Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 263

Tema: Naša priča

  1. #101
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ajme Pippi!!!!
    vražji g.o.! tek sad sam te otkrila!

    ČESTITAM! ČESTITAM! ČESTITAM i tebi i TM i vašoj maloj učiteljici na svima vama!!

    prekrasno te je čitati.... ali kriva si jer sam zalila radne papire suzama...

  2. #102
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Kako prekrasna priča... suze mi cure usred kancelarije....
    Rijetki znaju tako zanimljivo prenijeti svoje osjećaje.
    Pratimo razvoj situacije

  3. #103
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Baš krasna priča, eto i ja sam se raspakala...

    Čestitam!
    Slijedeći put kada netko kaže da se dobre stvari ne događaju dobrim ljudima izvući ću tvoj priču.

  4. #104

    Početno

    Ljudi moji, kakve krasne riječi
    Hvala vam puno, sad ste i vi mene rasplakali...
    Hvala i velika, velika
    Evo, obećajem, pisat ću vam i dalje kako naša mala učiteljica

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Nisam članica "kluba" i slučajno sam naletjela na temu ali od sada vas redovito pratim

  6. #106
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Pippi mislim da je u današnjem jutarnjem tvoje pismo ili dio tvoga pisma. Sjetio sam se jer sam nedugo čitao tvoj post tu na forumu.... Bravo...

  7. #107

    Početno Drska krađa

    Bez moga znanja i dopuštenja portal Jutarnjeg lista prekopirao je sadržaj teksta Naše priče, preuredio ga kako njima odgovara i objavio na svom portalu (ne znam je li i u tiskanom izdanju).

    Kada sam ovdje objavila svoju priču, objavila sam je u javnost za sve one koji misle i osjećaju slično i koji se za svoje dijete još uvijek bore. Ne mislim da je naša priča "jako potresna" i nismo čekali 700 dana. Naša je priča lijepa i topla potpuno jednako kao i sve druge posvojiteljske priče, kao što sam i naglasila u njezinom uvodu na ovim stranicama, a od mnogih je daleko manje potresna, odnosno mi (MM i ja) ne vidimo po čemu je uopće potresna.
    Osoba koja je neovlašteno preuzela tekst (to se zove plagiranje i ravno je drskoj krađi) nije bila dovoljno angažirana da me kontaktira preko foruma ili na bilo koji drugi način nego je samo otuđila i izmjenila tekst na način da nije razvidno gdje je, kako i zašto objavljen i nigdje ne navodi izvor tog teksta.

    Iako znam da je objavljivanjem na forumu naša priča postala javna, činjenica jest da sam je na forumu objavila - ja, vlastitim izborom. U Jutarnjem nisam i to me ljuti. Jako sam ponosna na svoju obitelj i mislim da da nas je zbilja blagoslovio dragi Bog s osobitom milošću i nikom to ne tajim. Da su me pitali, razmislila bih, možda bih i u dogovoru s Rodinim forumom objavila, anonimno da zaštitim svoju obitelj, ali to bi bila moja odluka. A ovako nije i osjećam se pokradeno.
    I distnciram se od pretencioznih naslova i svih promjena koje su učinjene u tom tekstu.
    I baš sam žalosna zbog toga.
    I toliko o najboljim namjerama (koje je vjerajotno imala i ta osoba koja je objvaila tekst)

    Nekolicina prijatelja koja nas je prepoznala, javila se danas i rekla kako im je priča lijepa i kako je to super, a ja im objašnjavam da je to krađa i upućujem ih na original na forumu. Jedino to mogu. I da pročitaju moj drugi topc o predrasudama. Osim toga, ovog časa ne vidim što bih drugo mogla poduzeti.
    Pusa mojim forumašicama.

  8. #108
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Pippi Longstocking prvotno napisa Vidi poruku
    Bez moga znanja i dopuštenja portal Jutarnjeg lista prekopirao je sadržaj teksta Naše priče, preuredio ga kako njima odgovara i objavio na svom portalu (ne znam je li i u tiskanom izdanju).

    Kada sam ovdje objavila svoju priču, objavila sam je u javnost za sve one koji misle i osjećaju slično i koji se za svoje dijete još uvijek bore. Ne mislim da je naša priča "jako potresna" i nismo čekali 700 dana. Naša je priča lijepa i topla potpuno jednako kao i sve druge posvojiteljske priče, kao što sam i naglasila u njezinom uvodu na ovim stranicama, a od mnogih je daleko manje potresna, odnosno mi (MM i ja) ne vidimo po čemu je uopće potresna.
    Osoba koja je neovlašteno preuzela tekst (to se zove plagiranje i ravno je drskoj krađi) nije bila dovoljno angažirana da me kontaktira preko foruma ili na bilo koji drugi način nego je samo otuđila i izmjenila tekst na način da nije razvidno gdje je, kako i zašto objavljen i nigdje ne navodi izvor tog teksta.

    Iako znam da je objavljivanjem na forumu naša priča postala javna, činjenica jest da sam je na forumu objavila - ja, vlastitim izborom. U Jutarnjem nisam i to me ljuti. Jako sam ponosna na svoju obitelj i mislim da da nas je zbilja blagoslovio dragi Bog s osobitom milošću i nikom to ne tajim. Da su me pitali, razmislila bih, možda bih i u dogovoru s Rodinim forumom objavila, anonimno da zaštitim svoju obitelj, ali to bi bila moja odluka. A ovako nije i osjećam se pokradeno.
    I distnciram se od pretencioznih naslova i svih promjena koje su učinjene u tom tekstu.
    I baš sam žalosna zbog toga.
    I toliko o najboljim namjerama (koje je vjerajotno imala i ta osoba koja je objvaila tekst)

    Nekolicina prijatelja koja nas je prepoznala, javila se danas i rekla kako im je priča lijepa i kako je to super, a ja im objašnjavam da je to krađa i upućujem ih na original na forumu. Jedino to mogu. I da pročitaju moj drugi topc o predrasudama. Osim toga, ovog časa ne vidim što bih drugo mogla poduzeti.
    Pusa mojim forumašicama.
    Je pipi i u tiskanom izadnju je isto... Baš sam pred pola sata to pisao tu.... Čudi me da nitko drugi nije primjetio to... Veliš uzeli bez pitanja tekst??? O pa to nije u redu onda.... Svašta si novinari dopuštaju.

  9. #109
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Ja mislim da se slobodno javiš u redakciju jutarnjeg lista i tražiš odgovorne za ovu krađu. Priča je odmah na prvoj stranici i tiskanog izdanja!!!

  10. #110
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Potpuno razumijem tvoje osjećaje. Danas mi muž priča kako je pročitao priču o posvajanju u Jutarnjem i ja mu kažem da sam ja sličnu priču pročitala na forumu i onda mu dam da pročita tvoju priču sa foruma (ja tu u Jutarnjem nisam čitala) i on pročita i kaže, da to je ista osoba, ali se priča razlikuje u nekim detaljima. Onda pročitam ovo šta si sad napisala i doslovno pobjesnimo ja i muž, kad smo vidjeli da je to objavljeno bez tvog znanja i odobrenja. Ja bi svakako poduzela neke mjere, imaš pravo na to, jer to je krađa.

  11. #111
    Gost

    Početno

    Baš sam te sad htjela pitati jel ono tvoja priča u jutarnjem , kad sad vidim da je .Na tvom mjestu obratila bih se uredništvu jer bez obzira što si ti to stavila na forum oni to ne smiju objaviti bez vaše dozvole .
    Usput čestitam , priča je predivna !!

  12. #112
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ne možeš vjerovati!
    Meni je ovo to više ironično, što je određeni broj ljudi s ovog foruma unatrag nekoliko dana pisalo pisma, uz jednu sasvim drugačiju temu, slali smo ih i na sve medije, između ostalog i Jutarnji list, svi se uredno i potpisali u pisma s namjerom da će ih i objaviti, a od svega toga nisu objavili ni slova.
    Iako je tvoja priča zaista prekrasna, mogu razumijeti kako se osjećaš. Ja bih na tvojem mjestu u svakom slučaju zvala uredništvo i barem tražila objašnjenje.

  13. #113
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj kbegicsi prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam te sad htjela pitati jel ono tvoja priča u jutarnjem , kad sad vidim da je .Na tvom mjestu obratila bih se uredništvu jer bez obzira što si ti to stavila na forum oni to ne smiju objaviti bez vaše dozvole.
    Slažem se. Ja bih se obratila uredništvu, ali i odvjetniku. To što si ti objavila priču na forumu ne ovlašćuje Jutarnji oglasnik da je preuzima i objavljuje. Svakako bih se obratila odvjetniku da provjerim je li to utuživo i postupila prema tome. Postoji nešto što se zove autorska prava, privatnost itd.

  14. #114
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Koma, koma! Nadam se da je utuživo i nadam se da ćeš ovo istjerati do kraja.

  15. #115
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Prelijepa priča Pippi

    I opet moram zaključiti da je prežalosno to u što se naše novinarstvo pretvorilo
    Tuži, bez sustezanja.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    žao mi je što se loše osiječate.. nadam se da će se sve riješiti...

  17. #117
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Ovo je primjer kako se jedna lijepa i topla priča pretvori u tužnu priču. Čisti neprofesionalizam na djelu. Pipi, posavjetuj se s pravnikom i tuži ih.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Žao mi je što te autorica nije kontaktirala. I što te rastužilo objavljivanje priče. Ne znam smijem li pa neka admini obrišu no na forumu.hr vodi se ista rasprava (mediji, topic Jutarnji list) pa možda tamo pronađeš odgovor što i kako dalje.

  19. #119
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Pipi, razumijem da si ljuta, i to s pravom. i ja bih bila, bez sumnje.

    ali pogledaj i drugu stranu : pročitaj samo komentare ispod tvog texta na portalu jutrnjeg, pogledaj koliko si ljudi dotakla s svojom pričom i možda i nekoga potakla na posvajanje. pokrenula si lavinu pozitivnih emocija i budi ponosna na to.
    tebi i tvojoj krasnoj obitelji želim puuuuuno sreće i ljubavi, iako znam da vam neće nedostajat

  20. #120
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Nahla, pustimo patetiku i doticanje srdaca. Zamisli da neka žuta tiskovina bez pitanja i tvog dopuštenja skine uredniku baš "super" i jaaako zanimljive slike tvoje obitelji s recimo nekog javnog servisa za pohranu fotografija (Picase ili Fotkija na primjer)ili s Foruma za treću životnu dob i objavi ih na naslovnici u 100.000 primjeraka. Pa cijela Hrvatska suzu roni od ganuća dok gleda tebe u kupaćem kostimu dok pomažeš parkinsoniziranom starom ocu da zapliva u plićaku, ljudi poznati i nepoznati nazivaju te i čestitaju ti na humanosti što ga na plaži hraniš kašicom i tako...I da još sve to izgleda kao da si sama te fotografije poslala uredništvu i potpisala se s "Jedna kći".
    A zašto sve to? Zato da bi nekom uredniku/novinaru s promjenama na mozgu pomogla u prodaji novine, da svom gazdi namakne novac jer mu inače kvaliteta objavljenih članaka i teme koje obrađuje ne osiguravaju nakladu.
    Pa te takvu zgroženu prijatelj tješi da si svojim fotografijama pod naslovom POTRESNE SLIKE potakla svekoliku javnost da i oni vode roditelje s kateterom na plažu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.09.2011. at 07:02

  21. #121
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    ?joj, čoksa , preistinito.

    Ja se isto pitam gdje to staje? Što se mene tiče neka slobodno ukinu faks novinarstva, kako surfati i kopirati okolo po internetu ja znam ćak i bez tečaja.

    gle dobra priča; hajmo kopirati, ctrl+c, ctrl+v, jupi jupi eto članka koji će nam podizati nakladu -samo da stavim patetičan naslov; uredniče, ja gotov , mogu li na pivu?

  22. #122
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Jedan dan prisluškivanje župnikovog telefona, drugi dan krađa teksta s foruma. Pitam se koje nas još "novinarske" metode očekuju - definicija dna se svakodnevno produbljuje.

  23. #123
    rima11 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    135

    Početno

    Pročitala i ja ............odmah prepoznala da je tekst sa foruma ali nisam mislila da je to objavljeno bez tvog znanja..................priznajem da je sve to jako tužno!
    Nadam se da ćeš to istjerati do kraja....................

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ajme meni... I to fakat, ovako upakirano, pod Top preporuke, taman uz Kranjčara i spomenik u Kninu, hajlajt "Potresno", potpisano s "Jedna Mama", a bez tipa "preneseno sa toga i toga" stvarno izgleda kao nešto iz onog časopisa "Moja sudbina", plus kao da si ti to sama plasirala, u nekom ogorčenju...

    Činjenica je da je interfejsing s novinama give-and-take, ali ako svojevoljno kreneš u to. Ja sam svojedobno jednoj novini neku anonimku stila moja priča dala kad je krenula hajka na IVF, tako da su ulozi bili nikakvi, mislim, nisu me niti starci prepoznali, novinarka je to super odradila i općenito bila ugodna i korektna, ali tu sam ja u to krenula svojom voljom.

    Doduše, meni i sestri je svojedobno bilo smiješno kako to sve mora bit "pakirano" u potrese ili protkano emocijama i ono... kad sam to pročitala jedva sam se prepoznala, jer je moja percepcija priče lepršava samoironija, a tamo je ispadala tuga, iz operacije u operaciju, iz postupka u postupak, ma koma... Mislim, ispalo je da sam sam prošla Križni put, tisuću muka, strahovite patnje itd. Kao da nisam svojim odabirom išla u IVF, nego ono... očajna žena. Starci su poslije čitali i preoznajavli se od muke... dobro, meni i sisterici je to bio dodatan komični moment. Ali, ništa specijalno potresno ni kod mene nije bilo, standardna priča većine u tom kotlu, a koji su ipak doživili hepinend. Plus, priča je bila neprepoznatljiva, pa ono... who cares, tko zna da sam to ja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.09.2011. at 09:44

  25. #125
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    prekrasna priča
    Sretno s bebicom!
    Žao mi je zbog jutanjeg

  26. #126
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Cure, kad je ova priča izašla u tiskanom izdanju , jučer ili danas?

  27. #127
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sildad prvotno napisa Vidi poruku
    Potpuno razumijem tvoje osjećaje. Danas mi muž priča kako je pročitao priču o posvajanju u Jutarnjem i ja mu kažem da sam ja sličnu priču pročitala na forumu i onda mu dam da pročita tvoju priču sa foruma (ja tu u Jutarnjem nisam čitala) i on pročita i kaže, da to je ista osoba, ali se priča razlikuje u nekim detaljima. Onda pročitam ovo šta si sad napisala i doslovno pobjesnimo ja i muž, kad smo vidjeli da je to objavljeno bez tvog znanja i odobrenja. Ja bi svakako poduzela neke mjere, imaš pravo na to, jer to je krađa.
    ovo je post od jučer

  28. #128
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    čokolada,ti očito nisi pročitala šta sam ja napisala.
    rekla sam da je potpuno razumijem i da bih i sama bila jako bijesna.
    tvoja usporedba nije ni malo primjerena, njenu fotku ni ime nitko nije objavio.
    a da su trbali tražit njeno dopuštenje, apsolutno!
    i sama bih zatražila javnu ispriku urednika i savjetovala se sa odvjetnikom.
    i oprosti molim te ako ti je moj post zvučao patetično , samo sam joj htjela pružit malo potpore i možda joj malo olakšat ako pogleda stvar iz druge perspektive
    Posljednje uređivanje od nahla : 08.09.2011. at 11:47

  29. #129
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nahla, ja ne vidim drugu perspektivu u slučaju krađe... pa radilo se o intelektualnom vlasništvu ili materiji. Da ti netko mazne auto, bi li tražila drugu perspektivu?
    Nesposobni parazitski nazovi novinar pronašao je priču i ukrao je. Nebitno da li je priča potresna, dirljiva ili ne. Priča je ukradena. Krađa je kriminal. Nadam se da postoji pravna osnova za sankcioniranje...

    Pippi, jako mi je žao... bez cenzure si nam podarila svoje osjećaje i obogatila nas sve... stvarno nije fer.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 08.09.2011. at 12:46

  30. #130
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj rima11 prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala i ja ............odmah prepoznala da je tekst sa foruma ali nisam mislila da je to objavljeno bez tvog znanja..................priznajem da je sve to jako tužno!
    Nadam se da ćeš to istjerati do kraja....................
    Također! I stvarno se nadam da ćeš sve privesti kraju! Jer ovo je tako tužno (( Idioti!

  31. #131
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    pa opet kažem: i ja bih angažirala odvjetnika i zatražila javnu ispriku!

  32. #132
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Pippi, znam da imaš pune ruke prekrasnog i veselog posla u vašoj školi, ali te molim da na ovo obavezno reagiraš! Ne znam je li prije bilo, ili su u međuvremenu dodali vidjevši reakcije nekih od vas u komentarima, jer sada na dnu teksta piše "Tekst jedne mame prenesen je s Foruma Roda". I još me zanima je li u tiskanom izdanju ili u prvim satima na portalu pisalo ime i prezime "novinara", umjesto ovoga što je sada, odnosno "Autor: Portal Jutarnji.hr".

    Pippi, obrati se prvo odvjetniku, provjeri kako bi išlo s privatnom tužbom, a mogla bi se obratiti i Vijeću časti HND-a (doduše, ne znam kakva će konkretna korist biti od njih, ali neka se zatrese).

    Ovo je krajnje nekorektno, bez obzira na ovo (možda posve novo?) navođenje izvora, odnosno foruma Udruge Roda. Priču vaše obitelji si željela podijeliti s nama. Prekrasno je napisana, ali "novinar" koji je želio objaviti priču neke konkretne obitelji mogao je, kao što to ostali novinari i mediji često ovdje čine, pozvati preko udruge zainteresirane da mu se jave. Ne, osoba koja je ovo napravila željela je objaviti baš tvoju priču i bez puno truda, malo je promijenivši, dobiti izvrsno ispričanu prekrasnu priču, a čitan i "jako potresan" tekst. Joooj, još taj senzacionalistički nadnaslov "JAKO POTRESNA PRIČA o posvajanju".

    Molim te, nauči ih "pameti", jer ako mirno pređeš preko ovoga, osoba koja je to napravila, a i njezini kolege, smatrat će da na to imaju pravo. Evo, promatraj to kao čistu pedagogiju.
    Posljednje uređivanje od Shanti : 08.09.2011. at 15:48

  33. #133
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    dodali su naknadno izvor, jućer ga nije bilo, niti je naveden u tiskanom izdanju.

  34. #134
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Dodano je sve danas, ja sam čitala članak jučer na portalu. Nije pisalo niti da je preuzeto s Rode niti da je autor teksta Portal Jutarnji.hr.

  35. #135
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    dodali su naknadno izvor, jućer ga nije bilo, niti je naveden u tiskanom izdanju.
    X
    Ni autor ni ništa drugo nije pisalo.

  36. #136
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj Pippi Longstocking prvotno napisa Vidi poruku
    Nekolicina prijatelja koja nas je prepoznala, javila se danas i rekla kako im je priča lijepa i kako je to super, a ja im objašnjavam da je to krađa i upućujem ih na original na forumu. Jedino to mogu. I da pročitaju moj drugi topc o predrasudama. Osim toga, ovog časa ne vidim što bih drugo mogla poduzeti.
    Pusa mojim forumašicama.
    "Slikaj" članak na portalu, i neka ti netko da kopiju stranice iz tiskanog izdanja. Prijavi POIMENCE novinara/autora, glavnog urednika portala, glavnog urednika rubrike u tiskanom izdanju i glavnog urednika Jutarnjeg lista Hrvatskom novinarskom društvu.
    Znam da to zvuči kao Sizifov posao, ali ja volim misliti da će sve te prijave, koje se evidentiraju i čuvaju, jednom pokvarenim novinarima i njihovim neodgovornim urednicima doći glave.

  37. #137
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Ni autor ni ništa drugo nije pisalo.
    damn, da li itko ima "sliku" kad nije bilo izvora?

  38. #138
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Dodano je sve danas, ja sam čitala članak jučer na portalu. Nije pisalo niti da je preuzeto s Rode niti da je autor teksta Portal Jutarnji.hr.
    To znači da je netko uredniku rekao danas što je novinar napravio. :/

  39. #139
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Nimrod prvotno napisa Vidi poruku
    damn, da li itko ima "sliku" kad nije bilo izvora?
    Ja ne. Možda ima netko tiskano izdanje.

  40. #140
    rima11 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    135

    Početno

    Ja imam jučerašnji Jutarnji, bez slike, bez autora,u "originalu"

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Prije svega,Pippi,čestitke na majčinstvu.

    Svoj put do djeteta opisala si na način da nam je svima zakucalo srce i krenula suza,i zastala knedla u grlu,vaša sreća je opipljiva,stvarna i zrači preko ekrana

    Blago vašoj djevojčici!

    Besramno sam uživala čitajući post,i sve postove nakon njega,i nadam se da ćeš i dalje dijeliti s nama komadiće svoje sreće.

    Ovaj manje lijepi dio priče moram prokomentirati,jer,koliko god da je na neki način dobro da je širi krug čitatelja dobio uvid u sve najljepše i najdivnije osjećaje koje posvajanje sa sobom nosi(a dobro je,o koliko je to dobro s obzirom na puno primitivnih predrasuda koje još vladaju...)-mnogi su vidici prošireni i mnoga srca taknuta,što je krasno

    ...toliko je način na koji je to ostvareno prilično "hrvatski"

    kad sam na ovom forumu napisala svoju priču s poroda,preko pp-a me kontaktirala urednica jednog časopisa,koja me pitala da li bih htjela da se priča objavi u njihovom časopisu.

    tako bi se to u nekakvom normalnom civiliziranom svijetu trebalo raditi,i s obzirom na moje iskustvo,pomislila sam pročitavši tekst u Jutarnjem da su isto,slično,ponudili i tebi

    tim je moje zgražanje bilo veće kad si se očitovala

    jučer sam na fejsu odmah prokomentirala krađu,i baš je jedan čovjek dao interesantan komentar da bi trebala tužiti,jer se radi o plagiranju radi profita

    da sam ja na tvom mjestu,tužila bih.ono ,primjera radi.nema šanse da izgubite.tiskovno izdanje je išlo bez disklejmera,kao i virtualno nekih 20 sati

    novce uvijek možeš dati u neku lijepu svrhu...ne znam,npr,domu iz kojeg ste dobili djetetšce.

    bilo kako bilo,hvala ti još jednom što si mi ispunila srce svojom pričom...i piši dalje,molim te!

  42. #142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Koma, koma! Nadam se da je utuživo i nadam se da ćeš ovo istjerati do kraja.
    Draga Čokolada i dragi moji svi,
    kratak odgovor je - nije utuživo.
    Tako kaže moja odvjetnica, vrlo pametna žena koja se i posavjetovala s kolegama koji se više bave predmetima u svezi s medijima.
    Meni nije nanesena šteta jer je Naša priča već javno objavljena, u drugom mediju, ali jest, i po toj osnovi, koja je kažu mi, najčešći temelj tužbi, nema materijala. S druge strane, danas je u neko doba napisano kako je tekst preuzet s Rodinog foruma pa se to može, kažu, pravdat prethodnim propustom. To što je članak neprimjereno opremljen, tj. s glupim, bombastičnim i neprimjerenim naslovom, može biti stvar rasprave, je li priča potresna (što nikako nije) ili je dirljiva (što mogu prihvatiti). Na kraju je vjerojatno da osoba koja je napisala taj naslov niti ne zna razliku između pojmova dirljiv i potresan, a rečeno mi je da se čak i kod autorizacije tekstova za novine često ne autoriziraju naslovi i podnaslovi pa nam zato i osviću novine s takvim naslovima od kojih se može samo gledati u križ ostatak dana.
    Sve ono što ste mi s pravom ogorčeni ovdje savjetovali, nažalost u sudskom sustavu ne "drži vodu".
    I tako vam je to u ovom našem jadu. Može se uzeti, a da se ne pita. I ispada je to samo tek "nepristojno", al' tko za to mari. Fuj!

    Činjenica jest da je naša priča nama lijepa i dirljiva jer se odnosi na najljepše razdoblje našeg života, ali SVAKA je priča o uspješnom posvajanju lijepa, dirljiva i posebna, a one o neuspješnim su potresne. Također je besmislen naslov, „nakon 700 dana...“ To je toliko melodramatično i moj tekst čini jeftinim da ostajem bez riječi. Mogu reći da smo mrvu čekali cijeli život ili približno dvije godine, potpuno je besmisleno vrijeme od onog časa kad je došla. I nismo mi zvali i zvali svaki tjedan sve centre, tko god je u tome zna da je to i teoretski nemoguće, ja sam u tekstu jasno opisala kako smo zvali i tko je zvao. MM i ja ne mislimo da smo čekali nešto jako osobito dugo i takav stav s pravom može izazvati negodovanje posvajatelja koji čekaju puno duže. Ali, to uopće nije tema naše priče.

    Problem i žalosno je to što je tema naše priče potamnila nama ovdje na forumu, kojima je i namijenjena, pa je time postala NAŠA (priča naše virtualne posvojiteljske zajednice, a ne samo moje obitelji), jednostavno zato jer je ukradena. I to je zbilja fuj. U svojoj želji da napravim nemjerljivo mali (ali ipak postojeći) pomak u senzibilizaciji javnosti, u poboljšanju brige i uopće mara za djecu s neprimjerenom roditeljskom skrbi te odnosu sustava prema posvojiteljima (koji su zadnja "briga" preopterećenim czss) i zabluda i predrasuda o posvajanju u javnosti (koje su goleme) objavila sam priču o nama i našim osjećajima. Pristala bih je objaviti i širem krugu čitatelja pod uvjetom da je objavljena primjereno i s mojim dopuštenjem, a ovako ostavlja gorčinu.
    A još k tome i bespomoćnost da za to dobijem zadovoljštinu.
    Uistinu ne želim niti ugroziti svoju anonimnost, nadam se da će i oni koji su nas prepoznali to poštivati zbog sigurnosti i dobrobiti našeg djeteta i nas.

    Pa je na kraju svega možda pametno pribjeći mirnoj metodi. Javno govorim, gospodo iz JL vi ste lopovi (ovaj masno otisnuti dio slobodno možete prekopirati odavde i objaviti u svojim novinama, imate moje dopuštenje) i nastavit ću se boriti na svoj način da dam potporu svima koji smatraju da je posvojenje prekrasno, strašno i divno istovremeno, kao uostalom biti roditelj na bilo koji način.
    I da je autorsko vlasništvo izjednačeno s drugim oblicima vlasništva.

    I eto mene opet s predugim postom
    Hvala svima na potpori
    Velika pusa

  43. #143

    Početno PS

    Pratim ja vas na forumu (na mahove) cijeli dan, u malim odmorima od nastave, ali sam tek sad stigla odgovoriti.
    Moja se učiteljica nije (na sreću) uzrujala niti najmanje zbog novih okolnosti oko njezine priče i zahtjeva da se nastava potpuno redovito izvodi, bez prekida ili poremećaja, naprave sve zadaće i tek onda se može baviti vanškolskim aktivnostima kao što je forum A mi sve slušamo našu učiteljicu.

    Puno važniji događaj, u našoj školi danas je bio kad je učiteljica demonstrirala tzv. "rodeo u krevetiću", gdje uspjela stajati na svojim nogicama čitavih 8 sekundi bez pridržavanja, prije nego li ju je nemirni divlji krevetić izbacio iz sedla.
    Reakcija prisutnih gledatelja bila je neviđena navijačka euforija

  44. #144
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj Pippi Longstocking prvotno napisa Vidi poruku
    Puno važniji događaj, u našoj školi danas je bio kad je učiteljica demonstrirala tzv. "rodeo u krevetiću", gdje uspjela stajati na svojim nogicama čitavih 8 sekundi bez pridržavanja, prije nego li ju je nemirni divlji krevetić izbacio iz sedla.
    Reakcija prisutnih gledatelja bila je neviđena navijačka euforija


    Žao mi je zbog ovog događaja s jutarnjim (mi imamo s Novim listom loše iskustvo i čuva se taj broj doma već 20tak godina). Malo ima novina i novinara i novinarki kod nas o kojima imam dobro mišljenje. Imala sam kontakt s nekim novinarima koji su pratili IVF laži prilično solidno.
    Inače pratim strani tisak, odabrane novine, i razmažena sam kvalitetnim člancima. Mislim da je dobro što smo sve mi pokazale gađenje prema ovom činu, jer osoba očito prati temu. To što nije u stanju nešto sama napisati nije nikakva iznimka. Ja kad vidim članak koji me zanima o nekoj općenitoj temi na našim portalima, uvijek tražim izvorni članak, jer su to pretežno površni prijevodi, ne navode se autori, a novinar - prevoditelj uopće nije razumio izvorni članak pa i krivo prevede pa članak uopće niti nije razumljiv u našem izdanju.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 09.09.2011. at 05:59

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Mislim da preuzimanje iz drugih medija, bez da se spomene otkud je uzeto, može biti utuživo. Ako i nije oštećena autorica (kolutam očima), svakako jest prvi medij.
    Ako sam dobro shvatila, u tiskanom izdanju nema napomene otkud je tekst ukraden.

    U web-izdanju je dodano tek naknadno, pa je i to prekršaj.

    Ja bih svakako napravila prijavu HND-u jer se radi o neprofesionalnom postupku.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 09.09.2011. at 08:29

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    9

    Početno

    HND je jedna neprofesionalna novinarska organizacija u kojoj su uhljebljeni najveći neradnici hrvatskog novinarstva što svi iz tih krugova jako dobro znaju. Od toga nikakve koristi.
    Mene osobno začuđuje postupak novinarke K. T. Slovi kao vrlo korektna osoba i sigurna sam da ima kontakte na rodama i tim više ne razumijem zašto nije tražila dozvolu. Nadamo se da se to više neće ponoviti.

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Moguće je da K.T. nije direktno sudjelovala u tom dijelu cijele ove drame. Ona je obradila temu, a ovo je kao dodatak temi napravio neki klinac koji tek uči raditi. Ovo je moja pretpostavka, ne znam kako stvarno stoje stvari.

  48. #148
    Gost

    Početno

    Ne mogu vjerovati , ja bi se pokušala obratiti mailom i dječjoj pravobraniteljici , mislim da bi ona najbolje znala reći .
    Znam kad sam god imala nedoumica , uvijek sam se njoj javila i uvijek mi je pomogla .
    Posljednje uređivanje od kbegicsi : 09.09.2011. at 11:48

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Čestitam od srca.. prekrasna priča, zaslužili ste to

    a ovo šta su napravili u jutarnjem je, zbilja, ispod svake kritike... nevjerovatno nisko...

  50. #150
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Učiteljica ti je zakon! Puj puj krevetić s takvim sedlom!!!

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •