Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Prerastanje AS 0-13kg

  1. #1
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno Prerastanje AS 0-13kg

    Molim stručnjake za odgovor..
    U potrazi smo za AS 9-18kg jer je PP jaje na knap..cura ima oko 9 kg, uskoro 1 god, diže se i hoda uz namještaj. Čitam sad tu http://autosjedalice.info/cms/index....d=47&Itemid=61 i po tome ona još uvijek može biti u njoj jer do vrha ima još ravno 2 cm al što me buni je to da su joj pojasevi ispod razine ramena..? Jel to bitno i za ovu skupinu sjedalica?..jer vidim da to napominju za prerastanje 9-18kg ?
    Hvala

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    U ovoj skupini sjedalica pojasevi i trebaju biti malo ispod razine ramena.
    U slijedećoj skupini I (9-18kg) pojasevi trebaju biti malo iznad ramena.

    Dakle, nema žurbe, nabacite još koji dekagram, po mogućnosti i kilu pa polako u slijedeću skupinu.

  3. #3
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    E to mi je promaklo..
    Thnx!

  4. #4
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Da ne otvaram novu temu pitala bi ovdje.

    Dakle u drugom autu imamo AS Peg perego 0-13 sa bazom. U toma autu se L vozi cca 1 do 2 puta tjedno. Nekad nijednom a nekad koji put više.
    Mene ta AS od početka muči jer nikako da je montiram da bude baš čvrsta. Uz to kako je dosta malo auto, stalno je moramo skidati sa baze i ponovo namještati
    (jer kad je montirana nema baš mjesta za suvozača) i svaki put sam sve manje sigurna da sam je dobro namjestila. Iako bi baza trebala kao olakšati situaciju ali meni se baš tako ne čini.

    Drugi je problem što vidim da mu je već knap ( po visini ).

    Ja bi se lagano dala u kupovinu nove stolice za to auto i to grupe 1

    L ima 8 i po mjeseci i sa nešto prije 7 mjeseci se ustao na noge i od tada je stalno na nogama. Hoda po nekoliko koraka uz ogradicu i uz namještaj. Povremeno se pusti i stoji par trenutaka sam na nogama bez držanja.

    E sad pitanje - da li kada bude imao 9 kg ( tu je negdje blizu) može preći u AS grupe 1?
    Jer po tome bi zadovoljavao sve uvjete za prelazak u tu grupu.

    Napominjem da "glavna" sjedalica u kojoj se vozi stalno i koju koristimo za putovanja ostaje ona 0-13 kg montirana u obrnutom smjeru i da će tako definitivno ostati do godine dana. Ta druga AS mi je sasvim ok i sigurno je neće prerasti do godine pa sam mirna.

    I da li imate kakvu preporuku za neku povoljnu AS koja je zadovoljavajuće kvalitete i da je zgodna za Fiat Pandu?

  5. #5
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Evo sama pronalazim odgovor na drugoj temi

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Tehnicki, kad beba ima 9 kg i zadovoljava uvjete proizvodaca sjedalice grupe I u koju bi dijete islo (nekad je to da beba samostalno sjedi, nekad da ima godinu dana, nekad da se moze samostalno ustati, nekad da moze samostlano hodati, ili bilo koja kombinacija istih ili nekih drugih), dijete smije ici u tu sjedalicu.

    Medutim, okretanjem djeteta u smjer voznje drasticno se smanjuje sansa prolazenja bez ozljede u sudaru te postoje tzv. smjernice "najbolje prakse" kojima se pokusava ovaj rizik za dijete sto vise smanjiti. Najnovije smjernice za prelazak u as grupe I su:
    1. Dijete ima barem 10 kg
    2. Dijete je navrsilo godinu dana
    3. Dijete samostalno hoda.

    Smjernice se mijenjaju kako vise saznajemo o fizici sudara i kako ista djeluje na djecu i u kontekstu pojedinih vrsta sjedalica.
    Uopće nisam pametna šta da radim :/

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    koliko mu fali od vrha glavice do ruba sjedalice?

  7. #7
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    koliko mu fali od vrha glavice do ruba sjedalice?
    Moram to ponovo provjeriti ali mislim da je nije još prerastao tako da to još nije problem.

    Problem je što je ne mogu dobro montirati. I stalno je moram skidat sa baze.

    Lijevo desno se ne mrda možda tako strašno ali (kako da objasnim) gore dole je klimava. Kad zatežem pojas baza i AS zajedno se odižu od sica put nazad.

  8. #8
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    evo tema i nama odgovara po naslovu pa trebam iskusnije za savjet.
    lovro je godinu i 2 tjedna, 11.5kg i 77cm visok, hoda sam već mjesec dana i u zadnje vrijeme i trči. po svemu spada i u iduću skupinu 9-18kg sjedalice ali još ga vozimo u maxicosi cabriofixu sa isofixbazom. ali mislim a neće dočekati tih famoznih 13 kg u njoj jer mu po visini fali oko 1 cm da je do gornjeg ruba 2.5 cm i da ju je realno prerastao po svim kategorijama. a nadala sam se da će do 13kg moći u njoj. kako god, kupujemo slijedeću.
    ono što mene osobno muči su slijedeće stvari- mislili smo kupiti roemer safefix plus ali sam ju jučer prvi put vidjela uživo u kiki koja ima samo 2 boje (tj. jednu ali će naručiti još jednu) koje mi se ne sviđaju a na dojam mi je sjedalica prevelika za lovru sada, i nekako mi se ne sviđa. kao da je nedorađena (iako je po testovima bolja od priorifixa maxicosijeva). moje je pitanje slijedeće, tj. pitanja za one koji imaju iskustva ev. ili saznaja za te sjedalice:
    1. da li možda u nekoj dobi priorifix bude djeci pretjesan iako bi mogli još u njoj biti teoretski ali praktično ne stanu?
    2. da li je možda navlaka na roemer safefixu lakše skidiva i periva pa je zato tako dojmom labavija?
    3. koje su naramenice udobnije djetetu?

    hvala!

  9. #9
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    kupili priorifix, jednostavno mu je udobnjija. sad smo u potrazi za jastučićem za glavu, mislim da ćemo u slo po njega

  10. #10
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    e, da. jos jedna stvar je bila presudna. mimo udobnosti koja bi svakako presudila u ovom slucaju. naime, u kiki, koja ima obje sjedalice koje smo mi gledali i razmatrali (bilo nam je na knap vrijeme i nismo mogli u slo i kombinirati babysitting jer l. nema jos putovnicu), nam nisu dali da probamo roemericu u autu. tj. bilo koju da isprobamo u svom autu, dok su u TL bez problema dali da probamo koju god hocemo. znam da ljudi znaju imati poteskoca sa uslugom u tl ali eto, mi smo zadovoljni u ovom nasem slucaju.

  11. #11
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    koliko mu fali od vrha glavice do ruba sjedalice?
    Moram to ponovo provjeriti ali mislim da je nije još prerastao tako da to još nije problem.

    Problem je što je ne mogu dobro montirati. I stalno je moram skidat sa baze.

    Lijevo desno se ne mrda možda tako strašno ali (kako da objasnim) gore dole je klimava. Kad zatežem pojas baza i AS zajedno se odižu od sica put nazad.
    Možda je prekasno da odgovorim tebi, al možda pomogne nekom drugom
    Isti problem sa klimavom AS od PP smo i mi imali.
    Kvaka je u tome što Alfa ima nekakve uske sportske siceve tako da je baza stajala na krivo, a i pojas je bio prekratak.
    Na kraju smo je namontirali bez baze i sad stoji ka ukopana
    Moja cura ima 14ipo mj i jedva 9kg tako da se još uvijek vozimo u njoj.
    Axiss čeka i skuplja prašinu...

  12. #12
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Hvala Smokvice..iako za mene pre kasno ali nekome drugome možda pomogne .
    Nije mi uopće palo na pamet montirati je bez baze. Baš sam blesava.
    U svekino auto sam ipak stavila novu grupe !. Ima skoro 10 kg, odavno je na nogama i evo prije 15 dana je i prohodao.
    Sve uvjete je zadovoljio i puno sam sretnija i sigurnija sada.
    A mislila sam još barem mjesec dana u mome autu ostavit ga u jajetu ali mislim da će i kod nas u veću as. Jer lola je otkrio pojas koji ide oko AS (sa lijeve strane) i stalno ga drži rukicom. Milijun puta sam rekla ne ali njemu je to tako jako zanimljivo a meni se to čini baš jako opasno :/

  13. #13
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    evo i mene s novim pitanjem
    moja malena ima 9 mjeseci i 8 kg, ali je visinom prerasla AS 0+. glavica joj je u ravnini s rubom sjedalice, iako je stavljam pod kutom od 60°. inače diže se sama na noge uz pomoć namještaja
    može li u veću as?
    već smo nabavili as grupe I pa sam i ja malo nestrpljiva , jer se u ovoj užasno znoji, toliko da je nakon svake vožnje koja traje dulje od 5 min. moram presvlačiti :/

  14. #14
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    na žalost, tvoja malena (i bilo koje drugo dijete) može u AS grupe I tek s 9 kila

    jesi iz AS uklonila sve uloške koji se mogu ukloniti?

    ako jesi, idealno rješenje bi bilo kupovina AS grupe 0/0+ koja je duža, ili kupovina kombinirane AS grupe 0+/I (s tim da može suprotno smjeru vožnje do 13 kila - većina samo do 10)
    no, to idealno rješenje je malo skupo za RH
    stvarno ne znam što savjetovati ovdje
    probaj kontaktirati neku savjetnicu iz Rijeke (čini mi se da je negdje tamo pregled ovaj vikend, ili...?)

  15. #15
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    evo ga, u nedjelju u Puli, probaj se izorganizirati da odete tamo

  16. #16
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Bez punih devet kila nikako ne smije u grupu 1.

  17. #17
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    I meni se to idealno rješenje ne čini tako skupo, može posuditi grupu 0+, širok je forum

  18. #18
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    I meni se to idealno rješenje ne čini tako skupo, može posuditi grupu 0+, širok je forum
    ne kužim, mi imamo 0+...

    a nažalost mi smo u nedjelju u zg, tako da ništa od pregleda u puli

  19. #19
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    Juroslave, uklonila sam sve uloške iz as, ali ni to ne pomaže :/

  20. #20
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj anilokin prvotno napisa
    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    I meni se to idealno rješenje ne čini tako skupo, može posuditi grupu 0+, širok je forum
    ne kužim, mi imamo 0+...

    a nažalost mi smo u nedjelju u zg, tako da ništa od pregleda u puli
    nisu sve 0+ jednake, pretpostavljam da je Juroslav na to mislio

    ako si slučajno i sutra u Zagrebu svrati do velesajma na rasprodaju ili popodne na pospremanje pa ti možemo pogledati u čemu je problem.

  21. #21
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    i sutra sam u zg ali imam neke obaveze. ako stignem ću se javiti.

    hvala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Drage moje, posto vidim da se razumete u ovo vrlo bitno pitanje, moram zamoliti za savet! Moja malena je prerasla AS 0+ (0-13) po visini, a i po sirini (ne mozemo se vise vezati), a ima samo 7 meseci. Sta sad? Kod nas nema neki veliki izbor, vecinom samo od 0 ili 9 do 18 kg. A ja se bojim kad je do 12 dosla sa 7 meseci, koliko ce joj trebati do 18??? Korekttna AS sa atestima i svim do 18 kg su izmedju 100 i 200 eura, a to i nije mala cifra. Posebno ako je uskoro opet treba menjati. Pomagajte? Kakvo autosediste sad uzeti? Sta mislite o Neonato Monza? Moze da se veze i obrnuto od smera voznje i da se spusti u polulezeci polozaj, a i cini mi se prostrano... Ne znam vise ni sama...

  23. #23
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    velike beba nema šta
    ja bih ti preporučio da kupiš kombiniranu sjedalicu i to neku 0+/I, znači koja se u smjer vožnje okreće tek sa djetetovih 13 kg i da se vozite u smjeru obrnutom od smjera vožnje dok ne dođete do 13 kg. to može biti za mjesec dana ali može i za 4 mjeseca, a za to vrijeme dijete može itekako ojačati. da li se možda već sad dijete ustaje na noge uz namještaj?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Podigla se jednom na kolena. Pokusava stalno!

  25. #25
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    onda ostajem pri gore napisanom savjetu. kombinirana u smjeru suprotnom od smjera vožnje. ukoliko prije dođe do 13 kg nego što dovoljno ojača, da se može samo ustati na noge uz namještaj, u tom periodu se ne bi trebalo voziti uopće u sjedalici. ili kupiti sjedalicu koja se do 18 kg koristi u smjeru suprotnom od smjera vožnje.

  26. #26
    Ogulinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ispod Kleka
    Postovi
    215

    Početno

    Molim pomoć!
    Malac ima 3 mj, 7 kg i 61 cm. Postojeća autosjedalica je u kategoriji "bolje ikakva nego nikakva" a nije nam ni trebala puno jer nam je sve blizu na dohvat kolica. Ide zima i trebam kvalitetnu AS koja zadovoljava sve naše kriterije. Lutajući po forumu i pregledavajući katalog pronašla sam dvije koje bi bile prihvatljive. Da ne lutam po trgovinama molim da mi javite putem PP gdje ih ima i kolika im je cijena.Zagreb, Karlovac, Rijeka.

    JANE MATRIX CUP
    CHICCO PROXIMA 0+1

  27. #27
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ne znam cijene
    koliko znam ADAX drži Jane sjedalice ali ako razmišljaš o njihovim sjedalicama ja ti svakako preporučam Strata a ne Matrix

  28. #28
    Ogulinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ispod Kleka
    Postovi
    215

    Početno

    Pronašla sam kod nas Brevi Grand Prix T2. Ima ECE R44/04, datum proizvodnje 05/09. I ono najvažnije je što je od 0 do 18 kg.

    Jel ima netko takvu? jeste zadovoljni s njom?

  29. #29
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    ja ću samo reći: obavezno ju prije kupovine probaj ispravno montirati u auto

    samo sam jednom montirao brevicu na pregledu, i rekao sam: ne daj Bože nikad više

  30. #30
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Ogulinka prvotno napisa
    Jel ima netko takvu? jeste zadovoljni s njom?
    Evo samo jedan topic koji sam našao

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=82043

    ali ubaci Brevi u pretražnik i siguran sam da ovdje na forumu ima dosta topica o iskustvima s tom sjedalicom.

    Ovo su iskustva sa www.djeca.org

    http://djeca.org/site//index.php?opt...d=62&Itemid=56

    http://djeca.org/site//index.php?opt...d=56&Itemid=56

    prvo su za grand prix a drugo za grand prix T2, no nema bitne razlike u konstrukciji sjedalice

  31. #31
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    ineresuje me da li je neko imao iskustva s bellelli as,jer sam jedino za sad nasla tri modela 0+/1 : brevi koji mi je preskup,graco koji je svemirski sirok(a imamo karavan) i bellelli leonardo koji vodi za sad

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,532

    Početno

    Dragi moji, trebam pomoć.
    Naša curica je stara 9 mj,ima preko 9 kg, i visinom (a bome i širinom) je prerasla AS od PegPerega do 13 kg. Glavica joj strši iznad ruba sjedalice neka 2 cm, jako brzo je izrasla tih par centimentara, prije par dana je bila 1-2 cm ispod.
    E sad, što da radimo? Ona samostalno sjedi, ali se ne diže na noge, što da joj kupimo,u ovoj je jedva zavežemo.
    Please help.

  33. #33
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Lili75, kako je vezes u as, jel mozda u jakni ili skafanderu?

    Nasla sam info da je Primo Viaggio do visine od 76 cm. Koliko je dugacka tvoja djevojcica?

  34. #34
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    a do koje visine je bc creatis?

  35. #35
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Lili75 , pazi da joj guza dobro sjedne u udubinu i bez jakne ili skafandera i trebalo bi biti ok.

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,532

    Početno

    Drage/dragi moje,
    ma kakvi moje dijete vam jedva stane bez jakne i skafandera, guza je u udubini,al glavica otišla preko ruba sjedalice, ne znam točno koliko je visoka al sa 8 mj je imala 72 cm a vidim da je zadnjih par centimetara dobila brzo u par dana jer je prešišala rub,i što da sad ja radim?
    bit će visoka curica na svog taju.
    please help.

  37. #37
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    ako je dijete preraslo autosjedalicu grupe 0+ po težini (ima težinu više od 13 kg), a ne može se još samostalno podići na noge, tada ne postoji jednostavno rješenje. Na hrvatskom tržištu teško je pronaći autosjedalicu koja bi se mogla postaviti u smjer suprotan smjeru vožnje i nakon prijeđene težine od 13 kg. Takve sjedalice postoje, ali se - prema našim saznanjima - mogu nabaviti uglavnom u skandinavskim zemljama.
    mi smo ovaj slučaj. tekst preuzet s autosjedalice.info.

    što da radimo? help!

  38. #38
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    http://www.besafe.com.hr/index.php/h...ice-0-4-godine i Na vrhu vam se vrti baner pa malo pronjuskajte. Ove sjedalice su vam od 0- 18 kg , a mogu se postaviti u oba smjera.

  39. #39
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Hm,vidim da su svi dosta stariji od Luke al nas muči isto. Ima 5 mjeseci,7 kg,i 68 cm,tak da mislim da neće više od dva mjeseca,jer je i sad več naknap u autosjedalici. A glupo nam sad tražiti veču prve skupine

  40. #40
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.besafe.com.hr/index.php/h...ice-0-4-godine i Na vrhu vam se vrti baner pa malo pronjuskajte. Ove sjedalice su vam od 0- 18 kg , a mogu se postaviti u oba smjera.
    Zaista dobro zamišljeno, samo još da nam je toliko para, ah!

  41. #41
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Rene je odavno prešao 9 kg (nisam ga sto godina vagala, ali ima garant 11kg) i diže se na noge, isto već dugo... kupili smo mu novu maxi cosi toby sjedalicu, koja čeka i čeka... nikako da se odlučim prebaciti ga u nju, a već jedva stane u malu (iako vrh glave još nije prešao rub). Što kažu iskusni autosjedaličari, činim li dobro što čekam ili nema razloga da ne pređe u veću?
    tnx

  42. #42
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa Vidi poruku
    Rene je odavno prešao 9 kg (nisam ga sto godina vagala, ali ima garant 11kg) i diže se na noge, isto već dugo... kupili smo mu novu maxi cosi toby sjedalicu, koja čeka i čeka... nikako da se odlučim prebaciti ga u nju, a već jedva stane u malu (iako vrh glave još nije prešao rub). Što kažu iskusni autosjedaličari, činim li dobro što čekam ili nema razloga da ne pređe u veću?
    tnx
    Naravno da cinis dobro, jer je voznja u polozaju suprotno od smjera voznje sigurnija od obratne situacije.
    Kad se dijete samostalno pocne dizati na noge znaci da su mu ojacali ligamenti koji drze vrat/glavu, ali to ne znaci da trzajna ozljeda vrata nije moguca i opasna u voznji u smjeru voznje jer je velicina glave jos uvijek u nesrazmjeru sa ostatkom tijela ... iz tog razloga dostupne su i sjedalice koje mogu biti okrenute suprotno od smjera voznje do napunjenih 18 kg. Imas ovdje nekoliko informacija na tu temu.

    Sto se tice zadovoljavanja uvjeta, nema razloga da ne prijede u drugu kategoriju sjedalice, ali gledajuci na sigurno i sigurnije onda je bolje da ostane u suprotnom smjeru voznje dok je god to moguce.

  43. #43
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Hvala ti

  44. #44
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    Zaista dobro zamišljeno, samo još da nam je toliko para, ah!
    evo pronašla sam danas ovu
    mislim da ta zadovoljava te uvjete

  45. #45
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    evo pronašla sam danas ovu
    mislim da ta zadovoljava te uvjete
    ovo je obična kombinirana as grupe 0+/1, a to znači da se dijete vozi u smjeru suprotnom od smjera vožnje do 13 kg, nakon toga se okreće u smjer vožnje. Tako da ti dođe na isto, ako ima više od 13kg (kako si napisala) u ovoj sjedalici mora u smjeru vožnje

  46. #46
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je obična kombinirana as grupe 0+/1, a to znači da se dijete vozi u smjeru suprotnom od smjera vožnje do 13 kg, nakon toga se okreće u smjer vožnje. Tako da ti dođe na isto, ako ima više od 13kg (kako si napisala) u ovoj sjedalici mora u smjeru vožnje
    samo da si sada to posložim i skužim.
    ona se ne diže uz namještaj čak niti ne puzi još (ide na vježbe, naime) i zbog toga se u stvari ne smije voziti u smjeru vožnje zbog onih nekih mišića i trzaja, jel tako?

    tako da nam jedino odgovara ova be safe jer ona pokriva i težinu i činjenicu da se ne diže na noge?

    hm, možda odem do pedice da ju izvažem, možda je malo popustila na težini

    nama je još 2-2,500 kn ok za as, ali 3.200, uh!
    jel ta sjedalica za običan puk ili je u stvari za one dubljeg džepa ili škrtarimo na našem djetetu?

  47. #47
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    samo da si sada to posložim i skužim.
    ona se ne diže uz namještaj čak niti ne puzi još (ide na vježbe, naime) i zbog toga se u stvari ne smije voziti u smjeru vožnje zbog onih nekih mišića i trzaja, jel tako?
    Da, upravo tako. Opcenito , bolje je dijete sto duze voziti u smjeru obrnutom od smjera voznje

  48. #48
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je obična kombinirana as grupe 0+/1, a to znači da se dijete vozi u smjeru suprotnom od smjera vožnje do 13 kg, nakon toga se okreće u smjer vožnje.
    A zašto se AS mora okrenuti u smjer vožnje kada dijete napuni 13kg?

  49. #49
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto se AS mora okrenuti u smjer vožnje kada dijete napuni 13kg?
    tako piše u uputama za sjedalicu koju si linkala.
    Zašto je to tako-pojma nemam. Možda možeš napisat mail proizvođaču i pitat dal se može držati naopako još neko vrijeme?!

  50. #50
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    tako da nam jedino odgovara ova be safe jer ona pokriva i težinu i činjenicu da se ne diže na noge?

    nama je još 2-2,500 kn ok za as, ali 3.200, uh!
    jel ta sjedalica za običan puk ili je u stvari za one dubljeg džepa ili škrtarimo na našem djetetu?
    ja fakat je skuplja od ostalih, ne znam da li je i najskuplja na trzistu, ali je i jedina koja ispunjava vase potrebe . inace ono sto sam je vidjela super izgleda, meni se osobno jako svidja materijal.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •