Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: samoinicijativni carski rez u varaždinu?!

  1. #1
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno samoinicijativni carski rez u varaždinu?!

    Pozdrav svima!Ja sam nova ovdje i trebam vašu pomoć . Inače sam iz čakovca, imam 22 (skoro 23 ) godine , a ginić mi je privat dr. pitner iz varaždina. Ja i moj dragi planiramo trudnoću,međutim , ja se naime užasno bojim..ne same trudnoće , već poroda , ali ne boli ( daleko do toga jer znam da porod mora boljeti) Bojim se nerazumijevanja osoblja bolnice i činjenice da je većina naših doktora na porodiljinim odjelima (možda malo grubo rečeno) primitivna po pitanju prirodnog poroda, pošto su oni doktori svoje struke-oni , kako kažu znaju što je najbolje za nas,a najviše se bojim onog pogleda "s visoka" , neljubaznosti , bezosjećajnosti, grubosti i osornosti(naravno nemaju svi te osobine , imaju ih samo neki). Zbog toga se i bojim zatrudniti, iako bih jaaaaaako željela klinca Ukratko…željela bih porod bez dripa i željela bih se kretati za vrijeme famoznih trudova , ali opet ne znam dali ću to moći , dali će mi dopustiti - i kako se izboriti za to!! Jer uistinu ne znam dali ću imati snage boriti se za ono što želim u trudovima. I nije li to žalosno?!.Mislim da neću moći smoći toliko snage da sve to postignem (svaka čast tiniZ). E sada slijedi moje pitanje - razmišljala sam da si skratim muke i da se cijelu trudnoću ne mučim sa pitanjem što će biti , i dali će me tretirati kao ljudsko biće.. , pa da jednostavno zatražim carski rez (znam koje posljedice i opasnosti nosi) i riješim sve bez poniženja . Dali je to moguće tražiti samoinicijativno? Bila bih vam jaaaaaaaako zahvalna na odgovorima (i komentarima) ... Samoinicijativni carski rez u varaždinu?!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ajde pročitaj Lutonjičinu priču s poroda

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=41712



  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Pozdrav, inikaaaaaa! Ima ovdje na forumu stvarno groznih iskustava s poroda, ali mislim da se to rijetko događa u vž rodilištu.
    Tvoj ginekolog je sudeći prema onom kaj piše na web stranici voditelj odjela porodništva u vž bolnici, pa bi mogla i njemu reći čega se točno bojiš, pa ti možda i on može pomoći da ostvariš što želiš, a možda možeš dogovoriti i da ti on bude na porodu.
    Predlažem ti i da TM bude s tobom na porodu pa ćeš se sigurno osjećati puno sigurnije i manje se bojati.
    Meni se bliži porod pa se nekak tješim da ne može to biti tak strašno. Čula sam puno priča od raznih žena u koje se ubrajaju i one koje se rasplaču kad ih neko krivo pogleda i one koje padaju u nesvijest kad vide iglu, tak da poznavajući njih mislim da bih ja to možda drukčije doživjela.
    A to da su grubi i neljubazni često je istina, ali kaj misliš da sve ženske koje dolaze u rodilište su super kulturne? Ima svakakvih nekulturnih i neurednih baba i svačeg se te sestre tam nagledaju

  4. #4
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ajde pročitaj Lutonjičinu priču s poroda

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=41712


    jesam, čitala sam je već prije ! Ja se iskreno divim tim ženama. E sad opet - kako bi bilo da ja njima uvali plan poroda , a da odbijem potpisati "izjavu o pristanku" ili kako se to već zove - uglavnom onaj papir koji treba potpisati svaka rodilja pri dolasku u bolnicu!?

  5. #5
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    [quote="Sirius Black"]

    Hvala ti puno Sirius Black ! Još uvijek razmišljam o carskom rezu - joj kako me strah :/ . Opčenito sam užasni paničar...ali ipak hoću bebicu ...
    držim fige za porod i nadam se da će ti sve u redu proći

  6. #6
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    [quote="Sirius Black"]

    Hvala ti puno Sirius Black ! Još uvijek razmišljam o carskom rezu - joj kako me strah :/ . Opčenito sam užasni paničar...ali ipak hoću bebicu ...
    držim fige za porod i nadam se da će ti sve u redu proći

  7. #7
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    gle izbor ti je :
    a) ići na prirodni porod (imaš svoja zakonska prava i na to ti nitko ne može oduzeti), povedeš sa sobom partnera/prijateljicu koji će te "braniti" od bezobraznih , no Varaždinsko rodilište ima dosta normalnih i ljubaznih doktora i sestara, oporavak i uspostava dojenja ide bez većih problema

    b) ići na carski (nema garancije da neće biti bezobrazni prema tebi, bilo je slučajeva (ne u Vž) da su rezali prije djelovanja spinalne :/ ), i onda imati problema s oporavkom i dojenjem bebe, jer je pomoć sestara samo prvih par dana, nakon toga si sama s poštenim šavovima na trbuhu i boli
    oporavak teži

    sretno

  8. #8
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Bez obzira na moje grozno iskustvo - porod splitska bolnica,i ne ništa nisam ni potpisivala, rođenje mog djeteta, onaj osjećaj da sam JA sa svojim tijelom rodila nešto prekrasno, nemože ništa zamijeniti.
    I mene je bilo panično strah poroda i prije trudnoće, ali kad sam pročitala kakvo je oporavljanje nakon carskog, kako se ponekad dogodi da bebu nisi u stanju/nedaju ti vidjeti i više od nekoliko sati, bol reza koja je gore od epi.....vaginalni porod je ipak porod a carski je operacija. time je i oporavak daleko teži. neboj se . kad se samo sjetim kako je mene strah bilo . ali kad dođeš u bolnicu imaš nekakav čudni osjećaj, trudovi su tu, veseliš se, bol je sve jača ali kako je jača ti je i dalje podnosiš, i sposoban si se smijati i kad booooli najgore jer znaš čemu to vodi . i koliko god teško bilo poslje si tako ponosan na sebe, još ima onog hormona zaljubljivanja, pa si u oblacima....

  9. #9
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    i mene je bilo strah , svega
    i onda sam čitala tekstove tu na Rodi, saznala što je u biti prirodan porod, što je sve moje tijelo sposobno, i odlučila sam sebi omogučiti šansu za prirodan poroda, pa sam prešla 400km , došla u Varaždin roditi na stolčiću

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    b) bilo je slučajeva (ne u Vž) da su rezali prije djelovanja spinalne :/
    gdje se to tocno dogodilo, kome i kada?

    inace, slazem se, cini mi se da nema smisla birati carski iz straha od eventualne neljubaznosti, jer tko je neljubazan pri vaginalnom porodu takav je i prilikom carskog.

  11. #11
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    bilo je topica o CR-u več ranije, netko je napisao svoj doživljaj
    duboko me potreslo što anesteziolog je zanemario rodiljinu izjavu da spinalna ne djeluje (jer ka šta ona zna ...)
    ne znam koji je topic , bilo je previše rasprava o CR-u
    to sam navela kao "dokaz" da carski ne garantira ljubazno osoblje i humanost

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    bilo je topica o CR-u več ranije, netko je napisao svoj doživljaj
    duboko me potreslo što anesteziolog je zanemario rodiljinu izjavu da spinalna ne djeluje (jer ka šta ona zna ...)
    ne znam koji je topic , bilo je previše rasprava o CR-u
    to sam navela kao "dokaz" da carski ne garantira ljubazno osoblje i humanost
    to je prevelika stvar da bi se o tome samo napisao jedan topik na rodi i gotovo.

    zapoceti bilo koju operaciju PRIJE djelovanja anestezije cini mi se neizvedivo. zena bi se bacala po stolu od bolova i urlala. neizvedivo.

    usput, imala sam spinalnu, meni je dobro djelovala ali i te kako sam osjecala da "nesto rade" na mom trbuhu. jos prije nego sto su zarezali, dok su mi dezinficirali kozu, to trljanje me skakljalo za poludjeti i pomislila sam da to mozda znaci da anestezija jos uvijek ne djeluje. ali boli nije bilo.

  13. #13

  14. #14

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    eh da, upravo sam nasla pricu koju spominjes

    bas kao sto sam i mislila, zena je zaurlala. pa su je brze-bolje uspavali. ocito se radilo o anestezioloskom timu koji nije znao dati spinalnu anesteziju. strašno. dobro da ovo nisam procitala prije moga poroda.

  16. #16
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    [quote="MGrubihvala na utjehi , stvarno si imala volju.. ja sam razmišljala o porodu na stolčiću u varaždinu , međutim dr.pitner nije baš za to ... kaže da oni još uvijek nemaju dovoljno educirano osoblje... ali nadam se da će me pustiti

  17. #17
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Bez obzira na moje grozno iskustvo - porod splitska bolnica,i ne ništa nisam ni potpisivala, rođenje mog djeteta, onaj osjećaj da sam JA sa svojim tijelom rodila nešto prekrasno, nemože ništa zamijeniti.
    I mene je bilo panično strah poroda i prije trudnoće, ali kad sam pročitala kakvo je oporavljanje nakon carskog, kako se ponekad dogodi da bebu nisi u stanju/nedaju ti vidjeti i više od nekoliko sati, bol reza koja je gore od epi.....vaginalni porod je ipak porod a carski je operacija. time je i oporavak daleko teži. neboj se . kad se samo sjetim kako je mene strah bilo . ali kad dođeš u bolnicu imaš nekakav čudni osjećaj, trudovi su tu, veseliš se, bol je sve jača ali kako je jača ti je i dalje podnosiš, i sposoban si se smijati i kad booooli najgore jer znaš čemu to vodi . i koliko god teško bilo poslje si tako ponosan na sebe, još ima onog hormona zaljubljivanja, pa si u oblacima....
    ma naravno - samo me mući da mi možda neće biti omogučeno onako kako ja želim .. :? hvala na podršci

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    joj pa daj prvo zatrudni, pa onda ces vidjeti. tijekom trudnoce se mijenjamo i fizicki ali i mentalno... a trudnoca traje dovoljno dugo da se stignemo pripremiti. uostalom, mozda ces stvarno trebati CR zbog necega (zapravo nadam se da neces), nema smisla sad u detalje planirati porod pa onda se onda zivcirati naknadno. korak po korak. ako osjecas da nisi spremna za trudnocu, onda pricekaj. vazno je osluskivati sebe i stvari se posloze.

    McGrubi te nije htjela bezrazlozno plasiti, samo je napisala ono sto je procitala, a ta zena koja je to dozivjela nije lagala.

  19. #19
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    [quote=inikaaaaaa][quote="MGrubihvala na utjehi , stvarno si imala volju.. ja sam razmišljala o porodu na stolčiću u varaždinu , međutim dr.pitner nije baš za to ... kaže da oni još uvijek nemaju dovoljno educirano osoblje... ali nadam se da će me pustiti [/quote]

    sve babice i doktori su osposobljeni za stolčić, samo neki doktori ga ne vole (stara garda)
    no , sve što trebaš je zatražiti stočlić
    ja sam bila 2. rodilja na tom stolčiću

    prosurfaj malo o porodu na stolčiću, na njemu si za 28% otvorenija nego u ležečem položaju, što omogučuje da beba lakše izađe

    ja sam rodila bebu od 4kg s 3 površinska šava

  20. #20
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    ja sam rodila bebu od 4kg s 3 površinska šava [/quote]

    Svaka čast , a dali si prije toga bila na lopti i dali ih imaju dovoljno?ako ne .. mogu ja donjeti svoju??

  21. #21
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    [quote="Danka_"] samo se pripremam i nastojim saznati što više ..

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj inikaaaaaa prvotno napisa
    ja sam rodila bebu od 4kg s 3 površinska šava
    Svaka čast , a dali si prije toga bila na lopti i dali ih imaju dovoljno?ako ne .. mogu ja donjeti svoju?? [/quote]

    prvo sam bila na lopti, pa malo sam ležala na boku da se beba pravilnije okrene , pa na stolčić

    mislim da imaju dovoljno lopti i stolčića (ne treba prebilježba , nego samo trebaš tražiti), a može ti TM ponijeti u autu loptu u slučaju nužde

    e da, da bi TM bio na porodu trebate otiči na tečaj

  23. #23
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ako te toliko strah neljubaznosti, možete otići u Sloveniju.
    Tamo neće biti neljubazni.
    Ili u Mađarsku, možda ih tamo nećeš razumjeti.

  24. #24
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj Drimm prvotno napisa
    Ako te toliko strah neljubaznosti, možete otići u Sloveniju.
    Tamo neće biti neljubazni.
    Ili u Mađarsku, možda ih tamo nećeš razumjeti.

  25. #25
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kako Danka_ reče, kad zatrudnš, sve će biti malo drugačije. Zaista se mijenjamo i fizički ali i psihički. Strahovi su normalni, ja te razumijem, a i trudnoća će ti donijeti neke, možda drugačije, no sve je to jedan proces.

    O carskom ne želim razmišljati kao opciji pri drugom porodu, jer želim roditi prirodno. Ako će biti potrebno onda dobro. No za sad mi je jedna prekrasna svijetla točka u priči o porodu u Hrvatskoj - Varaždinsko rodilište.

    Moraš se koncentrirati na ono što je bitno, a to je da naučiš i informiraš se o svemu što znači prirodni porod, da naučiš vjerovati svome tijelu, svom djetetu i jednostavno se smiriš. Pročitaj neku knjigu i razgovaraj ili bar čitaj priče cura koje su imale prirodne porode.

    Sretno!

  26. #26
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Kako Danka_ reče, kad zatrudnš, sve će biti malo drugačije. Zaista se mijenjamo i fizički ali i psihički. Strahovi su normalni, ja te razumijem, a i trudnoća će ti donijeti neke, možda drugačije, no sve je to jedan proces.

    O carskom ne želim razmišljati kao opciji pri drugom porodu, jer želim roditi prirodno. Ako će biti potrebno onda dobro. No za sad mi je jedna prekrasna svijetla točka u priči o porodu u Hrvatskoj - Varaždinsko rodilište.

    Moraš se koncentrirati na ono što je bitno, a to je da naučiš i informiraš se o svemu što znači prirodni porod, da naučiš vjerovati svome tijelu, svom djetetu i jednostavno se smiriš. Pročitaj neku knjigu i razgovaraj ili bar čitaj priče cura koje su imale prirodne porode.

    Hvala ti tiwi. Puno mi to znaći Doslovno gutam informacije s rode , opčenito sa cijelog interneta , svakakvih kniga i edukativnih časopisa , mislim da su doktori oni koji bi rodiljama morali omogućiti da im porod ostane u prekrasnom sječanju - tretirajući ih na neki topli i ljudski način..

    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •