Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: virusne bradavice

  1. #1
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno virusne bradavice

    Lovro ima već par mjeseci (od proljeća) na šaki jednu bradavicu. U međuvremenu, našli smo i doktora (navodno dobrog), ali još uvijek ga nismo pohodili (dogovorili smo se za jesen, jer uklanjati bradavicu preko ljeta nije ok...zbog oštećene kože i izlaganja suncu).

    U svakom slučaju, nešto bih ipak stavljala na bradavicu (prije se nismo za to odlučili, jer upravno negdje od proljeća, Lovro zna strpati u usta cijelu šakicu ), jer mi je upravo MM javio da mu je na istoj ručici spazio još jednu, novu.

    Daj'te nam savjete sa tim ljigavicama. Na moru ćemo mu cijediti to smokvino mlijeko, ali ima li još nešto što bi moglo biti učinkovito?

    Help!

  2. #2
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    da, koriste kriogenu terapiju - tekući dušik (ali preko ljeta ne)
    mi smo dobili recept za kremicu (mazati svaku večer na ta mjesta gdje su bradavice) - ima zinka i još neka 2 sastojka koja ne mogu pročitati
    bili smo na šalati kod dermatologa (čekali više od mjesec dana na pregled)
    vele mazati dva-tri mjeseca pa na kontrolu, a ako prođe već za mjesec dana možemo prestati
    sada smo tek počeli

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    kako se zove kremica? I da li se negdje posebno mora podići?

  4. #4
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    imaš u biljnoj apoteci kapi "rosopasa", proizvodi ga suban, neka hrvatska firma. nije ni skupo, nekih 25 kuna. svakako se informiraj u ljekarni obzirom da je za dijete ali mislim da nema nikakvih nuspojava. u svakom slučaju bolje to nego neka kemija.

    meni je zaista bilo turbo učinkovito :D

  5. #5
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    kako se zove kremica? I da li se negdje posebno mora podići?
    nema imena, radi se u ljekarni (na recept)

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mayaa i buby, hvala.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Meni je pomogao sok od običnog crvenog luka, tj ono bijelo mlijeko koje se cijedi kad odrežeš donji dio luka(korjen). Mazala sam svaki dan kad sam kuhala ručak. Jest da je trajalo mjesecima da ih uništim, ali bilo je bezbolno i jednostavno.

    Moja susjeda ih je operirala. Imala je cijelu ruku zamotanu zavojima nakon toga, užas, a na kraju su se opet vratile.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Hvala Brigita!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    pyrus-tekućina protiv bradavica na prirodnoj bazi.
    nama rješilo sve probleme s bradavicama.

  10. #10
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ja sam imala pune rukice bradavica, kad sam bila mala.
    Otišli smo na more i ja sam pila svaki dan oko 1l domaćeg mlijeka.Poslije 3 dana su se povukle SVE!
    Nisam sigurna da li je bilo kirvalje ili kozije :/
    Ali se toga sjećam.

    malim ručicama

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja sam kao mala imala nekoliko na ruci i nakon isprobavanja sveg i svačeg jednostavno sam ih odgrizla. Više mi se nisu javljale.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    meni se nakon prvog poroda, prije 6 godina, pojavila takva bradavica na palcu desne ruke i rasla je, rasla, dok mi nije počela ići na živce. najgore je izgledala (ne mogu reći da je bolila, ali definitivno me iritirala) posebno nakon što bi se namočila. u međuvremenu mi se pojavila jedna veeelika na koljenu lijeve noge i par sitnih, sitnih na potkoljenici... onda je bilo alarmantno. na nečiju preporuku kupila sam u ljekarni "seal&heal" gel od Scholla. izgleda i smrdi kao neko ljepilo, a kad se osuši, osuši se i gornji sloj izrasline, pa na kraju bradavicu oguliš ko krastu. i tako svaki-svaki drugi dan i za par dana - gotovo! znam,... odvratno :/ ... ali bilo je učinkovito.

    najgore od svega je bilo što su se Lauri u međuvremenu obje ručice napunile tih bradavica (koje su rasle toliko da je najveća imala više od pola cm u promjeru) i isprobavali smo svašta: u ljekarni nam dali "mednu rosu", nekakvu tekućinicu koja nije imala efekta,... kako je L. već imala 4 ipo godine, probali smo i taj gel, ali budući da ju je peckalo, bježala je od njega ko vrag od tamjana... opet ništa. zatim smo je vodili na krioterapiju na dermatologiji, ali je doktorica bila preneiskusna s djecom i kad bi L. povukla ručicu, ona bi se uplašila... i opet ništa... zatim smo ove zime kupili neki sprej (Wartner) protiv bradavica, također na bazi tekućeg dušika: terapija svekih 15 dana, ali bi se taj period nama odužio, jer ju je peckalo, pa bi odgađala "za sutra" i tako dan za danom...

    no... prije nekih 3 tjedna ja to više stvarno nisam mogla gledati, jer je odvratno za vidjeti, a počele su je i boliti (kad bi se razmočile), pa ju je mm odveo kod dermatologa privatnika, koji je zaključio da ih ima previše i da su prevelike za bilo kakvu alternativu, pa ih je sve ENERGIČNO istretirao tekućim dušikom (krioterapija, 100 kn). dok nisu otpale, izgledale su od-vrat-no! danas, nakon 3 tjedna, nema ih više :D nijedne!

  13. #13
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Uh džez...bojim se da i nas čeka ista stvar na jesen...

    No u međuvremenu moramo probavati s nečim... :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    ja sam ih tretirala tekućim dušikom, spaljivala i opet su se vraćale dok nisam krenula s homeopatskom terapijom. kuc-kuc, nema ih više.

  15. #15
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Angel, kojom? Molim te pošalji mi pp. MM isto ima problema sa bradavicama...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ima jedna definitivno pouzdana metoda. Nemojte se smijat i mislit da su babine gatke

    Pusti PUZA da predje preko bradavice Ozbiljno ti kazem. Mislim, jest ljigavo....

  17. #17
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    ima jedna definitivno pouzdana metoda. Nemojte se smijat i mislit da su babine gatke

    Pusti PUZA da predje preko bradavice Ozbiljno ti kazem. Mislim, jest ljigavo....
    Neću se smijati!

    Samo sam zamislila facu onog svojeg malog gadljivca! (ne znači da nećemo probati!)

  18. #18
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ja mislim kad bi snorki samo jedan SAT! otišla kod bolesnika koji boluju od hronične depresije svi bi ozdravili.

  19. #19
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    ja mislim kad bi snorki samo jedan SAT! otišla kod bolesnika koji boluju od hronične depresije svi bi ozdravili.
    potpis na ovo od j do točke

  20. #20
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    hm...mamma sad ću napisati nešto što ti vjerojatno neće pomoći, ali si mislim tko zna možda ipak....
    od mog šefa iz švice, malecka je imala obje pete pune virusnih bradavica (toliko da se zapravo pete više nisu vidjele, već se sve spojilo u veliku tvorevinu bradavica).prvo su dobili nešto što su mazli, pa strugali, nakon što se posuši, ali mjesecima od toga nije bilo koristi.
    doktor je nakon tih nekoliko mjeseci zaključio da to neće prći tom terapijom pa se odlučio na...mazanje mravljom kiselinom. rekao je da je to opasno i da to može izvoditi samo u ambulanti a nikako u kućnoj upotrebi.
    uglavnom nakon tri premazivanja s tom kiselinom stvar se povukla.na kontrolu je morala za tri tjedna, ali više nije bilo potrebe za intervencijom. ne znam zašto se kod nas ne služe tom kiselinom već muče klince dušikom

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ovo neće nikome pomoći ali mooooooram reći - MM je kao dijete imao bradavice po rukama koje nikako nisu nestajale. Sa otprilike 6 godina je gurao metalni dio kemijske olovke u utičnicu , stresla ga je struja, a idući dan su sve bradavice otpale i nikad se više nisu pojavile.
    Možda postoji neka medicinski prihvatljivija verzija elektroterapije?

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    sto je sa onim sitnim bradavicama koje izgledaju kao komadic koze koji te mami da ga otrgnes. a ne ide neke su bas boje koze, neke su crvene, imam ih vecih, manjih, sitnih kao tockice
    kuzim da se radi o virusnima, jer se sire, uglavnom ih imam po dojkama u podrucju ispod pazuha i to vec godinama :?
    jel bi se na njih mogle primjeniti ove metode sok od luka i smokve?

  23. #23
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Tweety, info koji sam ja dobila je da kod ovako malo djece su inače sva ta mackanja kiselinama (pogotovo mravljom) izuzetno opasna (pogotovo ako se radi o rukama) zbog mogućnosti da ih dijete unese u usta.
    Ono što su mi rekli to je da ponekad za ovako malo dijete je bolje uklanjanje dušikom nego mazanje kiselinama..ali obično se čeka da dijete malo naraste. Tako da nije isključeno da niti na jesen neće ništa učiniti sa bradavicama.

    (ps mojem nećaku su ih uklanjali sa dušikom tek sa njegovih 6 godina, nisu htjeli prije).

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Sad sam se sjetila nečeg što bi vam možda moglo pomoći, a to je kreda. Obična, školska kreda.
    U srednjoj školi i na faksu imala sam nekoliko takvih bradavica po prstima i, iako ih nikad ničim nisam tretirala (najobičnija nebriga ), prolazile su u dane kad sam bila redar u školi i brisala ploču. Onda sam skužila da je stvar u kredi. Stvarno pomaže. Meni su nakon krede otpale, i više se nisu ni javljale.

  25. #25
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Quotat cu sama sebe s drugog topica na ovu temu.

    Moram napomenuti da sam ja terapiju radila preko godinu dana, kombinaciju krio i mazanje, i imala sam ih jos po tijelu jer su se rasirile s pete (npr. posjekotina u dodiru s petom- ne direktan dodir, nego dirnes petu pa slucajno posjekotinu).

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    I ja sam ih imala na peti... I nikako ih se nisam mogla rijesiti.. I ova terapija, i ona.. a one ni da bi....

    I onda sam nekako u to vrijeme procitala knjigu od Deepak Chopre "Kvantno lijecenje" gdje je on opisivao kak su se izljecili ljudi u najgorem stadiju raka i kak je nase tijelo u stanju sve izlijeciti samo mu trebamo dupustiti itd itd itd... I ja onda "zamracila", i kontala "pa dobro, ak mi je u stanju tijelo rijesiti i gore stvari a nismo u stanju rijesiti se jednog obicnog malog virusa?!?!"... I od tada sam uz mazanje bradavica nekom tekucinom (bas za to) pocela aktivno sudjelovati u ubijanju tog virusa To se svodilo na vizualizacije. Svako vece kad legnem u krevet bih zamisljala kako bijele stanice ubijaju bradavice i kako ih je sve manje i manje... I vjerovali ili ne, moje bradavice su otisle i vise nikad se nisu vratile. Ja nisam mogla vjerovati!

    BTW, ta knjiga mi je prekrasna. Ja od tada te tehnike koristim protiv svih bolestinica koje su me napadale tipa grlobolja, gljivice itd. I SVE do sada je savrseno brzo bilo razrijeseno bez ikakvih lijekova, bez ikakve terapije.. Samo s mojom aktivnom borbom protiv bolestine. Vrlo interesantno.
    Probaj s malim raditi vizualizacije npr. prije spavanja, ono nek zatvori oci i slusa kak mu ti govoris kak se neki tamo vitezi idu boriti protiv te tockice pa ju okruze pa se bore protiv nje, pa je pobijede, i kak ce nastaviti raditi to dok on spava itd. To mu definitivno nece nastetiti, sta te kosta da probas?

  26. #26
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Anchie hvala na savjetu. Mislim da će mu to biti izuzetno interesantno!

    Tanja_b, ovo o kredi i bradavicama sam već čula! U subotu na Zrinjevcu zdrpisati ću kredu....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam bradavice na svojim rukama koje nisu prolazile ni od kakve terapije sredila ostacima svog mlijeka (nije više bilo milijeko nego nekakva uljasta tekućina). Par puta namazala i otišlo. Valjda je od toga, sad sam se sjetila da sam stavljala i ulje čajevca.

  28. #28
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mamma san da li ste se rješili bradavica ????

    primjetila sam na Bruni jednu malu virusnu bradavicu i tri sitne sjajne, sada me strah da se ne počnu širiti jer s obzirom na njenu dob mislim da ne nema šanse da se podvrgava nekim terapijama.

    da li je presudan imunitet kod pojave bradavica????

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    da, zbog pada imuniteta se pojave, a onda se šire kao lude; treba ih početi tretirati što prije.
    ja sam išla na sve moguće terapije paljenja (struja, dušik, kiselina...), ali pomoglo mi je tek kad sam počela koristiti kremu koja je zapravo za akne; zove se "retin-a"; ona ih sasuši i oljušte se. nakon toga maže se s nekom kremicom (zaboravih kak se zove ), nešto tipa virolex, samo puno skuplje
    luka ih je isto imao po rukama, pa smo ih mazali sa tom malom kremicom i prošle bez problema. probati ću se sjetiti kak se zove....
    išli smo kod dr grgurić-mateša.

    ja ih ne bi palila na dječjim rukicama; pretvore se u rane, od nekih ostanu i ožiljci, a nije 100% učinkovito :/

  30. #30
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    joj, grozne su te virusne bradavice!
    ela ih je imala ispod ruke,mislim jedno 20-ak. bila je zima pa smo ih palili (tekuci dusik, neko kaze paliti neko smrznuti) ali je trebalo vise od 6 mj da se sve povuku jer su se stalno razmnozavale. ma grozno!! i danas joj se vide bile flekice, nakon godinu i pol!!

  31. #31
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    mm je imao po čelu i spaljivali su mu dušikom tj.ledili i nakon par tretmana su nestale,ali i koža mjesecima bila smećkasta-spaljena-grozno je izgledalo... :shock:
    a srednja kćer dobije sitne bradavice po cijelim stopalima ako 2 dana zaredom obuče najlonke
    nabavili smo na savjet pedice neke flastere iz italije koji se stave preko bradavice i drugi dan još jedan i skinu se i kod kupanja bradavica se oljušti i otpadne :D :D -to koristimo samo kad su jake i sa korjenom,za sitne imamo neki lak iz apoteke kao za nokte i za 2 dana osuši i samo se izljuska koža i bude čisto ko sunce. :D

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno bradavice

    Meni je također pomogla školska kreda koju sam drobila, mješala s vodom i mackala s tim mlijekom...Imala sam ih po dlanovima obje ruke...Nestale su vrlo brzo nakon tog 'tretmana'...
    Čula sam i za čuvarkuću - zagrijati mesnati listek u ruci i iscjediti tekućinu i njome mazati...

    p.s. Možda da probaš sve te prirodne metode prije nago što ozbiljno poduzmeš!!!!

  33. #33
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    desilo se čudo!!! one sjajne su nestale same od sebe u roku od nekiliko dana - recept od anchi djeluje - još samo da ode i ona mala virusna

  34. #34
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Naše bradavice su samo još veće i više ih ima....

    Bili smo kod dermatologa, no on je pripisao mazanje nekom tekućinom za kurje oči. (užasno je agresivna, ali još nikvi rezultati). S druge strane moram mu zaštititi kožu oko bradavice jer je tekućina jako izgrize. No, bed je taj što ih mažem tek kad zaspi. Normalno, da ga ta kiselina pecka...pa zato moram birati trenutak kad je najčvršći san kako ne bi skinuo tekućinu...mu užas živi...

    Probat ćemo sa Verumalom (inače je ovo jako pomoglo MM-u).

    PS
    Paljenje bradavica u ovako maloj dobi ne dolazi u obzir.

  35. #35
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Nisam sad sve citala, ali kod virusnih bradavica efikasno je etericno ulje ravensare, koje moze i nerazrijedjeno na kozu.

  36. #36
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    desilo se čudo!!! one sjajne su nestale same od sebe u roku od nekiliko dana - recept od anchi djeluje
    Bas mi je drago :D

  37. #37
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Nisam sad sve citala, ali kod virusnih bradavica efikasno je etericno ulje ravensare, koje moze i nerazrijedjeno na kozu.
    A jel primjereno za dijete od 15mj.?

  38. #38
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ravensara je zaista blago etericno ulje, i moze se primjenjivati i na djeci. Ali radi tvoje sigurnosti, razrijedi ga 50-50 sa nekim biljnim uljem (recimo kantarionom, bademom, ljesnjakom), i onda s tim mazati bradavice.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    kremica s kojom smo mi luki mazali bradavice na rukama zove se triapten - kupili smo je u onoj apoteci na dolcu, mora se naručiti.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Moja starija kćer je bila krcata virusnih bradavica.Isto su ih tretitali tekućim dušikom ,ali su se ponovno pojavile.Nakon toga joj je moja mama stavila ulje gospine trave 2 - 3 puta dnevno i nakon 7 dana su nestale.Nema ih gotovo dvije godine.

  41. #41
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    da sam se bar ja educirala na internetu
    ja sam mislila da ne postoji drugi nacin osim dusika...

  42. #42
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Kako skuzite da je bradavica, a ne npr neki ubod?
    Buba ima neke tockice koje meni izgledaju kao bradavice, ali MM veli da nisu.. :/
    Moze li joj mazanje s tim smokvinim sokom skoditi?
    Baka mi je pricala da su njoj od tog soka bradavice skroz pocrnile i onda otpale. Pa bi i ja pokusala...

  43. #43
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    kako bi ih pobrkala sa ubodom? pa ispupcene su, kao bruncic

  44. #44
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    kako bi ih pobrkala sa ubodom?
    Pa pojma nemam.. Tj, ja mislim da nisam pobrkala..a MM misli da jesam.
    Jerbo nju i kad nesto ubode skroz se ispupci i nekak je cudnjikavo...
    Pedijatrica kaze da je to normalno i moguce da ima osjetljiviju kozu.
    No meni ovo izgleda kao bradavica, nebi se previse brinula da nije na saci pa ne trpa to ponekad po ustima..ma ne znam..
    :/

  45. #45
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    najbolje ti je da posjetis pedijatricu. ona ce znati

  46. #46
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja imam po vratu dosta virusnih bradavica i rado bi im rekla

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ak su to one sitne, ispupčene onda probaj s pepelom od cigarete. meni su nakon par dana nestale :shock:

  48. #48
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    bucka, jesu li se te tvoje na vratu pojavile u trudnoci? jer ja sam imala pune ruke u trudnoci, posebno na prstima i same od sebe su nestale!! ali to te naravno ne sprecava da probas pepeo :shock: ili mozda smokve (mislim da je mliko od smokve?) ili sto li ono sto navodno pomaze?

  49. #49
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nesto sam imala i prije trudnoce, a nesto mi se pojavilo u trudnoci!
    budem probala neki od vasih recepata!!

  50. #50
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Meni su se pojavile nedavno sa unutarnje strane prstenjaka, taman sam nabavila kapi, medjutim - osusile su se i oljustile, a znam i od cega: u Lidlu ima antibakterijski tekuci gel (na nasem pise sapone - non sapone), Cien, gel je crveni, za pranje ruku.
    Inace koristim Dove sapun, ovoga je MM kupio za E kao, nekakva antibakterijska zastita jer jos uvijek papa palac, i izgleda da djeluje i protiv tih bradavica.
    Naime, sad smo bili duze vrijeme na ljetovanju i prali ruke sa Doveom i - opet su mi se vratile na istom mjestu.
    Sad smo dosli doma, opet sam kupila taj gel i vec vidim da mi se opet suse.
    Po toj logici, djeluje samo ako redovito koristis taj gel.
    Mislim da cu ipak prijeci na kapi iz apoteke jer bih ih se htjela trajno rijesiti, no eto, mozda nekome trajno pomogne taj gel.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •