Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 297

Tema: 39+ (3. dio)

  1. #201

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Neizmjerno sam vam svima zahvalna na riječima podrške. Odradila sam sad jedan posao i odmah mi je malo lakše. Sutra u nove radne pobjede! A o prirodnom ili stimuliranom imam još fore razmišljeti. Išla bi u prirodni baš zbog godina jer mi je dugo čekati 6 mj. Ali vidjet cu još.

    Hvala, hvala, puno hvala .... fakat je uz ovaj forum i sve vas to nekak lakše Evo čak i smajlić za kraj!

  2. #202
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Maya, žao mi je .
    I ne odustj nakon 1-vog IVF-a, to se najmanje isplati. I prirodno se događa to isto, najčešće ne uspije od prve. Samo mi ovdje sve vidimo i brojimo pa nam je teže. Tvoje su godine još ok, ima nas ovdje dosta sa više od 40 g. Moram priznati da me uopće nisu strefila moja prva dva neuspješna IVF-a, tek kod trećeg mi je bilo jako teško. Čitala sam da su normalno plodni parovi oni koji uspiju u 4 pokušaja IVF-a.
    Znači ide se dalje

  3. #203
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Maya zao mi je! Idemo dalje! Vidis li koliko nas je ovdje koje smo i starije od tebe?! Odtuguj pa sa novom snagom kreni u nove pobjede..mi smo uz tebe!

  4. #204

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Eh, mi tu o godinama a gledaj nas samo, sve nasle mladje. Bebomanka, Maya, Neti, barem su se hrabro izjasnile o godinama. Ja vam u razlici mene i mm najvise prednjacim, u moju korist, mislim zna se ko je stariji - ja. Mi smo cak i u razlicitim zivotnim decenijama, eeeh, i sad dodje neki lekarcic da mi kaze kako u mojim godinama trudnoca tesko uspeva... E ako mi mm ne daje toliko godina nece vala ni jedan lekar koji me ni izbliza tako ne poznaje

  5. #205

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    E pa, Jill... I ja hrabro iznosim svoje godine, ali ne i MM-ove. Doduše, uvijek sam napisala da je "dosta" mlađi od mene, i mislim da ja u tome prednjačim čak i ispred tebe.

    Elem, cure, da ja sad malo još govorim o sebi. Nastojala sam ovih dana ništa ne pisati, s obzirom da je uvijek bio fijasko kad sam se nadala nečem, napisala to vama i slično tome. Dakle, jučer sam ja otišla kod svog doc-a lijepo u polikliniku gdje on privatno radi. To, s obzirom da u žurbi na folikulometrijama jednostavno nema dovoljno vremena da malo duže pričamo, uvijek nekoga sa strane ima, i da neke stvari razjasnimo ...

    Dakle, iznosim sljedeće: na stranu godine, o njima sada neću (iako znam da su jako bitan faktor u cijeloj ovoj priči); moj je hormonalni status jako dobar, svojevremeno sam ga iznosila, a mene zabrinjavao moj prenizak FSH o kojem ništa nigdje nisam mogla pronaći (visok znači da se žena bliži menopauzi), pa je neka od mojih supatnica rekla, što sam ja shvatila kao neku šalu, da to možda znači da imam jako dobru rezervu js. I da, to bi upravo to trebalo značiti. Prolaktin lagano povišen, da - mogao bi možda stvarati nekih problema. Povišen estradiol je također dobar u kombinaciji s niskim FSH. Jedino omjer FSH i LH nije kako bi trebao biti 1:2,5 (otprilike), no kako nisam u dvadesetima - nema vremena time se nešto više baviti - tipa, par mjeseci ću to pokušat popravit ovim, pa onim, jer ja tog vremena nemam... Sve, u svemu - to su i razlozi koji su iznenadili mog doc-a kod mojih, rekla bih "misterioznih", neuspjeha. Dakle, hormonalna slika je po docu predobra, i stoga se on nadao nekakvom uspjehu (kao i ja).

    Sutra je zakazana punkcija (po sadašnjem stanju UZV sve je predobro), vidjet ćemo što će biti, hoćemo li dobiti lijepu js, hoće li se oploditi, hoćemo li doći do transfera. Ako do punkcije ne dođe (jer je folikul pukao prerano) išli bismo odmah na inseminaciju (valjda sam dobro shvatila). Ako do trudnoće ne dođe ponovit ću hormone da vidimo kakvo je stanje. A u siječnju (jer SD neće raditi MPO od 15.12.2007. do 6.1.2008.) idemo na 2. stimulirani IVF čistim gonadotropinima - Gonal F, eventualno u kombinaciji s Menopurima.

    Sad se lagano grizem. Htjela sam se javiti tek sutra nakon što vidim što će se izdešavati. I mislila sam da će ispasti sve ok, jer nisam ništa o tome javno govorila. Sad mi crvić sumnje nameće krivnju: mogla si sve prešutjeti do sutra, možda bi nešto ispalo, jer obično kad o nečem govorim i mislim pozitivno - završi se 0.

    Drage moje - Do sutra, valjda se neću opet razočarati.

  6. #206
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    MonaLisa,

    na neke stvari ne možemo utjecati, pisale o tome ili ne, ti si odlučila napisati kaj te muči i što si poduzela prije sutrašnje punkcije i mislim da je to super.
    Ja sam isto paranoična, koliko sam puta pomislila da se nešto ne bi dogodilo da sam npr., prvo otključala bravu lijevo, a ne desno i tak. A mislim da to nema veze. Radim na tome.
    Mislim da je problem i u tome što smo mi fiksirane na to da je velika šansa da ne bude pozitivan rezultat, pa da se poslije ne razočaramo prejako- što to uopće znači prejako ili slabije, kad si jadan si jadan...

    Htjela sam reći da pisanje na forumu ne može utjecati na punkciju, ali ti može pomoći da lakše prođeš kroz postupak...

    Držim ti fige sutra! Sretno!

  7. #207

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    MonaLisa, Deja je skroz u pravu, pisale ne pisale isto nam je... A istu dilemu i ja imam. Blizi mi se FET, a ja sebi obecala da necu zucnuti o tome na forumu, sve mi se cini da cu nabaksuzirati. Valjda zato sto uvek procitam srecnu pricu neke forumasice koja se dugo nije javljala. Kad ono, sto mi se visi blizi postupak, ja od svih foruma sve ovisnija od rode. Po ceo dan je otvaram, ne znam vise ni sta trazim, citam sve.
    Nego da i ja probijem led, u cetvrtak 10. dc idem da vadim estradiol, pa ce valjda moj doc zakljuciti da li cu imati ovulaciju ili ne. Ako bas sve, sve bude kako valja, i smrzlice prezive, ocekujem da ce mi ET raditi sledece nedelje.
    Sto se tice 'misterije' neuspeha, nema tu objasnjivih razloga. Budu hormoni dobri, ali pitanje je kvaliteta sastava tih embriona. Prosto embrioncici umru jer nisu sposobni da prezive, mislim da to cak ne mora imati veze ni sa nasim hormonima, miomima ili bilo cim drugim.
    MonaLisa :D :D za sutra!

  8. #208

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    E, da. Potvdili smo da imam ovulatorne cikluse, pa me i to beskrajno smirilo. Mislila sam na kraju u cijeloj svojoj priči da imam anovulatorne cikluse, što je doc odlučno odbacio. A joooooj, šta sve nisam mislila...

    Slažem se ja sa Deja2 i s tobom, Jill, al' ponekad je to jače od mene. Pa od razumne postanem totalno nerazumna i bedasta žena. Kasnije sam samoj sebi smiješna...

  9. #209
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj MonaLisa prvotno napisa
    Pa od razumne postanem totalno nerazumna i bedasta žena. Kasnije sam samoj sebi smiješna...
    Mislim da je to skroz ok!
    A i dokaz da ti hormoni šljakaju...

  10. #210
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,993

    Početno

    Cure, svima vibrice ~~~!

    Maya ZG, jedan virtualni zagrljaj ti šaljem .

  11. #211
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Drage moje, i meni ponekad dođe da ne tipkam puno o svom postupku misleći da mi zbog toga neće uspjeti, a onda se osvjestim i neugodno mi je kako to uopće mogu i pomisliti. Nekako se već svega pomalo bojimo pa malo i razum zakaže

  12. #212

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    monalisa, s nestrpljenjem ocekujemo tvoje izvjestce s punkcije, a do tada ~~~~~~~~~~~~ da uhvate js i sve ostalo sto ide iza toga.

  13. #213

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Evo mene. Umirem od bolova. Moj folikul nije prsnuo, pa smo obavili punkciju. Al je bio toliko nedostupan da je to bila strahota, pokušavali doći do njega pola sata, sestra me stiskala i gnječila, ležala skoro na meni. Tresla se ja, tresla se sestra. Druga sestra i doc navijali; ja im gledala lica k'o utakmicu da gledam. Ono: a sad će gooool, pa promašaj... Ja govorila da sam baksuz, a oni meni da se to zna desiti ali jako rijetko. Pa, naravno, mislim si ja. Takve me rijetke stvari i inače u životu idu. Al' trud se isplatio i dobili smo js. Nisam htjela ležati pa sam hrabro ustala i izašla van. Jedva hodajući do stolice na kojoj je sjedila ljubav mog života. On se pak prestrašio kad me vidio, tim više što sam dugo ostala unutra. On je dao svoj doprinos i sada preostaje da zivkam i vidim što se dešava. Ako sve bude ok, embriotransfer slijedi u petak, subotu ili nedjelju.

    Čim smo izašli, otišli smo u birc preko puta. Mene noge nisu i dalje slušale i bila mi je potrebna cigareta. Dođoh napokon do posla i odmah u akciju... Sad me boli za popizdit i popih voltaren. (Sjetih se kako sam pisala da punkcija uopće nije bolna, barem mi nije bila prva.)

  14. #214
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    MonaLisa, jooj ... drži se

  15. #215

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    MonaLisa
    Svima sretno!

  16. #216

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala, cure. Sad sam pak počela razmišljati kakvi li su bolovi pri porodu. Sjetih se frendice koja je nakon prvog porođaja rekla: NIKAD VIŠE! Naravno da je kasnije opet rađala. A ja ću od danas nadalje vjerojatno sanjati ovakve punkcije... Smiješno, kad znam da ću ih i dalje htjet trpjet..., bez obzira na sve. Za nadati se je samo da mi ne mre folikul baš uvijek bit na tako nedostupnom mjestu. Uostalom, pamtit ću riječi doca i sestre: zna se to desit, ali jako rijetko. Valjda neću ja uvijek biti ta koju strefi to "rijetko".

    Da vas pitam. Ovo s utrogestanima. 2x2, dakle i ujutro i navečer po dvije? Koliko dugo se to uzima? Čitala sam negdje već, al da opet ne pretražujem...

    Svima

  17. #217
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    MonaLisa - utrogestani 2x2 ćeš trošiti do transfera,a nakon toga će ići 3x2.
    još će ti dr.B sve objasniti.
    i vibrrrr za ludi tulum u labosu .

  18. #218

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    alec, hvala ti. Čuj, ono za subotu... ako dođe do ET i to baš u subotu... No, no, neću još o tome...

  19. #219
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Vibram za dobar tulum na SD noćas MonaLisa!

  20. #220
    pippi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    274

    Početno

    Držim fige za transfer

  21. #221
    vaya con dias

    Početno

    drage moje, ja sam vec poput vas trebala uletiti u svoj prvi uopce pokusaj IVF, no nikako da docekam m-kasni vec 5 dana. Osim vjerojatno drugih faktora, veliki razlog kasnjenju je moja paranoja koju imam od smrkanja i pikanja. Totalno mi se to ne svidja i stvara mi paniku u glavi. Vec neko vrijeme navecer kad legnem spat, mislim na to da ako se probudim sa m, pocinje smrkanje...Toliko me to bedira da vjerujem da sam podsvjesno odgodila dolazak m. u meni sve kuha , a ona ne dolazi...pa zato vjerujem da takva stresna razmisljanja mogu uciniti cuda!

  22. #222
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Mona Lisa bravo za JS! :D ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za uspjesnu oplodnju i ET koji ce nakon dva tjedna uroditi plusom!!!!!

    vaya draga moja,nasmijala si me sa svojom uspanicenosti...Znam da te time ne tjesim ali stvarno ces vidjeti vae nakon drugog dana da to nije nista i preci ce ti u rutinu iza koje ce stajati jak optimizam i vjera u uspjeh..~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sto prije M dodje i da krenes u postupak..a jesi napravila testic?? :?

    Svima ostalima

  23. #223

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    moze biti na psihickoj bazi a moze biti i neocekivana sreca, sto ti najvise zelim! medjutim, meni obicno bude ovo prvo. tako sam i datum svog vencanja bila tempirala da nemam m, ali sam jos tada toliko zelela da sam vec trudna, pa mi se ceo ciklus zbunio, kasnio i kasnio, pa sam dobila bas za vencanje
    kupi test i javi lepu vest!

    monalisa, stvarno si zasluzila savrsen ET

  24. #224

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Evo i ja navijam za ludi tulum u labosu !!!

  25. #225
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    vaya, start je uvijek stresan, doći će i taj prvi dan, a ostalo će biti lako. Čudit ćeš se kako si mogla biti tako uplašena. I ja sam bila u tremi na početku, a kasnije sve bude kao pjesma (skoro )...

  26. #226

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Curke moje, da vam javim. Jutros sam zvala lab, sve je ok i ET je zakazan za subotu ujutro. MM je rekao da su nas očito dobro poseseksali u labu .

    Frendica, koja je također naša supatnica, i koja je prošla više toga od mene, zaplakala je kad sam joj javila. Rekoh joj da nemam nekih velikih očekivanja. Naravno, lagana nada uvijek je tu. Bitno mi je bilo doći i do ovdje, nadam se da će sve jednog dana sjesti na svoje mjesto.

    Sretna sam, ne mogu vam to opisati. Jer, ipak sam korak bliže svome

    Od Sekice bih željela čut kako njoj protječe vrijeme u iščekivanju, o čemu razmišlja, što osjeća... budući da će nas dvije dijeliti tjedan dana od ET.

  27. #227
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    MonaLisa, znači idete na blasticu? Sretno~~~~~~

  28. #228

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Juupii,znači tulum je urodio plodom :D !!!
    Sretno vam bilo u subotu i držim fige da bude sve za 5!!!

  29. #229

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    monalisa, jupiii za oplodjenu js i ET :D
    to je veliki korak. ~~~~~~sretno
    pitas kako je meni, bolje da ne pricam jer ne bi htjela lose raspolozenje prenijeti na druge. ovo mi je 6. cekanje bete i najmanje nade imam u pozitivan rezultat. svaki put sam nesto "fillala" (pritisak, strecanje, prsa....), sad apsolutno nista tako da bas nisam optimisticna. sto idem dalje optimizam se smanjuje. neznam, mozda je to danasnje raspolozenje (kazu i da je to radi smanjenja razine hormona), mozda se sutra probudim vesela i sretna. cim mi se to dogodi, s veseljem cu vam se javiti.
    ukratko, ovaj put je za mene ovo vise iscekivanje m i novog ciklusa (nove sanse) nego rezultata bete. sorry na jadanju, al kome cu ako ne vama.
    ~~~~~~~~~~~~ svima za

  30. #230

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Sekica, shvaćam te ja u potpunosti. Iako želim da me to ne opterećuje, normalno je da mi je uvijek u podsvijesti. Maločas sam i MM poslala poruku kako stalno razmišljam kako već imamo dijete koje nas možda ne želi, pa će nas napustiti za 15ak dana. To je meni, kao, opravdanje ako se sve ne završi kako mi to možda želimo. Pa već sad razmišljam što razmišljati u tih 15ak dana i kako da dokažem bebi da će biti najbolje da nikamo od nas ne ode.

  31. #231
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    sekica

  32. #232
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    curke .
    samo da vam pošaljem jedan virutalan zagrljaj i nemojte mi biti tako tužne. evo šaljem vam malo pozitivne energije ~~~~~~~~~~~ .
    možete vi to. ja vjerujem u vas .

  33. #233

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    cure
    drzite se i sretno!

  34. #234
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,993

    Početno

    Sekice, . Znam da će doći bolji dan, ali moraš i te osjećaje prepustit i odradit - ups and downs su normalni u svemu, a u ovome pogotovo. Sretno !

  35. #235

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    drage moje

  36. #236
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    cure, sretno!

  37. #237

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Sekice, zao mi je kaj si u takvom "stanju". Daj zivni malo.

    Meni je ovih dana koma. Nastojim raditi i ne misliti. Dugo nisam ni rodu otvarala. A vidim puno ste se u dva dana raspisale.

  38. #238
    vaya con dias

    Početno

    jill ne trebam kupiti test, jer definitivno nisam trudna, osim ak sam po duhu svetom kak marija ...nisu me spermici posjetili zadnjih mjesec dana.
    vec sam jednom negdje napisala da moj suprug (radisni njemac) slabo radi na nekim poslovima ...

  39. #239
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    sekica,vaya drage nase,totalno suosjecam sa vama i jedino sto vam mogu zeljeti je da se desi iznenadjenje isto kao sto drugih iznenadjenja ispisanih na ovome forumu..da nam napisete pricicu koja ce svima nama tjerati suze radosnice na oci........
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    ZO i ostale

  40. #240

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Vaya, samo smireno i polako. Meni pak od stresa, iščekivanja, strahova i silnih inih uzbuđenja koja prate sve ono što nas sve prati, m dolazi prerano. Take it easy, baby.

  41. #241

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    vaya
    svako ima svoju muku, tvoj nemac je vredan, a moj 'nije nemac al tu je negde' je lenj, mozes tek to zamisliti. to samo ja mogu da nadjem, zapadnjaka koji je lenj. kakav on taki mu spermici... joj na onoj analizi spermica poumirasmo od smeha, nekih rogatih, repatih, krivih ima koliko oces, doktor nas maltene nije izgrdio sto smo neozbiljni.

    nego, mene danas 'oduvase' za FET ovog meseca
    kazu, nije debeo endometrijum, nema izdvojenog folikula, nista. meni 11. dc a endometrijum 5mm, pih. dobila sam da pijem dabroston, pa sad ne znam cemu on moze da pomogne, al dobro. sad ne znam da li dok ga pijem da merim trakicama ovulaciju (pa kad sam ih vec kupila), pa ako se ona bas dogodi da ja krenem u akciju, mislim s mm ili da ne baacam uzalud trakice i novce, nemam pojma, nikad te trakice nisam ni koristila pa sad jedva cekam da ih isprobam.

  42. #242

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    jill, nemogu vjerovati, pa nije lose ako je 11.dc endometrij 5mm. meni je 9.dc bio 2mm, 11. 3mm, a 13.dc 8mm, na dan punkcije 18dc. 12mm. dakle, nemoj odustati, mozda ti je ovaj duzi ciklus.
    saljem ti ~~~~~
    bebomanka posebne ~~~~~ i velika
    vaya, maya, deja2, ZO, lilium, ina33, alec, tiki, belinda, pippi svima puno ~~~~~
    monalisa ~~~~~ za sutra

  43. #243
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,993

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    vaya
    nego, mene danas 'oduvase' za FET ovog meseca
    kazu, nije debeo endometrijum, nema izdvojenog folikula, nista. meni 11. dc a endometrijum 5mm, pih. dobila sam da pijem dabroston, pa sad ne znam cemu on moze da pomogne, al dobro. sad ne znam da li dok ga pijem da merim trakicama ovulaciju (pa kad sam ih vec kupila), pa ako se ona bas dogodi da ja krenem u akciju, mislim s mm ili da ne baacam uzalud trakice i novce, nemam pojma, nikad te trakice nisam ni koristila pa sad jedva cekam da ih isprobam.
    Molim? Odustajete već 11 dc? Koliko tebi inače traje ciklus? Mislim, to jako variraa - meni se 11 dc nema što ni vidit od folikula, a endometrij mi je najtanji 8-9 dc jer su mi ciklusi od 35 dana, ovulacija u pravilu 18-24 dan. Ima žena kojima je zbog visokokg FSH-a ovulacija 8 dc, pa sad ti vidi koja je to varijanca. Sigurna si da ti tvoji MPO-ovci koji su te gledali na UZV znaju koliko ti traje ciklus i kad ti je inače ovulacija? Ako da - onda adje de.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Drage moje, evo ni ja se ne smirujem, ko luda idem po netu trazeci odgovore... sad na kraju sam videla i vase poruke, i kao da ste rekle ono sto ja mislim. Ciklusi su mi do pre tri meseca bili redovni na 26/28 dana. Onda sam u avgustu dobila 23/24. dan, u septembru za isto toliko razmaka od mog prosecnog ciklusa produzen, pa u oktobru isto kratak, i sad sam se spremila na produzen ciklus, verujem da ce trajati 30/31 dan. To bi bilo po ovoj pravilnosti, ali ne znam.

    Pokusala sam da to kazem doc, ali on na to nije mnogo reagovao, ponavljao je da je sve malo, i estradiol (57,7 - 11dc, a referentno 25 - 195 u folikularnoj fazi, ali on je takav od ciste na jajniku, tako sam dobila objasnjenje), i endometrijum (napisao je do 5mm), i folikuli i da bi FET sada bio bacanje u vodu. Kaze da su sanse da se nesto kasnije tokom ciklusa dogodi minimalne. Majko moja, da mi nije tih zamrznutih, pobegla bih glavom bez obzira!

    sad uopste ne znam da li da se oslonim na svoju intuiciju, merim ovulaciju, pa ako se ona desi da mu javim da odmah radimo FET, ili da uzimam te dabrostone, za koje sam na rodi nasla da ako se uzmu pre ovulacije da istu mogu spreciti. A ja kako rekoh, ocekujem ovulaciju mnogo kasnije nego bas onog 14. dana. Sorry na ovolikoj opsirnosti, ali neki crv mi ne da mira da bas sto posto verujem docu.

  45. #245
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,993

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    Drage moje, evo ni ja se ne smirujem, ko luda idem po netu trazeci odgovore... sad na kraju sam videla i vase poruke, i kao da ste rekle ono sto ja mislim. Ciklusi su mi do pre tri meseca bili redovni na 26/28 dana. Onda sam u avgustu dobila 23/24. dan, u septembru za isto toliko razmaka od mog prosecnog ciklusa produzen, pa u oktobru isto kratak, i sad sam se spremila na produzen ciklus, verujem da ce trajati 30/31 dan. To bi bilo po ovoj pravilnosti, ali ne znam.

    Pokusala sam da to kazem doc, ali on na to nije mnogo reagovao, ponavljao je da je sve malo, i estradiol (57,7 - 11dc, a referentno 25 - 195 u folikularnoj fazi, ali on je takav od ciste na jajniku, tako sam dobila objasnjenje), i endometrijum (napisao je do 5mm), i folikuli i da bi FET sada bio bacanje u vodu. Kaze da su sanse da se nesto kasnije tokom ciklusa dogodi minimalne. Majko moja, da mi nije tih zamrznutih, pobegla bih glavom bez obzira!

    sad uopste ne znam da li da se oslonim na svoju intuiciju, merim ovulaciju, pa ako se ona desi da mu javim da odmah radimo FET, ili da uzimam te dabrostone, za koje sam na rodi nasla da ako se uzmu pre ovulacije da istu mogu spreciti. A ja kako rekoh, ocekujem ovulaciju mnogo kasnije nego bas onog 14. dana. Sorry na ovolikoj opsirnosti, ali neki crv mi ne da mira da bas sto posto verujem docu.
    Ja bih se s njim ipak dogovorila za još jednu folikulometriju tipa 14 dc pa čisto da vidimo i da znamo za drugi put. Ako endometrij i folikuli tada ne krenu, onda bih tad odgađala. BTW, jesi li neposredno nakon dugog stimuliranog IVF-a? Meni je trebalo nekih 5 ciklusa da ovuliram normalno nakon stimuliranog IVF-a u kratkom protokolu (bez antibebi i duge supresije), FET-ovi su išli s klomifenom koji tebi ipak ne bi bio opcija jer bi ti dodatno zatukao tvoj endometrij i stanjio ga. Više-manje to izgleda fakat kao za odustanak, ali možda još ova jedna folikulometrija samo za tvoj mir... Ja bih tako.

  46. #246
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,993

    Početno

    I da, prvih nekoliko ciklusa nakon stimuliranog IVF-a u pravilu su malo dulji. Meni je rekord bio ovulacija 24 dc.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    A joj, to sam si i mislila da ovulacija moze izostati nakon stimuliranog. Kako to da je meni dr. A rekao odmah: "vidimo se 8.DC! " ???

    Onda sam ja rekla da bi ja u prirodni eventualno u 12.mj. Samo ako je istina da se ciklus moze i oduljiti (a meni je i inace znalo biti 30, 31 dan) onda ni taj 12.mj nece ici jer bi transfer upao u Božićne blagdane... Uf, ja o transferu a ne znam ni hoce li biti ovulacije

    Joj kako je sve to komplicirano. Da ja ipak odem odmah u ovom ciklusu čisto da vidimo ima li traga ovulaciji? I da li sam ga trebala pitati mozda za klomifen, a ne tako bez icega ili ne moze tako brzo nakon stimulacije odmah klomifen?

  48. #248

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    maya, moj ti je savjet da makar odes na folikulometrije i pratis ciklus i vidis kako se sve odvija. a mozda i uhvatite koju js.
    naravno, ako si psihicki spremna na to. meni je napornije cekanje iduceg postupka nego biti stalno u njemu, tako, sve je to individualno.

  49. #249

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Ina draga, saveti su ti tako na mestu pa mi se neretko ucini kako znas vise od mnogih lekara. Mislim da si potpuno u pravu, samo sto cu ja otici na primer 16. dan (mozda do tada upotrebim ovugnost za svaki slucaj), a onda cu lako.
    jedino ne znam da li ima svrhe da pocnem da pijem dabroston na primer 16. ili 17. dan ciklusa, doc mi je danas rekao da pocnem od 14, medjutim ja ne bih pocinjala da ga uzimam do jos jedne provere endometrijuma i folikula. Buni me to sto su mi uvek do sada (mislim sve do ICSI pocetkom juna) govorili kako imam uredne ovulacije, cak i dvaput mesecno. S mojim godinama a takvim hormonalnim redom lekari me nekad naziaju fenomenom. Sad odjednom nemam ovulaciju. Dugi protokol pri ICSI sam imala u maju. Sve je bilo u redu do pred kraj leta kad su poceli ti malo varirajuci ciklusi, sto izgleda ipak ukazuje na neku promenu, videcemo

  50. #250
    vaya con dias

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    ....govorili kako imam uredne ovulacije, cak i dvaput mesecno. S mojim godinama a takvim hormonalnim redom lekari me nekad naziaju fenomenom. Sad odjednom nemam ovulaciju. .... Sve je bilo u redu do pred kraj leta kad su poceli ti malo varirajuci ciklusi
    i ja sad odjednom nemam M! kad ih trebas nestanu!!!!!

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •