Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Doktori u Vinogradskoj - molim hitnu preporuku

  1. #1
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno Doktori u Vinogradskoj - molim hitnu preporuku

    Majka sam dvoje djece i sada čekam treće - 33 tjedna. Prvu djevojčicu rodila sam prije 11 godina. Nakon savršene trudnoće dugotrajni inducirani porod, a zatim dovršenje poroda vakumom umjesto carskim rezom rezultirali su oživljavanjem bebe i doživotnim hendikepom kao posljedicom. Dvije godine kasnije trudnoću mi prate u Zagrebu, dočekujem porod u bolnici. Trudove dobivam usred noći, dežurna sestra prebacuje me u rađaonu gdje me dočekuje dežurna ekipa koja pojma nema o meni. Između trudova ih zovem i pokušavam im ispričati moj slučaj prvog poroda i sada druge trudnoće. Većinu vremena provodim sama u boksu, nemoćna da išta poduzmem. Ovaj puta je dragi Bog bio uz mene i nije dozvolio da se opet ružno završi. Rađam velikog sina od 4300 g, dežurni se čude i smješno im je kako sam ih zvala svako malo uplašena krajnim ishodom. Nakon svega ostaje gorak okus i opet ružan osjećaj da si sama, napuštena i nemoćna prepuštena nepoznatim ljudima koji odlučuju o sudbini tvog djeteta. Ovu trudnoću želim dovršiti u Vinogradskoj. Između ostalog i zato što moj suprug ovog puta ne želi propustiti prisustvovanje porodu. Do sada sam u toj bolnici samo obavljala ultrazvučne preglede jer mi trudnoću prati moj lokalni ginekolog, a on ne može dati uputnicu za ginekološki pregled već samo za rodilište. Sada su mi na ultrazvuku rekli da opet nosim veliku bebu, kada sam htjela platiti pregled rekli su mi da je to bez veze i da imam još vremena. Osjećam se opet nemoćno, tjedni prolaze, a ja opet imam osjećaj da nigdje ne spadam i da mi jedino preostaje da se pouzdam u sreću. Zanima me da li netko od doktora iz Vinogradske ima i privatnu praksu? Možete li mi preporučiti nekoga tko mogao ozbiljno shvatiti moj problem i strah, i donekle mi osigurati da se u eventualnim odlukama rizik za bebu svede na minimum?

  2. #2

    Početno

    Sorry, ali vraga tebi ne može socijalni ginić dat uputnicu za pregled u bolnici, to prvi put čujem...Ako ti njega to tražiš, on ti je dužan to dat bez pitanja.

    Štoviše, čak se i preporučuje da barem zadnja 2/3 pregleda obaviš u bolnici u kojoj hoćeš rodit...

    A što se tiče preporuka za doktora, nisam sigurna radi li on to još obzirom da je sad ravnatelj cijele bolnice, ali ja sam u Vinogradskoj kompletnu trudnoću kontrolirala kod prim. Hermana...do pred par mjeseci znam da je ordinirao četvrtkom ujutro...i svakako ga preporučujem, jako je susretljiv, odgovara na sva pitanja i sasluša sve strahove, meni su isto rekli da je velika beba i totalno me smirio, rekao je da se sve može dogovorit...

    Držim fige da još radi ako se za njega odlučiš, mazi mrvu :D

  3. #3
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Hvala Anči na savjetu, ali nemoj mi na muku stajati kada je u pitanju medicina u lokalnim sredinama, a osobito ginekologija. Rekao je da će me prepustiti njima ( Vinogradskoj ) kada navršim 38 tjedana. No, ja se do tada mogu već poroditi, to mi je ipak prekasno. Što se Hermana tiče, mislim da ništa od toga. Moja kolegica se nedavno porodila, osobno su se poznali i trebala ga je kontaktirati ali otkad je zauzet ravnateljstvom očito ne može više obavljati i ovaj dio posla.

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    dr. Herman radi i privatno, ako si zainteresirana, isceprkat cu negdje broj.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Soc. ginić ti jedino i može dati uputnicu za bolnicu...
    ...ja sam ti vodila trudnoću kod socijalnog ginića, ali kako sam htjela tu i tamo sigurnosti radi otići i na preglede u bolnicu, ja sam ti tada poslala muža kod socijalnog samo po uputnicu za pregled ili ultrazvuk :wink: -on je odmah sestri rekao da je došao po uputnicu jel supruga nemože doć, mora mirovat i doc. mu je uputnice dao (bez ikakvih pitanja; a i da ga je netko neš pitao on bi rekao da niš nezna da mu je supruga samo rekla da joj treba uputnica :wink: ).

    Te preglede sam obavljala u Vinogradskoj. Preporučam dr.Kunu, dr. Končara i dr.Hermana. Kod Kune i Končara sam išla i privatno u polikliniku Bates, ali mislim da tamo više ne rade, Kuna je super (ima još dva brata blizanca jedan je zubar, a drugi kirurg) , a za Končara nisam sigurna ni dali je još uvijek u Vinogradskoj jer je koliko znam trebao ići u penziju (u zadnje vrijeme je samo radio operacije, a više ne porode), kod Hermana sam radila amnio. i sve je prošlo ok .

    (onako za informaciju, za ultrazvuk se naručuješ otprilike mjesec dana unaprijed-može telefonom, a za pregled samo dođeš)


    Inače nakraju nisam rodila u Vinogradskog nego na Sv. Duhu jer sam tamo po mjestu stanovanja pripadala .

  6. #6

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    Rekao je da će me prepustiti njima ( Vinogradskoj ) kada navršim 38 tjedana. No, ja se do tada mogu već poroditi, to mi je ipak prekasno.
    On to ne smije napraviti...pogotovo ako zna (što pretpostavljam) tvoju trudničku povijest...Inzistiraj, ti po zakonu imaš pravo birati gdje i kod koga ćeš ići po medicinsku skrb, i ako je on u stanju, a kao socijalni ginekolog je, mora ti to omogućiti. Bez pitanja, bez svađe. Budi bezobrazna i reci mu da ćeš ga prijavit za nemar, ovo stvarno nije u redu.

    A ako ni to ne upali pokušaj i ovo s mužem i pošalji njega da traži uputnicu, neka kaže da ti je loše i da ne možeš ustat iz kreveta...

  7. #7
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Baš ste mi simpatične i žao mi je što se uzrujavate zbog obične uputnice. Ja još uvijek imam mogućnost platiti pregled 100 kuna, što sam i željela učiniti prošli tjedan dok sam bila na ultrazvuku. Namjeravala sam otići upravo kod tog dr. Kune jer su njega najviše preporučivali na forumima ovog tipa. No, on je bio na slobodnim danima, a mijenjala ga je neka doktorica. Pošto sam ipak željela biti evidentirana kao pacijentica odlučila sam otići svejedno na pregled ali me odgovorila sestra smatrajući da imam vremena jer sam bila na pregledu prije tri dana kod svog soc. ginića. Također me je uvjeravala da ja svakako mogu doći roditi u Vinogradsku bez obzira na sve i da to nije više kao nekad. Ja ću taj pregled obaviti svakako u sljedeća dva-tri tjedna, sa ili bez uputnice. Samo se ovaj puta želim pripremiti i izvidjeti najbolju soluciju. Želim da se mogu na nekoga pozvati i da ne mora moj muž dizati paniku po bolnici ako nešta, ne daj Bože, krene loše. Želim se psihički umiriti jer nije dobro da se za porod pripremam ljuta, razočarana i puna nepovjerenja. Kad čitam ove priče s poroda o babicama koje vam vode porod i svim tim lijepim doživljajima vezanim za taj događaj, pucam od ljubomore i pitam se da li je moguće da ću se i ovaj puta razočarati ili će biti treća sreća? A najviše se pitam da li ipak mogu nešta poduzeti da ovaj puta bude drugačije?

  8. #8
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    Sanjica ... kroz tvoj post prepoznajem sebe :wink:
    Nakon dva koma poroda ( na SD ) ... proživljavala sam
    isto ...
    Išla sam u Dr. Bates kod dr. Končara ... i u Vinogradsku
    na porod ... BILO JE PREEEEEEEEEEEEEDIVNO
    Nije mi bio Končar na samom porodu, ali je došao
    čim sam ušla u rađaonu, pitao me imam li kakve želje,
    moje želje prenio babicama i jednoj mladoj doktorici
    i sve je bilo super. super, super

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Dr. Končar!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Fenomenlana osoba i fenomenlan doktor!! U penziji je od nove godine i sada samo ordinira u Poliklinici Dr. Bates!! Međutim ako si njegov pacijent, preporučiti će te u bolnicu! Iskreno ti ga preporučujem!!!

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    Kad čitam ove priče s poroda o babicama koje vam vode porod i svim tim lijepim doživljajima vezanim za taj događaj, pucam od ljubomore i pitam se da li je moguće da ću se i ovaj puta razočarati ili će biti treća sreća? A najviše se pitam da li ipak mogu nešta poduzeti da ovaj puta bude drugačije?
    Sanjice, možeš! Savjetujem ti da si raščistiš sama sa sobom što točno želiš i očekuješ kod ovog poroda. Možda nebi bilo loše da si to staviš na papir, pa nazovi jednu, dvije, tri bolnice, pitaj i traži. Ili pitaj nas :wink: .
    Za tatu na porodu ne moraš ići isključivo u Vinogradsku, jer tu opciju imaš i u svim drugim ZG rodilištima.
    Koji su ti ostali prioriteti?
    Ako je to babica koja će te uputiti na kontrolirano tiskanje npr., onda mislim da je to najlakše ostvariti na Sv. duhu.
    Također rooming-in, jer ga recimo u Vinogr. nemaš, a na SD i Merkuru da (barem veći dio dana, a na SD ako tražiš i noć) itd...
    Dosta je sve to različito po rodilištima pa se isplati raspitat na vrijeme :wink: .

  11. #11
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Danas sam konačno uspjela obaviti pregled i razgovor sa dr. Kunom. Sve koje ste ga preporučivale i hvalile, bile ste u pravu. Zaista je divan i jedan od najljubaznijih doktora koje sam imala prilike upoznati. Uspio me je umiriti i sada se više ne osjećam " nesvrstano ". Smireno provodim ovaj posljednji mjesec i nadam se da će sve proteći u redu. Još jednom hvala svima na preporukama!

  12. #12

    Početno

    Baš mi je drago da je sve u redu i da si se ti smirila, to je najbitnije...

    Uživaj i mazi trbuh još ovih par tjedana, sve će bit u redu :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Draga Sanjica, ja sam prije 2 mjeseca rodila Vida u Vinogradskoj, i sve je bilo super - tj. zavrsilo dobro, iako sam bila potpuno otvorena nakon 2 h, i imala jake i ucinkovite trudove, unatoc svemu malac nije nikako mogao van kroz moju zdjelicu i porod je zavrsio carskim nakon 8 sati..uopce nisu zeljeli riskirati s vakumom, sto mi je drago. Zelim reci da su doktori bili ljubazni, i da je rodiliste i odjel skroz O.K. Citavu trudnocu sam odlucila od pocetka pratiti u Vinogradskoj, tako da sam upoznala i bila na pregledima kod skoro svih doktora tamo. Najbolji mi se cine dr. Kuna, Ivicevic, dr. Kosec. Zelim ti puno srece!!

  14. #14
    Vision

    Početno

    Sanjica je rodila u ponedjeljak naručenim carskim rezom. Sve je prošlo u redu.
    Beba se zove Vjekoslav.
    Detaljnije će ona sama kada se vrati.

  15. #15

    Početno

    Super, baš mi je drago da je sve u redu prošlo!! :D :D :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ja dr. Ivičevića ne bih preporučila ni najgoroj neprijateljici. Osim što je mesar, bahat je i bezobrazan, misli da je pokupio svu pamet svijeta, razgovor s pacijentima mu je tlaka, a odlazak iz bolnice doživljava kao osobnu uvredu. Nadam se da postoje i drukčija iskustva s njim jer mu u protivnom definitivno nije mjesto igdje gdje se radi s ljudima.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Wanda, ja sam za Ivičevića čula prije nego što sam išla u Vinogradsku upravo ovo što ti kažeš i slučajno završila par puta na pregledu kod njega prije poroda; fakat ne znam šta mu bi, ali bio je jako ljubazan i najnormalniji...kasnije kad sam bila u bolnici, nakon poroda, također je na vizitama bio o.k...mislim to je moje iskustvo; inače čula sam da je on onak malo ekscentričan - pa je to valjda s njim kako koji tjedan, valjda sam mu ja uletila u nekoj njegovoj "normalnoj" fazi :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ja sam kod njega završila na hitnoj prije desetak godina s obilnim krvarenjem usred ciklusa-ispostavilo se da je od ovulacije. No poanta je u tome da sam došla u subotu, valjda za vrijeme ručka i on me obrisao da je sve njemu jasno kad žena od 24 godine dođe s mamom, da mi je to zato što još nisam rodila i da kaj sam se ja došla malo pogledati na uzv...kad je pogledao poslao me na betu zbog sumnje na vanmaterničnu, do onda je bio odvratan. Pregled nije bio neugodan al zato opake jezičine

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ja sam se s Ivičevićem srela u tri navrata. Prvi put je bio samo zbunjen, u 9.mj. (kalendarskom) sam mu došla na pregled i psovao je jer sam rekla da me pregled boli, a ovaj tjedan sam opet završila u bolnici radi curenja plodne vode (vratiše me opet u jednom komadu jer ne curi jako) i bio je očajan svaki put kad bih ga nešto pitala. Sva ostala ekipa mi je bila prva liga, ali ja ću se ipak pokušati ugurati na SD. Ne mogu zamisliti da mi on bude na porodu, a obzirom da je on dežuran svaki put kad dođem, lako bi mi se moglo dogoditi. :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •