Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: Produzeno dojenje-kaznjivo djelo

  1. #51
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Marta sad mi niš nije jasno.
    Znači to nije istinita priča-mislim da je žena osuđena? Pa kaj moja teta onda priča? Čuj ludila? A fakat se zablokirala kad sam joj rekla da to nije moguće i objasnila joj par detalja. Moja seka se nije htjela mješati iako je bila prisutna, ali i ona djeli nakon jednogosišnjeg iskustva moje mišljenje.

    Nego zakaj bi mene trebalo zatvoriti? Daj na pp slabo vidim ovo sitno pisano.

  2. #52
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Marta sad mi niš nije jasno.
    Znači to nije istinita priča-mislim da je žena osuđena? Pa kaj moja teta onda priča? Čuj ludila? A fakat se zablokirala kad sam joj rekla da to nije moguće i objasnila joj par detalja. Moja seka se nije htjela mješati iako je bila prisutna, ali i ona djeli nakon jednogosišnjeg iskustva moje mišljenje.

    Nego zakaj bi mene trebalo zatvoriti? Daj na pp slabo vidim ovo sitno pisano.
    Ta prica o dojenju sestogodisnjeg djeteta je iz serije Sutkinja Amy, u kojoj ona, tj. doticna sutkinja presudi na sudu za djecu i omladinu da mater mora prestati dojiti setstogodisnjeg klinca. Osobno sam gledala tu epizodu...

    Za ovo sitno pisano, samo stisnes quote i onda vidis normalno. A to sam se samo salila...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    a razlog zbog kojeg je sutkinja zabranila dojenje (ustvari lik majke je dobrovoljno odustao od dojenja) je bilo sto je mali na kraju na sudu priznao da to radi zbog mame a ne zato jer zeli cikiti...
    kao,mama-manipulatorica...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Stvarno se cudim takvim komentarima (iz 1.posta) okoline... Ipak, u posljednje vrijeme mi se ipak cini da su ljudi/zene nesto informiraniji i da gledaju na dojenje sa puno pozitivnosti. Nema tko me nije pitao da li dojim i kako je to dobro i kako je adaptirano mlijeko lose itd itd... SAd, kuzim, mozda rade razliku oko dobi, ali kad kazem da sam dojila prvo dijete 2.5 g reakcija je "super, bravo" od pedijatrice, medicinskih sestara do susjeda.

    Izgleda da su najgore te mlade mame koje srecemo u parkovima. Rijetko kad sretnem neku izuzetne inteligencije (ma daj boze i prosjecne...), a jos rjede neku sirih pogleda i informiraniju zenu. Nakon 3 godine bivanja "samo-mamom" cini ti se da otupis kad sreces te kavopijke, nedojuce i pustaj-placuce smoki mame.

    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::
    Samo hrabro s dojenjem! To je velika stvar za nasu djecu. Moja kcerkica NIKAD nije bila ozbiljno bolesna i u svom zivotu (do 7.godine) je 4 puta smrcala i to sve tek nakon 4.godine.... Ja mislim da je to radi dojenja i zdrave prehrane.

    A to da bi deckici postali pedercici? Pa ne znam koji pedercic voli cice? Bas obrnuto... A djevojcica ce onda postati lezbijka? I ta gay fobija mi vec ide na zivce...

    ZASTO NEKI LJUDI IMAJU DJECU AKO IM NISU ODLUCILI DATI SVU SVOJU LJUBAV? Zar nije sve to uskracivanje ljubavi? Pustiti ih da placu, ne udovoljiti SVIM njihovim potrebama? Pa, kvragu, onda ako ni zene nisu te koje bi trebale shvacati da je imati djecu apsolutno davanje!! Sto je sa tim zenama danasnjice?

  5. #55
    aldea

    Početno

    Danas bila kod svog stomatologa koji me samo upozorio na moguće posljedice produženog dojenja.S jedne strane mi je išlo na živce što sam isto između redova mogla pročitati nerazumijevanje za tu moju odluku, ali s druge sam se ipak malo zamislila...To ne znači da ću promijeniti svoju odluku, samo nudim temu za diskusiju.
    S jedne strane se sve mi tako zdušno borimo protiv šećera, slatkiša, voćnih sokova i pijenja iz bočice radi prevencije karijesa, a s druge strane tako zdušno zalažemo za produženo dojenje, na zahtjev, a taj zahtjev se (općepoznato je) događa najčešće preko noći.I zar to nije isto nuđenje slatkaste tekućine kroz "prirodnu bočicu" prilično često i u najneprihvatljiviji dio dana :? Te mi se stvari čine nekako kontradiktorne...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj aldea prvotno napisa
    Danas bila kod svog stomatologa koji me samo upozorio na moguće posljedice produženog dojenja.S jedne strane mi je išlo na živce što sam isto između redova mogla pročitati nerazumijevanje za tu moju odluku, ali s druge sam se ipak malo zamislila...To ne znači da ću promijeniti svoju odluku, samo nudim temu za diskusiju.
    S jedne strane se sve mi tako zdušno borimo protiv šećera, slatkiša, voćnih sokova i pijenja iz bočice radi prevencije karijesa, a s druge strane tako zdušno zalažemo za produženo dojenje, na zahtjev, a taj zahtjev se (općepoznato je) događa najčešće preko noći.I zar to nije isto nuđenje slatkaste tekućine kroz "prirodnu bočicu" prilično često i u najneprihvatljiviji dio dana :? Te mi se stvari čine nekako kontradiktorne...
    Šecer je najmanje opasan radi njegovog direktnog dodira sa zubicima! Njegova stetnost je sadrazana u njegovom sastavu koji vuce korisne minerale, ukljucujuci kalcij koji daje jake zube.

    Kao sto gore rekoh, dojila sam svoje dijete 2,5 g... sad ima 7,5 i predivne zube!! Mogu ih slikati da ih vidis.

    Znate sto jos uvijek ne kuzim! Zasto mi zene za svaku svoju odluku moramo pitati doktora, stomatologa, mamu, baku, prijateljicu? A gdje je NAS unutarnji osjecaj? Zene se stvarno nekako moraju vratiti sebi i povratiti snagu koja im je urodena i prirodena, a ne slusati naputke onih koji su slusali naputke onih koji su slusali naputke... koji su.... onih cija imena niti izvor ni ne znamo?!...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    kroz "prirodnu bočicu"
    dojenje ne uzrokuje karijes, ali davanje tvog izdojenog na bočicu-da
    to je razlika 8)

  8. #58
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    kovke, daj to malo detaljnije, pliz

    čisto informativno

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    kad izbijuzubici,kolikomijepoznato,preporuca se da se poslije nocnog/ih podoja cika lagano izvadi iz usta ako ju dijete nije i samo izbacilo i nastavilo spavati...i to je sve...
    nije isto kao i piti puno slatkog niti spavati sa bocicom coca-cole u zubima...
    a mislim da imas na portalu o tome...

  10. #60
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    zanima me zašto davanje IZDOJENOG mlijeka na bočicu povećava mogućnost nastanka karijesa

    bojan nikad nije pio na bočicu, ni izdojeno mlijeko, ni bilo koje drugo, a ni vodu, a čaj, sokove i ostalo još ne pije

    ali da je spavao sa cicom cijelu noć u ustima, toga je bilo

    sjećam se perioda kad je, tako i samo tako, znao noći i noći prespavat

  11. #61
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    zanima me zašto davanje IZDOJENOG mlijeka na bočicu povećava mogućnost nastanka karijesa
    Nisam sigurna, ali mislim da ima veze sa načinom sisanja, tj. kod dojenja bebina usta i mišići se pokreču na takav način da čiste zube :? ili tako nekako..

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    seceri u ljudskom mlijeku su drugaciji od bijelog secera i slicnoga, njihova koncentracija je drugacija nego npr. koncentracija secera u sokovima itd...

    nije stvar samo u seceru, sto se zubi tice, a i sire.
    moze se, na primjer, pretpostaviti da vitalitet djecjeg organizma ili ono sto se inace zove imunitet, kod dojenog djeteta je puno visi i da to utjece pozitivno na zdravlje zubi, da emocionalna zadovoljenost djeteta kojemu je majcina blizina po noci uvijek dostupna utjece povoljno na taj isti imunitet i sl.
    Kako bi se sve to na molekularnoj razini objasnilo, nemam pojma, sumnjam da su se neka ekstenzivna istrazivanja se na tom podrucju provela; kome bi to bilo u financijskom interesu pokazati...?
    zdravlje djecjih zuba, kazu da ovisi o prehrani majke tijekom rane trudnoce i poslije, o genetici itd... tako da dojenje tu samo moze dodatno pomoci ili biti korisan visak, nikako ne odmoci.

    a propos dojenja na javnom mjestu...bas danas citam u casopisu The Practicing Midwife o tome kako je nedavno na godisnjoj konferenciji Royal College of Midwifery (glavna obrazovna organizacija za primalje u VB, u ranu s npr nacionalnim udruzenjem stomatologa ili perinatologa ili nekih slicnih...) jednoglasno donesena odluka da se lobira kod vlade da se donese zakon Pravo na dojenje (misli se na dojenje u javnosti), u Engleskoj, Walesu i Sj. Irskoj ; zakon je vec donesen prosle godine u Skotskoj)
    Jedna od primalja kaze : "Zasto se u zenama stvara osjecaj da je dojenje u javnosti neprihvatljivo? Kako to da smo dozvolili ovome viktorijanskom stavu da prezivi i odrzi se i u 21. stoljecu?!"
    Nazalost, kao sto vec napisah, zakon, ako se donese, odnosit ce se na zabranu sprecavanja dojenja u javnosti za djecu do druge godine.
    Ovi stariji i dalje ce moci biti izlozeni na milost i ne milost sutkinjama amy...

  13. #63
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ako je taj film ko onaj gdje su djeci toliko dugo maltretirali dok nisu izjavili da su ih neduzni mama i tata maltretirali samo zato da bi sve sto prije zavrsilo ludilo oko sudenja, onda si mogu misliti kaj su tom deckicu radili.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Citiraj andrea prvotno napisa
    zanima me zašto davanje IZDOJENOG mlijeka na bočicu povećava mogućnost nastanka karijesa
    Nisam sigurna, ali mislim da ima veze sa načinom sisanja, tj. kod dojenja bebina usta i mišići se pokreču na takav način da čiste zube :? ili tako nekako..

    Ja isto nisam sigurna ali mislim da je oblik dude u pitanju, naime kad se povuče tekućina iz bočice na način da beba stisne jezikom dudu uz nepce, tekućina ide direktno na prednje zubiće. Oni crni, truli mliječni zubići kod neke djece zubari zovu "karijes flašice". Vjerujem da je to zbog toga.

  15. #65
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    dio teksta s naseg portala
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1472

    Ali, čak ni noćno dojenje nije izazivalo karijes kod djece. Smatra se da je uzrok tome što majčino mlijeko nikad ne teče samo djetetu u usta, nego isključivo kad dijete aktivno siše i guta. Ako majčino mlijeko dajete na bočicu, tvrde, karijes se opet pojavljuje. Aktivnim se sisanjem dijete služi mišićima koji fiziološki čiste naslage na zubima.

    Naknadno je pronađeno nekoliko sastojaka majčinog mlijeka koji štiti zube od karijesa:
    IgA i IgG mogu usporiti rast streptokoka, a Streptokok mutans koji je najčešće spominjani uzročnik karijesa, osjetljiv je i na laktoferin - bitan sastojak majčinog mlijeka.

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    aj super, dobro da znam. A i bez toga, majčino tijelo ne bi već ganaracijama proizvodilo mliko i dica imala nagon cuclati da to nije samo po sebi dobro. A to što ljudi nisu to sve još saznali, empirijski provjerili i upakirali u neznam koji znanstveni članak, ne znači da dojenje nije dobro. Ugledajmo se nekad na male majmune, pasiće, telad, mačiće...i sjetimo se da smo i mi SISAVCI. Moja mama to zaboravila, ja ću se vratiti majci prirodi :D

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    mene je magistra iz nase ljekarne bijelo pogledala kad sam joj na pitanje 'do kad mislite dojiti' odgovorila 'dok bude htio cicat', uz komentar da je (po njenom) dovoljno dojiti 9 mjeseci, a da je nakon toga krajnje nepotrebno, jer mlijeko vise nije dobro :?
    nije mi jasno kako netko moze takvu glupost lanut - pitam vas koja je razlika izmedju kvalitete mlijeka u zadnjem danu osmog mjeseca i prvom danu devetog????
    uglavnom, mi cikimo i dalje, i fucka nam se za komentare

  18. #68
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ne znam moze li se tuziti doktore, ali primjera ima gdje god hocete.

    evo i mog..
    odoh neki dan na uzv cice da vidim mogu li koristiti kontracepciju (iako nisam uopce ziher da cu poceti piti pilule..) i doktorica, nakon 20min laganog nasetavanja i brbljanja na telefon uz otvorena vrata ordinacije konacno me pozove da udjem.
    lijepo skinem maju, legnem i ona pocne pregled i pita da li dojim, na sto ja odgovaram DA sva ponosna. "pa koliko je dijete staro?" ja onako iz suba "18mj i jos se ne da " a ona ce meni drito u glavu "pa kaju bute za njim trcali na faks sa cicom ak je gladan.." sestra se opali smijati, a ja sve u nevjerici. dokica sva puna sebe krene dalje "pa mozete za koju godinu puno ustedjeti. kad krene u skolu, ne morate placati mlijecni obrok, samo stavite cicu i ok" !!!?! :shock:

    nisam se dala pa sam samo rekla da dojim na zahtjev od kad je rodjen i da mislim nastaviti dok god bude hito. istina, vise mi nije gust , poceo je gristi i sve cesce zaboravi traziti, a kako mu ne nudim onda ima sve manje mlijeka pa zna biti natezanja cice, ali ne odustajem zbog toga. kad god je tuzan ili umoran i trazi cicu nema sanse da mu odbijem. mislim da sve ide svojim tokom i kad dodje vrijeme da ce sam prestati traziti

  19. #69
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Vidiš, ja sa uzv dojke imam super iskustva, dr. je baš lijepo reagirao na moje dojenje djeteta starijeg od godine dana.

    A komentari i reakcije ovih tvojih su baš odvratni.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ovi komentari jedne doktorice....stvarno neprimjereno.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •