Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: KLIMA!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno KLIMA!!!

    Moj mali anđel i ja smo iz bolnice došli prije tjedan dana i već smo uspjeli uhvatiti blagu prehladu. mali mi kiše i kolegica koja mi je pedijatrica tvrdi da je to zbog klime. zbog žutice malog sunčam kod prozora pa je temp. njemu oko 30 a u dnevnom boravku je 25 zbog klime. neznam što ću da li da i malom u sobu puštam 25 ili da pokušam nešto drugo?ima li tko sličnog iskustva? i kako ste podešavale temp.po ovakvim vručinama? :?

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Upali klimu da ti rashladi na 28°C, na toj se temperaturi još da živjeti pogotovo što klima isuši pa nije sparina.

    Vodi računa da ti je u svim prostorijama podjednaka temperatura.

  3. #3
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Zaboravila sam napisat, čestitam na malom

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja Stellu od početka držim u klimi (i Miu od kad je toplo). Klima mi je u boravku i puše u hodnik tako da ne hladi samo boravak već i sobu, a ne puše direktno na bebu. (Klima puše ravno, a vrata od sobe su lijevo) I kad su u boravku opet ne puše direktno na njih jer smo mi desno a klima puše ravno u hodnik. Nijednoj nije nikad ništa bilo od klime, a koristimo ju jako puno i kad smo doma, ali naravno ne držim bebu tako da puše na nju, nije upaljena kad se kupaju i neko vrijeme nakon kupanja... i u stanu je svugdje podjednaka temp.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    hvala cure!
    i ja sam stavljala klimu na 28 ali moj muž poludi kad dodje jer komentira kao da i ne radi ta klima pa stavi na 24. sad mi je patronažna rekla da je povrem,eno palim a to je nemoguće jer smo 4 kat sjeverna strana i još mi je rekla da razmaknem zavjese i neka tako sunčam malog.strašno jer on će prokuhati a ja ću poludjeti jer mali kiše i nosić mu je pun pa se zbog toga osjećam strašno jer sam mu ja to priuštila.već u startu loša mama...

  6. #6
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Moj N. je od 9. dana imao pun nosić i stvarno se imalo što ispumpat. Ja sam bila uvjerena da je prehlađen i sva očajna. Pedijatrica me uvjeravala da to nije prehlada jer nema temperaturu, ne kašlje i ne curi mu nos, rekla je da su to tzv. skramice koje nastanu od mlijeka koje im se vrati malo u nos. Isto tako rekla je da to može potrajati do cca 2 mjeseca, eto.. tako je i bilo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    hvala Arijana!
    ja nočas nisam mogla spavati zbog brige o njegovom nosiću.sutra idemo pedijatrici sutra pa čemo vidjeti.nema temp.samo kiše i teže diše kroz nosić.
    bdw.stavila sam klimu na 28 pa čemo vidjeti.pusa!

  8. #8
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Mi od početka pa do dana današnjeg 3-4 puta dnevno čistimo nosić.
    A dobro se sjećam te panike na početku i nespavanja zbog njenog nosića. Sad sam navikla

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mi smo nedavno montirali klimu i stvarno nam je bilo krajnje vrijeme...

    ali je ne palimo na klimu - pahuljicu, vec na odvlazivanje - kapljicu. i na 28.

    inace se ne preporuca da razlika izmedju vanjske i klimatizirane temperature bude vise od 6 stupnjeva. to je ono sto nas organizam moze podnijeti bez velikih sokova...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    nakon par dana nosić je bolji ali izludila sam...iako mi beba nema 3 tjedna ujutro odem u šetnju a suprug izraci stan na 25 pa kad se vratimo održavam tem.28 što je i podnošljivo ali zbog vlaženja zraka ponekad otvorim prozor. toliko sam se uplašila zbog nosića jer bebe neznaju disati na nos- kapala sam fiziološku od dr.teissa ali i to mi se ne sviđa jer sam čula da te kapi za nosić unišavaju sluznicu a drugi pak kažu da mu od toga ništa ne može biti jer je kao na prirodnoj bazi...ma nije bitno najbitnije je da mojoj bebici bude dobro :D

  11. #11
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ana.., ne moraš se brinuti zbog fiziološke otopine, to je 0,9% NaCl (sol) u vodi i ne može nikako oštetiti sluznicu, zato se i zove fiziološka (slina iz nosa je slana, suze su slane, krv je slana...).
    Isto tako ne mora to biti dr. Teiss, može bilo koja jer svaka bi trebala imati isti sastav.
    Ono što oštećuje sluznicu su kapi tipa Operil, pogotovo ako se koriste duže vrijeme, dok fiziološku možeš koristiti u neograničenoj količini i neograničeno dugo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •