Stranica 1 od 19 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 945

Tema: svinjska gripa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno svinjska gripa

    jel imao tko od vas ?
    vratila sam se s maturalca iz espane i dobili smo preporuku ostati kod kuće do srijede i pratiti razvoj simptoma-dobili letak....

    za sada mi nije ništa, no nikad se ne zna

  2. #2
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nećakinja se vratila neki dan i kaže da su se masovno porazbolijevali već tamo, a puno njih i kad su se vratili, ali iz nekog razloga su im rekli da to nije svinjska gripa :/ iako su svi uvjereni da je.
    simptomi klasično gripozni - visoka temperatura, bol u mišićima, glavobolja,...

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    maria a da li ti je netko iz grupe pokazivao kakve simptome?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ne , koliko ja znam, ali mogli su večeras zakuriti npr kad su došli doma ....jako puno je grupa u španjolskoj, iz hrvatske, srbije , njemačke... mi smo danas bili na brodu sa osječanima, a u lloretu sreli nekoliko grupa iz zg.....


    čudi me min vanjskih poslova koje nakon slučaja šibenik nije poduzelo korake ...

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kad dođe razglednica, vadim ju iz kaslića s maskom i rukavicama...

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da, naravno da se simptomi još mogu pojaviti. No mislim da se gripa među maturantima ovako jako širi zato što se voze u malim zatvorenim prostorima kao što su autobusi, pa ako nitko nije zakašljavao i zapljuckavao manja je šansa da ste se zarazili. Ali normalno da postoji.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa da, meni je sad onako malo loše... ali iskreno ne znam jel to od panike, umora ili baš od gripe

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Uzmi vitamina C i češnjaka i sjedi sutra ujutro na suncu radi vitamina D (premda ste sigurno bili puno na suncu u Španjolskoj). Bilo bi dobro da provjeriš imaš li kod kuće toplomjer i sredstva za snižavanje temperature (neofen i lupocet), i nešto za rehidraciju. Ako stvarno razviješ simptome nemoj skakutati uokolo nego se izoliraj. Ali, sve u svemu, najvjerojatnije je da si samo umorna.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Mene zanima da li netko zna da se razboljelo neko dijete i kako to izgleda kod njih. Iskreno, ne bojim se za sebe gripa kao gripa ali me strah za moje dvije curice od 2 godine a nigdje nisam naišla da je netko imao ili poznavao neki takav slučaj.
    Mi smo prošle godine imali sezonsku gripu i dobro smo je prošli ali šta je s ovom?

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa, puno djece se razboljelo u svijetu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Pa, puno djece se razboljelo u svijetu.

    i znaš li kako je to prošlo kod njih? kako izgleda? Da li su morali piti tamiflu ili ne?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno Re: svinjska gripa

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    jel imao tko od vas ?
    vratila sam se s maturalca iz espane i dobili smo preporuku ostati kod kuće do srijede i pratiti razvoj simptoma-dobili letak....

    za sada mi nije ništa, no nikad se ne zna
    Od koga ste dobili tu preporuku?
    I naši se danas vratili...

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa kod većine dobro, a kod nekih loše, isto kao kod obične gripe.
    Ne znam kako je sa Tamifluom, mislim da ga u UK i USA dijele svima, ali ga svi ne uzmu. Kod nas će međutim Tamiflu dobiti samo kronični bolesnici i trudnice u trećem trimestru, te oni koji će biti hospitalizirani radi komplikacija.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Btw. kod djece kod koje je loše prošlo, a koja nisu imala neki prethodni mzdravstveni problem, radilo se najčešće o post - bakterijskim infekcijama.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno Re: svinjska gripa

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    jel imao tko od vas ?
    vratila sam se s maturalca iz espane i dobili smo preporuku ostati kod kuće do srijede i pratiti razvoj simptoma-dobili letak....

    za sada mi nije ništa, no nikad se ne zna
    Od koga ste dobili tu preporuku?
    I naši se danas vratili...
    zavod za javno zdravstvo, ravnatelj nam je ubacio letke u bus....

    doduše moji su išli na put kao pokretna apoteka, iamli su tamiflua na bacanje tako da ne znam jesu li ga nek iuzimali preventivno... pročitala sam upute

  16. #16
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    gripa i nije opasna sama po sebi, vec pratece bolesti, najcesce upala pluca, je najveci ubojica...vecinom oni koji losije prodju vec imaju oslabljen imunolski sustav iz nekog drugog razloga...

    prema tome sto sam ja citala, anitiviralni lijekovi tima tamiflu ne grizu bas na n1h1.

    statisticki do sada su najlosije prosli od napada ove gripe relativno mladiodrasli, tip 20-tih i 30-tih godina

    upravo se pustilo cjepvo u promet rzvijeno bas za n1h1, ovdje u svedskoj su odlucili cijepiti cijelu naciju, i cijepljenje krece za koji dan...

  17. #17
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ne znam kako klinci od tolikih hektolitara alkohola mogu pokupiti ikakve bacile

    Šalu na stranu, nije to uopće za šaliti se! Mene isto čudi da ministarstvo zdravstva tako hladno gleda na ovaj problem

    Maria, nadam se da nisi pokupila to s***!

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    [quote="majoslava"]ovdje u svedskoj su odlucili cijepiti cijelu naciju, i cijepljenje krece za koji dan...[/quote
    jel obavezno ili mozes odluciti ne cijepiti se?

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Teško da će cijepljenje igdje krenuti prije sredine desetog mjeseca.

  20. #20
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    [quote="Lutonjica"]
    Citiraj majoslava prvotno napisa
    ovdje u svedskoj su odlucili cijepiti cijelu naciju, i cijepljenje krece za koji dan...[/quote
    jel obavezno ili mozes odluciti ne cijepiti se?
    ovdje je svo cijepljenje dobrovoljno

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    [quote="majoslava"]
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj majoslava prvotno napisa
    ovdje u svedskoj su odlucili cijepiti cijelu naciju, i cijepljenje krece za koji dan...[/quote
    jel obavezno ili mozes odluciti ne cijepiti se?
    ovdje je svo cijepljenje dobrovoljno
    Molim te obavjesti nas o cjepivu kad krene. Kako izgleda, ako čuješ za neke nuspojave... i ono što mene najviše zanima. Šta sa djecom od 2 godine. Da li se i oni cjepe??

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    munološki zavod sa švicarskom tvrtkom navodno je potpisao predugovor o kupnji milijunske doze cjepiva protiv gripe za širu regiju među kojom je i Hrvatska. I ne bi to bio problem, da je 330 milijuna kuna vrijedno cjepivo provjereno i registrirano.

    Naprotiv, potpisom je prihvaćen rizik od nuspojava. Ne jamči željene rezultate, moguće su nuspojave i nije ispitano. Kupac preuzima sav rizik. Nakon što je predložak ugovora o kupnji neprovjerenog cjepiva protiv gripe pokazan na nadzornom odboru imunološkog zavoda sindikati su odmah ukazali na probleme. 'Vrlo važna odredba ugovora koja kaže da lijek nije ispitan i da Novartis odbija snositi odgovornost bilo kakvu za štetne nuspojave i posljedice tog neispitanog cjepiva', rekao je u Ivan Tomac, predsjednik sindikata EKN Hrvatske.
    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/n...juna-kuna.html


  23. #23
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    e pa da nije žalosno fakat bi bilo smiješno.

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    evo nešto zanimljivo:

    http://www.naturalnews.com/027102_va..._flu_shot.html
    Evidence emerges that seasonal flu vaccine increases risk of H1N1 swine flu

    cjepljenje protiv obične gripe povečava rizik oboljevanja od svinjske

    razlog je vrlo logičan: svako cjepljenje ruši imunološki sustav na neko vrijeme, a odgovor imunosustava je slabiji jer ga se cjepi sa 'oslabljenim' virusom
    kao kad na vojsku pošaljete mali bataljun od 16 ljudi i očekujete da će ragirati kao da ih napada 16 000 ljudi


    You know why? Because a flu shot trains your immune system to be lazy. It exposes your immune technology to an artificially weakened virus, resulting in a lazy adaptive response from your immune technology. In much the same way that your leg muscles atrophy if you stop walking, your immune system begins to weaken if you don't exercise it. And this leads to an increased risk of being unable to defend against future exposure to infectious disease, which is exactly what we're seeing with this Canadian study.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    17

  26. #26
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno Re: svinjska gripa

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    zavod za javno zdravstvo, ravnatelj nam je ubacio letke u bus....
    A baš sam se pitao kojom metodom šire zarazu... Perfidno, nema što. Je li još netko primijetio da su ekskurzije u neprirodnom udjelu zaražene?

  27. #27

  28. #28

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu u mojim krajevima ima prasetine koliko hoces. Danas su objavili da je nadjena u 72% skola. Broj zarazenih nisam zapamtila (brojali su one kojima je stvarno pronadjen i potvrdjen virus u organizmu), hospitalizirano je 700, a umrlo je 7.

    Opcenito zdravim ljudima ne dogadja se nista osobito, a ovim ostalima nije lako. S obzirom da su je nasli kod nekog nama relativno bliskog, sigurna sam da je bas nisu, jelte, skroz izmislili. Srecom, mali je za sada ok.

  30. #30
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Nasa (talijanska) ministarstva zdravstva i skolstva su pocetkom sk.god. podijelili upute kako se ponasati da bi se sprijecilo sirenje pandemije.
    Ukoliko se pojave simptomi, preporuka je ne ici u kolektiv 3 dana, no simptomi koji su oni naveli djeluju blaze nego kod 'obicne' gripe.

    Takodjer se u apotekama moze nabaviti cjepivo.

    Mi se ne planiramo cijepiti.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    U apotekama se može nabaviti cjepivo? Koje?
    Mislim da još nigdje u Evropi nije počelo cijepljenje. U UK počinje slijedeći tjedan.

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nisam sigurna, ali mislim da se tu (USA) moze nabaviti sprej za nos, ili ce biti dostupan vrlo brzo. Cijepljenje ce poceti tek oko nove godine.

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa u USA je počelo cijepljenje, nije li? Posvuda vidim slike djece koja dobivaju taj sprej u nos. Ne znam kakvo je to nosno cjepivo, ali inače ćete vi u USA imati cjepivo bez adjuvanta.

  34. #34
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    U apotekama se može nabaviti cjepivo? Koje?
    Mislim da još nigdje u Evropi nije počelo cijepljenje. U UK počinje slijedeći tjedan.
    Trenutno vlada pomalo zbrka, u vijestima govore da nece biti dostupno u apotekama, medjutim apoteke ga reklamiraju. :/
    Koje cjepivo, morala bih pogledati, nisam bila zainteresirana pa nisam gledala detaljnije letak. Mogu pogledati, ako nekoga zanima.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mene zanima, molim te pogledaj kako se zove cjepivo, baš ime, i koji je proizvođač.

  36. #36
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Pa u USA je počelo cijepljenje, nije li? Posvuda vidim slike djece koja dobivaju taj sprej u nos. Ne znam kakvo je to nosno cjepivo, ali inače ćete vi u USA imati cjepivo bez adjuvanta.
    Mislim da je dostupno samo u nekim dijelovima zemlje, ali, zapravo, nisam sigurna. Moram priznati da nisam pazljivo pratila.

  37. #37
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Paraliza od cjepiva

    1976. je cjepivo protiv svinjske gripe štetno djelovalo na živčani sustav stotine ljudi zbog čega su ostali paralizirani.
    Da bi se liječnici zaštitili i ostavili dojam da znaju o čemu se radi i sakrili pogrešku, to su nazvali Guillain-Barre sindrom umjeto Toxic Vaccine Sindrom.

    Činjenica je da liječnici nikada nisu saznali kako je to cjepivo paraliziralo tada potpuno zdrave ljude i ako se danas to dogodi, opovrgnuti će bilo kakvu povezanost cjepiva s paralizom. Slično se dešava s cjepivom za djecu koja nakon njega postanu autisti samo što se o tome ne govori.

    1. Brzo su proizveli cjepivo, ali ono nije testirano na ljudima. Želite li biti laboratorijski miš velikim farmaceutskim tvrtkama navalite na cjepivo ovu jesen. (Navodno je isto ili jako slično onom iz 1976. godine)

    2. Cjepivo protiv svinjske gripe sadrži opasne tvari koje izazivaju snažne upalne reakcije u tijelu. To je razlog zašto se sumnja da je uzrok Autizmu i drugim neurološkim poremećajima.

    3. Ovo cjepivo može povećati mogućnost smrti od svinjske gripe zbog uzbunjivanja vašeg imunološkog sustava. Postoje dokazi da čak cjepiva za sezonsku gripu nemaju nikakvog zaštitnog učinka.

    4. Doktori i dalje ne znaju zašto je cjepivo protiv svinjske gripe 1976. godine paraliziralo toliko ljudi niti znaju je li nadolazeće cjepivo može izazvati iste razorne nuspojave.

    5. Čak ako vas nadolazeće cjepivo i ubije, farmaceutske tvrtke nisu odgovorne. Američka Vlada je oslobodila sve farmaceutske tvrtke i dala im imunitet od bilo kakve odgovornosti ako što krene po zlu. Zahvaljujući tom imunitetu, farmaceutske tvrtke ne moraju proizvoditi sigurna cjepiva jer su samo plaćeni na temelju količine, a ne sigurnosti.

    6. Nadolazeće cjepivo nje učinkovito kao vitamin D. US Vlada, FDA i velike farmaceutske tvrtke rade sve da ljudi to ne bi shvatili.

    7. Recimo da ovo cjepivo djeluje, ako se svi oko vas cijepe, onda vi ne morate jer se neće moći širiti na ljude oko vas ako se vi slučajno zarazite. Pa čak i ako vjerujete u cjepivo, sve što trebate učiniti je ohrabriti svoje prijatelje ići na cjepljenje...

    8. Farmaceutske tvrtke zarađuju bilijune dolara na prozivodnji cjepiva protiv svinjske gripe, tako da im i vi plačate bez obzira ako se ne cjepite jer sve to financiraju porezni obveznici.

    9. Kada ljudi počnu umirati u večem broju od svinjske gripe, budite uvjereni da će večina njih biti cjepljena. Liječnici će to objasniti ovako: "Više je ljudi spašeno nego što ih je umrlo." Naravno, broj "spašenih" je u potpunosti izmišljen.

    10. Centri za cjepljenje proziv svinjske gripe će se pojavljivati po cijelom svijetu sljedećih mjeseci i nisu potpuno beskorisni: Osigurati će lak naćin za identifikaciju grupa vrlo glupih ljudi. (Šteta što ih neće označavati nekom bojom da ih možemo prepoznati za u buduće).
    .

    vitamin D, svježe voće i povrće
    matična mlječ ...

    oni koji su slabog imunosustava ionako ga moraju povisiti, oporaviti, ojačati
    postoje prirodni preparati za podizanje imuniteta

    jak imunitet = zdrav čovjek
    bez obzira kojim virusima bili okruženi
    protiv smrtonosnih ionako nema cjepiva

  38. #38
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Without vitamin D, you're a sitting duck
    What this study reveals is that without sufficient levels of vitamin D circulating in your blood, you're a ripe, juicy target for influenza (H1N1 or otherwise). If you lack vitamin D, your immune system can't "activate" to do its job. That's why people who are deficient in vitamin D so frequently get winter colds.

    But people who are high in vitamin D have the nutritional power to activate their immune system so that it can respond to invading pathogens. Crucially, vitamin D also manages to balance immune response and prevent inflammation -- the leading cause of death in the 1918 influenza pandemic.

    So not only does vitamin D protect you from the initial infection; it also prevents your body from over-reacting and killing you with inflammation (which typically gets expressed as bacterial pneumonia, an infection of the lungs).
    http://www.naturalnews.com/027231_Vi..._vaccines.html

  39. #39
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Zašto bi itko bio deficijentan vitaminom D?
    Zar ne povečavaju sve hipovitaminoze rizik od bolesti?
    Oni koji unose višak vitamina D ne oboljevaju od gripe? Je li to dokazano?

  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    višak vitamin D možeš unijeti hranom
    ne možeš se predozitrati suncem

    i da ima ljudi koji se ne izlažu 30min sunca na dan
    ako imaš masne naslage onda možeš spremiti određenu količinu vitamina D od ljetnog sunca, pod uvjetom da ne koristiš kreme za sunčanje

    tijelo da troši na redovnoj bazi, treba obratiti pažnju na osunčavanje
    o potrebnoj količini se priča kad se bebama daju kapi D3

    "Ono čega nismo bili svjesni do prije desetak godina, to je da vitamin D može smanjiti opasnosti od mnogih kroničnih bolesti – od dijabetesa, multiple skleroze, reumatoidnog artritisa, zaraznih bolesti kakve su tuberkuloza i gripa, a može smanjiti i opasnosti od srčanog i moždanog udara, i što je najvažnije – od smrtonosnih oblika raka."
    http://www.voanews.com/croatian/arch...ate=2009-07-24

  41. #41
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    uz takvo mnoštvo dokaza, teško je odlučiti između dodatnog vitamina D,
    gljiva http://www.mykosan.com/hrv/index.asp...lovna&sp=index
    Proizvodimo i isporučujemo preparate iz ljekovitih gljiva na temelju tisućljetnih iskustava stare kineske i japanske medicine i provjerenih rezultata najsuvremenijih znanstvenih istraživanja.
    smanjiti rizik od infekcija virusima prehlade i gripe, ili ubrzati oporavak od njih
    aloa vere http://www.ljekarna-bjelovar.hr/Eduk...4/Default.aspx
    Aloe vera je imunostimulans, antioksidans, antiflogistik, djeluje baktericidno, antivirusno, fungicidno, laksativno, stimulativno.
    koloidnog srebra http://liquidcolloidalsilver.net/col...wine-flu-virus
    Similar super viral strains such as avian flu and bird flu have been succesfully treated with silver solution and although it hasn’t had a chance to be tested yet against the swine flu, it has already proved itself as a successful inhibitor to growth, able to kill or neutralise the virus.
    vitamin C i češnjak http://www.naturalhealthweb.com/articles/Lanphier1.html
    Eat a clove of garlic every day. Garlic acts in the body as a natural antibiotic.
    Take 1 gram of Vitamin C daily in divided doses.
    ili jabučni ocat http://www.squidoo.com/swineflue-applecidervinegar
    Drinking Apple cider vinegar might kill swine virus, it is said that apple cider vinegar kills bacterial infection and viruses.
    Apple Cider Vinegar has anti-fungal, anti-bacterial, and anti-viral properties, primarily coming from the malic acid and acetic acid portion of the vinegar.
    ili da čučim u slanoj sobi http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=83201
    Također ju preporučujemo:
    ........ za jačanje imuniteta
    itd....
    Lako je reči NE neprovjerenom cjepivu, ali kako da odaberem među tolikim dokazanim sredstvima?

  42. #42
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ili možda ipak sa dokazanim Bachovim kapima?
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...er=asc&start=0

    ili megamin? http://www.megamin.net/english/about.html
    Effects of MEGAMIN:

    -Improves quality of life,
    -Helps general revitalisation of the body,
    -Improves general health,

    :?

  43. #43
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nemam pojma

    vitamin C pokrivaš sa sirovim voćem i povrčem u svih 5 obroka krzo dan (tijeli izbacuje višak)

    češnjak koristim kod vag. inf. , pomaže, a i inaće ga koristim , tradicionalno, u kuhinji, u juhi, varivima, marinadama...

    blagotvorno djelovanje crvenog luka na odčepljenje nosa mi je poznato, isprobano

    nabavila sam matičnu mlječ za ovu godinu

    svinjska gripa je odavno u mom gradu, 30-ak maturanata ju je donjelo iz Španjolske
    traje 4 dana
    obična gripa traje 7 dana
    čemu panika?

    ne fali mi vitamina D, vitamina C, ne jedem GMO (još nije dopušten kod nas) , minerala ... itd..
    ne sječam se kad sam zadnji put imala gripu
    ne cjepim se


    jedino je sigurno , po pitanju ovog cjepiva za h1n1 jest da koriste živu za konzervans
    i da nije sigurno da li će 1 doza biti dovoljna

  44. #44
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    e i da, kad se nešto reklamira kao 'kinesko/japasko/prethistorijsko ... ' u meni se budi skeptik
    ništa nije čudotvorno , savršeno, najbolje

    postoje razne biljke, sve imaju prednosti i mane
    npr. češnjak: ne paše mi sirov, pa da me ubiješ

    aloa vera ... antioksidansa ima i u brokuli, fungicid je češnjak ...

    koloidno srebro ... interesantno zar ne? ja sam već prije se susretala sa korištenjem kamenog brašna pripravljenog mješanjem vode na određen način, .. pa, ima minerala, pomaže razvoju biljaka ... može biti dobro

    i jabućno ocat ima svoje prednosti (nešto za debljinu), ali neki autori tvrde da tijelo treba alkalne namirnice, jer što je kiselije to je podređenije bolestima ...

    provjeriđš moguću štetu pa odlučiš

  45. #45
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Možeš li mi garantirati da neću oboljeti od gripe ako budem pio vitamine C i D i jeo brokulu i češnjak ?

  46. #46
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu kod nas svinjska gripa ne traje cetiri dana.

  47. #47
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Koliko se meni čini bolest ima jako različite manifestacije - od vrlo blagih simptoma pa do vrlo ozbiljnih kod malog broja ljudi.
    Ja isto "znam" nekoliko ljudi koji su preboljeli gripu - jer pratim razvoj događaja po webu - i bili su prilično različito bolesni.
    Što se tiče raznih pripravaka, o tome ne znam puno, no ono što se po mjestima gdje se sakupljaju pratitelji gripe u svakom slučaju preporučuje jest da se kad se bolest dobije nikako ne troše stvari koje podižu imunitet nego one koje djeluju antiviralno - znači C vitamin, češnjak, zeleni čaj itd.

  48. #48
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Možeš li mi garantirati da neću oboljeti od gripe ako budem pio vitamine C i D i jeo brokulu i češnjak ?
    isto onoliko koliko ti ovo ,nedovoljno testirano, cjepivo garantira

    osim što ti brokula i češnjak neće izazvati autoimunu bolest
    niti te natrpati živom

    tvoja odluka
    moja odluka
    ....
    farmaceuti neće plaćati odštete u slučaju gadnih nuspojava, neće biti odgovorni

  49. #49
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Tu kod nas svinjska gripa ne traje cetiri dana.
    SAD?
    trpaju vas GMO hranom
    kod nas je još zabranjena

  50. #50
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Možeš li mi garantirati da neću oboljeti od gripe ako budem pio vitamine C i D i jeo brokulu i češnjak ?
    isto onoliko koliko ti ovo ,nedovoljno testirano, cjepivo garantira
    Jel'? To je izmjereno i dokumentirano? Zato znaš?

    Nego, jesi li sigurna da brokula i češnjak koje kupiš na placu imaju manje teških metala od cjepiva protiv svinjske gripe?

    A odakle ljudima koji se nikada nisu cijepili autoimune bolesti? Možda baš od češnjaka i brokule? Imamo li dokaza da nije zato?

Stranica 1 od 19 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •