Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 634

Tema: Istina o homeopatiji i drugim alternativnim metodama

  1. #101
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Ok, skužila sam otprilike tokove svijesti... ista ekipa se panično boji velebilja u laboratorijski neutvrdivim količinama, al se s druge strane ne boji žive, formaldehida, aluminija i ostaloga u cjepivima, i tako dalje....
    Onda, ono što je netko navodno učio u školi, to je isto kao neki argument, jer je naime to 100% bilo točno, a medicina/kemija, fizika odonda nisu napredovale i nikada više neće. Eh, da, a i u ono vrijeme to je bio zadnji krik mode, ups! nauke. :D
    I takoc... sve u tom smislu....
    Energija isto ne postoji, hihi.... ali i dalje se živi, diše, tipka, pali/gasi kompjuter, pomoću trikova....
    Tema je generalno smješna, u smislu unintentional comedy, ali ne kužim zašto taj trollerski naslov još stoji. Bezobrazan je, neistinit, provocira nepotrebne sukobe na inače idiličnom forumu, vrijeđa majke koje se godinama učinkovito služe homeopatijom... Očigledna mu je svrha čista destruktiva.
    Posljednje uređivanje od Solange13 : 10.09.2010. at 10:44

  2. #102
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Anamorci prvotno napisa Vidi poruku
    Super je kad objasnjava kako se pripravak trese.
    Da. I potpuno je jasan.


    A ovdje je promotivan video o homeopatiji. http://video.google.com/videoplay?do...4&hl=en&emb=1#
    Ako se ikome da gledati 17 minuta, molio bih da mi javi je li čuo išta razumno.
    Ja sam čuo samo razne metafizičke i spiritualne floskule i apsolutno nikakvo objašnjenje djelovanja, a kamo li dokaze o djelovanju homeopatskih pripravaka.... samo neka baljezganja o logosu, o svojstvima materije skrivenima u riječi, o moći godišnjih doba, esenciji prirode, miješanjem materijala se on spiriutualizira....) koja S.R.A.N.J.*. Kao, koriste božju moć iscjeljivanja, koja je ugrađena u materijale. (Baš se pitam, je Bog sretan kada pooziva na njega da ljude vara i masno im naplačuje prevaru.....)

    Jedino što je vrijedno u cijeloj prezentaciji je objašnjenje zašto je S. Hahnemann krenuo tražiti alternativne načine liječenja: U 18 stoljeću je medicina sve bolesti liječila puštanjem krvi, trovanjem bolesnika živom i ispiranjem debelog crijeva. Nije ni čudo što je pribjegao nećem poput homeopatije. Samo je čudo što to neki i danas čine....

  3. #103
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, skužila sam otprilike tokove svijesti... ista ekipa se panično boji velebilja u laboratorijski neutvrdivim količinama, al se s druge strane ne boji žive, formaldehida, aluminija i ostaloga u cjepivima, i tako dalje....
    Onda, ono što je netko navodno učio u školi, to je isto kao neki argument, jer je naime to 100% bilo točno, a medicina/kemija, fizika odonda nisu napredovale i nikada više neće. Eh, da, a i u ono vrijeme to je bio zadnji krik mode, ups! nauke. :D
    I takoc... sve u tom smislu....
    Energija isto ne postoji, hihi.... ali i dalje se živi, diše, tipka, pali/gasi kompjuter, pomoću trikova....
    Tema je generalno smješna, u smislu unintentional comedy, ali ne kužim zašto taj trollerski naslov još stoji. Bezobrazan je, neistinit, provocira nepotrebne sukobe na inače idiličnom forumu, vrijeđa majke koje se godinama učinkovito služe homeopatijom... Očigledna mu je svrha čista destruktiva.
    ne misliš li da tvoj post vrijeđa sve one koji rade u medicini i kemiji?
    kao i one osobe koji se služe samo zapadnom medicinom, a ne vjeruju u nedrilječništvo?

    no, da, kako mi je to promaklo
    homeopatijom se bave ibermenši i nadmajke, zajedničkim nazivnikom na ovom forumu - rode
    Posljednje uređivanje od magriz : 10.09.2010. at 10:49

  4. #104
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    može li mi netko reći kako se primjenjuje luk kod uha?
    čula sam za luk i nos, to fakat djeluje

  5. #105
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    a ovaj ovdje http://video.google.com/videoplay?do...0&hl=en&emb=1# (International Homeopathy teacher George Vithoulkas) je nešto manje spiritualan, ali baljezga, te li baljezga gluposti (koristi izmišljene izraza i nabacuje ih bez ikakva smisla, o tome kako fosfor djeluje na difuzni um i difuzne emocije, o osobnoj rezistenciji na vanjske utjecaje koja utječe na patnju - a kak'ti objašnjava djelovanje pripravaka fosfora koji ne tolerira patnju, o anksioznim fosfornim ljudima, o razlici između arsenične anksioznosti i fosforne, same izmišljotine)... Čiste metafizičke izmišljotine kakvima se pribjegava kada se želi zamuljati i sakriti činjenica da nema nikakvog objašnjenja za nešto što se pokušava "prodati".
    ........ali ako netko ima strpljenja pogledati (16 minuta) pa vidi da griješim, molio bih da me ispravi.

  6. #106
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što je vrijedno u cijeloj prezentaciji je objašnjenje zašto je S. Hahnemann krenuo tražiti alternativne načine liječenja: U 18 stoljeću je medicina sve bolesti liječila puštanjem krvi, trovanjem bolesnika živom i ispiranjem debelog crijeva. Nije ni čudo što je pribjegao nećem poput homeopatije. Samo je čudo što to neki i danas čine....
    kao što je i jasno zašto je pribjegavao sve većim razrjeđenjima - premala razrjeđenja su prebrzo ubijala

  7. #107
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku
    ...Homeopatija djeluje na energetskim nivoima! ...
    Energija nije nepoznata zapadnjačkoj znanosti i mjerljiva je. Zašto se djelovanje homeopatije ne bi moglo objasniti?

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku
    ...Osnova je svih alternativnih metoda da te vode na IZVOR! Ovisno o svjestnosti!
    Izvor čega? I kako to da nije egzaktan? O kakvoj svjesnosti ovisi?

  8. #108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,002

    Početno

    I ja sam, kao i svi, svjesna toga da medicina ne može puno toga izliječiti, na puno toga nema odgovora, unatoč njenom napretku. Kako napreduje medicina, tako napreduju i boleščine, valjda to tako mora biti i uvijek će se nekako izniveliravati, unatoč produljenju životnog vijeka, jer ćemo opterećivat druge resurse i stvarat si nezdraviji okoliš ako nas bude previše. Ali, iskreno, plaši me ovaj iracionalni smjer u kojem mi se čini da idemo (Mekki, pa ti astrolozi po TV-ovima, Milani, pločice za zračenje od mobitela, zastrašivanja od svake stvari, porast raznoraznih „gurua“ koji prodaju ideju o the ispravnom načinu života itd.). Mislim da je čišća stvar bit svjestan da masu toga nije izlječivo, kao što nikad nije bilo i kao što nikad neće biti, i okrenuti se ili molitvi ili prihvaćanju te činjenice i nekim opuštajućim tretmanima, kako kome paše. Nego stvarat podlogu tim ljudima za zaradu prodajom njihovih usluga ili pripravaka i još tim tvrdnjama da su neke stvari znanstvene i dokazane na znanstveni način, ako nisu, a još i koriste "znanstvenost" u svom marketingu, da ironija bude veća.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.09.2010. at 10:53

  9. #109
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    premda se MoMo odjavila, moram napomenuti, da "zapadna" medicina ne smatra potrebnim liječenje nicanja zubića, kao ni prehlade

    mujice, molim te potvrdi me, ja sam ipak samo mali kemičar, a ne liječnik

    što se tiče sastava, moram ustvrditi da anchi76 baljezga gluposti jer sastav homeopatskih pripravaka NIGDJE NE STOJI
    jednostavno ne postoji kao što niti jedan lab na ovom svijetu NE MOŽE analizirati u homeopatskim drekecima NIŠTA drugo osim šećera i vode (i to upitne kakvoće)
    Potvrđujem.
    I jedno i drugo.

  10. #110
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi netko reći kako se primjenjuje luk kod uha?
    čula sam za luk i nos, to fakat djeluje
    luk sadrži etericna ulja jakog mirisa s kiselinama, vitaminima i mnogim drugim tvarima. Luk ima prociscujuce djelovanje i utisuje bol. Izvlaci bolesne tvari. Njegov visok sadrzaj sumpora potice izmjenu tvari, te potiče otpustanje gnoja, sto je pri kaslju sa zilavom, ustrajnom sluzi, vazna pretpostavka za ozdravljenje

    no nije mi jasno čemu cerenje.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Uz to, rekao je da se homeopatski pripravci ne daju djeci mlađoj od 3 godine.
    Zašto?
    Jer kod njih nema placeba pa ne možemo biti zadovoljni učinkovitošću?

    Da li je netko od roditelja pokušao od dvoje ili troje djece koji su se istovremeno razbolili jednom davati homeopatske pripravke, a drugom ništa. Makar, primjer nije dobar jer ne moraju biti jednako bolesni čak ni kad je uzročnik isti. No, čisto orijentacijski...

    Svaka bolest prođe, ovako ili onako. Ja igrom slučaja imam primjer svog djeteta koje je ozdravilo nakon teže streptokokne angine bez antibiotika i bez homeopatije. Spontano, uz vlastiti imunitet. Doduše, trajalo je 7 dana.

  12. #112
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    luk sadrži etericna ulja jakog mirisa s kiselinama, vitaminima i mnogim drugim tvarima. Luk ima prociscujuce djelovanje i utisuje bol. Izvlaci bolesne tvari. Njegov visok sadrzaj sumpora potice izmjenu tvari, te potiče otpustanje gnoja, sto je pri kaslju sa zilavom, ustrajnom sluzi, vazna pretpostavka za ozdravljenje

    no nije mi jasno čemu cerenje.
    objasnit ću ja tebi čemu "cerenje", zašto ne
    zato jer me od cijele teme interesira ono što nije tema
    a drugo, nisam pitala kako djeluje nego kako se primjenjuje jer ga namjeravam primijeniti 1. puta kada bude djeci zatrebalo
    hvala na ljubaznosti

  13. #113
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    objasnit ću ja tebi čemu "cerenje", zašto ne
    zato jer me od cijele teme interesira ono što nije tema
    a drugo, nisam pitala kako djeluje nego kako se primjenjuje jer ga namjeravam primijeniti 1. puta kada bude djeci zatrebalo
    hvala na ljubaznosti
    sori na nesporazumu
    nasjecka se na sitno, stavi u gazu i drži prislonjeno na uho
    mislim da je o tome bilo pisanja drugdje po forumu

  14. #114
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku
    Gotovo svaka biljka u prirodi ima svašta nešto plusa i koješta minusa...svakakvih spojeva koji u većim količinama mogu svakak djelovati neupućenima...
    ...na tim postulatima nastala je farmacija i medicina...
    Svaki antibiotik može biti koban - kad odeš pročitat šta piše na bijelom papiriću...čitate li uopće ili bezrezervno vjerujete? Ili to što na jednoj strani na NEŠTO djeluje i znanstveno je dokazano daje mu za pravo da ti rasturi krvnu sliku ili crijeva?

    Homeopatija djeluje na energetskim nivoima! Već je bio topić o homeopatiji - Mujice pročitaj ga opet!
    Tako dugo dok će medicina i znanost promatrati čovjeka kao FIZIČKO biće - Mujice, neće biti odgovora na tvoje pitanje!
    Svaki alternativni, klasični medicinski, duhovni stručnjak prepoznaje se po tome što se ne razmeće egom - već služi kao kanal...koji je na ispomoći drugom ljudskom biću...on je samo prenosnik informacije KAKO pokušati naći najbolje za svakog ponaosob...što ne mora biti istina i korist za nekog drugog...
    Osnova je svih alternativnih metoda da te vode na IZVOR! Ovisno o svjestnosti!
    vidi se da si marljivo upila sva ona baljezganja koja "prodaju" prodavači magle.

    Inaće.... čovjek je doista duhovno biće (neki prosvijećeni sljedbenici poput tebe ga zovu energetsko biće), a ne samo tjelesno. Ali ako želimo liječiti bolesti uzrokovane poremećajem duhovnog stanja (energeskog stanja kod prosvijećenih), onda se treba djelovati na duhovno stanje (iliti energetsko) na načine za koje se zna da doista djeluju na ovaj ili onaj način, te samo na bolesti koje su doista odraz poremećaja duhovnog (oliti energetskog) stanja.

    A homeopatija ne djeluje na duhovno stanje (iliti energetsko), jer ne djeluje na ništa.

    Djeluješ prilično bistro, pa mi nije jasno kako su te uspjeli iuvjeriti da će 10 na 30-tu razrijeđenje nekog otrova utjecati na tvoje duhovno (iliti energetsko) stanje?

    Kako su te uspjeli uvjeriti da je gnojna upala grla ili bubrežni kamenac bolest uzrokovana poremećajem duhovnog (iliti, opet, energetskog) stanja osobe?

  15. #115
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    Tema je generalno smješna, u smislu unintentional comedy, ali ne kužim zašto taj trollerski naslov još stoji. Bezobrazan je, neistinit, provocira nepotrebne sukobe na inače idiličnom forumu, vrijeđa majke koje se godinama učinkovito služe homeopatijom... Očigledna mu je svrha čista destruktiva.
    Svrha teme je edukativna. Naslov je takav da bude odmah jasno o čemu je tema. To što se netko nađe uvrijieđen me uopće ne zanima. Jer u stručnim i znanstvenim raspravama nema mjesta za mijenjanje istine samo zato da se nečijji osjećaji ne povrijede.

    Postoji samo dokazano i nedokazano, tj. istina, laž i u nekim slučajevvima onaj sivi prostor između. Ako se netko nađe uvrijeđen zbog toga što se kaže prava istina, ima problem i neka ga rješava sam sa sobom i neka ne apelira da se istina sakrije da bi njegovi/njezini osjećaji bili pošteđeni.

  16. #116
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    svi tako gorljivo iznosite svoje stavove, ali mi nikad neće biti jasna potreba da nametnete svoje mišljenje drugima. ja sam po struci inženjer i ne vjerujem u mambo jumbo priče i instant rješenja. kako u medicini tako niti u ostalim granama života.
    žena kaže da je njoj homeopatija pomogla, djetetu nije. iz toga ne izvlačim nikakve daljnje zaključke osim baš tih činjenica. koristili smo ju tek kad nam sve metode klasične medicine nisu pomogle.
    "bacanje energije" na daljinu, liječenje mahanjem rukama, braco, špaco i slične metode u meni izazivaju veliku skepsu i tugu da ljudi moraju pribjegavati takvim pokušajima. ne pada mi na pamet izrugivati im se i pljuvati ih jer kao prvo, nemam dovoljno znanja o tome (mujice, anegdote koje si pisao mogu biti potpuna fikcija isto kao i priče o čudesnim izlječenjima), a kao drugo, ako nekome pomognu pa makar i zbog placeba tko sam ja da kažem da na to nemaju pravo?

  17. #117
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    daddycool, nije stvar u tome da se nekog obezvređuje ili pljuje
    issue je da je stav osoblja na ovom forumu da je homeopatija bogom, pardon, višom energijom, dana, i samim time poželjna za sva stanja, a klasična medicina zlo kojeg se treba klonit

    a to je u istom rangu, kao i ilegalne austrijske babice na kućnim porodima

    u konačnici, dovodi do stvaranja negativnog predznaka udruge roda, i povodljivog ponašanja friških forumašica koje u rodi vide veliku pomoć i timo potencijalno ugrožavaju svoje/djetetovo zdravlje

    i nemojmo sad početi o vlastitoj odgovornosti i procjenjivanju, jer ako osoblje foruma gorljivo zagovara nešto, forumaši će to prihvaćati često bez selekcije

  18. #118
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, skužila sam otprilike tokove svijesti... ista ekipa se panično boji velebilja u laboratorijski neutvrdivim količinama, al se s druge strane ne boji žive, formaldehida, aluminija i ostaloga u cjepivima, i tako dalje....
    Onda, ono što je netko navodno učio u školi, to je isto kao neki argument, jer je naime to 100% bilo točno, a medicina/kemija, fizika odonda nisu napredovale i nikada više neće. Eh, da, a i u ono vrijeme to je bio zadnji krik mode, ups! nauke. :D
    I takoc... sve u tom smislu....
    Energija isto ne postoji, hihi.... ali i dalje se živi, diše, tipka, pali/gasi kompjuter, pomoću trikova....
    Kad o nečemu nemaš pojma onda je najpametnije šutjeti.

    Da, nešto što se uči u školi i na fakultetu ima veću vrijednost od nečega što si ti negdje čula ili izmislila.
    Također, da znaš išta o znanosti znala bi i da se svi znanstvenici koji rade u struci cijeli život usavršavaju i uče. Ne postoji dakle taj "zadnji krik mode, ups! nauke" jer je posao znanstvenika da istražuju. Razumiješ? Istražuju, traže nešto novo, uvijek iznova.

    Energija postoji i ne može nestati, samo promijeniti oblik. Gradivo fizike osnovne škole. Nema tu nikakvih trikova. Hihihi


    Bibai, nemam pojma za djecu do tri godine. Tako je nama rečeno, na sreću nikakvo liječenje nam do sada nije niti trebalo, iako, da jest, naravno da bi antibiotici bili prvi izbor.
    Homeopatiju prihvaćam kao zanimljivu alternativu kad klasična medicina ne nudi rješenja, u pauzi između liječenja, dodatak uz liječenje i sl. Ali, nikad ne bi riskirala kad su u pitanju djeca i njihovo zdravlje.

  19. #119
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Daddycool, to što postoje anegdotalni pozitivna iskustva ne znači da nešto djeluje.

    Mogu neki ljudi ozdraviti i uz bracu i špacu i šečerne kuglice i čokoladne kuglice. To nikada nije dovedeno u pitanje. Kao što mogu uodzraviti i bez ičega i uz mrkvu ili okretanje u smjeru kazaljke na satu, ako u to vjeruju. Ali niti ja iz toga ne izvlačim zaključke.

    Zaključke izvlačim iz čitanja i slušanja o načinu djelovanja tih metoda, te iz čitanja o količini stručnih i znanstvenih dokaza djelotvornosti tih metoda.

    Dovodim u pitanje, tj. tvrdim da svi koji objašnjavaju način djelovanja homeopatije, bioenergije, biorezonance .... pričaju gluposti koje se ne mogu ni na koji način potvrditi i da nema eksperimentalnih dokaza da su te stvari djelotvornije od placeba.

    Te da posljedično, nema niti pravo nazivati se "alternativnom medicinom" jer to je alternativna magla.

    To što nekome nešto pomogne zbog (auto)sugestije je OK, ali se ne smije lagati da je postupak ili pripravak djelotvoran.

  20. #120
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    , ), a kao drugo, ako nekome pomognu pa makar i zbog placeba tko sam ja da kažem da na to nemaju pravo?
    pa to nitko ne govori.

    al pustite barem jedan topik gdje piše da homeopatija ima isti učinak kao placebo. to ne znači da nema učinka.

    a ono što sam navela prije je da homeopatija stvarno ima poseban status kad je riječ o alternativnoj medicini. i taj fenomen mi nikako nije jasan. baš bih voljela da mi ga netko objasni.
    znači, u suštini homeopatije je nešto što je totalno znanstveno neobjašnjivo, što je neobjašnjivo čak i svakoj zdravoj logici. a ipak je donedavno postojao kolegij na splitskom medicinskom fakultetu, ako se ne varam.
    zašto nemaju nekakav kolegij sa narodnim lijekovima, tipa ovog luka i uha? ili imaju

  21. #121
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može se dogoditi predoziranje, jer se u tim kuglicama uopće ne može pronaći sastav velebilja, jer je to razmućeno na n-tu potenciju. Teško je to shvatiti
    Meni nije teško shvatiti nego nemoguće.
    Pa je li postoji ili ne postoji?
    Ako i jest razmućeno na n-tu potenciju, znači da opet postoji. Možda samo jedan atom u cijeloj kuglici, ali ipak postoji.
    Ili ne postoji. Niti jedan atom toga nečega osim vode i šećera? A kuglica se prodaje kao da postoji.

  22. #122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,002

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa to nitko ne govori.

    al pustite barem jedan topik gdje piše da homeopatija ima isti učinak kao placebo. to ne znači da nema učinka.
    x. Pogotovo u svrhe edukacije.

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ne postoji, nema aktivne tvari. Ali voda pamti, i na taj način homeopatski pripravci liječe.

  24. #124
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Daddycool, mene smeta ovo boldano na PDF-u nekonvencionalne.

    Teme na podforumu mogu održavati raznolikost gore navedenih metoda liječenja, kao i slučajeve odbijanja uobičajenih medicinskih postupaka, poštujući izbor na takav pristup zdravlju i bez kritiziranja istog. Cilj je podijeliti informacije, ideje i iskustva te ostvariti atmosferu podrške, osnaživanja i dobrodošlice.
    Dopustite da netko negdje, kad već ne smije tamo napiše da odbiti antibiotik da bi se liječio memorijskom vodom nije pametno, nije za podršku i ne treba osnaživati.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa da onda opet citiram samu sebe: Kako?

    Citiraj Amalthea prvotno napisa Vidi poruku
    Moje pitanje je sljedeće:
    Kakva je voda s kojom se rijedi?
    Kako znati da ta voda nema neki drugi energetski otisak otprije (što god to bilo)?
    Mislim, ako voda doista pamti, kako ju onda natjerati da "zaboravi" sve "energetske otiske" svih ostalih tvari s kojima je prije bila u doticaju, a "zapamtiti" samo onaj koji želite?

  26. #126
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da onda opet citiram samu sebe: Kako?
    Moje pitanje je sljedeće:
    Kakva je voda s kojom se rijedi? - nije poznato
    Kako znati da ta voda nema neki drugi energetski otisak otprije (što god to bilo)? - ne može se zbati
    Mislim, ako voda doista pamti, kako ju onda natjerati da "zaboravi" sve "energetske otiske" svih ostalih tvari s kojima je prije bila u doticaju, a "zapamtiti" samo onaj koji želite? - nikako

  27. #127

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Znači da zapravo onda jedna kuglica za koju želimo/mislimo da ima aktivnu stvar A, zapravo ima i B i C i D i.... sve ostalo s čime je voda ikad došla u dodir, zar ne?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Možda ima ograničen broj pmaćenja, pa ono prvo zaboravi ?

  29. #129
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa koliko ja znam, homeopati tvrde da je taj postupak kojim pripravljaju remedije (succussion) zaslužan za pamćenje vode; odnosno kod svakog razrjeđivanja treba tresti pripravak.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ali ako već u npr. desetom trešenju nema ni jednog atoma aktivne tvari, u jedanaestom bi joj onda trebala memorija biti potpuno izbrisana... :/

  31. #131
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa evo jedan zgodan citat. čista matematika.

    Aktivna tvar, ona koja izaziva simptome, počinje se razrjeđivati vodom. Jedan dio te tvari, devet dijelova vode (deset postotna otopina, ili 1X u homeopatskim oznakama). Hahnemann, začetnik homeopatije, navodno je preporučao 60X. Tko zna nešto malo o matematici i potencijama broja deset, zna da je to jedan dio aktivne tvari na deset na šezdesetu (jedan i šezdeset nula) vode. Koliko je to malo?
    Recimo to ovako – more, mjesec, zvonik i stol napunjen praznim pivskim bocama, a vi ste s ekipom krenuli u teturavu šetnju našom prekrasnom razvedenom obalom. I potjeralo vas je na malu nuždu. U tim rijetkim trenucima kad i muški idu skupa na WC, poredali ste se i uz obalu i razmišljate o smislu života i kako je mokrenje prava stvar. I padne vam na pamet pitanje – hoće li u nekom trenutku neki surfer koji gucne malo oceana na plaži u Kaliforniji skužiti da se netko na Jadranu prije nekog vremena napravio u njega – barem onako, homeopatski. Sjetite se da ste jednom negdje pročitali da vode na Zemlji ima cirka deset na dvadeset i prvu litara, i dobivate fantastičan omjer od jedan prema deset na dvadeset i prvu ili drugu – ovisno o količini prerađene pive koju ste vratili u kružni tok.
    To bi bilo oko 21X – što nije ni blizu Hahnemannovih 60X. Koliko bi onda trebalo biti vode da bi jedna mala nužda bila u omjeru jedan prema deset na šezdesetu? Kad bi imali kuglu vode i kad bi se ta kugla protezala od središta Sunca do Alfe Centauri (tamo je Cameron smjestio one svoje preizrasle štrumfove, Na'vije), još uvijek ne bi bilo dovoljno vode da pišanjem u nju dobijemo omjer za koji nas izumitelj homeopatije uvjerava da ima najbolji efekt. Kugla bi trebala biti oko sto i pedeset puta veća, a ukupna masa vode bila bi veća od mase vidljivog svemira. Oko deset milijuna puta veća.
    ajde matematičari, jel mu točna računica?

  32. #132
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ima ograničen broj pmaćenja, pa ono prvo zaboravi ?
    možda postupak destiliranja vode izaziva i njezinu amneziju.
    možda je to objašnjenje.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Možda wikipedija nije i najsretniji izbor, ali ovako na prvu slažem se s člankom:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Water_memory

    Water memory is a conjecture that water is capable of retaining a "memory" of substances once dissolved in it to arbitrary dilution.[1][2] Shaking the water at each stage of a serial dilution is claimed to be necessary for an effect to occur.[3] The concept was proposed by Jacques Benveniste to explain the purported therapeutic powers of homeopathic remedies, which are prepared by diluting solutions to such a high degree that not even a single molecule of the original substance remains in each final preparation. Benveniste sought to prove this basic tenet of homeopathy by conducting an experiment to be published "independently of homeopathic interests" in a major journal.[4]
    While some studies, including Benveniste's, have reported such an effect, double-blind replications of the experiments involved have failed to reproduce the results, and the concept is not accepted by the scientific community.[5] Liquid water does not maintain ordered networks of molecules longer than a small fraction of a nanosecond.[6]

    Research published in 2005 on hydrogen bond network dynamics in water showed that "liquid water essentially loses the memory of persistent correlations in its structure" within fifty millionths of a nanosecond.
    Posljednje uređivanje od Amalthea : 10.09.2010. at 12:25

  34. #134
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Daddycool, mene smeta ovo boldano na PDF-u nekonvencionalne.

    Dopustite da netko negdje, kad već ne smije tamo napiše da odbiti antibiotik da bi se liječio memorijskom vodom nije pametno, nije za podršku i ne treba osnaživati.
    pa koliko vidim ovdje je dopušteno.

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    daddycool, nije stvar u tome da se nekog obezvređuje ili pljuje
    issue je da je stav osoblja na ovom forumu da je homeopatija bogom, pardon, višom energijom, dana, i samim time poželjna za sva stanja, a klasična medicina zlo kojeg se treba klonit
    a to je u istom rangu, kao i ilegalne austrijske babice na kućnim porodima
    u konačnici, dovodi do stvaranja negativnog predznaka udruge roda, i povodljivog ponašanja friških forumašica koje u rodi vide veliku pomoć i timo potencijalno ugrožavaju svoje/djetetovo zdravlje
    i nemojmo sad početi o vlastitoj odgovornosti i procjenjivanju, jer ako osoblje foruma gorljivo zagovara nešto, forumaši će to prihvaćati često bez selekcije
    To što si napisala aspolutno NIJE stav osoblja na ovom forumu niti je to stav Udruge. Mislim da se to vidi i iz ovog topica. To je nešto što neki forumaši uporno pokušavaju prikazati kao da je stav osoblja, a to, složit ćeš se, nije ista stvar.

    Ako nije jasno napisat ću velikim slovima:
    UDRUGA RODA NEMA SLUŽBENI STAV PREMA HOMEOPATIJI ISTO KAO ŠTO NEMA SLUŽBENI STAV PREMA XY DRUGIH TEMA O KOJIMA SE NA FORUMU PRIČA. SVI IZNESENI STAVOVI O HOMEOPATIJI, STAVOVI SU ISKLJUČIVO POJEDINACA KOJI STOJE IZA KORISNIČKOG IMENA.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    provocira nepotrebne sukobe na inače idiličnom forumu, vrijeđa majke koje se godinama učinkovito služe homeopatijom... Očigledna mu je svrha čista destruktiva.
    solange, ovaj forum je sve samo ne idilican

    edukativan je, zanimljiv, otvara nove vidike, podučava, upućuje na mnoge stvari koje su istinski ispravne, a nedovoljno osvijestene i na tome sam "mu" beskrajno zahvalna (od dojenja do AS, uvijek ista priča...)

    no zaista nije idiličan i bez obzira na to što ga čitam već nekoliko godina, rijetko pisem upravo zato što je tako lako da te netko pljucne zbog razlicitog misljenja ili zbog toga sto se ne uklapas u neki zamisljeni/stvarni svijet koji se ovdje propagira. i ne mora se propagirati svjesno, nitko ne mora reci "trebate ovako i ovako", ali nismo mala djeca, znamo citati izmedju redaka i jasno je i ono sto je presutno.

    a ja ne volim da me netko pljucka, jos manje volim pljuckati druge, jer ako to ne radim u stvarnom zivotu, ne namjeravam niti skrivena iza kompa i nicka biti "hrabra".

    dakle ne, forum nije idilican.
    a ja ovaj topic shvacam kao pokusaj da netko nesto dokaze, kao sto je x takvih topica ovdje. a takve opce teme mislim da nisu bas za osobnu uvredu.

  36. #136
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I vi mislite da ste tim disklejmerom sve riješili?
    A to što na topiku Biorezonanca Pujica sve obriše (preseli), a ostavi post od Solange gdje ona piše da je to znanstveno potvrđena metoda i što to tako lijepo stoji na edukativnom forumu Udruge roda, to nije vaša stvar?
    Ok, kasnije je pobrisala, ali modus operandi je vidljiv i sveprisutan.
    Ali imaš pravo, očito se ništa neće promijeniti. Jer to nije službeni stav udruge. A što je linija razdvajanja ponekad skoro nevidljiva, nikome ništa.

  37. #137
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ono što sam navela prije je da homeopatija stvarno ima poseban status kad je riječ o alternativnoj medicini. i taj fenomen mi nikako nije jasan. baš bih voljela da mi ga netko objasni.
    znači, u suštini homeopatije je nešto što je totalno znanstveno neobjašnjivo, što je neobjašnjivo čak i svakoj zdravoj logici. a ipak je donedavno postojao kolegij na splitskom medicinskom fakultetu, ako se ne varam.
    zašto nemaju nekakav kolegij sa narodnim lijekovima, tipa ovog luka i uha? ili imaju
    ja podižem svoje pitanje, strah me da ne ostane neodgovoreno

  38. #138
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko od roditelja pokušao od dvoje ili troje djece koji su se istovremeno razbolili jednom davati homeopatske pripravke, a drugom ništa. Makar, primjer nije dobar jer ne moraju biti jednako bolesni čak ni kad je uzročnik isti. No, čisto orijentacijski...
    Nisam imala točno takav slučaj, ali možda će ti moj odgovor biti barem djelomično zadovoljavajuć.

    Prvo sam dijete rodila u Zg, u Zg je (redovno) cijepljeno i manje-više liječeno klasičnim lijekovima.

    Drugu trudnoću sam provela u Austriji, gdje sam i rodila. Tu je pak homeopatija najnormalniji dio liječenja za trudnice, bebe i malu djecu - dakle, liječnik (klasični, a ne alternativni) će trudici, bebama i maloj djeci po defaultu dati homeopatski pripravak (zato me jako začudilo kad sam na topicu pročitala da je jedna forumašica dobila informaciju da se homeopatija ne daje djeci do navršene treće godine).

    I sad ide usporedba... U prvoj sam trudnoći bila zdrava. U drugoj me usred zime ulovila neka dugotrajna, naporna prehlada s teškim kašljem. Promijenila sam hrpu pripravaka - te globulice, te sirup, te vodica... Sve na recept svog doktora, koji je, usput budi rečeno, redovni profesor na Medicinskom fakultetu, dakle, sve samo ne neki šarlatan. Međutim, ništa mi nije pomagalo, kašalj je postajao sve gori i nepodnošljiviji, sve skupa je trajalo već mjesecima i negdje desetak dana prije termina mm je poludio i za vikend pozvao dežurnog doktora. Doktor je došao, vrtio glavom u nevjerici kad je vidio moj noćni ormarić prepun pripravaka koji nisu djelovali, rekao da si ne smijem dozvoliti da tako bolesna dočekam porod, dao mi neki jači lijek (onoliko jak koliko je mogao s obzirom na trudnoću) i već za dva-tri dana sam bila bolje, a za tjedan dana sasvim izliječena. Kad se samo sjetim koliko sam se mučila homeopatijom (mjesecima!), a sve bespotrebno.

    Idemo dalje...

    Prva beba je imala užasne grčeve, koje smo "liječili" spavanjem na nama (to bi je smirivalo), stavljanjem toplog jastuka s trešnjinim košticama na trbuh i sl. Dobili smo i neke kapi, čijeg se imena trenutačno ne mogu sjetiti, ali znam da ih u Zg prepisuje manje-više svaki pedijatar. No, to je samo malo ublažilo, ali ne i posve uklonilo grčeve.

    Druga beba imala je jednako jake grčeve, za koje smo u Beču (kod standardnog pedijatra) dobili homeopatske čepiće. Djelovali su nevjerojatno! (A ja sam još iz trudnoće bila prepuna skepse prema homeopatiji.)

    Zatim, moja mlađa kći po porodu i tijekom prve dvije-tri godine imala je AD. Kako smo dosta putovali između Beča i Zg, svaki put kad bismo koristili homeopatsku kremu koju nam je prepisao bečki pedijatar, AD se trenutačno smirio - u Zg smo, prema preporukama pedijatrice, isprobali krema i krema, da ne spominjem sve one preskupe stvari iz ljekarne koje ne idu na recept, i nijedna joj nije toliko pomogla.

    Dakle, ja zaista nemam pojma je li riječ o placebu i ako jest, kako može djelovati kod tek rođenog djeteta.

    Inače, naš pedijatar (bečki) je čovjek koji ne inzistira na homeopatiji, već daje lijek ovisno o bolesti. Kad smo mu došli s upalom mokraćovoda, istog trena nam je dao antibiotik. Globulice nije ni spomenuo. ( )

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ima ograničen broj pmaćenja, pa ono prvo zaboravi ?
    Kao Kelly Bundy.

  39. #139
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo jedan zgodan citat. čista matematika.



    ajde matematičari, jel mu točna računica?
    hm... evo na primjeru fosforne remedije o kojoj je "govorio" http://video.google.com/videoplay?do...0&hl=en&emb=1# (International Homeopathy teacher George Vithoulkas):
    Relativna maa fosfora je 31 gram. dakle u 31 gramu ima 6x10 na 23 potenciju atoma fosfora.
    Ako netko odluzči 31 gram fosfora razrijediti 10 na 24. potenciju puta ili u veće razrijeđenje, neće više biti niti jednog atoma fosfora u tom razrijeđenju. (ali će voda sve zapamtiti )

  40. #140
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I vi mislite da ste tim disklejmerom sve riješili?
    A ti misliš da bi među osobljem trebalo vladati jednoumlje i da bi nam se strogo trebalo zabraniti iznositi svoje mišljenje? S time da bi se to mišljenje još moralo poklapati i sa tvojim?

  41. #141
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    A ti misliš da bi među osobljem trebalo vladati jednoumlje i da bi nam se strogo trebalo zabraniti iznositi svoje mišljenje? S time da bi se to mišljenje još moralo poklapati i sa tvojim?
    Ne. Nego dozvoliti iznošanje tih istih različitih mišljenja na PDF-ovima podrške. Gdje se ne iznose različita mišljenja. Gdje vlada jednoumlje. Gdje je biorezonanca znanstvena metoda.

  42. #142
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    To što si napisala aspolutno NIJE stav osoblja na ovom forumu niti je to stav Udruge. Mislim da se to vidi i iz ovog topica. To je nešto što neki forumaši uporno pokušavaju prikazati kao da je stav osoblja, a to, složit ćeš se, nije ista stvar.

    Ako nije jasno napisat ću velikim slovima:
    UDRUGA RODA NEMA SLUŽBENI STAV PREMA HOMEOPATIJI ISTO KAO ŠTO NEMA SLUŽBENI STAV PREMA XY DRUGIH TEMA O KOJIMA SE NA FORUMU PRIČA. SVI IZNESENI STAVOVI O HOMEOPATIJI, STAVOVI SU ISKLJUČIVO POJEDINACA KOJI STOJE IZA KORISNIČKOG IMENA.
    ok, nije stav udruge niti osoblja foruma
    ali je, recimo stav administratorice foruma

  43. #143
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo ovo o čemu piše sanja je meni najzanimljivije.

    isti taj pedijatar ne bi preporučio sanji da čeka u redu za vidjet mekija, a preporučio joj je šećer i vodu koja pamti
    to mi nikako nije jasno.
    bez obzira u to da li ja vjerujem ili ne vjerujem i u jedno i u drugo.

  44. #144
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    evo ovo o čemu piše sanja je meni najzanimljivije.

    isti taj pedijatar ne bi preporučio sanji da čeka u redu za vidjet mekija, a preporučio joj je šećer i vodu koja pamti
    to mi nikako nije jasno.
    bez obzira u to da li ja vjerujem ili ne vjerujem i u jedno i u drugo.
    Nije ni meni.

  45. #145
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    zašto nemaju nekakav kolegij sa narodnim lijekovima, tipa ovog luka i uha? ili imaju
    Koliko se sjećam, nema pravi kolegij o liječenju prirodnim lijekovima.
    Na kolegiju iz farmakologije se učilo o tome da je se biljke više ne koriste za liječenje jer na taj način nije moguće ispravno odrediti dozu aktivne tvari (pa postoji mogućnost predoziranja sa štetnim posljedicama ili nedovoljnog doziranja s izostankom učinka).
    Zato postoje tabletice sa jasno definiranom količinom aktivne tvari točno u onoj količini za koju se zna da je već djelotvorna a još nije štetna (odnosno, s povoljnim omjerom učinka i štetnosti, što je nemoguće postići jedenjem trave, korijenja, lišća itd....)
    (ne znam je li se što promijenilo u školi od vremena kad sam ja išao....)

  46. #146
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ono što sam navela prije je da homeopatija stvarno ima poseban status kad je riječ o alternativnoj medicini. i taj fenomen mi nikako nije jasan. baš bih voljela da mi ga netko objasni.
    Mislim da ti to ovisi o sredini i da je svugdje drugačije.

    Recimo, u Austriji je homeopatija uvedena u ordinacije klasične medicine i primjenjuje se sasvim ravnopravno s klasičnom medicinom - no, isto se može reći i za druge alternativne metode.

    Vidi ovo: http://www.avz-reiter.at/vavz/vwolfitext.htm

    To je stranica jedne od mnogih ordinacija koje nude usluge klasične medicine (i u kojoj rade etablirani liječnici) i istodobno alternativne, tako da pod istim krovom možeš dobiti i antibiotik i reiki tretman. Pogledaj popis suradnika, pa vidi što sve nude.

  47. #147
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ok, nije stav udruge niti osoblja foruma
    ali je, recimo stav administratorice foruma
    ali nije moj, a ja sam administrator foruma, i?

  48. #148
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    ali nije moj, a ja sam administrator foruma, i?
    ali ti ne pišeš po svim podforumima kako je to dobro

  49. #149
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti to ovisi o sredini i da je svugdje drugačije.

    Recimo, u Austriji je homeopatija uvedena u ordinacije klasične medicine i primjenjuje se sasvim ravnopravno s klasičnom medicinom - no, isto se može reći i za druge alternativne metode.

    Vidi ovo: http://www.avz-reiter.at/vavz/vwolfitext.htm

    To je stranica jedne od mnogih ordinacija koje nude usluge klasične medicine (i u kojoj rade etablirani liječnici) i istodobno alternativne, tako da pod istim krovom možeš dobiti i antibiotik i reiki tretman. Pogledaj popis suradnika, pa vidi što sve nude.
    ok, onda mi teorija ne drži vodu pa ju povlačim mislim, ovo o prednosti homeopatije nad drugim alternativnim metodama.

  50. #150
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    isti taj pedijatar ne bi preporučio sanji da čeka u redu za vidjet mekija, a preporučio joj je šećer i vodu koja pamti
    to mi nikako nije jasno.
    Nije ni meni. Vjerujem da homeopatiju preporučaju samo kad neuzimanje "pravog" lijeka ne može izazvati neke ozbiljnije posljedice. (Ovo je moje osobno mišljenje, a ne službeno objašnjenje.)

    Evo, sad sam se sjetila da je Fiona prije ljeta imala šarlah. Istog trena je završila na antibioticima, a homeopatija (opet) nije bila ni spomenuta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •