Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 143 od 143

Tema: bi li ruza isto mirisala...

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam isto brijala na to da mi djeca nece imati nadimke (jer su mene uvijek zvali nadimkom i jos se stresem kad mi se npr. mama obrati punim imenom). Naravno da sam im u medjuvremenu podijelila nadimke ter ih obilno koristim.

    Andrija je Andro i Andruška.
    Lovro je Lovrinjo.
    Vid je Videk i Vidojica. (kad se vec nije dalo skratiti, a mi smo nadodali)

    Samo se pitam hoce li se i moji decki trzati kad im se za 15 godina obratim imenom. Nadam se da nece.

  2. #102
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa
    A Nera- (bez uvrede onima koji se tako zovu ili će se tek zvati) nisam ja kriva, ali oko mene od djetinjstva su Nere bili samo psi, prva za koju sam čula ja Nera Stipičević koja je natjecala se u nekom show za pjevanje.
    onda nisi čitala zagorku

    meni je nera prekrasno ime.

  3. #103
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj točkalica prvotno napisa
    A Nera- (bez uvrede onima koji se tako zovu ili će se tek zvati) nisam ja kriva, ali oko mene od djetinjstva su Nere bili samo psi, prva za koju sam čula ja Nera Stipičević koja je natjecala se u nekom show za pjevanje.
    onda nisi čitala zagorku

    meni je nera prekrasno ime.
    bad ti je kad se pola cucaka po kvartu zove kao tvoje dijete, vikneš Nera i doleti nekoliko ženki i mala i kaj sa I pola cucaka ima moje ime, a kaj bum? Nera-sera je i dalje ozbiljan problem 8)

  4. #104
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    zanimljivo mi je da vam se ne sviđa mogućnost stvaranja nadimka, a ja sam uvijek bila nesretna što od mog imena nikad dobrog nadimka
    ooo i ja sam 20 i nešto godina živjela u tuzi što nikad nisam imala nadimak, kad ono

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj točkalica prvotno napisa
    A Nera- (bez uvrede onima koji se tako zovu ili će se tek zvati) nisam ja kriva, ali oko mene od djetinjstva su Nere bili samo psi, prva za koju sam čula ja Nera Stipičević koja je natjecala se u nekom show za pjevanje.
    onda nisi čitala zagorku

    meni je nera prekrasno ime.
    bad ti je kad se pola cucaka po kvartu zove kao tvoje dijete, vikneš Nera i doleti nekoliko ženki i mala i kaj sa I pola cucaka ima moje ime, a kaj bum? Nera-sera je i dalje ozbiljan problem 8)
    Ne nisam čitala. ja odrasla na pet prijatelja u nekoj pustolovini i tako stalno ukrug, pročitala ih sto puta


    Da meni je to ostalo tako peseće ime, da kad netko kaže Nera, meni pred očima nije mala slatka curica, neki mali slatki crni cucek .

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa
    A i Nora- zvuči fora ali mi je netko obješnjavao da to mislim u Istri kažu za onako kao malo luda, ćaknuta.
    U kajkavskom dijelu Hrvatske nora=luda, ponoriti=poludjeti, zato se i norijada tak zove jer se onda nori

  7. #107
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno


    ili Elin
    Ja sam htjela da bude posebno, da nitko nema to ime (barem kod nas), da je unisex i kratko. Još kad sam saznala da znači svjetlost :D :D
    kao dijete sam upoznala jednu mladu zenu koja se zvala elin i svi su mislili da je to neko izmisljeno ime.

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj točkalica prvotno napisa
    A i Nora- zvuči fora ali mi je netko obješnjavao da to mislim u Istri kažu za onako kao malo luda, ćaknuta.
    U kajkavskom dijelu Hrvatske nora=luda, ponoriti=poludjeti, zato se i norijada tak zove jer se onda nori

    e upravo to. nekako ne bih voljela da od svih značenja na svijetu dijete ima baš to ime.

  9. #109
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    teško da ćeš pronaći ime koje negdje, u nekom svijetu, na nekom jeziku... ne znači - ništa.
    a u trenutku davanja nemaš pojma gdje će to tvoje dijete završiti.

    (sjetim se imena neke kave koju su u državi pakiranja nazvali tako da je u nekoj zemlji u koju su je izvozili značila - govno. pa ti pij!)

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    teško da ćeš pronaći ime koje negdje, u nekom svijetu, na nekom jeziku... ne znači - ništa.
    slažem se. bilo mi je totalno :? :? :? kada je litala napisala da njena djeca imaju moderna troslovna imena bez nekog značenja... a to su itekako stara imena s porukom

  11. #111
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ajoj, lose sam se izrazila

    nama ta znacenja nisu bila uopce bitna, nismo istrazivali koja su tako da ni sad ne znamo sto koje znaci (dobro, znamo tko je bio noa, znamo da leo znaci lav, ida je valjda neko skandinavsko ili neko nordijsko ime, a ami je - ami osam )

  12. #112
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi smo (oboje) imali toliko zahtjeva za oboje, da je pravo čudo što nam djeca uopće imaju ime Ali jedan od najvažnijih bila je kratkoća, i to ne zbog modernosti, nego zato što ja imam preedugačko ime (skoro bi u njega stali svi litalini klinci) prema kojem gajim iste osjećaje kao vještičica prema svom. E da, i nisam htjela da se strancima jezik popikava na njihova imena kao na moje A na kraju se poklopilo i da imaju značenja koja im jako odgovaju.

  13. #113
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    PS. I da, mislimo da jako važno kako se netko zove, ne baš u stilu bršljana ili ruže, ali definitivno određuje osobu.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    teško da ćeš pronaći ime koje negdje, u nekom svijetu, na nekom jeziku... ne znači - ništa.
    a u trenutku davanja nemaš pojma gdje će to tvoje dijete završiti.

    (sjetim se imena neke kave koju su u državi pakiranja nazvali tako da je u nekoj zemlji u koju su je izvozili značila - govno. pa ti pij!)
    naravno da, da..ali ja ne gledam na cijeli svijet baš, nego tu kod nas, ako se npr. Nora znači luda, izbjeći ću to ime ako već znam značenje.

    ne gledam ni ja baš ime odmah po značenju....kako ponekad razmšljam o imenu drugog još nezačetog djeteta , prvo gledam koja mi se imena sviđaju, a onda ću između tih malo pogledat značenje i usput i numerologiju malo...počela sam u svašta vjerovat

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Jooj znam Nera, u mjestu gdje smo ljetovali bilaje žena i sa tim imenom , a njihovi susjedi su imali psića sa istim imenom :shock:
    Jedina Nora koju poznajem je najljepša i valjda najpametnija djevojčica na svijetu, tako da značenje u ovom slučaju pada u vodu...

    Apri; bila je mislim i Kenjara instant-kava od omraženog proizvođača N...

    Ja sam takođe patila što nemam nadimak, ali su me onda u osnovnoj zvali po prezimenu, tek u srednjoj sam dobila nadimaki baš je bio lijep, i svako put se sjetim kad jedem marelice..
    Mi našeg miša nekad zovemo Pero dok je mom tati zlo od tog nadimka, a nama je tako slatko... Sto ljudi sto ćudi..

  16. #116
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kad spominjete nadimke, uvijek se sjetim jedne mame koja imala Filipa a strašno je ludila kad bi ga zvali Fićo. Ona iz Zagreba a nama tu su svi Filipi Fićo. Koji je to teror bio, znala je urlati na nas, na njega..strašno nešto. Potpuno bespotrebno. Ja imam jedno deset nadimaka, uglavnom izvedenice od mog imena (a i nije nešto dugo ili sklono skraćivanju). A najčešće i najduže traje Debela, iliti suprotnost mog imena , što je još veća fora jer sam uvijek imala 30 kila s krevetom.

    Moja djeca imaju isto par nadimaka, izvedenice imena. Jedino curku svi zovu imenom a ja još dodam još par slova

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Ajoj kakve sve nadimke klinci znaju udijeliti, a tek rime...
    Sad mi padaju na pamet neke:

    Erika-moga k.... perika
    Marko-Čmarko
    Elena-na guzici ti pelena
    itd itd

  18. #118
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    jedno je sigurno - kad klinci namjere nekog zahebavat tak svejedno kak se zove, ak ga nece moc zbg imena vec ce mu nac nesto

  19. #119
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    pogotovo kad si navikla na taj nadimak-ime pa ga upises u sluzbeni dokument
    da, to je zaheb. Pretpostavljam da si Martina ili Kristina - to nisam niti razmatrala upravo zbog toga što je skraćenica nečije ime i upoće nije fora.
    nije al znam jednu dragu forumasicu sa tom varijantom
    moje ime i ime-nadimak dijeli nekoliko forumasica

    slazem se da ce ti djeca prikeljiti nadimak koji ne mora imati nikakve veze sa tvojim imenom, ako im se prohtje.

  20. #120
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj lillifee prvotno napisa

    ili Elin
    Ja sam htjela da bude posebno, da nitko nema to ime (barem kod nas), da je unisex i kratko. Još kad sam saznala da znači svjetlost :D :D
    kao dijete sam upoznala jednu mladu zenu koja se zvala elin i svi su mislili da je to neko izmisljeno ime.
    nije, to je staronordijsko žensko ime i znači svjetlost.

    Citiraj apricot prvotno napisa
    (sjetim se imena neke kave koju su u državi pakiranja nazvali tako da je u nekoj zemlji u koju su je izvozili značila - govno. pa ti pij!)
    negdje sam pročitala da neke firme kada daju ime nekom proizvodu imaju tim stručnjaka koji provjeravaju sve jezike i značenje na svim jezicima, baš zbog ovog.

  21. #121
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Slažem se s ovim da će djeca naći načina za zafrkanciju, bez obzira na ime.

    Moja kći ima dva imena, prvo je ime koje smo dugo birali, a meni je drago od djetinjstva jer me sjeća na jednu divnu osobu koja ga je nosila.
    Drugo je snažno, u povijesti su ga nosile jake, hrabre žene.

    Sinu je jedno ime odabrala sestra, mi se nismo mogli odlučiti koju bi izvedenicu pa je ostalo ono što je ona željela. Drugo ime je povezano sa meni dragim gradom.

    Ne mogu zamisliti da se zovu nikako drugačije, to su "njihova" imena otkako su se rodili

  22. #122
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Moja kći ima dva imena,

    Sinu je jedno ime odabrala sestra, mi se nismo mogli odlučiti koju bi izvedenicu pa je ostalo ono što je ona željela. Drugo ime je povezano sa meni dragim gradom.
    meni je super kad klinci imaju dva imena. Ipak, svojoj sam dala samo jedno (krsno ime joj je drugačije, ali se super slaže sa njezinim koje sam joj dala).

    Super mi je ruska fora sa imenima npr. Fjodor Mihajlovič Dostojevski. Malo sam istraživala: prvo Fjodor je ime koje su mu roditelji dali, drugo Mihajlovič - tako se zove njegov otac Mihajlo, pa je izvedenica od toga Mihajlovič. Baš mi se to jako sviđa.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    elin kad si rekla da je ime retko.... razmišljala sam kako to da je meni tako poznato, kad juče vidim, kod moje bake, frižider je marke elin Verovatno sam to sto puta u prolazu pročitala a nisam registrovala.

    I meni se sviđa ruski fazon, i drugo dete (ako bude dečak) zvaće se Fedor (izvedenica od Fjodor). A ako bude devojčica, Olga.

  24. #124
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Mislim da sam jedno od rijetkih koja je zeljela da joj djeca imaju dugacko ime i obavezno unaprijed odabran nadimak.

    To ime je moralo biti jedinstveno, nikako neko trenutno moderno a ni cesto ime.

    Najvaznije mi je bilo da osjetim onaj to je to kod odabira imena. Da sam imala djevojcicu dobla bi ime iz Tolkienovog romana, a ovako su klinci sasvim slucajno dobili imena po svecima.
    Cesto ljudi misle da smo im s nekom namjerom dali katolicko ime, ali to je bilo samo usput jer su nam (meni ) se toliko svidjela.


    Pretpostavljam da si Martina ili Kristina - to nisam niti razmatrala upravo zbog toga što je skraćenica nečije ime i upoće nije fora.
    Moje je ime jedno od ova dva, i da cijelo školovanje su me zvali Tina, no vec godinama to nisam cula, sada me jedino brat tako zove
    A i u medjuvremenu sam dobila jos jedno ime, pa me sad prijatelji predstavljaju sa - ovo je Nika

  25. #125
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a kako drugačije?!

  26. #126
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    elin kad si rekla da je ime retko.... razmišljala sam kako to da je meni tako poznato, kad juče vidim, kod moje bake, frižider je marke elin Verovatno sam to sto puta u prolazu pročitala a nisam registrovala.
    da, znam. A vidjela sam i neki stroj kaj sa njim nekaj rade na cesti (ne znam točno kaj) isto elin Nema meni to baš veze, ime mi se fakat sviđa.

  27. #127
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Super mi je ruska fora sa imenima npr. Fjodor Mihajlovič Dostojevski. Malo sam istraživala: prvo Fjodor je ime koje su mu roditelji dali, drugo Mihajlovič - tako se zove njegov otac Mihajlo, pa je izvedenica od toga Mihajlovič. Baš mi se to jako sviđa.
    Meni se samo ne sviđa što se i djevojčice zovu po ocu :/ Na primjer, Ana Karenjina i njezin brat imali su isto srednje ime, ako se ne varam, Petrovna odnosno Petrovič, jer im se otac zvao Petar. Inače mi je to fora, ali zašto se ne bi netko zvao po majci? Ah, feministica u rekao bi mm.

  28. #128
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Inače mi je to fora, ali zašto se ne bi netko zvao po majci? Ah, feministica u rekao bi mm.
    da, i ja isto ovako mislim. Ali mi je fora kaj je izvedenica imena roditelja drugo ime djeteta.

  29. #129
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nika je bas lijepo ime . stvarno

    ja volim svoje ime. nije posebno, ali je barem u prostorima srednje europe rijetko. tako da sam uvijek jedina ili skoro jedina s tim imenom, a nitko ne lomi jezik. i dala mi ga je moja seka.
    za curku smo zeljeli kratko, slatko, rijetko, a govorljivo i prepoznatljivo i na hrvatskom i na germanskom jezicnom podrucju. i tako i bi. ako se ne varam, jedina je s tim imenom u cijeloj skoli.

    a za posebnost i upecatljivost sebe ili se, ce se morati sama potruditi

    ps. da imam jos jedno dijete prezivalo bi se po meni.

  30. #130
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    ps. da imam jos jedno dijete prezivalo bi se po meni.
    eto, onda možeš računati da se ta želja realizirala kroz mene

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    nika je bas lijepo ime . stvarno

    ja volim svoje ime. nije posebno, ali je barem u prostorima srednje europe rijetko. tako da sam uvijek jedina ili skoro jedina s tim imenom, a nitko ne lomi jezik. i dala mi ga je moja seka. [/size]
    Zoveš se Ines??

    lijepo ime!

  32. #132
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj seni prvotno napisa
    ps. da imam jos jedno dijete prezivalo bi se po meni.
    eto, onda možeš računati da se ta želja realizirala kroz mene

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa
    A Nera- (bez uvrede onima koji se tako zovu ili će se tek zvati) nisam ja kriva, ali oko mene od djetinjstva su Nere bili samo psi, prva za koju sam čula ja Nera Stipičević koja je natjecala se u nekom show za pjevanje.
    Ajme... a kontesa Nera? (Moja kolegica ima kćer tog imena ... ) Mi smo svojevremeno gutali Zagorkine knjige, he he he... To je bilo davno, ali je ostavilo traga, evo i u odabiru imena djeci!

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa
    Citiraj seni prvotno napisa
    nika je bas lijepo ime . stvarno

    ja volim svoje ime. nije posebno, ali je barem u prostorima srednje europe rijetko. tako da sam uvijek jedina ili skoro jedina s tim imenom, a nitko ne lomi jezik. i dala mi ga je moja seka. [/size]
    Zoveš se Ines??

    lijepo ime!
    Izbor za imena iz "iste vreće" i iz mog djetinjstva:

    Ines, Nives, Karmen i Dolores

  35. #135
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Ajme... a kontesa Nera? (Moja kolegica ima kćer tog imena ... ) Mi smo svojevremeno gutali Zagorkine knjige, he he he... To je bilo davno, ali je ostavilo traga, evo i u odabiru imena djeci!
    Da, i knjeginjica Dorja Okić i kraljevna Tajana - još jedno lijepo ime.

  36. #136
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    [quote="elin"]
    Citiraj lillifee prvotno napisa

    ili Elin
    Ja sam htjela da bude posebno, da nitko nema to ime (barem kod nas), da je unisex i kratko. Još kad sam saznala da znači svjetlost :D :D
    kao dijete sam upoznala jednu mladu zenu koja se zvala elin i svi su mislili da je to neko izmisljeno ime.
    nije, to je staronordijsko žensko ime i znači svjetlost.

    baza je bila u tome da su se roditelji te cure zvali Ester i LINo ili tako nekako ... bas simpaticno

  37. #137
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    [quote="lillifee"]
    Citiraj elin prvotno napisa
    Citiraj lillifee prvotno napisa

    ili Elin
    Ja sam htjela da bude posebno, da nitko nema to ime (barem kod nas), da je unisex i kratko. Još kad sam saznala da znači svjetlost :D :D
    kao dijete sam upoznala jednu mladu zenu koja se zvala elin i svi su mislili da je to neko izmisljeno ime.
    nije, to je staronordijsko žensko ime i znači svjetlost.

    baza je bila u tome da su se roditelji te cure zvali Ester i LINo ili tako nekako ... bas simpaticno
    a kaj, mama je dobila samo jedno slovo u imenu djeteta, a tata 3 - nije fer mama je ipak ta koja je dijete rodila 8)

  38. #138
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Naša Vita je dobila ime još u drugom mjesecu moje trudnoće. Kako sam imala problema, krvarila i svašta i bili su mali izgledi da održimo trudnoću, a naše hrabro djetešce se borilo i tako smo odlučili dati joj ime Vita (lat. život).
    I dragi i ja smo se odmah složili oko toga i od početka tako zvali. Danas kad je gledam stvarno ju ne bi mogla zamisliti ni s jednim drugim imenom.

  39. #139
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Ime djeteta je znak npr. društvenog položaja, pripadnosti nekoj sredini, mišljenja roditelja o samome sebi itd. Nemam ništa protiv toga da netko daje djetetu ime kakvo hoće, ali o nekim avanturama s imenom djeteta stvarno nemam dobro mišljenje, tipa Svemirko, Kamenko...
    s jedne strane kužim kaj hoćeš reći, ali s druge strane, to je ipak tvoje mišljenje o tuđim imenima. moj frend je s nekih 20 i pregršt godina promijenio svoje ime. i sad se zove Svemir. i meni je to skroz okej. ja ga ne vidim i ne dožiljavam niš posebno drugačije. nije čudno ni onima koji ga pitaju za objašnjenje (ne živi više u hr).

    moji klinci imaju neka relativno obična imena, jer nemamo ni neobično prezime pa nam ne bi "sjelo".

    za Patrika smo i mm i ja bili oduševljeni što nam se sviđa baš to ime, da je bio cura zvao bi se Paola (iako ja ni milisekunde nisam mislila da će bit cura). moj muž ima hr povijesno ime, poprilično lijepo i snažno, kao i njegova braća. Patrik nam je jednostavno najviše odzvanjao u ušima kad smo ovorili o svom sinu i zamišljali ga. onako tek rođenom, velikom dečkiću ime mu je super pasalo.

    drugi put sam bila uvjerena da nosim curu. Paola više nije bila u igri jer smo ovu bebu doživljavali kao sasvim novu i nismo htjeli koristiti ime od prijašnjeg izbora. odlučili smo se za Rianu. i na UZVu negdje u 13. tjednu, veli mi doc da nosim dečka. totalno sam se ušokirala. mejsecima nisam pojma imala kako će se zvati. baš nas je iznenadio (al nije Nenad ).

    slagali smo imena koja su nam bila simpa, ali ništa nam nije govorilo dovoljno da bismo ga odabrali. jedino Liam. mm je već bio skoro 100% siguran da će se tako zvati. ali imamo prijatelje s kojima smo jako bliski i njihov sin se upravo tako zove pa smo odustali. klinci će se družiti pa bi bilo dobro da se i različito zovu.

    jednog jutra s trbuhom već do nosa, probudila sam se i sva sretna zvala na posao mm-a jer imam ime!!! sanjala sam drugog sina, bucmastog nasmješenog Iana. a najveća fora je da nam je Ian bio svo vrijeme "ispred nosa" - u Riani - to mu je dalo posebnu čar.

    značenja - pa poprilično lijepa . nismo planirali da ispadne da smo djeci dali irska imena, to je samo slučajnost (obično me to ljudi pitaju).

    patrik ima samo jedno ime, nismo htjeli dodavati još jedno jako crkveno jer je i ovo po sebi dovoljno

    ian ima još jedno ime, kako bi i on imao imendan u hr, a to sam ime duuugo smišljala, tražila i željela ga baš povezati, s njim, s gradom u kojem živimo. i tako nosi jedno staro vrlo lijepo ime po zaštitniku grada samobora i nadam se da će i on na to biti ponosan

  40. #140
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    litala me ima pravo ubiti

  41. #141
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    :? zasto??

    bas si me zbunila


    inace, ja znam decka (mislim, nije ni on vise decko, ko sto nisam ni ja curica ) koji se od rodjenja zove - svemir


    a procitala jednom u onoj rubrici rodjeni - zan zak zmak (svo troje s kvacicom na z)

  42. #142
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    ma ono, htjela sam govoriti o tome što imena meni znače, a ispalo da sam opisala kak smo dali djeci njihova

    a kaj sad

    nego, ovo žan žak žmak mi je joke samo takav ne sudim, samo mi je smiješno

  43. #143
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    a postoji, eno ga uguglaj pa ces vidjet mi smo se znali, kad bi netko u drustvu "ocekivao" dijete, zahebavat - ma kakogod, samo nemoj zzz

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •