Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Beba ne spava po danu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Bravo za malu pametnicu Doru!

    Dijete koje dobiva kilu mj. sigurno nije gladno, sjajno napreduje i jaaaako voli maminu blizinu!


  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj antik prvotno napisa
    inače naša Dora napreduje
    dobiva na kilaži , kilu mjesečno
    Citiraj antik prvotno napisa
    kupili smo ipak Conformile,
    ovo dvoje nikako ne ide jedno s drugim.
    kilogram mjesečno je jako, jako, jako dobar prirast.
    minimum je cca 420 grama, prosjek 700.
    Tvoja Dora je daleko iznad prosjeka.

  3. #53
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Antik, mazi i ljubi malu veliku cikilicu

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj antik prvotno napisa
    ...žao mi je da je tu došlo do prepirke

    I meni je žao što se sve "prebilo"preko tvojih leđa (imala sam najbolju namjeru, ali nisam namjerno iznosila detalje - što sam već ranije i napomenula) jer se kod mene završilo na ****-u pa nisam željela da ispadne da ti mašem bočicom pred nosom), nego sam mislila ako imaš sumnje- javit ćeš se)

    inače naša Dora napreduje
    dobiva na kilaži , kilu mjesečno

    ...i moja je dobivala oko 700 gr, pedica je bila zadovoljna, ali njezino ponašanje kod kuće mi je budilo sumnje...nespavanje po cijeli dan tako male bebe, samo odrijema na rukama, svakih 10 min doji, pa izbacuje dojku, pa doji, pa se rasplače...i trajalo je 2 mjeseca , nema kosti koja me nije boljela i nisam se mogla doslovno pomaknuti nigdje, kakav wc, kakvo jelo...

    kupili smo ipak Conformile, probali joj dati ali ona neće

    ...i meni je (kršitelj koda) stajao u kuhinji i bezbroj puta sam željela da ga pripremim, ali želja da dojim bila je prejaka i odustajala sam svaki put ( i dan danas se grizem zbog toga, jer da sam ranije to napravila agonija bi se ranije riješila, ovako me grizlo što je ona bila gladna ) .
    Imala sam podršku okoline - štaviše svi su govorili da nisam u pravu, da je sve ok, da ne pričam gluposti kad sam govorila da "nešto ne štima...nespavanje, samo kunjanje, stalni podoji pa neko nezadovoljstvo nakon podoja umjesto da bude mirna, a suha je i zdrava...i slično.
    Kad sam bila na izmaku snaga, ni tada nisam uzela bočicu, nego nazvala patronažnu i zamolila da dođe u vrijeme kad ju trebam dojiti...beba je lijepo i pravilno dojila i kada je prestala (kao, to je to!!!) , patronažna je pripremljenu bočicu mlijeka ponudila - u meni je bila nada da ju neće ni okusiti jer je sita i maloprije podojena, a moja mrvica je "suknula" u hipu 70ml adaptiranoga i vidjelo se da bi još, ali joj patronažna nije dala da ne bi ipak povratila...Šta da kažem - stajala sam sa ogromnom knedlom u grlu, očiju punih suza i samo govorila:" Bože pa ona je stalno gladna bila..."Bilo mi je užasno, užasno, užasno...Patronažna ju je položila u košaru i dijete je odspavalo, a ja sam i slijedeća tri dana plakala i falilo mi je moje najmilije na rukama dok sisa, ali onda sam se skulirala, sjetila one famozne rečenice iz MPG-e - "...da, ako majka zaista ne može dojiti, ne treba praviti tragediju jer dijete treba uza se stabilnu i smirenu mamu!"

    I sve je bilo opet lijepo i ružičasto i kod mene je to bilo najbolje rješenje - pa sad neka misli tko god šta hoće, ali tako je![/i]

    samo mamu i cicu

    Curke, uživajte!!!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Pitam se od cega je curica dobivala 700 gr. na kilazi, ako je bila gladna?
    :?


    Perun, nemoj se uvrijediti, zao mi je sto si to prosla, ali ova tvoja prica je meni tipican primjer neznanja, zablude, pogreske....da ne kazem uspjelog marketinga formule... i eklatantan primjer "kako ne treba raditi" i zbog cega tako malo zena iskljucivo doji...
    To sto je ona nakon dojenja iskapila bocicu NIJE nikakav pokazatelj gladi....A tebe je utjesio citat "ako majka zaista ne moze dojiti?????"
    Izvini, ne mogu se nacuditi. Tebe, koja si mogla dojiti i cije je dijete dobijalo 700 gr. mjesecno???
    Mislim, iskreno mi je zao sto vam se to desilo i nadam se da se nece jos sujete umjesati u ovu temu...

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Možda će jednoga dana mame shvatiti da je dobivanje na kilaži odličan pokazatelj sitosti, a ne halapljivost, spavanje ili nešto drugo.
    Beba ne zna odrediti kada je sita, pa jede dok ima (zato i dojene bebe često povrate višak)...

    Kada se govori o mamama koje "ne mogu dojiti", misli se na onaj mizeran postotak u slučaju odsustva mliječnih žlijezda (ali tada nema ni kapi) ili nekih teških bolesti i malformacija.

    Ako ne uspije, ha... Bože moj... Nije ni to najveća strahota na svijetu.
    Ali treba znati imenovati pogrešku kako bismo je drugi put izbjegli.
    Inače... ništa nismo naučili!

  7. #57
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Da sam ja clanica Rode ko sto nisam, ja bi se zbog ovakvih komentara kao sto je Perun tvoj jako zalagala da se uvede pravilo po kojem savjetovanje kod poteskoca u dojenju daju samo i iskljucivo savjetnice za dojenje.
    a možda je i ovo dobra ideja.

    forum čitaju i povremeni gosti ili friški korisnici koji ne znaju tko je koliko kompetentan. a čitajući ovakve savjete pomisliti će: ha eto, i na rodi piše da neki put nema pomoći. :/

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Tako je bilo kod mene...tih zadnjih dana jedva se mogla iscijediti kap mlijeka, a i inače se nikad nisam mogla izdojiti...prirast težine je bio toliki, ali ponašanje bebice onako kako sam opisala i što me podsjetilo na prvi post s kojim je antik krenula s topic-om.
    No, pomozite vi antik, a ja ne bih nikom poželjela svoje iskustvo (jer je i meni ono sedmo čulo govorilo da beba ipak je gladna, a mamin instinkt nikada ne treba zanemariti i nakon toga kod nas je situacija bila super što se tiče ponašanja bebe).
    Ja razumijem vas, ali ovo je moje iskustvo i činjenica i drago mi je da ga antik ne dijeli sa mnom jer je to nešto užasno - saznanje da je bila uvijek "nedovoljno nahranjena ili gladna".
    Toliko od mene

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Perun prvotno napisa
    - saznanje da je bila uvijek "nedovoljno nahranjena ili gladna".
    I nakon svega napisanoga na ovom topicu... i nakon svega što si ovdje pročitala... ti još uvijek misliš da je tvoje dijete bilo gladno?!

    U jednom postu napišeš toliko stvari koje bacaju u vodu sav naš trud na topicima o dojenju i problemima s dojenjem :/

    Nema veze ako ti ne možeš iscijediti ni kap, ako izdajalica ne može... beba može: nema te tehnike koja može imitirati rad bebinih usana i jezika. Neke mame to uspijevaje, neke nikada ne izdoje ni kap.

    Kada sam govorila o nerazvijenim mliječnim žlijezdama i kapima mlijeka... govorila sam o NEPOSTOJANJU istih, dakle - nikada ne može biti ni kapi, a ne... odjednom!
    Ne postoji žena koja je jednom imala mlijeko, pa je odjednom nestalo.
    To je kao da kažeš da ti je odjednom ponestalo znoja ili sline: znoj luče žlijezde znojnice, slinu slinovnice, a mlijeko - mliječne žlijezde.
    Njihove "proizvode" treba stimulirati i sasvim sigurno će se i dalje stvarati: znojenje stimuliramo npr. povišenom temperaturom, lučenje pljuvačke npr. limunom, a mlijeko... jedino i isključivo dojenjem.

    I, šteta bi bilo da odeš sa ovog topica, čini se da ti možemo pomoći da se greška ne ponovi sa sljedećim djetetom.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Da sam ja clanica Rode ko sto nisam, ja bi se zbog ovakvih komentara kao sto je Perun tvoj jako zalagala da se uvede pravilo po kojem savjetovanje kod poteskoca u dojenju daju samo i iskljucivo savjetnice za dojenje. Tvoj komentar je pausalan i kontraproduktivan. Dojenje je tako rijetka i osjetljiva roba. S njim treba biti oprezan i cuvati ga kao zlato. Takvi komentari nimalo ne pomazu.

    Antik, ne brini, neke bebe jednostavno malo spavaju. Tek tako, bez razloga. Da razloga ima, majcino oko bi ga vec uocilo. A za bilo kakvu nedoumicu - nazovi SOS telefon. Sretno!
    Ja bih rekla čak i ovo - ne da bih zabranila da ja (Perun) pišem o tome, već bi zabranila bilo kome da piše i daje mišljenje, savjete, komentare o ovako važnoj stvari, bilo forumašima bilo savjetnicama preko telefona.
    Najbolje bi bilo otići nekom educiranom i licem u lice razgovarati i vidjeti problem kao što sam ja pozvala patronažnu koja je provjerila da li je dijete ispravno postavljeno na dojci i sve što slijedi...kroz razgovor se vidi i da li je mama opuštena ili napeta...pa tu je milijun stvari koje se moraju provjeriti i za to treba vremena za tako važnu stvar kao što je ishrana bebe i što ju drži na životu.
    Da li je netko uveo telefon na kojem se osoba koja zna upravljati osobnim automobilom javlja i pomaže putem telefona nekom nevozaču koji je na drugoj strani planete sjeo za volan i odlučio putovati i davati mu instrukcije telefonom kako stići na odredište, a da pri tom ne ugrozi svoj i život ostalih sudionika? Nadam se da nikada ni neće, jer za to postoje škole za vozače!

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Sad si stvarno pretjerala!

    Dovodiš u pitanje educiranost savjetnica koje su se gotovo dvije godine obrazovale isključivo za pomoć pri dojenju :shock:
    I pretpostavljaš nam svoju patronažnu koja je odmah ponudila bočicu?!
    TO je educirani kadar?!

    A ako sumnjaš u našu uspješnost u psihološkom smislu, neka se ovdje jave mame koje su zvale ridajući i na rubu, a razgovor završile nasmijane i sigurne u sebe i u svoje tijelo.

  12. #62
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    U jednom postu napišeš toliko stvari koje bacaju u vodu sav naš trud na topicima o dojenju i problemima s dojenjem.
    ja nisam savjetnica, ali ovo mi je za plakati. :/

    nikad nisam izdojila više od par kapi. andrej je oduvijek dojio svakih sat i pol, danju i noću, u skokovima svakih pola sata. početničke nedoumice riješila sam sa savjetnicama na forumu. spavao je na ciki i bunio se ako bih ga pokušala maknuti. s tri tjedna prestao je spavati danju i opet počeo tek u marami.

    udvostručio je porođajnu težinu sa 4,5 mjeseci. dojimo i dalje.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Perun, savjetnice su mnogo educiranije o dojenju nego patronazne sestre.
    Tvoja je pokazala da sve sto zna o dojenju jeste - kako napraviti 70 ml infant formule....

    Da li je netko uveo telefon na kojem se osoba koja zna upravljati osobnim automobilom javlja i pomaže putem telefona nekom nevozaču koji je na drugoj strani planete sjeo za volan i odlučio putovati i davati mu instrukcije telefonom kako stići na odredište, a da pri tom ne ugrozi svoj i život ostalih sudionika? Nadam se da nikada ni neće, jer za to postoje škole za vozače!

    Koju si ti skolu dojenja prosla?
    A koju tvoja patronazna...?
    A koju savjetnice?

  14. #64
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Perun prvotno napisa
    Ja bih rekla čak i ovo - ne da bih zabranila da ja (Perun) pišem o tome, već bi zabranila bilo kome da piše i daje mišljenje, savjete, komentare o ovako važnoj stvari, bilo forumašima bilo savjetnicama preko telefona.
    žalosno je da postaš na ovom forumu a imaš tako malo znanja o djelovanju udruge.

    baš žalosno.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Apricot, ne bi se svi složili da bi bila šteta da odem s ovog topica .
    Ja ću ipak otići jer će sad krenuti vjerojatno napadi zbog ovog mog mišljenja o telefonu...
    Nije mi cilj da vas uvjeravam da je kod mene jedini izlaz bilo adaptirano, a je...(znaš, nije sve tako crno-bijelo...i dobro je što smo imali rješenje kad je već tako).
    Vi slobodno brišite sve moje postove jer se ne slažete s njima, ali činjenica ostaje.
    Nemam ništa više dodati na ovu temu i drago mi je da antik vidi da joj dijete nije gladno jer to iskustvo je užasno.
    pozdrav

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Evo nije mi bilo mrsko pretraziti malo po forumu....Evo mog primjera crno na bijelo....Cak nije ni telefon vec razgovor sa savjetnicama na forumu (rascmoljih se citajuci - ko da je jucer bilo)

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=#165918

  17. #67
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Eto vidiš.. drago mi je da si konačno ispričala svoju priču, jer je moja indentična, čak i sa (nažalost) onih 70 ml adaptiranog koje je posaugala u sekundi i zaspala ko top. Jedina i presudna razlika je što se meni tad upalila lampica i krenula sam ponovno čitati (nisam znala za sos-telefon) sve o dojenju po logici - imam sise, imam mlijeka, dijete sisa - dakle, negdje griješim. Učestala sam podoje, davala istu sisu unutar 2 sata da posisa više masnog mlijeka.... itd.. njeno ponašanje je i dalje bilo isto, ali je na kraju mjeseca mama navalila da joj probam dat malo adaptiranog da vidimo kako je sada - M. je popila 10-20 ml i vrlo prigodno ih izbljuckala po mojoj mami

    Za komentar na savjetnice sos-telefona - tužno, tužno.. tužno.
    Omalovažavat njihov rad, trud i znanje... nemam riječi.

  18. #68
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uh, dugo sam se dvoumila da li da napisem ovo ili ne, ali ipak se odlucila.Ovo je moje iskustvo i sa doktorima i sa SOS telefonom. Nitko nije mogao znati sta je kod mene slucaj, sve dok nije bilo skoro prekasno.
    Vec negdje postoji moj topic o mojim problemima sa dojenjem i mastitisom (toliko je bio "gadan" da su neke clanice komentirale da je moja price tako stasna da cu prestrasiti neke mame, i da je mozda moj prag tolerancije boli nizi, mislim stvarno!), pa cu samo ukratko, da bude sto blizi ovoj temi. Dakle, kada je H imala 5 tj, (nikad nismo uspeli dojiti, ja sam se izdajala)jedan petak osjetila sam mali kvrzicu u lijevoj dojci. Odmah na Rodu, procitala savjete sta u tom slucaju. U subotu je kvrzica pocela boljeti i rasti. Ne sjecam se tocno da li sam zvala SOS telefon u subotu ili nedjelju ni tko mi se javio. Uglavno, opisala sam svoje problema. I dobila iste savjete kao sto i pise nainternetu, uz naravno podrsku i uvjeravanje da je to vjerojatno mastitis, neka masiram, stavljam obloge, zelje.....
    U pon sam ipak otisla do svoje doktorice. Nije mi sisu ni pogledala! Samo je rekla, a da to je mastitis-Ceporex. U utorak sam kurila skoro 40, kvrga ko ping pong loptica. U sri na UZV kod spec za dojke - poslala me na hitnu, skoro sepsa, operacija u opcoj anesteziji.....Necu dalje o bolovima i onome sto sam kasnije prolazila...

    Ali i spec za dojke i ginekolog koji me isto pregledao i kirurg su mi rekli da sam si najvecu stetu napravila masazama i oblozima. Ustanovili su da imam suzene mlijecne kanalice i da ja jednostavno nisam imala mogucnosti normalno dojiti. Ja sam pak cijelo vrijeme vjerovala da nije istina da zene ne mogu dojiti...Nisam mislila da spadam u neki promil...A nije ni pedijatar ni babica u bolnici, ni H pedijatrica, ni savjetnica na SOS tel, ni moja dr....Dakle, nekad je tesko dati savjete i na licu mjesta, a i preko telefona.Mislim da telefon nije vazan samo radi savjeta, vec i radi psiholoske podrske. A cure koje na njemu rade treba cijeniti jer izdvajaju svoje vrijeme i trude se pomoci.

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Pretpostavljam da si od kirurga tražila (i dobila) objašnjenje zašto bi masaža i oblog unazadili tvoje zdravstveno stanje.
    Je li ti itko objasnio kako to da si unatoč tako jako suženim kanalićima uspijevala izdajati punih 5 tjedana, a da beba nije uspjela povući?! A znamo koliko su bebe učinkovitije! (Dokaz su djeca koja su dobivala i po 1800 grama mjesečno, a mame nikada nisu uspjele izdojiti ni kapi).

    Ako se radilo o bakterijskom mastitisu, jesu li ti rekli da se taj najčešće skupi u rodilištu?
    Nisu? Čudi me...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Nisam se htjela ukljucivati u ovu raspravu, ali ipak moram nesto reci.
    Cure drage, doktori nazalost najmanje znaju o dojenju i problemima koji se mogu javiti, a to je zato sto ih to uopce niti ne zanima.
    A ne zanima ih zato jer ih nitko ne motivira da se za to zainteresiraju.
    S druge strane, proizvodjaci adaptiranog mlijeka znaju jako dobro motivirati lijecnike....a i educirati!
    Zato me uopce ne cude ovakve nebulozne dijagnoze kao u slucaju Deaedi.
    A da ne postoji Rodin SOS telefon i savjetnice, ne bi postojao nitko u lijepoj nasoj, dovoljno educiran da daje savjete u vezi s dojenjem.
    Dakle sto se dojenja tice - educirane su Rode, doktori nisu!

    A Perun sto se tebe tice, ja vjerujem da je moguce da je tvoja beba bila gladna, ali nikako ne vjerujem da si joj zato trebala davati adaptirano, nego cicu, cicu i opet cicu.......pa ako treba i 24/7 neko vrijeme. Znam da je to tesko, ali traje tako kratko, a bebi toliko puno znaci.

  21. #71
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Jako mi je zanimljivo bilo ovo citati. I u neku ruku bas sam tuzna koliki ogroman utjecaj imaju reklame, i kolika dobra dojenja prestaju zbog njih. I sad ce neki reci, kakve veze ima reklama s prestankom dojenja od Perun? Vrlo vjerojatno nema nikakve DIREKNE veze, ono da je Perun vidjela reklamu pa pomislila kak bi adapt bilo bolje. Ne, ni slicno tome.

    Ali zamislite ljudi koliki je utjecaj reklame... Zasto je Perun OCEKIVALA da dijete treba spavati npr. 3h nakon dojenja? Zasto joj nije bilo prihvatljivo da dijete sisa kad zeli? Zato sto su nam isprali mozak da jedino dijete koje nije gladno je ono koje spava k'o top poslije dojenja. A ono dijete koje ne spava, nitko ti niti ne kaze da to dijete mozda ima problema sa spavanjem, NE kazu da ima problema s dojenjem. A dijete OCIGLEDNO nije imalo problema s dojenjem - prirast od 700 gr ne laze. To je apsolutno izvrstan prirast.

    No eto, reklama je ucinila svoje. Dijete mora biti mirno poslije dojenja i smireno i spavati duze vremena, ak to nije slucaj ono je garant gladno. A boze moj, nas je toliko i svi smo razliciti. Zasto neko dijete ne bi moglo biti jednostavno takvo - zahtjevnije? Dijete koje konstantno zeli biti u prisustvu mame... Dijete kojem je boravak na ovom svijetu izuzetno stresan, i koje se osjeca ugodno jedino u majcinom zagrljaju.... dijete koje konstantno koristi svoj urodjeni refleks za smirenje - sisanje - jer zna da ce ga to smiriti... Zasto bi to bilo nemoguce? No tesko je drzati se toga, kad su okolo reklame nasmjesene djece koja su tako zadovoljna i mirna 3 nakon sto su se najela adapt milijeka. Pa tko ne bi pozelio da i njegovo dijete bude tako mirno i veselo, a ne "izmuceno" s dojenjem?

    A to sto je dijete nakon dojenja posisalo jos adapt mlijeka.... Sto nam to govori? To nam ne govori apsolutno nista.... Odnosno govori nam da dijete ima jaaaaaako veliku potrebu za sisanjem (no to smo znali i prije jer je Perun sama rekla da je dijete konstantno htjelo sisati)... Njihova potreba za sisanjem je ponekad toliko velika da su spremni i prejesti se, i opteretiti zeludac i sve to povratiti poslije samo da bi se smirili sisajuci... Sisanje je njihova "nirvana".

    No zasto je dijete onda konacno mirno zaspalo? Kako se osjecate vi kad pojedete nesto sto vam je lagano za probavu, ili kad se prejedete ooogromne kolicine graha? Zar nemate poslije ovog drugog samo potrebu leci i spavati... Sva krv je osla u zeludac, treba to sve probaviti.

    I nemojmo onda stvari zvati krivim imenom - nije tu bio problem dojenje, nego dijete koje se nije uklapalo u sliku onoga kako se dijete treba "ponasati", kakvo dijete treba biti tjekom dana. Dijete koje je dobilo 700 gr mjesecno NIJE bilo gladno - vaga ne laze. No druga stvar je sigurna, to dijete je ocigledno bilo zahtjevnije od druge djece (s kojim ga je mama usporedjivala). A s obzirom da nam reklame namecu sliku vesele i zadovoljne djece, nije tesko posumnjati da nesto krivo radimo, te u trenucima ocaja i izmorenosti posegnuti za tim sto djecu cini toliko zadovoljnim i veselim.

    No kao sto rekoh, nemojmo onda stvari zvati krivim imenom. Dojenje u ovom slucaju vrlo vjerojatno NIJE bio problem, nego sasvim nesto drugo.

  22. #72
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    anchie, savršen post. sve si rekla, svaka čast.

  23. #73
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Radi ovakvih reakcija uvijek pozalim kada iskreno napisem svoje iskustvo...Uvijek se nadju generali poslije bitke.

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Svejedno, nisi odgovorila na moje pitanje, pa da i mi nešto naučimo: zašto su oblozi i masaža negativno utjecali na stanje tvojih grudi?

  25. #75
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja NIKADA nisam pomislila da je moje dijete gladno (i da zbog toga ne spava). Bila sam 100% sigurna u sebe i u dojenje, a broj SOS telefona sam memorirala u mob još u trudnoći, zlu ne trebalo.
    Mrva je sisala kada god je kmeknula, ponekad je to bilo svakih pola sata, a ponekad je spavala i po pet sati u komadu, podoji su trajali ponekad 5, ponekad 10, a ponekad 30 minuta, savršeno napredovala, mlijeka k'o u priči, a skokove, osim prvog sa osam dana, nismo ni osjetili.

    Patronažna se čudom čudila kako doma nemamo bočice, kako mala nema ritam papanja, a ja sam joj zahvalila na dolasku (nije to bio jedini razlog ali nije bio ni manje važan od drugih).

    Moje samopouzdanje ima jaki, ako ne i najjači temelj baš ovdje, na Rodinoj stranici, u svakom tekstu o dojenju, u svakom postu savjetnica, u svakom savjetu koji su dale, a ja sam iz njega nešto naučila. Podršku bliže okoline (mm, mama, sveki) sam imala, bila mi je izuzetno važna ali bilo mi je bitno da i nevjernim Tomama mogu pod nos turnuti nešto opipljivo jer "treba joj vodice, pa čajeka, pa daj joj mlijeka i keksa/griza whatever spavati će cijelu noć..." savjeta je bilo svaki dan, a to može biti jako štetno ako mama nije "bahata, nadobudna i najpametnija na svijetu" čitaj educirana.

    Hvala cure...

  26. #76
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Svejedno, nisi odgovorila na moje pitanje, pa da i mi nešto naučimo: zašto su oblozi i masaža negativno utjecali na stanje tvojih grudi?
    Dijagnozu suzenih mlijecnih kanalica je dala spec. za dojke nakon pregleda i uzv. Rekla je da su masaza i oblozi izazvali povecanje upale. Naime, kako su kanali suzeni, kada je doslo do kvrzice, nije se mogla razbiti. Da banaliziram: kada stisces bubuljicu koja ne moze prsnuti. Samo se poveca ako je masiras. Nisam imala bakterijski mastitis, nego mastitis izazvan izdajanjem. S obzirom da sam se izdajala, mlijeko mi je dosta slabo islo, a grudi prepune. Pa sam ja stiskala i rucno svom snagom i pumpicom. To je vjerojatno izazvalo mastitis. Ali nema veze, ne zelim o tome raspravljati- kada sam prvi put to opisala, dobila sam samo kritike, a ne podrsku kojoj sam se nadala, pa ne bi dalje o tome. Ja ipak mislim da su specijalisti koji su mi pregedali dojke ipak dali tocnniju dijagnozu nego ona koja se moze dati preko interneta.

  27. #77
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Naravno da bjesomučno izdajanje pogoduje mastitisu: zbog jake stimulacije proizvodnja je sve veća i dovodiš se u zatvoren i nerješiv krug.
    Mi sigurno nismo savjetovali izdajanje "do kraja" već tek toliko da napetost u grudima popusti.
    A što se hladnih obloga tiče... nešto tu nije u redu - sve upale se liječe hladnim oblozima: na upaljeno grlo u Švicarskoj dobiješ kockice leda, moja prijateljica je upalu slijepog crijeva smirivala smrznutim graškom...
    A kad savjetujemo masažu, savjetujemo "kotrljajuću", anikako samo trenje kojim možeš samo oštetiti tkivo i napraviti hematom.

    I ne možeš reći da na ovom Forumu ne dobiješ podršku. Ali ne možeš očekivati da podržavamo stvari koje se kose sa našim znanjem i stavovima.

  28. #78
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Dijagnozu suzenih mlijecnih kanalica je dala spec. za dojke nakon pregleda i uzv. Rekla je da su masaza i oblozi izazvali povecanje upale. Naime, kako su kanali suzeni, kada je doslo do kvrzice, nije se mogla razbiti. Da banaliziram: kada stisces bubuljicu koja ne moze prsnuti. Samo se poveca ako je masiras. Nisam imala bakterijski mastitis, nego mastitis izazvan izdajanjem. S obzirom da sam se izdajala, mlijeko mi je dosta slabo islo, a grudi prepune. Pa sam ja stiskala i rucno svom snagom i pumpicom. To je vjerojatno izazvalo mastitis. Ali nema veze, ne zelim o tome raspravljati- kada sam prvi put to opisala, dobila sam samo kritike, a ne podrsku kojoj sam se nadala, pa ne bi dalje o tome. Ja ipak mislim da su specijalisti koji su mi pregedali dojke ipak dali tocnniju dijagnozu nego ona koja se moze dati preko interneta.
    Gle Deaedi, tvoj slucaj je zaista specifican. Meni osobno je zaista cudno da se mastitis moze povecati masazom i oblozima (pod masazom mislim da blagu masazu, nikako pregrubu koja moze ostetiti tkivo) Koliko sam upoznata do sad sam cula da se moze povecati samo time sto se dodatno mlijeko stvara. A ono se stvara stalno - bit mastitisa je da se mora vise istjerati van nego sto se pravi. Ukoliko se to ne uspjeva, stvari se mogu zakomplicirati - kao sto je to bio slucaj kod tebe.

    No nisam doktor i ne mogu ja sad reci da to nesto je ili nije. Zaista je moguce da si ti bila te lose srece da imas suzene kanalice i da si sklona mastitisima (vjerujem da sam i ja blizu tome, jerbo sam imala mastitise 1x mjesecno - pa sam cula da postoje zene koje imaju uze kanalice i sklonije su mastitisima). Tvoj mastitis se "pretvorio" u nesto prestrasno - takvu pricu kao sto je tvoja ne bih pozeljela niti najgorem neprijatelju.

    Ne moras se nikome pravdati - stvari su krenule jako lose i skoro zavrsile prestrasno. Nazalost i takve stvari se desavaju. Na svu srecu dosta rijetko, i zao mi je da si ti to morala proci.

    Tvoja prica je specificna, i nema bas dodirnih tocaka s pricom od Perun ili drugih cura koje misle da su im djeca gladna jer ne spavaju.

    Ti budi sretna i zadovoljna da je proslo ovako kako je proslo, da nije bilo gore. Uvijek treba gledati polu punu casu

  29. #79
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: RE:

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Tvoja prica je specificna, i nema bas dodirnih tocaka s pricom od Perun ili drugih cura koje misle da su im djeca gladna jer ne spavaju.

    Ti budi sretna i zadovoljna da je proslo ovako kako je proslo, da nije bilo gore. Uvijek treba gledati polu punu casu
    Anchie, ja sam pricu iznjela da na vlastitom primjeru odgovorim na komentar od Perun da je SOS tel nepotreban.

    Htjela sam reci da je cesto tesko dati pravu dijagnozu i na pregledu, pa i curama na SOS tel. Zato jako cijenim njihov rad i podrsku koju sam dobila kada sam zvala.

  30. #80
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod malo jaceg slucaja mastitisa vecina ginekologa daje "dijagnozu" suzenih kanalica.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    115

    Početno

    anchie76 puno puno hvala

    tvoj post je divan

    sad smo puno bolje


    a znate teško je kad dolaze bake i prčaju:
    daj joj čaj, daj joj dohranu, beba je gladna.....

    i onda se mama osjeća ko da je najgora mama na svijetu

  32. #82
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Drago mi je Antik da ste bolje


    A ovo:

    a znate teško je kad dolaze bake i prčaju:
    daj joj čaj, daj joj dohranu, beba je gladna.....

    i onda se mama osjeća ko da je najgora mama na svijetu
    Ja mislim da su rijetke mame koje nisu ovo prosle. Pocevsi od sebe same koja sam prije 3.5 godine imala IDENTICNA pitanja na Rodinom forumu. Usprkos svoj edukaciji i zelji da dojim, patronazna nas je skoro odvela na put adaptiranog i totalno mi poljuljala samopouzdanje. Sva sreca pa sam se odmah posavjetovala s curama na forumu, a one su mi rekle isto ovo sto mi tebi govorimo. I gle, mi dojimo i dan danas

    Drzi se, sve je to normalno, a dobivanje na kilazi govori da sve radis DOBRO :D

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    115

    Početno

    pazite sad ovo:

    pitala nas patronažna. Kako beba papa? ima li ritam?


    a mi velimo da po noći spava a da je po danu stalno na sisi i da nema nikakav ritam..
    ona se začudi iveli nam da naša beba od 3 mjaseca treba papati svaka 4 sata i spavati između????!!!!

    a tad su bile one velike vrućine...

    ma došlo nam je da joj velimo, nek ona proba piti svaka 4 sata po ovim vrućinama!

    ajme!!!

  34. #84
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Antik, drago mi je da si već toliko sigurna u sebe da ti nije palo na pamet ozbiljno shvatiti patronažnu!

    maloj bebačici!

    Btw, ja u životu nisam vidjela 3-mjesečnu bebu (pa ni na adaptiranom) koja papa svaka 4 sata i između toga spava???

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •