Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 229

Tema: Peglanje - je li ZAISTA neophodno?

  1. #101
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno genijalna stvar, ali, kao što reče Peterlin, iskoristivija za one koji češće peglaju i veće količine odjeće.
    Mi imamo parnu stanicu i običnu peglu. Uvijek radije i za jednu stvar palim parnu stanicu.
    Dobro, mi smo se preporodili kad smo zatvorili jedan mali balkon i to nam je sad ormar/soba za peglanje.
    Tamo smo premjestili svoje ugradbene ormare, na sredinu stavili dasku za peglanje i peglu, na podu su košare za veš i boli me briga. Veš može tamo stajati mjesecima, nitko ga ne vidi. :preporod:

  2. #102
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne peglam ništa. Nisam peglala ni djeci kad su bili bebe. I nismo zgužvani. Ni moja mater nije peglala nikad ništa pa je eno, živi tako već skoro 60 godina bez ikakvih problema.
    To ti je u glavi...Ja sam probala, ali ne mogu, ne ide....

  3. #103
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, zapravo postoji hrpa caka kako oprati i osusiti rublje da se ne mora peglati.
    1. Treba prati na prikladnoj temperaturi i programu
    2. Po mogucnosti odmah izvaditi iz masine i objesiti
    3. Prije stavljanja komada robe na strik treba ga protresti da se dodatno izravna
    4. Ako se rublje susi napolju, treba ga okrenuti naopako i majice objesiti tako da su ledjima prema suncu, da ne izblijede
    5. Svaki komad treba objesiti tako da se ne razvuce u krivom pravcu, da se ne objesi na jednoj strani i da ne ostanu tragovi strika ni kvacica
    6. Itd...
    Ja ljeti, ako je jako sunce, veš sušim pokriven starom plahtom 240x240 koja služi samo za to.

    I sortiram na sušilicu, bodići amo, majice za po doma, tamo, pa majice za po vani, pa tajice, pa hlače... tako sortirano i pokupim, pa peglam i slažim.

    A što se tiče kvačica... treba nabaviti one koje ne drže tako jako i imati sušilicu s debelim žicama. Gotovo se ni ne vide tragovi.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ajme, koja procedura oko rublja.
    Kod nas funkcionira tako da se rublje izvadi odmah iz mašine, potrpa u sušilicu, osuši, posloži i stavi u ormar.
    Ne sortiram za po doma-za po vani.
    Ne sortiram odvojeno naše od dječjeg.
    I sjetom se prisjećam razdoblja kad nisam imala djecu, peglala sam sve (uljučivši gaće i krpe) i maštala o svom životu kao mama, dječjoj robici i svemu tome.
    Sad sam mama i maštam da imam vremena za peglanje

  5. #105
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja peglam skoro sve, cak i one stvari koje ne izlaze iz kuce ili se ne vide. Bebi stvari obavezno, kao i donje rublje za curku. Jednostavno ne volim da mi djeca hodaju zguzvana, ma kako malo bili zguzvani.
    Perem svaki dan, u zadnje vrijeme susim u susilici i odmah nakoh susenja peglam. Imam parnu stanicu i super peglu i za peglanje jedne masine potrosim do 20 minuta. Tako da nije neki veliki gubitak vremena, a i peglenje mi je jedan od drazih kucanskih poslova.

  6. #106
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma sve je to divno i krasno
    ali kada ti stigneš opeglati vas šestoro
    jedna mašina veša da se opegla za 20 minta?!pa meni toliko treba da ga prostrem
    za peglanje bi mi trebalo barem 4 puta više

  7. #107
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sortiram odvojeno naše od dječjeg.
    Ja da jer mi je tako praktičnije. Lakše mi je baciti njene stvari u jednu košaru koja nam stoji uz permatalicu, pa sve skupa oprati, nego ti siću od robice tražiti među našim ogromnim komadima. I kad dodam tome još i prethodni post sortiranja odmah nakon pranja, proces je zaokružen i jednostavan. Meni. Poremećena djevica u podznaku.

  8. #108
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma sve je to divno i krasno
    ali kada ti stigneš opeglati vas šestoro
    jedna mašina veša da se opegla za 20 minta?!pa meni toliko treba da ga prostrem
    za peglanje bi mi trebalo barem 4 puta više
    :parna stanica:


  9. #109
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja da jer mi je tako praktičnije. Lakše mi je baciti njene stvari u jednu košaru koja nam stoji uz permatalicu, pa sve skupa oprati, nego ti siću od robice tražiti među našim ogromnim komadima. I kad dodam tome još i prethodni post sortiranja odmah nakon pranja, proces je zaokružen i jednostavan. Meni. Poremećena djevica u podznaku.
    Ja nisam poremecena djevica u podznaku, nego inzenjerka, pa sam si optimirala taj proces pranja i susenja rublja jer me je jedno vrijeme izludjivao (imali smo masinu malog kapaciteta) i cinilo mi se da stalno premecem robu po rukama. Pa smo kupili vecu masinu koja ima i neki kakti program za lakse peglanje. Zapravo meni je peglanje jedan od drazih poslova, ali istovremeno mi je gubitak vremena, pa onda radije pazljivo susim i slazem.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Nakon svega procitanog: definitivno moram nabavit susilicu!

    Kod nas se pegla sve osim rucnika, carapa i gacica. Dobro, mozda ih malo pritisnem da se ljepse sloze. Imam parnu postaju koja je zakon!!! I tetu koja mi pomaze s peglanjem sto je jos veci zakon

    Bebinu robicu ne perem posebno ali kad je u hrpi i njena robica, sve se ispire dvaput (imala je dermatitis). Omeksivac vise ne koristim, perem na svim mogucim programima, jer vesa imamo nenormalne kolicine pa se uvijek da sortirati...

    Meni je vazno da je roba ispeglana, da ne govorim MM-u cije bankarske kosulje moraju bit tip-top. Plus, to mi je jedan od najmanje mrskih kucanskih poslova, jer se radi s cistom, mirisnom robom...

  11. #111
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma sve je to divno i krasno
    ali kada ti stigneš opeglati vas šestoro
    jedna mašina veša da se opegla za 20 minta?!pa meni toliko treba da ga prostrem
    za peglanje bi mi trebalo barem 4 puta više
    Mm mi uzeo profi peglu koja ima izuzetno jaku paru i veliku vecinu peglam samo sa jedne strane i to tako da samo jednom prodem preko. Znaci, nema drljanja gore dolje da se zagladi. I zbilja ide jako brzo.

  12. #112
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam poremecena djevica u podznaku, nego inzenjerka, pa sam si optimirala taj proces pranja i susenja rublja jer me je jedno vrijeme izludjivao (imali smo masinu malog kapaciteta) i cinilo mi se da stalno premecem robu po rukama. Pa smo kupili vecu masinu koja ima i neki kakti program za lakse peglanje. Zapravo meni je peglanje jedan od drazih poslova, ali istovremeno mi je gubitak vremena, pa onda radije pazljivo susim i slazem.

    Da... pa ne radim ja to zbog toga jer mi se tako hoće nego baš zato, da se optimizira cijeli proces uz minimalni utrošak vremena uz najbolje rezultate. Po mojim mjerilima, naravno. Zato sam i ulupala pare u parnu stanicu i sad u sušilicu.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Nije mi na kraj pameti bilo da će se netko naći uvrijeđen izjavom da "ima žena koje razmišljau svojom glavom"....
    To se uglavnom odnosilo na to da ih ima bezbroj koje mi ponavljaju ista pravila i recitacije zašto se nešto MORA (mrzim tu riječ), u ovom slučaju peglati... A kad postavim svojih tisuću podpitanja, zahtijevajući logične i suvisle argumente, ne dobijem ih, jer one samo ponavljaju ono što su čule, vidjele, naučile, programirale se.

    Ja osobno sam teški skeptik i buntovnik po svim pitanjima i jako dobro znam što želim, a što ne. I kad nešto ne želim, preokrenem planetu da nađem alternativni način. Upravo sam ga našla i hvala svim divljim nepeglačicama koje su mi u tome pomogle. Dobila sam peglu na poklon još za zaruke, nikad ju iz kutije nisam izvadila jer peglanje smatram gubitkom vremena, a muž i ja nikad nismo zgužvani jer imam par malih trikova za "brzo ravnanje" veša :D ...a čak i da jesmo, stvaaaaarno me ne bi bilo briga. Rađe provodim vrijeme u prirodi, u šetnji i na suncu, a tako namjeravam i ubuduće.

    Ovih dana se stalno s nekih prepucavam i toliko žena mi sjedi na mozgu s toliko pravila koje ja (neke sad već iz inata :D ) ne želim prihvatiti jer mi ne odgovaraju. I za sve ću naći vlastito rješenje, kao i svaki put do sada.

    Neke od gorućih tema su "MORAŠ imati spavaćicu za rodilište"... E NE MORAM, idem na porod u haljini!!! Lijepa, crna, čak sam ju i za novu godinu nosila jer je ove godine jedina bila dovoljno velika, a i izrez je dovoljno velik da mogu izvadit sisu :D a za ostale dane pidžama ili majica, kao da je problem skinuti donji dio za vizitu...

    I drugi... MORAŠ imati epiziotomiju... tu ćemo vidjeti koliko ću sreće imati, pošto ne namjeravam rađati na leđima nego na klupčici, ali sam svjesna da u ovom slučaju nije sve stvar mog izbora, nego i drugih faktora....

    Anyway, sorry na skretanju s teme i držite mi fige!

    Smrt peglanju! :D :D

  14. #114
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa kuzim. Meni je moja shema odlicna u odnosu na moje zahtjeve. A peglu imam neku iz Lidla za max 150kn.

  15. #115
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moja shema odlicna u odnosu na moje zahtjeve.
    I to je najvažnije. S peglom ili bez nje.

  16. #116
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon svega procitanog: definitivno moram nabavit susilicu!

    Kod nas se pegla sve osim rucnika, carapa i gacica. Dobro, mozda ih malo pritisnem da se ljepse sloze. Imam parnu postaju koja je zakon!!! I tetu koja mi pomaze s peglanjem sto je jos veci zakon

    Bebinu robicu ne perem posebno ali kad je u hrpi i njena robica, sve se ispire dvaput (imala je dermatitis). Omeksivac vise ne koristim, perem na svim mogucim programima, jer vesa imamo nenormalne kolicine pa se uvijek da sortirati...

    Meni je vazno da je roba ispeglana, da ne govorim MM-u cije bankarske kosulje moraju bit tip-top. Plus, to mi je jedan od najmanje mrskih kucanskih poslova, jer se radi s cistom, mirisnom robom...
    Dok sam ja imala gđu. koja je peglala i kod mene je sve moralo biti opeglano.

  17. #117
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma sve je to divno i krasno
    ali kada ti stigneš opeglati vas šestoro
    jedna mašina veša da se opegla za 20 minta?!pa meni toliko treba da ga prostrem
    za peglanje bi mi trebalo barem 4 puta više

    Moguće je, ja hrpu veša o vikenda opeglam za sat vremena.

  18. #118
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Dok sam ja imala gđu. koja je peglala i kod mene je sve moralo biti opeglano.
    S obzirom na našu vješticu mašinu i s obzirom da MD nije htio sudjelovat u peglanju jer to mrzi (kao, ja volim), mi smo trenutno u toj fazi da pegla teta. Samo se pitam koliko je to dugoročno održivo. Pa, evo, njuškam malo...

  19. #119
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Upravo su mi javili da je stigla sušilica. Popodne idemo po nju.
    Nadam se s njom svesti peglanje na miniminimum.

  20. #120
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se s njom svesti peglanje na miniminimum.
    a i robu!
    LOOOOL

  21. #121
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a i robu!
    LOOOOL

  22. #122
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja se iskreno divim vama nepeglačicama jer meni to ne uspijeva; a da bih bolje shvatila kako to ide čak sam danas i isprobavala načine "ne peglanja"; tj. slagala obleku * da se razumijemo; kod mene se sve pere i pegla naopako okrenuto oduvijek, šareno na 30, a bijelo na 60 stupnjeva, pazim kak objesim i sl. - međutim mene ne zadovoljava to kak veš izgleda nakon "pažljivog" slaganja... To nije to jednostavno! Uostalom, dok ja pažljivo složim veš već sam ga s mojom parnom postajom mogla i ispeglati! Čas posla! Svaki skoro dan imam po 2 mašine veša za nas 5; znači to je (bez posteljine, ručnika, kuh. krpa i sl.) cca 12-14 mašina veša tjedno i ja to opeglam u 2x po 1.5 sat uz ispijanje kavice i gl. serija na tv. Još i ručak skuham uz to

  23. #123
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a i robu!
    LOOOOL

    Da, da.. na onom drugom topicu sam objasnila kako ću pristupiti tom problemu.
    Ak ništ drugo, imati ću izgovor za shopping.

  24. #124
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo meni je peglanje jedan od drazih poslova, ali istovremeno mi je gubitak vremena, pa onda radije pazljivo susim i slazem.
    x

  25. #125
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja o peglanju uopće ne razmišljam dok ne osvane ovakav topik
    onda se sigurno desetak minuta pitam što li ljudi misle o nama kad nas vide takve zgužvane
    pa se onda prestanem pitati

  26. #126
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Imala sam ja jednu prijateljicu koja je mrzila peglanje. I peglala je samo ono sto mora. Kao muzeve kosulje. Ali ni njih nije peglala cijele, vec samo prednjicu i kragnu. Kaze da je ionako stalno u sakou, pa zasto da se muci sa rukavima i zadnjom stranom. :D

  27. #127
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tako se moja mama udala u košulji koja je ispod ruku bila sva podrapana
    toliko da se nije dalo pokrpati
    pa je preko obukla sako i ništa se nije vidjelo

  28. #128
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam ja jednu prijateljicu koja je mrzila peglanje. I peglala je samo ono sto mora. Kao muzeve kosulje. Ali ni njih nije peglala cijele, vec samo prednjicu i kragnu. Kaze da je ionako stalno u sakou, pa zasto da se muci sa rukavima i zadnjom stranom. :D

    Ovak sam ja nekad peglala košulje za posao!! Po zimi kad moram imati sako!! Mrzim te košulje, a još ih više mrzim peglati. Tj. sad imamo neke normalnije koje se lakše peglaju pa popeglam sve. Ali prije dok su bile te neke kartonske...Jao, užas. Ovak bi kao i ta tvoja. Samo ono kaj se vidi ispod sakoa!!!

  29. #129
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Koga je briga za ono sto se ne vidi?
    Koga je briga uopce za to kako je netko ispeglan ili obucen ako nije nekakav opaki dress code u igri?

  30. #130
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Peglam iznimno, izbjegavam kupovati odjeću koja se mora peglati.
    Slaganje zna potrajati (usput gledam TV, telefoniram...), ali i nakon peglanja se makar dio mora složiti.

    Netom složeno možda i nije najurednije, ali nekako se omekša i poravna stajanjem u ormaru.
    Meni ne djelujemo ništa zgužvanije u usporedbi popeglanim poznanicima.
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 26.02.2013. at 14:56

  31. #131
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sad bi mama mog bivšeg dečka rekla: A što ako završiš u bolnici?!

  32. #132
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a onda ti je to vjerojatno najmanja briga

  33. #133
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a onda ti je to vjerojatno najmanja briga
    Naravno... ali i tamo moraš ostaviti dojam (po njenom, naravno!).

  34. #134
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja peglam skoro sve, cak i one stvari koje ne izlaze iz kuce ili se ne vide. Bebi stvari obavezno, kao i donje rublje za curku. Jednostavno ne volim da mi djeca hodaju zguzvana, ma kako malo bili zguzvani.
    Perem svaki dan, u zadnje vrijeme susim u susilici i odmah nakoh susenja peglam. Imam parnu stanicu i super peglu i za peglanje jedne masine potrosim do 20 minuta. Tako da nije neki veliki gubitak vremena, a i peglenje mi je jedan od drazih kucanskih poslova.
    Iz tvog potpisa mi proizlazi da imas pet (5) komada dijece. Molim te reci mi kada i kako stignes peglati. Ne zezam. Ovo je ozbiljno pitanje!

  35. #135
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kad čitam neke od vas, koji je to proces, koji je to posao, sve to s robom i peglanjem, ja stvarnop ispadam najgora kućanica na svijetu. Pogotovo kad je roba u pitanju, stvarno sam grozna. Moj muž pjeva u klapi i zamislite kad se na svakom nastupu pojavi u odijelu i bijeloj košulji koja je jednom u rozoj nijansi, drugi put u zelenoj, treći plavoj..stalno ga zahebavaju na račun traljave žene. Vilo moja, za koga sam se oženio.

  36. #136
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Trina, ti si stvarno šlampava!
    pa što ne razdvojiš bijeli od obojanog veša?
    tc, tc, tc...

  37. #137
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Trina, postoje frotirske krpice koje se ubacuju u masinu s robom, a sluze za skupljanje boje, pa se nista ne pofarba.

  38. #138
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, postoje frotirske krpice koje se ubacuju u masinu s robom, a sluze za skupljanje boje, pa se nista ne pofarba.
    Misliš na ovakvo nešto, ili nešto što nije jednokratno?

  39. #139
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Imam sušilicu i parnu postaju. Dok sam radila peglanje je bilo doslovno neophodno za 90% robe. Zašto?
    Zato što sam veš stavljala prati i sušiti navečer prije nego bih legla u krevet a vadila van kad bih se vratila doma ( znači nakon više od 15 h). Ta roba bi bila definitivno zgužvana. Većina robe je pamučna i ona jednostavno bude zgužvana čak i kad se odmah izvadi, onoe stvari koje imaju elastina su zahvalnije. Naše šareno perem na 40, bijelo na 90 a od malog sve na 60.
    Od kako sam doma, ako veš izvadim odmah nakon što sušilica završi sve samo složim i u ormar osim košulja pa sad parna stanica stoji van upotrebe većinu vremena. Inače kad sam je uzela shvatila sam da mi se vrijeme peglanja sa njom skratilo duplo (inače sam peglala tipa 3 puta mjesečno kad se skupi hrpa i to mi je sa parnom stanicom trajalo 1,5 h a prije po 3-4 h).
    Odjeća koja se sjaji od pegle je odvratna zato postoje mokre krpe. Iskreno rukave uvijek ispeglam sa crtom (niti imam onaj stalak za rukave niti mi se da još dodatno zamarati sa okretanjem rukava jer košulja imam uvijek dosta za peglanje i mene ta crta ne smeta).

    Ali moram priznati da je meni misterij kako vam roba koju stavite preko sušila van ne ostanu ili kvačice ili ona crta di je prebačena. Meni to nikad nije uspijevalo. Naravno da sve šareno sušim naopačke i pazim kako okrećem prema sucnu da ne izbljedi ali neam šanse da se kvačice ne poznaju ili ta crta ako samo prebacim, a da ne spominjem da se to sve tako osuši da je prekruto. Zato je sušilica zakon - ali uz uvijet da se odmah sve izvadi i složi.
    Naravno da ne peglam niti ručnike, niti donji veš niti kuhinjske krpe (iako mi zbog toga jedva stanu u ladicu).

    Svaka čast vama koji ništa ne peglate ako uspijevate izgledati neizgužvano.
    Svatko prema svom nahođenju. Meni je jedino išlo na živce kad bi ja ispeglala veš i složila u ormar, muž kad bi izvadio majicu iz ormara njega bi smetala ona crta kako je složena majica i tražio bi da ponovo peglam što sam na kraju rekla da nek si sma pegla jer da mi ne pada na pamet dva put peglati istu stvar. Bilo bi idealno da imam puno prostora pa da sve takve majice mogu visiti na vješalicama ali nema.

  40. #140
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    U vezi crte od susenja stipaljka... ja imam puno mjesta pa stoga imam razapeta dva ona susila s krilima ne znam kako se to zove,oni s metalnim preckama. Imam prostoriju za susenje robe, dakle ne stoji mi vani, i stipaljke ne koristim. Kad je neki predmet na kojem bi se mogla vidjeti crta stavim ga ili preko dvije precke ili pak na one vanjske debele nosece precke crte nema nikad. Dakako dobro i protresem robu a bitn ju je ne pobacati u lavor nakon sto masina zavrsi nego je protresti i ugrubo sloziti

  41. #141
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš na ovakvo nešto, ili nešto što nije jednokratno?
    Ma je li to zbilja funkcionira?

  42. #142
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma je li to zbilja funkcionira?
    da
    spasilo puuuuno mašina veša
    od straha da mi se veš ne pofarba ubacim te krpice u svako pranje (ali ne ove nego one dm-ove, jeftinije su)
    čak i u bijeli veš, lijepo skupe sivilo...

    te krpice nakon svakog pranja (pogotovo na 60) izađu jako lijepo obojane (plave, crvene, zelene...), pa se tješim da bolje one nego veš
    Posljednje uređivanje od puntica : 26.02.2013. at 16:55

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    U vezi crte od susenja stipaljka... ja imam puno mjesta pa stoga imam razapeta dva ona susila s krilima ne znam kako se to zove,oni s metalnim preckama. Imam prostoriju za susenje robe, dakle ne stoji mi vani, i stipaljke ne koristim. Kad je neki predmet na kojem bi se mogla vidjeti crta stavim ga ili preko dvije precke ili pak na one vanjske debele nosece precke crte nema nikad. Dakako dobro i protresem robu a bitn ju je ne pobacati u lavor nakon sto masina zavrsi nego je protresti i ugrubo sloziti
    Ovako...

    I jos jedan trik - imam puno djecjih malih rucnika, pa kad susim svoje pamucne majice preko "harfe", stavim najprije taj rucnik (suhi) pa onda majicu, da ne ostane crta. Funkcionira odlicno. Kvacice ne koristim kad susim unutra, samo kad je vani na striku. Jako pazim kakve biram, ne smiju se jako urezivati.

  44. #144
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    čak i u bijeli veš, lijepo skupe sivilo...
    A jel?
    Jednom prilikom sam oprala zeleni sling... i netko je isključio mašinu, što je meni bio znak da je prazna, pa sam ubacila bijeli veš na 90.
    Sling je prežio, a veš je pozelenio... pa je malo po malo bio sve manje zelen i sad je jedva primjetno žučkast.
    Koristila sam nekoliko različitih izbjeljivača... nije pomoglo. Pomoglo je jedino novo pranje, pa malo po malo smo došli do jedva primjetne žute... Budem probala i te krpice... da zadaju finalni udarac tom tonu.

  45. #145
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    Mojca, mislim da postoje i posebne krpice za bijelo rublje. Edit: da -
    Denkmit maramice za izbjeljivanje rublja, 15 kom.
    Uklanjaju žućkasti i sivkasti ton s bijelog rublja vraćajući mu blistavu bjelinu. Maramice su prikladne za sve temperature pranja i sve vrste bijelog rublja, uključujući i ono fino i osjetljivo.
    Koristim one za upijanje boje, isto DM-ove, ali sam pomsilila da postoji neko trajno rješenje, nešto što ne moraš kupovati stalno nanovo
    Posljednje uređivanje od Jurana : 26.02.2013. at 17:11

  46. #146
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo parnu stanicu i običnu peglu. Uvijek radije i za jednu stvar palim parnu stanicu.
    Dobro, mi smo se preporodili kad smo zatvorili jedan mali balkon i to nam je sad ormar/soba za peglanje.
    Tamo smo premjestili svoje ugradbene ormare, na sredinu stavili dasku za peglanje i peglu, na podu su košare za veš i boli me briga. Veš može tamo stajati mjesecima, nitko ga ne vidi. :preporod:
    Da, ali ti vjerojatno imaš onu malu parnu stanicu. Kod moje mame je ogromna i profi. Treba je napuniti vodom (najbolje onom iz sušilice), staviti da se zagrije, pričekati dok prokuha, dok stanica ne da zeleno svjetlo, obavezno nakon peglanja otvoriti ventil da izađe para i ponovo je isprazniti (dobro, to sam često preskakala). To mi je bila tlaka raditi za, ne znam, dvije majice.

  47. #147
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Iz tvog potpisa mi proizlazi da imas pet (5) komada dijece. Molim te reci mi kada i kako stignes peglati. Ne zezam. Ovo je ozbiljno pitanje!
    Evo, danas sam bas stopala; za opeglati jednu masinu tamnog vesa, znaci traperice, majice i veste, trebalo mi je 17 minuta. To zbilja nije puno vremena, mali se igrao pored mene. Ako peglam svaki dan je ok, ne volim kad mi se skupi brdo i onda moram dugo peglati.

  48. #148
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, danas sam bas stopala; za opeglati jednu masinu tamnog vesa, znaci traperice, majice i veste, trebalo mi je 17 minuta. To zbilja nije puno vremena, mali se igrao pored mene. Ako peglam svaki dan je ok, ne volim kad mi se skupi brdo i onda moram dugo peglati.
    To su velika djeca, veliki komadi robe. To ide brzo.
    Najgore je za ovo zadnje u potpisu (12) pa još koje slične dobi. Toga ima milijun u jednoj mašini.

  49. #149
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja isto, kad sam u "sistemu", nema skupljanja hrpa vesa, opeglam odmah nakon susenja pa je brzo, 15 min.
    Sinoc sam, pak, imala za jednu cijelu epizodu od 45 min

    Susilica pomaze, ali, moram je jos skuziti- koliko vesa max mogu staviti da ne izadje ko da ga je krava zvakala.

    Najvolim peglati bakine stoljnjake, koji to divni mirisi djetinjstva izlaze iz njih... Malo sam poremecena
    Posljednje uređivanje od Anci : 26.02.2013. at 18:04

  50. #150
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Kupim prije 2 godine parnu stanicu i skratims i peglanje sa 2 sata tjedno na 30-40 min.
    Gledam neke frendice oko sebe koje ne peglaju i to se ništa ne primjeti..ali moj mozak nije to mogao odma tako prihvatiti.
    Godinu dana po malo..prvo nisam peglala dječje trenirke, pa njiove majice, pa svoje majice i na kraju muževe stvari.

    Na ničemu se ne kuži da nije ispeglano. Čak i moja mama koja još uvijek ima fobije od neispeglanog veša ostala u šoku kad sam nakon nekog vremena rekla da sam upalila peglu nakon 2 mj.
    I sad peglam tako svakih mjesec i pol do 2 da ispeglam par traperica koje se jako zgužvaju i par svojih košulja...

    Nemam sušilicu. Ne natrpan mašinu previše, ne presušim veš, malo sve rukama zagladim dok slažem i veš bude kao ispeglan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •