Stranica 2 od 13 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 613

Tema: Moje iskustvo placentofagije

  1. #51
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne bi trebalo smrditi. bit ce standardni proces truljenja valjda, crvi i to. mislim da treba staviti zemlju, pa posteljicu, pa opet zemlju (deblji sloj) i onda biljku.

    nemam ni ja vrt, mi smo nase zakopali ispred zgrade, na pojasu koji je od zgrade a ne javni.

  2. #52
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    meni je bilo bezveze da moj organ zavrsi u spalionici medicinskog otpada pa sam ih lijepo zamolila da mi spreme za doma. I evo je sad doma .Pojest je necu, to mi je bljak. Htjela bi je staviti u teglu sa zemljom i zasadit u tegli ruzu, sve to na balkonu. Ali me frka da ce smrdit kad zatopli. Sto vi mislite? ( da sad ne otvaram drugu temu)
    Rodila si u RH?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Mislim da cu je prvo ostaviti zatrpanu u tegli neko vrijeme i onda u tu zemlju posadit ruzu. Samo se nadam da mi ruza nece propast, kao vecina cvijeca sto meni dodje u ruke.
    I za one kojima ovo mozda posluzi za inspiraciju; Posteljica je meni bila grozna za vidjeti. Cak sam zamolila babicu da je odnese, iako se ona potrudila da mi objasni koji je dio bio do bebe, a koji do mene i jos svasta nesto. Ja to poslije poroda uopce nisam htjela slusat(vise me zanimala beba), a ni gledat .Inace ni krv ne volim vadit. nisam rodila u hrv.

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,209

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    meni je bilo bezveze da moj organ zavrsi u spalionici medicinskog otpada pa sam ih lijepo zamolila da mi spreme za doma. I evo je sad doma .Pojest je necu, to mi je bljak. Htjela bi je staviti u teglu sa zemljom i zasadit u tegli ruzu, sve to na balkonu. Ali me frka da ce smrdit kad zatopli. Sto vi mislite? ( da sad ne otvaram drugu temu)
    Smrdit će i prije nego zatopli. Tegla je premala za zakopati oko 800g mesa. Jedino ako imaš jaaaakooo veliku vazu...

  5. #55
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,209

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam htjela zasaditi stabalce, ali na zalost nemam nikakav vrt da to ucinim...
    A bonsai? Može i u najmanji prostor, a imaš stablo.

    Bez posteljice ispod, naravno, eventualno komadić od oko 3-5 mm
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 15.04.2012. at 22:56

  6. #56
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    smatram sebe liberalnom osobom, ali moram reći da mi je ovo degutantno, čak i kanibalistički u neku ruku.
    nasuprot tome, čin "sađenja" posteljice pod neko novo drvo mi je lep i smislen.
    ipak, moram postaviti dva tehnička pitanja. kako to da je autorka posta dobila posteljicu? i kada već tako i toliko ističe benefite jedenja iste, kako to da nije informisana da je posteljica najveći organ koji produkuje progesteron tokom trudnoće? ne znam, neka mi odgovori neko ko je bolje informisan. nije li loše za organizam uneti u sebe progesteronsku "bombu"?
    i još nešto - životinje u prirodi, osim da skriju tragove, jedu ovaj organ i da, nemoćne posle okota, dođu do malo proteina. da li je to nama ženama nužno u ovo civilizacijsko doba? pozdravljam povratak prirodnom porodu, ali ovo je, po mom mišljenju, ipak preterano. da i ne govorim što autorke nema "ni od korova". da je stvarno zainteresovana za promociju svog stava, ostala bi u diskusiji...

  7. #57
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Meni je ovo čista obijest. Nema se pametnijeg posla.

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znas Ifigenija, ovaj tvoj post mi je bas antipatican. Koliko si ti samo tema otvorila za koje se moglo reci da su, khm, svakakve, pa uglavnom dobijes pristojne odgovore i komentare.

    Svimbalo, pa, da, zasto ne bi doveli temu do apsurda? Zasto su komentari s visoka bolji od sprdanja sa samim sobom? Zasto ovo ne bi zavrsilo receptom za bolonjez umjesto zajedljivim komentarima?

    Meni je tema zanimljiva. Nejedenje posteljice nije posljedica nase evolucije, nego civilizacije i meni bi bilo zanimljivo saznati kad i zasto su ljudi prestali jesti posteljicu.

  9. #59
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    i meni je tema zanimljiva.
    setila sam se još jedne pojedinosti - svojevremeno, na kursu za rukovanje biloškim hazardom koji smo pohađali svi na poslu, bilo je reči o pažljivom tretiranju i uništavanju otpada biološke prirode - krvi, ćelijskih linija, tumora, amputiranih delova tela, pa i posteljica. ako i nisu kontaminirani prirodom bolesti ili stanja, oni za vrlo kratko vreme na sobnoj temperaturi postaju predmet truljenja i na sebi razvijaju ne baš korisne bakterije. zato se i čudim da je postavljačica teme tako nonšalantno iznela posteljicu iz porodilišta.
    sa drge strane, sećam se da su se, u vreme dok sam išla na praksu u medicinskoj školi, posteljice u porodilištu čuvale u zamrzivaču i, pričalo se, distribuirale zemunskoj "daliji" za proizvodnju krema. da li se zna kakva je sada procedura?

  10. #60
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Jucer sam bas sa svojim ukucanima komentirala ovu temu i baka od 80 godina mi spomene da su nekad koristili na poslu kremu od posteljice za jako ostecenu kozu ruku. Prvo sam mislila da je nesto pobrkala, al kad se i ti Vishnja sjecas, onda je sigurno tako bilo.

  11. #61
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Nikome nije palo da posteljica prolazi kroz porodni kanal, u kojem tijekom porod dolazi do kontakta s mokraćom, sa stolicom, koliko žena je imalo mekonijsku vodu, a sve to na temperaturi idealnoj za razvoj bakterija?

  12. #62
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku

    Nejedenje posteljice nije posljedica nase evolucije, nego civilizacije i meni bi bilo zanimljivo saznati kad i zasto su ljudi prestali jesti posteljicu.

    kako znaš da nije posljedica evolucije nego civilizacije?

    ne bih ja rekla da je tako. evo ti npr visina ljudi, koliko su danas ljudi viši nego prije 100-200 godina? dakle, i u tom kratkom periodu, ljudska vrsta se itekako mijenja. a ljudi su prestali jesti posteljicu sigurno i prije.

    vjerojatno još u prapovijesti, kad im više više bilo nužno za preživljavanje. fakat ne vjerujem da je posteljica neka zdrava hrana. evo, ovo što i visnja kaže - to malo proteina je nekad bilo možda nužno za ženu koja je rodila. al toliko progesterona odjednom pojesti - kako može biti zdravo?

  13. #63
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ala sam se mogla najesti, 2 posteljice to go, odjednom, bez straha od prolaska kroz porodjajne kanale jer sam bila na cr.
    Salu na stranu, i dalje to smatram kanibalistickim cinom, i cisto sumnjam da je zacetnica teme ucinila ista od toga.. Trolletina na entu.
    Valjda je citala o tomu cruisu i onoj njegovoj posteljicopapalici.

  14. #64
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kako znaš da nije posljedica evolucije nego civilizacije?
    Zato sto mislim (nešto sam nekad čitala o tome, ali mi je uglavnom izvjetrilo) da se u nekim dijelovima svijeta i danas konzumira. Pa sam tako zakljucila da to nije evolucija nego civilizacija.

    Visnja, mislim da se posteljica svugdje masovno koristila u kozmeticke svrhe dokle god nisu uspjeli proizvesti umjetne hormone, tada se ta potreba izgubila i vjerojatno se danas posteljica tretira kao medicinski otpad.

  15. #65
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ifigenija, otkud ti ideja da u porodjajnom kanalu ima mokrace i izmeta?

    Ne zelim zapravo silazit s teme, pitanje je vise retoricko, ali me zanima koliko vas zna kako se kolju npr. pilići i koliko tu dodje do "prljanja" pa svejedno poslije te oprane pilice spremite za rucak i ne mislite dvaput o tome.

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,209

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ala sam se mogla najesti, 2 posteljice to go, odjednom, bez straha od prolaska kroz porodjajne kanale jer sam bila na cr.
    Salu na stranu, i dalje to smatram kanibalistickim cinom, i cisto sumnjam da je zacetnica teme ucinila ista od toga.. Trolletina na entu.
    Valjda je citala o tomu cruisu i onoj njegovoj posteljicopapalici.
    Pinky, 2 sterilne posteljice!! Svaka čast, ti si itekako privilegirana-i onda to ne iskoristiti, bila to evolucijska ili civilizacijska tekovina

    Naravno da je tema otvorena da bi se sve mi skupa dobro zabavile. Pa, ne može to biti ozbiljno.
    Previše je prepreka da bi se sirova posteljica mogla samo tako šejkati. Previše mogućih negativnih posljedica.

    Ali, filozofirati se itekako može. I zabavljati, bez zajedljivosti.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 16.04.2012. at 09:46

  17. #67
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Nikome nije palo da posteljica prolazi kroz porodni kanal, u kojem tijekom porod dolazi do kontakta s mokraćom, sa stolicom, koliko žena je imalo mekonijsku vodu, a sve to na temperaturi idealnoj za razvoj bakterija?
    Je li tebi palo napamet da se domaće kobase pune u crijeva životinje?

  18. #68
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo, sad je i meni žao što je ova hojruk vjerojatno trol.
    kad je već sve to pomno proučila, mogli smo razriješiti te dileme.
    jer je evidentno da, počevši od najpoznatijeg primjera toma cruisa, postoje ljudi koji jedu posteljicu.

    a postoje i dijelovi svijeta gdje ljudi jedu ljude, ne? ali s najčešćim razlogom - vjerske prirode, preuzimanje svojstava, snage... ili - gladi, npr oni na andama, nakon avionske nesreće. ili - poremećenog uma - npr. serijski ubojice.

  19. #69
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Beti, sirova posteljica se bez problema šejka. Moras imat oštar noz da ju mozes rastrančirati, i to je to.

    Opet su skrenut s teme, medjutim, kad jedete sirovo meso, nasoljeno, nadimljeno i osušeno, onda vam sigurno ne padaju napamet nikakvi gnjusni detalji oko istog. Zasto mislite da se isti principi odrzavanja i konzerviranja ne odnose i na posteljicu. NIste nikad culi za dobro odstajalo meso u francuskim receptima? Onaj kuhar Stefan nesto, onaj Francuz iz jednog od kuharskih emisija se cijelu emisiju zalio kako se mi hvalimo dobrim mesom, a zapravo nit imamo govedine, nit je doooobro odstajala...

    I šta niste nikad culi za "lotus birth"?

  20. #70
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cvijeto, zasto mislis da je Hojruk trol?

  21. #71
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tebi palo napamet da se domaće kobase pune u crijeva životinje?
    Hahahahaha, pa da, nefi fiiiiniiii slavonski kulencic dooomaci, sve domace od bioekodinamičke svinje koja je jela isto sto i njen gazda.

  22. #72
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a šta ja znam, valjda zato što se ne javlja. jer je napisala da je sve to oko posteljice jako dobro proučila, a nema pojma, pa ne može dublje ulaziti u diskusiju.

  23. #73
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja skroz kužim da je jedenje posteljice odbojno (meni se isto diže želudac), bio čisto fizički bilo kulturološki ili filozofski, ali stvarno ne treba higijenu i sanitarne uvjete u to miješat. To je za posteljicu isto kao i za bilo kakvu hranu životinjskog porijekla.
    Inače, otvorena sam za nova saznanja, samo si ne smijem previše slikovito predočavati samu radnju

  24. #74
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja skroz kužim da je jedenje posteljice odbojno (meni se isto diže želudac), :
    eto, najbolji dokaz da je nejedenje posteljice posljedica evolucije su - borovnice

  25. #75
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,209

    Početno

    Posteljica je više izgleda sluznice, a ne mesa. Ona nema mišiće, a ono što mi zovemo mesom su mišići.

    Posteljca je poput velike školjke, mislim onog iznutra školjke. Ljigavo, hladetinasto.

    Teško za konzervirati i sačuvati bez zamrzavanja dulje od, otprilike, 2-3 sata.

    Ne može se uspoređivati priprema mesa i školjaka, pa tako ni mesa i placente...

    I ne znam što je lotus birth, lotus je položaj u jogi, ili cvijet, birth znam, pa sad idem guglat što su zajedno.

  26. #76
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja skroz kužim da je jedenje posteljice odbojno (meni se isto diže želudac), bio čisto fizički bilo kulturološki ili filozofski, ali stvarno ne treba higijenu i sanitarne uvjete u to miješat. To je za posteljicu isto kao i za bilo kakvu hranu životinjskog porijekla.
    Inače, otvorena sam za nova saznanja, samo si ne smijem previše slikovito predočavati samu radnju
    Skroz potpisujem.
    I meni je ideja odbojna, ali sam svejedno imala šumsko voće i sok od cikle u frižideru kad sam radjala. Šejk od sirove posteljice je prva i vrlo efikasna pomoć u slučaju pojačanog krvarenja nakon poroda. I popila bih da je trebalo. Sva sreća pa sam se i bez toga osjecala kao da sam osvojila Mt. Everest.

  27. #77
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma to je ista fora ko ono kad su se svi snebivali oko sladoleda od majcina mlijeka a kravlje/kozje/magarece.. se pije bez da trepnes. cak se i mamu koja bi evenutalno dojila tudu bebu (a i onu koja bi dozvolila da njeno dijete sisa tudju sisu) gleda ispod oka. to je nama nasa borba dala , sve nase nam se gadi a od drugih zivotinja skoro nekriticki prozdiremo sve dijelove tijela, i konzumiramo izlucevine bez da dvaput razmislimo

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,209

    Početno

    Proguglala i ostala prilično paf!

    Sušenje posteljice na toplom zraku ili buri. Jadna beba...

    edit-meni se sve iznutrice gade, i školjke i još toga, tako da ..
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 16.04.2012. at 10:10

  29. #79
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sušenje pršuta na dimu i buri. Jadna ti, ja, prase???

    I onda se taj pršut još i pojede, za razliku od posteljice iz lotusa.

  30. #80
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    smatram sebe liberalnom osobom, ali moram reći da mi je ovo degutantno, čak i kanibalistički u neku ruku.
    nasuprot tome, čin "sađenja" posteljice pod neko novo drvo mi je lep i smislen.
    ipak, moram postaviti dva tehnička pitanja. kako to da je autorka posta dobila posteljicu? i kada već tako i toliko ističe benefite jedenja iste, kako to da nije informisana da je posteljica najveći organ koji produkuje progesteron tokom trudnoće? ne znam, neka mi odgovori neko ko je bolje informisan. nije li loše za organizam uneti u sebe progesteronsku "bombu"?
    i još nešto - životinje u prirodi, osim da skriju tragove, jedu ovaj organ i da, nemoćne posle okota, dođu do malo proteina. da li je to nama ženama nužno u ovo civilizacijsko doba? pozdravljam povratak prirodnom porodu, ali ovo je, po mom mišljenju, ipak preterano. da i ne govorim što autorke nema "ni od korova". da je stvarno zainteresovana za promociju svog stava, ostala bi u diskusiji...
    Slažem se, pogotovo s boldanim, i ne razumijem kako možete uspoređivati životinjsko meso/konzumiranje istog s ljudskim? Kao što ne bih jela ljudsku jetru, bubrege ili bilo koji drugi organ, tako mi je nezamislivo jedenje posteljice, ne vidim nikakvu razliku. A i usporedbe sa životinjskim postupcima su mi isto potpuno promašene, neke životinje pojedu i svoje mlade nakon okota, stvarno ne vidim smisla u svemu ovome. Bolesno.

  31. #81
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku

    I onda se taj pršut još i pojede, za razliku od posteljice iz lotusa.
    marta, koja je razlika po tebi jedenja posteljice i nekog drugog ljudskog organa?

  32. #82
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    to je nama nasa borba dala , sve nase nam se gadi a od drugih zivotinja skoro nekriticki prozdiremo sve dijelove tijela, i konzumiramo izlucevine bez da dvaput razmislimo
    ovo sam htjela citirati.

    zašto lavovi ne jedu lavove? nego antilope

  33. #83
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Posteljica se moze konzumirati nakon poroda u svrhu brzeg oporavka od istog, kao sto ju je autorica ovog topica i konzumirala, napisala je da je izgubila puno krvi... To je jedini smisao i svrha koju ja vidim. Moze se osusiti i napraviti pripravak, kao tinktura, koja zbog te hrpe hormona ima neko djelovanje koje ja nisam proucila jer nemam namjeru pripremat nista od nje.
    Ja tu stvarno ne vidim kanibalizam ni u tragovima, uopce to tako ne mogu dozivjeti.
    Ali mi je jako zanimljivo kad se sumnja u mogucnost pripreme icega od posteljice sto bi se moglo komzumirati, a da bude sanitarno ispravno. Nije vazno kako se netko sojeca u vezi toga. Mislim, ni aj se ne osjecam bas odusevljeno s idejom konzumacije posteljice, baaaa.

  34. #84
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lavovi jedu antilope jer su antilope biljojedi, a jedenje biljojeda je nacin da si osiguraju vitamine i vlakna.
    Posljednje uređivanje od marta : 16.04.2012. at 10:28

  35. #85
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I zaboravila sam napisati da lavovi prvo pojednu iznutrice da im se ne pokvare, pa tek onda krenu na mišiće. Meksi su kad odstoje.

  36. #86
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se, pogotovo s boldanim, i ne razumijem kako možete uspoređivati životinjsko meso/konzumiranje istog s ljudskim? Kao što ne bih jela ljudsku jetru, bubrege ili bilo koji drugi organ, tako mi je nezamislivo jedenje posteljice, ne vidim nikakvu razliku. A i usporedbe sa životinjskim postupcima su mi isto potpuno promašene, neke životinje pojedu i svoje mlade nakon okota, stvarno ne vidim smisla u svemu ovome. Bolesno.
    slažem se s oboje

    usporedba sušene posteljice i pršuta je totalno promašena
    posteljica je dio ljudskog tijela
    i kao takva apsolutno neprihvatljiva za jesti
    to je (auto)kanibalizam
    osim što je apsolutno degutantno
    što je slijedeće
    toćanje kruha u menstrualnu krv
    jer i ona je puna željeza

    životlnjska crijeva se (nadam se) dobro operu prije nego se rade kobasice

    a to da neke životinje jedu svoje mlade (ne ribe, nego i neki sisavci) sam htjela odmah napisati, pa mi je bilo preodvratno, zato onaj . post
    ali ako idem u krajnosti i ugledavamo se na životinje, da li će to nekome biti slijedeći stupanj u procesu povratka prirodi


    ja ne mislim da je pokretačica teme trol
    a ne javlja se jer vjerovatno nema ništa više reći na tu temu
    iznjela je svoje iskustvo
    i mislim da joj je to bio cilj
    i čak vjerujem da je to napravila sa dobrom namjerom da oni koji razmišljaju o tom činu pročitaju nečiju priču

  37. #87
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja tu stvarno ne vidim kanibalizam ni u tragovima, uopce to tako ne mogu dozivjeti.
    A ja ovo uopće ne mogu shvatiti. Kanibalizam je konzumiranje mesa iste vrste. Posteljica je dio ljudskog mesa. Konzumiranje posteljice je čin konzumacije ljudskog mesa.

  38. #88
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    AV, usporedbu susenja pršuta i posteljica nisam navela radi izjednacavanja cina konzumiranja jednog i drugog nego zbog stalnog skretanja u higijenu i sanitrnu ispravnost.
    Da pojasnim, zasto je higijenski ispravno susiti pršut na toplom zraku, dimu i buri, pa ga onda konzumirati, a nije higijenski isto tako osušiti i usoliti posteljicu koju se uopce nece konzumirati? Zasto je takav pršut fini, a dijete koje ima osušenu posteljicu jadno?

  39. #89
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    n.grace, definicija uopce nije upitna, samo se ne slaze s mojim dozivljajem.

  40. #90
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Na stranu higijensko i nehigijensko, tema je konzumiranje posteljice nakon poroda.
    A kako je moguće slagati se s definicijom, a da pritom doživljaj izostaje, mi isto nije jasno. Ali nije ni važno.

  41. #91
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj komentar je doduse vise isao u smislu mlijeka, ali ne slazem se ni s "apsolutnim" u postu a70v, nema mi tu apsolutnog, neke zene u nekim kulturama jedu posteljicu, neke ne, ne vidim tu nista previse neprihvatljivo ni degutantno. istina da ju ja ne bi pojela "zivu", ali ne vidim problem u tome da je neka druga negdje jede, ni potrebu isticanja da je to apsolutno ovo i ono, isto ko sto mi je totalni visak ono pinkyno o ibermajkama

  42. #92
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    gdje žene jedu posteljicu?

  43. #93
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa evo ovdje, na forumu

  44. #94
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranu higijensko i nehigijensko
    Tako je. A da bih pojasnila da nije stvar u higijeni i nehigijeni, ponudila sam za usporedbu ispiranje crijeva. A marta sušenje pršuta. Samo u svrhu pojašnjavanja da sanitarna ispravnost nije tema ni argument. Ne znam kako se to nije shvatilo, rekla bih da je savršeno eksplicitno napisano.

  45. #95
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Opet se slažem s martom. Meni je odvratno, ali ne vidim objektivnog razloga zašto nekom drugom ne bi bilo prihvatljivo. Ne vidim nikakve objektivne štete, stvarno ne vidim.

  46. #96
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo ovdje, na forumu


    a osim toga
    u kojim kulturama se jede posteljica?

  47. #97
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne znam, citala sam nesto ali ne znam precizno. vis mogla bi ponovo malo istraziti. a mozda i hojruk zna ak se ikad ponovo javi

  48. #98
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Koji je argument da se negdje nešto radi? Pa žene obrezuju, jedu jedni druge, buše si glave, bruse zube da izgledaju kao tigrovi, spaljuju i žrtvuju djevice.
    Po kom kriteriju se iz mnoštva čudnovatih praksi biraju cool?
    Čini se - da je čudno i uvrnuto, ali da nije kažnjivo po zakonima RH? Pa onda nije ozbiljno narušavanje ljudskih prava - nego samo glupavo?

  49. #99
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    nisam niti ja oduševljena jedenjem posteljice...al ostavila sam otvorenu i tu mogućnost...ako bi bila baš potrebna..
    nije bila..
    kad su u pitanju takve neke stvari koje su meni nepojmljive...a donose neke dobrobiti i apsolutno nikakvu štetu...uvijek mislim da mi se pogled suzio...
    što zbog kulturološkog nasljeđa, što..
    al jedenje posteljice ne izaziva u meni zgražanje...
    mislim da ja to ne bi mogla...ali tko može...neka...
    meni je i ideja lotus birtha komplicirana...al privlačna i isto ne izaziva zgražanje...
    mada ja ne bi..

    moji sentimenti prema posteljici su se pokazali kad ju je trebalo zbrinuti...
    totalno i je bilo nezamislivo baciti je u smeće...i tretirati je samo kao otpad..

  50. #100
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    AV, zene ne jedu posteljicu nakon poroda da bi se nahranile kako to rade zivotinje, ali se posteljica oduvijek koristila u medicinske i magične svrhe. Nadam se da se necete sad uhvatiti te magije jer je tu riječ samo o pripisivanju magicnih svojstava posteljici, sto nema zapravo veze s konzumacijom iste.
    U kineskoj tradicionalnoj medicini, koja je btw. medicina koju koristi najvise ljudi na svijetu postoje lijekovi pripremljeni od posteljice. Znaci konzumira se u svrhu lijecenja.
    Zasto je prihvatljivo npr. uzeti transfuziju, a nije prihvatljivo pojest posteljicu ako je rezultat isti? Jer uglavnom se konzumacija i vrti oko prejakog krvarenja i vraćanja snage zeni nakon poroda. Mislim, mozes ti vraćat snagu govedjom juhom danima, ili mozes mrknit šejk borovnica-posteljica, pa si fit na brzaka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •