Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 296

Tema: Da li je tko dobio poziv u CZSS zbog odbijanja cjepiva?

  1. #51
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam se informirala, jer me nije zanimalo, ali sad bih voljela znati: zašto odbijate cijepivo protiv hepatitisa? Zašto baš to?
    "Razumijem" da netko odbije baš sve, ali zašto npr. samo ovo?
    Ja mogu reći zašto bih odbila hepB sa sljedećim djetetom. Prvo zato što niti ovo dijete mi nije cijepljeno s hepB - a nije cijepljeno samo zato što tada hepB nije bio u kalendaru, a sada je zato što je (nepotrebno) napravljen veliki pritisak od strane te udruge (ili koga već).

    HepB se dobiva slično kao AIDS - ne isto, ali slično. Da mi je dijete u rizičnoj skupini, razmislila bih, ako nije, ne bih ga cijepila.

    I zadnja stvar, to cjepivo se povezuje s velikim porastom ADHD-a i sličnih poremećaja, i osobno puno mi se čini veći rizik od dobivanja tako nečeg zbog cijepljenja nego od dobivanja Hepatitisa B u toj dobi zbog ne cijepljenja.

    To bi bili moji osobni razlozi protiv tog cjepiva

  2. #52
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Cijepivo protiv kozica?! Nisam ni znala da postoji...
    Postoji postoji.. nama ga nudila pedijatrica (privatna ordinacija).

    Osobno dijete bih cijepila s minimalno toga. Čitala sam neke stvari koje mi imaju dosta smisla, a to je da te dječje bolesti su jednostavno način izgradnje imunosistema, i da preskakanjem tih bolesti moguće činimo dugoročno loše, tipa preskočili smo dj. bolesti ali dugoročno dobijemo autoimunu bolest, rak ili nešto drugo neizlječivo u današnje vrijeme. To je naravno teorija kao i sve drugo, i tko zna što je istina, no ako dijete može preboliti neku bolest a da posljedice nisu fatalne, zbog čega je ne bi prebolio?

    Moj nije cijepljen protiv kozica, više puta im je bio izložen i bila sam uvjerena da će ih dobiti.. nije ih dobio. Nadam se da hoće. A možda niti neće, moooožda se uspješno izborio s virusom bez razboljevanja? pojma nemam.

  3. #53
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Cijepiti ili ne cijepiti djecu.....
    Neka cijepiva se vani ukidaju (kolko sam na ovoj temu uspjela pročitati...) a neka se uvode....
    Uglavnom se uvode.
    Jedino koje se ukida je BCG.
    I cjelostanični hripavac se uglavnom zamjenjuje acelularnim. A sve se više uvode cjepiva i u bogatim zemljama koje si to mogu priuštiti i u siromašnim zemljama putem raznih fondacija npr. GAVI (rotavirusno cjepivo, pneumokokno, meningokokno, vodene kozice, Hib)
    Posljednje uređivanje od mujica : 24.08.2011. at 10:36

  4. #54
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene brine sljedeće: Odlučili smo odbiti hepB u rodilištu kad bude vrijeme. Pošto su ostala djeca cijepljena, ima li mogućnosti da se necijepljeno dijete zarazi hepatitisom? Mislim kad im mijenjaju pelene, preko stolice i urina, pa se desi da ne peru ruke od jednog do jednog djeteta...
    Mogućnost da se na taj način dijete u rodilištu zarazi je zanemariva (naravno, ne može se zaraziti cjepnim virusom jer u cjepivu nema virusa, nego se teoretski može zaraziti ako je u rodilištu istovremeno neko dijete zaraženo od majke intrauterino, pa da zbog drastičnih propusta u higijeni izlučevine tog djeteta dođu u kontakt sa sluznicom tvog djeteta).
    Inaće, šansa za zaražavanje ozbiljno raste ako bi dijete bilo hospitalizirano i podvrgnuto nekakvim invazivnim postupcima (opet zbog propusta u higijeni).

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Mogućnost da se na taj način dijete u rodilištu zarazi je zanemariva (naravno, ne može se zaraziti cjepnim virusom jer u cjepivu nema virusa, nego se teoretski može zaraziti ako je u rodilištu istovremeno neko dijete zaraženo od majke intrauterino, pa da zbog drastičnih propusta u higijeni izlučevine tog djeteta dođu u kontakt sa sluznicom tvog djeteta).
    Inaće, šansa za zaražavanje ozbiljno raste ako bi dijete bilo hospitalizirano i podvrgnuto nekakvim invazivnim postupcima (opet zbog propusta u higijeni).
    Da, hvala, to sam si i mislila

  6. #56
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu reći zašto bih odbila hepB sa sljedećim djetetom. Prvo zato što niti ovo dijete mi nije cijepljeno s hepB - a nije cijepljeno samo zato što tada hepB nije bio u kalendaru, a sada je zato što je (nepotrebno) napravljen veliki pritisak od strane te udruge (ili koga već).

    HepB se dobiva slično kao AIDS - ne isto, ali slično. Da mi je dijete u rizičnoj skupini, razmislila bih, ako nije, ne bih ga cijepila.

    I zadnja stvar, to cjepivo se povezuje s velikim porastom ADHD-a i sličnih poremećaja, i osobno puno mi se čini veći rizik od dobivanja tako nečeg zbog cijepljenja nego od dobivanja Hepatitisa B u toj dobi zbog ne cijepljenja.

    To bi bili moji osobni razlozi protiv tog cjepiva
    Upravo zbog toga sam i ja odbila baš to cjepivo + u jednom članku sam pronašla da u 95 % slučajeva njegovo djelovanje nestaje u roku od 7 godina!

  7. #57
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji postoji.. nama ga nudila pedijatrica (privatna ordinacija).

    Osobno dijete bih cijepila s minimalno toga. Čitala sam neke stvari koje mi imaju dosta smisla, a to je da te dječje bolesti su jednostavno način izgradnje imunosistema, i da preskakanjem tih bolesti moguće činimo dugoročno loše, tipa preskočili smo dj. bolesti ali dugoročno dobijemo autoimunu bolest, rak ili nešto drugo neizlječivo u današnje vrijeme. To je naravno teorija kao i sve drugo, i tko zna što je istina, no ako dijete može preboliti neku bolest a da posljedice nisu fatalne, zbog čega je ne bi prebolio?

    Moj nije cijepljen protiv kozica, više puta im je bio izložen i bila sam uvjerena da će ih dobiti.. nije ih dobio. Nadam se da hoće. A možda niti neće, moooožda se uspješno izborio s virusom bez razboljevanja? pojma nemam.
    Dečki si obojica preboljeli kozice, nije bilo ništa strašno i čekam da i malena to riješi, nemam namjeru cijepiti...

  8. #58
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    O čemu ti pričaš? Govorim o načinu prijenosa hepatitisa. Ja vrlo dobro znam o čemu govorim i zašto to pitam. Za dodatne informacije postoji literatura. Bio bi ti bolji konkretniji odgovor
    Mozda sam krivo shvatila, ali čini mi se da si pitala može li se dijete zaraziti od druge cjepljene djece.

  9. #59
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pitanje je fakat tako djelovalo, kao da pita može li se zaraziti od cjepiva koje druga djeca primaju.......

    Ili kao da pita ima li opasnosti od zaražavanja unatoč tome što se djeca cijepe.... ?
    Posljednje uređivanje od mujica : 24.08.2011. at 15:18

  10. #60
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu reći zašto bih odbila hepB sa sljedećim djetetom. Prvo zato što niti ovo dijete mi nije cijepljeno s hepB - a nije cijepljeno samo zato što tada hepB nije bio u kalendaru, a sada je zato što je (nepotrebno) napravljen veliki pritisak od strane te udruge (ili koga već).

    HepB se dobiva slično kao AIDS - ne isto, ali slično. Da mi je dijete u rizičnoj skupini, razmislila bih, ako nije, ne bih ga cijepila.

    I zadnja stvar, to cjepivo se povezuje s velikim porastom ADHD-a i sličnih poremećaja, i osobno puno mi se čini veći rizik od dobivanja tako nečeg zbog cijepljenja nego od dobivanja Hepatitisa B u toj dobi zbog ne cijepljenja.

    To bi bili moji osobni razlozi protiv tog cjepiva
    Potpis. Pod pretpostavkom da će mi dijete biti nazovi promiskuitetno ili imati odnose sa nekim takvim ja moram cjepiti svoje dijete tim otrovom. Do 2007 cjepivo protiv HepB uopće nije bilo obavezno a nuspojave nisu nikako bezazlene. Doduše ja odbijam sva cjepiva, al ovo je jedan od razloga zašto mi je to cjepivo posebno neprihvatljivo.

  11. #61
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    obratite paznju na ovaj tekst danas objavljen (mislim da se ovaj slucaj iz Varazdina odnosi na SunčicaVŽ):
    ocito da je to samo jedna od metoda zastrasivanja roditelja; oduzimanje djeteta?! strasno!

    http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=3&ID_VIJESTI=146142

  12. #62
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    je...to smo mi
    Srećom naša teta iz CZSS je imala razumijevanja...

  13. #63
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    hm, nas su isto tako prijavili CZSS kad smo odbili ostaviti dijete u bolnici. pa sam ih ja zvala da im objasnim razloge, i tete je isto bila ok. mislim da je to samo jedna obicna metoda zastrasivanja roditelja. kako se usudimo misliti svojom glavom, ccc

  14. #64
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis. Pod pretpostavkom da će mi dijete biti nazovi promiskuitetno ili imati odnose sa nekim takvim ja moram cjepiti svoje dijete tim otrovom. Do 2007 cjepivo protiv HepB uopće nije bilo obavezno a nuspojave nisu nikako bezazlene. Doduše ja odbijam sva cjepiva, al ovo je jedan od razloga zašto mi je to cjepivo posebno neprihvatljivo.
    evo nebi sad htjela povesti raspravu u krivom smjeru ali iz svoje bliske okoline imam slucaj kad je osoba zarazena hepatitisom b putem transfuzije. s obzirom da je tad organizam bio oslabljen od bolesti, hep b je presao u kronicni oblik. Ona je isprobala sve moguce ljekove od hzzo i iz svicarske je dobivala donacije, ali hep b ne uspijeva drzati pod kontrolom. Sad ljekove nabavlja također iz inozemstva i placa ih 600 eur MJESECNO a isto rezultati nisu bitno bolji...
    ja cu svoju djecu svakako cijepiti, ali ponavljam to je moj izbor...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Ja sam imala ozbiljne nuspojave cjepiva protiv hepatitisa b. I dan danas imam parestezije u određenim dijelovima tijela (malo se povuklo, najgore je prošlo - nisam uopće osjećala šake), a na cijepljenje sam morala zbog obavljanja pripravničkog staža, ne bih mogla licencu dobiti da nisam pristala na to. Na ponovno cijepljenje bih išla jedino ako bi mi prijetili smrću, čak bih se i licence odrekla. Naravno da ne bih dozvolila korištenje energixa na mom (budućem) malom djetetu.

    Frendica koja se bavi dječjim neurorazvojnim problemima je imala jako puno slučajeva gdje dijete, do tog trena normalnog neuromotoričkog razvoja, nakon primjene cjepiva...ode u neki problem, CP, autizam, westov sindrom...hvala, ali ne hvala. Odgađanje i selekcija, to je moj izbor.

  16. #66
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj lahor prvotno napisa Vidi poruku
    Frendica koja se bavi dječjim neurorazvojnim problemima je imala jako puno slučajeva gdje dijete, do tog trena normalnog neuromotoričkog razvoja, nakon primjene cjepiva...ode u neki problem, CP, autizam, westov sindrom...
    Ozbiljno? I to je negdje prijavljeno? Dokazana je uzročno-posljedična veza?

  17. #67
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ozbiljno? I to je negdje prijavljeno? Dokazana je uzročno-posljedična veza?
    i mene zanima.
    plus, zanima me po čemu si zaključila da lijek singulaire, protiv astme, nema nuspojava.

    http://forum.roda.hr/threads/67369-a...=1#post1953534


    kad na službenim uputama o lijeku piše cio niz. da ne govorimo o neslužbenim, "stručnim" nuspojavama, ovakvim koje opisuješ u slučajevima cjepiva.

  18. #68
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj lahor prvotno napisa Vidi poruku
    Frendica koja se bavi dječjim neurorazvojnim problemima je imala jako puno slučajeva gdje dijete, do tog trena normalnog neuromotoričkog razvoja, nakon primjene cjepiva...ode u neki problem, CP, autizam, westov sindrom...hvala, ali ne hvala. Odgađanje i selekcija, to je moj izbor.
    ako ta tvoja frendica ima bilo kakvih argumenata za naslutiti da je cjepivo uzrok ovih stanja, činjenica da to samo tebi u povjerenju kaže umjesto da to prenese nadležnim institucijama u svrhu istraživanja tih događaja , a u krajnjoj liniji u svrhu sprečavanja da se to dogodi i drugoj djeci koja se cijepe, onda je ona pravi zločinac.

    ili možda ona uopće nema takvo mišljenje niti razloga to misliti, pa si ti sve krivo shvatila.

    ajde, treća je mogućnost da zna da to nema nikakve veze s cijepljenjem, ali joj je baš zgodno to na taj način prezentirati, jer dobro zvuči za razgovor uz kavu.

    dakle, u ovoj situaciji ima samo tri mogućnosti: 1. ona je zločinac; 2. ti si sve krivo shvatila; 3. lupeta bezveze kako bi kava bila zanimljivija.

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ako joj se prijateljica bavi dječjim neurorazvojnim problemima na Goljaku, ništa čudno. Ja sam na Goljaku takva zrnca za razgovor uz kavu čula onako usputno i od neuropedijatara.

  20. #70
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne mogu vjerovati da doktor, k tome još neuropedijatar vjeruje da cjepivo uzrokuje takve teške bolesti, a da ništa ne poduzima za spasiti svu ovu djecu koja se rutinski cijepe.
    Ajde, još bih shvatio da vjeruje da se dogodi jedan slučaj npr. Guillain-Barre sindroma kao posljedica cijepljenja, pa ne diže buru jer smatra da je korist od cijepljenja cijele generacije djece značajno viša od štete.
    Ali ako netko kaže da ima
    jako puno slučajeva
    tako ozbiljnih bolesti kao što su
    CP, autizam, westov sindrom
    i smatra da su one posljedica cijepljenja, taj je fakat zločinac ako to ne podigne na najvišu moguću razinu da se istraži je li to doista ima veze s cijepljenjem. Da se to rasčisti i da se ukine cijepljenje ako ima veze, ili da prestane pričati na temelju dojmova ako nema veze.

  21. #71
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj lahor prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala ozbiljne nuspojave cjepiva protiv hepatitisa b. I dan danas imam parestezije u određenim dijelovima tijela (malo se povuklo, najgore je prošlo - nisam uopće osjećala šake), a na cijepljenje sam morala zbog obavljanja pripravničkog staža, ne bih mogla licencu dobiti da nisam pristala na to. Na ponovno cijepljenje bih išla jedino ako bi mi prijetili smrću, čak bih se i licence odrekla. Naravno da ne bih dozvolila korištenje energixa na mom (budućem) malom djetetu.

    .
    lunahor možeš reći koje si sve nuspojave imala, kada su se pojavile (nakon koje doze cjepiva) i koliko su trajale?
    hvala

  22. #72
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    bojim se, lahor da je to sve trababalan, da joj prođe dan

    s tim što to nije tako benigno trlababalananje, jer može imati štetne posljedice za zdravlje djece čiji roditelji povjeruju u to.

  23. #73
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ako netko kaže da ima tako ozbiljnih bolesti kao što su i smatra da su one posljedica cijepljenja, taj je fakat zločinac ako to ne podigne na najvišu moguću razinu da se istraži je li to doista ima veze s cijepljenjem. Da se to rasčisti i da se ukine cijepljenje ako ima veze, ili da prestane pričati na temelju dojmova ako nema veze.
    .. a onda je svizac zamotao čokoladu

    na osnovu čega da taj neuropedijatar to podigne na višu razinu? i gdje, u naše vrlo ministarstvo zdravstva?
    na temelju kojih materijalnih dokaza da riskira brukanje i gubitak posla, možebitno?

    mogao je primjetiti u dugoj praksi podudarnost ali čime i kako će dokazati da se to dogodilo baš zbog cjepiva?

    mislim, kao da živimo u paralelnom svemiru

  24. #74
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    izgleda da živimo u paralelnom svijetu, Majuška.

    Ti ne moraš znati kome i na koji način neuropedijatar to može i treba dići na višu razinu i učiniti sve potrebno da se to istraži. Ali neuropedijatar to mora znati.

    Nije da se ne može ništa dokazati i da sve ostaje visiti u zraku, pa neka si svatko misli što hoće.

    Ono što je važno se može provjeriti i treba.

    Pogotovo ako ima "jako puno slučajeva".

  25. #75
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    no, da ne okolišamo.... opsežne studije su dokazale da cijepljenje nema veze s nastankon autizma i westovog sindroma.
    a dovoditi cijepljenje u vezu sa cerebralnom paralizom nikom razumnom nije niti palo na pamet.

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ono što sam ja na vlastite uši čula od neuropedijatara na Goljaku je da su 'imali svakakve epizode' sa djecom nakon cijepljenja, te da su vidjeli regresiju kod djece koja su se do tada lijepo i uredno razvijala.

  27. #77
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    evo wikipedije (za početnike)
    There are known cases in which the spasms occurred for the first time after vaccination against Measles, Mumps and Rubella or Tetanus, Pertussis, Diphtheria, Polio, Hepatitis B and Haemophilus influenzae Type B. However, there is no causal relationship between immunization and West syndrome, since stress of any kind is a common trigger for seizures, and the immunization occurs during the time-frame in which many typical cases become conspicuous.
    The number of reported cases of autism increased dramatically in the 1990s and early 2000s. This increase is largely attributable to changes in diagnostic practices; it is not known how much, if any, growth came from real changes in autism's prevalence, and no causal connection to the MMR vaccine has been demonstrated.[113] The following were published after the 1998 Wakefield et al. paper:

    • In October 2004, a meta review, financed by the European Union, was published in the October 2004 edition of Vaccine[114] that assessed the evidence given in 120 other studies and considered unintended effects of the MMR vaccine. The authors concluded that although the vaccine is associated with positive and negative side effects, a connection between MMR and autism was "unlikely".


    • In February 2005, a study compared autism in Japan before and after the 1993 withdrawal of the MMR vaccine: the autism rates continued to increase, which means that the withdrawal of MMR on other countries is unlikely to cause a reduction in future autism cases.[109]


    • In October 2005, the Cochrane Library published a review of 31 scientific studies, which found no credible evidence of an involvement of MMR with either autism or Crohn's disease. The review also stated "Measles, mumps and rubella are three very dangerous infectious diseases which cause a heavy disease, disability and death burden in the developing world ... [T]he impact of mass immunisation on the elimination of the diseases has been demonstrated worldwide." However the authors of the report also stated that "the design and reporting of safety outcomes in MMR vaccine studies, both pre- and post-marketing, are largely inadequate."[10]


    • A 2007 case study used the figure in Wakefield's 1999 letter to The Lancet alleging a temporal association between MMR vaccination and autism[115] to illustrate how a graph can misrepresent its data, and gave advice to authors and publishers to avoid similar misrepresentations in the future.[116]


    • A 2007 review of independent studies performed after the publication of Wakefield et al.'s original report found that these studies provide compelling evidence against the hypothesis that MMR is associated with autism.[117]


    • A review of the work conducted in 2004 for UK court proceedings but not revealed until 2007 found that the polymerase chain reaction analysis essential to the Wakefield et al. results was fatally flawed due to contamination, and that it could not have possibly detected the measles that it was supposed to have detected.[97]


    • A 2009 review of studies on links between vaccines and autism discusses the MMR vaccine controversy as one of three main hypotheses which epidemiological and biological studies fail to support.[118]

  28. #78
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što sam ja na vlastite uši čula od neuropedijatara na Goljaku je da su 'imali svakakve epizode' sa djecom nakon cijepljenja, te da su vidjeli regresiju kod djece koja su se do tada lijepo i uredno razvijala.
    moguće je da bolesno dijete zbog obićne, blage nuspojave cijiepljenja (poput boli ili povišene tjelesne temperature) može regredirati, a kamo li ako ima peh pa razvije ozbiljniju nuspojavu poput npr. aseptičkog meningitisa nakon MPR cjepiva, koji je kod zdravog djeteta blage kliničke slike, ali kod bolesnog može zakomplicirati osnovnu bolest.

    a pogotovo može biti problema ako se dijete koje ima kontraindikaciju za cijepljenje cijepi (npr. ako se dijete sa Westovim sindromom cijepi protiv hripavca - mada čak ni to neki ne smatraju više kontraindikacijom)

    Sve je to moguće.

    Ali ipak se je pogrešno reći da cijepljenje uzrokuje "svakakve epizode"

    A da zdravo dijete regredira u psihomotornom razvoju samo zato što je cijepljeno - to je jako teška optužba na račun cijepljenja, koja se stvarno ne bi smjela zadržati na razgovorima uz kavicu.

  29. #79
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ispravak, lahor

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    o, ekipa se preselila ovamo...

  31. #81
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ispravak, lahor
    mora da su te cijepili, kad imaš tako kasno paljenje....

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    lunahor možeš reći koje si sve nuspojave imala, kada su se pojavile (nakon koje doze cjepiva) i koliko su trajale?
    hvala
    Mogu. Nakon prve doze samo lokalizirani bolovi, ništa posebno. Nakon druge doze povišena temperatura, generalizirani bolovi u zglobovima i jaka bol područja deltoida, tolika da nisam bila u stanju napraviti abdukciju nekoliko dana. Nakon treće doze manja lokalizirana bolnost, ali nakon otprilike tri tjedna parestezije invervacijskog područja n. ulnaris, prvo lijeve strane, nakon otprilike još mjesec dana i desne strane. Nikad se nije vratilo u normalu, prošle su već godine, već sam se navikla živjeti tako, s tim da se u jednom stresnom periodu mog života proširilo na kompletne obje šake, dakle sve utrnuto, ali to se ponovno lokaliziralo na ulnaris u roku 2 mjeseca. Nadam se da se nikad neće ponoviti. Motoričkih ispada nema. Kad sam se cijepila nisam uopće preispitivala važnost toga, mislila sam da je to super stvar i pojam nisam imala koje su moguće nuspojave.

    Što se tiče slučajeva koje sam spomenula...ne bih dalje komentirala, ali takvih priča zaista ima i nisu mi ih pričale kumice s placa ili frizerke. Da sad kopam po medline-u i tražim neke povezanosti...stvarno nemam vremena ni volje, koga zanima valjda će naći i sam. CP se može javiti sve do otprilike 2. godine, a kasnijem pojavljivanju se obično pripisuju infekcije i febrilne konvulzije. Za pojavu febrilnih konvulzija postoji mali rizik nakon primjene cjepiva, možda je cjepivo samo trigger, nemam pojma, ali nuspojave se događaju i nekad to nije samo plač i lokalizirana bolnost...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i mene zanima.
    plus, zanima me po čemu si zaključila da lijek singulaire, protiv astme, nema nuspojava.

    http://forum.roda.hr/threads/67369-a...=1#post1953534


    kad na službenim uputama o lijeku piše cio niz. da ne govorimo o neslužbenim, "stručnim" nuspojavama, ovakvim koje opisuješ u slučajevima cjepiva.
    Mea culpa, lijek zaista može imati nuspojave, piše sve na halmed-u, ja nisam imala nuspojave pa sam one moguće rijetke nuspojave jednostavno odbacila jer češće nuspojave su jedino proljev i glavobolja. Među rijetkim nuspojavama su i neke ozbiljnije. No, to nema nikakve veze s ovom temom.

  34. #84
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj lahor prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu. Nakon prve doze samo lokalizirani bolovi, ništa posebno. Nakon druge doze povišena temperatura, generalizirani bolovi u zglobovima i jaka bol područja deltoida, tolika da nisam bila u stanju napraviti abdukciju nekoliko dana. Nakon treće doze manja lokalizirana bolnost, ali nakon otprilike tri tjedna parestezije invervacijskog područja n. ulnaris, prvo lijeve strane, nakon otprilike još mjesec dana i desne strane.
    Bilo je prijava takvih nuspojava nakon hepatitis B cjepiva.

  35. #85
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hvala lahor
    nisi nikad prije imala parestezije?
    misliš da to ne bi moglo imati veze s kralješnicom, neovisno o cijepljenju?


    mujica, ti znaš najbolje
    i kasno paljenje su ti isto prijavljivali?

  36. #86
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno


  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    hvala lahor
    nisi nikad prije imala parestezije?
    misliš da to ne bi moglo imati veze s kralješnicom, neovisno o cijepljenju?
    Mislila sam da ćete me odmah diskreditirati. Ma kakvi, kakve parestezije, znala sam za to samo to iz udžbenika. Pa ja sam onda imala 25 godina, bila žilava i zdrava ko dren. I sad sam takva, ali ne bih hvala opet - ne više. A na cijepljenje pušem i na hladno. Ne mogu ja sad odmah tvrditi da je to zbog toga, ali... možda je stvarno zbog toga, i stvarno sam sretna što su to samo pišljiva dva mala prsta i komadić prstenjaka te mali lateraln dio šake....ne bih probala veći problem. Problem je kaj je to bilo doslovce, iz kadrovske...odi tamo kod te sestre na hemodijalizu se cijepit....Otišla, žena cijepila, doktora ni vidjela, nuspojave nemam kom ni prijaviti...i ostalo na tome.
    Posljednje uređivanje od lahor : 06.09.2011. at 02:52

  38. #88

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Istina, prošle godine smo suprug i ja samoinicijativno napravili cijepljenje na tetanus, ja njega, on mene...umrla od straha, ali nikakvih nuspojava, sve pet. Ana-te je super stvar, jedino me bilo strah nuspojava, ali ništa se nije dogodilo. Napravila sam to jer mi je stvarno istekao rok, a imam neobične hobije.

  39. #89
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Klincima su u školi - 6 razred najavili cijepljenje...i sad nisam dovoljno pametna što da napravim Bojim se tog cjepiva ko vraga...

  40. #90
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sunčica nemoj se bojati cjepiva k'o vraga. Više se trebaš bojati bolesti koje se mogu dobiti bez cijepljenja. Vjerojatno će ih cijepiti protiv hepatitisa, ali neće ako imaju kakve alergije. Mi smo trebali prvo ispitati alergiju na gljive, išli smo u školski dispanzer i na kraju obavili sve tri doze. Nikakvih posljedica.
    A tko zna što našu djecu u životu čeka, bolje je da budu zaštićeni.

  41. #91
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj lahor prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, prošle godine smo suprug i ja samoinicijativno napravili cijepljenje na tetanus, ja njega, on mene...umrla od straha, ali nikakvih nuspojava, sve pet. Ana-te je super stvar, jedino me bilo strah nuspojava, ali ništa se nije dogodilo. Napravila sam to jer mi je stvarno istekao rok, a imam neobične hobije.
    A kakve to hobije ako nisam preznatiželjna?
    Inače, moj hobi je vrtlarenje i lijepo sam se porezala na staklo koje je bilo u zemlji. Sreća da imamo cjepivo protiv tetanusa!

    Ne mogu shvatiti da bi netko pustio svoje dijete(ili sebe) da se igra na zemlji, pijesku ili slično, a da ga nije cjepio protiv tetanusa. Krajnja neodgovornost!!

  42. #92
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Sunčica nemoj se bojati cjepiva k'o vraga. Više se trebaš bojati bolesti koje se mogu dobiti bez cijepljenja. Vjerojatno će ih cijepiti protiv hepatitisa, ali neće ako imaju kakve alergije. Mi smo trebali prvo ispitati alergiju na gljive, išli smo u školski dispanzer i na kraju obavili sve tri doze. Nikakvih posljedica.
    A tko zna što našu djecu u životu čeka, bolje je da budu zaštićeni.
    U tome i je štos što je to cjepivo protiv Hepatitisa tako gadno znam da su sva gadna...ali ovo me muči više od ostalih.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Sunčica nemoj se bojati cjepiva k'o vraga. Više se trebaš bojati bolesti koje se mogu dobiti bez cijepljenja. Vjerojatno će ih cijepiti protiv hepatitisa, ali neće ako imaju kakve alergije. Mi smo trebali prvo ispitati alergiju na gljive, išli smo u školski dispanzer i na kraju obavili sve tri doze. Nikakvih posljedica.
    A tko zna što našu djecu u životu čeka, bolje je da budu zaštićeni.
    kojih gljiva , i kakvih alergija. Kad se samo sjetim da je doktorica htjela mog malog ali veeelikog alergičara sad cjepiti s moparu ,a jaja su mu u nebesima.

  44. #94
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    jelena O. rekla je doktorica da mora ili pojesti npr, pizzu sa gljivama ili šampinjone na bilo koji način, jer ih nikad nije jeo ili napraviti test na gljive. Pošto ne voli bockanje, pojeli smo tu pizzu sa gljivama i kad nije bilo reakcije, cijepili. I svaki put bili oko pola sata nakon injekcije u čekaoni, a sestra i dr su provjeravale svakih par minuta da li je sve OK.
    To je školski dispanzer u Rijeci, na Krimeji. Valjda je kod njih takav običaj kod djece koja su na nešto alergična ( mi na pelud uglavnom).

  45. #95
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu shvatiti da bi netko pustio svoje dijete(ili sebe) da se igra na zemlji, pijesku ili slično, a da ga nije cjepio protiv tetanusa. Krajnja neodgovornost!!
    potpis
    tetanus je smrtonosna bolest

  46. #96
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    da, zaista i mene je oduvijek zanimalo kako necjepiše nije strah tetanusa? koliko ja znam ta bolest se prilično realno može dobiti i da mi djeca nisu cjepljenja brinula bih oko svake sumnjive porezorine.

  47. #97
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    da, zaista i mene je oduvijek zanimalo kako necjepiše nije strah tetanusa? koliko ja znam ta bolest se prilično realno može dobiti i da mi djeca nisu cjepljenja brinula bih oko svake sumnjive porezorine.
    znaš kako? čim se sumnjivo porežu - se cijepe. onda zanemare gadna cjepiva, opasne sastojke, a i odmah i zanemare teorije kako cjepiva nisu učinkovita u suzbijanju bolesti.

  48. #98
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    znaš kako? čim se sumnjivo porežu - se cijepe. onda zanemare gadna cjepiva, opasne sastojke, a i odmah i zanemare teorije kako cjepiva nisu učinkovita u suzbijanju bolesti.
    ja volim cvijetu

    i često će ti isti i dalje propovjedati o štetnosti cjepiva

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ako ćemo pošteno, ljudi koji ne cijepe djecu često su se ovdje na forumu raspitivali za zasebno cjepivo protiv tetanusa, dakle vrlo moguće da smatraju da je u slučaju tetanusa opasnost od bolesti veća od potencijalnih problema vezanih uz cjepivo. Ja se nadam da SVI ljudi koji ne cijepe djecu znaju protiv kojih se bolesti cijepi i kakva je mogućnost da se dobije ta bolest.

  50. #100
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    znaš kako? čim se sumnjivo porežu - se cijepe. onda zanemare gadna cjepiva, opasne sastojke, a i odmah i zanemare teorije kako cjepiva nisu učinkovita u suzbijanju bolesti.
    Možda sam ja luda, ali meni to ima puno više smisla nego cijepiti preventivno. Dakle, ne bih nikako da mi dijete od xy mjeseci cijepe samo zato što to piše u kalendaru, ja bih rado da se procijeni skupa s djetetovim dr kada ta realna mogućnost zaista postoji (u recimo mom slučaju) pa da se onda eventualno cijepi, ili još bolje da se cijepi kada zaista dođe do situacije da se čini da bi se trebao cijepiti.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •