Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 375 od 375

Tema: DV Medveščak - postrojimo se :)

  1. #351
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Eto mene i znam da je bila baka u prvom redu (postavila je neko pitanje o adaptaciji ako se dobro sjećam...). Mi koji smo već "iskusni" smo sjedili odostraga i slušali sve što već znamo.

    Inače, meni mali ide u Suncokret (englezi), u Medveščaku je od jaslica, pa smo prošli i Vlašku i Martićevu dok se napokon prošle godine nismo dočepali najbližeg nam objekta u Voćarskoj. Mala je od ove godine Maslačak. Osobno sam vrtićem i tetama (kao i sa stričekima!) jako zadovoljna iako se uvijek može naći neka mana. No, one s kojima sam imala posla (mane) su bile zanemarivo male. Uvijek mi je na prvom mjestu bila briga koju moje dijete tamo dobiva, a tu nikada nisu zakazali, barem ne u mojim očima unatrag 4 godine. Zna biti nezgodno samo na početku dok se i tete i djeca ne priviknu, svima traje adaptacija... Zato nemoj odmah skakati s ispruženim pandžama, a posebno ne zbog toga što ti se nisu javili - koliko ih ja poznajem, to im je zaista rijedak propust.

  2. #352
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Hej Devet mjeseci, hvala ti na javljanju.
    Ma nisu baš ispružene panđe, ali stvarno sam ih non stop zvala i ta info mi je bila vrlo bitna, a kada ti netko kaže da je roditeljski bio, pa onda nakon minute da zapravo nije bio...onako malo mi se to sve učinilo neozbiljno, no dobro, to zapravo i nije više bitno.

    I kao što kažeš bitne su tete, to ja stalno ponavljam, mogu oni imati super igračke i super prostor i svašta nešto, ali ako se ne kliknu sa tetom, onda je već malo teže.

    Mi krećemo sljedeći tjedan, još se nismo vratili s puta, jako se veselim njegovom polasku u vrtić, mislim da će mu biti super, jer jako voli društvo i da će adaptacija proći što lakše.

    Ako imaš neki savjet za nas skroz nove, samo daj. On ima 2 godine i 10 mjeseci.

  3. #353
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Nema ti tu nekog savjeta, nažalost. Nisu svi ljudi isti, nisu sva djeca ista i nisu pristupi odgoju isti. To sa vrtićima je zato jako individualno... Ali mislim da bi općenito trebalo vrijediti pravilo da se oko polaska u jaslice/vrtić prestane raditi tolika drama (ne mislim na tebe, nego gledam roditelje općenito i diže mi se kosa na glavi). Nekima bih rado zalila glavu s hladnom vodom da malo dođu k sebi - kao da misle da trebaju biti solidarni u patnji s djecom, pa i oni pate i rade kazalište oko dječjih suza. Da, djeca u vrtiću i jaslicama na početku često plaču, neka prije, neka poslije. I naravno da odvajanje nikome nije lako, ali je to normalan i prirodan proces ako se ne pretvori u kazalište u kući. Djeca osjećaju roditeljsku uznemirenost, pa ako starci šize, ovi vrište još više,toliko da pucaju stakla

    Ne znam, osobno sam dosta opuštena na tu stranu jer se do dan danas sjećam svog vrtića, teta koje su me čuvale, stava kojeg sam imala i mojih roditelja u cijeloj toj priči. Ono što bih emotivno "izgubila" zbog vrtića, višestruko mi se vratilo kad su roditelji bili kod kuće. Oboje su liječnici, radili su ponekad i po dva dana u komadu, jedva ih je bilo kod kuće, pa ipak nas nisu zanemarili. Naprosto su sve svoje vrijeme koje bi bili kod kuće bili isključivo naši i svi smo odrasli u zdravu, normalnu, školovanu djecu neovisno o satima provedenim u "institucijama" (jadna institucionalizirana djeca... ).

    Drugim riječima, da ne duljim, niti vrtić, niti jaslice, niti škola nisu smak svijeta i malo je onih problema koji se ne mogu riješiti - uz uvjet da roditelji stave ponekad glavu pod hladan tuš ako treba A čim se ti veseliš polasku u vrtić, to je već u startu pozitivno i dobro, obećavajuće i sigurna sam da nećeš imati problema.

  4. #354
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    takSlažem se s tobom u potpunosti.
    Mi njemu negdje od 6-og mjeseca pričamo o vrtiću i imam osjećaj da on još ne kuži što je to u potpunosti, ali čim spomenemo vrtić on se veseli,jer smo mu rekli da tamo ima puno djece, a on je jako društven i djeca su mu bitna, rekli smo da ima puno igračaka i da je tamo lijepo.

    Tako da kada ga netko pita ide li u vrtić, on odgovara DAAAA, a još nije ni krenuo

    Meni je isto vrtić ostao u lijepom sjećanju (osim ispijanja toplog mlijeka,to ni dan danas ne volim, ali mislim da više ne sile djecu da piju/jedu ono što ne vole). Za malca je čak bila opcija da ide u vrtić u koji sam ja išla, to bi bilo fora, bila sam u vrtiću i dvorištu i uhvatila me totalna nostalgija.

    Jedino što me za početak malo brine je piškinje i kakanje, on je već jako dugo bez pelene, cca 10 mjeseci, no kada ide obaviti nuždu, uvijek to govori meni ili tati i onda se zna desiti ako se zaigra da nam ne kaže, vidjeti ćemo kako će to tamo funkcionirati.

  5. #355
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Ah, to te uopće ne mora brinuti. Imaju zgodne male wc-e koje klinci, koliko vidim, obožavaju, a i tete su na apsolutno sve navikle. Čak i da mu pobjegne nije nikakva tragedija, važno je samo da uvijek imaš u ormariću nešto za presvuči ga. Pa rano ste ga skinuli iz pelene - kako ste to uspjeli?

  6. #356
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Malo sam ja isforsirala skidanje, jer je dobio jaki pelenski osip koji nije prolazio, jer je bilo ljeto, a on dosta burno reagira na znoj.
    I onda sam ga skinula,bilo je teško, zapišavao se non stop, pa nije želio na tutu, pa sto čuda, mislila sam da do škole neće prihvatiti, već sam mislila i odustati i onda mu se polako neki klik desio, prihvatio je tutu, počeo signalizirati i i eto to je bilo to.
    Trajalo je dulje, jer on nije bio spreman. Dosta nam je pomogla jedna slikovnica i gledanje druge djece bez pelena.
    No noćnu nismo tako brzo skinuli, ona je ipak ostala,no sada je i bez nje već cca 2 mjeseca.

  7. #357
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni mali ide u Suncokret (englezi)
    ajoj, pozdravi mi biljanu i sanju
    mama od zare šalje puse njima i njihovim klincima

  8. #358
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ajoj, pozdravi mi biljanu i sanju
    mama od zare šalje puse njima i njihovim klincima
    Teta Sanja mi je sad došla u Maslačak kod Gabi, taman se vratila s porodiljnog. Eksperimentiraju s engleskim u jasličkoj grupi

  9. #359
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    borka, ipak zavidim. Miha je imao pelenu dugo, do 3 i pol godine (zimsko dijete) iako smo je skinuli brzo i lako. No, s Gabi sam po tom pitanju nestrpljiva, jedva čekam da prođe vrijeme....

  10. #360
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Evo baka došla sa šalabahterom kaže da će malac bitri u grupi Bubamare, tete Petra i Željka.

    Ima koga kod njih?

  11. #361
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    teta petra je super

  12. #362
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Petra je stvarno zakon, a drugu tetu ne poznajem...

  13. #363
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Evo, preživjeli smo prvi dan, ostao je do ručka.
    Njemu je bilo super, ne kuži on još što je vrtić.
    Najmanji je u grupi, ima čak i skoro petogodišnjaka, ako sam dobro pohvatala, on ima 2 godine i 10 mjeseci.

    Moram priznati da sam se iznenadila sa količinom djece, a tek kada svi izađu na dvorište.
    Dojmovi su mi svakakvi, no ovo je prvi dan, pa ću vidjeti kako će biti za par dana.

  14. #364
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    devet_mjeseci, danas sam imala priliku upoznat ovog preslatkog dječačića sa tvog avatara.

    Išla sam danas po sina od frendice koji ide u Suncokrete i odmah mi je prišao tvoj Mihovil i pozvao me u grupu da mi pokaže kuhinju.
    Kad sam rekla da ne mogu ući jer sam u cipelama, on je odmah rekao da će mi on kupiti šlape, jadne za unutra druge za van. Tata će mu dat novce, kaže on.
    Presladak je.

  15. #365
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Evo nas

    Prošao je i drugi dan i jako smo zadovoljni.
    Upoznali smo i drugu tetu, meni jako simpa, vesela, glasna, brbljava, jako lijepo je dočekala malca, popričala s njim, odmah ga je predstavila grupi, meni rekla neke informacije i to je ono što mi je jučer prvi dan jako falilio tako da sam jučer bila malo razočarana.

    I najbolja stvar od svega što je teti rekao kada mu se piški i kaka, nisam bila sigurna hoće li joj reći, a baš jutros nije kakao, pa sam upozorila tetu na to.
    Čim sam došla po njega, a nije me bilo dva sata, odmah mi je ispričala kako je kako i piškio i rekla jedino da moramo naučiti da se u vrtiću ne piški pored drveta na travici to mu je ostalo iz parka.

    Sutra će ostati i na ručku.

    Inače, nije želio ići doma, bio je sretan što me vidi, ali je pitao zašto mora ići doma.
    Eto, vjerujem da će kod njega biti zakašnjela reakcija u smislu suzica, kada skuži da to nije samo igra na par sati, no za sada su ova prva dva dana prošla odlično.

    I meni je trebalo da prespavam dojmove od jučer, baš sam nekako bila sva puna emocija, moj mali/veliki dječak kreće u vrtić

  16. #366
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    devet_mjeseci, danas sam imala priliku upoznat ovog preslatkog dječačića sa tvog avatara.

    Išla sam danas po sina od frendice koji ide u Suncokrete i odmah mi je prišao tvoj Mihovil i pozvao me u grupu da mi pokaže kuhinju.
    Kad sam rekla da ne mogu ući jer sam u cipelama, on je odmah rekao da će mi on kupiti šlape, jadne za unutra druge za van. Tata će mu dat novce, kaže on.
    Presladak je.
    Joj, svima trči u zagrljaj, a glasan je toliko da ga sve tete, stričeki i roditelji znaju od prvog dana. Ima dobro srce, to mi je najvažnije iako će bankrotirati jednog dana ako ovako nastavi

  17. #367
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa Vidi poruku

    I meni je trebalo da prespavam dojmove od jučer, baš sam nekako bila sva puna emocija, moj mali/veliki dječak kreće u vrtić
    Baš mi je drago da vam dobro ide i da ste zadovoljni, ma sve će to biti 5 plus

  18. #368
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Odradio je i dva ručka, prvi dan je čak i repete tražio
    U ponedjeljak bi pokušali sa spavanjem.
    Kada ide doma spavati, tj. odmarati se onda uvijek na početku kaže da nije umoran i da neće ajati, a sada na spomen spavanja u vrtiću kaže: jupi ))
    Totalno je oduševljen vrtićem

  19. #369
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Sa malim zakašnjenjem je počeo spavati, ali i to je uspješno odradio, baš sam zadovoljna.

    I mantram da ovo predivno vrijeme što dulje potraje tako da se mogu i dalje igrati vani na super igralištu u Voćarskoj

    E da i još da mu noge malo porastu , pa da bude višlji i nauči piti sa one male fontanice na igralištu, jer je svaki dan mokar.
    Danas sam mu obukla kožne tenisice, jer se platnene nisu stigle osušiti preko noći.

  20. #370
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Ima li netko od novoupisanih u dv medveščak da je dobio uplatnicu?
    Malac je u vrtić krenuo 12. 9. i još nismo dobili uplatnicu.
    Hmmm, možda su nas zaboravili

  21. #371
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Ni mi nismo dobili,isto smo tek krenuli krajem 9mj.Ne brini,neće nas zaboraviti!

  22. #372
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    devet_mjeseci imaš pp

  23. #373
    campi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    24

    Početno

    pozdrav,
    ovako, mi bi na jesen trebali krenuti u jaslice. budući da tamo gdje ja živim nemamo vrtić istražujemo mogućnosti vrtića koje su mi usput do posla. naime, radim na Iblerovom trgu pa bi mi DV Medveščak odgovarao. no zanima me dal je gužva i dali se mogu prijaviti klinci koji ne stanuju u toj gradskoj četvrti? hvala

  24. #374
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Citiraj campi prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav,
    ovako, mi bi na jesen trebali krenuti u jaslice. budući da tamo gdje ja živim nemamo vrtić istražujemo mogućnosti vrtića koje su mi usput do posla. naime, radim na Iblerovom trgu pa bi mi DV Medveščak odgovarao. no zanima me dal je gužva i dali se mogu prijaviti klinci koji ne stanuju u toj gradskoj četvrti? hvala
    Campi mislim da ti odgovor na ova pitanja mogu jedino dati djelatnici vrtića.

  25. #375
    campi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    24

    Početno

    da, i ja mislim, ništa telefon u ruke!

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •