Vidi rezultate ankete: Vodite li manstrualni kalendar?

Glasači
78. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Sve redovno bilježim

    37 47.44%
  • Uglavnom vodim, osim kad zaboravim

    23 29.49%
  • Namjeravam voditi od sljedećeg ciklusa

    3 3.85%
  • Ravnam se po mjesečevim mjenama

    1 1.28%
  • Ne da mi se voditi zabilješke

    14 17.95%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Vodite li menstrualni kalendar

  1. #1
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Vodite li menstrualni kalendar

    Naime, priupitala sam muza kad sam zadnji put imala mengu, a se okomio na me da svaka normalna zena vodi menstrualni kalendar i da zasto ga ja ne vodim, itd, itd...

    Pa odlucih provesti anketu.

  2. #2
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    prije sam znala pisati, pa par mjeseci ne pišem .... ove godine redovite zapisujem, u rokovniku imam stranicu predviđenu točno za to
    inače, prije dva mjeseca sam išla na rtg kralježnice i pita mene žena kad je bila ZM, i nakon one prve neugode jer nemam pojma, sjetim se da imam zapisano, znači korisno je u svakom slučaju

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dvoumil sam se gdje da stavim ovu temu, sto se mene tice moze i na filozofski - čini mi se da ima potencijala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Notes u mobitelu, uvijek mi je pri ruci pa najčešće ne zaboravim zapisati. A ako zaboravim, pokušam rekonstruirati.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja ne mogu nis rekonstruirati. Naime sigurna sam da sam zadnju mengu dobila u nedjelju 30. 06. Pogledaj u kalendar pa ce ti sve biti jasno.

  6. #6
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    pa da, uglavnom zadnje dvije godine uredno si zapisujem kad sam dobila.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e baš si me ulovila na prekretnici LOL

    do sada uopće nisam bilježila, rekonstruirala sam po sjećanju

    od ovog mjeseca bilježim na lunarnom kalendaru i ovulaciju i menstruaciju, ali ne zato da bih znala točne datume nego želim vidjeti kako je to kod mene povezano s lunarnim ciklusom
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 23.07.2010. at 10:04

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Molim lijepo da se jave ove aljkava ko sto sam i sama. Molim podrsku.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lutonjice, ti spadas pod one koje samo sto nisu pocele biljezit.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam dobivala redovito kad je mlađak. Onda sam se razbolila, pa mi je menga zakasnila 2 tjedna, pa se sad vise ne mogu ravnati po mjesecu, jer sam izgubila nit.

  11. #11
    Bright avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    Imam program na kojem bilježim početak ciklusa (4WomanOnly)

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma bilježila sam ja na malom kalendaru u novčaniku LOL od svoje prve menstruacije pa sve do druge trudnoće.
    ali nakon toga sam prestala jer mi je skroz nebitno i svejedno i nema šanse da se tome vratim

  13. #13
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Molim lijepo da se jave ove aljkava ko sto sam i sama. Molim podrsku.
    Evo me.

    Prije sam redovito zapisivala datum kad sam dobila M. Postala sam aljkava kad sam si osigurala trajnu kontracepciju. Ali uvijek znam onako okvirno (+/- koji dan).

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To te ja pitam. I meni je nebitno. Zanimljivo mi je sto mi se ciklus poklapa s mjesecom, a zanimljivo mi ej i kako mi se muz prijeti da ce on voditi zabiljeske.

  15. #15
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Isto ovako kao i Lutonjica.

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Zanimljivo mi je sto mi se ciklus poklapa s mjesecom
    svima se na neki način poklapa, a ja to još do sada uopće nisam pratila i baš me jako zanima - i zato sam sad krenula bilježit na lunarnom jer mi ovaj mjesec nije bilo ni na puni mjesec ni na mlađak, nego nešto u sredini i nema šanse da bih to zapamtila bez da sam zaokružila mjesečevu fazu na te dane.
    plus što me zanima i ovulacija i menstraucija, fakat to moram zaokružit negdje LOL

  17. #17
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Aljkava. Nema šanse da to zapisujem.
    Osim toga, uglavnom o tome kad se desi prokomentiram s frendicom, pa ako imam dilemu kad je bila - ona pregleda naše četove i nađe točan datum

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ti si anchi vec na sljedecem nivou - za tebe drugi vode biljeske.

  19. #19
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Gle, stvarno!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Meni ne odgovaraju mjesečeve mijene jer mi se nakon trećeg poroda ciklus ustalio na 25 dana. I prije je bio šarolik, 23-32. Nisam od onih u sat i minutu, bar dosad bila.

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vodim od prvog dana, znači nekih 100 godina. Dobro, 18 godina, zaokružim si na malom kalendaru.

  22. #22
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    ja biljezim obavezno svaki mjesec i svaki dan sam na kalendaru,brojim kalkuliram plodne i neplodne dane....mislim da spadam pod opsjednute s datumom menge i kalendara katasrofa vec me to umara

  23. #23
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nekoliko puta sam započela, ali nakon prvog bilježenja zaboravila. Cijeli život sam imala cikluse na 28 dana, zadnjih godinu i pol na 24-25, i s obzirom na redovitost i dugogodišnje nastojanje da zatrudnim, znam svaki dan (nesvjesno) u kojoj sam fazi ciklusa, kad je bio zadnji i kad ću dobiti.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Ne pišem . Znam odprilike.
    Kada sam zadnji put oslala trudna ginekologica me je blijedo gledala jel nisam znala koji mi je datum bila zadnja menstruacija. Srećom da sam zapamtila koji dan je bio odnos (srećom da smo imali samo jedan taj mjesec )

  25. #25
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Bilježim od prvog dana kada sam dobila mengu.Znači ima tome jedno 20.g.
    Imam mali kalendar i tamo svaki mjesec označim kada je došla i završila.
    A što ću, djevica u horoskopu.

  26. #26
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne vodim menstrualne dnevnike zbog biljezenja menstruacije, ali mislim pocet vodit dnevnik ponasanja, raspolozenja i nekih neugodnih tjelesnih manifestacija kako bi ih povezala s ciklusom

    menstrualni ciklus mi je dosadno uredan i eventualno koji put godisnje malo odluta s punog mjeseca
    a kako mi je i seksualni zivot jednako toliko dosadan, ne vidim potrebu evidencije drukciju od pogleda u lunu

  27. #27
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    najbolje kad imaš cimericu u domu/uredu, pa se uskladite
    šteta što radim s muškima

    ja nemam mengu već dugo , ali inače zaokružujem prvi dan na malom kalendariću u novčaniku-kad sam toga raspoloženja

  28. #28
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    sve do ovog ciklusa u zadnjih 6 godina znala sam i u pola noći kada kada je počeo i kada treba završiti.

    Ovo je prvi puta da stvarno neznam...

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj, ne znam kaj bih ti odgovorila.
    Prije nego sam odlučila zatrudniti po prvi put, redovno sam vodila kalendar. Imala sam (i još negdje imam) hrpu malih iskrižanih kalendarića.
    Onda sam ostala trudna, rodila, dugo dojila...Cijelo to vrijeme dok sam dojila nisam vodila kalendar, ciklusi su bili zbrda zdola, redovno me menga zatekla bez uloška u torbi i slično. Pa bi računala unzada kad je bila zadnja, koliko je dana prošlo i tak.
    E onda sam prestala dojiti, ciklusi se ustabilili, odlučila ostati opet trudna, pratila zadnii ciklus i ostala trudna. Pa opet sve ponovo. Rodila, dojila....Ciklusi su opet bili zbrda zdola, opet ista priča s mengom i ulošcima u torbi....
    I onda sam prestala dojiti i PAF ostala trudna. Nisma znala ni kada, ni koji mi je ciklus....NIŠTA! Čak nisam ni skužila da mi menga kasni već podosta, jer nisam to vodila. Tj. baš me zateklo...
    I tak, sad bum opet rodila, ali bez obzira na dojenje i sve vodim kalendar od prve menge. Ma na kakvoj god kontracepciji bila.

  30. #30
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Vodim od prvog dana, znači nekih 100 godina. Dobro, 18 godina, zaokružim si na malom kalendaru.
    isto ovako

  31. #31
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ja sam nekoliko godina jer smo se trudili, pa nije išlo, zapisivala u : kalendar mali, posebnu bilježnicu, isprintane tablice, fertility friend na netu, trajalo je nekoliko godina,

    sad imam fobiju od toga, ne zapisujem, otprilike znam, kad počnem bezglavo čistiti , računam evo je za dva dana

  32. #32
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    ja biljezim obavezno svaki mjesec i svaki dan sam na kalendaru,brojim kalkuliram plodne i neplodne dane....mislim da spadam pod opsjednute s datumom menge i kalendara katasrofa vec me to umara
    i ja isto

    Valjda smo sve, koje se bore s neplodnošću, iste

  33. #33
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    imala sam sve zabiljezeno od prve (s 13. godina) do negdje dvadeset i neke godine. imala sam nekoliko listova iz a4 bloka (s kockicama ) i na svakom je bilo 4 ili 5 godina (mjeseci vodoravno, dani okomito) i tocno se lijepo moglo vidjet kako su mi ciklusi redovni, 32-33 dana, svake godine sam imala mjesec (bas kalendarski) u kojem nisam ni dana imala mjesecnicu... uglavnom - tih sam papira i to sve tako lijepo nacrtano i uredjeno imala za do 60-te godine

    i onda mi je netko to pogubio ;-( nikad se nisam od toga oporavila

    vodila evidenciju kad sam htjela zatrudnit prvi put (i mjerila bazalnu temperaturu). onda za drugu trudnocu. od onda vise nije vrijedilo (zbog dugog dojenja i amenoreje po skoro godinu dana)...

    sad upisem na kalendar kruzic prvi dan. ali ne "religiozno"...

  34. #34
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Obavezno zaokružujem prvi dan na malom kalendariću u novčaniku, od samog početka... To mi nekak dođe ko prirođeno, mislim, ok možda to i nije najvažnija stvar na svijetu, ali meni bi bilo jako čudno da zaboravim. A još k tome mi je ciklus ko vurica

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Menstrualni kalendar sam pocela voditi od prvog dana prve menstruacije i jos i danas imam sve te kalendarice. Zadnje 4 i pol godine, odnosno od prvog dana kada smo se odlucili za trudnocu, uredno biljezim i bazalnu temperaturu.

  36. #36
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja vodim, obavezno.....
    AL imam peh; svaki put kad sam ugledala plus na testiću (dakle triputa dosad...) uzmem taj svoj maleni kalendarić da vidim kolko sam trudna cca, kad ono - baš tu zadnju M nisam zabilježila (pa se onda sjećam di smo bili, koji je bil dani i slično... tak uspijem skontat kad je ipak bila zadnja M...)

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    i ja isto

    Valjda smo sve, koje se bore s neplodnošću, iste
    Potpisujem!!!!

  38. #38
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Naime, priupitala sam muza kad sam zadnji put imala mengu, a se okomio na me da svaka normalna zena vodi menstrualni kalendar i da zasto ga ja ne vodim, itd, itd...
    Ja ga vodim kad hoću ostati trudna, ali prilično aljkavo, kad ionako od toga nema koristi (jer se iz tako neredovitnog ciklusa malo što može zaključiti )
    Ali mi nikad nije palo na pamet da pitam muža kad sam je imala šta ti bi?

  39. #39
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Molim lijepo da se jave ove aljkava ko sto sam i sama. Molim podrsku.
    Stiže podrška!
    Pokušavam pamtit po događajima, ako ništa frendica ima kad i ja pa ju pitam.

  40. #40
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mi nikad nije palo na pamet da pitam muža kad sam je imala šta ti bi?
    Moj skuži kad sam nervozna pa već zna da stiže.

  41. #41
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Tincha prvotno napisa Vidi poruku
    Obavezno zaokružujem prvi dan na malom kalendariću u novčaniku, od samog početka... To mi nekak dođe ko prirođeno, mislim, ok možda to i nije najvažnija stvar na svijetu, ali meni bi bilo jako čudno da zaboravim. A još k tome mi je ciklus ko vurica

    ja kao Tinča zaokružim prvi dan na đepnom kalendariću i onda iskrižam dane koliko mi je trajala, ali iz razloga jer nam je metoda zaštite plodni i neplodni dani

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Notes u mobitelu, uvijek mi je pri ruci pa najčešće ne zaboravim zapisati. A ako zaboravim, pokušam rekonstruirati.
    i ja sam takva

  43. #43
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Siskica ti i ja bi se trebale maknut kalendara mozda bi bilo vecih sansi

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga vodim kad hoću ostati trudna, ali prilično aljkavo, kad ionako od toga nema koristi (jer se iz tako neredovitnog ciklusa malo što može zaključiti )
    Ali mi nikad nije palo na pamet da pitam muža kad sam je imala šta ti bi?
    On pamti raspored zbivanja u proslosti. Ja ne, meni je to sve jedna te ista kaša. U mojo glavi su u istom odjeljku i stvari koje su se dogodile prekjucer i one od prije 10 godina. A zna i po partizanskoj bolnici.

  45. #45
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    pa moraš znati kad da staviš uložak u torbu za slučaj da ti zatreba. inače ne nosim torbu, al prije M i za vrijeme M nosim zbog uložaka!
    i bilježim si u mobač dan kad sam dobila i to je to.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pišem na kalendar na vratima wc-a, veliko crveno slovo M

    a kalendar je postavljen tako da ga direkt vidim kad se sjednem na wc.

    na istom kalendaru križam dane.

  47. #47
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Ne...ja sam od onih koje kazu od slijedeceg ciklusa cu - dobila sam neki mali kalendar bas tome namjenjen i zahvaljujuci ovom topiku cu ga staviti opticaj- nadam se da cu uspijeti zabiljeziti vise od 2 ciklusa

    ja pamtim ...i u 99% slucajeva dobro zapamtim

  48. #48
    Lois Lane avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Imam tri (!!!) aplikacije na mobitelu u kojima upisujem kad sam dobila m te sve pa i najsitnije pojedinosti što se ciklusa tiče - od raspoloženja, seksa, koezistencije sluzi, bolova u (.)(.).
    Ujedno i svaki dan kad ujutro otvorim oči točno znam koji mi je dc, je li plodan ili nije.
    Ali to je zato jer pokušavamo skoro godinu dana pa sam već postala opsjednuta.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    A zna i po partizanskoj bolnici.
    antologija

  50. #50
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    na radnom stolu imam mali kalendaric u koji upisujem svaku M, kada je bila i kada je ocekivana slijedeca, kada bi trebala biti O...naravno imam svoj sistem obiljezavanja i oznake tako da ne moraju svi znati koji ulaze u prostoriju...sve volim biljeziti, zapisivati i voditi dnevnik...hm...djevica po horoskopu......naravno u svako doba dana ili noci znam koji mi je dc i da li je plodno razdoblje ili ne...iako ni to bas ne pomaze uvijek...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •