Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 126

Tema: "Pomozite da odlučimo abortirati ili ne"

  1. #51
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Sad će svi otvorit, ali ja neću
    uostalom pretpostavljam što otprilike može biti a detalje bolje da ne znam jer ne mogu ništa dobro učiniti

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    grozomornosti je uvijek bilo i nazalost bit ce je još..samo što je danas otvorena mreza to učinila "dostupnim" ondnosno o tome se više piše, čita i slično.
    Nama su pričali o vremenu pred II. svjetski rat pa sve do 60-tih kako su Sjeverno-istočnim dijelovima Hrvatske bile poznate "babice-ubojice"...
    Dakle zena u tajnosti iznese trudnocu..ukucani se pobrinu da kad treba roditi da je ta babica tamo i onda kada rodi..ma dalje ne treba pisati. Grozomoran je ljudski um..jako ..jako...
    Uvijek grozomornost treba biti osuđena i kažnjena.
    (meni je isto tako grozno kako se moze snimiti film o silovanoj zeni i ljubavnoj priči koja se razvije nakon što je zena silovana između nje i počinitelja ali...sto ljudi sto ćudi....)

    za mene: DJECA SU SVETINJA!

  3. #53
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    RG, o čemu ti?
    ja sam uvjerena da je to upravo ono o čemu govori mima.
    a ako nije, to što u americi postoji jedan par koji će staviti anketu na web, kako to utječe na cijelo društvo, kakvu to moć ima mijenjati svijet
    fakat ne kužim o čemu pričaš

  4. #54
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    RG, o čemu ti?
    ja sam uvjerena da je to upravo ono o čemu govori mima.
    a ako nije, to što u americi postoji jedan par koji će staviti anketu na web, kako to utječe na cijelo društvo, kakvu to moć ima mijenjati svijet
    fakat ne kužim o čemu pričaš
    Prvo sumnjam da je ikakav Pro-life iza toga čisto jer za sad vode oni koji smatraju da treba abortirati bebu.

    A kako se mjenja mišljenje društva, pa prije 50 godina nisi mogla registrirati stranku pedofila, danas možeš i nekome je to potpuno prihvatljivo iako se još velika večina gnuša nad tim. Za 10ak godina će možda parovima bit normalno da se "igraju" sa tuđim životom pa pod normalno krenu stavljat ovakve, a i puno drugih ozbiljnih odluka u formi ankete na net - a to naravno onda vodi i k privatnim reality showovima - možda budemo te sreće da uskoro vidimo i koje ubojstvo na netu. Iako je abortus legalan, on nije ovdje u centru pažnje - ono što mene najviše zgražava je poruka koja stoji iza ovog - ljudski život vrijedan je koliko i jedan klik na kompjuteru. Zar ne vidite da ovakav način razmišljanja još više umanjuje vrijednost tog djeteta, gura čovjeka na dno dna - voli me ne voli me - abortirati ili ne abortirati! I ako mlađe generacije odrastu u svijetu gdje je ovo normalno, pa što možemo očekivati od njih?

    A mislim da skoro možemo očekivati i neku suicidal anketu: Kako da se ubijem, sa pištoljem il da se objesim? To bi trebalo privući dovoljno krvožednih "pasa". Ne da povlačim paralelu između samoubojstva i abortusa, nego mislim da su ovo dvoje dali super ideje za neke još bolesnije ankete u budučnosti.

  5. #55
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Katastrofa!Bolje da ga nisam otvorila.........

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa kao prvo, vode oni koje ne misle da treba ab., a kao drugo, ne mislim da je cilj postavljanja ovog weba da pro life pobijedi u anketi, nego da se istakne grozota donošenja ovakvih odluka.

    (mislim, oni imaju nadimak za dijete, hellou )

  7. #57
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo sumnjam da je ikakav Pro-life iza toga čisto jer za sad vode oni koji smatraju da treba abortirati bebu.
    Give Birth 79,78 % (60.156 votes)

  8. #58
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    I što se sad, zapravo, osim kolektivnog zgražanja, očekuje?

    Stvar je vrlo jednostavna: ako ne želite da vam mediji serviraju takav tip vijesti, prestanite klikati na njih. Svaki portal vodi statistiku o posjećenosti svojih sadržaja i sve dok rezultati kažu da 2% korisnika čita vijesti iz kulture, a 98% vijesti pod naslovom "Bizarno" ili "Novo o Simoni Gotovac", pogodite kojih će vijesti biti više.
    sanja, mogu te samo potpisati.
    to je tocno bit.
    da je danas svijet umrezen, nije nikakva novost. (a svijet nije nista bizarniji, nego sto je prije bio, samo su nam sve moguce bizarnosti kao vijesti dostupne, a prije nisu bile)

    takva stranica ne bi zazivila, niti bi se slicne takve otvarale, da nema svih onih, koji klikaju, glasaju, gledaju, i o tome raspravljaju. te kroz to postaju sudionici. a njih je kao sto vidimo poprilican broj.
    i to u prici koja je virtualna, a pri tom moze biti potpuno izmisljena. ali sasvim lijepo pokazuje kako je s jedne strane uzasno lako se zgrazati, a s druge strane vrlo tesko vladati sobom, pa ne ulaziti poput voajera ili big brothera bez imalo stida u tude zivote.

    ps. blisko mi je mimino razmisljanje.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    jel da, svimbi?

    mm je jučer sjedio za kompom i vidim da su mu oči pune suza. i ne kužim. jer nikad ne plače.
    i onda sam pročitala
    Meni je samo naslov bio dovoljan da
    A što se tiče glasovanja o abortusu i prvom postu - moj jedini komentar je da želim svim parovima koji abortiraju bebu da se poslije bore s neplodnošću i da im se svaki mjesec kad im dođe M, sruši svijet i da se sjete svoje mrtve bebe. Ne želim im da nemaju djecu nikada, ali da preko trnja, suza i patnje dođu do onoga što su tako olako odbacili.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ali sasvim lijepo pokazuje kako je s jedne strane uzasno lako se zgrazati, a s druge strane vrlo tesko vladati sobom, pa ne ulaziti poput voajera ili big brothera bez imalo stida u tude zivote.
    Ajde mi sad recite zašto mi je to vladanje sobom odjednom potrebno, a nikad dosad nije bio. U RL nemam problem s voajerizmom i gledanjem u tuđe živote. Tko me je prevario pa sam pomislila da je ovo važno za moj život?

  11. #61
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ja nisam uopće kliknula, i ovako mi je previše takva informacija
    silno sam se rastužila,
    stojim tu i cijelo vrijeme mislim na i žalim to djetešce u bilokakvom ishodu , ishodu pobačaja, ali i života s takvim stvorovima
    meni je to preprestrašno

  12. #62
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mendula, ako mene pitas, ne razumjem sto me pitas.

  13. #63
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    iskreno, mislim da se trebamo zgražati nad time
    bar znamo da smo još ostali ljudi

  14. #64
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Mislim da ovakve stvari zapravo treba ignorirati. Budala ima, bilo ih je i uvijek će biti. Danas se čini da ih ima više jer imaju medij po kojem će prenositi svoje idiotarije i dokle god ih se čita i daje pažnja oni će dobivati na značaju. A bome i oni koji te informacije stavljaju u dnevni tisak. Ja iz principa neću gledati te idiotarije.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Smatram se osobom u granicama normalne zainteresiranosti za živote drugih ljudi. Dobro funkcioniram u svom okruženju. Imam osjećaj za granicu pristojnosti. Krećem surfati s uvjerenjem da mi je to dovoljno, dapače uopće ne razmišljam o potrebi da budem na oprezu s tim u vezi (na internetu).

    Dođem na stanicu koja deklarativno nudi vijesti. Zašto sam nepristojna i ne vladam sobom ako, prije nego što kliknem na vijest koja tamo stoji, dvaput ne razmislim? Ne bi li urednik te stranice - koja se, ponavljam, prodaje pod "vijesti" - trebao voditi računa o sadržaju svojih članaka? Što sam ja tu kriva?

    Ispada da moram unaprijed znati što ću pročitati. I ne ginu mi 2-3 šoka prije nego što shvatim da je novi portal "vijesti" koji sam otkrila samo perverzno smeće.
    Posljednje uređivanje od mendula : 19.11.2010. at 16:08

  16. #66
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ma mene u principu ljudska glupost uopće više ne može šokirati....
    ja uopće ne čitam i ne pratim vijesti...i da niste pokrenuli temu..ne bi znala za ovaj događaj...
    uopće ne znam kako komentirati..
    a da me srce boli...uh...

  17. #67
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    takva stranica ne bi zazivila, niti bi se slicne takve otvarale, da nema svih onih, koji klikaju, glasaju, gledaju, i o tome raspravljaju. te kroz to postaju sudionici. a njih je kao sto vidimo poprilican broj.
    mendula, u ovom gore napisanom nisam opisivala tebe.
    niti bilo koga poimenice. ni na forumu ni opcenito.

    tko se u cemu prepoznaje ili ne prepoznaje, ja ne mogu znati.

    niti se radi o krivnji i ne krivnji. s vremenom covjek preskace, a neke novine ni tiskane ni elektronske ne otvara.

  18. #68
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mendula, upravo o o tome ja govorim.
    dok nije bilo bb, nitko nije imao potrebu 24 sata gledati kako skupina ajmo reć egzibicionista baljezga gluposti

  19. #69
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mi možda jesmo isti u tu ruku da imamo oduvijek genijalnu sposobnost da postajemo sve gori i gori koliko god prividno idemo sve napredniji i napredniji. Tu osobinu ne mjenjamo. Od kad postojimo napredujemo i postajemo sve odvratnija bića.
    Listanje novina nije voaerizam, to što su one u on-line formatu nefiltrirane hebiga. Svejedno mi je fascinantno uspoređivatu ovu vijest sa žutom štampom. Onda je i vijest o pokolju u Columbine-u bullcrap koji mi je bolje ne čitati, a činjenica da je to društvena stvarnost i savršena reprezentacija uzlazne putanje monstruoznosti nije nimalo važna?

    Big brother je hrpetina idiota koji se ševe uživo za novac. Ovo nije big brother. Ovo je tragedija.

  20. #70
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja ne mislim da mi postajemo sve odvratnija i odvratnija bica.
    upravo suprotno.
    ali svakom svoje misljenje.

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde mi sad recite zašto mi je to vladanje sobom odjednom potrebno, a nikad dosad nije bio. U RL nemam problem s voajerizmom i gledanjem u tuđe živote. Tko me je prevario pa sam pomislila da je ovo važno za moj život?
    zato što:
    - broji se koliko je puta pročitan koji članak / mjeri se gledanost pojedinih emisija
    - ti se podaci analiziraju
    - na osnovu toga se gleda isplativost tih članaka i emisija, budući da su oni zapravo podloga za reklame
    - na osnovu isplativosti, neke će se vijesti prenositi a neke baš i ne, neke ćemo filmove gledati u udarnom terminu a neke ćemo gledati u ponoć ili ih se uopće neće prikazivati

    Dakle, ako ste se možda čudili u zadnje vrijeme zašto gledamo samo smeće, zašto se kvalitetni filmovi stavljaju kad ih nitko ne može gledati, to je zato što publika - svi mi - tražimo i gledamo smeće.
    Odnosno ako stavimo dokumentarac u vrijeme kad su ljudi većinom pred tv-om, mnogi će okrenuti drugi program i gledanost će pasti.
    Ako je u tom terminu šeherezada nacija je prikovana uz tv ekrane, gledanost raste, a oglašivači se trgaju da plate za reklamu.

    Potpisjem seni.

  22. #72
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mendula, upravo o o tome ja govorim.
    dok nije bilo bb, nitko nije imao potrebu 24 sata gledati kako skupina ajmo reć egzibicionista baljezga gluposti
    cvijeta73 ja bih ti na ovo pitanje "kokos ili jaje" odgovorila citatom iz h. pottera:
    krug nema ni pocetka ni kraja.
    a posto je tome tako, cini mi se da je energiju bolje utrositi umjesto u trazenju boljeg odgovora na ovo vjecno pitanje, u djelovanje tipa, da npr. ne gledamo bb.

  23. #73
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    seni, istina, al ja volim pitanja tipa kokoš il jaje

  24. #74
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    seni, istina, al ja volim pitanja tipa kokoš il jaje
    i ja.
    ali mi svako toliko zrnce razuma zazvoni...

  25. #75
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Primijetite da stranica više ne postoji. Pa onda ukucajte birthornot u Google.

  26. #76
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    a možda je posječenost prevelika

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829
    Posljednje uređivanje od Mima : 19.11.2010. at 17:52

  28. #78
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    bolesnici...

  29. #79
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ako je Pro-Life kampanja, totalno je debilna i odvratna!

  30. #80
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Krug nije posve zatvoren i daleko je veća odgovornost novinara/urednika/vlasnika medija jer oni nisu dužni

    tražiti niti servirati svako smeće u javnost.

    Uvijek ima pervertita, bolesnika, kriminalaca, pedofila, voajera, blesavih znatiželjnika, svejedno...ali njihov ukus nitko nije dužan podgrijavati.

    Prije nego što sam ti krenula odgovarati, vidim da je Pomikaki napisala odličan odgovor, pa ću je samo još jednom citirati:

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    zato što:
    - broji se koliko je puta pročitan koji članak / mjeri se gledanost pojedinih emisija
    - ti se podaci analiziraju
    - na osnovu toga se gleda isplativost tih članaka i emisija, budući da su oni zapravo podloga za reklame
    - na osnovu isplativosti, neke će se vijesti prenositi a neke baš i ne, neke ćemo filmove gledati u udarnom terminu a neke ćemo gledati u ponoć ili ih se uopće neće prikazivati

    Dakle, ako ste se možda čudili u zadnje vrijeme zašto gledamo samo smeće, zašto se kvalitetni filmovi stavljaju kad ih nitko ne može gledati, to je zato što publika - svi mi - tražimo i gledamo smeće.
    Odnosno ako stavimo dokumentarac u vrijeme kad su ljudi većinom pred tv-om, mnogi će okrenuti drugi program i gledanost će pasti.
    Ako je u tom terminu šeherezada nacija je prikovana uz tv ekrane, gledanost raste, a oglašivači se trgaju da plate za reklamu.

    Plus potpis na Senine postove.

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Pa imali smo mi u Hr nedavno nešto još gore. Majka i 12 godišnji sin tužili bolnicu u kojoj je neuspješno obavljen abortus nad tim istim sinom. Dijte zajedno sa svojom voljenom mamicom tuži bolnicu zato što je na životu.
    Slažem se da tu može biti prolife segmenata.
    Jer takav postupak, kao i ovaj američki, određenom krugu ljudi ipak će pokazati koliko je čin pobačaja kontradiktoran sam u sebi.

  32. #82
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je samo naslov bio dovoljan da
    A što se tiče glasovanja o abortusu i prvom postu - moj jedini komentar je da želim svim parovima koji abortiraju bebu da se poslije bore s neplodnošću i da im se svaki mjesec kad im dođe M, sruši svijet i da se sjete svoje mrtve bebe. Ne želim im da nemaju djecu nikada, ali da preko trnja, suza i patnje dođu do onoga što su tako olako odbacili.
    Moram priznati da je ovo jedna od najodvratnijih stvari koju sam procitala ovdje na forumu, ako ne i sire. Fuj.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Nisam se htjela javljat na ovu temu.
    Kaae, ako sam shvatila, Sumskovoće je jako iskreno istresla svoje osjećaje... možda ne bi tako razmišljala da zna neku osobu koja je to prošla. Ja znam ( pa pretpostavljam ), cura je pobacila.... ostali u vezi - neplodnost godinama - umjetna - blizanci - rođeni sa 6 mj.... - opet trudna 3 mj... nema bebe. Meni je ta osoba draga i užasno mi je žao zbog svega što je proživjela jer joj je preteško, i kaje se za prvu bebu... Al spasila je jednu ( neželjenu ) - dok je ona išla ne neželjenu kiretažu, ovoj drugoj koja je ponavljala njen prvi postupak ispričala je svoju priču i cura se isplakala, zahvalila joj i otišla doma...

    Ja sam isto ful protiv pobaćaja, to mi je prestrašno, pa bio to 6 il 16, 26 ma meni razlike nema, jer je nema jednostavno.
    Ako netko nije spreman postat roditelj onda neka se informira o kontracepciji... Ma definitivno najodvratniji čin za mene.
    Ja sam sa 19 godina kad sam počela radit mislila da sam trudna kad je kasnila 5 dana,a uvijek je u dan točna al mi nije palo na pamet, samo sam bila u bedu jer sam se tek zaposlila i bila sigurna da nakon pripravničkog letim... Kasnila 10 dana, mislila po test, al je onda došla, il je bila biokemijska, al vjerojatno mi je " gledati smrt skoro svaki dan" tada bio preveliki stres...
    I zato smo si isplanirali dvoje, ako budemo nespretni da se veselimo 3, ma i 5 ako je suđeno...
    Eto...

  34. #84
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Kaae, slažem se s tobom.
    Mogu shvatiti da je netko očajan, ogorčen, jadan, nesretan i tužan... zato jer ne može imati dijete, ali ovako nešto željeti... morala sam dva puta pročitati da povjerujem svojim očima.
    Od kuda ti, s,umskovoce znaš zbog čega je netko, nekada...
    e *****u, idemo do kraja

    znala sam za kontracepciju,
    dogodila se trudnoća, dogodio se AB
    voljeli smo se, i još se volimo
    hvala Bogu, imamo dijete jer Bog sigurno neuslišava molitve nekoga kao što si ti
    naš anđeo, kojega si, istina, nikada neću oprostiti je uvijek s nama
    i čuva nas, da znaš!
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 21.11.2010. at 02:28

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    znala sam da će moja želja za karmičkom pravodm pogoditi baš one koji su se odlučili na abortus (iz bilo kojeg razloga, opravdanog ili ne, svatko zna svoje razloge) ali moja želja za nekom pravdom ne povećava vjerojatnost da će se to dogoditi...život je takav, da se svako djelo vraća - prije ili kasnije, želio to netko ili ne, to je jednostavan zakon prirode i života protiv kojeg se ne može. Istina je što je mihim napisala, jednostavno sam istresla svoje osjećaje, čim se post pojavio sam postala svjesna da će nekog nedužnog pogodit (pod nedužnim smatram one koji su iz bilo kojeg razloga bili prisiljeni abortirati) i požalila što sam svoju misao verbalizirala, ali bilo je kasno.
    Dakle, ISPRIKA ogromna svima koje je moj post pogodio, i priznajem bila sam gruba....žao mi je dovoljno je nositi se mišlju o anđelu koji je izgubljen...čuva vas da...nema sumnje u to....

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Prije nego što sam ti krenula odgovarati, vidim da je Pomikaki napisala odličan odgovor, pa ću je samo još jednom citirati:

    Plus potpis na Senine postove.
    sanja, ne treba meni objašnjenje te ekonomske računice koja potiče stvaranje medijskog smeća, ja je potpuno shvaćam, ja sam dio te mašinerije, ne samo kao gledatelj...
    i baš zato sam još više protiv toga...
    masu puta smo čuli - mediji kreiraju javno mnijenje, ne moraju mu se pokoravati, od nekud, iz medija, počinje se to mnijenje obrazovati, informirati, zabavljati (kvalitetom) ili
    se pak kreće šokirati, otupljivati i servirati sve gore od goreg...
    Nekada davno crna je kronika bila minijaturna rubrika u novinama, danas je gotovo cijeli list jedna crna kronika.
    Ne mora to biti tako, ali jest.
    Ne mora na sva tri programa biti CSI ili šeherezada (ja osobno ne gledam ništa od toga niti me zanima, dakle, neću s složiti s tim da svi mi to tražimo),
    ali, koliko sam shvatila, to su još sasvim normalni sadržaji, kakvih ponuda ima...
    ja samo znam da se odnekud mora početi,
    a počinje se iz redakcija, iz medija...

    Može na tim istim programima biti i izbor Đele Hadžiselimovića, i odličan film i odlična serija....
    Od tamo od kud je počelo loše i nikakvo, može se početi i dobro, mogu se jednako tako proizvoditi i servirati, pa onda i prodavati kvalitetni i dobri sadržaji, a ne samo banalnosti i izopačenosti.
    No, svjesna sam da je danas ovo negativno previše uzelo maha i da se sve objašnjava jednostavnom ekonomskom računicom.
    Javni mediji mogu kako zatupljivati, tako i prosvjetljivati građane, ali neće ...ja samo samo jedan od zaostalih idealista, ne zato što ne kužim ekonomiju nego zato što ne želim da se njome sve opravdava.

  37. #87
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mediji samo odgovaraju na prohtjeve poglupljele mase. Zakon potražnje i ponude.
    Opet govorim, neke vijesti se mogu svrstati u "junk", po meni vijest o ovoj web stranici to nikako nije, moguće zato jer nisam pro "choice" - fascinantno mi je kako za sve što je upitno u društvu, ljudi daju neki prihvatljiv naziv da ga ne bi nazvali onim što jest.

    Šumskovoće kao jedna od tih žena koje su došle do djeteta preko trnja i prolivenih suza i suza, kužim zašto si napisala to što si napisala. Lagala bi kad bi rekla da se ja tako nisam osječala milijon puta u životu. Ogorčena i ljuta na parove koji se odlučuju na abortus ili na roditelje koji imaju djecu a zanemaruju ih ili zlostavljaju. Netko bi me bez problema osudio jer masu puta u svom srcu nisam bila tolerantna niti politički korektna.
    SikaPika bez ljutnje, govorim iz srca, nije lako razumjeti niti ne osuditi kad si na drugoj strani.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Mediji samo odgovaraju na prohtjeve poglupljele mase. Zakon potražnje i ponude.
    Nije masa sama po sebi poglupjela nego su i mediji dali jako veliki doprinos tom poglupljivanju. Masa i jest masa jer se s njom može manipulirati, okrenuti ju na dobro i na loše.
    Proizvodi se i jako puno loše hrane, i ljudi ju kupuju masovno, pa se onda proizvodi još i još i stvara se apetit za takvom hranom, radi zarade....

    A da se odjednom na policama nađe izbor između "zdravog i zdravog", i onda bi ljudi kupovali, samo taj put zdravo.
    I tek iznimno nezdravo.
    Ovako imamo konstantno "izbor" između "nezdravog i nezdravog" pa se ljudi posluže, kupuju, kako nekvalitetnu hranu, tako i nekvalitetan medijski i duhovni sadržaj.
    Ma, pišem bezveze, nemojte me uopće doživljavati, jednostavno se borim protiv tržišne struje, sirove ekonomske računice,
    ne prihvaćam ju baš u svemu...zadržavam si pravo na takav mentalni prostor.

  39. #89
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    znala sam da će moja želja za karmičkom pravodm pogoditi baš one koji su se odlučili na abortus (iz bilo kojeg razloga, opravdanog ili ne, svatko zna svoje razloge) ali moja želja za nekom pravdom ..
    .... ispričavaš se, ali si i dalje uvjerena da je pravedno da parovi koji su abortirali kasnije pate u pokušaju da dobiju dijete. Jer to je karmička pravda.

    Ne....., to je samo tvoja loša želja.

    Ne znam na temelju čega si uzimaš pravo misliti da znaš kakva je karmička pravda.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Da me se krivo ne shvati, zbilja nikome, ali nikome ne želim da teško dođe do djeteta.
    Ali ja isto ne podržavam abortus, a pogotovo ne od dvoje ljudi koji se vole, al eto ne sad ( ispričavam se svima koji se nađu u tome ), i znam da je njima na kraju najteže, al otkud ikome pravo oduzet život, pa kaj je bitno jel ima 25 mm il 25 cm - nema razlike nažalost.
    Ma već mi je sad žao kaj se petljam u tu temu. Grozna je tema.

  41. #91
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Šumsko voće, Roza, ja vas razumijem i ne osuđujem, ali ipak, izrečena (u ovom slučaju napisana) riječ se ne može povući. A boli.
    Ok, ŠV, drago mi je da si shvatila da si možda nekoga povrijedila svojim riječima.
    O karmi ili čemu već, ne bih. Na sreću, vjerujem u Boga, isrkeno pokajanje i oprost. I u križ kojega ja, eto, nosim svaki dan na svojim plećima.
    Nisam bila prisiljena. Nisam nedužna, ali mislim da žene poput mene ne zaslužuju bilo kakvu osudu. Ja sam prva koja sam govorila nikada i onda kada se dogodilo, dogodilo se jer (iz ove perspektive gledano) nisam imala nikakvu podršku već dapače, uglavnom one koji su me gurnuli u taj ponor. A ni njih ne krivim. Znam da to vama nije opravdanje, niti se opravdavam..., ali eto, kad sam već bila toliko glupa pa sam se upecala i bila iskrena.

    O interentskoj stranici koja je tema ovog topica ne bih jer stvarno ne znam što zaključiti.
    Inače, slažem se RG kada kaže da je ovaj slučaj tragedija koju ne treba poistovjetiti sa žutom štampom iako se možda baš taj par pod utjecajem žute štampe odlučio na tih svojih, ne bih rekla pet minuta, nego pet sekundi "slave".

    Nena
    , slažem se i s tobom. I ja sam jedna od zaostalih idealista. Kada sam počela raditi kao novinarka (istina, u malim, lokalnim novinama koje su htjele postati velike pa propale), htjela sam istjerivati pravdu i mijenjati svijet. Svi, na čelu s glavnim urednikom su mi se slatko nasmijali. Lijepe ljudske priče nisu prolazile jer, prema riječima mog urednika, nije bilo sukoba. Uskoro sam postala i urednica i počela razmišljati o tome kako dati što bombastičniji naslov. Srećom, uređivala sam sve osim crne kronike i "zabave" pa me nisu dopale ogavnosti, no znam kako su razmišljali moji kolege i kakve su upute dobivali od glavnog urednika. Ništa drugo nije prolazilo. A bili smo samo male novine.
    Do kada će taj trend crnokroničarenja i bizarnosti trajati, ne znam. MIslim da će biti sve gore i gore, do nekog općeg kraja.
    Na nama koji smo svjesni svega je to da takve stvari prihvatimo ili ne prihvatimo.
    Evo, MM i ja uopće ne gledamo TV, eventualno pročitamo na teletekstu ono što nas zanima, stanje u državi i sl.
    Ja sam neku večer otišla na Net.hr i u tri sekunde mi se želudac digao u grlo, bilo mi je muka od tih naslova. Brzo sam sve zatvorila i nisam više otvarala.
    Ako stanje čak i nije takvo kakvim se čini, novinari ga napušu, stavara se takva klima gdje nitko nikome ne vjeruje, gdje se ljudi boje jedni drugih, strah izaziva napetost, napetost sukobe...

    Svojevremeno sam gledala CSI i nije mi bio ni najmanji problem večerati dok gledam tu seriju. Pa odvratno. Onda se zapitaš, što mi se dogodilo!

    No, mi ljudi voli slušati drame. Od djetinjstva kada su to bajke preko prepričavanja "lovačkih priča", mističnih događaja, ružnih vijesti iz susjednog sela koje imaju toliko verzija koliko prepričavača.
    Danas je sve to potencirano upravo tim bizarnostima, svijet je postao globalno selo gdje ćemo prije saznati što se dogodilo u predgrađu Detroita nego u susjednom selu jer ljudi više ne idu na sijela nego kupuju 24 sata i tako zadovoljavaju svoje potrebe, a mediji to koriste.

    Sad sam otišla previše u OT...
    A ekonomija, na žalost, većini je ona jedino bitna. A kada se žele odmoriti od nje, onda misle da im treba Šeherezada. Uh, to me baš ljuti!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    šv , na temama ovakvog tipa ti se iskrenost ne isplati jer sad na kraju ti bad gay.

    druge cure, koliko god mislile da ste anonimne , niste, i ja bih 2 put razmislila prije nego što bih svoju intimu dijelila ovdje.

    potpis: opekla se par puta pa naučila

  43. #93
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    SikaPika nitko te ne osuđuje, svi mi imamo svoje teške križeve na leđima; ko je bez grijeha nek baci prvi kamen! Ja sigurno nisam.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nitko nije bez grijeha i nek prvo počisti u svom dvorištu, tog se ja uvijek držim ,ali i one šutnja je zlato.

  45. #95
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    nitko nije bez grijeha i nek prvo počisti u svom dvorištu, tog se ja uvijek držim ,ali i one šutnja je zlato.
    Sjedi 5!

  46. #96
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    stranica je degutantna, i verujem da ima istine u onome što je rekla mimi, da je to u stvari ekstreman način da se skrene pažnja na abortus i pro life stavove.
    zasta je van pameti davati nerođenom detetu nadimke, a planirati pobačaj.
    no, ne bih se zgražala ni nad čim.ni nad bizarnošću para koji je to pokrenuo, ni nad nama koji smo stranicu otvorili, ni nad curama koje su prošle težak put do potomstva i u njima čuči gnev na one kojima to lako ide od ruke. sve što je ljudsko nije mi strano..mada, zaista je ružno zazvučalo uzimanje karmičke pravde u svoje ruke.
    iskustvo sa ab srećom nisam imala, svaku od svojih pet trudnoća želela sam iz sveg srca, no, komotno mi se mogla i dogoditi neželjena trudnoća, mladoj i nespremnoj...
    oduvek podržavam pravo svake žene da odlučuje o tome.

  47. #97
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je Pro-Life kampanja, totalno je debilna i odvratna!
    Tu te već mogu potpisati.
    Izgleda da je ipak Mima u pravu, vidi njene linkove gore, i draži mi je ovakav ishod, ali to su fanatici i metoda im je zbilja degutantna.

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Mediji samo odgovaraju na prohtjeve poglupljele mase. Zakon potražnje i ponude.
    Da, ali je to proces interakcije. Mediji odgovaraju na potražnju ali je i kreiraju.
    Čitajući i gledajući senzacionalizam (a ova vijest to jest, pogotovo kako se stvar razvija), bez obzira da li se šokirali i zgražali, ili u tome uživali, mi mu otvaramo vrata svoje svijesti i dozvoljavamo da na nas djeluje. Naš mozak, premda mi mislili da nam se to sve gadi i da smo kritični prema smeću, pritom se prilagođava na sve veće senzacije i sve veće žutilo.
    Npr, meni su one rtl-ove senzacionalističke najave novih filmova u početku toliko išle na živce da sam odmah prebacivala program, sad ih ni ne primjećujem. Šeherezadu odmah prebacujem ali da sjednem sa sveki dok ona gleda malo po malo bih je počela lakše podnositi. To jednostavno tako ide.

    Ukratko, bolje bi bilo da odemo van i posadimo 10 sadnica voća ili recimo naučimo heklati, operemo suđe, ispričamo djetetu priču, ili samo gledamo kišu kroz prozor i mislimo o životu nego da gledamo i čitamo šund.

    Jer za naš razvoj nije bitno ono što se događa nekom drugom i negdje drugdje (ukoliko mi tu ne možemo djelovati ni pomoći). Bitno je ono što mi činimo kako bi svijet bio bolji. RG, ti si ljudsko biće, ako se zgražaš nad ljudima i govoriš kako su sve odvratniji, zaboravljaš svoju misiju, da gradiš sebe da postaneš bolja i popraviš svjetski prosjek. Kad se osjećaš bolje, postaješ bolja i svijet postaje bolji s tobom.

  48. #98
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    RG, ti si ljudsko biće, ako se zgražaš nad ljudima i govoriš kako su sve odvratniji, zaboravljaš svoju misiju, da gradiš sebe da postaneš bolja i popraviš svjetski prosjek. Kad se osjećaš bolje, postaješ bolja i svijet postaje bolji s tobom.[/SIZE]
    Pomi ponekad si čovjek smije dat oduška pa zabrijat 10 minuta u internet rasprave. To nikako ne isključuje misiju rada na sebi, i življenje svog života, ovo mi tvoje zvuči malo predramatično, kao da ako primjetim nešto oko sebe što mi se ne sviđa i to komentiram, ugrožavam svoju postojanost kao pozitivna osoba? Nije da svaki put kad te nešto u novinama ili na ulici potrese i poželiš to sa nekim podjelit, osnivaš udrugu - kužiš me što želim reć. Jednostavno se malo ispušeš. A kakvi bi mi ljudi bili kad nas neke stvari ne bi dirale i kad o određenim društvenim pojavama i ponašanjima ne bi imali svoje mišljenje?

    Uostalom, tko je posadio 60 vočki u 5 dana?!?

  49. #99
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Pomi ponekad si čovjek smije dat oduška pa zabrijat 10 minuta u internet rasprave. To nikako ne isključuje misiju rada na sebi, i življenje svog života, ovo mi tvoje zvuči malo predramatično, kao da ako primjetim nešto oko sebe što mi se ne sviđa i to komentiram, ugrožavam svoju postojanost kao pozitivna osoba? Nije da svaki put kad te nešto u novinama ili na ulici potrese i poželiš to sa nekim podjelit, osnivaš udrugu - kužiš me što želim reć. Jednostavno se malo ispušeš. A kakvi bi mi ljudi bili kad nas neke stvari ne bi dirale i kad o određenim društvenim pojavama i ponašanjima ne bi imali svoje mišljenje?

    Uostalom, tko je posadio 60 vočki u 5 dana?!?
    Pa zato ti i kažem.

    Jesam li predramatična... pa mislim da nisam, prilično je realno to sve. Senzacionalizam u medijima mijenja sve nas, mijenja naše društvo, i meni je ponekad strašno kad vidim i čujem neke stvari - ali svatko mora poći sam od sebe želi li nešto promijeniti. Zvuči idealistički, jer kao da će se išta primjeniti budem li ja bojkotirala Farmu i Šehererzadu, ali to je i jedina promjena koju mogu učiniti, mijenjati sebe.

    Što se tiče davanja oduška, to je legitimno, ali ti mi reci da li se osjećaš bolje? Da li bi se bolje osjećala da si umjesto toga posadila još jedno drvo?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    druge cure, koliko god mislile da ste anonimne , niste, i ja bih 2 put razmislila prije nego što bih svoju intimu dijelila ovdje.

    potpis: opekla se par puta pa naučila
    ti ne da nisi anonimna, nego si još i ultrapoznata, totalni celebriti

    ovo, naravno, nije naodmet podsjetiti, ja se uvijek iznova začudim priči, npr. cure s malog otoka, te ime djeteta, te svoje godine, izgled, zanimanje muža, i sve je to ok, ako čovjeku nije nikakav problem iznositi svoje stavove, nije ni meni, i ja to istresam bez po frke,
    samo... uz to cura (pričam napamet, miješam dva-tri slučaja) priča uredno storije o sveki koja je katastrofa, pa bolest najbliže susjede, pa svoju bolest, pa zločesto dijete frendice i sl. , mislim, meni bi bila frka to napisati...
    Ni ja se nešto bogznašta ne trudim skrivati jer znam da to i nije posve moguće kad živimo u selu i hodamo na te Rodine skupove, pa smo još i na FB-u, uvijek te netko poznaje, ali onda bolje ne pričati stvari za koje ti netko može skočiti za vrat, jel' tako teta mare?

    (a intimu dijelim, ono seks u trudnoći i te spike, za to me boli briga, ali svoju priču, ne tuđu)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •