Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Reakcije na antibiotike

  1. #1

    Početno Reakcije na antibiotike

    Buduci da nam je ovo prvo aktivno uzimanje antibiotika (ne racunam Ivanovo u bolnici), zatecena sam nekim reakcijama, za koje vjerujem da su posljedica lijekova.

    Kao prvo, Ivan ima lagani prolijev koji je poceo istovremeno kad i uzimanje lijeka. Zbog toga ga cesce dojim i za sada je sve uredu, osim sto primijecujem da ga vise puta tijekom dana 'zasarafi' u crijevima. Buduci da ima tek 8 mj, te jos ne konzumira mlijecne proizvode, ima li smisla da ja popijem nesto vise acidofila?

    Kao drugo, Magdalena je podivljala. Inace je izuzetno aktivno dijete i cijeli dan je u pokretu, no nikad nije bila 'divlja'. Danas popodne nije stala niti na jednu sekundu, trcala je bez prestanka vise od dva sata!

    Dakle, pitanje je sljedece - mogu li prolijev i pojacana fizicka aktivnost biti nuspojave pri uzimanju antibiotika?

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    proljev cesto ide uz antibiotike.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Proljev svakako je nus pojava jer je antibiotik poubijao sve dobre bakterije u crijevima. Ja sam s antib. davala i ProLife.

    A sto se aktivnosti tice mislim da je antibiotik uvatio i sada se osjeca zdravo pa moze nadoknaditi sto je prethodnih dana icrpljena i isfrustrirana od bolesti propustila.

    Za to mislim da nije posljedica antibiotika nego svake bolesti koja je na zalazu.

  4. #4

    Početno

    ProLJev.
    Ubit cu se...

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dille!!! :iskez: :namig: dvalj: :i smajlića za tisuću kuna:

    mislim da ti je mamas dobro rekla. držim ozdravilice!

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    dille, mamaS ti je dobro objasnila.
    bilo bi dobro da nabavis kapsule sa zivim mlijecnim kulturama (acidophillus, bifidum,etc), tako da se sto prije nadoknade one poubijane antibiotikom i da ne dodje do candide.
    preporucam kapsule jer imaju daleko jacu koncentraciju nego klasicni jogurti , a ako bebac jede ili pije nesto osim cike, otvoris kapsulu i umijesas u pice illi hranu.
    ili rastopis s malo mlijek/vode u zlici.
    nadam se da ce klinci bit uskoro bolje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •