Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Korekcijski remenčići

  1. #1

    Početno Korekcijski remenčići

    Pozdrav svima ! Več duže vrijeme pratimo forum ,no do sada nismo imali potrebe se javljati..
    Karlo je rođen 27.11.2003. na carski 3400/51cm.
    Bili smo na UZV pregledu kukića i liječnik je rekao da dođemo kroz dva dana po korekcijske remenčiće zbog lagane displazije kukova.
    Ima li tko kakvih iskustava,i pokoji savjet.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    13

    Početno

    Lana je nosila remencice 2.5 mjeseca zbog iste dijagnoze. S tim da je to bilo po ljeti a cini mi se da je to gore nego zimi.

    Kad su ih stavili prva dva tjedna ih nismo uopće smjeli skidati (osim na kratko da ju presvucemo), dakle nista od kupanja. Nakon ta dva tjedna smo isli na pregled (samo provjera kako su namjesteni) i dobili smo dozvolu da ih skidamo samo za kupanje. Tada smo ju poceli kupati svaku vecer (da se malo protegne). Prvi ultrazvuk se radi nakon 6 tjedana i to je najmanje razdoblje koliko ih moze nositi. Ako bude srece, mozda se ispravi do tada. Poslije toga narucuju na ultrazvuk svakih mjesec dana. Prosjek nosenja je 2-3 mjeseca (to mi je rekla sestra), ali moze biti i puno duze. Inace culi smo da se nosi onoliko mjeseci s koliko ste poceli, ali se kod nas to nije pokazalo tocnim.

    S obzirom da nema kupanja, treba jako paziti na higijenu, pogotovo pregibi. Mi smo imali problema i s tjemenicom. Naime, imali smo vec razradjen sistem kod kupanja, da joj dobro istrljamo glavicu trljacicom i nije bilo tjemenice, pa kad smo prestali kupati, nismo dosta trljali. Nije bio veliki problem, brzo smo je se rijesili, ali bolje sprijeciti.

    Problemi su bili i s kozom ispod koljena, jer su stisnute nogice i "trlja" koza o kozu, pa joj se bilo zacrvenilo. Zato smo joj kupili dokoljenke (2 broja vece) da joj bude iznad koljena. To je bilo strasno po ljetnim vrucinama, ali vama vjerojatno nece biti problem.

    Nama je najveci problem bio ponovno vracanje remencica nakon kupanja, jer je shvatila sto radimo, pa je uzasno plakala i borila se protiv toga. U tom razdoblju sam se naucila toliko glupirati (da joj odvucem paznju), da nisam mogla vjerovati sto sam u stanju napraviti, ali sve da se malo smiri, jer mi se srce paralo od tog placa.

    Trebas paziti i na odjecu. Sve treba biti dosta siroko. Vjerojatno mu neces moci obuci vecinu stvari koje ima (mi smo imali tako slatkih haljinica koje je prerasla da ih nije uopce nosila ), pa dobro pazi kad kupujes.

    Ja sam se bojala i da ce biti problema s motorickim razvojem. Malo je kasnila s okretanjem na trbuh od prosjeka, ali je to vrlo brzo nadoknadila, i nismo trebali raditi nikakve vjezbe.

    Ako imas jos pitanja, javi se.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno remencici

    I mi smo nosili remencice. Displazija je ustanovljena na pregledu tocno na dan kad je David navrsio 2 mjeseca, taj dan smo i dobili remencice, te ih nosili 5,5 mjeseci. Nakon toga smo ga jos mjesec dana siroko povijali po noci. Mi smo remencice nosili stalno, i po danu i po noci, samo za vrijeme kupanja bi ga pustali cca 1 sat slobodnog, ali mislim da to kod Karla nece biti slucaj, jer on ima laganu displaziju, kako si napisala, a mi smo bili ozbiljan slucaj. Na srecu, sve je proslo super, imali smo i fazu puzanja, prohodao je 15-tak dana nakon prvog rodjendana, danas je brzi od mene ...

  4. #4

    Početno

    Hvala Lynn i sandraf,sutra idemo u Klaićevu pa da vidimo te remenčiće...
    Do postanja pozdrav.

  5. #5
    gimnazijalka

    Početno

    Karlo, nama su na pregledu u Klaicevoj s 2 mjeseca takoder htjeli staviti remencice s dijagnozom displazije kukica, kaze dr, nista strasno ali mi bi to trebali (preventivno :shock: )... Vani je vec bila napisana uputnica s tom dijagnozom i remencicima, dakle prije nego je dr izasao iz ordinacije. Ne lezi vraze, malo sam procesljala forum i s obzirom na komentare Klaiceve odlucila potraziti drugo misljenje. Otisli smo privatniku koji je rekao da za remencice nema potrebe, samo siroko povijanje. Na kontroli za 6 tjedana sve je bilo ok.
    Nadam se da nisam nepotrebno dolila ulja na vatru.

  6. #6

    Početno

    Pa ne znam što da ti sad odgovorim,mi smo uslugom u Klaićevoj zadovoljni,a što se tiče drugog mišljenja ,to u Klaićevoj je bilo drugo mišljenje.
    Inače ti remenčići izgledaju jako grdo,no Karlo nije suzu pustio[dakle ne boli].
    Da ne zaboravim hvala liječnicima i sestrama u Klaićevoj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    Mi smo imali neokostane kukove. preporuka je bila samo vjezbice i siroko povijanje. sad na kontorli sa 5 mjeseci sve je ok. remencice nismo ni vidjeli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •