Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 77

Tema: cijene "vođenja " trudnoće kod privatnika

  1. #1

    Početno cijene "vođenja " trudnoće kod privatnika

    Eto ja i MM planiramo trudnoću te mi na pamet padaju razno razne stvari, a pošto će to biti moja prva trudnoća totalni sam tulac sto se tice svega...

    Imam privatnog ginekologa i htjela bih da mi on i nadzire trudnoću (još nisam trudna)

    Da li koja od vas trudnica "vodi" trudnoću kod privatnika te koliko to košta... da li je to određena cifra koja se plaća odjednom pa si miran do kraja trudnoće ili kak to ide... ako postoji mogućnost da on bude i na porodu dal se to plaća posebno ili... ako platis unaprijed a ne dao Bog izgubiš bebu nakon mjesec dva dal ti se vraćaju novci ili...

    Htjela bih bar donekle biti pripremljena kad se pojavim kod svog ginića ... bar da otprilike znam kako se cijene kreću i kak to ide

    Ak može navedite i kod kojeg ginića te da li ste zadovoljne "tretmanom"
    Mislim da bi ove informacije bile od velike pomoći svakoj novoj (a i staroj) trudnici pogotovo ovako na jednom mjestu

    Pusa svima i nadam se da ću se uskoro javiti i sa sretnom vjesti

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Teško da se igdje daju novci unaprijed i odjednom - plaća se pregled po pregled, naravno. Kod moje doktorice plaćala sam normalno pregled+ultrazvuk svaki puta. Neki pak doktori imaju nekakve popuste za trudnice, moja je i trakicu za urin svaki puta naplatila 30 kuna ali mi se čini da je ona generalno malo jeftinija od drugih. Znači kod tvog doktora cijena je najviše onakva koliko i inače plaćaš pregled, a eventualno ima popust za trudnice. Što se tiče poroda nema nikakve šanse da ti na porodu bude doktor koji ne radi u bolnici - znači jedino ako privatno ideš kod bolničkog doktora.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,665

    Početno

    ja idem kod ginića koji je bio samo privatan, a sad je sklopio i ugovor s HZZO-om. Uglavnom, plaća se samo UZV 250 kn, i to otprilike svaki drugi put, iako me je dosada svaki put pregledao bar na kratko. Ja sam zadovoljna jer kod njega ne moram čekati, i sveukupni standard je kao kod privatnika, a ipak je nešto jeftinije. Inače, imaš neka privatna dopunska osiguranja, kao addenda, kod kojih, ovisno o polici, imaš dio ili sve preglede besplatno, a plačaš određenu svotu mjesečno.

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    svaki put pregled i uzv, mislim da je to bilo 500 kn. jest trošak, ali nema čekanja, mm i ja smo svaki put proveli u ordinaciji sat vremena i saznali sve što nas je zanimalo... s druge strane, prednost bolničke ambulante je da stekneš "svog" doca pa se možeš dogovoriti da ti bude na porodu.
    ukoliko ti privatni doc ne radi i u bolnici, nema šanse da ti bude na porodu. uostalom, većina ih nije ušla u rađaonu godinama, pa i ne bi bili od neke koristi (meni je moj lijepo priznao da je davno zahrđao ).

  5. #5
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    400 kn pregled i UZV kod doka koji radi u bolnici gdje ću roditi, on će biti na porodu što ću dodatno platiti. Sve uputnice i recepte koji mi trebaju piše mi moj soc. ginekolog.

  6. #6
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    u obje trudnoce sam se kontrolirala kod privatnog ginekologa.
    normalno- placala sam svaki pregled kad sam dosla, nikakve posebne 'tarife' ni placanje unaprijed.

    ako je bio samo pregled onda 100 kuna, uzv dodatno jos mislim 120 kuna ili tako nesto.

    u drugoj trudnoci sam imala vec od prije privatno osiguranje koje ima ugovor sa mojim ginekologom.
    njima placamo ( i ja i mm) mjesecnu ratu osiguranja i onda imas odredjen broj pregleda u toj cijeni a kad 'ispucas' te preglede onda placas mislim 25 posto---ne znam dal se to isplati uzimati ako mislis koristiti samo usluge ginekologa i to samo u trudnoci.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    :shock: sokirana sam sa ovim cijenama kod vas sto traze privatnici za preglede :shock: :shock:

  8. #8
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Ja imam privatno zdravstveno osiguranje, pa za sada ne plaćam ništa više nego mjesečnu pristojbu. Inače bi to bilo 350,00 kn za pregled i uzv.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    mirta, daj mi napiši na pm koje privatno osig.imaš i što pokriva. pusa. i ja bila u priv. i plaćala masno. a najveća je fora da kod nas u bolnici ti privatni dr ne može biti na porodu. provjeri to.

  10. #10
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Color doppler uzv + pregled ~280 Kn, papa test +120 Kn (sve to naplaćuje poliklinika u kojoj radi, a ne on). Cijenu poroda mi nikad nije spominjao, ali budući da puno cura to spominje morat ću se raspitat...

  11. #11
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    kod mog gin.je vođenje cijele trudnoće 2500 kn.i plaćaš kako hoćeš,da li na kraju sve odjednom ili u ratama,kako se dogovorite i to je cijena bez obzira koliko puta doeš kod njega,da li 10 ili 15 cijena je ista

  12. #12
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Off topic: La 11 Zu je preeeeesladak.

  13. #13
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    400,500 kn???? Pa to je abnormalno... Jeste imale neki poseban tretman za te šolde?
    Ja sam svaki pregled i UZV plaćala 200 ( U Zadru), pa mi se nije ni to činilo baš... Ali je ipak vrijedilo, mislim nije mi žao.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    8

    Početno

    Ja plaćam kod privatnika pregled i UZV 250 kn!!!!!
    Genijalam doktor i čovjek!!!!!
    Meni se isto puno čini 400-500kn!

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    plaćala sam 400 kuna pregled+uzv, s tim da moj ginić radi u bolnici pa mi je mogao biti i na porodu.
    sad imam i ja privatno osiguranje koje ima ugovor s mojim ginićem, pa ću vidjeti kako će to izgledati u idućoj trudnoći.

    ines, ajde i meni na PP javi kod kojeg si osiguranja?

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja sam plaćala 300 kn pregled+ultrazvuk + 30 kn trakica za mokraću - znači 330. Cijene se očito prilično razlikuju. Moja (bivša) doktorica prilično je popularna i tražena, pa opet nema baš previsoke cijene.

  17. #17
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Kod mog ginića je pregled 270kn+ uzw isto toliko

    No kako imam dopunsko zdravstveno ne opterečujem se jer mi oni pokrivaju 3 spec. pregleda godišnje i neograničen broj ultrazvuka.
    Inače neznam kak bi si priuštila pregled kod tog privatnika.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    znaci jos uvijek reagiram ovako :shock: kad citam vase postove.zar se moraju i te trakice za mokracu placati ?Znaci ako sam dobro shvatila vi svaki puta kad dodjete na pregled to morate i da platite?U koju svrhu sluze osiguranja ako se pregledi i ostale stvari opet moraju posebno platiti?Nesnalazim se uopce sa hr.zdravstvom ali ovo sto citam je stvarno za mene :shock:

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    sandra, to su cijene kod privatnika. U Hrvatskoj svi imaju zdravstveno osiguranje, svaka žena ima pravo na ginekologa u primarnoj zaštiti (znači bez uputnice), pa tako i trudnoću može voditi potpuno besplatno (od pregleda , preko ultrazvuka, trakice za mokraću pa do svakog specijalističkog pregleda koji njen doktor smatra potrebnim - sve za nula kuna). No, mnoge od nas, uglavnom komfora radi, ide kod privatnih liječnika - znači onih koji imaju svoje privatne ordinacije tj. ne rade ' za državu' (zapravo za zavod za zdravstveno osiguranje). Sada se polako pojavljuju razna privatna zdravstvena osiguranja od kojih neka imaju ugovore sa nekim liječnicima pa pokrivaju dio pregleda i u trudnoći.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,665

    Početno

    Da se nadovežem na Mimu, i pojasnim "komfor" kod privatnika: kod moje, sada već bivše ginekologice kod koje se ništa ne plača uvijek je bila stravična gužva, iako je naručivala. Nekoliko puta sam dolazila na briseve, i čekala od 8 ujutro (jer se za briseve ne možeš naručiti), pa do 12, 13 h. Tada sam primjetila da i trudnice čekaju po 2-3-4 sata, na +30, bez zraka, na tvrdim drvenim klupama...bilo ih je stvarno tužno vidjeti. I, koliko znam, UZV im radi cca 3 puta u cijeloj trudnoći. Kod mog sadašnjeg doktora uđeš u klimatiziranu čekaonicu u kojoj je nasmješena sestra, sjedneš na kožnu fotelju, i tek što uzmeš najnoviji broj nekog časopisa, već te zovu da si na redu. I to je razlog zašto plačam 250 kn UZV svaki drugi put, iako je i on sada preko fonda. A plačala bih vjerojatno i više, ako bih ikako mogla, samo da dobijem pošteni tretman. Naravno, ne mislim da je to u redu, i mislim da bi svatko, bez obzira na financijsku situaciju ili privatno dopunsko osiguranje, trebao imati mogućnost jednako kvalitetnog pregleda bez višesatnog čekanja.

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    potpisujem ninu, uz još jedan dodatak:
    kod mog bivšeg, socijalnog ginekologa, osim drvenih klupica i višesatnog čekanja, uzv je još uvijek takav da se moraš cijelo jutro nacenavati s vodom, pa onda čekati da ti mjehur pukne da bi došao na pregled... mislim, to mi se stvarno ne da podnositi ako ne moram...

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    No, ja moram dodati da sam se kod svoje privatne liječnice itekako načekala (istina u ugodnoj čekaonici, a bilo je i bombona ); doktorica je vrlo popularna pa se stvore čepovi i gužve, i znala sam čekati na pregled i po dva sata. O vođenju trudnoće ne bih na ovom mjestu - no, zato kažem da plaćanjem pregleda kod privatnika mi uglavnom dobijemo komfor i ljudksi tretman, stručnost je druga priča.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    500 kn (pregled + ultrazvuk+sve to oko 45 minuta traje) i tako 8 puta - ukupno 4000kn.
    Pokatkad se znalo dogoditi da čekam. Jednom sam čekala gotovo 2 sata.

    Mislim da je sada poskupio i da je 600Kn.

    (no ne treba se na ultrazvuk svaki mjesec - dapače, mnogi kažu da je štetno, pa eto uštede)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,665

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa

    (no ne treba se na ultrazvuk svaki mjesec - dapače, mnogi kažu da je štetno, pa eto uštede)
    Ja sam prva tri mjeseca brojala dane do slijedećeg ultrazvuka, u panici da li je sve u redu. Ne znam kako bih preživjela da mi je rekao da me "ovaj put neće staviti na ultrazvuk". Kad se bebač počeo micati, bilo mi je lakše, ali svejedno mislim da je dobro barem nakratko "proviriti" da li je sve u redu. Mislim da se na ultrazvuku ne isplati štediti.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    ja si ipak ne mogu oprostiti što nisam tražila svaki put račun. naime, moj gin je socijalni, doduše vrlo sam zadovoljna njime - stručnost, oprema i sl, ali iz nekog samo njemu poznatog razloga naplaćuje na ama baš svakom trudničkom pregledu ultrazvuk i to 100 kn. na prvom pregledu je to nonšalantno objasnio time da su, pazi sad: oni (valjda sestra i on) sami kupili taj uzv, pa ga sad otplaćuju i zbog toga naplaćuju. ja tuka tukava, u sedmom nebu zbog trudnoće klimnula i istegnula 100 kn. on ih elegnantno spustio u ladicu. sljedeći put sam čekala da sam spomene, i naravno da se nije ustezao podsjetiti me. ma, ne njurgam ja zbog tih 100 kn svaki put (kad vidim cijene koje cure spominju :D ), ali sam ga stvarno trebala tražiti račun (što zato da vidim što bi mi dao, a što zato što mi stvarno treba, kod prijave poreza kao troškovi) Dobijete vi svaki put račun?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Račun, naravno.
    I uredno sam ih priložila poreznoj prijavi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa

    (no ne treba se na ultrazvuk svaki mjesec - dapače, mnogi kažu da je štetno, pa eto uštede)
    Ja sam prva tri mjeseca brojala dane do slijedećeg ultrazvuka, u panici da li je sve u redu. Ne znam kako bih preživjela da mi je rekao da me "ovaj put neće staviti na ultrazvuk". Kad se bebač počeo micati, bilo mi je lakše, ali svejedno mislim da je dobro barem nakratko "proviriti" da li je sve u redu. Mislim da se na ultrazvuku ne isplati štediti.
    Tako sam i ja mislila: ma neka samo malo proviri, a slikama sam se veselila kao malo dijete čokoladi!

    Vjerujem da ću sljedeći put biti malo pametnija i da ću obuzdati strasti pogledavanja u vlastitu unutrašnjost i uzurpiranja bebice.

    Pisalo se o pro i contra čestog ultrazvuka.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Sve je to ok sto vi pisete,al ja isto tako idem kod privatnika pa opet nista ne placam,bolje receno kod kojeg god doktora moram da idem uvijek su to privatnici al ne placam nista(osim par stvarcica kod zubara) ,upravo stoga sam reagirala ovako :shock:

    p.s.kao sto sam vec jednom napisala u jednom prijasnjem topicu meni je moj doktor od samog pocetka trudnoce svaki put pored pregleda radio i UZV al jos nikad nisam morala da platim za njega.Zbog toga kad citam ove vase cifre gledam koliko zene ovdje ustede novaca bar sto se lijecnika tice

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    Sve je to ok sto vi pisete,al ja isto tako idem kod privatnika pa opet nista ne placam,bolje receno kod kojeg god doktora moram da idem uvijek su to privatnici al ne placam nista(osim par stvarcica kod zubara) ,upravo stoga sam reagirala ovako :shock:

    p.s.kao sto sam vec jednom napisala u jednom prijasnjem topicu meni je moj doktor od samog pocetka trudnoce svaki put pored pregleda radio i UZV al jos nikad nisam morala da platim za njega.Zbog toga kad citam ove vase cifre gledam koliko zene ovdje ustede novaca bar sto se lijecnika tice

    Da ali ti zivis vani gdje se vjerovatno zdravstveno osiguranje placa jednom godisnje neka fiksna cifra. Ove cure zive u Hr. Ja sam zivjela i u Nizozemskoj a evo sad i u Canadi. Niti u jednoj od ove dvije drzave nema privatnih ginekologa ili pedijatara ili bilo kakvih specijalista osim plasticne kirurgije ali to je estetika a to se svagdje placa. Kao i zubar ako je estetika u pitanju nema tog osiguranja koje to pokriva.

    Nije posteno da se mi iz vana ovako :shock: :shock: cudimo ljudima koji i dalje zive u Hr.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nisam baš sigurna da uštedite novaca sandra. Vjerojatno plaćate zdravstveno osiguranje. Ne znam u kojoj zemlji ti živiš, ali nisam još čula za zemlju koja ima besplatno zdravstveno osiguranje. I mi plaćamo naše zdravstveno osiguranje (iako, imaju ga i nezaposleni). Prema tome, ti sigurno plaćaš osiguranje koje onda 'pokriva' tvoje preglede - tako se i iz naših plaća izdvaja za osiguranje, koje nam pokriva ono što mi zovemo 'socijalnim' doktorima. No, da, postojanje privatnika vjerojatno je prilično specifično, a njihove su cijene rekla bih poprilično niske. Valjalo bi usporediti koliko mi plaćamo naše a koliko ti svoje osiguranje.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Nisam baš sigurna da uštedite novaca sandra. Vjerojatno plaćate zdravstveno osiguranje. Ne znam u kojoj zemlji ti živiš, ali nisam još čula za zemlju koja ima besplatno zdravstveno osiguranje. I mi plaćamo naše zdravstveno osiguranje (iako, imaju ga i nezaposleni). Prema tome, ti sigurno plaćaš osiguranje koje onda 'pokriva' tvoje preglede - tako se i iz naših plaća izdvaja za osiguranje, koje nam pokriva ono što mi zovemo 'socijalnim' doktorima. No, da, postojanje privatnika vjerojatno je prilično specifično, a njihove su cijene rekla bih poprilično niske. Valjalo bi usporediti koliko mi plaćamo naše a koliko ti svoje osiguranje.

    Ima Canada besplatno zdravstveno osiguranje. Svi canadski drzavljani imaju bez obzira na primanja. Jedino sto se ovdje placa je recimo zubar ali i to mozes imati preko posla. Mi ama bas nista ne placamo.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa i naše je 'besplatno', tj. jednako za svakoga bez obzira na primanja, i bez obzira da li je zaposlen, ali se izdvaja nekakav doprinos iz plaće za zdravstveno osiguranje, tako se i vama odvaja neki porez od plaća, ili se pak zdravstveno plaća iz državnog budžeta koji se puni iz poreza - znači, plaćate na neki način. Kanada je puno bogatija zemlja od Hrvatske pa je sigurno i ta 'socijala' na puno višem nivou nego kod nas.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    400,500 kn???? Pa to je abnormalno... Jeste imale neki poseban tretman za te šolde?
    Ja sam svaki pregled i UZV plaćala 200 ( U Zadru), pa mi se nije ni to činilo baš... Ali je ipak vrijedilo, mislim nije mi žao.

    I ja sam u Zadru plaćala 350 kn , i to prije 3,5 godine
    tako da mislim da je sad i više
    to je bio pregled+uzv , a još sam pred kraj trudnoće plaćala ctg 70 kn

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kao prvo Natasa ja nisam ni u jednom trenutku rekla da se cudim ljudima koji zive u Hr.!!!!!!!!!Nema potrebe da se izvrcu moje rijeci!
    Jos jednom ponavljam mene su zaprepastile cijene privatnika koje traze za vodjenje jedne trudnoce i to nema veze ko gdje zivi !!!!!!!!!Pozdrav

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    sandra, probaj pitati kod svog liječnika koliko bi platila pregled da nemaš osiguranje - jer, to je ono što mi radimo, idemo kod liječnika kod kojeg nemamo nikakvo osiguranje i plaćamo punu cijenu pregleda. Mislim da su cijene naših doktora poprilično niske, i nisam baš stekla dojam da ljudi koji žive 'na zapadu' odlaze na specijalističke preglede u vlastitom aranžmanu ovako olako kao mi ovdje. (dapače, svi moji prijatelji koji žive vani kad dođu u Zg obavezno idu zubaru, a cure ginekologu. Idu se i šišati )

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Nataša , zar nisi pisala da plaćaš logopeda , i to masno ?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Nataša , zar nisi pisala da plaćaš logopeda , i to masno ?
    Jesam. Dobro si primjetila.

    Sve u svemu da pojasnim. Logopedi i psiholozi imaju privano ako zeliz. Ako ne zelis placati ima ovo preko zdravstvenog ali su liste cekanja ogromne. Mi smo na listi cekanja za logoeda od prosle godine od septembra. Tek smo sad dosli na red. U sustini prosle godine je bio malo premali da vec krene, tako da smo se mi stavili malo ranije a onda smo na kraju krenuli privatno dok smo cekali na drzavnog i evo sad za dva tjedna idemo drzavnom.

    Sto se tice toga da se skida od nasih placa za zdravsvo bas i ne. Nije predispozicija da moras raditi da bi imao OHIP karticu. Mi nemamo primanja u Canadi nego u NL a svi imamo te OHIP zdravstvene kartice.

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Eto, tako je i kod nas: na socijalne liječnike (i logopede) dugo se čeka (ipak, ne baš tako dugo, na Goljaku se termin čeka oko dva mjeseca i to je svima jako dugo), a može se ići i privatno (što, pogotovo 'na crno' košta vjerojatno puno manje nego u Kanadi).

    I u Hrvatskoj su nezaposleni zdravstveno osigurani, kao i djeca i umirovljenici, svatko tko je državljanin ima nekakvu osnovu za socijalno osiguranje, pretpostavljam da vi, ako ste državljani Kanade plaćate porez, pa onda na taj način plaćate i osiguranje - kod nas se naprosto taj 'porez' za zdravstvo zove osiguranje.

  39. #39
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    sandra, to su cijene kod privatnika. U Hrvatskoj svi imaju zdravstveno osiguranje, svaka žena ima pravo na ginekologa u primarnoj zaštiti (znači bez uputnice), pa tako i trudnoću može voditi potpuno besplatno (od pregleda , preko ultrazvuka, trakice za mokraću pa do svakog specijalističkog pregleda koji njen doktor smatra potrebnim - sve za nula kuna). No, mnoge od nas, uglavnom komfora radi, ide kod privatnih liječnika - znači onih koji imaju svoje privatne ordinacije tj. ne rade ' za državu' (zapravo za zavod za zdravstveno osiguranje). Sada se polako pojavljuju razna privatna zdravstvena osiguranja od kojih neka imaju ugovore sa nekim liječnicima pa pokrivaju dio pregleda i u trudnoći.
    Samo da se nadovežem (iz vlastitog iskustva) dok nisam došla u ovaj "komfor" nisam ni znala što znači trakica za urin jer mi to doktor u primarnoj zaštiti NIKAD NIJE NAPRAVIO, do tad nisam znala što znači pregled, jer je pregled u primarnoj zaštiti trajao od 3 do 10 minuta, dok sam privatno minimalno sat vremena ili više ako je meni potrebno. Isto tako u primarnoj zaštiti sam plaćala sve ultrazvuke počevši od 67 Kn pa do 250 Kn, a ovdje ipak dobijem račun i zbog svega navedenog ipak biram komfor jer ljudi rade svoj posao za novac koji prime..

  40. #40
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    nisam ni znala što znači trakica za urin jer mi to doktor u primarnoj zaštiti NIKAD NIJE NAPRAVIO
    ni meni, a sad sam 30+6.

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Hm, sorry, ja sam trudnoću vodila kod privatnika pa sam mislila da je pregled mokraće rutinska stvar u trudnoći; u trudničkoj ambulanti na SD vidim da je i da sve trudnice daju mokraću.
    Vodenjak, ultrazvuke si plaćala zato što HZZO pokriva svega nekoliko ultrazvuka u trudnoći, a mnogi 'socijalni' ginekolozi su sami nabavili uzv pa ih sad naplaćuju - tebi je tvoj liječnik bio dužan dati uputnice za uzv (mislim da se radi o tri ultrazvuka) ili ti ta tri uzv-a napraviti besplatno, no HZZO zaista ne pokriva ultrazvuk na svakom pregledu u trudnoći. Normalno da privatni liječnici rade ultrazvuk na svakom pregledu jer to i naplate, a da li je to kod uredne trudnoće potrebno i da li je štetno, to je već druga priča.

  42. #42
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Hm, sorry, ja sam trudnoću vodila kod privatnika pa sam mislila da je pregled mokraće rutinska stvar u trudnoći; u trudničkoj ambulanti na SD vidim da je i da sve trudnice daju mokraću.
    Vodenjak, ultrazvuke si plaćala zato što HZZO pokriva svega nekoliko ultrazvuka u trudnoći, a mnogi 'socijalni' ginekolozi su sami nabavili uzv pa ih sad naplaćuju - tebi je tvoj liječnik bio dužan dati uputnice za uzv (mislim da se radi o tri ultrazvuka) ili ti ta tri uzv-a napraviti besplatno, no HZZO zaista ne pokriva ultrazvuk na svakom pregledu u trudnoći. Normalno da privatni liječnici rade ultrazvuk na svakom pregledu jer to i naplate, a da li je to kod uredne trudnoće potrebno i da li je štetno, to je već druga priča.
    HZZO pokriva 3 besplatna ultrazvuka, a meni u prošloj trudnoći nije bio niti jedan besplatan svi su bili naplaćeni. Također kad sam tražila račun rečeno mi je da je to privatno, pa sam se ja malo izgubila i zaboravila da mi i privatno mora dati račun (iako sam bila kod soc. ginekologa u domu zdravlja). Što se tiče broja ultrazvuka u trudnoći nije dokazano da su ili štetni ili ne, a ako moj doktor svoju ženu pregleda barem jedan put tjedno jer se svega nagledao u rodilištu, onda nemam ni ja ništa protiv da mene pregleda barem jedanput mjesečno..

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nisam niti ja imala, ali mi nije puno pomoglo. No, na besplatni ultrazvuk svaki mjesec preko HZZO-a nemaš pravo ako se trudnoća smatra urednom tj. ako nije rizična; A ovo što radi tvoj socijalni ginekolog rade mnogi, i to definitivno nije legalno.

  44. #44
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Nisam niti ja imala, ali mi nije puno pomoglo. No, na besplatni ultrazvuk svaki mjesec preko HZZO-a nemaš pravo ako se trudnoća smatra urednom tj. ako nije rizična; A ovo što radi tvoj socijalni ginekolog rade mnogi, i to definitivno nije legalno.
    Po zakonu ima pravo na jedan besplatan u svakom tromjesečju, tj. tri besplatna ultrazvuka. I zbog svega što je radio tj. najviše zbog onog što nije radio (a to mu je bio posao) i nije mi više ni socijalni ginekolog, karton je kod drugog, a trudnoću vodim privatno ..

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj Eowyn prvotno napisa
    nisam ni znala što znači trakica za urin jer mi to doktor u primarnoj zaštiti NIKAD NIJE NAPRAVIO
    ni meni, a sad sam 30+6.
    ozbiljno :shock:
    pa kako onda prepoznaje možebitne bjelančevine u mokraći ?
    ili svaki put daješ urin u lab na analizu ?

  46. #46
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Citiraj Eowyn prvotno napisa
    nisam ni znala što znači trakica za urin jer mi to doktor u primarnoj zaštiti NIKAD NIJE NAPRAVIO
    ni meni, a sad sam 30+6.
    ozbiljno :shock:
    pa kako onda prepoznaje možebitne bjelančevine u mokraći ?
    ili svaki put daješ urin u lab na analizu ?
    Nikako! U mom slučaju nije nikako gledao urin osim na prvom pregledu kad sam i radila krvnu sliku, a bila sam 15 puta u ordinaciji u 9 mjeseci. Po njemu to vjerojatno nije bitno..

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    400 kn, svaki put UZV. Bez čekanja, a pregled traje skoro 1 sat. Tak da mi nije žao što plaćam.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    450kn - naravno težina/tlak, urin, pregled, uzv, ctg.

    puno je, al davnih su mi se dana zgadili socijalni doktori koji te obrađuju ko po traci, bez imalo ljudskog pristupa i ne posvete ti nimalo pažnje! a kad ih nešto pitaš samo te otpile i odeš doma bez odgovora... moj prvi gine nije mi htio dat ni tjedan dana bolovanja kako bih stigla obaviti sve pretrage i konzultacije (na početku je bilo nekih problemcica s trudnoćom) i zato odoh privatniku koji mi izlazi u susret sa svime što mi treba... kako su mi se pregledi zadnjih mjesec dana intenzivirali (svaka 2 tjedna) moram priznati da je to popriličan udar na kućni budžet, ali za moje i zdravlje moje bebice rekla sam - NIKAD NE ŠTEDITI!

  49. #49
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Citiraj Eowyn prvotno napisa
    nisam ni znala što znači trakica za urin jer mi to doktor u primarnoj zaštiti NIKAD NIJE NAPRAVIO
    ni meni, a sad sam 30+6.
    ozbiljno :shock:
    pa kako onda prepoznaje možebitne bjelančevine u mokraći ?
    ili svaki put daješ urin u lab na analizu ?
    ne znam kako prepoznaje. kao prava plavuša zaboravim pitati jer u ordinaciji izgubim dar govora. urin sam dala samo jednom na početku trudnoće i bilo je ok. pitat ću na sljedećem pregledu.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Imali itko ko vodi trudnocu kod soc gin i da je zadovoljan?

    I ja vodila privatno svaki pregled uzv vag. i trudnicki, konzultacije, vaganje/tlak, provjera mokrace i brdo pitanja cak i suprug na uzv., 300 kn, te cervikalni bris 100 kn s tim da sam sama nosila u Rockfellerovu (inace bi bilo 700 kn), papa 150 kn.
    I naravno racun svaki puta!

    Soc gin me tek nakon 14 tjedana poslao na uzv i to na moje trazenje jer u domu zdravlja gdje on radi uz nije radio cca 5 mj, tad sam mu rekla zbogom a nalaze papa testa cekala vise od tri mj i kad su mi konacno javili da su nalazi gotovi (u meduvremenu sam vec isla privatno) i otisla po njih vidjela sam da mi u kartonu pise velikim crvenim slovima: LJECI SE PRIVATNO!!!
    Ma pitam se zasto? Taj me gin vise nikada nece vidjeti (:evil)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •