Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 504

Tema: Strah od vožnje?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Dižem ovaj stari topic jer sam počela razmišljati da bih se i ja odvažila u vode slobodnih žena vozačica koje mogu gdje i kad žele!! Na jesen. :D

  2. #102
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Super Anita što si se odlučila sjesti za volan :D

    Ja si ne mogu zamisliti više da ne vozim,obožavam vožnju i Roko i ja često krstarimo cestovnim bespućima,a pošto mm dosta radi (srećom ne treba mu auto za posao) onda nam je auto najbolji prijatelj. Pogotovo u Osijeku, gdje svugdje dođemo za 15-tak minuta!!

    Samo hrabro !!!

  3. #103
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sve me vuce da nesto napisem na ovu temu, i to samo zato sto stvarno volim aute i voznju. procitala sam hrpu knjiga, znam sve dijelove auta, znam po zvuku i po mirisu kad nesto ne valja. voznja mi je u malom prstu, pratim situaciju na i oko ceste cijelo vrijeme.
    ukratko, mislim da ja voznja stvar u kojoj sam bez premca najuspjesnija od svih stvari koje radim u zivotu.
    razmisljala sam da polozim za instruktora pa da plasiram to svoje nemalo znanje ostalima (forumasicama popust ).
    anita, ako ce ti trebati dodatnih satova, you know where to find me

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    a kako možete gledati u semafor,znakove,retrovizor,ogledala i još mrdati mjenjač istovremeno :shock:
    Tko kaže da vozači/ce to sve rade... pogotovo u zgu? Ne naprave ni pola od navedenog.... Samo gas, pa na blef kroz križanje...

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    npr, ideja da se moram prebacivati iz trake u traku me zaledi na mjestu
    Prestrojavanje u lijevu traku:
    - Pogled u lijevi retrovizor, pogled u srednji retrovizor, provjera mrtvog kuta, daš lijevi žmigavac, mrrrrvicu više gasa i blagi zaokret volana suprotno od kazaljke na satu. Kad se nađeš u željenoj traci, ispravi volan i ugasi žmigavac.... i to je to...

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Imala sam saobraćajnu u 8 mjesecu trudnoće.Drugi dan sjela u drugi auto i nastavila dalje bez ikakvog straha vozim već 12 god.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    mikka - hvala! Mislim da cu ti se javiti, jer dobro ce mi doci osim dodatnih instrukcija i da poprimim taj tvoj 8) stav!

  7. #107
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    vozim vec 16 god. na talijanskom autoputu znam i 180 km/h. uglavnom drzim 140 km/h (kao zdenka). vozim po nekoliko sati, danju/nocu. svih ovih godina.

    savjet svima koji se boje: nema tu puno filozofiranja, nego ovako kao lutonjica, sjesti i voziti. prvi dan umres od straha (napravis i nekoliko gresaka), drugi dan malo manje, treci dan se cak sjetis ukljuciti i zmigavac kad skreces, cetvrti dan vec unaprijed gledas, a peti dan se cak usudis upaliti CD. da, voznja hr je recimo opasnija nego voznja po nekoj kulturnijoj zemlji, al i to se nauci; naucis imati reflekse i misliti unaprijed, i vidjeti unaprijed sto onaj do tebe ima na umu. sve se to nauci. pomislite samo koji moroni sve znaju voziti

    ni ja nisam vjerovala da cu ikad steci takvu rutinu (vozim, a da i ne razmisljam, unaprijed vidim dijete koje se igra i koje bi moglo iskociti na ulicu, pa se vec pripremim, il da je netko ispred mene neodlucan jer ne pozna smjer u kojem treba voziti), al stekne se, samo treba voziti. uebung macht den meister, sve drugo je trla baba lan.

    e, i da... ovakve kao luna rocco (ista moja sestra, koja je inace takodjer vozacica, al se valjda boji mog stila voznje ) izbacujem iz vozila. uzasnu mi nervozu stvore i nerviraju. od takvih samo me jos vise nerviraju ljudi poput mog dide, koji mi znaju reci: a sad skreni lijevo i ukljuci zmigavac. nakon 10 godina voznje on meni to govori.

    sretno!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    nakon 10 godina voznje on meni to govori
    I još fula redosljed

    ja vozim 10 godina, ali grozno mi se voziti s drugima u autu. bili dobri ili loši vozači, jednostavno ako nemam stvar pod kontrolom, preznojavam se, kočim, trzam, bolesno...

  9. #109
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    nakon 10 godina voznje on meni to govori
    I još fula redosljed

    ja vozim 10 godina, ali grozno mi se voziti s drugima u autu. bili dobri ili loši vozači, jednostavno ako nemam stvar pod kontrolom, preznojavam se, kočim, trzam, bolesno...
    i ja sam sebe uhvatila kak radim isto.
    ali, zaista, u stanju sam stat i ostavit nasred ceste suvozače-pametnjakoviće. one kaj mi sufliraju di, kak, kad i zašto.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb gaj
    Postovi
    48

    Početno

    Ja položila vozački prije 10 god u SAD-u, na automatiku, na njihovim autocestama, nikad vozila po gradu, o ničem pojma nemam. Bojim se auta, koma mi je da ljudi hodaju okolo dok ja vozim, a kad mi drugi auto ide u susret imam napadaje panike. Pokušavali su me učiti (MM, moj tata) ali njihova nervoza i moja nemogućnost da u sekundi znam koja je lijeva a koja desna strana (ima li vas još takvih?) nisu urodili plodom. Uglavnom, vozačku imam i želim uzeti dodatne satove jer mi treba sigurnost velikog slova L i komandi na suvozačevom mjestu, pa vas molim za preporuku instruktora i ako znate kako se kreću cijene. Eto, puno hvala unaprijed i nadam se da ću i ja jednog dana juriti....

  11. #111
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja položila neki dan , danas idem napraviti vozačku a onda kud koji mili moji...

    frka me je, nije to aktivnost mog života, ali valjda neću odustati.

    U mojoj auto školi sat vožnje je 103 kn.

  12. #112
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jupi! :D
    ajde još samo i flo da krene

  13. #113
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja nikada necu provoziti
    po samoboru vozim ali nikada bez mm-a jer ne znam parkirati 8) onda ja vozim, a kad dodjemo na odrediste mjenjamo se za volanom

    ali eto to smo uveli tako da bar steknem nekakvu rutinu.
    o voznji po zagrebu jos ni ne pomisljam.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    po samoboru vozim ali nikada bez mm-a jer ne znam parkirati 8) onda ja vozim, a kad dodjemo na odrediste mjenjamo se za volanom
    I meni je glavni problem parkiranje.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Ja vozim gdje znam da cu naci parking... sto znaci ne puno
    Ali neki dan mi je prijateljica rekla : kruzis i kruzis dok ne vidis da bi negdje mogla i stati.

    A skuzila sam da mi je najvaznije znati polako voziti, ono mic po mic. I to znam, tako da bih se mozda uskoro mogla i odvaziti na parkiranje u centru.

    A ono cega je vjerujem mnoge strah - trubljenja i iritantnih vozaca iza - bas me briga. Sto on dulje trubi vise ce stajat, ometa mi koncentraciju a ja cu po svom pa dok ne naucim.

  16. #116
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    danas sam odradila svoj predzadnji strah - tankanje na benzinskoj
    da, ponovo vozim već skoro godinu dana i u tom periodu nijednom nisam išla na benzinsku
    bilo je super, kupila sam si i snickers da se nagradim

    još samo jedan strah mi ostaje

  17. #117

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Ja sam sad u vozackom i odradila sam otprilike pola sati.Sad sam vec dosta opustenija za volanom ali sam skuzila da cim napravim neku gresku (tipa krivo procjenim razmak pa prodem na 5 cm od tudeg retrovizora.motam u krivu stranu kad idem u nazad....) odma me opere paranoja i vrati se strah i nesigurnost i na pocetku sam.S tim da sam skuzila da sam uzas ovisna o instruktoru,tj.moja sigurnost je uvjetovana s njim...tako se jedamput zapricao na mob. a ja sam za to vrijeme rikavala od straha (ne znam dal sam opce disala od panike) Uglavnom ne znam kako cu poslije voziti sama i to jos starog rondavog karavana po mogucnosti s klincima unutra :shock: :shock:

  18. #118
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    kada sam položila vozački nije mi bilo nakraju pameti sama voziti - ko bi pratio volan, pa mjenjač, pa druge vozače, pa slušao muziku...
    i onda sam kupila auto i od onda ne izlazim iz njega - sve naučiš s vremenom

  19. #119
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Lutonjice
    još samo jedan strah mi ostaje
    koji?

  20. #120
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    duži put.
    npr. sama vozit na more

  21. #121
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ah so.... i meni je to bauk. Ali najmanje jednom to planiram odguliti bez djece prije nego se odvažim na put s njima.

  22. #122
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja ću prvo do varaždina
    i to ne po autoputu
    ni na more sigurno neću po autoputu

  23. #123
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    viš, viš... mene je više strah stare ceste...

  24. #124
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja ne mogu voziti brže od 80
    a onda je to na autoputu malo problematično

  25. #125
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma budes vidla kad te autoput povuce, sigurno ces bez problema voziti 100, 110, to je skroz ok, ni presporo, ni prebrzo

    puno je sigurnije nego na magistralnoj
    a i brze se stigne

  26. #126
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    No, dakle odvozih svojih prvih par km
    Trešnjevlka-Špansko-Trešnjevka

  27. #127
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Lutonjice kak se tanka gorivo, što je važno znati osim benzin diesel spike? imaš kakv savjet ko stručnjak?

  28. #128
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

  29. #129
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ja upisala autoškolu prošle godine. Prije toga, MLJ (moj ljubljeni) dovezao me na jedno veliko parkiralište i ko vrag grešnu dušu tjerao da vozim naprijed, natrag, lijevo desno, kreni, stani.... Nakon prvog sata vožnje u AŠ, MLJ me odvezao na početak sljemesnske ceste i rekao - vozi! Iz suprotnog smjera nema nikoga a svako 200-300 metara imaš ugibalište da pustiš one koji te sustižu! Ajme majko, ručna kočnica.... A desno provalija, a lijevo brdo, a zavoji.... A tek Žumberak....
    Prvu vožnju po autocesti odradila s MLJ nakon desetak sati AŠ (brza cesta prema Vrbovcu - dostigla 130 i vrištala od sreće što ja to mogu!)...
    Dvadeset prvi dan od dobivene vozačke, sama sam, u petak poslije posla, vozila od ZG do St! Mala Kapela mi se činila ko vječnost, a nakon sv. Roka sam jedva čekala prvo odmorište da se smirim - imala sam osjećaj da će mi srce iskočit iz grudi od uzbuđenja i straha!
    Znam da sam vozačku dobila u školi, al vožnju i ponašanje na cesti (ne smetaj, ali, ne bježi sa ceste jer si i ti platila cestarino kao i drugi), naučio me MLJ. Na D1 mi stalno govorio -gas, gas, prikoči malo prije zavoja a na pol zavoja dodaj gas, ovaj možeš u petoj... sad nakon njega ubaci u nižu i preteci taj kamion, imaš dovoljno pravca ako se pripremiš na vrijeme!

    Godinu dana kasnije, vozim bez straha svuda i po svakakvom vremenu, parkiram se u rikverc bez frke, bočno malo škripi :/ al se trudim i jedva čekam da kupimo još jedan tutač jer se MLJ i ja otimamo tko će voziti!

    Vožnja je kao i hodanje, samo moraš paziti da ne laktariš ljude odnosno tutače!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb gaj
    Postovi
    48

    Početno

    Samo da se javim da sam odvozila svojih 15 dodatnih sati. Po gradu! Među autima! Gdje ljudi hodaju okolo i prelaze cestu čak! Reko instruktor: "nisi k'o Šumi, al' ajde, može proč. Sad mi još preostalo skupiti hrabrosti za prvu samostalnu vožnju. Brrrrrmmmmmmmm!

  31. #131
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Jazzarella, svaka čast, držim palčeve za nastavak! Vožnja pred blagdane je poseban "doživljaj".

  32. #132
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Yes! Nisam sama! I ja imam zavolanophobiu. Vozim iskljucivo kad apsolutno moram i sva sam napeta cijelo vrijeme, i mrzim voziti. Ako je ikako moguce, onda idem radije tramvajem, busom, biciklom, cak pjeske!

    Najveci stresovi su mi upravo prestrojavanje, preticanje (mrzim kad moram do Varazdina ili Gorskog Kotara pa po tim uskim vijugavim cestama preci neki traktor...), te parkiranje u gradu. No ipak kada moram, spremna sam sjest sama u auto i ici kud god treba po kakvim god uvjetima...

  33. #133
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    a zašto nema neki znak za početnike da stavim na auto

    Isprika za gužvu na potezu Trešnjevka-Špansko, molim strpljenje i milost

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja sam vidjela u nedjelju na parkiralištu na jednom lijepom peugeotu natpis na zadnjem staklu, format A4, na papiru isprintano : VOZAČ POČETNIK!

    Svaka čast!

  35. #135
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ja vozim peugeot

    Dobra ideja, hvala

  36. #136
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Jazzarella prvotno napisa
    Samo da se javim da sam odvozila svojih 15 dodatnih sati. Po gradu! Među autima! Gdje ljudi hodaju okolo i prelaze cestu čak!
    luda si!
    :D

  37. #137
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja sam mislila da sam samo ja ta u Peugeotu koja stvara gužvu na potezu Špansko-Trešnjavka i malo šire . Znači, ima nas više!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    oooo daaaa, ima nas više

  39. #139
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    sivi peugeot 307, napisat ću "kloni mi se"

  40. #140
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Cure, Mercator Špansko, jedna etaža potpuno prazna, samo ja i valjda kamere 8)

  41. #141
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    sivi peugeot 307, napisat ću "kloni mi se"


    Ja ozbiljno razmišljam o natpisu, ali više onog tipa vozač-početnik, ali kaže mi instruktor da su naši vozači daleko netolerantniji prema auto-školama, pa i sličnim obilježenim autima nego prema neobilježenima. Meni to zvuči nelogično, ali čovjeku treba vjerovati, s obzirom na dugogodišnje iskustvo.

    Kate, javi kakva su tvoja iskustva s naljepnicom!

    Ako ti potrubi siva 206-ica SW, to te ja zovem na kavu!

  42. #142
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    uf, ja vozim - koliko, oko dva mjeseca - na posao i natrag, 1 semafor I tako ću valjda do kraja života! Strah me uopće pomisliti ići u grad, strah me prestrojavanja, isključivo toga. Na benzinskoj još nisam bila.

    Ali, i ovo mi olakšava život dovoljno, pokupim dijete iz škole, odvedem ga kod čuvalice - puno komotnije nego da sve moramo pješke.

  43. #143
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    slažem se s ovim ško kaže tvoj instruktor, ja sam dosta sati odvozila u autoškoli i bila sam zgrožena ponašanjima vozača prema automobilima iz autoškole. I moj je instruktor potvrdio ovu tezu.

  44. #144
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Joj kad bi barem postojala posebna traka za početnike 8)
    Moram "tražit vezu" da mi neka auto-škola proda onaj znak L za krov.

    Sad me muči kako preživjet rotor kod King-krossa i onda se vratit autoputem

    Znali netko, da li zatvaraju parking od king krosa noću?

  45. #145
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ma kružni kod King Crossa nije problem. Samo polako. Ljubljanska je drugi problem (moja noćna mora, a ne mogu je izbjeći). A u KC bi radije išla po staroj Samoborskoj nego po Ljubljanskoj, pogotovo natrag (već imam razrađene putove samo da izbjegavam prestojavanje na prometnim i brzim cestama ).
    Mislim da ne zatvaraju parkiralište. Zašto?

  46. #146
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Pa da mogu vježbati parkiranje u miru 8)

  47. #147
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa
    kaže mi instruktor da su naši vozači daleko netolerantniji prema auto-školama, pa i sličnim obilježenim autima nego prema neobilježenima.
    masu puta vidim auto skolu u najvecoj spici. ja imam razumijevanja za ucenike, ali ne bas u najvecoj spici, posto je najcesce slucaj da jos uspore vec ionako preusporeni promet. bilo bi super kul kad bi se to moglo rijesiti tako da mladi vozaci treniraju kad nema guzve, pa kad dodu u spicu da mogu voziti optimalno, tj. tako da ne uspore dodatno promet za 2 koplja. od toga nitko nema koristi.

    cure koje idu u auto skolu, zanima me jel imate sate koje morate odvoziti na autocesti? koliko ukupno sati voznje morate odvoziti prije ispita?

  48. #148
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    Pa da mogu vježbati parkiranje u miru 8)
    Onda preko puta, Bauhausovo parkiralište, koje se sasvim sigurno ne zatvara (isprobano! ).

  49. #149
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    masu puta vidim auto skolu u najvecoj spici. ja imam razumijevanja za ucenike, ali ne bas u najvecoj spici, posto je najcesce slucaj da jos uspore vec ionako preusporeni promet. bilo bi super kul kad bi se to moglo rijesiti tako da mladi vozaci treniraju kad nema guzve, pa kad dodu u spicu da mogu voziti optimalno, tj. tako da ne uspore dodatno promet za 2 koplja. od toga nitko nema koristi.
    Hm, to baš nije fer. Jer zagrebačka stvarnost i jesu gužve i osobno smatram da treba i to proći. Ja sam vozila i prijepodne i subotom da izbjegnem gužve (jer sam si to mogla priuštti), ali i u špicama, jer vozaču-početniku to nije isto. Taj dodatni stres u gužvi također treba prevladati dok je uz njega osoba od povjerenja. A sigurna sam da ni jedan istruktor neće na jako prometnu cestu, u najveću gužvu izvesti vozača koji vozi tek drugi sat.

    Ne vozim u auto-školi pa zaključujem samo prema logici - kad bi, prema toj logici, instruktori trebali voziti i odraditi svojih osam sati? Gužve nisu samo nekoliko sati tijekom dana, a i to ne vrijedi ako pada kiša. Po noći? A ne zaboravimo i kandidate koji imaju drugih obaveza i mogu, recimo, voziti, samo između 16 i 18 sati? Trebaju li onda oni odustati od vožnje? Osim toga, promet usporavaju i drugi - npr. nesmotreni i nepažljivi vozači koji uzrokuju nesreće.

    Što se autoceste tiče, mislim da u auto-školama nema obaveze vožnje po autocesti, pogotovo ne nekog minimuma sati. Ali neka me isprave oni sa svježijim informacijama. Kad sam ja polagala prije 15-ak godina, nisam uopće ni izašla na autocestu.

  50. #150
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo još jedne "biserke"
    Položila sam vozački '99. Nisam imala auto, ali sam imala love da platim auto-školu, imala sam vremena i uhvatila me neopisiva želja da vozim.
    Vozila sam super, instruktor mi je bio za 5, samo me hvalio, bila sam odvažna, bez straha, ma vozila sam stvarno super i bez straha. I kad sam položila, nisam prvo imala kaj voziti. Pa neko vrijeme nisam vozila, pa sam upoznala MM-a koji je tada vozio škodu favoritku koju je mogao voziti samo on, bila je sva u komi. I s godinama u mene se usadio strah i nikako da ga se riješim. Evo nedavno mi je iznenada dao da vozim i čak nije bilo loše, ali strah je još uvijek prisutan a i dosta toga se trebam prisjetiti.
    Već mi se masu puta desilo da lupam glavom o zid, da mi dođe da nasred ceste plačem od jada, jer MM ode na posao s motorom, a ja moram negdje otići i onda moram djecu vuči na bus a auto stoji ispred zgrade . I utakvim trenucima strah polako nestaje i vraća mi se veeelika želja da sjednem i vozim. Kad Iva još samo malo poraste, primam se posla. Samo da strah nestane. Bar do one granice kada ću biti sposobna sjesti u auto i voziti se za početak po gradu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •