Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 500

Tema: Imena - Da li su vam kad "ukrali" ime?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    9

    Početno Imena - Da li su vam kad "ukrali" ime?

    Pozdrav svima!
    Zanima me da li su vam kad "ukrali" ime koje ste htjeli dati svome djetetu?
    Nisam trudna, niti još planiram trudnoću. Prijateljica je trudna i bira ime za svoje dijete.
    Prije par godina smo razgovarale o imenima i rekla sam joj imena koja su meni lijepa i koje bih ja jednog dana željela dati svome djetetu. Sada ona jedno od njih namjerava dati svome djetetu. Osjećam se pomalo izdano.

    Da li ste se vi ikad našle u takvoj situaciji? Kako reagirati?

  2. #2
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Da, prije godinu dana sam rekla frendici kako mi se sviđa ime Mia, i da ce mi se tako jednog dana zvati kcer, i onda ona tako nazove svoga psa!
    I da ja sad to ime dam djetetu, svi bi govorili da sam kcer nazvala po njenom psu!

  3. #3
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Meni su to osobno gluposti. Svatko moze nazvati dijete kako zeli. Nikad nisam skrivala kako ce mi se dijete zvati, a sad, da prijateljica tako nazove dijete, pa sto onda? Nitko mi ne brani da i ja svoje nazovem tako.

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Da, prije godinu dana sam rekla frendici kako mi se sviđa ime Mia, i da ce mi se tako jednog dana zvati kcer, i onda ona tako nazove svoga psa!
    I da ja sad to ime dam djetetu, svi bi govorili da sam kcer nazvala po njenom psu!
    Ovo je stvarno zločesto

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Da, prije godinu dana sam rekla frendici kako mi se sviđa ime Mia, i da ce mi se tako jednog dana zvati kcer, i onda ona tako nazove svoga psa!
    I da ja sad to ime dam djetetu, svi bi govorili da sam kcer nazvala po njenom psu!
    a ti reci da nisi nego po, ne znam, Mii Farrow, Mii Begović..

    znam više žena koje imaju isto ime kao nečiji psi, to nije ništa neobično

  6. #6
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nikome ne pada na pamet dati svojoj djeci imena moje

    Ali ih nismo nikome obznanili prije njihovog rođenja, iz vise razloga.

    Ja imam "pseće" ime, nikad mi nije smetalo.

    Ne znam kako bih se osjećala da ga netko ukrade, nadam se da bih brzo prebolila gubitak

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni to ne smeta, jedino da sam patentirala ime.
    Imena su javna i neka svatko nazove dijete kako želi.
    Osobno mi je baš svejdeno da se dijete prijateljice, susjede i ne znam koga još zove kao moje.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Da, prije godinu dana sam rekla frendici kako mi se sviđa ime Mia, i da ce mi se tako jednog dana zvati kcer, i onda ona tako nazove svoga psa!
    I da ja sad to ime dam djetetu, svi bi govorili da sam kcer nazvala po njenom psu!
    A tko bi to govorio i zašto???
    Mi imamo u obitelji "slučaj pas". Moj djed je bio svima omiljen, na žalost umro je za mene prerano (kad sam imala 6 godina), ali ja sam bila najmlađe unuče, ostali su poznavali djeda preko 20 godina.
    Uvijek sam željela nazvati dijete po djedu, ali na kraju MM ima prezime uz koje nikako ne paše to ime.
    Jedna sestrična je nazvala svojeg sina po istom tom djesu, a druga sestrična psa, jer nema djece. Meni je to ok. Njoj je pas jednako bitan kao nama djeca, a poanta je da je svaka od nas željela nazvati važnu osobu tim imenom, jer je djed imao velik, pozitivan utjecaj na nas.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    9

    Početno

    Ime je relativno rijetko. Sama sam si kriva što previše "lajem", ali kad sam rekla da će se bez obzira na ime njenog djeteta i moje dijete jednog dana ako ga budem imala zvati tako, naljutila se i rekla da to nije u redu od mene. Sve je to ok, ali to njezino da "nije u redu" me najviše pogodilo.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    malo off topic, ali morala sam:

    od prijateljice svekrva je svoja dva psa (ženka i mužjak) nazvala istim imenom kao što su se zvali blizanci od njene kolegice s posla
    samo kaj ona to nije znala kad im je davala imena, kolegica došla raditi nakon što je ona dobila pse

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Moje ime je rijetko i ne nosi ga nitko ni pas ni mačka,možda kakva iguana ili pirana.

    no toliko je odudaralo onda da se točno znalo tko sam samo po imenu.

    zato sam sinu dala uz često prezime i često ime .

    na zgražanje moje stare koje i i za njega imala neku kombinaciju

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    eto ti maria, a meni je tvoje ime baš uobičajeno, čujem ga skoro svaki dan
    a i lepo

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    inače ne mislim da neko nekome može da ukrade ime
    jedino da mi je baš neko bliski rod i znam da će nam se deca stalno viđati, pa da izbegavam da imaju isto ime
    inače, svako ima pravo da izabere ime koje mu se sviđa
    pa nemam ja sad tapiju na to ime, da je samo moje i da niko ne sme da ga iskoristi
    pa i za kućnog ljubimca ako hoće, što da ne?
    ništa mi se ime mog deteta manje ne bi sviđalo da ga nosi pas ili ćerka moje prijateljice

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    razgovarate prije više godina, o više imena
    i sada žena jedno od tih imena želi dati svom djetetu
    tko zna sjeća li se ona tog razgovora ili joj se to ime sviđa iz svasvim drugih razloga
    mislim da se stvarno nemaš razloga osjećati izdanom
    a kad ti rodiš pitanje je koje će ti se ime sviđati
    meni ni jedno ime, o kom sam razmišljala prije poroda, nije pasao uz moje dijete
    i na kraju (nakon mjesec dana razmišljanja, bilo bi i više da nisam mislila da je rok za dati ime djetetu 1 mj) dobila je
    ime koje mi prije nije bilo ni u kojoj kombinaciji

  15. #15
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i na kraju (nakon mjesec dana razmišljanja, bilo bi i više da nisam mislila da je rok za dati ime djetetu 1 mj) dobila je
    zar nije to rok?

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Imena se ne mogu ukrasti.
    Svaki roditelj može svom djetetu dati bilo koje ime. Sviđalo se to drugima ili ne. Naravno, ako pita (roditelj) da li nam se ime sviđa, možemo reći svoje mišljenje.

    Najpametnije je da se ime buduće bebe ne otkrije nikome, ako budući roditelj smatra da bi mu netko "uzeo" to ime. I riješen problem.

  17. #17
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    zar nije to rok?
    Ovo i mene zanima, mi imamo manje od dva mjeseca do poroda i nemamo ime.
    Za sad isto računam da ćemo valjda smisliti u prvih mjesec dana, ali ako imamo fore i duže, nije loše da znamo i to.

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije valjda rok duzi od mjesec dana... pa ako je, Sarasvatina panda NIKAD nece imati ime.

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    imat će
    ako roditelji ne daju ime, dat će matičarka po isteku zakonskog roka.
    Nije to igra. Djetetu treba dati ime. I prezime. Identitet, zar ne?

  20. #20
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Koliko znam rok je dva mjeseca. Mi smo je uspjeli domisliti tri tjedna nakon poroda Za drugo dijete naravno. Prvo je imalo sve spremno puno ranije, kao i ime. Drugo rjesavas onako, u hodu

  21. #21
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Imao bi i moj ime da je cura. Tko mu je kriv kad je morao pokazati jajca i pisu na UZV. -_-

    Nego, da budemo malo vise ontopic, jedno od imena koje mi se sad svida mi je rekla vjencana kuma kao ime za svog sina pred nekoliko godina. Tad mi nije bilo na kraj pameti, sad mi se svida i prolazi kroz neka moja zamisljena pravila za ime koje mora nositi potomak (tipa, bez dijakritickih znakova, takva "pravila"). Ipak, nikad nisam ozbiljno razmisljala o inenu jer mi je ono u glavi "njezino", iako mi je jasno da nitko nema pravo vlasnistva na ime.

    S druge strane, druga frendica je rekla da ona svog sina planira nazvati jednim od imena s mog potencijalnog popisa. To mi nikad nije bilo problematicno i nije mi palo na pamet da zbog toga prekrizim ime s popisa. Odvojeno smo dosle do toga da nam se to ime svidja, ne jer je jedna rekla drugoj, i svejedno mi je hoce li nam se djeca zvati jednako ili ne na kraju.

    Cudna sam, OK mi je jedna situacija, ali ne i druga.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,286

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su to osobno gluposti. Svatko moze nazvati dijete kako zeli. Nikad nisam skrivala kako ce mi se dijete zvati, a sad, da prijateljica tako nazove dijete, pa sto onda? Nitko mi ne brani da i ja svoje nazovem tako.
    E, ovako je i kod mene...

    Kad se mlađi sin rodio, nismo nikome govorili (nismo tajili, ali jednostavno nismo spomenuli - valjda nismo stigli) koje ime smo odabrali.

    A kad je dijete dobilo ime, mojoj svekrvi se nikako nije sviđalo jer ju je podsjetilo (valjda) na osobu koja joj je bila mrska ili ju je povrijedila u mladosti - nismo doznali. Niti je ona pričala o tome, niti smo mi spominjali ime, pa je ispalo da ona našeg mlađeg sina do njegove treće godine nije zvala imenom nego "mali, gumbek" i svakako. Mm je bio jako žalostan zbog toga, a ja sam rekla - pusti, to će se raspetljati. Budući da je naš mlađi sin blagoglagoljivo bistro dijete, on je u jednom trenutku rekao - baka, ja nisam gumbek, moje ime je E. i to je bilo to! Dijete je samo riješilo problem. Pitanje je da li se i on i baka toga uopće sjećaju...

    S druge strane, da smo znali da je to ime na bakinoj crnoj listi, možda bi ga zaobišli, a možda i ne bi. Kako god bilo - ime više nije na bakinoj crnoj listi!

    ***

    Što se tiče starijeg sina, taj ima često ime i hrpu imenjaka - koga da optužimo za krađu? Mi susjede ili susjedi nas? Dijete ima najboljeg prijatelja imenjaka i koga briga.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.03.2014. at 08:15

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam se trebala zvati Ana, po pokojnoj baki koja je umrla netom prije mog rođenja.
    I onda roditeljeva stanodavka mjesec dana prije moje mame rodi curicu i da joj ime Ana.
    I moji odustanu od Ane zato jer je ova dala to ime svojoj.
    Još bi i shvatila da im je ta žena bila nešto u životu, ali nije.
    Odselili su se od nje nakon par mjeseci i nikad je više vidjeli.
    I tako sam ja dobila ime koje je mama usput pročitala u novinama.
    Ime je bilo s ipsilonom, radilo se o nekoj engleskoj glumici.
    I tako ja sad imam ime kao posljedicu krivo protumačenog ipsilona i svi misle kad me upoznaju da sam- muslimanka.
    I sto puta mi je mama rekla da mijenjam.
    Nisam i neću i baš me briga.
    Ionako me ljudi zovu svakako.
    ...jednom sam upoznala kumu od kolegice.
    TRudnica je bila i čekala je curicu.
    Toliko se oduševila mojim imenom da ga je dala svojoj maloj.
    Pa smo sada u Hrvatskoj dvije
    I sva ta histerija oko imena mi tak ide na živce, neopisivo.
    Kakve ima veze da li je neka bivša ili bivši imao to ime koje nam se sviđa ili da li je susjeda "ukrala" ime?
    Gluposti.
    I ne, neće matičar dati ime ničijem djetetu, već će poslati poziv roditeljima da dođu kad prekorače rok.

  24. #24
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Uh, rok je dva mjeseca ipak?? Jupi! Iako idem ja to malo pronjuškati jer zvuči predobro!
    I baš sam razmišljala po kojem bi to principu matičari davali imena. Imaju listu pa idu u krug ili svi dobiju isto? :D

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    zar nije to rok?
    pa izgleda da je
    http://www.uprava.hr/default.aspx?id=658
    ali kada smo mi išil (prije skoro 11 godina) i rekli da smo došli jer je rok, inače da bi dijete još bilo bezimeno, onda su nam u matičnom rekli da je rok 2 mjeseca

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, rok je dva mjeseca ipak?? Jupi! Iako idem ja to malo pronjuškati jer zvuči predobro!
    I baš sam razmišljala po kojem bi to principu matičari davali imena. Imaju listu pa idu u krug ili svi dobiju isto? :D
    kod nas se priča (ne znam nikoga ko je proverio) da deca onda dobiju neka "patriotska" imena po gradu ili državi, ili nešto tome slično
    u svakom slučaju bolje bi bilo da se odlučite

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Iskreno, ne razumijem ove situacije s kradjom imena.
    Za svako moguce ime postoje sigurno stotine imenjaka na svijetu.
    I na sve te nepoznate ljude se ne ljutite, zapravo bi im najradije komplementirali na dobrom ukusu, ali kad se radi o prijateljici onda je to izdaja?

  28. #28
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    ja nisam znala koje ime uopce da dam djeci, pa su nekako izronila. tako da taj problem s kradjom nisam imala. ali zbilja mi nije jasno da neko moze svojatati nesto poput imena, onda je najbolje ga patentirati i cuvati pa kad se dogodi djete dati mu

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne razumijem ove situacije s kradjom imena.
    Za svako moguce ime postoje sigurno stotine imenjaka na svijetu.
    I na sve te nepoznate ljude se ne ljutite, zapravo bi im najradije komplementirali na dobrom ukusu, ali kad se radi o prijateljici onda je to izdaja?
    ma naravno
    glupost samo takva
    ali ja sam probala u prvom postu biti fina


    ja sam uvijek sanjala da ću imati sina Marka
    to mi je bilo jedino ime za sina
    Marko
    kuma jer rodila godinu dana prije mene, Marka
    i to mi je bilo sasvim ok
    da sam ja rodila sina bio bi Marko, i uopće mi ne bi bio problem što je njen sin Marko, i što je on Marko možda i zato što sam ja pričala o tom imenu

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,286

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se trebala zvati Ana, po pokojnoj baki koja je umrla netom prije mog rođenja.
    I onda roditeljeva stanodavka mjesec dana prije moje mame rodi curicu i da joj ime Ana.
    I moji odustanu od Ane zato jer je ova dala to ime svojoj.
    Još bi i shvatila da im je ta žena bila nešto u životu, ali nije.
    Odselili su se od nje nakon par mjeseci i nikad je više vidjeli.
    I tako sam ja dobila ime koje je mama usput pročitala u novinama.
    Ime je bilo s ipsilonom, radilo se o nekoj engleskoj glumici.
    I tako ja sad imam ime kao posljedicu krivo protumačenog ipsilona i svi misle kad me upoznaju da sam- muslimanka.
    I sto puta mi je mama rekla da mijenjam.
    Nisam i neću i baš me briga.
    Ionako me ljudi zovu svakako.
    ...jednom sam upoznala kumu od kolegice.
    TRudnica je bila i čekala je curicu.
    Toliko se oduševila mojim imenom da ga je dala svojoj maloj.
    Pa smo sada u Hrvatskoj dvije

    I sva ta histerija oko imena mi tak ide na živce, neopisivo.
    Kakve ima veze da li je neka bivša ili bivši imao to ime koje nam se sviđa ili da li je susjeda "ukrala" ime?
    Gluposti.
    I ne, neće matičar dati ime ničijem djetetu, već će poslati poziv roditeljima da dođu kad prekorače rok.

  31. #31
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Dadadina prvotno napisa Vidi poruku
    Ime je relativno rijetko. Sama sam si kriva što previše "lajem", ali kad sam rekla da će se bez obzira na ime njenog djeteta i moje dijete jednog dana ako ga budem imala zvati tako, naljutila se i rekla da to nije u redu od mene. Sve je to ok, ali to njezino da "nije u redu" me najviše pogodilo.
    to je već druga stvar
    što te briga, ona ima problem, ali ne s imenom

  32. #32
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa što ja znam, dobro ako dijete nazivamo Vito ili Fran, što su sad jako česta imena, pa i frendica da takvo, onda nikom ništa. Moj stariji ima često ime i stvarno me ne smeta da i sve moje frendice nazovu djecu tako. Ali mala ima jako rijetko ime, i neb mi se sviđalo da se sad počne dijeliti šakom i kapom. a još manje, da kad sam ga se domislila, i bila ludo sretna jer je ime predivno i rijetko, moja frendica da to ime svom nešto prije rođenom djetetu. to bi mi bilo malo bezveze.
    kao kad si kupi covjek dobru torbu ili haljinu, pa frendica došeće u istoj. mislim, nisam patentirala torbu, ali smijem željeti sačuvati dašak orginalnosti. tako i sa imenom.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,286

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne razumijem ove situacije s kradjom imena.
    Za svako moguce ime postoje sigurno stotine imenjaka na svijetu.
    I na sve te nepoznate ljude se ne ljutite, zapravo bi im najradije komplementirali na dobrom ukusu, ali kad se radi o prijateljici onda je to izdaja?
    Tako je!

    Imala sam kolegicu koja me tako kopirala (odjeća, cipele...razno...) i išlo mi je na živce sve dok u jednom trenutku nisam shvatila da su njezine geste zapravo kompliment meni . Tako je i s odabirom imena!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.03.2014. at 10:35

  34. #34
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo nase dali ime u zadnji cas, ali doslovno, jos pred maticarkom smo se dogovarali.
    Za sada ne znam nikoga tko nam je ukrao ime, osim Ivana Balića

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I ne, neće matičar dati ime ničijem djetetu, već će poslati poziv roditeljima da dođu kad prekorače rok.
    Točno, neće dati matičarka, nego Centar za socijalnu skrb. ako se roditelji ne dogovore u roku od 30 dana. Naravno, da će ih pitati još jednom i taj trideseti dan, ali ako ni tada ne znaju....ne bih bila na mjestu tih roditelja koje Centar zove, jer se ne mogu dogovoriti ni oko imena. Kako će oko svega drugoga i što li će Centar misliti onjima?
    No, o Centrima za soc. skrb i njihovom načinu djelovanja, neću ovdje. Imaju grešaka i grešaka. Valjda i dobrih rješenja, nadam se.

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je!

    Imala sam kolegicu koja me tako kopirala (odjeća, cipele...razno...) i išlo mi je na živce sve dok u jednom trenutku nisam shvatila da su njezine geste zapravo kompliment meni . Tako je i s odabirom imena!
    Upravo tako! Sljedbenici su dobra stvar u životu. Povisuju vlastitu vrijednost

  37. #37
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam prošli put shvatila da u roku tih 30 dana moraš riješiti sve: ime, oib, prijava prebivališta, jmbg, zdravstveno. i onda ideš na prvi sistematski.

  38. #38
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    smatram da se ime ne može ukrasti, koliko god bilo originalno i rijetko
    svatko ima pravo nazvati dijete kako god želi i nitko mu to pravo ne može i ne smije uskratiti

    evo, nudim svoje ime za krađu
    ali ga nitko neće

  39. #39
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Moji su tako odustajali od lijepih imena jer se tako zove ova i ona, a stvarno ni nama bliske ni nešto posebne osobe i na kraju mi dali ime koje nitko nema, koje mi je preružno i koje od kad sam ga svjesna želim da netko ukrade, ali nitko ga neće. Kasnije su mi pričali da sam se trebala zvati Dijana, Gordana, Ivana... a kad su rekli da su me zadnji čas zamijenili Gabrijelom, stvarno mi je bilo žao i odlučila sam jednog dana svojoj djeci dati imena koja ima svako drugo dijete i za koje ih nikad nitko kod upoznavanja neće pitati - Kako? Ime mi je trauma i frustracija cijeli život, bez pretjerivanja.

    trampolina, ako se dobro sjećam tvog imena onda mi je ono svakako jedno od najljepših ženskih
    Posljednje uređivanje od rayna : 24.03.2014. at 11:22

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ime Gabrijela ti je frustracija i trauma!? Ma daj nemoj se zezati .. moja jedna nećakinja je Gabrijela, i još jedna kršteno (obiteljski razlozi), meni je to krasno ime.
    (u svakom slučaju ljepše od Gordana i Dijana)

  41. #41
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ma ne, dali su mi ovo koje sad imam, umjesto Gabrijela, koje mi je baš lijepo.

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    aaa razumijem, u zadnji čas su zamijenili Gabrijelu

  43. #43
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i ja sam krivo shvatila, ništa mi nije bilo jasno
    Gabrijela je prekrasno ime

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam znala koje ime uopce da dam djeci, pa su nekako izronila. tako da taj problem s kradjom nisam imala. ali zbilja mi nije jasno da neko moze svojatati nesto poput imena, onda je najbolje ga patentirati i cuvati pa kad se dogodi djete dati mu
    to mi TI govoriš?!
    TI, koja si štitila ime moje kćeri, poput lavice

    ajme ajme... drama

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pa što ja znam, dobro ako dijete nazivamo Vito ili Fran, što su sad jako česta imena, pa i frendica da takvo, onda nikom ništa. Moj stariji ima često ime i stvarno me ne smeta da i sve moje frendice nazovu djecu tako. Ali mala ima jako rijetko ime, i neb mi se sviđalo da se sad počne dijeliti šakom i kapom. a još manje, da kad sam ga se domislila, i bila ludo sretna jer je ime predivno i rijetko, moja frendica da to ime svom nešto prije rođenom djetetu. to bi mi bilo malo bezveze.
    kao kad si kupi covjek dobru torbu ili haljinu, pa frendica došeće u istoj. mislim, nisam patentirala torbu, ali smijem željeti sačuvati dašak orginalnosti. tako i sa imenom.
    evo, točno ovako i ja mislim

    ali, to se već dugo zna


    ok mi je ako oko mene ima 11 ana
    jer je ime uobičajeno
    ali, ako na svijetu postoji samo jedna obitelj u kojoj postoji žensko ime orka, onda stavljam veto

    pa kad ga netko da svojoj kćeri... imam sasvim legitimno pravo nerazgovarati s tom osobom
    pa nek sam luda!

  46. #46
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ali, ako na svijetu postoji samo jedna obitelj u kojoj postoji žensko ime orka, onda stavljam veto

    pa kad ga netko da svojoj kćeri... imam sasvim legitimno pravo nerazgovarati s tom osobom
    pa nek sam luda!
    nije ti legitimno pravo
    nego možda ljudski razumljivo
    ali nije legitimno
    barem ja to nigdje u ustavu i zakonu nisam našla

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    imam ja svoj osobni legitimitet
    šta te boli briga

  48. #48
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tko to nama malkoc pretjeruje?

  49. #49
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    tko to nama malkoc pretjeruje?


    ma neeeeeeeee, otkud ti takva pomisao

  50. #50
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ma čekajte, ne vjerujem da bi ikome bilo svejedno da mjesecima smišlja ime a onda mu ga netko zvizne ispred nosa?

    Ne mislim na Ana i Marko (koja su mi btw predivna imena) nego tipa imena apricotine djece, ili npr. Zvir i Arta (moji favoriti s topica o dječjim imenima).

    Meni bi bome smetalo da ih netko da prije od mene (a zna da ću ih ja dati). Naknadno kopiranje mi ne bi smetalo, dapače. Nek se zna tko se prvi sjetio

    rayna, mislim da se dobro sjećaš

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •