Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: šta mi je činiti?

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno šta mi je činiti?

    imam curicu od 14 mjeseci, i počinjem raditi!
    naravno da ju neko mora čuvati, pa mi recite:
    ZA ŠTO STE VI:
    JASLICE ILI TETE ČUVALICE?

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    jaslice

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam za tetu čuvalicu do 3 godine. tako sam ja napravila, i nije mi žao.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    jaslice

  5. #5
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    pa malo mi pojasnite svoje razloge

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ukratko:

    malo dijete, mogućnost da lakše prihvati odlazak mame na posao (ostaje u poznatoj okolini), manje bolesti u mlađoj dobi, kvalitetnija prehrana, dobiva više pažnje - omjer 1:1 .


    s 3 godine u vrtić.

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja bih dala svoje dijete čuvalici samo ako bi ta čuvalica bila osoba koju dobro poznam, najbolje neka nona ili baka ili netko iz okoline. I na ovom forumu i drugdje ima jako puno priča o neugodnim iskustvima s tetama čuvalicama. U tom omjeru 1:1 o kojem priča Sorciere ima i negativna strana, jer se ne zna što se s djetetom događa kad je samo s čuvalicom.

    Kad smo mi bili u sličnoj situaciji, odlučili smo se za jaslice. Navikavanje je bilo teško, ali maleni je tamo imao i djecu. Meni je i danas grozno što je morao tako mali u jaslice, ali nije bilo mogućnosti da ga čuva netko blizak, a između jaslica i neke nepoznate osobe naručene preko agencije, imali smo više povjerenja u prvo.

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam promijenila nekoliko čuvalica. odlučila sam se za mlađu penzionerku - i to je bilo dobro rješenje. dolazila je k nama, kasnije ju je vodila sebi doma, uključila i u svoju obitelj, vodili su ju i na vikendicu...

    opet bih napravila isto, bez obzira na loša iskustva s prvim čuvalicama. btw - našla sam ih preko novina.

  9. #9
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno teta čuvalica

    Moju curu je teta čuvala 2 godine i ja sam prezadovoljna. Nikad bolesna, uvijek vesela i nasmijana, sigurna u sebe. Pravi mali harambaša. Sad joj je vrijeme za vrtić, s 3 godine, i kako se primiče dan malo me strah, ali ne za nju, ta će se snaći, pitanje je hoću li se ja...

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jaslice - jer nisam imala povjerenja u cuvalice i mirnija sam bila s time da mi je dijete u jaslicama, po logici da mi je lakse ako je teta losa (zla) na 15 djece, nego losa teta cuvalica 1 na 1 s mojim djetetom.

    Imali smo srece jer smo "uboli" jednu turbo-njeznu tetu i jednu grublju, koju smo malo "preoblikovali".

  11. #11
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    jaslice..
    M je živahno dijete,za njega treba extremna količina energije,sumnjam da bi ijedna teta imala živaca i snage da zadovolji njegove veeelike potrebe za pažnjom i igrom,istaživanjem i zadovoljavanjem znatiželje..jer nije "lagan" ni meni,koja imam tek 23g i nevjerojatnu količinu živaca i ljubavi.
    u jaslicama se dijete puno lakše prilagodi,ni oni ne žele odudarati od skupine..
    da je manji i da je povučeniji,mislila bi se za tetu,budući da je jako samostalan i da nije povučen niti osjetljiv,čini se da će mu biti ljepše u skupini djece..
    osim toga,sumnjičava sam prema tetama,sumnjam da bi našli tetu koja bi sa njim radila nešto kreativno,prilagođeno njegovoj dobi..dok je to u vrtići opet koliko,toliko kontrolirano..
    tu je i financijski aspekt,nažalost.

  12. #12
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Jaslice.
    Bila sam u sličnoj situaciji. U početku sam tražila čuvalice, ali sam se zgrozila čuvši masu razmišljanja o načinu provođenja vremena s djetetom, o aktivnostima koje bi bile svakodnevica...Horor.

    Na kraju sam slučajno čula jedno ugodno jasličko iskustvo (čega sam se naravno prije izogibala) i odlučila posjetiti par jaslica i raspitati se. Bila sam u više njih, uspoređivala odvojene skupine i mješane...
    Zaključak. Mješane su skupine puno više nalik obiteljima. U obiteljima je rijetko kad dvoje djece isto godište.
    Mnogo je življe kad ih ima raznih uzrasta. Jedni uče od drugih, međusobno se pomažu, uče poštovanju mlađih/starijih od sebe. Brže razvijaju govorne i motoričke vještine jer uče ponavljanjem...

    Odlučili smo se za vrtić. To traje od 20.6. Dakle, još smo friški. Bilo je svega. Od početnog oduševljenja grupom kada se nije dala doma do plača i histerije kada je određeno jutro htjela ostati doma. Sad je druga priča. Vikendom me zna moliti "Decici ide Iis. Pelaj vitic."
    Navikla se na djecu i ponekad joj fali društvo za igru jer mi odrasli koliko se god trudili biti djeca , ipak smo odrasli.

    Ah, da. Ujutro kad dolazimo u vrtić, poimence mi nabraja koje su papuče čije. U početku nisam mislila da točno povezuje, no u jednoj mi je situaciji teta potvrdila. Točno zna koje su papuče čije. Nevjerojatno (bar meni)! Ima 19 mjeseci.

    Iako mi nije lako što nisam stalno s nojm, mislim da joj svaki dan prođe kvalitetno iskorišten. I doma i u vrtiću.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Nikako jaslice za dijete koje ima samo godinu.
    Ako se ima mogučnosti uvijek teta čuvalica.Naravno najidealnije bi bilo da dijete čuva netko tko je za njega emotivno vezan(baka),ali ako baka nije u kombinaciji bolje jedna odrasla osoba na jedno dijete.
    Mislim da se socijalizacija debelo precjenjuje jer dijete staro 1 ili 2 godine zaista nema potrebu socijalizirati se 10 sati dnevno sa 15 ili 20 svojih vršnjaka.Nakon tri godine je to već druga priča ,ali do tada...

    Naravno,i moje dijete je iskusilo jaslice samo iz razloga što nisam bila u mogučnosti plačati tetu čuvalicu ,a baka daleko stanuje.Nadam se da moje slijedeče dijete neče morati u kolektiv prije 2,5 ili 3 godine.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Nikako jaslice za dijete koje ima samo godinu.
    Ako se ima mogučnosti uvijek teta čuvalica.Naravno najidealnije bi bilo da dijete čuva netko tko je za njega emotivno vezan(baka),ali ako baka nije u kombinaciji bolje jedna odrasla osoba na jedno dijete.
    Mislim da se socijalizacija debelo precjenjuje jer dijete staro 1 ili 2 godine zaista nema potrebu socijalizirati se 10 sati dnevno sa 15 ili 20 svojih vršnjaka.Nakon tri godine je to već druga priča ,ali do tada...
    potpisujem!
    mi imamo čuvalicu, a planiramo ga dati u vrtić s 3 i pol godine.

  15. #15
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Mislim da je ovaj stav protiv jaslica preagresivan. Moje je dijete jaslice počelo pohađati s 18 mjeseci. Uvijek su nazočne tri tete uz povremene studentice. Nikad nije bez nadzora. Ima posebnu tetu koja se posvećuje najmlađima(kojih je tek par). Na neki je način slično teti čuvalici jer je stvorila emotivnu vezu s tom tetom, ali ima priliku i ne biti izolirana od ostalih vršnjaka. U jaslicama je najduže 5 sati koji su aktivno iskorišteni.Kako je veoma živahno dijete, ne vjerujem da bi ikoja teta čuvalica mogla držati tempo. A tu je i stvar obrazovanosti za tu vrstu posla. Večina čuvalica nema takovrsnog obrazovanja (dječja psihologija, pedagogija...)već taj posao obavlja zbog nemogućnosti pronalaska posla u struci i po nahođenju. Svaka čast izuzecima.

    I da, i dalje se dojimo. Nema bočice, dude, ni slatkiša. Već od ranije jede žlicom i pije na čašu što se sad u vrtiću razvilo u sigurne vještine.
    .........

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Ako imaš varijantu da možeš na bolovanje ili da ti netko čuva dijete kad se razboli - a razbolit će se sigurno bilo u vrtiću ili kod tete. Ako imaš tetu, možeš biti s djetetom dok je loše, a čim bude malo bolje, na posao. Kod mene na poslu se loše gleda na izostajanje i ja sam za obje cure imala tete čuvalice do 3 g. Leda je u vrtić krenula prošle jeseni, ali samo do ručka i tetu smo ostavili do ove jeseni. Iskreno, ne znam šta bi da nismo jer nije da je bila bolesna - ali zaradila je konjuktivitis - 10 dana doma, vodene kozice - 14 dana doma, jednom virozu - tjedan dana. Ako nemaš (a ja nemam jer mi mama još radi) drugu mogućnost, moraš na bolovanje. Ovako sam uzela G.O. 1-2 dana, a Leda je bila s tetom poslije toga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •