Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: inozemstvo

  1. #1
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno inozemstvo

    kako se kod rastavljenih roditelja rjesava pitanje odlaska u inozemstvo sa djecom.
    npr. majka ima starateljstvo nad djecom, a ja bi htio, recimo, odvesti djecu u shoping u graz.
    Moram li imati neku pismenu potvrdu koju moram pokazati na granici ili tako nesto.
    Mislim, kako se sprecava da roditelj jednostavno otme djecu i ode.

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ne bih znala, ali je ege isao s tatom na skijanje bez ikakve dodatne sare, imaju isto prezime i tko zna da smo rastavljeni? ...i vratio ga je :D

  3. #3
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ne bih znala, ali je ege isao s tatom na skijanje bez ikakve dodatne sare, imaju isto prezime i tko zna da smo rastavljeni? ...i vratio ga je :D

  4. #4
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    pa ne bi valjda ostao na skijanju i kad se snijeg otopi, bilo bi im malo cudno onako po bljuzgi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Tena kad je išla sa bakom morala je imati moju izjavu da sam suglasna ovjerenu kod javnog bilježnika.Možda ti je najsigurnije nazvati graničnu policiju i pitati

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mislim da u ni jednom dokumentu ne pise da ste rastavljeni
    i mislim da sve ovisi o tome koliko roditelji vjeruju jedno drugom
    mozda bi doslo do problema da putujes preko oceana ili na neku ful cudnu destinaciju, al mislim da ovak do graza ne trebas nikakav papir

    da sam rastavljena i da recimo mislim da ce moj bivsi muz otet djecu i nikad ih ne vratit, ne bi mu ih nikad ni dala

    ovak, ak smo obadva normalni, ne vidim u cemu je problem

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb-zapad
    Postovi
    11

    Početno

    ma nema nikakvih problema i to iz razloga što putovnicu za dijete ima mama (ako je dijete s njom), ako ti ona da putovnicu - znači i da je suglasna. A sad krađa putovnice i sl... već ulazi u druge sfere i onda mama prijavljuje i na granici te zaustavlja policija....
    Samo izdavanje putovnice - ako je dijete s mamom - nemože tata dignut putovnicu - to je tako prpisano...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno Re: inozemstvo

    Citiraj Inquirer prvotno napisa
    kako se kod rastavljenih roditelja rjesava pitanje odlaska u inozemstvo sa djecom.
    npr. majka ima starateljstvo nad djecom, a ja bi htio, recimo, odvesti djecu u shoping u graz.
    Moram li imati neku pismenu potvrdu koju moram pokazati na granici ili tako nesto.
    Mislim, kako se sprecava da roditelj jednostavno otme djecu i ode.
    moja seka je vodila moju curicu u njemačku kad je ona imala 2 godine.ja sam napisla izjavu koju sam ovjerila kod javnog bilježnika,al ju niko nigdje nije ništa tražio.
    a nažalost spriječit se nemože da netko otme dijete, osim da tom nekom opće zabraniš da dijete odvede preko grane.a u slučaju kad postoji odluka suda da jedan roditelj ima skrbništvo, a drugi ga otme, u tom slučaju ga se odma može kazneno gonit,interpol i sve kaj ide uz to

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •