Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 243

Tema: kad najranije test?

  1. #101
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    tak sam i ja i bacila opet novce i dobila M malo još pričekaj...

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    hehe jesam, eto dobila mengu, malo oskudniju ali ok ))

  3. #103
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja opet čekam oko 15-tog trebam dobiti pa ćemo vidjeti....

  4. #104
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Drage ženske, pozzz svima nova sam na ovom forumu i čitajući Vaše postove vezane za testove evo potrebe da se javim... Sinoć ja napravih jedan testić koji je nakon sec dobio plusić... tako da ja maximalno vjerujem u njih... ovo je moja druga trudnoća a sa prvom je bila ista stvar test je odma pokazo svoje.....

  5. #105
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    eto čestitam

  6. #106
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    samoJa, čestitam!

  7. #107
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Hvala donna, no nismo baš happy, otišla sam odma juće na pregled i doktor kaže da se ništa ne vidi te da se pribojava vanmaternićne trudnoće, idemo opet u ponedjeljak(((((

  8. #108
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    hvala laura i tebi , no isti odgovor kao i donni(

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Napravila sam test na trudnoću clearblu. Kad sam uzela uzorak urina ne znam koliko je bio koncentriran jer sam se pomokrila pola sata prije toga i još je popodnevni. Pokazao se tako slabi plus da nisam niti sigurna dali je to plus, a sobzirom na vrijeme korištenja urina i na moguću slabu koncentraciju ( stim da sam mokrila prije toga 3 puta) možda je i pozitivan ali nije jaka koncentracija pa je bio tako slabo vidljiv. Nakon vremena koje je prošlo za očitanje nestao je, znači da je moguće da je nešto i bilo, ali jajko jako slabo. Ima li tko iskustva sa ovako slabim rezultatom i da mi javi kako je završilo. Kasni mi 3 dana.

  10. #110
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Anita11, ako možeš, ponovi ujutro s 1. jutarnjim urinom. u principu ako je plus pravi, on neće nestati, koliko god da on tanak bio. meni se na mojim testovima za trudnoću i dan danas vide plusevi, skoro jednakog intenziteta kao i na dan kad su popiškini, a bilo je to prije prije 5,5 godina! kažu da ako 2. crtica nestane ili ona poporečnakoja tvori plus, da je to samo neka evaporacijska linija.
    radije ponovi jer ako ti kasni 3 dana, onda bi taj plus već trebao biti vidljiviji, a ne sjenovit. sretno!
    Posljednje uređivanje od Franny : 12.11.2011. at 00:10

  11. #111
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    anita , ne trebaš uzimat skupe testove, ima neki od 39 kn jednako će ti pokazat. sretno

  12. #112
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    anita , ne trebaš uzimat skupe testove, ima neki od 39 kn jednako će ti pokazat. sretno
    ima ih i za 22kn

  13. #113
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ima ih i za 22kn
    nemoj zezat... damn a ja bacala novce

  14. #114
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    važno da sam ja dala 60 ak kn hahahaha

  15. #115
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moze biti vise od jedne ovulacije u jednom ciklusu, osim unutar otprilike 24 sata. Sve ostalo je nekakav bezvezan mit i bablja prica o tko zna cemu.
    Kod mene se nije pokazalo kao mit nego kao cinjenica.
    Svakih cca 2,5 godine meni se zareda par ciklusa u kojima imam po 2 ovulacije, naravno tada i M ne dolazi na vrijeme nego sa zakasnjenjem.

    14 dana nakon ovulacije umjesto da mi stigne M ja ponovno ovuliram.
    Od 5 trudnoca svih 5 se desilo bas tako, kako se mi znamo zezati - na prepad
    U 2 trudnoce mi je i UZV dokazana ovulacija 2 tjedna prije zaceca (poklopili se redovni pregledi)

  16. #116
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene se nije pokazalo kao mit nego kao cinjenica.
    Svakih cca 2,5 godine meni se zareda par ciklusa u kojima imam po 2 ovulacije, naravno tada i M ne dolazi na vrijeme nego sa zakasnjenjem.

    14 dana nakon ovulacije umjesto da mi stigne M ja ponovno ovuliram.
    Od 5 trudnoca svih 5 se desilo bas tako, kako se mi znamo zezati - na prepad
    U 2 trudnoce mi je i UZV dokazana ovulacija 2 tjedna prije zaceca (poklopili se redovni pregledi)
    Naravno da je moguće, fiziološki dokazano. To sam već pisala. Ali, Kaae mi ne vjeruje.
    Imam doma sina koji je začet 25. dan ciklusa. Nije mogao biti ni prije ni kasnije, nije bilo teorije. Naravno i rođen je 13 dana nakon "službenog" termina.
    Ljudsko tijelo nije stroj. Voli nas zeznuti, nekad pozitivno, nekad bogme i ne.

  17. #117
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    A meni su pak uvijek na UZV tvrdili da mi bebaci zaostaju za 2tj po terminu, bas u svakoj trudnoci, vec su mi na zivce isli.
    Doktori su pa mi nisu vjerovali.
    Zamisli dijete koje je po njihovom racunanju termina rodjeno u 38tj sa 4420gr i 51cm, da ne povjerujes

  18. #118
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne vjerujem jer nisam uspjela pronaci niti jedan izvor s bilo kakvim znanstvenim kredibilitetom, koji to tvrdi. Ukljucujuci i doktore glavom i bradom.

    Poznajem brdo zena koje vec jesu ili ce tek zaceti dvadesetineki dan ciklusa. Jer tad ovuliraju.

  19. #119
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Poznajem brdo zena koje vec jesu ili ce tek zaceti dvadesetineki dan ciklusa. Jer tad ovuliraju.
    evo mene kao dokaz za to. dvaput
    nakon što su mi rekli da imam anovulatorne cikluse. dvaput.

  20. #120
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    za info Osječanki koje kupuju testove ima testova i po 15 kn na Sjenjaku u ljekarni, pokaže plus i taj kao i onaj skupi ako ga treba pokazati (privjereno)

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    plus daju i testovi LaraZg (na forum.hr)
    a 5 kn
    ja kupila nekoliko a bio dovoljan jedan dan nakon kasnjenja, debela plava crta
    a kazu da je turbo osjetljiv (na netu)

  22. #122

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    za info Osječanki koje kupuju testove ima testova i po 15 kn na Sjenjaku u ljekarni, pokaže plus i taj kao i onaj skupi ako ga treba pokazati (privjereno)
    ja dođem u ljekarnu i tražim najjeftiniji test za dokazivanje trudnoće.I platim ga 15-16 kn.Prije sam bacala novce na puuno skuplje testove
    a svejedno i jedni i drugi pokažu crticu
    i na kraju završavaju u smeću.

  23. #123
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja mislim da, kad su začeća u pitanju, sve teorije padaju u vodu. Ja za ovu bebu pojma nemam kako sam ostala trudna. Mislim, znam kako ali nema mi logike nikakve. Čak se i muž jadan zabrinuo i postajao sve više sumnjičav, a srce mu je namjestu bilo tek kad je vidio da beba liči na ostatak ekipe. Nema tu neke računice, svaka žena i svaki ciklus za sebe. Sve je to nekako čudesno i posebno, od začeća do poroda

  24. #124
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Čak se i muž jadan zabrinuo i postajao sve više sumnjičav, a srce mu je namjestu bilo tek kad je vidio da beba liči na ostatak ekipe.


    ja sam svaki put imala pozitivan test vec 8-10 dana nakon ovulacije. dobro, uvijek tocno znam kad mi je ovulacija, a i ciljano smo radili bebu, pa sam iz znatizelje brzo radila test. i odmah plus, je onako slabo, jedva se vidi, ali definitivno plus.

    koristila sam najjeftinije testove od 20 kn jer sam uvjerena da je to sve isto, samo ovi skuplji imaju skuplju ambalazu.

  25. #125
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    uu, Felix, znači već 8. DPO si vidjela plus?? meni je danas 8. DPO i svrbe me prsti, ali se teškom mukom suzdržavam i samu sebe nagovaram da mirujem s tim do 10. DPO-a jer nekak svi forumi i sve stranice prepuručaju oko tog dana se tetsirat (još bolje 12. DPO ili 16.). dok to nisi spomenula, znala sam da se najranije vidio + 9. DPO ... znači, tebi se već i ranije. mi smo isto ciljali i pratila sam O s lh trakicama, tak da znam cca ako je došlo do začeća kad je došlo.. ako ....
    Posljednje uređivanje od Franny : 15.11.2011. at 09:44

  26. #126
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja dobila M ne kužim više ništa...šmrc

  27. #127
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    ja dobila M ne kužim više ništa...šmrc
    Draga Dona, a da se probaš skroz opustiti i ne misliti na to dali češ il ne ostati trudna, možda zvučim nerazumljivo ali eto u kratko moja prva trudnoća---- svim silama sam pokušavala zatrudniti , sve je bilo u redu samnom i sa suprugom koji je isto obavio pregled(onaj muški dio) novaca i novaca sam dala privatniku koji mi je stalno pičio inakcije i sad čepš i sad češ i nikako svaki put bi dobila u dan i tako godinu i po, posvađam se sa suprugom koji me natjera mom giniću u DZ , čovjek mi kaže sve je pet stobom jednostavno se moraš opustiti i ne misliti na to , no da te smirim uzet čemo briseve za koje će nalazi bit gotovi za dva tjedna i onda dođeš. i tako ja isčekivajući nalaze ne razmišljam o trudnoći dođem k njemu TRUDNA... nevjerovatno ali istinito ...nakon svih muka, svih inekcija samo dva tjedna bez razmišljanja i evo danas moje školarke 7 godina...

  28. #128
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pa s prvim djetetom nije bilo ovako.doduše nismo ni razmišljali ovako kao sada nego puno jednostavnije sada kada ponovno idemo na bebicu 6 godina poslije potpuno planski -ništa...možda da uzmem one trakice za ovulaciju pa igramo "na sigurno"? čujem da su cca 250 kn ili? ovaj mjesec smo stvarno maltene svaki drugi dan i opet nismo pogodili dan D

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    donna, samo se opusti i ostat ćeš trudna, vjeruj mi! mi smo prvog klinca složili iz prve, a za drugog se mučimo od ožujka i sad kad sam prošli mjesec rekla da više neću misliti na plodne i neplodne dane i da očito nije još vrijeme za drugu bebu, kad ono menga kasni 4 dana, jučer muž kupio test i naravno pojavile se dvije crte Trudni smo...jupi...nadam se da bude sve ok

  30. #130
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    mi nismo gledali kad je ovulacija ni mjerili temperaturu... svaki dan u akciju i uvatilo se
    nemoj se brinit, bit će kad se budeš najmanje nadala

  31. #131
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Franny, pogledaj malo grafove na FF-u. Ima ih koji prijavljuju plus i sedmi dan. Ne puno, ali nadje se. Iako moram priznati da cesto kad cure stavljaju slike takvih testova, ja ne vidim ama bas nista. No ako covjeka veseli, ajd. (To non stop rade na jednom stranom forumu.)


    Inace, cure, vjerujem da to radite u najboljoj namjeri, ali ponekad je smijesno citati kako mi koji nismo trudni imamo problem s, jel, neopustanjem. (Da ne kazem sa stresom.)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 15.11.2011. at 22:40

  32. #132
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    čestitke !!! ma i ja mişlim isto-samo opušteno pa kad bude

  33. #133
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    a ne, ne, krivo si me shvatila hehehe, nije mi se SAD uvatilo, ja sam svoje dvoje već rodila .
    al hvala svejedno

  34. #134
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    hehehe čestitke svima kojima se uhvatilo pusa

  35. #135
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    tako je i on rekao da me oraspoloži "a čuj moramo sada SVAKI dan a šta se mora nije teško "
    htjela sam samo reci da se kod nas pokazala dobitna metoda svaki drugi dan - kazu plivaci se moraju oporaviti, inace ih je pre malo. (uz onu obaveznu- opusti se i ne razmisljaj). savjet: prikjuci se curama na pdf prije zaceca- ja sam tamo jako puno naucila

  36. #136
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno ...

    Drage moje malo "glupo" pitanje..
    Jučer nam se desila nezgoda puknuo je čuveni Durex, i sad me zanima kad bi mogla znati najranije da sam trudna.Stvar je što 8.12. idem na sklerozaciju vena, i voljela bi do tada znati da je odgodim a opet nebi odgađala ako nisam jer sam čekala 5mj na termin-a ne bi odgodila bez ikakva razloga,jel ikako moguće znati do tada jel sam trudna(ili što prije)...Kada naranije mogu napraviti test,ili vaditi BETU?
    1.dan menge mi je bio 12.11., znači imala sam nezaštičen odnos 16.11. 4. dan menge.Inače menge su mi po 7 dana.. i onda nakon 23 dana ponovo nova menga..A s ovo 2 dječice sam ostala trudna 4. i 5. dan menge..
    Hvala na odgovoru

  37. #137
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu napravila betu oko 30.11, idealno vrijeme za nju
    Sretno

  38. #138
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    hVALA ti puno na odgovoru ... znači trebala bi ići socijalnom ginu da napravim tu pretragu krvi tj uputnicu za bolnicu?ili je svi domovi zdravlja rade, i kad napravim,jel onda moram ponavljati ili se odmah po očitovanju zna da jesam ili nisam trudna...recimo 30 ili 1.12 da radim?

  39. #139
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ruza prvotno napisa Vidi poruku
    hVALA ti puno na odgovoru ... znači trebala bi ići socijalnom ginu da napravim tu pretragu krvi tj uputnicu za bolnicu?ili je svi domovi zdravlja rade, i kad napravim,jel onda moram ponavljati ili se odmah po očitovanju zna da jesam ili nisam trudna...recimo 30 ili 1.12 da radim?
    Odmah se zna, prema tome kolika je beta. U principu, ako nema trudnoće beta je 0, mislim da može biti i neka sitna do 20 (neka me netko ispravi).

  40. #140
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno ----

    ima li neka granična vrijednost od koje se računa da je trudnoća

  41. #141
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Sve vece od 5 je trudnoca

    Sto se pretrage tice mozes od gin. traziti uputnicu a mozes i u privatan labos, oko 100kn je vadjenje bete.
    U oba slucaja nalazi su vecinom isti dan, u nekim labosima najkasnije drugi dan.
    Privatni labosi ti mogu nalaz poslati mailom ili fax-om dok preko uputnice moras ici po nalaz.
    Beta se ponavlja u slucajevima kada se zeli znati da li je sve ok s trudnocom a to se vidi po tome kako se beta dupla
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 17.11.2011. at 20:11

  42. #142
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Odmah se zna, prema tome kolika je beta. U principu, ako nema trudnoće beta je 0, mislim da može biti i neka sitna do 20 (neka me netko ispravi).
    Na nalazu ti pišu referentne vrijednosti, iliti dobivena vrijednost bete kojem tjednu trudnoće odgovara.
    Ponavljam, ako nema treudnoće beta je 0 do 5 (dodatak), može kod biokemijske trudnoće biti neka sitna beta, meni je npr. bila 48, ali to je rijetko, iliti najvjerojatnije će ti biti 0 (nema trudnoće) ili preko 100 (ima trudnoće).
    Posljednje uređivanje od Anemona : 17.11.2011. at 20:11

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mislim da domovi zdravlja ne rade bete ( neka me netko ispravi - možda sad već da ), potrebno je ići u bolnicu ili raditi privatno, u moje vrijeme je pretraga bila 150,00 kuna, nalazi su gotovi za cca 2 sata, u bolnici se čeka duže, ili par sati taj dan ili čak drugi

  44. #144
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    dvoumim se da uoće uzimam taj skupi test za ovulaciju ili da još ovaj mjsec probamo tipa svaki drugi dan danas mi je 6 dan ciklusa...kad krenuti?

  45. #145
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    donna, nemoj uzimati skupe lh trakice. i one jeftinije ti daju jednake rezultate. njuškalo.hr pa pročačkaj. ili preko ebaya, kak smo pričale na topicu lh trakica .
    Citiraj ZO prvotno napisa
    mislim da domovi zdravlja ne rade bete
    tak je, ne rade . ili bolnica ili privat lab. kod mene je beta u privatnom 150 kn.

  46. #146
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    kaj bi ja onda sutra mogla napraviti test ili je još prerano?? test krvi je ista fora kao i testić u ordinaciji ili da još pričekam=?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    najsigurnije je da napraviš test iz krvi, odnosno izvadiš beta hcg hormon jer tu nema greške, a želiš biti 100% sigurna da nisi trudna
    testova ima svakakvih i uvijek postoji mogućnost da se možda ne detektira tako rana trudnoća

  48. #148
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno ..

    Hvala ti..
    Jel prerano raditi test iz krvi s obzirom da sam 12.11.imala mengu tj 1.dan a 16.11 nezaštićeni odnos?jel prerano napraviti test ovaj tjedan?...joj koliko sam luda od brige

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nije prerano, možeš napraviti betu

  50. #150
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Drage ženske, podjelila sam s vama radost plusića na testu , no nažalost moja turdnoća se u petak u 8 tj. prekida jer se plod poslje 6 tj nije nastavio razvijati, tužna i puna boli, sve vas pozdravljam i želim svima sreću koje očekujete plusić ! Sretno svima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •