dešava nekom drugom , nekoj susjedi , poznanici .... misliš ako imaš muža , zdrav i normalan brak , ako nisi promiskuitetna i držiš do sebe i svog zdravlja da se takve stvari ne mogu desiti ali vidiš da ipak mogu nažalost , a nama samo preostaje raditi sve ovo što je radila i moja mama , ali sad kad je pitam. bili ti mene cijepila da je onda postojalo cjepivo , a ona kaže da naravno da bi , sve samo da se ovo više nikad ne ponovi . Čisto sumnjam da bi ona riskirala moje zdravlje , samo sam uvjerena da bi slijedila svoje majčinske instikte kao što ih svi slijedimo jer nam je ipak to najbolja zvijezda vodilja :shock:
    sve ovo što si navela bi se ja pitala da se desu takve teške nuspojave
    nuspojave se uvjek dešavaju nekome drugome

    ne kažem da ne bi trebalo cjepivo dalje razvijati
    ali ovo cjepivo (Gardasil) smatram lošim proizvodom

  18. #368
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Meni je upravo fantastična vjera medicinskog establišmenta u Merck, firmu koja jednostavno ne prepoznaje loše kliničke testove, spremna je svojim "lijekom" potrovati tisuće i s lakoćom isplaćuje milijarde odštete (jer unatoč svemu nije u minusu), a manjak na računu kani nadoknaditi na strahu od HPV-a. Fakat prejako.

    Primjer: kliknuti link http://www.google.hr/search?q=Mass.+...pain+pill+data

    Merckov prethodni šampion bio je vioxx, nastao je temeljem izmišljenih kliničkih podataka i potrovao je tisuće. Njihov trenutni šampion je gardasil, a o njegovim dometima brigu vode baze podataka VAERS-a:
    Compiled by researcher and safe vaccine advocate
    Cynthia Janak

    March 31, 2009

    VAERS - Vaccine Adverse Event Reporting System Stats as of January 2009

    15441 total reports

    43 deaths (8 in Europe)

    2786 not recovered

    3553 unknown recovery

    348 disabled

    6186 ER visits

    204 life threatening

    2475 received multiple vaccinations (this is contrary to the product insert
    that is distributed) so 16% of the doctors do not understand or never
    received this information.
    Pri tome treba imati u vidu da tek oko 1% svih nuspojava bude igdje zabilježeno (znanstveno procijenjena činjenica).
    Pametnom dovoljno.

  19. #369
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Ovaj tekst je sinoć objavljen na Večernjakovom webu (ne znam je li i u tiskanom izdanju)

  20. #370
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Ovaj tekst je sinoć objavljen na Večernjakovom webu (ne znam je li i u tiskanom izdanju)
    Kakav senzacionalisticki naslov

    Mail s lažima o HPV-u ugrozio živote sedmašica
    A sto je s osmasicama, onima u 1. srednje itd. One nisu bitne ili?

  21. #371
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Cjepivo je sigurno kao i svako drugo koje se nalazi na tržištu, a ni jedna nuspojava koja je prijavljena u svijetu nije dovedena u vezu s cjepivom. Osim toga, tvrdi, HPV visokog rizika, od kojeg cjepivo štiti, u 100 posto slučajeva prije ili kasnije izaziva rak.

    – Moje kćeri također su cijepljene, a svaki roditelj koji odluči dijete ne cijepiti mora preuzeti odgovornost ako ono kasnije dobije rak vrata maternice – upozorava dr. Lepušić.
    isuse :shock: :shock:
    e ovo je 100% propagadna
    niti cjepivo štiti u 100% , niti ti virusi 100% izazivaju rak, a dio o nepovezanosti nuspojava sa cjepivom mi je tu tu mač

  22. #372
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zastrašivanje, moraliziranje i isprazno pozivanje na odgovornost su jedini "argumenti" u nedostatku znanstvenih dokaza ili u slučajevima kada dokazi ne idu na ruku.
    Jadno.

  23. #373
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    grubi, X!

    Čim ti neko plasira takve do bola ružne dezinformacije, namjere mu ne mogu biti čiste.
    Ima žena koje cijeli život nose HPV visokog rizika, ni ne znaju da ga imaju, niti im išta naudi. Stvar je čisto imuniteta hoće li virus početi svoj pohod, a redovnim kontrolama i eventualnim zahvatima, taj pohod jest itekako zaustavljiv.

  24. #374
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Postoji friška indijska studija na prilično velikom uzorku (zaistač velikom uzorku) gdje su lijepo dokazali da definitivno postoji bolji pristup prevenciji raka cerviksa od cijepljenja:
    http://content.nejm.org/cgi/content/full/360/14/1453

  25. #375
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Alternativne mogućnosti: Obzirom na mogućnost spontanog clearance-a humanog papiloma virusa (koji se u slučaju teške displazije nalazi u 99,7% ispitivanih uzoraka) što je praćeno visokim stupnjem samoizlječenja, u svrhu onemogućavanja ping-pong učinka preporučuje se svakako zaštićeni spolni odnos (kondom), premda pri uporabi kondoma nije isključen u potpunosti prijenos HPV infekcije.

    Brojna znanstvena istraživanja upućuju na povezanost niske razine antioksidativnih vitamina A (beta-karoten), E i C, kao i vitamina B kompleksa (osobito folne kiseline) s cervikalnom displazijom kod HPV infekcije. Iz istog razloga se savjetuje povećati unos antioksidativnih vitamina (Carotenoid Complex, Flavonoid Complex, Betaguard) i folne kiseline (Folacin) u prehrani.

    Kontraceptivne tablete mogu povećati vjerojatnoću nastanka abnormalnosti epitela, iako je mehanizam nepoznat. Raspravlja se veća seksualna sloboda i veći broj partnera, iako je vjerojatniji mehanizam smanjenje razine B vitamina, odnosno folne kiseline u krvi pri uporabi kontraceptivnih pilula.

    Poznat i snažan antioksidativni učinak imaju i preparati aloe vera (Aloe Vera Plus, Aloe Vera Gel). U stimulaciji imunološkog odgovora uz pravilnu prehranu, prekid pušenja i uporabe alkohola, značajnu ulogu igraju i smanjenje stresa, pravilan raspored dnevne aktivnosti i dnevnog odmora, odnosno ugodna dnevna rutina. Stimulacija lokalnog imunološkog odgovora rodnice postiže se regeneracijom i snaženjem prirodne vaginalne flore (Döderlein Med).
    [/code]

  26. #376
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Jel još netko, osim mene, primijetio u tramvajima novu reklamu za HPV cjepivo koja se pojavila na mjestu one dirljive majka-kći reklame? Piše na ovoj novoj, velikim slovima, po sredini: "Cijepljenje nije dozvola za promiskuitetno ponašanje." U potpisu HZJZ, Gradski ured bla-bla....
    Pitam se gdje li samo pronalaze ideje za takve slogane?!?

  27. #377
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    sa tom će se reklamom najviše zezati

  28. #378

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Da ne otvaram novi topic na ovom pdfu samo link:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=76327

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •