Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 153

Tema: Kada muža voditi sa sobom na UZV

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    daraga neroslava, baš mi je drago da tako zajedno sudjelujete od prvog dana, ali pretpostavljam da to sudjelovanje ne ide samo kroz uzv i preglede jer trudnoća nije bolest i ne svodi se na svako mjesečne ili trotjedne preglede.
    da ljudima treba slikovna potvrda nečega što se događa u ženinom tijelu - ok - i shvaćam da je trudnoću teško bilo pojmiti prije nego na ekranu nešto konkretno ne vidiš.
    Ali ono što hoću reći je da svrha uzv nije pokazati roditeljima bebicu i slikovno im je prikazati, nego se radi o medicinskom postupku utvrđivanja da je sve u redu s razvojem fetusa.
    Konačno, samo sam htjela reći da mi je to sudjelovanje na vaginalnim pregledima omaložavajuće za ženino tijelo - jer ne radi se o njegovoj bebi u nekom tijelu kroz koje ćemo sad pogledati bebu, nego o zajedničkoj bebi u ženinom tijelu.
    samo zaključno - ovdje nije dozvoljeno sudjelovanje supruga na ginekološkim pregledima, već samo na uzv od 15 tjedana nadalje.

  2. #102
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    ...Ali ono što hoću reći je da svrha uzv nije pokazati roditeljima bebicu i slikovno im je prikazati, nego se radi o medicinskom postupku utvrđivanja da je sve u redu s razvojem fetusa.
    mozda i nije ali znatizelja je u ljudskoj prirodi. Ja si zamisljam da me moje srceko gleda. I svaku vecer mu kazem "mama i tata te vole". Nikada ne mozes poceti prerano sa ranim roditeljskim porukama

    Konačno, samo sam htjela reći da mi je to sudjelovanje na vaginalnim pregledima omaložavajuće za ženino tijelo
    svatko ima pravo na svoj stav, ali nemoj se cuditi da netko gleda na sve drugacije. MM je bio samnom na UZV sa 7 tjedana i nadalje svaka 4 tjedna. Nije me smetalo da me gleda vaginalno i da je MM prisutan (nema sta nije vidio ), dapace, inzistirala sam da ide samnom. Uzeo je slobodan dan radi toga.
    Isao je samnom i to mi je bilo normalno, dapace - podrazumijevalo se da je tamo. Cak i kada sam bila na patologiji bio je pored kreveta.

    Kuzim tvoj stav, ali skuzi ti i moj - svaka je od nas razlicita. MM i ja sve radimo zajedno - kuhamo, peremo ves, odrzavamo kucu... Osim toga isla sam i ja sa njim na sivanje, drzati mu ruku

    ovdje nije dozvoljeno sudjelovanje supruga na ginekološkim pregledima, već samo na uzv od 15 tjedana nadalje.
    ovo ne kuzim - ovu recenicu. :? :? :?

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    baby-eve, razumijem te. Meni je samo to za mene nepojmljivo.

    Oko zadnje rečenice, ne kužim što ne kužiš :? Ovdje nije dozvoljeno sudjelovanje treće osobe (bila ona suprug, mama, baka, sestra, čak ni dijete) na ginekološkim pregledima, već samo na uzv tijekom trudnoće od 15 tjedna nadalje.

  4. #104
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    baby-eye, mislim da petra pod ''ovdje'' podrazumijeva bruxelles, kolko vidim tamo živi...

    Nego, sad će ispast da cjepidlačim, al to radim samo zato kaj mi nije jasno.. Shvaćam da svatko te stvari doživljava drugačije, to mi je jasno. Ali ne razumijem konkretan razlog - kao što sam prije par postova pitala i za muške kojih je sram.
    Citiraj petra prvotno napisa
    ... svrha uzv nije pokazati roditeljima bebicu i slikovno im je prikazati, nego se radi o medicinskom postupku utvrđivanja da je sve u redu s razvojem fetusa.
    Da, jednako kao i pri abdominalnom UZV. :? :? Svrha svakog UZV je pokazati da je sve u redu s bebicom, jednako i bez obzira radilo se o vaginalnom ili abdominalnom. Zakaj je onda prisutsvo partnera pri vaginalnom UZV neprikladno? Ispada da jedino zato kaj se on radi vaginalno. A zakaj je to točno problem, to meni nije jasno. Nije da kurim, nego stvarno ne razumijem. Ako je nekoga sram, ni to ne razumijem. Čega konkretno?

  5. #105
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    MMu je najnormalnije da ide sa mnom na preglede. Na koncu konca 2 godine je hodao sa mnom na ginekološke razgovore, preglede i planove kad smo se borili sa neplodnošću. Iako je tehnički bio problem (bolest) u meni, zahvaljujući zajedničkom hodočašćenju doktorima, nikada to nisam shvaćala kao MOJ problem nego kao NAŠ! Zato smo imali toliko snage, dijelili smo dobro i zlo, ružne, tužne i sretne trenutke neplodnosti, dijagnoze, ljećenja i svega, kao što dijelimo i život .
    Bez njega i zajedničke borbe, sama nikada ne bi imala snage jer borim se za ono skupa želimo a ne što ja ili on želi...
    Kad smo napokon uspjeli, i ostali trudni :D, nije bilo upitno da i dalje ide sa mnom! Nikada oko toga nismo pravili pitanje, sad smo napokon presretni i ushićeni čekali svaki naš pregled i odlazak ginekologu :D !! I jednom i drugom je to savršeno u redu i nikada nismo ni mislili drugačije!
    Naravno, i tijekom postupka IVF kojim smo začeli našeg bio je na svakom "susretu", kad je trebao i kad nije (meni uvijek je ). Bio je tu na svakoj folikulometriji, kad sam bila na punkciji, kad sam se probudila iz narkoze, na embrio transferu, nakon neuspjelih pokušaja i gomilu suza, u bezbroju razočaranja i kao zraka sunca uvijek mi pokazivao i govorio da ne odustajemo i da idemo dalje ZAJEDNO... Bez njega sa sigurnošću ne bi mogla, i ne bi mi to bilo to! Dijete se radi i čeka zajednički, trudni smo zajedno, roditi ćemo zajedno i tu smo UVIJEK zajedno!!
    Mojem je doktoru također savršeno jasno i super da je MM sa mnom, i to još od lječenja, pa kad jednom nije uspio doći na pregled jer je bio na službenom putu (tada sam bila 10tj. trudna) , doktor se našalio da mu MM fali i da ima feeling kao da nas je samo pola došlo , te mu je za "utješnu nagradu" snimio dvd sa uzv-a, da ne bi bio previše tužan što je morao propustiti pregled. I naravno, kad sam mu javila, bio je presretan i jedva čekao "svoj snimak"!!

    Napominjem da iako meni nije neugodno, jer ipak je to MM, kad smo god imali vaginalni pregled prije trudnoće, u tom je dijelu pregleda izašao van ili se okrenuo, a na početku trudnoće, imala sam pokriveni dio plahticom, ali ioanako se malo toga može vidjeti kad veliki dio prekriva doktor svojim tijelom.
    Meni je recimo puno neugodnije (bilo ) pred doktorom, ili u bolnici pred 10tak stažista i sestara, nego pred svojim mužem!! Pa ionako me svakodnevno praktički gleda golu i nema ničega što moram skrivati od njega i što već 100put nije vidio .

    Mi se :D do neba svakom novom pregledu i pogledu na našeg sineka, potvrdi da je dobro i da je zdrav, te planiramo preglede prema MM poslu i obavezama - kako ne bi trebao propustiti još koji.

    Naravno, sve je to izbor i volja MM, jer ga na ništa slično ne bi "tjerala" da on sam ne osjeća tako !

    Što reći nego mom najboljem mužu i volim te do neba ...

  6. #106
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Neroslava i meni je taj dio uvijek bio smješan i nerazuman. Pa to ti je muž iliti suprug pobogu, ako on nije naučen i vidio taj dio tvog tijela, i ako bi ti pred njim trebalo biti neugodno, onda ne znam što bi trebalo biti pred drugima, i to još strancima (doktori, sestre, stažisti...).
    Mislim da je to ostalo još od naših predaka, hm da, zgodno. Znam da je meni uvijek bilo u najmanju ruku :shock: i čudno kada je moja baka pričala kako ju deda (muž) NIKADA nije vidio golu... Najrazgolićenije u badekostimu (onom starinskom) ili kombinezonu. A napravili su 2 djece . Kakav apsurd... Kad sam pitala kako?! rekla je: ugasili su svjetla, obavili "ono" i to je to!
    No, tako je bilo prije, sada svijet funkcionira malo drugačije, no još je uvijek praksa "nema što muž raditi kod ginekologa sa ženom" u praksi. Ne znam zašto...
    I još kad vidim da je stvarno još uvijek tako u europskim zemljama :/ ....

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ma ne radi se o neugodi - ne ide sa mnom kod zubara.
    svaki pregled je za mene moj pregled, bez obzira o kakvom se pregledu radilo i meni ne bi dolazilo u obzir da mi muž ušeće sa mnom na ginekološki . Ma zapravo bilo koji preglad smatram dovoljno privatnim da nitko sa mnom ne ulazi u ordinaciju. POštovanjem druge osobe, ne ulazim ni ja nikom drugom.
    Za abdominalnu uzv u trudnoći shvaćam možda tu mušku potrebu da vide dijete, jer je imam i ja.
    Ovdje je svakako sudjelovanje na vaginalnom uzv nemoguće, ali postoje posebne nemedicinske ustanove, tipa studio9months (http://www.studio9months.com/
    ), gdje možete sa suprugom napraviti nešto što se zove afektivni uzv (nemedicinski) koji daje 3d ili višeD prikaz djeteta i gdje roditelji mogu saživiti svoje osjećaje sa slikama. Ali striktno se radi razlika između medicinskog i nemedicinskog uzv.

    Ovdje ne računam vjerske klinike.

  8. #108
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Neroslava, u potpunosti se slažem s tobom, kao i s baby_eve i Isabel

    i ja sam prošla sličan put kao i Isabel i mm je uvijek bio samnom i tako će biti i dalje tako da ovo mogu samo potpisati:
    Citiraj Isabel prvotno napisa
    u bezbroju razočaranja i kao zraka sunca uvijek mi pokazivao i govorio da ne odustajemo i da idemo dalje ZAJEDNO... Bez njega sa sigurnošću ne bi mogla, i ne bi mi to bilo to! Dijete se radi i čeka zajednički, trudni smo zajedno, roditi ćemo zajedno i tu smo UVIJEK zajedno!!
    o kakvom se tu "nepoštivanju" žene kao osobe stvarno ne shvaćam :?
    mm poštuje mene i ja njega i baš zato, kao što je Isabel već rekla, mi smo uvijek zajedno

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ok, ne radi se o nepoštivanju, radi se o tome da je to pregled i da, po meni, kao svaki drugi pregled, zahtijeva privatnost.
    Za ostalo, postoje nemedicinske ustanove, i ako netko želi uživati u uzv, postoje ovi tipa studio9months koji su znatno slikovitiji.
    Ne razumijem zašto je toliko čudno da ja imam drukčije mišljenje - drago mi je da vi smatrate super da vam muž drži ruku dok ste na ginekološkom pregledu - meni je to suvišno i nepotrebno, a bilo bi mi i neugodno prema doktoru.
    Uostalom na svu sreću to ovdje nije praksa - samo sam se iznenadila kako je to očito u Hrvatskoj rasprostranjena pojava.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    U nečemu se slažem s petrom. Ginekološki pregled i uzv je - medicinski pregled. Primarna svrha mu je da se provjeri zdravlje mame i bebe a ne da se divi bebi. Doktor je tu da to odradi.
    Ali - svijet oko sebe najviše doživljavamo preko slike i zvuka. Ono što ne vidimo teško nam je prihvatiti. Ja znam da je za MM beba postala puno realnija kad ju je vidio i čuo srčeko kako kuca, tj kad je prestala biti samo apstrakcija u njegovoj glavi. A osjećaj kada vidiš to malo biće na ekranu je neprocjenjiv.
    Što se tiče neugode kod vaginalnog. Znam cure koje su prešle dvadesetu i nikada nisu bile kod ginekologa :shock: i one koje bi radije ' išle kod zubara mijenjat plombe 5 puta nego kod ginića ' :? . Svjesne su da je to pogrešno ali njima je jednostavno grozno. Što je najbolje inače ni one ni starci nisu konzerve. Kad ima takvih, zašto se onda čuditi da je nekome neugodno da je njihov muž ili dečko prisutan dok im drugi muškarac ili žena gura nešto među noge? Ili zašto to ne bi bilo neugodno njihovim partnerima? Za mene je doktor- doktor. Jednostavno ga/ju ne doživljavam van onoga što mu je posao. Ali treba prihvatiti da ima ljudi koji zbog nečega reagiraju drugačije.
    Također - drago mi je što moj gin prvo napravi sva mjerenja, provjere i drugo prije nego što pozove MM. Mislim da lakše, brže i temeljitije odradi taj dio kad ga se ne prekida. I kad je gotov onda svo troje možemo opušteno uživati bez ograničenja u onom nemedicinskom dijelu - ' gle ga kako cuca palac! ', ' ima stopalo na mamu', 'jel to stvrano piša?' itd.

  11. #111
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    Ne razumijem zašto je toliko čudno da ja imam drukčije mišljenje - drago mi je da vi smatrate super da vam muž drži ruku dok ste na ginekološkom pregledu - meni je to suvišno i nepotrebno, a bilo bi mi i neugodno prema doktoru.
    mislim da nikome nije toliko "čudno" tvoje mišljenje,
    koliko si se ti čudila mišljenju većine forumašica,
    što si i sama rekla.

    Uostalom na svu sreću to ovdje nije praksa - samo sam se iznenadila kako je to očito u Hrvatskoj rasprostranjena pojava.
    i nije mi baš sjeo ovaj dio "na svu sreću" :/


    ja isto ne bih bila za to da mi se muž nadviruje preko ramena za vrijeme ginekološkog pregleda, iako sam svim srcem za to da bude kraj mene pri porodu.
    za vaginalni uzv bi mi isto bilo malkice čudnjikavo,
    ali znam i da bi mi bilo užasno žao da recimo propusti prvi put vidjeti i čuti otkucaj srca, pa bi se valjda moglo nešto naštimati s nekim prekrivačem preko koljena

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    31

    Početno

    Meni je prvi zajednički pogled na naše dijete na UZV-u bio nezaboravno emotivno iskustvo. Nemojte ga ustratiti SM-ima.

    Naravno, gledali smo na ekran, a ne nekamo dolje.

  13. #113
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Eustahije prvotno napisa
    Naravno, gledali smo na ekran, a ne nekamo dolje.
    ovo me podjestilo na jednu situaciju kad je moja mama bila već podosta trudna s najmlađim bratom i bili smo kod nekih prijatelja,
    oni su imali kćerkicu od 3god i sad njoj njena mama objašnjava kako je moja mama trudna, kako je tu u trbuhu beba.
    a ona će "ma di je beba?"
    "pa tu u trbuhu"
    "daj da vidiiiiiiiim" i podvuče se pod maminu haljinu i podigne je

    (ispričavam se na ot )

  14. #114
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    Uostalom na svu sreću to ovdje nije praksa - samo sam se iznenadila kako je to očito u Hrvatskoj rasprostranjena pojava.
    ja sam bas htjela komentirati obrnuto. Sva sreća da JE tako da moze ici samnom od prvog dana. Moja mama se jaaaaako bunila kada nisu pustili tatu da ide sa njom ali nije bilo spasa jer tada nikome nije bilo jasno sta muz ima raditi u radaoni. Tako da je saznao da ima kcer tek kada sam se rodila.

    Ovako je, barem meni, puuuuno bolje :D

  15. #115
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    MM jucer bio na 3. uzv-u (svi su bili vaginalni) - imao je nekih obaveza i mislio je da nece stici i toliko je bio jadan zbog toga da se na kraju potrgao da stigne, a ja se u cekaonici zamijenila za kasniji termin s pacijenticom nakon mene. Njemu je to nezaboravan dozivljaj, prati definitivno pozornije od mene, zapisuje kad je sljedeci pregled... Nema nikave neugode, doktorica prvo obavi standardni pregled, a onda ga pozove. Zadnja dva puta su me pokrili, prvi cak i nisu, ali nije nam bilo vazno jer ionako svi troje gledamo samo u ekran. Doktorici je to savrseno normalno, njegova prisutnost je niposto ne ometa u pracenju uzv-a (vise je ometam ja svojim zapitkivanjem), a i meni je to normalno jer trudnoca nije bolest i zelim da mi pracenje trudnoce protekne u humanom, a ne hladno-medicinskom ozracju. Osim toga, opci ginekoloski pregled, ili popravak zuba, ili vadjenje slijepog crijeva jesu nekakva moja stvar, ali dijete je nasa zajednicka stvar, a samo je evolucijski detalj sto se ono nalazi u meni. U svakom slucaju, muskima je sigurno teze percipirati cijelu situaciju, nama je lakse jer osjecamo i vidimo svaku promjenu na i u sebi, i ja svakako ne bih htjela zakinuti oca svog djeteta za to predivno iskustvo. Ako je Hrvatska u tome iznimka, kako svjedoce neke forumasice, onda stvarno mozemo posnosno zakljuciti da smo barem u tom malom detalju odmaknuli jako daleko i da bi nas i drugi trebali slijediti.

  16. #116
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    MM je cak saznao preko neta da kada se beba mice - da ako stavi usnice na moj trbuh da to onda bolje osjeti nego kada stavi ruku

    Mislim da mu je povremeno zao da ne moze osjetiti kako je to

  17. #117
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    (ot sandee prekrasan ti je potpis )

  18. #118
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    sada sam iscitala cijeli topic i koliko sam imala za vidjeti petra ti si prva upotrijebila ovaj :shock: smajlic, dakle ti si ta koja se pocela iscudjavati prva

    Slazem se da je to medicinski pregled i da je svrha UZV-a saznati da li je sve u redu sa bebicom.
    S obzirom da je to NASE dijete smatram da MM ima potpuno pravo cuti da je sve u redu iz doktorovih usta i vidjeti sliku bebice na ekranu.

    Neke cure su spomenule na pocetku da nisu muzeve vodile na prve preglede jer da ako ne daj Boze cuju lose vijesti da bi radije to cule same pa onda svojim rijecnikom to prenjele svojim muzevima.
    Eto ja recimo ne bih, ako treba cuti lose vijesti radije bih ga u tom trenu imala uz sebe, a ne razmisljala kako da njemu olaksam da mu ih prenesem.

    Hvala Bogu, mom muzu je stalo do mog zdravlja i do zdravlja nase bebice i meni je drago da se interesira i pokazuje volju da ide samnom na pregled.
    Na kraju krajeva svaki puta je doktora pitao "da li je sve u redu" a ne npr. kojeg je spola beba.
    I ima potpuno pravo na tu info iz prve ruke kao i ja

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    sada sam iscitala cijeli topic i koliko sam imala za vidjeti petra ti si prva upotrijebila ovaj :shock: smajlic, dakle ti si ta koja se pocela iscudjavati prva
    pa? zato se i jesam uključila da rečem suprotno mišljenje. Koje je vama svima btw isto toliko čudno koliko i meni vaše
    Lijepo je da se svi slažete.

  20. #120
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Eto ja recimo ne bih, ako treba cuti lose vijesti radije bih ga u tom trenu imala uz sebe, a ne razmisljala kako da njemu olaksam da mu ih prenesem.
    potpisujem izjavu!

    ja sam bila sama kada mi je receno na uzv da beba nije u redu i zvala sam tada MM da dodje do bolnice, jer sam ja na odjelu.
    One koje znaju ZG: on je od Zeline (iza Sesveta) gdje radi dosao do Sv. Duha (Črnomerec) za 15 minuta - - nisam ga pitala kako je vozio.
    Bilo bi bolje da je bio samnom, jos je bedak mogao stradati u prometu, jer je jurio u bolnicu samo znajuci da sam ja na odjelu.
    Kasnije mi je rekao da mu je to bilo gore i teze nego da je cijelu info cuo od dr. direktno, jer tada se brinuo i za moj zivot, pa mu se sve zmiksalo u glavi, a kako je mobitel trokirao signal cuo je sve na pola.
    Evo samo primjer...

  21. #121
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Eto ja recimo ne bih, ako treba cuti lose vijesti radije bih ga u tom trenu imala uz sebe, a ne razmisljala kako da njemu olaksam da mu ih prenesem.
    ovo i ja potpisujem

  22. #122
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    sada sam iscitala cijeli topic i koliko sam imala za vidjeti petra ti si prva upotrijebila ovaj :shock: smajlic, dakle ti si ta koja se pocela iscudjavati prva
    pa? zato se i jesam uključila da rečem suprotno mišljenje. Koje je vama svima btw isto toliko čudno koliko i meni vaše
    Lijepo je da se svi slažete.
    Ma sve je ok, to je bilo samo zapazanje.
    Nemamo mi svi isto misljenje, mozda se samo na ovom topicu nisu nasle zene s misljenjem jednakim tebi, mislim da je to cista slucajnost

    Svatko ima pravo na svoje misljenje pa tako i ti, zato ni nisam osudjivala tvoje misljenje (ili mu se cudila) nego samo iznjela svoje vezano za tu temu

  23. #123
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    Kako se kaze: "Svatko ima nesto svoje" 8)

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8

    Početno

    Mi smo zajedno bili prvi put u 22 tjdenu...Njemu je to sve bilo novo i zbunjujuće al je gledao sa velikim osmjehom na licu...

  25. #125
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mi smo jučer ponovo bili na uzv
    a mm sa doktoricom raspravlja o mjerama, nuhalnom naboru i ostalom ko da je pravi stručnjak
    totalno se kuži

  26. #126
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Da malo podignem temu, mi smo bili prekjucer.
    Trenutno sam 24tj, uz UZV smo si bas lijepo porazgovarali o roditeljstvu i kako su djeca prava radost
    Jos je za vrijeme UZV-a doktora zvala kci, curica je u boravku (1. razred) i raspituje se kada ce tata doci po nju
    Bas je bila slatka u obrazlaganju zasto bas sada mora doci po nju bas sada a ne kasnije hehe

    Uglavnom doktor je lijepo sve objasnio i meni i MM-u, potvrdio da je sve ok i MM sam kaze da mu je drago cuti to od doktora i na kraju krajeva vidjeti svoju bebicu kako mu mase

  27. #127
    sandy-l avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb - Jarun
    Postovi
    244

    Početno

    MM je u prvoj trudnoći išao sa mnom na UZV u kasnijoj fazi, ne u "vaginalnoj". I to mu se sviđalo. Uvijek je vidio više od mene, pa sam bila malo ljubomorna. U ovoj trudnoći dr ga je pozvao unutra da vidi dijete u sedmom tjednu trudnoće. S obzirom da je tada radio vaginalni UZV, ovaj moj je pogledao kratko i rekao: Mogu li sada ići? Dr se malo iznenadio i rekao da može. Poslije ga pitam što mu bi, a on kaže: Pa vidio sam i otišao. Mislim da mu je nilo neugodno, samo neće priznati. Bezveze.
    Inače, prva mi je trudnoća bila nakon IVF/ICSI-ja, a ova druga je totalno čudo iz prirodnjaka, tako da to njegovo ponašanje pripisujem šoku od spoznajke da ćemo ipka dobiti još jedno dijete.
    Sad čekam još koji tjedan da beba naraste, pa na 4d UZV da mogu sinu pokazati bebicu. On se jako raduje, stalno ljubi trbuh i pokriva ga da bebi ne bude hladno. A MM izjavi: A što ako se Matko uplaši bebe kad ju vidi na snimci? Valjda je još u šoku?

  28. #128
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Imam jedno pitanje, da li se u16-om tjednu radi vaginalni uzv ili preko trbuha?

  29. #129
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa
    Imam jedno pitanje, da li se u16-om tjednu radi vaginalni uzv ili preko trbuha?
    Ovisi koliki tepih ima trudnica oko trbuha
    U principu se iza 15. radi sondom preko trbuha, ali kod mene je vaginalni radjen do 19. tj jer sam ko slonica nelica

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    15

    Početno

    hej,ja sam isto u 24. tjednu.idući tjedan idem na pregled i mislim da će i MM biti uz mene.to bude mu prvi puta s obzirom da nam je to prva beba,a dosad zbog posla još nije bio u prilici da bude uz mene i da budem iskrena baš se veselim tome.zanima me njegova reakcija kad vidi bebu kako se miče.dosad sam mu pokazivala slike sa UZV,ali to nije to. :D

  31. #131
    sandy-l avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb - Jarun
    Postovi
    244

    Početno

    Meni je sa 16 tjedana radio vanjski uzv, mislim ne vaginalni.

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    15

    Početno

    samo javljam da je jučerašnji uzv prošao i više nego odlično!MM prvi puta bio sa mnom u pratnji i bio je više nego oduševljen!malo mu se kužilo na početku da mu je bed s obzirom da ono u čekaoni same žene,ali je brzo to prošlo u drugi plan kad ga ginić pozvao unutra i kad je vidio našu bebu na monitoru.ginić mu je sve pokazivao-ruke,noge,stopalo,kralježnicu,čak i usta i oči.komentar je bio da mu je sad sve puno jasnije nego na onim mini sličicama koje sam mu nosila sa uzv.no s obzirom da prošli put ginić nije bil siguran dal je dečko s obzirom da beba nije bila u položaju da vidi spoliako je naslućival da je dečko,jučer je izjavil da je gotovo siguran da je dečko.ne moram vam opisivati lice MM-a kad je shvatil da gleda svog prvog sinčića!savjet,vodite ga na uzv jer im to bude prekrasno iskustvo! :D 29.08.2008.NAŠ SINČIĆ

  33. #133
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    mi smo sada skoro 28 tj. i vec nam je pod normalno da ulazimo skupa.
    prosli pregled smo usli skupa i bila je unutra hrpa nekih studenata i onda je dr. zamolio MM da priceka vani. Trebali ste samo vidjeti kakvu je facu napravio, ali je izasao da se ne guzva :/ a poslije je gunđao

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    22

    Početno

    mm je bio samnom na UZV-u sa 12 tjedana, i sada želi ići svaki puta......neznam kakav je stav doktora prema tome?
    dali ih smeta ako muževi dođu baš na svaki pregled ?

  35. #135
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    mm isto nije bio na prvim vaginalnim uzv...i sad mu je žao... ali su zato u drugoj trudnoći bili skupa na svakom UZV i on i seka...
    ja sam za svako zajedništvo, uvijek i u svemu...
    jer zašto bi to bilo neznam kakvo (ponižavajuće ), a na porodu nešto veličanstveno...pa to je isto dijete

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    a jeste li stariju bracu ili sestre vodili na preglede i kako su reagirali?

    moja sad ima 6 godina pa se dvoumim za ovaj 3d u 20 tjednu bili joj to priblizilo bebicu ili bi ju zastrasilo. netko je napisao da ginekolozi ne preporucuju jer bebe na uzv djeluju "strasno i grozno". ima u to me nesto, pretpostavljam da recimo moja zamislja to kao malu slatku rozu bebicu pa se bojim da se ne razocara

    zanimaju me iskustva

  37. #137
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Moj doktor dozvoljava prisustvo muža na smo jednom pregledu jer ima veliki broj trudnica i onda je velika gužva jer kad dolazi muž onda ostavlja duži termin za pregled tako da to traje oko pola sata... Rekao mi je da je najbolje da dačekam nakon 20 og tjedna za dovest muža pa će onda radit 3d i sve...
    Što se tiče nazočnosti muža, meni nije bed ni da bude tu dok je vaginalno, bar mislim jer još nisam probala...

  38. #138
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Odmah trebaju ići.......i doktor koji te pregledava zna da je on več sve vidio pa mu neće smetat ahahahahahhaha

  39. #139
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Moj je uz mene bio UVIJEK. Kada sam radila HSG drzao me za ruku ,na folikulometrijama i inseminacijama je bio sa mnom takodje. Prvi trudnicki UZV, kada smo ugledali nasu mrvicu je takodje proveo uz mene i bio potpuno odusevljen.I ne smatram da je narusio moju privatnost jer trudni smo MI, samo sto eto jedno nosi bebu.. Smatram da trudnoca nije moja , nego NASA privatna stvar.

  40. #140
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Betty, ti si trudna draga!!! Ajme, pojma nisam imala, predivno! Čestitam ti od
    (sorry na oftopicarenju)

    ON topic - spletom okolnosti nije bio sa mnom na prvom UZV ni u prvoj ni u ovoj trudnoći, ali da je mogao, svakako bi bio sa mnom.
    Kao što su i druge cure rekle - to je naša beba i noramalno mi je (a i njemu) da sudjeluje i ide sa mnom.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    moj smije ići tek kad prekinemo s vaginalnim ultrazvukom, glupo mi je to- kaj da mi slučajno ne vidi........ ne kužim, žao mi je što ne smije prije

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    5

    Početno

    baš sam na zadnjem pregledu pitala gin. kako mi sad neće raditi uzv muž može samnom slijedeći mjesec

  43. #143
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Meni jako zao sto md ne moze ici na vaginalni uzv i sto je propustio taj momenat kad sam cula otkucaje srca i ostalo. Zaista je glupo sto ne moze biti tu jer to je i njegova beba, ali mozda jeste donekle neprijatno...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    MM je bio samnom od prvog(vaginalnog) preko drugog i svih ostalih UZV i na porodu. i nikakvih problema nije bilo. prvi UZV je bio poseban jer tad smo prvi put čuli otkucaje malog srčeka i rasplakali se oboje i nitko nije uopće mislio o tome da je to vaginalni UZV. on se tim pregledima veselio ma možda i više nego ja jer ja sam našu bebicu osjećala u sebi ispod srca a on ga je do poroda mogao upravo nekako najbolje doživjet/osjetit preko tih naših zajedničkih odlazaka na pregled.

  45. #145
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Moj muž je sa mnon na pregledima od samog početka trudnoće a sada sam u 24 tjednu. Zbog komplikacija koje smo imali na početku do sada smo odradili dosta UZV (bili smo 10 puta do sada na UZV) i svaki put MM i dr prvo pregledaju bebača na UZV i izkomentiraju sve a onda se sjete da sam i ja tu, pa haj okrenut ćemo ekran da i ja pogledam.
    Inače MM kaže da ni za šta na svijetu ne bi preskočio moj uZV, to je za njega neopisivi osjećaj kada gleda našu princezu a ona već njega obožava, kada me on poljubi u stomak, joj kako se ona miga poludi od radosti. Koja će to tatina maza da bude.

  46. #146
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    čim su se prvi puta čuli otkucaji, dokica je zvala md...
    iako je bio vaginalni uzv, fino me prekrila nekom tkaninom i ništa se "neumjesno" nije vidjelo
    i od tada je na svakom uzv sa mnom, na svim vaginalnim i kasnije abdominalnim
    i nikako mu ne bih to uskratila, to je i njegovo dijete...

    vidjela sam koliko ga to veseli i koliko to duboko doživljava
    a tek sada kada može osjetiti bebine pokrete preko trbuha kad stavi ruku

  47. #147
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja danas sa 13 nedelja idem na 4D i prvi put vodim md-a. Mislim da se sad uzv radi abdominalno ili gresim?

  48. #148
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Ja danas sa 13 nedelja idem na 4D i prvi put vodim md-a. Mislim da se sad uzv radi abdominalno ili gresim?
    nakon 12 tjedna bi trebao ići abdominalno, da.
    ali ja kad sam u 17. tjednu bila na mini anomaly scan-u pogledao me najprije vaginalnom sondom da vidi oblik i debljinu cerviksa, pa tek nakon toga prešao na abdominalni (dr. Kos u poliklinici Vili)

  49. #149
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    meni je otpocetka bilo jako vazno da je MM sa mnom, tj sa NAMA
    od 5-6 sedmica, kad se na UZ jos nista ne vidi osim pulsirajuce tacke (obratite paznju na njihov ponos sto su oni doveli do postojanja te tacke u nasem tijelu!!) svejedno mu je bas kao i meni sto se jos nista detaljno ne vidi, detalji dodju tek kasnije i onda bude jos uzbudljivije

    sada kada se bas sve vidi, MM ne bi propustio UZ pregled ni za boga.
    sjedi i raznjezeno komentarise, a ja mu zavidim sto ima bolji pogled i perspektivu nego ja...

    a sto se srama tice - ni meni naravno nije svejedno da me previse zagledaju sa svih strana, tako da ja tradicionalno uvijek idem kod zenskog ginekologa, a muza posaljem iza paravana dok se mi sa pregledom smjestimo kako treba i on onda izadje kad ga ja pozovem.
    Posljednje uređivanje od hanumica fata : 13.08.2010. at 13:02

  50. #150
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Meni je veći problem skinut se pred dr nego pred mužem,
    tako da kad idemo na UZV moj muž je samnom od početka do kraja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •