Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 273

Tema: Kako možemo pomoci suzbijanju neznanja o dojenju?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno Kako možemo pomoci suzbijanju neznanja o dojenju?

    Napravilo bosanskohercegovacki roditeljski forum....Pa kaze:

    "XY je sada malo preko 4 mjeseca. Kad je imao 3 i 1/2, pocela sam mu davati po malo pasirane banane s mlijekom, sto bi pojeo. Probala sam onda sa ****-ovim kasicama i od svih kasica, jedino hoce onu jabuka-mrkva, sve druge odbija. One sa povrcem takodje. Sad kad je vec malo ojacao, nemam pojma sta da mu dajem, ne mogu mu stalno davati bananu?! Inace pije (kršitelj koda)2.
    Sta bi se moglo praviti od povrca da bi eventualno jeo?! Pire krompir vise razblazen mlijekom? Pasirani grasak s mlijekom? Je li mu to rano jos uvijek. Cak sta vise, mislim da ce odbiti. Ako odbija sad, mozda zato sto naprosto ne prihvaca sada, a kasnije ce htjeti?! Stvarno nemam pojma.

    Ah, da prije mjesec dana sam dobila maline, pa sam mu ih dala onako izgnjecene i to je naprosto stukao.

    ....itd itd"

    E sad ne zelim tracati majku koja sigurno zeli najbolje svom djetetu, ali me zgrazava ovoliko neznanje.....A jos me vise zgrazava sto nisam u stanju napisati suvisao odgovor a da u njemu nema "Zidane" efeka. Steta je ionako vec napravljena....Uvijek se grozno osjecam jer ne znam kako i da li reagovati na ovakav zlocin....da zlocin, prema bebi....A ne mogu je uputiti na Rodu jer je na Rodi, bar pretpostavljam, vec bila....
    Majke mi...lose mi je!!!!

    anchie76 editirala naslov

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno Re: zgrozena sam

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Napravilo bosanskohercegovacki roditeljski forum....Pa kaze:

    "XY je sada malo preko 4 mjeseca. Kad je imao 3 i 1/2, pocela sam mu davati po malo pasirane banane s mlijekom, sto bi pojeo. Probala sam onda sa ****-ovim kasicama i od svih kasica, jedino hoce onu jabuka-mrkva, sve druge odbija. One sa povrcem takodje. Sad kad je vec malo ojacao, nemam pojma sta da mu dajem, ne mogu mu stalno davati bananu?! Inace pije (kršitelj koda)2.
    Sta bi se moglo praviti od povrca da bi eventualno jeo?! Pire krompir vise razblazen mlijekom? Pasirani grasak s mlijekom? Je li mu to rano jos uvijek. Cak sta vise, mislim da ce odbiti. Ako odbija sad, mozda zato sto naprosto ne prihvaca sada, a kasnije ce htjeti?! Stvarno nemam pojma.

    Ah, da prije mjesec dana sam dobila maline, pa sam mu ih dala onako izgnjecene i to je naprosto stukao.

    ....itd itd"

    E sad ne zelim tracati majku koja sigurno zeli najbolje svom djetetu, ali me zgrazava ovoliko neznanje.....A jos me vise zgrazava sto nisam u stanju napisati suvisao odgovor a da u njemu nema "Zidane" efeka. Steta je ionako vec napravljena....Uvijek se grozno osjecam jer ne znam kako i da li reagovati na ovakav zlocin....da zlocin, prema bebi....A ne mogu je uputiti na Rodu jer je na Rodi, bar pretpostavljam, vec bila....
    Majke mi...lose mi je!!!!
    Pokusaj se navici.
    Ja nisam uspjela niti mislim da cu ikad.


    kaze jedna: dojila sam iskljucivo, samo dodavala malo vode i nezasladjenog caja.
    jedna trudnica pita moju prijateljicu, majku 11-mjesecne bebe do kada je dojila. kad je cula da i dalje doji kaze OZBILJNO! odakle ti mlijeko, kako mozes, itd...
    rodici naglo nestalo mlijeko kad je izasla iz bolnice s bebom teskom 1800 grama...

    primjera milion, da ti dodje muka.

  3. #3
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    ninet, ja i dalje kosu cupam, radi tudjih gresaka i gluposti i razmisljam po cijele dane o toj djeci kad vidim sta im rade roditelji a nisu toga ni svjesni (ili mozda jesu)

    nego daj ti nama link na forum pa da ih idemo malo obuciti
    pa ja, tako suptilno upadnes i krenes sa edukacijom

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Njojza prvotno napisa
    ninet, ja i dalje kosu cupam, radi tudjih gresaka i gluposti i razmisljam po cijele dane o toj djeci kad vidim sta im rade roditelji a nisu toga ni svjesni (ili mozda jesu)

    nego daj ti nama link na forum pa da ih idemo malo obuciti
    pa ja, tako suptilno upadnes i krenes sa edukacijom
    a onda te prozovu frustriranom, ustogljenom, ogranicenom i netolerantnom...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    bebano.com

    :/

    Poenta i jeste u tome, kako ih probati (necu biti pretenciozna pa reci educirati) navesti na pravi put, a ne udariti ih glavom pri tom?
    Treba mi psihofizicka priprema.....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mene pozdera to ZASTO......Zasto ona (bilo koja iz wewinih primjera ili bilo cijih primjera) i ja imamo tako razlicite stavove i praksu, a izlozene smo istim podrazajima izvana, informacijama i trebalo bi da imamo iste motive kad su nam djeca u pitanju....?

  7. #7
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Evo, zavirila...
    Go, Nina, go :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    A mogla bi ih i ti doci "oprati" koji put...Medjudrzavna saradnja bilateralnog karaktera....

  9. #9
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Bolje da se držim postrani (dok izdržim ) jer nisam baš taktična, nažalost.. :/

  10. #10
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Citiraj Njojza prvotno napisa
    ninet, ja i dalje kosu cupam, radi tudjih gresaka i gluposti i razmisljam po cijele dane o toj djeci kad vidim sta im rade roditelji a nisu toga ni svjesni (ili mozda jesu)

    nego daj ti nama link na forum pa da ih idemo malo obuciti
    pa ja, tako suptilno upadnes i krenes sa edukacijom
    a onda te prozovu frustriranom, ustogljenom, ogranicenom i netolerantnom...
    mislis? hehehe

  11. #11
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    ma ljudi ovo je preidivno
    na tom forumu pise

    Ukupan broj komentara naših članova je 773
    Registrovani članovi 42

    pa to je tako malo ljudi koji pricaju nebuloze da se isplati otici i izvrsiti preobracenje
    ne salim se...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Pa izvolte se registrovati....Ne mogu ja sve sama...
    Juris braco, a ja cu za vama....

  13. #13
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Svi uđuture

  14. #14
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Pa izvolte se registrovati....Ne mogu ja sve sama...
    Juris braco, a ja cu za vama....
    ja cu veceras ili ujutro
    sad odoh u kupovinu wc solja i lavaboa, slavina i ostalih ....

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja se regala - pa da snimim malo kako to izgleda ...

    još nisam vidjela da neko spominje smokiće...

  16. #16
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    i ja sam se ugurala

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    andrea, jesi ponijela lonac sarme?

  18. #18
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    to ću kad me koja pozove na zimovanje

  19. #19
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    a skuzila sam sve
    ima i jos piplova s rode
    odoh u istragu

  20. #20
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    to ću kad me koja pozove na zimovanje
    evo bujrum odmah

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mašala! ja ću donijet krumpira!

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    sad cu i ja

  23. #23
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Pa malo ih educirajte...nemojte samo puno pricati...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    One misle da ono sto rade je 100% ispravno. Ako se upadne tamo naglo i krene pricati naglo kako, sto i zasto, samo ce se osjecati napadnutima. Treba ih lagano i sigurno nauciti i poslati prema ispravnom. Mozda ih malo uputiti na nas forum i portal da malo procitaju. Sve samo polako. Meni je iskreno zao kad vidim da jos uvjek neko misli da dohrana ide s 4.5 mjeseca. Bas tuzno.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Imate li vi u BIH paket Sretna beba? Paket je inače uglavnom promotivno smeće, ali ima vrlo vrijednu knjižicu "Moja prva godina".
    Tamo piše da dohrana počinje od 6 mjeseci. Vjerujem da je to knjiga koja je svim majkama u HR dostupna i bar malo zavire u nju. Zato valjda kod nas postoji svijest o tih 6 mjeseci (svijest, ne i praksa :/ ).
    Ima li kod vas tako neke opće poduke, svima poznate?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    ja nisam sigurna postoji li bilo kakva poduka, sve što sam ja naučila je samoinicijativno traženjem informacija što na rodi, što na internetu....sada sam i ja tamo virnula, fakat treba reagirati ali što je veoma bitno naglasiti jeste da je FAKAT DOBRO da je i u BiH počeo da djeluje jedan forum o roditeljstvu jer do sada to nisam vidjela, pa možda nakon određenog vremena i dobrih smjernica sa naše strane da se oformi udruga slična rodi, koja bi se malo više brinula o natalitetu, dojenju, obavještavanjima. Pa ljudi mi nemamo ni sos telefon za dojenje, niti provjeru autosjedalice kao da smo u 19 vijeku...neka je samo nešto počelo, a bilo bi dobro kada bi članovi rode mogli malo pomoći da taj forum krene u pravom smijeru, a mi mame iz sarajeva i BiH upošte bi trebale se možda udružiti kako bi možda i realizirali ovu ideju oko udruge jer fakat nam je potrebna, ovdje ne samo da je sve obavijeno velom tradicije, nego ljudi često negiraju da nisu u pravu. Pa eto ja mislim da je stvarno vrijeme da i mi u BiH nešto kvalitetno oformimo + uz to da osvijestimo šire narodne mase. Ah bash sam danas raspoložena za revoluciju

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Eno se i ja registrirala, ali ne mogu slati poruke...koliko vremena nakon registracije treba proci da mogu postati?? Inace, jedva cekam da stupim u akciju

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    BiH/HR
    Postovi
    159

    Početno

    Eto i mene
    taram taram :D
    Mada zaista sumnjam da ćemo što napraviti, ali eto treba probati.
    Dohranu, makar kod mene, savjetuju pedijatri
    u državnim ambulantama sa 4 mjeseca.
    Ima čak i neka piramida na zidu, kao koje namirnice
    u kojem mjesecu. Znam, jer je mene sestra na pregledu, da sestra
    a ne pedijatrica, napala zašto R ne dajem supicu i kašice, kad
    se već može. R je tada imala 4,5 mjeseci. E, tad sam stvarno pukla,
    nemogu se ni sjetiti što sam joj sve rekla, a sve pred onim ostalim
    mamama. Mora da sam zvučala ko luđakinja

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Na pomenutom forumu ima dosta mladih mama koje uopste nisu u BIH vec u razvijenim zapadnim zemljama....
    Iznenadice vas da je vise od 50% porodilista u BIH Baby Friendly...UNICEF je ovdje od 1993.g i skupa sa lokalnim nevladinim organizacijama i udruzenjima pedijatara i ginekologa, sprovodila se inicijativa promocije dojenja...
    Pri domovima zdravlja funkcionisu "skole" za buduce roditelje. Pored psihofizicke pripreme za porod, dojenje je jedna od glavnih tema.
    Svijest postoji......ali kako dodje do kurslusa....ne znam....
    Marketing....
    Jucer sam nasla i jedan srpski ropditeljski forum doktor.co.yu ili tako nekako, gdje savjetuju da se bebi daju sokici vec sa 3,5 mj. (Mislim da ih je jedna od Rodinih forumasica iz Srbije dobro naribala)
    Onda na B92 podatak da tamo svega 11% zena doji....A i u srbiji je UNICEF radio ili radi isto sto i kod nas....
    Jednostavno....svijesti ima, ali je trend uzasan svugdje.
    Valjda je odgovor u onom clanku "suck this..." :/
    Ali mene i dalje muci psiholosko - socioloski problem...Zasto sam ja prihvatila teoriju o iskljucivom i produzenom dojenju kao vodilju, a neko drugi nije....

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo da izmislim neki neprepoznatljiv nick.
    kajsija?

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Uh, ja sa iz Srbije. I pre neki dan dok smo cekali red kod pedijatrice, sve bebe osim nas su imale flasicu. Bila je jedna mlada mama sa malecnom bebom od mesec dana (koja je 2 nedelje bila u bolnici zbog komplikacija sa pupkom), i zapocnemo pricu o dojenju. Nisu joj dali da bude u bolnici, ali ona je to tako prihvatila kao da mora i kraj. Sada ga ipak doji, a to sto nosi u flasici je caj, jer je jako zedan. :/
    Vrlo je mali broj mama koje poznajem, a da nisu pocele sa eksperimentisanjem i uvodjenjem dohrane pre 4. meseca. Neke su vec uvele keks i griz sa 2 meseca.
    Ima i jos jedan, jako popularan forum, koji je dosta "liberalan" kako u pogledu odabira hrane, tako i u metodama vaspitanja. Naravno, ne generalizujem i ne kazem da su svi tamo takvi, ali skroz mi je drugacija klima tamo.

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma joj, mene su nakon mjesec dana pitali: jel jos dojis? mislim stvarno....

    od 8mama s kojima sam ostala u kontaktnu nakon bolnice ni jedna nije nastavila iskljucivo dojiti. a nakon mjeecc dana ni jedna vise nije dojila. kad to pogledam onda ono pitanje da li jos dojim ima smisla. tuzno, ali ima smisla.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Mene je iznenadilo najvise sto na gore spomenutom forumu ima mama iz inostranstva, koje takojer uvode dohranu sa 4 mj., a pouzdano znam za npr. Skandinaviju, da nijedan zdravstveni djelatnik nece preporuciti dohranu prije 6-og mjeseca, ako beba dobro napreduje na majcinom mlijeku. Pretpostavljam da je tu vise na snazi pritisak od strane familije i prijatelja tipa "i mi smo tako radili, pa sta fali nasim bebama". Isto pouzdano znam da se preporucuje produzeno dojenje, sling/marama i zajednicko spavanje (AP)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    75

    Početno

    Mislim da je med. osoblje dosta edukovano, ali im se ne da "ispravljati krivu Drinu". Npr. pedijatar kod kojeg mi idemo preporučuje dojenje barem dvije godine! Rekao mi je da dijete isključivo dojim prvih 6 mjeseci. Odmah mi je objasnio zašto je to neophodno. Naveo mi je sve vrste alergenih namirnica. Odgodio prvo cijepljenje jer je mene bilo strah. Ma čovjek k'o da čita rode svaki dan :D A kod tog pedijatra je najmanja gužva jer ge žene ne vole. I ja sam dobijala savjete da ne idem kod njega, ali ja sam naopaka uvijek bila A što ga ne vole? Zato što im govori da krivo rade! Jedino što čovjek brzo priča i djeluje malo rastrseno, ali bože moj niko nije savršen (osim naših malih bebica naravno).

    Drugi primjer: vježbe. Od šestog mjeseca idem na vježbe za trudnice. To su psihofizičke prirpreme, pa se osim fizičkih vježbi radi i previjanje bebe, masiranje bebe, pravilno dojenje, njega dojki i bradavica, kako se izboriti protiv epsiziotomije....

    Kod isključivog dojenja i vježbica imala sam podršku jedne prijateljice i MMa. Ostalo nula budova. Mama me već mjesecima kritikuje kako pobogu mogu mučit dijete da mu ne dajem vode ili sokića. Sveki isto.

    Jedino za što sam doživjela podršku su marama i spavanje u istom krevetu. U mojoj familiji svi su spavali s roditeljima (ja dok nisam ušla u tinejdžersko doba ). A maramu svi vole, znaju da je dobra za djecu i leđa, ali mog A. zovu ciganče, ali onako kroz šalu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    sorry za OT ali gigamama gdje nadje takvog pedijatra, meni je jednom zapala jedna (dok mi je dr. bila na godišnjem) dini 4 mjeseca i ona meni kaže skuhajte mu koljenicu ja ostala :shock: , a i dino kada je vidi (ne treba mu ni obratiti se) on već plače

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    75

    Početno

    bera, taj doktor je u Vrazovoj, jedini muški. Ja sam čula samo najgore o njemu, kako ne pregleda bebu kako treba, kako je brz... A suština je da jako brzo priča i ne umiljava se bebama i mamama kao druge doktorice.
    Kad smo prvi put išli na kontrolu meni se nije dalo čekati kod preporučenih doktorica, a kod ovog doktora nije bilo gužve. I nakon tog prvog pregleda uvijek idemo kod njega.
    Posljednji put smo bili kod jedne od doktorica jer je naš bio na GO. Pogodi šta mi je rekla, da već sad mogu početi sa sokićima itd. Ja sam samo rekla da je A. isključivo dojen (što je ona pohvalila) i da ga namjeravam isključivo dojiti do punih 6 mjeseci. Onda je ona pohvalila takvu odluku i rekla da je danas malo mama koje su tako pripremljene.
    RODE HVALA VAM!!!!!!!!!!!!

  37. #37
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj gigamama prvotno napisa
    Pogodi šta mi je rekla, da već sad mogu početi sa sokićima itd. Ja sam samo rekla da je A. isključivo dojen (što je ona pohvalila) i da ga namjeravam isključivo dojiti do punih 6 mjeseci. Onda je ona pohvalila takvu odluku i rekla da je danas malo mama koje su tako pripremljene.
    ja ne razumijem, pošto smatra da je isključivo dojenje super i divi se što su mame tako educirane, zašto i sama ne zagovara isključivo dojenje i ostalo, vezano uz nadohranu, sokove i sl., nego vam prvo preporuči sokiće, pa kad vidi da nejde, onda kaže "super, vidim da ste pripremljeni" i pohvali takvu odluku :?

    to me baš zbunjuje

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mene ne....to se zove licemjerje.
    A i ovaj primjer gigamame i pedijatra kog ne vole jer se ne ulaguje dovoljno to pokazuje. Mi volimo da nam se povladjuje i da nas se milki po glavi. Ta je pedijatrica to shvatila... :/
    Sefica BF porodilista u Sarajevu, kad radi u privatnoj praksi, trudnicama savjetuje koristenje **** hrane za trudnice i pise na **** blokicima. a od hrane za trudnice do umjetne hrane za novorodjencad mali je korak.....

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    75

    Početno

    andrea, svo to medicinsko osoblje je prošlo dosta seminara i znaju šta je dobro, ali kao što rekoh, slabo imaju motivacije boriti se sa majkama koje su pod uticajem prijatelja i rodbine čija je glavna parola "ma daj djetetu komad pite u ruku, vidiš da je gladno" i "i mi smo tebe tako hranili, pa šta ti fali".
    Nakon što mi je rekla da mogu uvesti sokiće, nastavila je priču kad se šta treba uvoditi i na koji način (podudarno sa tablicama sa foruma), a ja sam je pustila da sve ispriča, pa tek onda rekla kako ću ja . Mislim da na taj način ne želi direktno kritikovati mame koje su već počele sa dohranom, nego ih indirektno upozoriti šta se smije a šta ne. Ne želi ih odbiti pa da više ne dolaze (a sigurno ima i takvih). Vjerujem da njoj dolaze mame koje već odavno daju sokiće i čajiće, a ona se ne želi svađati. Dok ovaj doktor kod kojeg mi idemo frontalno napada pa ga se žene boje (a vjerujem da ga neke i mrze).

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    8

    Početno

    drage moje,

    malo podizem topic

    vase "dobronamjerne" savjete u vezi dohrane su pobrisali sa doticnog foruma. Tj. one gdje pitate sto dohrana kada dojite

    Fakat ne mogu da vjerujem :shock:. Sve sam teme pregledala da slucajno mi nije promaklo ali eto ipak nisam nasla odgovore od osvjescenih mama, neki dan su bili

    Izgleda da nisu bas friendly sa drugacijim misljenjima. Sva sreca nisam se registrovala, jer bi se tamo sada nasao jedan jako ruzan post

    Fakat sam ljuta.

    pusa svim dojilicama i onima koje ce to postati

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    75

    Početno

    Eto još jedan dokaz licemjerja! A kada odu kod pedijatra koji im isto kaže da pogrešno rade, one fino promijene pedijatra

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Pa ja sam sad pogledala, neki su i ostali. Ali bez obzira na to, stvarno je grozno to sto su uradili

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    bojim se da bosna nema ekskluzivno pravo na dezinformacije oko brige o bebama i djeci

    u knjizici koju tu svi dobiju prilikom prvog pregleda kad dodje patronazna stoji da se djetetu pocne davati dohrana sa 4 mjeseca, da se bebi strpa u ruke lisnato sa sirom, pa nek gricka beba, da mama ima malo vremena za sebe

    tu porodiljski traje 16 tjedana i to je vrijeme i prije i poslje poroda i starci najurednije vode bebe od 2 (DVA) mjeseca u vrtic

    mi smo prije 10-ak dana trcali kod naseg doktora jer je sebastian imao trbusnu gripu pa mi je doktor preporucio da mu dam coca colu, i kad sam skoro pala sa stolca od shocka reko mi je doc da tu svi klinci piju colu u toj dobi....

    ovdje koliko ja vidim ne doji niko, o nekom produzenom dojenju je definitivno besmisleno raspravljati. zapravo, srela sam u muzickoj prije negdje 8 mjeseci mamu koja mi je po skrivecki prisla i sapnula da i ona doji. samo ona to nije radila javno ko ja nego po skrivecki

  44. #44
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Cekaj,oni su to fakat prebrisali postove?! Ne vjerujem,,i sad sam defintivno uvjerena da iza svega stoje proizvodaci djecje hrane,nema drugog objesnjenja za takvu zadrtost.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Kad sam ja rodila moje zlato je bilo stalno na siki , ne bi li navukla što više mlijeka. Patronažna koja mi je dolazila u kuću rekla mi je da joj dam bocu, pa za dva sata da je podojim dok mi se skupi mlijeka. Nije mi znala objasniti što je sa zakonom ponude i potražnje koji vlada kad sisanja. Nije mi mogla dokazati da će moja beba nakon što proba bocu, prihvatiti dojku. Samo mi je indirektno zaprijetila socijalnom službom, jer ne želim bebi dati bocu i nahraniti je. Zgrožena sam!!!
    Cijela se počnem tresti kad tu sestru vidim negdjena putu. Zgrožena sam kad pomislim da bi mi ona mogla ponovo doći nakon drugog poroda.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    moram nadodati da sam uspješno isključivo dojila 6 mjeseci, a uz drugu hranu dojimo još i sad sa 18 mj.

  47. #47
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    je i meni je moja to napravila uz napomenu "da ce mi beba, pazite sta vam kazem, zavrsiti u klaicevoj dehidrirana na infuziji"
    svaki put kad je se sjetim!!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ma ja sam se uvijek pitala zasto uopce itko zove te patronazne sestre? CEmu ustvari one sluze?! :?

  49. #49
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Ma ja sam se uvijek pitala zasto uopce itko zove te patronazne sestre? CEmu ustvari one sluze?! :?
    eeeeeee sad i ja znam!

  50. #50
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Ma ja sam se uvijek pitala zasto uopce itko zove te patronazne sestre? CEmu ustvari one sluze?! :?
    Mi svoju nismo zvali - sama je dosla jer je iz rodilista obavijestena.

    Ideja je sama po sebi dobra, da netko majci dodje u prvim danima dati dobre savjete, pokazati nesto ako ne zna ili ima sumnje, ili pregledati savove ili tehniku dojenja... Druga je stvar sto velika vecina sestara ne radi na daljnoj edukaciji i zagovaraju davno zastarjele stavove...
    Nama je nasa isto savjetovala nadohranu, ali je nismo poslusali niti je ponovno zvali.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •