Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 82

Tema: Broj djece i koliko teta

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno Broj djece i koliko teta

    Dake zanima me dali je zakonom propisano koliko djece smije maksimalno biti u jaslica i na koliko teta.
    Dakle kod nas je 26-tero djece i jedna odnosno dvije tete.
    Iskreno mislim da je to puno previše i da je to kaos.
    Jučer smo imali roditeljski i baš vele da njima treba samo 1 vremena da ih sve premotaju prije spavanja, da im treba oko 30 minuta da se obuku za van.
    Ja ne znam to mora da je živi kaos

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    24 na 2 tete, jaslice, dob djece od 14mj do 2.5g.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    e pa strašno, zar ne?

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    30 djece, tete se preklapaju vrlo kratko, dakle uglavnom je jedna. dob 4-5 g.

  5. #5
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    36-dob 5-6

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    U odgojno-obrazovnu skupinu djece u redovitom programu u dobi:
    – od navršenih šest do navršenih 12 mjeseci može se uključiti najviše 5 djece,
    – od 13 do 18 mjeseci može se uključiti najviše 8 djece,
    – od 19 do 24 mjeseca može se uključiti najviše 12 djece,
    – u trećoj godini može se uključiti najviše 14 djece,
    – u četvrtoj godini može se uključiti najviše 18 djece,
    – u petoj godini može se uključiti najviše 20 djece,
    – u šestoj godini može se uključiti najviše 23 djece,
    – u sedmoj godini do polaska u školu može
    se uključiti najviše 25 djece.
    i još

    Broj odgojitelja po odgojno-obrazovnoj skupini s obzirom na trajanje programa tijekom dana je za:
    – 3 sata – jedan odgojitelj s polovicom radnog vremena,
    – 4 do 6 sati – jedan odgojitelj s punim radnim vremenom,
    – 7 do 10 sati – dva odgojitelja s punim radnim vremenom.
    Ovo citirano trebalo je biti ostvareno do kraja 2011. godine, ali čini mi se da je taj rok pomaknut na kraj 2013.

    Inače, sve imaš ovdje http://www.azoo.hr/index.php?option=...sti&Itemid=101

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    25 djece, mladja vrtićka skupina
    2 tete koje se poklapaju u doba ručka, dakle uglavnom jedna
    Medjutim, ja nikad ne vidim tu silnu brojku djece, ni na adaptaciji kad smo dolazile i odlazile u razna vremena, ni sad ujutro ni popodne, nikad, ali baš nikad ih nije bilo toliko.
    Jasno mi je da su neki možda bolesni ali od prvog dana njih nije bilo više od 15-16 u grupi, (sad ih je pak desetak kad su krenule viroze), a na papiru stoje zapisana imena njih 25. Ima li i kod vas takve "fantomske" djece (makar znam da više nema čuvanja mjesta)?

  8. #8
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    malac je u jaslicama (dob 1-2 godine) upisano ih je 19 (do sada ih je najviše bilo 15)
    (postoji još jedna mlađa jaslička sa istom situacijom kao i kod mojeg I)

    kćer je u predškolcima (dob 5-6 godina) upisano ih je 30

    u obje grupe su po dvije tete

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    enela, to što si citirala trebalo je biti onu čemu čemu se teži, u međuvremenu je odredba, mislim, promijenjena pa u grupe mogu trpati do 30 i nešto djece. Isto kao i u školske razrede, a sve zbog manjka kapaciteta i ušteda.

  10. #10
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    26, dob 4-5, 2 tete i djeca redovito dolaze, lani ih je bilo 24

  11. #11
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Ma da, velim da je rok pomaknut, do kraja 2013. I ne znam koje su sad važeće granične vrijednosti.

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    25-ero djece, 2 tete, dob 4-5 god.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    24 klinaca 2 tete 16-27 mjeseci.

  14. #14
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    iskreno ovo je koma
    Kad je moj mali krenuo u jaslice prije nekih 5-6 godina bilo ih je u grupi upisanoh 18 sa tim da mislim 2 skoro pa nikad nije dolazilo i onda naravno se to malo smanji tako da ih je bilo obično od 10-13, naravno kad su bili mali

  15. #15
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Kod nas na papiru 22 djeteta od 2 do 3,5 godine, dolazi ih 18. Dvije tete koje se preklapaju od 10 do 13h. Meni je to isto puno jer radim u školi i znam što je 20 šeatogodišnjaka, a ne mogu zamisliti kako je raditi s isto toliko trogodišnjaka!

  16. #16
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Kod mlađe u jaslicama su 2 tete (odnosno 1 po smjeni) na njih 26, a kod starije u grupi 3-5 g. isto 2 tete na njih 25. Da je premalo - je.

  17. #17
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Mlađa vrtićka skupina - dob 3-4 godine.
    Dvije tete koje se preklapaju na par sati,
    inače jedna - 29 djece
    (27 stalnih - ne znam gdje nestadoše onih dvoje s popisa).
    K a t a s t r o f a!

  18. #18
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja ovo čitam i ne vjerujem 26 djece u jaslicama to je van svake pameti a i propisa, inače je gornja granica za jaslice 16!
    I sve to radi nedostatka kapaciteta???
    A u vrtiću u mješovitim skupinama 24 djece.
    Ovo je stvarno prestrašno kako sve to prolazi

  19. #19
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ovo čitam i ne vjerujem 26 djece u jaslicama to je van svake pameti a i propisa, inače je gornja granica za jaslice 16!
    I sve to radi nedostatka kapaciteta???
    A u vrtiću u mješovitim skupinama 24 djece.
    Ovo je stvarno prestrašno kako sve to prolazi
    pa sad ti reci, iskreno ja ne znam di će strpati sve krevete za spavanje kad će biti svi, valjda na hodnik kao i u bolnicama

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    enela, to što si citirala trebalo je biti onu čemu čemu se teži, u međuvremenu je odredba, mislim, promijenjena pa u grupe mogu trpati do 30 i nešto djece. Isto kao i u školske razrede, a sve zbog manjka kapaciteta i ušteda.
    Mene jako zanima gdje ovo piše, jer i nama je ravnateljica rekla da je po pravilniku do 36-ero djece i da možemo biti sretni što ih ima upisanih samo 32.
    Svi se pozivaju da to negdje piše, nitko ne daje konkretnu informaciju, a jedino što ja nalazim je Pedagoški standard (naveden na Zagreb.hr. kao jedan od zakona o predškolskom odgoju). Tamo su brojevi puno niži od navedenog, broj 36 stvarno nisam nigdje vidjela napismeno.
    Ako netko zna odakle potječe br. 36, molim objasnite nam.

  21. #21
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    pa sad ti reci, iskreno ja ne znam di će strpati sve krevete za spavanje kad će biti svi, valjda na hodnik kao i u bolnicama
    mislim da bi se trebalo žaliti gradu i ministarstvu u vezi toga jer odgajatelji tu ne mogu ništa promjeniti ako su budu previše bunili ima tko će ih zamjeniti
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 27.09.2012. at 21:35

  22. #22
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    34. djece dobi od 2.5 -5 god (oko 80% djece je do 3.5 god), 3 tete koje se preklapaju uglavnom ostanu dvije ,a vrlo često poslije ručka oko spavanja jedna. (jer im se neradi) . ja prođem više puta dnevno pokraj vrtića ,djeca su vani i to je kaos. tete sjede na klupčicama i pričaju neki se igraju,neki svađaju,neki plaču,a da ih pitate gdje su neka djeca 100% nebi znale.

    I onda se mi čudimo kad djete iz vrtića samo dođe kući???!!

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    Ovo je iz Programa javnih potreba u predškolskom odgoju grada Zagreba:

    U pedagoškoj godini 2011./2012. već se provode odredbe Državnoga pedagoškog standarda predškolskog odgoja i naobrazbe glede definiranja programa predškolskog odgoja, normativa za broj zaposlenih odgojitelja, stručnih suradnika i viših medicinskih sestara, propisanog broja sati neposrednog rada tih djelatnika s djecom te praćenja kvalitete rada predškolskih ustanova.
    Do stupanja na snagu odgovarajućih odredbi Državnoga pedagoškog standarda, obveza je gradskih predškolskih ustanova da u organizaciji rada primjenjuju propisane gradske standarde i normative (Program racionalizacije u predškolskim ustanovama Grada Zagreba od 1993.) za broj djece prema dobnim skupinama te za strukturu i broj ostalih djelatnika za ostvarivanje programa.

    A taj famozni program racionalizacije meni nije moguće pronaći na netu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 27.09.2012. at 21:38

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Kod moje kroz vrijeme je bilo ovako (uvijek su 2 tete koje se preklapaju samo oko rucka)...
    - grupa 1,5-2,5g - 24 (obicno ih je bilo 14-18, skoro svi pelene u pocetku, prema kraju vecina vec skinula)
    - grupa 2,5-3,5g - 28 (obicno ih bilo bar 20 i vise, skoro nitko pelene)
    - grupa 3,5-4,5g - 29 (sad ih bude vecina jer su svi vec oceliceni, ali sam ovaj put ja sretna jer sam vec mislila da ce ih bit bar 32 kak su povecavali grupu...)

  25. #25
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    34. djece dobi od 2.5 -5 god (oko 80% djece je do 3.5 god), 3 tete koje se preklapaju uglavnom ostanu dvije ,a vrlo često poslije ručka oko spavanja jedna. (jer im se neradi) . ja prođem više puta dnevno pokraj vrtića ,djeca su vani i to je kaos. tete sjede na klupčicama i pričaju neki se igraju,neki svađaju,neki plaču,a da ih pitate gdje su neka djeca 100% nebi znale.

    I onda se mi čudimo kad djete iz vrtića samo dođe kući???!!

    cemu ovakav post na ovoj temi?
    pa pitanje je bilo koliko tete na koliko djece.

    ali moram ovo pitati :sto znaci ovo-jer im se neradi?

    uzasnp mi ide na zivce kada se konstantno prigovara tetama.one nis ne radi, one se samo igraju, one su krive kada mi djete place.....
    oprosti ali sa 34 djece u jednoj grupi nitko nemoze normalno funkcionirati.
    ako mislis da tome nije tako-odi pa probaj!

  26. #26
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    16-ero djece(jaslice), dvije tete, plus još jedna koja pomaže u hranjenju, oblačenju,ali ta dolazi prema potrebi.

  27. #27
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    enela, to što si citirala trebalo je biti onu čemu čemu se teži, u međuvremenu je odredba, mislim, promijenjena pa u grupe mogu trpati do 30 i nešto djece. Isto kao i u školske razrede, a sve zbog manjka kapaciteta i ušteda.

    eto to je to.....


    tamo gdje je potreba za vrtićem/jaslicama veća tamo su grupe pretrpane, tamo gdje nema velike potrebe su grupe "normalne"

  28. #28
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    dob 4-5, djece 31, tete dvije, naravno preklapaju se samo za ručak....

  29. #29
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Kod nas je vrtić pod školom, imamo 20 upisanih od 3-6 g. (nemamo jaslice) jedna je teta a djeca su u vrtiću od 8-13 sati !!! Sad mi recite koji roditelj radi 08-13 ???? Žalili smo se školi,ministarstvu...inim....po Zakonu jedna teta može biti max.5 sati sa djecom a za drugu nema novaca !! Tako da djecu iza 13 sati moramo držat na radnom mjestu...užas živi...

  30. #30
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je vrtić pod školom, imamo 20 upisanih od 3-6 g. (nemamo jaslice) jedna je teta a djeca su u vrtiću od 8-13 sati !!! Sad mi recite koji roditelj radi 08-13 ???? Žalili smo se školi,ministarstvu...inim....po Zakonu jedna teta može biti max.5 sati sa djecom a za drugu nema novaca !! Tako da djecu iza 13 sati moramo držat na radnom mjestu...užas živi...
    a ovo je koma.
    Pa i ovo 8 je kasno večina nas radi od 8 a ako ostaviš djete u 8 u vrtiću kak ćeš stiči na posao u osam, koma

  31. #31
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    upis ovolikog broja djece je u pravilu i "došao" iz gradskog ureda, upravo zbog duge liste neupisane djece.
    uvjeti rada su otežani, brojni roditelji nezadovoljni. ali...naše jasličke skupine broje od 23-26 upisane djece.
    dobna skupina ujedno uvjetuje i veći broj djece, tako da ih je u starijim skupinama 30+...

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da bi se trebalo žaliti gradu i ministarstvu u vezi toga jer odgajatelji tu ne mogu ništa promjeniti ako su budu previše bunili ima tko će ih zamjeniti

  32. #32
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Nažalost svako jutro kasnim 10-tak minuta na posao ako mi muž ne uskoči a i on je u gužvi tako da razmišljam o tome kako bi dijete ispisala i vratila u tete čuvalice. Razlika u novcima je velika ali ovako ću ili izgubit živce ili dobit otkaz.

  33. #33
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Kod nas su jaslice od 1 do 4 godine, imaju 2 tete, 15 ili 16 djece, nisam sigurna, al ne idu preko toga, iako je samo jedan vrtić ovdje i dosta djece ostaje bez jaslica. Ali ja to podržavam jer stvarno ne kužim kako bi dvije tete s više djece. A zapravo ni nisu dvije cijelo vrijeme, preklapaju se negdje od 10 do 13, otprilike. U mlađoj i srednjoj skupini ih je bilo 23, a sad u predškolskoj ih je 27.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    33 predškolska grupa, 2 tete i lagani kaos.
    trebalo ih je ostat 16, ali zbog manjka prostora, pobacali su ih po drugim grupama.
    na prijedlog da predškolarci borave u jednoj manjoj prostoriji, taman za njih 16, dobili odgovor da se ne smije jer
    su u toj prostoriji pločice. sada, uredno, tamo borave djeca jer je to još jedna dodatna prostorija za kompjuter, eko grupu, za nespavače.
    ne znam niti kome se bunit, kome prigovore slati.

  35. #35
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Kod nas, u starijoj jaslickoj skupini, takodjer je velik broj "fantomske djece". Na papiru ih je 25, malu kupim u 14.30 i niti jednom ih nije bilo na spavanju vise od 12 sto mi je zbilja cudno.

  36. #36
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    još bolje da ih je manje

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    U našoj grupi je nešto manje djece nego u drugim grupama u vrtiću zato što imaju manju sobu od ostalih, tako da igra i veličina prostora (zadana kvadratura po djetetu).

  38. #38
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    bolje ako mislis iskljucivo na sebe no, na listi je bilo navedeno jos 12 imena djece s 10 bodova koji su konkurirali za ovu grupu. Kada tetu pitam sto je tome razlog vidim da mi ne zeli jednoznacno i iskreno odgovoriti.
    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    još bolje da ih je manje

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,585

    Početno

    kod sina mlađa jaslićka - 15 djece, 2 tete zasad obje rade cijelo vrijeme od jutra do kraja radnog dana (dežurstva), inače dolazi oko 11 djece

    kod kćeri mlađa vrtićka - 24 djece, 2 tete u smjenama rade, obično oko 20 djece (prošle godine ih je dolazilo 10-ak)

  40. #40
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj matahari prvotno napisa Vidi poruku
    upis ovolikog broja djece je u pravilu i "došao" iz gradskog ureda, upravo zbog duge liste neupisane djece.
    uvjeti rada su otežani, brojni roditelji nezadovoljni. ali...naše jasličke skupine broje od 23-26 upisane djece.
    dobna skupina ujedno uvjetuje i veći broj djece, tako da ih je u starijim skupinama 30+...
    Onda se žaliti ministarstvu, ne znam ako se dovoljno dugo vrši pritisak trebalo bi nešto krenuti na bolje...ako svi budu šutili to će i dalje tako prolaziti

  41. #41
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    i kod nas u jaslicama je 24 djece (mislim od 18 mjeseci do oko 2 godine) i većinom samo jedna teta - preklapaju se od oko 11 do spavanja. ja sam bila toliko šokirana kad sam to vidjela (djeca doslovce jedu bale jer im tete jednostavno ne stignu obrisati noseve i sve smrdi po pokakanim pelenama) da još uvijek curku nisam vratila u vrtić nakon viroze koju je zaradila nakon svega par dana adaptacije, ali od sljedećeg tjedna neću imati izbora . to zbilja je kaos i naravno da tete nisu krive ni za što - jednostavno fizički ne stignu napraviti sve što bi trebale... koma... sve kemijam kako odgoditi vrtić bar na godinu dana... uf...

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    i kod nas u jaslicama je 24 djece (mislim od 18 mjeseci do oko 2 godine) i većinom samo jedna teta - preklapaju se od oko 11 do spavanja. ja sam bila toliko šokirana kad sam to vidjela (djeca doslovce jedu bale jer im tete jednostavno ne stignu obrisati noseve i sve smrdi po pokakanim pelenama) da još uvijek curku nisam vratila u vrtić nakon viroze koju je zaradila nakon svega par dana adaptacije, ali od sljedećeg tjedna neću imati izbora . to zbilja je kaos i naravno da tete nisu krive ni za što - jednostavno fizički ne stignu napraviti sve što bi trebale... koma... sve kemijam kako odgoditi vrtić bar na godinu dana... uf...
    Tako je bilo i kod moje kad je krenula s 18 mjeseci. Ali najgore je tih prvih mjesec dana, kasnije kad bi dosla po nju - svi fino sjede, crtaju, nitko ne place. Imamo i fotke - igraju se kuhara, plesu, "vjezbaju" itd. A redovito dolazilo 14-18 djece, jednom sam ih 20 od 24 nabrojala na dorucku, jednostavno vecina roditelja radi i tamo nije bilo "fantomske" djece (ionako je vrtic prebukiran)

  43. #43
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    "Radi" se na normativima...


    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Onda se žaliti ministarstvu, ne znam ako se dovoljno dugo vrši pritisak trebalo bi nešto krenuti na bolje...ako svi budu šutili to će i dalje tako prolaziti

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Osvjezavam temu ...
    Ovo sam otprilike pisala i pod druge dvije teme: Standardi iz 1983. i Broj djece u grupi, pod Pravni savjeti, no, zelim dobiti sto vise informacija.

    Za IX mj. su u nasem novom vrticu formirali grupe i konkretno, djeca - 5 god, 30 u grupi.

    Ako planiraju ispostovati standarde iz 2008. do kraja 2013. zasto onda to ne cine vec sada, jer tesko da ce za 3 mj. nesto moci napraviti?!

    Molim javite mi o akzivnostima koje Roda ili neka dr udruga poduzima po tome pitanju jer bih se ptidruzila.

    Ako netko ima Odluku iz 1983. i Program racionalizacije iz 1993. molim posaljite mi.

    Hvala.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Citiraj Nikolina-Zagreb prvotno napisa Vidi poruku
    Osvjezavam temu ...
    Ovo sam otprilike pisala i pod druge dvije teme: Standardi iz 1983. i Broj djece u grupi, pod Pravni savjeti, no, zelim dobiti sto vise informacija.

    Za IX mj. su u nasem novom vrticu formirali grupe i konkretno, djeca - 5 god, 30 u grupi.

    Ako planiraju ispostovati standarde iz 2008. do kraja 2013. zasto onda to ne cine vec sada, jer tesko da ce za 3 mj. nesto moci napraviti?!

    Molim javite mi o aktivnostima koje Roda ili neka dr udruga poduzima po tome pitanju jer bih se ptidruzila.

    Ako netko ima Odluku iz 1983. i Program racionalizacije iz 1993. molim posaljite mi.

    Hvala.
    Dobila sam Odluku iz 1983. od jedne forumašice (evo link dolje), pa još uvijek čekam Program racionalizacije iz 1993. Lijepo molim ako netko ima ili zna na kojemu se linku nalazi.
    Hvala
    http://cadial.hidra.hr/searchdoc.php?action=search&lang=hr&query=odluka+o +elementima+standarda+dru%C5%A1tvene+brige&searchT ext=on&searchTitle=on&resultdetails=basic&filterac ttype=all&filterfields=all&filtereuchapter=all&res ultlimitnum=10&id_doc=5vMIReWx0cFNFdPGrk9JXQ%3d%3d

  46. #46
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Ne znam ništa o standardima, al kod nas je u starijoj jasličkoj 24 djece od 1,5 do 2,5 god.

  47. #47
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    kod nas 23 djece 2 tete (predškolci)

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    kod nas 30 mlađa vrtička grupa klinci od 2.5-3.3 godine

  49. #49
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Kod nas 2 tete ( tj. jedna ali se neko vrijeme preklapaju) + 1 pripravnica na 30 predškolaca

  50. #50
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jaslicka grupa od 15- 29mj18 u grupijedna teta, a samo se za vrijeme rucka i uspavljivanja preklapaju i bude ih dvije

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •