Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: dečko gleda crtiće za cure

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno dečko gleda crtiće za cure

    Dakle, moj sin ima sad skoro 6 godina i kao i svi klinci voli crtiće. Razne, od Gormita, Dore, Pepe, Ninja do A je to. E, sad on obožava i Winxice i Jagodicu Bobicu. Nemam neki izraženi stav o tome. Doduše, kod Jagodice su sve cure i sve je nekako nježno i ne znam. Winxice su malo hard varijanta. Moj suprug izičito tvrdi da to ne bi smio gledati, jer je ionako plaho dijete, k tome jedinac koji u grupi uvijek drži zadnju poziciju. On smatra da crtići samo podebljavaju takav njegov stav. A ja nekako ne bih da se sad pred njim lomimo. Naime, nemam i ne bih htjela imati stereotipe u odgoju, ali svejedno mi je buba u uhu. Zanima me da imate muško dijete biste li mu zabranili da gleda crtiće "za cure". Hvala unaprijed.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Imam muško dijete od 6,5 godina i smtram da si skoro svi ti novokomponirani crtići sranje.


    Ponekad pogleda sve što si navela ,ali ja više volim da gleda Ledeno doba 1,2,3, i sl .... nego ove Bakugane, Wingsice i sl.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    slažem se, ali nije u pitanju izbor crtića, on je kod nas kontroliran. nego je delikatno pitanje da li mu skrenuti pozornost, da ne kažem braniti, s crtića kao što su Winx ili Jagodica, i s kojim objašnjenjem.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma ne, ja ne branim.

    oni voli i janje timmy i dora explorer i sl ... a isto tako skače po kući i bori se sa zamišljenim neprijateljima ....

    marko je imao i lutku fifi

  5. #5
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja bih više branila crtiće kao što su Gormiti i Ninje nego Jagodicu Bobicu npr.

  6. #6
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Pojma nisam imala da se i crtići dijele na muške i ženske, ali ja sam, bogme, kao mala, gledala i Hi-mena i Plavu princezu sa jednakim oduševljenjem. Mislim da crtići nemaju nikakve veze sa karakterom tvoga sina, on je jednostavno takav i nema potrebe od njega pokušavati napraviti robusnog dečkića. Prihvatite ga i volite takvog kakav jest (nemojte me pogrešno shvatiti, ne tvrdim da ga već sad ne volite).

  7. #7
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    smtram da si skoro svi ti novokomponirani crtići sranje.
    .
    Debeli X. Ja sam sigurna da ću svojoj curici braniti da gleda takve crtiće. Ustvari, pogrešna je riječ braniti, jednostavno ću joj dati alternativu i nastojati da ne dođe do tih sranja.

    Koliko god ovdje proglašavali Toma & Jerrya nasilnima, ja ne mislim da jesu i obožavam te old school crtiće, pogotovo Looney Tunes crtiće. Molim Boga da i do nas (do mog mjesta) dođe Boomerang program... Gledat ću ga skupa sa bebačem

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    da imas blizance, curu i decka, gledali bi zajedno i "muske" i "zenske" crtice i to, vrlo vjerojatno, nikom ne bi bilo cudno... ne?

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj melrose prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da imate muško dijete biste li mu zabranili da gleda crtiće "za cure".
    Dva sina. Zabrane su obično kontraproduktivne. Ionako će mu se ukus mijenjati i ja bih ga pustila.
    Druga je stvar što su kod nas macho muškarci na većoj cijeni i dečke treba drugačije odgajati.
    Odgajati nije lako, a još teže ako se karakter i očekivanja roditelja i djeteta ne poklapaju.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    da imas blizance, curu i decka, gledali bi zajedno i "muske" i "zenske" crtice i to, vrlo vjerojatno, nikom ne bi bilo cudno... ne?
    ovako je kod mojih, iako najmanje gledaju (pa skoro i ne gledaju) Gormite i Winks...oni su, kako netko reče, old school djeca.

  11. #11
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    slazem se s litalom
    mislimda bezveze dramite

    djeci je u crticima uglavnom zanimljiva PRICA, a ne toliko likovi.
    mislim da bezveze radite problem i da ce veca steta biti ZABRANITE li mu ih gledati jer ce se tad dijete vjerovatno upitati sto to S NJIM ne valja kad ne smije to gledati.
    kao i sa svim zabranam, mislim da ce ova bit kontraproduktivna jer ce mu samo porasti zanimanje.

  12. #12
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ok, iako nisam pobornik ni jednog od tog tipa crtića, što mu se to tako strašno može dogoditi od gledanja "crtića za cure" kako ste vi to nazvali? može se početi ponašati kao cura i kako se to cure ponašaju,kao "zadnja pozicija"? isto kao i sa igračkama - uvijek postoji jedan postotak dečkića koji se vole igrati sa kuhinjom i cura koje vole autiće. i to bi im trebali zabraniti? jer u budućnosti dečki ne bi smjeli imati posla sa kuhinjom a cure sa autima?
    oprosti ako zvučim grubo, imam baš situaciju u vrtiću gdje tete konstantno odvajaju cure od dečki i daju im različite zadatke - po meni je to seksualna diskriminacija jer jedni nešto kao "ne smiju" (jel, nije društvena norma). a radi se o tako benignim radnjama.
    ili se možda radi o strahu da bi se dijete moglo pretvoriti u nešto što ne odgovara njegovom spolu u današnje vrijeme

  13. #13
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Imam jednu prijateljicu koja je iz straha da joj njezin sin ne gura kolica po parku kupila mu kosilicu ... ali on i dalje vise voli kolica
    Salu na stranu, ali zaista mislim da se pretjeruje kada igracke/crtice/igre dijelimo na muske i zenske, treba im omoguciti da sve probaju i da sami odluce sto im se svida.

    Mislim koji je slijedeci korak, kad pozeli za maskare ili Noc vjestica preobuci se u Jagodicu Bobicu ili neka djevojcica u Spidermena, zar cemo im to braniti pod izgovorom da to ne odgovara njihovom spolu?!?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    upravo zato i tražim savjet od roditelja, jer nisam za zabrane i ne vidim ništa loše u takvim crtićima. Samo sam podijelila s vama da imam bubu u uhu. Isto sam tako vrlo odlučna kad savjetujem druge. Neke su cure baš jako nasrnule, ne vidim razlog, samo sam tražila razgovor oko svoje dileme. A što se zadnje pozicije tiče, Ivy, pogledat još jednom početak posta. to s curama nema veze.

  15. #15
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ja samo branim nasilne crtiće, podjela na žensko/muško mi ni ne pada na pamet

  16. #16
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Dakle moj mlađi sin obožava barbi crtiće, odgledali smo ih miljon puta i dalje ih gledamo(stariji malo šizi na to). Gledamo i ove neke druge disney crtiće, zadnji hit pepeljuga 1i2, obojica obožavaju. Ti crtići nisu po meni ništa "ženskiji" nego recimo bajka pepeljuga i sl.
    Nisam uopće primjetila da su manje dečki nego neki drugi koji se filaju sa spajdermenima i sl.
    Da, gledaju ben tena vikendom na redovnom programu, tek toliko da starijem udovoljim da je eto i on gledao.

  17. #17
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj će skoro 7 godina i voli i winx i bratz. jedino što mene tu muči je da su mi ti crtići stupidniji čak i od onih agresivnih.

  18. #18
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Kod mene ih je troje (u kući), a gleda se i voli ono što najstarija kaže da je "cool" . Naravno da su to Winxice.
    Dečko obožava i Gormite, Bakugane, a u zadnje vrijeme gotovo isključivo Pokemone, ali "ženski" filmovi se redovno gledaju. Za jedan Božić je čak poželio (i dobio) Winxsicu Tehnu. Ne mislim da zato neće biti pravi frajer.

  19. #19
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Prilikom jednog rođendana smo svjedoličili ljubavi jednog 18-mjesečnog dječaka prema kolicima. I ruci njegove bake koja ga tuče po guzi jer je to "za cure"

    Muškarci su izgleda kao da malo osjetljiviji od tog "ženskog" utjecaja na odgoj sina, nego što je primjer sa majkama i kćerima - to sam primijetila i kod svog brata, iako smo liberalni oboje (i imamo klince svog spola).
    Bilo je "Ta bojanka je za cure, na Barbie je."

    Mislim da je to neko automatizirano ponašanje, koje nema neko uporište u realnosti. Samo strah od nepoznatog. Pa što ako bude i dalje nježan - takav je.
    Bit će mu teže - ali svako dijete odrasta s nečime što ga "koči" u odnosu na drugu djecu.

    I, naposljetku, Winxice jesu na listi najglupljih crtanih svih vremena i kotiraju vrlo visoko (i mrzim to što ih T. jako voli, ali srećom pa ih se "nema" za nabaviti. )

    Dakle, da za kvalitetu, ne za šund, neovisno o protagonistima i bojama koje dominiraju na ekranu
    Posljednje uređivanje od Serpentina : 17.10.2010. at 23:20

  20. #20
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ja imam curu o 6 god.i decka od 4 god.,kod izbora crtića se dogovaraju ,prvi pogledaju koji ona izabere .a to je naravno neki od barbi,i poslje toga on bira, a to je najcesce munjeviti juric.
    tako ustvari da i ona gleda "muske"a i on "ženske" crtiće
    i da odgovorim na tvoje pitanje ,dali bi mu zabranila gledat "ženske"crtiće? NE

  21. #21
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    I moja starija cura obožava TraktorToma i Majstor Boba, i to me ni malo ne brine. Imaju i autiće i kamione i alat medju svojim igračkama.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Moj mlađi je obožavao Winx i Bratz (posebno oduran crtić) i to su čoporativno gledali u boravku prije nastave. Digla sam hajku da televizoru nije mjesto u učionici, pogotovo ne za takve stvari, pa se riješilo. Doma gledaju crtiće izuzetno rijetko, ne zato jer branimo nego zato jer ponudimo nešto drugo (trenutno je "in" Heidi jer je to lektira, pa su odgledali već 2 varijante filma - iz 1937 i 1968... Blažena baka koja brine da takve stvari imamo snimljene.)

    Nikad me nije opterećivalo da li moji dečki gledaju/čitaju sadržaj primjeren curicama, ali vodimo računa da televiziju i snimljene sadržaje gledaju pod nadzorom i s mjerom. Ovi "novokomponovani" crtići su uglavnom smeće.

  23. #23
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moj malac gleda (ako usput pogleda) jednako Winx i Ben 10 - crtice koje gleda njegova sestra.
    Ne bih mu i necu mu braniti da gleda crtice po kriteriju kojem su spolu namijenjeni jer crtice uopce tako ne kategoriziram.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 18.10.2010. at 08:30

  24. #24
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja se samo pitam, hoćete li za svoje sinove misliti da su mlakonje ako jednog dana u svojem kućanstvu budu kuhali, pospremali, kupali i presvlačili svoje dijete pa čak i - oslobodibože - gurali kolica?

  25. #25
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja ne dam ružne, nasilne i naopake crtiće. Sve ostalo gledaju prema svom ukusu. Vidim da je Timmy time živi hit, i Peppa Pig. I meni je to super, iako ima već 5.5 godina. Pogleda tu i tamo Ben Ten, da ima o čemu pričat s dečkima. Ali i sam kaže da mu je to ružno... al odradi... zbog sela...

  26. #26
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa Vidi poruku
    ... da ce veca steta biti ZABRANITE li mu ih gledati jer ce se tad dijete vjerovatno upitati sto to S NJIM ne valja kad ne smije to gledati.
    Ovo je najbitnije. Dijete će se tako učiti da sakriva svoje ja.
    Meni su također kriteriji kvaliteta i nenasilje, bez obzira na spol djeteta.

  27. #27
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ako oko nečega ne dvojim i ne brinem, onda su to ženski crtići za muške oči
    M ne voli nikakve crtiće, a J bi non stop gledao crtiće da može, bez ikakvih kriterija. bulji i u teletubbiese ako nema u niš drugo za buljit, prilikom naših očajničkih pokušaja da M zavoli crtiće, npr.

    zanimljivo je i da meni puno stupidnije djeluju ti ženski crtići od muških nasilnih crtića, tipa ben 10, nemam pojma zašto.

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Lea baš voli te bebaste crtiće, Teletubbiese svako malo gleda, Peppa, Timmy, sve joj je to super.
    Winx i tome slično nikad nije niti pogledala.
    Mene malo brine to što se apsolutno ne identificira sa ženskim likovima iz crtića. Recimo crtić Dora joj je OK ali ne bi se nikad igrala da je ona Dora. Čak niti ovu Doru iz Tigar&Pooh crtića ne doživljava iako joj je to apsolutno najdraži crtić svih vremena.

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sve ti je to isto. bratz nisu ništa od bolje od, ne znam, bakugana (možda su i gore, ajmemajko, mislim da je to najodurniji crtić koji sam vidjela, i pobrinula sam se da djetetu razjasnim zašto to mislim).

    no, ako već dopuštam gledanje crtića o kojima se u vrtiću priča i kojih se svi igraju, onda ne vidim razliku između "muških" i "ženskih". dapače, zahvaljujući winxicama može se igrati sa curama, i bez brige - pritom on nije stella nego neki od muških likova koji se bori na strani dobra.

    no, je li ovo tema o crtićima ili o podjeli na muške i ženske igre/igračke? potonja tema izroni svako malo, i ja se svaki put pitam zašto bi bilo loše dečku dopustiti da oblači lutke ili curici da šarafi kotače na bageru. ionako će ih okolina vrlo brzo usmjeriti u rodne stereotipe.

  30. #30
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam odgovarala cvijeti.

  31. #31
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    i meni kao i drugima, više smetaju nasilni filmovi, a još više efekti u crtićima (posebno ona glupost od jugioa i bakugana - sva sreća ovi su crtići su neinteresantni Lovri).
    i lovro obožava i crtiće za cure i raznorazna kolica i sve ostale igračke za cure (na mužev užas :green.

    Kako je jako svjestan te podjele žensko / muško (najviše o tome je pokupio u vrtiću i igrama za cure i dečke), jednom je u knjižnici posudio wings film za MENE. Normalno da ga je on odgledao.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mene malo brine to što se apsolutno ne identificira sa ženskim likovima iz crtića. Recimo crtić Dora joj je OK ali ne bi se nikad igrala da je ona Dora. Čak niti ovu Doru iz Tigar&Pooh crtića ne doživljava iako joj je to apsolutno najdraži crtić svih vremena.
    Zašto? Trebala bi se identificirati s tim likovima? Pa možda joj jednostavno ne pašu.

  33. #33
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ako oko nečega ne dvojim i ne brinem, onda su to ženski crtići za muške oči
    zapravo, sad mi je palo na pamet da ne znam ni jedan crtić za kojeg bih mogla reći da je muški (ben10, bakugani, ne znam dalje ) a ni jedan ženski (barbie, winx, pa ni Jagodica Bobica) za koji bi mi bilo drago da mi ga dijete (bilo kojeg spola) gleda.
    Za sad su mi ok pingu, pocoyo, pink panther... kasnije bih preporučila npr Ledeno doba, Svijet buba. Sve neke uniseks. Ovi sa spolnim predzancima su mi većinom malo debilni.

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto? Trebala bi se identificirati s tim likovima? Pa možda joj jednostavno ne pašu.
    Ma ne, ti likovi su samo primjer jer su ženski likovi, a te crtiće voli. Ali njoj ne paše baš niti jedan ženski lik

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Ne mogu si pomoći, meni je i Ledeno doba bedast crtić srećom, zaluđenost njime je trajala, trajala, pa popustila.
    (Jedina korist koju je imao od njega je ta što je gledao original bez titlova, pa je usput hvatao engleske fraze)

    Izgleda da imamo dovoljno dobru zalihu kvalitetnih crtića na DVD-ovima, pa onda ni nemamo dileme o suvremenim crtićima za dečke i za cure. Jer te podjele nekad nije ni bilo - svi smo gledali sve.
    Ali kao i većinu na ovoj temi, više bi me brinuli glupi crtići, nego spolno predefinirani. Na sreću, čak i famozni Ben10 je našao svoj pristup našem domu kroz sat i igre u vrtiću, ali ne i kroz crtiće, pa smo se i tu izvukli (uf, što bi nam mogao prigovarati jednog dana ).

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih više branila crtiće kao što su Gormiti i Ninje nego Jagodicu Bobicu npr.
    Isto
    Ja nebi crtiće djelila na muške i ženske nego prihvatljive i neprihvatljive.
    Ja npr. svojim curama ne puštam gledati Winx i sl.
    Gledaju Jagodicu Bobicu, Doru, Disneyeve itd.
    A znam neke dječake kojima roditelji ne puštaju Gormite, Ben10 i sl. već ono što smatraju
    prihvatljivim.
    Inače je izbor crtića na našim televizijama po mom mišljenju dosta loš. Naši uopće ne otkupljuju
    neke skroz fora crtiće koje sam viđala na Slovenskoj, Austrijskoj, Mađarskoj tv.,a to su uglavnom
    oni sa Nikelodeona npr. Wonderpets, Little Kingdom, Go Diego (za dečke).
    Još jedna digresija: znam neke danas odrasle i vrlo muževne muškarce koji se sa nostalgijom sječaju
    kako su gledali Pčelicu Maju kad su bili mali.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Usput, mi smo pogledali 5 min. Bratz crtića u gostima i u tih 5 min. je
    prikazano kako je jedna od junakinja išla na plastičnu operaciju nosa

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    da zivis vani onda bi crtici imali oznaku sto djeca odredjene dobi mogu gledati a sto nije preporucljivo. kako zivis u hr klincima je standard gledati gadosti tipa pokemon i sve te tucnjave. da sam na tvojem mjestu zabrinula bih se da mi klinac trazi gledati te beskrajne tucnjave

    moj gleda doru ali gleda i phineas and ferb. gleda diega (dorin rodjak, spasava zivotinjee i skroz nenasilno. diego je kod nas veliki idol klincima. od hr crtica rado gleda baltazara iu veli da zeli biti ko baltazar

    ako zelis djetetu dati samopouzdanje poruci tati da treba biti aktivan roditelj jer samopouzdanje dolazi iz te price.

    moj sad pola godine ide na judo (odveli smo ga jer ga je drugi agresivni klinac iz razreda mlatio kao i svu drugu djecu). sad je naucio kako se obraniti i voli judo

  39. #39
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Kod nas su zabranjene winxice i bratz i ben10 alien force, ali nije stara serija ben10 i barbie. Od trasha. Naravno da imamo hrpe disney klasika i super crtića koje smo mi odabrali i koje klinci vole. Od trasha smo odabrali nešto sitno, ko što kaže Ifi, zbog sela, ali i to komentiramo dok gledamo. I zabrane su objašnjene i oni znaju da mi to ne gledamo isto kao što mi ne slušamo narodnjake npr.
    Potpis na cvijetu, ovi bakugani su okrutni, ali što su ove bratz monstruozne to je strašno. Mislim da ja znam zašto, ali bolje da šutim.

  40. #40
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I Do i Di skoro sve gledaju zajedno, ponekad onaj drugi odšeće, pa se vrati, ali često Do izabere neku barbie bajku, a Di neke ninje, ja o tome uopće ne bih razmišljala. A nisam od onih koji misle da bi djeca trebala odabrati svoj spol, ni blizu Ali nije to baš tako da vidiš bager i postaneš muško ili obučeš rozo pa si cura

  41. #41
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    feministkinja kakva jesam htjela sam sina odgojiti "neutralno". ali on je poludio za bagerima i to ga je držalo od 1. do 5. godine, tako da kad bi u toj bager fazi pogledo fifi ili jagodicu bila sam presretna-ima nas različitih roditelja.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Malo je off ali neznam da li se je drugdje o tome diskutiralo:
    Ima li među vama onih koji uopće ne puštaju crtiće niti se gleda TV?
    Za nas to vrijedi preko tjedna, a za vikend u jutro malo gledaju crtiće (cca 1 sat).
    Tv i crtići užasno jedu vrijeme i kad ništa nije upaljeno kao da svi dobijemo
    2 sata na poklon svaki dan

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Sa Tigrom i Poohom u subotnje jutro JA dobijem sat vremena na poklon za spavanje

  44. #44
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    T. i ja smo doma. I kad je ružno vrijeme uopće ne osjećam grižnju savjest da pogleda jedan dugometražni dnevno, nakon doručka. Ima gotovo četiri, ne spava popodne (ili jako rijetko) i loše bi završilo da radimo sve skupa 12 sati u komadu.
    I njoj i meni treba neki odmor, bolje išta nego ništa - crtiće biram ja jer nemamo TV.
    Gleda se na DVDu ono što smatram prihvatljivim.
    Imamo i Winxice, i klasike i neke neutralne niskobudžetne.
    Srećom, nakon par dana intenzivnijeg gledanja Winxica su joj dosadile
    I sad je sva zaokupljena Mulan, Anastazijom, dinosaurima i zmajevima.

    Sve se moze okrenuti u svoju korist, pa tako i crtani filmovi.
    (npr. oduševljena je raznolikosti boje kože pa gledamo Mulan, Pochahontas, Princezu i žapca i nakon toga komentiramo viđeno).

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Ma nemam ja apriori ništa protiv crtića i tv-a, i da sam s djecom cijeli dan kod kuće
    sigurno bi gledali crtiće.
    Crtiće preko tjedna ne gledamo zato jer smo zajedno doma cca 4 sata dnevno a tu ulazi
    i klopanje, pranje, pripremanje za spavanje pa mi to malo vremena sa klincima još brže proleti
    ako gledamo tv i crtiće, a oni baš imaju potrebu za aktivnom igrom.
    Preko vikenda u jutro isto pogledaju Winnie the pooh, Timmy i eventualno Doru,
    dugometražni kad je praznik ili kad su bolesni

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Lea isto gotovo da ne gleda crtiće preko tjedna, osim kad je bolesna.
    Ali kad je bila doma - u vrtić je krenula tek sa 5 godina - onda je gledala puno više, jer je ujutro uvijek gledala crtiće.
    Sad nekad traži tatu da joj ujutro uključi TV prije vrtića, jer je sva cendrava i kenjkava ujutro i ne da joj se ustati, pa ju to malo razveseli. Tu i tamo se navečer sjeti da su Tom i Jerry na Boomerangu, jedno vrijeme su joj bili hit, ali evo sad se ne mogu sjetiti kad ih je zadnji puta gledala.
    Dugometražne gledamo petkom popodne, posebno sad kad je mrak i nije lijepo vrijeme - to je naš ritual, "kino", kupe se grickalice koje Lea naruči, ona složi stolić sa grickalicama i pićima, zamračimo sobu i gledamo crtić.

  47. #47
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Sin gura roza kolica dok kćer voza vlakiće

    Sin gleda Doru vikendaom na tv-u, kćer ne gleda ništa jer nema niti 15 mj.

    Nisam nikad vidjela Ben10 i sl, ali na tv-u nakon Dore idu Winxice i kosa mi se digne na glavi kad vidim najavu. Pristojniji izraz od Lolite ne mogu smisliti. Katastrofa!

  48. #48
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mališa će 5 u veljači i jako voli winxice, ima 2 dvda i gledao bi ih cijeli dan da može
    rado gleda i pepu, trakora toma, timmya, bumbu, a je to, t&j... ma sve
    voli i ben10 i bakugane, ali nije toliko nabrijan na njih - više zbog vrtića

    od igračaka, igra se sa svime - gormite složi u krug, pa im kuha
    ali se i bori s vitezima, ili mazi s plišancima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •