Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: problem s postavljanjem as-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno problem s postavljanjem as-a

    Imamo hyundai accent iz 2000 godine,as je MC priori sps 9-18 kg. Koliko god se trudili pravilno zavezati pojasom,to nam ne ide od ruke. Tj,koliko god zategnul ipojas,as se miče. Petsto puta sam novo nanovo proučila uputstva i sve radm ako piše. Svom težinom stanem na as zavežem,opet se miče.Jel problem u autu? Pojasu?Hvala

  2. #2
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    teško je ovako napamet znati što je uzrok. uskoro je pregled AS u Zagrebu, pa ako ste u blizini svratite.

  3. #3
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ukoliko nisi vidjela, evo i uputstva za postavljanje sa njihovih stranica, možda pomogne...
    http://www.maxi-cosi.com/gb-en/carse...s/instructions

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    dadycool,nismo u blizini Zagreba SmileSaška,hm,uvidjela sam grešku odmah pri prvom koraku. Naime,mi smo prvo stavljali pojas u utore,tek onda zakačili pojas. Ne znam kako smo uspjeli to fulati Rolling EyesHvala puno na odgovorima Wink

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    [QUOTE=***MARETA;1542313]dadycool,nismo u blizini Zagreba Saška,hm,uvidjela sam grešku odmah pri prvom koraku. Naime,mi smo prvo stavljali pojas u utore,tek onda zakačili pojas. Ne znam kako smo uspjeli to fulati Hvala puno na odgovorima

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    zavezala sam pojas pravilno i opet nije čvrsto fiksirana na sjedalo.Nije mi jasno,probala sam zavezat na drugo sjedalo,ista stvar.Arghh,nemamo sreće s tim pojasevima još se traka za zatezanje pojasa zapetljala pa ne mogu zategnuti pojaseve od as-a.

  7. #7
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mareta, jel mozes poslikat kad je pricvrscena s obje strane, tamo gdje pojas ulazi i izlazi iz nje a da se vidi i sjedalo, s kopcom za pojas?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    evo sličica
    Posljednje uređivanje od Ancica : 14.02.2010. at 22:52 Razlog: fotke :-)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    joj,stavila sam slike,ali su prevelike.Ne znam kako smanjiti,sorry,nije namjerno.Uglavnom,as sam fiksirala koliko sam mogla najbolje i ne sjeda baš najbolje na sjedalo od auta.Dakle,stavljen je iza vozačevog mjesta,s tim da se dosta pomiče kad ga guram na desno,kad guram nalijevo,onda se pomakne oko centimetar.I još me zanima,gornji dio sjedalice gdje dođe djetetova glava. Jel treba također biti nepomično ko dno sjedalice? Jer se dosta pomiče kad je zatresem

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    .Hvala vam na odgovorima i strpljenju:smajlić koji maše: Pravi smajlić ne mogu staviti jer mi šteka ovaj novi forum</p>
    Posljednje uređivanje od ***MARETA : 14.02.2010. at 22:09

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mareta, maknula sam fotke jer su prevelike, plus mislim da ne smijemo stavljat fotke na forum.

    Al sam otkrila sto mislim da je tvoj problem :D

    Po fotkama izgleda (a moram priznati da sam i sumnjala da je u tome stos) da si gornji dio pojasa, onaj koji inace ide preko ramena, zakacila kroz obje crvene kopce. De provjeri upute jos jednom, ali koliko se sjecam, pojas treba biti provucen samo kroz onu crvenu kopcu koja je na suprotnoj strani one gdje se pojas kopca u sjedalo. Znaci, kad ukopcas pojas, ne provlacis ga kroz kopcu koja je na strani gdje je kopca za pojas u sjedalu vozila vec na onoj strani gdje je gornji dio pojasa vezan za auto.

    De provjeri pa se javi. Nadam se da je jednostavno u tom problem

  12. #12
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa Vidi poruku
    pojas treba biti provucen samo kroz onu crvenu kopcu koja je na suprotnoj strani one gdje se pojas kopca u sjedalo.
    Da, kod ove sjedalice se koristi samo jedna kopča. Znači ako stavljaš sjedalicu iza vozača, koristiš lijevu kopču, ako je iza suvozača, samo desnu kopču.
    Jeli sjedalica čvrsto montirana ne provjeravaš na vrhu sjedalice (kod glave) nego tamo gdje bi bili kukovi djeteta.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    problem je dakle bio u kopči. Pojas sam stavljala u obje kopče.Hvala vam puno žene! Poslala bi koji prigodan smajlića,ali mi šteka forum.Sad sjedalica stoji kako treba.Hvala još jednom

  14. #14
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nema na cemu!

  15. #15
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Super!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •