Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: top tether

  1. #51
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ISOFIX i pojas se ne koriste istovremeno, niti se smiju koristiti istovremeno. Da se smiju koristiti istovremeno, a posebno da to povecava sigurnost, tako bi pisalo i u uputama.

    Cinjenica je takoder da sjedalice NISU testirane s oba sistema pa stoga NE MOZES znati kako ce se u sudaru pokazati kao kombinacija. Ti mozes laicki misliti da je dvoje bolje nego jedno ali ne mozes zamisliti kako ta kombinacija djeluje na sjedalicu u slucaju sudara. Moze se recimo dogoditi da su sile ili koncentrirane ili rasporedene ovako ili onako u kombinaciji i da to uzrokuje smanjenje efektivnosti sjedalice. Moze se dogoditi da kombinacija smanji ride-down time, moze se svasta dogoditi.

    Ako upute ne kazu da se sjedalica moze koristiti s oba sistema (a ja neznam ni za jedne koje kazu da se moze), onda je po defaultu da se ne moze. UVIJEK PRATITI UPUTE PROIZVODACA.

    Evo i nekoliko dokumenata u kojima se izricito spominje da se ta dva sistema ne koriste istovremeno (napomena: ISOFIX=UAS=LATCH):

    http://www.kidsinsafeseats.ca/pdf/uas.pdf

    FAQ and misconceptions about the UAS belts and anchors.
    a) If one is good, two is better. The vehicles and car seats are designed to
    use either the UAS system or the seatbelt system. Do not use both
    simultaneously.
    http://prevent.sasktelwebhosting.com/pdf/UAS.pdf

    A UAS equipped
    child restraint can be installed with either the UAS
    attachments or the seat belt. Both systems should
    not be used simultaneously.
    http://www.childrestraintsafety.com/latch-isofix.html
    WARNING: NEVER use both the LATCH/ISOFIX method of installation and the vehicles seat belt to install the child restraint at the same time

  2. #52
    oleandrina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Upute proizvođača su po meni bile nejasne. Zato sam proizvođača i pitala. Onda oni svoje zaposlenike krivo informiraju. Ispričavam se što volim argumentirane tvrdnje. Američke pdf-ove nisam čitala. Ok, ako ne piše da može, onda ne može. Nažalost meni se treba nacrtati.

    Kakve veze ima ride-down time s AS, zar nije poanta da AS bude učvršćena, a ne da se imalo giba. Ili sam opet u krivu? Kako onda isofix uopće omogućava ride-down time?

  3. #53
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    AS treba bit sto bolje ucvrscena za vozilo a dijete u njoj sto bolje vezano kako bi se maksimizirao prijenos ride-down atributa vozila (npr. guzvanje strukture oko putnickog dijela auta igra dijelom i tu ulogu, uz upijanje dijela energije) na sjedalicu i dijete.

    Ono sto je bitno, najbitnije je to da sjedalica NIJE testirana s oba sistema i ne mozes znati kako kombinacija djeluje na sjedalicu. U igri je previse faktora. 1 i 1 nije uvijek dva. Nekad je nula. Ti ne znas jel ce biti dva ili nula ili nesto trece.

  4. #54
    oleandrina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Mogu se složiti s time da zapravo ne znamo što se događa ako se AS učvrsti na oba načina.

    Ako se složimo da AS treba biti pričvršćena za okvir vozila, te ako je djetetovo tijelo u kontaktu isključivo s pojasevima AS, onda "ride-down" koji se prenosi na dijete ne ovisi o načinu pričvršćivanja AS.

    Da se nešto dogodi, ne bi me tješilo to da sam "pratila upute proizvođača".

  5. #55
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj oleandrina prvotno napisa
    Ako se složimo da AS treba biti pričvršćena za okvir vozila, te ako je djetetovo tijelo u kontaktu isključivo s pojasevima AS, onda "ride-down" koji se prenosi na dijete ne ovisi o načinu pričvršćivanja AS.
    Ne razumijem sto zelis reci.

    AS treba biti pricvrscena za vozilo na nacin kako su oni koji su dizajnirali vozila i dizajnirali AS otkrili i provjerili da najbolje odgovara. Ne samo da treba biti pricvrscena za okvir vozila. I nije bitno da je dijete samo u kontaktu s pojasevima AS vec da ga pojasevi drze na mjestu i ne dopustaju vise od minimalnog pokreta van sjedalice (jer ce se dijete i u najbolje pricvrscenoj sjedalici s najbolje zategnutim pojasevima u sudaru pomaknuti prema naprijed i do pola metra).

    Da se nesto dogodi, i dijete ti nastrada jer nisi pratila upute proizvodaca, jel bi te tjesilo to sto si mislila da znas bolje od onih koji su as dizajnirali i testirali?

    Ne zelim zvuciti grubo, mada u natipkanim slovima na mrtvom ekranu moze izgledati tako.

    Ali morala sam se osvrnuti na promociju neceg sto je potencijalno opasno iako nam moze zvucati kao pametnije. Svi se nademo u takvim situacijama svaki dan, da nam se cini da je neka opcija bolja nego ona koju su nam nudili. U ovom slucaju, dok govorimo o zivotima nase djece i opcijama koje jesu testirane i pruzaju dobru zastitu, za razliku od onih koje nisu i neznamo kakve ce posljedice imati, moramo ici s onim sto znamo.

  6. #56
    oleandrina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Mislila sam prvenstveno na to da AS bude dobro pričvršćena, te da ce se "ride-down" na dijete tada prenositi preko pojaseva sjedalice.

    Moja namjera sigurno nije bila promocija nečeg neprovjereno "opasnog". Samo mi tu neke stvari nisu dovoljno logične. Uostalom nemamo li svi vlastiti mozak da se odlučimo na temelju kakve "promocije" ćemo funkcionirati.

  7. #57
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Naravno da imamo svaki svoj mozak za koristiti. Samo ja jos nisam nigdje vidjela, nit sam za to cula, da se "promovira" koristenje oba sustava pri pricvrscivanju sjedalice (do tvojih komentara). Dapace.

    Al meni je jako drago da si postavila pitanje, jer pitanje je skroz logicno i tvoj odgovor na isto se takoder cini logican. Al logika ide svakojakim putevima. U ovom slucaju treba ici onom "nije testirano s dva dakle neznamo jel sigurnije (ili je u stvari manje sigurno) i stoga ne tako koristiti".

    I ja osobno (osobna logika) mislim da, da je stvarno sigurnije, onda bi proizvodaci tako i napisali da se i koristi.

    Potakla si me da napisem dopis na proizvodace i zatrazim razjasnjenje. Javim kad dobijem odgovore.


  8. #58
    oleandrina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Da se još jednom javim...

    Nisam jedina kojoj je takvo što palo napamet, čak ni na ovom forumu (a tko zna što sve ljudi smišljaju i o tom nikog ne pitaju), vidjela sam (tražeći detalje o tom nesretnom top tetheru) da su bar još dvije osobe nadošle na istu ideju, ali nakon vaših odgovora; "ili", "ili", nitko više nije pitao za detalje.

    Ja osobno sam tip osobe koja voli logiku, argumente, objašnjenja, te sam paralelno također bila pitala - Roemer - proizvođača sjedalice koju razmatramo, i dobila pozitivan odgovor, no bez ikakvih pojašnjenja. Od onih koje si ti navela da izričito brane "dvostruko" pričvršćivanje čekam odgovor (ako ga bude).

    Ja sam to "ili", "ili" doživjela kao - ako netko ima isofix, vjerojatno će koristiti isofix, a oni koji nemaju su ionako prisiljeni koristiti pojaseve; tj. ako će se dijete voziti u više različitih auta, da se bude spremno na obe mogućnosti vezanja sa istom AS. Zašto ne skupa - možda nam proizvođači detaljnije pojasne.

  9. #59
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    zna li netko kojim slučajem ima li i gdje citroen c4 tu top tether kuku za zakačiti. sad sam uopće googlala kako to treba izgledati i nisam sigurna da sam to vidjela u našem autu.
    kako nam se bliži (a opet ne tako prebrzo) kupovina iduće AS razmišljam da bi roemerica safefix plus TT bila udobnija od one sa nogom (safefix plus click&safe), čisto da ne trošimo prostor ispod nogu.

  10. #60
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    iskreno po meni je TT kod nas u golfu V nezgodniji nego noga. imamo dvije romerice, jednu s nogom i jednu s TT. u cliu je TT super smjesten, ali u golfu . ide preko cijelog gepeka. dakle sidro nije ispod klupe, vec na suprotnoj strani kod vrata, pa je nezgodno stavljati u gepek bilo sto a kad moram kolica staviti smraci mi se . mislim da oni na svojim stranicama imaju popis vozila koja imaju mogucnost isofixa sa TT.

  11. #61
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mene jedino smeta to sto vise nije isofix (ako citam kao jednostavniji nacin i metodu) jer mi se ne ulazi u gepek svako malo....

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    evo ja ovdje postavljam pitanje i molim ako ima netko stručna saznanja da mi objasni u svezi novih AS romer duo plus,
    Naime u njihovim upustvima i na njihovim stranicama piše o nekom novom sistemu isofixa koji spriječava izvrtanje AS i kako je nova duo plus AS koja ima taj sistem testirana bez top tethera i postigla vrlo dobar rezultat.?!

  13. #63
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Misliš li na Pivot Link System?

    Nisam siguran na što se taj sistem odnosi ali mislim da bi to mogao biti ovaj novi zglobni ISOFIX sustav koji omogućava da sjedalica bolje nalegne na sjedalo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    da upravo to.... ponovo sam proučila i da zove se Pivot Link Isofix system. Vrlo ilustrativno je objašnjeno o čemu se radi i čak je i filmić na kojem se vidi kako se pri sudaru ponaša običan Isofix a kako Pivot isofix. Dramatična razlika u pomicanju sjedalice tj ova sa Pivot systemom minimalno se u gornjem dijelu naginje naprijed jer se sile prebacuju prema dole tj AS se utiskuje u sjedalo. Pretpostavljam da je to razlog zašto duo plus sa Pivot systemom može biti prema njihovim upustvima montirana i bez TT u automobilima koji se nalaze na njihovom spisku.

  15. #65
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Zbunjena sam. Može li se naknadno kupiti TT i staviti na sjedalicu kao npr. Romer King plus?

  16. #66
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Za King plus ne. TT se koristi samo kod sjedalica koje koriste ISOFIX (npr. DUO plus)

  17. #67
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    Za King plus ne. TT se koristi samo kod sjedalica koje koriste ISOFIX (npr. DUO plus)
    TT je u biti treća uporišna točka isofixa, isto kao recimo ona "noga" - postolje od isofixa, osim šta je TT manja smetnja od te noge (dakle diskretniji je, veže se o kuku u bunkeru).
    a jesam li ga objasnila

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •