Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Mogla bih gristi!

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno Mogla bih gristi!

    Kako je naša pedijatrica na godišnjem danas smo otišli kod "zamjenske" po uputnicu. Sve super na prvi pogled, simpa žena, komunikativna.
    Kad, nakon što je ispisala uputnicu i mi se spremali izaći kaže ona Svenu: Gle tu imaš knjigicu, možeš si to uzeti. Poklanjam ti je.
    On je uzme i mi izađemo. U predvorju mi još sestra uvali onaj kartonski fasciklić za recepte. Izađemo mi van i bacim usputni pogled na fascikl i "knjigu", a kad tamo reklamni od (kršitelj koda)
    Ljuta k'o ris kada sam došla doma odmah sam išla čitati knjižicu koja se zove "Moja prva godina".
    Nakon toga sam skroz šiznula. Evo samo neke rečenice iz nje:
    - Na početku ćete svoju bebu morati hraniti svaka 3-4 sata. Prvi dan da biste naviknuli svoje dojke na sisanje, trebali biste svaku davati bebi na 5 minuta. Kasnije će hranjenje trajati između 10 i 20 minuta.
    - Mnoge mame počnu raditi dok još doje. To ne mora biti nikakav problem. Ujutro i navečer sami nahranite bebu, a ostalo izdojite u bočicu kako bi bebu mogla nahraniti osoba koja je čuva. To je također i dobar način kako da bebu odučite od sisanja i naviknete na mliječne formule.
    - Doći će vrijeme kada ćete morati hraniti bebu na bočicu. Preporuča se da naviknete bebu da već u ranijoj dobi iz bočice pije majčino mlijeko. Tako ćete biti slobodni dok dojite, a i prelazak na mliječne formule biti će lakši.
    - Najbolje je nastaviti dojiti barem 6 mjeseci, a kada bude pravo vrijeme za to počet ćete navikavati bebu na mliječne formule.
    - Pokušajte postupno prijeći s dojenja na mliječne formule. Počnite tako da jedno hranjenje po danu bude na bočicu. Svakih nekoliko dana, najviše tjedan, zamijenite jedno dojenje bočicom. Ako beba ne voli dudu na bočici, stavite na nju malo svog mlijeka tako da prepozna miris.
    Voćna kašica obično je prva kruta hrana, koju bebe počinju jesti s oko 5 mjeseci. U toj dobi samo mlijeko više ne pruža dovoljno hranjivih tvari za brzi razvoj Vaše bebe.
    - Sve bebe s vremenom počnu piti mlijeko iz bočice.
    - Kad se Vaša beba navikne na kruh (sa 7 mjeseci) radite joj mini sendviče. Počnite s margarinom, sirnim namazom, pekmezom, jetrenom paštetom ili voćem.
    - od 3-6 mjeseci:
    "Uspio sam se otkotrljati s leđa na trbuh i natrag. To ih je iznenadilo! Sad mogu sjediti ako imam uporište, ali još ne mogu stajati.

  2. #2
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ajime, koji užas, sve čitam i ne vjerujem :shock:

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Jetrena pašteta :shock: još samo nedostaje da ga sa osam mjeseci vodiš na janjetinu ili odojka i onda bi bilo kompletno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mislim, vidjela sam svakakvih s**** od tih reklamnih knjizica koje se serviraju u pedijatrijskim ordinacijama, ali ovako nesto..... :shock:
    Uzaaaaasssssss!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Čekaj malo. Moja prva godina se zove knjižica koju dobiješ u paketu Sretna beba. Je li to to? Ako je, onda je to neko prastaro izdanje s tonom nebuloza.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Sve bebe s vremenom počnu piti mlijeko iz bočice
    Da, da, kako da ne.

  7. #7
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    stvarno :shock:

  8. #8
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    :shock: :shock:

  9. #9
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    7 puta ponovljeno "bočica" i 4 puta "mliječna formula" u nekoliko redova teksta, kakti obavezne stvari u životu svakog djeteta Kak je samo moj preživio bez toga :?

  10. #10
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Čekaj malo. Moja prva godina se zove knjižica koju dobiješ u paketu Sretna beba. Je li to to? Ako je, onda je to neko prastaro izdanje s tonom nebuloza.
    Nije to to. Ovo je milupina Moja prva godina

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    7 puta ponovljeno "bočica" i 4 puta "mliječna formula" u nekoliko redova teksta, kakti obavezne stvari u životu svakog djeteta Kak je samo moj preživio bez toga :?
    mislim , da je Brunda nanizala kritične rečenice. ne brini se, sve su oni to, pretpostavljam, upakirali u "prekrasnu" knjižicu sa jo "ljepšim" sličicama.
    ovako nanizano bi i najgorem mrscu dojenja formula došla na živce.

  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Točno tweety. Prva stranica, dvije je skoro pa sve točno napisano, a onda počinje sofisticirano ispiranje mozga.
    Sistem, navučem te na lijepo i onda te proždrem dok se ni ne snađeš!
    A ilustracije u knjižici su predivne.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja citam po peti put i jos ne vjerujem.....
    Najradje bih pitala tu pedijatricu, a i sve ostale koji to dijele, kako ih uopce nije sram...

  14. #14
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    što bi je bilo sram?
    što klincima u đžep gura šarenu knjižicu dok noj drugi guraju plavu kuvertu?
    mislim da su takvi besramni

  15. #15
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    A ilustracije u knjižici su predivne.
    Naravno znaju ljudi kako se radi pos'o!
    Priće i ilustracije su im toliko lijepe da bi si najrađe i ja smiksala litircu tog nečeg, ma što bilo.
    čovječe, lijepe su ko da ih stari disney radi.

  16. #16
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Meni je žao što nisam još u ambulanti pogledala što mu je to tutnula u ruke jer bih se odmah "zahvalila" i vratila. Ne bih to prešutila sigurno. Ovako je bilo prekasno da se vraćam s ceste jer ionako ne bih mogla odmah do nje uz punu čekaonicu bolesne djece.

  17. #17
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    meni ovo ko neka sprdačina
    mislim
    pa stvarno da se čovjek iščuđava

  18. #18
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    meni nije jasan jedino onaj dio sa stajanjem , pa ako ga držiš ispod pazuha , sigurno može i to

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    . Meni je ovo smješno ali nažalost doći će u ruke i novopećenim mamama koje slijepo vjeruju onom što kažu "stručnjaci" i naravno da će im se dogoditi onaj famozni misterij da odjednom preko noći ostanu bez mlijeka. Ma grozno, čitam i ne vjerujem

  20. #20
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    brunda, nek' ti ne bude teško... isprintaj pedici "posišite ovo".

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ali ljudi, pa to je educirani kadar!
    Zar nije najbolje njima vjerovati

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma to iz tebe zavist govori

  23. #23
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ali ljudi, pa to je educirani kadar!
    Zar nije najbolje njima vjerovati
    triba ih kažnjavat zbog širenja krivih informacija
    da sam pravnica bi podigla privat tužbu


    dakako tužit i milupu

    sve ih tužit

    najbitnije je da dođu u novine
    negativan publicitet štetiti će milupi

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    MGrubi, zato postoji monitoring.
    Ako si zainteresirana za "detektiranje" slučajeva u kojima se krši Kod, samo se javi.
    A prije toga: http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=1560

  25. #25
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ja mislim da pedice nije ni briga što tamo piše ( nažalost :/ ) .Ona to dijeli kao baš zabavno šivo, inače to nebi dala djetetu koje odavno ima više od godinu dana. Onak , da mu se nađe jer je teta jaako dobra. Dobila je ona i olovku , blokić ... možda bi bilo bolje da mu je to dala kad je već nešto htjela pokloniti.

  26. #26
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Vjerujem da u Milupinoj knjižici ima takvih nebuloza.

    Iz usporedbe poroda u Hr i u Austriji mogu vam reći da je ovdje (A) marketing puno agresivniji i bespoštedniji.

    Koliko smo mi samo uzoraka, knjižica, "savjeta", besplatnih poklona i ostalih marketinških trikova dobili, što u rodilištu, što kasnije na kućnu adresu... joj. :/

    Gotovo svaki proizvođač adaptiranog mlijeka i hrane za bebe tiska prave pravcate knjižice koje izgledaju poput onih koje možete kupiti u knjižarama, jedino što ove marketinške vrve "savjetima" tipa dojenje do četvrtog mjeseca, a u petom mjesecu beba je već skroz na bočici - jer je to dobro za mamu, mama se mora moći odmoriti, a bebu uvaljati nekom na čuvanje dok ide s frendicama na kavu , a u tablicama dohrane je bočica nacrtana uz dojenje od rođenja, jer je stav (ne službene pedijatrije, nego tih knjižica) da mama po defaultu nema dovoljno mlijeka, pa je bebi od prvog dana potrebna i bočica. Katastrofa.

    Što je najgore, svaka ta knjižica ima barem uvod, ako ne i cijeli sadržaj, potpisan od strane nekog pedijatra i naravno da time dobiva na kompetentnosti.

    Sad ću vam staviti link na sliku iz rodilišta, ovo je samo dio onoga što dobijete (slikala sam jer nisam mogla vjerovati da je to u Austriji dozvoljeno): http://img215.imageshack.us/img215/284/p1010115az6.jpg

    U čekaonici gotovo svakog pedijatra možete dobiti uzorke adaptiranog mlijeka za svaku dob, a police s njima postavljene su tako da vas zapravo nitko ne vidi kad uzimate, zato se ljudi ne srame uzeti koliko žele. Ne moram reći da sam više puta vidjela kako grabe šakama i trpaju u torbe.

    Eh da, detalj iz rodilišta: kad nisu s mamom u krevetu, bebe su u svojim plastičnim krevetićima i potrebno ih je dofurati u dječju sobu kad se idete tuširati (ne smiju ostati same). Uglavnom, svakoj bebi se na krevetić zalijepi način prehrane, a moja F. je imala dvije naljepnice: "bez bočice" i "bez dude". Jedna izrazito bezobrazna sestra mi je svaki put kad bih ju dovela nabusito prigovarala "a šta da ja njoj radim ako počne plakati dok se vi tuširate, kad ste napisali da joj ne smijemo dati ni dudu ni bočicu", i tako svaki put, a i druge su mi stalno predlagale da se predomislim, samo što su bile suptilnije. Na sreću, bila sam u rodilištu samo dva dana.

    Sorić na predugačkom postu.

  27. #27
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


    e sad mi dođe da poput Greenpeacea štrajkam isprid tvornice adapta
    s ogromnim transparentima, i gliserom

  28. #28
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    MGrubi, roda nema gliser ali oko monitoringa se ipak nešto može napraviti.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ajme, jetrena pašteta ili , nisam baš sigurna, prije ovo drugo... A sa godinu dana ajmo na ćevape. Katastrofa. Nisam čitala sve postove, ali ja bih to vratila pedici i nabila joj na nos.
    Ma svašta.

  30. #30
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    MGrubi, zato postoji monitoring.
    Ako si zainteresirana za "detektiranje" slučajeva u kojima se krši Kod, samo se javi.
    A prije toga: http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=1560
    vidila sam to,
    ali ja sam na selu,, i tu nitko ne promovira ništa,
    u rodilištu u Varaždinu su djelili onaj paket sretna beba i na tečaju poklon od (kršitelj koda)a: čaj za dojenje, jastučiće za sise, žlicu sok za trudnice neki multivitamin i sokić za bebe.

    Kod moje pedijatrice stoje posteri ali preko mjesta gdje nalazi proizvod ili ime proizvođača je nalijepljena slika medeka , patke i tome slično...
    kod giekologa nema ništa osim letaka za pilule i spirale..

  31. #31
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    brunda, spremi knjizicu pa ces nam je dati na 5za5 na standu od monitoringa.
    a sto se tice neuzimanja, ja imam suprotnu politiku - ako mogu uzmem ih sto vise i kad dodjem doma, bacim ih u smece. bolje da ih uzmem ja koja necu to "posisati" nego da ostanu za neku needuciranu mamu koja ce povjerovati u to sto pise.

  32. #32
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    mislim , da je Brunda nanizala kritične rečenice.
    Nepotreban komentar... Ali tnx na dobroj volji

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sanja, Austrija nije potpisala onaj sporazum o nereklamiranju nadomjestaka za mlijeko. zato je to tako kako je. Inace, i meni je koma. Ja stalno citam cure kako kritiziraju situaciju kod nas. A meni se cini da je naspram Njemacke i Austrije kod nas mila majka. Pa ovdje na svim djecjim njemackim programima (kršitelj koda) i **** nemilice reklamiraju svoja adaptirana mlijeka. Kad sam rodila Zorku, prvih pola godine mi je (kršitelj koda) svaki mjesec slao uzorak adaptiranog postom. Uz hrpu drugih reklama. Zato kad sam rodila drugu kcer nisam htjela u bolnici popuniti niti jedan jedini formular u kojem se daju osobni podaci (osim prijeko potrebnih radi samog poroda).
    U trudnoci ginekolozi dijele poklon paket koji sadrzi knjigu sponzoriranu od firme (kršitelj koda). Uz hrpu drugih brosura. Ma koma ziva.
    Inace, ovde se masovno, od strane pedijatara, propagira teza kako dojenje nema nikakvu vaznost nakon prvih sest mjeseci zivota.

  34. #34
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    mislim , da je Brunda nanizala kritične rečenice.
    Nepotreban komentar... Ali tnx na dobroj volji
    da mi se činio nepotrebnim ne bi ga napisala.sorry ako te zasmetao.

  35. #35
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Sanja, Austrija nije potpisala onaj sporazum o nereklamiranju nadomjestaka za mlijeko.
    To nisam znala.

    Inače, meni stalno šalju svi živi - od (kršitelj koda)a do (kršitelj koda), (kršitelj koda)a, Pampersa, itd. Stižu mi brošure, "prave" knjige i, naravno, uzorci. Da nisam sigurna u svoje odluke i dobro informirana, vjerojatno bih se prilično pokolebala.

    (A moram priznati da mi sve to nije palo na pamet kad sam ispunjavala formulare u rodilištu, tko bi mislio na to.)

  36. #36
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Inace, ovde se masovno, od strane pedijatara, propagira teza kako dojenje nema nikakvu vaznost nakon prvih sest mjeseci zivota.
    Eh da, ovo sam zaboravila komentirati. Naš pedijatar je zasad jako zadovoljan time što Floru isključivo dojim. Vidjet ćemo što će reći kasnije.

    Inače, on zna da je i Fiona još uvijek dojena (obje idu kod istog) i svaki put mi prokomentira da je to jako dobro za nju. A čovjek u čekaonici ima cijelu policu prepunu uzoraka adaptiranog mlijeka, čudno.

    (Ginić mi je u trudnoći davao samo besplatne uzorke (kršitelj koda)ovog multivitaminskog soka za trudnice i hvala mu na tome, bio mi je super sokić. Ali također je znao da sam cijelo vrijeme dojila Fionu, pa je možda u startu skužio da na mene (kršitelj koda)ova knjiga ne bi imala željeni učinak. )

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Znam ovo za Austriju, jer mi starija sestra živi tamo i nijedna njezina prijateljica nije dojila duže od 6 mjeseci "jer je to nepotrebno". :shock:

    Sanja, oni tebe tamo vjerojatno doživljavaju kao neku divlju, egzotičnu Balkanku koja doji svoju dvogodišnju kćer što je grozan odraz primitivizma i daleko od bečke "hoh und nobl" škole.

    Ma, no comment.

    Inače, ja radim ovo što i happy mummy.

  38. #38
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Sanja, oni tebe tamo vjerojatno doživljavaju kao neku divlju, egzotičnu Balkanku koja doji svoju dvogodišnju kćer što je grozan odraz primitivizma i daleko od bečke "hoh und nobl" škole.
    Nisam stekla taj dojam, dapače, baš suprotno.

  39. #39
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj happy mummy prvotno napisa
    brunda, spremi knjizicu pa ces nam je dati na 5za5 na standu od monitoringa.
    Već sam dogovorila s Emily. U ponedjeljak joj šaljem poštom.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Sanja, oni tebe tamo vjerojatno doživljavaju kao neku divlju, egzotičnu Balkanku koja doji svoju dvogodišnju kćer što je grozan odraz primitivizma i daleko od bečke "hoh und nobl" škole.
    Nisam stekla taj dojam, dapače, baš suprotno.
    Ma šalila sam se, zbog onog što si napisala o adaptiranom i egzotičnosti dojenja u Austriji.

    Baci pogled i na 0-1 (proljetne), imam pitanjce o homeopatiji.

  41. #41
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ma šalila sam se, zbog onog što si napisala o adaptiranom i egzotičnosti dojenja u Austriji.

    Baci pogled i na 0-1 (proljetne), imam pitanjce o homeopatiji.
    Zapravo ne znam što bih mislila o svemu tome - s jedne strane, dojenje se jako promovira i postoji hrpa instituacija u koje trudnica i mlada majka mogu doći po pomoć, savjet i podršku. S druge strane, reklamiranje adaptiranog je zaista užasno agresivno i sveprisutno. S treće strane, moje frendice koje imaju djecu (i nisu Balkanke ) uglavnom i u takvoj sredini, okružene reklamama na sve strane, doje preko godine dana. Frendica koja je najkraće dojila prestala je s bebinih 15 mjeseci, a nemamo istog (prodojećeg) pedijatra. Hoću reći, čak pada u vodu teorija da pedijatri odgovaraju majke od dojenja.

    Idem vidjeti 0-1. Joj, homeopatija.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Meni je ta milupina Moja prva godina baš dobro došla i to radi super pjesmica koje su na marginama i na zadnjim stranicama knjižice.
    "U svakom zlu i nešto dobra."

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Sad bih vec i ja mogla gristi....

  44. #44
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Eto nisu samo u Bosni zaostali...

  45. #45
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ma šalila sam se, zbog onog što si napisala o adaptiranom i egzotičnosti dojenja u Austriji.

    Baci pogled i na 0-1 (proljetne), imam pitanjce o homeopatiji.
    Zapravo ne znam što bih mislila o svemu tome - s jedne strane, dojenje se jako promovira i postoji hrpa instituacija u koje trudnica i mlada majka mogu doći po pomoć, savjet i podršku. S druge strane, reklamiranje adaptiranog je zaista užasno agresivno i sveprisutno. S treće strane, moje frendice koje imaju djecu (i nisu Balkanke ) uglavnom i u takvoj sredini, okružene reklamama na sve strane, doje preko godine dana. Frendica koja je najkraće dojila prestala je s bebinih 15 mjeseci, a nemamo istog (prodojećeg) pedijatra. Hoću reći, čak pada u vodu teorija da pedijatri odgovaraju majke od dojenja.

    Idem vidjeti 0-1. Joj, homeopatija.
    moram malo obraniti austriju.
    doduse ni ja nisam znala ovo o nepotpisivanju ugovora. a to me ne veseli.

    sto se tice beca i mojih iskustava i "mog paralelnog svemira" ona su prilicno pozitivna.
    ja mislim da se radi o sredini koja je jednostavno otvorena svim opcijama.
    tako da uprkos reklami imas jako puno i institucija i inog koji podrzavaju dojenje.

    niko ti se ne zgraza ako dojis dijete na ulici, restoranu, bilo gdje, nosis u marami, rukama, ovako ili onako.
    isto tako ako imas bocicu i kolica i sva cuda moderne tehnologije.

    moja iskustava rodilista su bila drugacija nego sanjina. i ina je uredno bila u nasoj sobi dok sam se ja uz otvorena vrata kupaonice (koja je kao i wc bila u sklopu sobe) tusirala. meni se zapravo cini da oni imaju razliciti personal za razlicite svjetonazore roditelja.
    moja je babica bila alternativnijeg tipa, kada sam rekla da zelim rooming-in, odmah sam dobila odgovarajucu sestru koja mi je donjela dodatak na krevet da mozemo beba i ja zajedno spavati i nije spominjala ni dude, ni bocice, ni caj, ni djecju sobu, ni nista slicno.

    neke su druge mame davale svoje bebe preko noci u djecju sobu. nisu dojile.

    meni se cini da se osoblje drzalo globalno gledajuci neutralno i pokusavali su se prilagoditi zeljama mama. i ne davati nikakve komentare.
    meni je to ok.

    nasa pedijatrica isto ima u predvorju uzorke adaptiranog, ali mi ih nikada nije nudila, niti na bilo koji nacin obezvrjedivala dojenje.

    mislim da je medicinsko osoblje u becu, barem sto se tice mog iskustva puno tolerantnije i nemaju te potrebu napadati ako ti ne djelis njihovo misljene. nece se okomiti na tebe ako napr. odbijes cijepljenje ili neku terapiju i trazis druge alternative.
    ako kazes da ne zeli antibiotike osim u apsolutno nuznom slucaju, ponuditi ce ti nesto drugo. imas puno mogucnosti izbora od hoomeopatije, tcm, ajurvede, biorezonance, ovog, onog... i niko te ne ismijava ili pljuje po nekim drugim metodama.
    naravno da je osoblje razlicito. ali mozes izabrati ono koje je tolerantno i na neki nacin na tvojoj valnoj duzini. a takvih ima sasvim dovoljno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •