Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Ismijavanja zbog platnenih

  1. #1
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno Ismijavanja zbog platnenih

    U zadnje dane puno čitam o platnenim pelenama i nije mi jasno zašto ih ljudi ne koriste....pretpostavljam da je jedini problem šta se ljudima neda prati pelene jer ja druge probleme ne vidim.....

    I tako sam ja počela razmišljati o korištenju platnenih pelena, naravno jer imaju jako puno dobrih strana...bebi je u njima udobnije, ne sadrže kancerogene tvari, u njima nije viskoka temperatura kao u jednokratnima i manje se dešava da beba dobije pelenski osip.

    Meni nije jasno zašto kad kažem da želim koristiti platnene dobijem od ljudi samo ismijavanje :?
    Možda ljudi misle na spomen platnenih da su to one velike gaze koje se moraju kuhati ili ne znam šta.....stvarno ne znam.

    Ja jedino znam da kad bi od nekog čula da koristi platnene rekla samo bravo 8)

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    AH, pusti ljude neka pričaju. Ti ćeš uvijek znati da za svoje dijete radiš najbolje, a to je jedino važno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    A što da ti velim?

    Kad sam ja na forumu prvi put čitala "platnene pelene" i ja sam najprije mislila

    Dok nisam skužila o čemu se zapravo radi. I informirala. I brdo toga naučila.
    I postala ovisnica

    Platnene obožavam! Šteta što ih više ne koristimo - Hrvoje ih više ne treba.

  4. #4
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ma meni je svejedno šta se tiče ismijavanja nego ne razumijem zašto to ismijavanje, čemu, šta je u njima loše :? ....ja se još nisam definitivno odlučila za pletnene, ali čim spomenem da razmišljam o tome svi me gledaju kao da sam pala sa Marsa :shock:

  5. #5
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Šteta što ih više ne koristimo - Hrvoje ih više ne treba.
    Stvarno? Niti po noći? :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ja sam isto jednom iznjela mišljenje da je to bolje, pa je sveki počela o tome kako se moraju prati 40 dana na ruke, pa iskuhavati, pa koliko je to struje, vode, peglanja. Onda kada sam joj rekla da sada platnene izgledaju kao pampersice i da se ne iskuhavaju, ne peglaju i slično, došla je do zaključka da je to glupost.
    Mene samo interesira kako sušite pelene kada pada kiša po tjedan dana i kad je vlaga za poludit? I koliko ih je najbolje imati (komada)?

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nekad je i od pule do zagreba trebalo 40 dana pjeske. sto danas vise nitko tako ne ide? nego svi hop na autoput, cim bjesnije auto i za 3 sata smo tamo???

    zasto je promjena u svim podrucjima prihvatljiva, samo u roditeljstvu nije?

    sto je tako dobrog donijelo sto smo imali pampersice? vise vremena? za sto? za odvajanje i udaljavanje od djeteta? jesmo li ga zato rodili? da bi se od njega udaljili

    zaista tuzno.

    svatko ima pravo na svoje guste. na svoje radosti.

    meni je zena udjelila da sam budala jer svoju djecu vozim u auto-sjedalicama. ja sam joj rekla da jesam i bit cu takva budala dok sam ziva. pa sam joj rekla da imam jos aduta u rukavu - dojim po potrebi, koristim platnene (i zao mi sto nisam prije 7godina znala za njih), recikliram smece, pazim na potrosnju vode, trudim se smanjiti upotrebu agresivnih i inih detergenata u kucanstvu... ostala je - paf. cak je putem i komentirala (kod recikliranja je nesto izjavila u stilu da je bas briga gdje koje smece ide i koliko ga ide - to kod cifre od pet kubika smeca iza pelenaskog staza - tu sam joj rekla da mene jest briga i da ce me uvijek biti briga sto iza svoje djece ostavljam i sto im ostavljam...)

    elem - ostala sam frikusa. samo takva.

    pa i nek sam. ja znam da radim dobro. da se trudim svoje izbore poboljsavati. i znam da cu jednog dana, bar sto se toga tice, na sebe moci biti ponosna.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ne razumijem zašto to ismijavanje, čemu, šta je u njima loše
    Isto kao i za zajedničko spavanje, produženo dojenje, nekorištenje bočice i sl.
    Misle da nam je to sad neka nova moda i da šta sad izmišljamo i pravimo se važne
    Pretpostavljam, nikad mi nitko nije tako eksplicitno rekao, ali moglo se naslutiti

  9. #9
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Ma meni je svejedno šta se tiče ismijavanja nego ne razumijem zašto to ismijavanje, čemu, šta je u njima loše :? ....ja se još nisam definitivno odlučila za pletnene, ali čim spomenem da razmišljam o tome svi me gledaju kao da sam pala sa Marsa :shock:
    Ista stvar i kod mene!
    A platnene su prekrasne!

  10. #10
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Ma meni je svejedno šta se tiče ismijavanja nego ne razumijem zašto to ismijavanje, čemu, šta je u njima loše :? ....ja se još nisam definitivno odlučila za pletnene, ali čim spomenem da razmišljam o tome svi me gledaju kao da sam pala sa Marsa :shock:
    Tako sam i ja, a onda nakon što MM gotovo uopće ne premotava malog, a meni jednokratne smrde ( i btw ide mi lagano na živce što je gotovo najlošija jednokratna pelena uvriježila kao sinonim za jednokretne) odlučila i kupila par komada rabljenih platnenih. I što da ti velim: ulazim u krug ovisnica!
    Kao prvo - bebina guza miriši! Kada baciš kakicu u wc, nema izvora smrada po sobi, jajca su mišeku normalne temperature... Još nisam ful u njima jer ih nemam dovoljno, ali radim na tome

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Meni je žao što s Tirnom nisam koristila platnene, jednostavno uz toliko novih stvari i navika koje dođu uz prvo dijete, po inerciji sam počela sa jednokratnima.
    U međuvremenu sam svako toliko zavirila na forum da pročitam nešto o platnenima, i ne samo zbog zdravlja bebe, nego i zbog zdravlja cijele planete, definitivno odlučila da ću ih koristiti sada, sa drugom bebom.
    Ponekad u rezgovoru to spomenem prijateljicama, rođacima i sl, i naravno svi imaju slične reakcije: ''Pa kaj ćeš se mučiti s tim! Ma fuj,kaj ćeš ih stvarno prati? Sad hvala bogu imamo jednokratne, pa ne trebamo više gubiti vrijeme na pranje kao naše mame, i td, i td.
    Ja im svaki put mogu samo reći da mi je žao što ne razmišljaju dalje od svoje kante za smeće i komocije.
    Pa sve više pedijatara savjetuje mamama da izbjegavaju pampersice, jer povećavaju mogućnost nastanka urinarnih infekcija.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Šteta što ih više ne koristimo - Hrvoje ih više ne treba.
    Stvarno? Niti po noći? :D
    Uopće ih više ne nosi. U odnosu na Domagoja (u Pampersicama), pelene je ostavio skoro 2 godine prije.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ah, svima je lakše skinuti i baciti u smeće ili bar tako većina razmišlja. Glavni razlog zašto se ipak nisam odlučila kupiti platnene za Lovra je novac, ali sada nam se stanje lagano popravlja i mislim da ću za ovo dijete koje ide kupiti platnene. Pa što god drugi govorili. Inače me ti komentari drugih baš i ne pogađaju, pa se radi toga i ne brinem. Samo se moram malo educirati.

  14. #14
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Ljudi se boje onoga što im je nepoznato, pa se tome i podruguju. Čak i kad se radi o nečem tako benignom. Kao, ako ti to koristiš a oni ne, netko je tu valjda u krivu, a nisu sigurno oni, dakle ti si. Taj mali početni napor da se prebaciš na platnene toliko vrijedi... svaki argument zasebno (zdravlje, ekologija, ušteda) je po meni dovoljan, a tek svi zajedno! Samo naprijed!

  15. #15
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Paulita istina je da platnene koštaju, ali opet na njima se dugoročno stvarno uštedi....čitala sam da se za jednokratne pelene u dvije god. u prosjeku potroši oko 9000,00kn, dok za platnene oko 2000,00.

  16. #16
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Meni se ni9tko nije usudio rugati, ali je bilo komentara tipa Oprat ćeš jedanput i odustat. Ali sam se ja rugala mojoj mami kad mi je za vrijeme trudnoće lobirala za platnene (starinske). Međutim, nakon što sam proučila sastav jednokratnih i saznala za novi tip platnenih, nije bilo dileme. A komentari su mi samo pomogli da ustrajem. A oni koji me pitaju Pa zašto (koristiš platnene)? dobiju odgovor zbog slabo pokretnih spermija i nakon toga svi mudro klimaju glavom i ništa više ne komentiraju.

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja sam po inerciji počela s jednokratnima, predugo razmišljala i na kraju ostala na jednokratnima i još uvijek mi je žao. Ali za drugu bebu ću sigurno koristiti platnene. Što je bolje za dijete, što je po meni praktičnije a i puuuuuno jeftinije!
    I meni se platnene čine super, nadam se da ćemo imati priliku to isprobati!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Iako imam još 3 mjeseca do poroda intenzivno razmišljam o platnenima.
    Educiram se tu na forumu, dopisujem s nekim iskusnim pelenašicama i upijam.
    Mogla bih lagano postati ovisnica, samo još da dođe i beba
    No, i ja sam na spomen platnenih prvo pomislila one gaze i sve ''starinsko'',ali...
    Ljudi pri spomenu platnenih uglavnom pomisle da su to one ''stare'' što se
    iskuhavaju i sto čuda...
    Većina mojih kolegica je skeptična i kažu da im se ne bih dalo to raditi i
    stalno te pelene prati i kakicu ispirati... Kažu, jednostavnije je
    pampersicu zgužvati i baciti u smeće..
    Za sada nemam dovoljno argumenata da ih razuvjerim jer niti sama nisam
    sigurna hoće li mi se dati ispirati kakicu!? pranje u mašini i sušenje
    je najmanji problem...
    Eto, jedino me kakica brine...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ljudima definitivno cudno zvuci kad spomenes platnene pelene! Upravo zato sto misle na one bijele tetra pelene! Najbolje ti je spomenuti platnene sa primjerkom u ruci, jer ma koliko pricao ljudi jednostavno ne kuze, ne uspjevaju si zamisliti "platnenu pampersicu"... kako im npr. ja to docaravam... sve kuze i sve super i onda opet na kraju komentar: ma ne da se meni to peglat... (naravno da sam navela da se ne trebaju peglati... ali vjerojatno se vrate na prvobitnu ideju o tome sto su za njih platnene i opet isto.. zato treba imati primjerak u ruci, lijep, divan i presladak!)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    May.. kakica i je jedini problem za sve ustvari (one educirane). Ovisi o tome kakve pelene nabavis toliko ce ti tesko biti ispirati kakicu. Ja je ispirem s jakim mlazem tusa, ono sto ostane a da papiric nije pokupio. sa frotira sve ide bez problema, sa obicnog platna teze.... a neki ni ne ispiru, vec bace papiric pa sto je ostalo, ostalo je. Sve fleke nestanu prilikom susenja na suncu i sve super!

    Sto se troska tice, mislim da je racunica jednostavna (ajde da i ja vidim koliko sam ustedila).

    Slijedi racunica:

    1 jednokratna pelena kosta cca 1,5 kn (u dm-u su cijene naznacene po kom.), dnevno ih treba u pocetku i vise od 10, a kasnije cca 7kom dnevno.
    Znaci, uzmimo prva 2 mjeseca 10 komx30dana u mjesecu=300 komada pelena mjesecno
    300komx1,5 kn=450 kn
    kada se koristi manje pelena na dan, uzmimo ih 7 na dan
    7x30=210 kom mjesecno x 1,5 kn = 315kn

    Djeca najcecse ostave pelene oko 2.godine zivota, neki ih koriste i dulje....Kako pelene s velicinom rastu, manje ih je u paketu pa ustvari poskupljuju, pa ako neko misli da sam uzela previse komada na dan, neka time nadomjesti ili cak jos doda troska.

    Znaci, vratimo se na racunicu..
    Za godinu dana pelenastva s jednokratnim pelenama trosak je:
    prva dva mjeseca : 900kn, ostalih 10 = 3150 kn

    GODISNJI TROSAK PELENA (minimalno!!!) JE= 3950 kn

    Ni da najskuplje AIO pelene narucujes ne mozes imati toliki trosak koliki sa jednokratnima!

  21. #21
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Ja moram reči da mene skoro nitko nije čudno gledao, u stvari možda začuđeno ali ne u negativnom smislu nego onako kao u išćekivanju neke dobre priče. Reakcije su sa svih strana uglavnom pozitivne.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    34

    Početno

    Mene i nakon par mjeseci svi gledaju kao da sam pala sa Marsa. Prijatelji koji imaju djecu vele da sam luda i da (nakon mog reklamiranja platnenih ) oni imaju svoje pampersice i ne misle odustati od njih. Samo su jedni dali pohvalu ali nisu se odlučili ostaviti jednokratne .
    Moja obitelj je bila jako protiv ali MM je rekao da naručim par komada i pobam. Kada su vidjeli da to i nije tako komplicirano svidjele su im se. :D .
    MM je super, oduševljen izgledom stalno pita kad ću naručiti kakve nove :D .

  23. #23
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Mi smo tek dva tjedna u platnenima, ali oduševljavamo okolinu. Od šire i uže obitelji do teta u vrtiću drugih mama, susjeda.

    U početku kad spomenem, iskoče im oči, a onda kad izvučem jednu i pokažem, svi su oduševljeni. A onda pitanja tipa: To stvarno ne promoči? Kako to peglaš? Gdje ima za kupiti? Koliko koštaju?....
    Isprintala sam si onaj letak o platnenima pa dijelim.

    Neki ostanu oduševljeni i žale što nisu znali za to dok su djeca bili pelenaši, neki komentiraju da je skupo, a neki da sam oduvijek bila skona ekstremnim stvarima.


    Malo je šteta što tih pelena nema u svim trgovinama dječjim stvarima pa da ljudi slučajno nalete kad kupuju stvarčice za bebu koja tek dolazi.

    Seka će mi uskoro roditi pa sam ju animirala da preskoči jednokratne i krene u potpunosti s platnenima. Ona je oduševljena idejom i svaki me dan zove kako bi čula kako napredujem u krojenju i šivanju, iako još nisam daleko došla.

  24. #24
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Platnene pelene neće biti moj izbor ni za ovo dijete, ali ismijavati vas koje ste odlučile drukčije mi je totalno koma. Svatko ima svoje razloge, za i protiv, svatko se od nas odlučuje prema svojim uvjetima i mogućnostima (na kraju krajeva, i uvjerenjima). Unatoč svojoj odluci, ne propustim trudnicama koje poznajem kazati da danas postoji i ta opcija te da su mame koje koriste ove nove platnene vrlo zadovoljne njima.

  25. #25
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Povijesno su platnene pelene bile sredstvo ugnjetavanja snahi od strane svekrva, susjedstva... Očekivalo se da ostanu sniježno bijele, a u slučaju "tatinog zlata" to je značilo iskuhavanje. Iskuhavanjem su prestajale biti bijele, a kako su se sušile na štriku - kompletno susjedstvo bi ocjenjivalo vrline ili mane mlade mame. Onako, kao na klizanju: tehnika i umjetnički dojam.
    Frustracija.
    I onda se pojave instant pelene.
    ...
    I sad ti svojoj mami objasni da ono o čemu pričaš nema nikakve veze s njenim najvećim frustracijama. A zapravo nema. Baš nikakve.

  26. #26
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja koristim i 'stare' i 'nove' platnene, i jednako sam zadovoljna.

    a vi pricate o ovim 'starima' ko sto drugi pricaju o 'novima', isti drek, s oprostenjem

  27. #27
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Gle, nisu tu pelene baš ništa krive. Problem je bio u mentalnom ustroju koji je podrazumijevao frustracije mlade domaćice. Instant pelene su to promijenile i samo se ponovno dokazalo: stereotipe treba njegovati kako bi preživjeli.
    Postoji stanovita razlika među instant i platnenim pelenama pa ako je samo o tome riječ - lijepo se popišu razlike i fajrunt. Emotivna strana dolazi iz višegeneracijske frustracije koja je našem vremenu prethodila.

  28. #28
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    I ja, iako imam dvadesetak "novih" koristim i "stare" platnene i svaki put kad ih stavljam na štrik mislim si šta se moja mama žali sve te godine. Jasno mi je za baku koja nije imala veš mašinu. Što se tiče ismijavanja, nisam imala loših iskustava, uglavnom mi se svi dive osim jedne frendice koja me svim silama pokušala odgovoriti od platnenih preko mm-a. Njoj za inat uvijek pokažem koji bezpelenaški trik.

  29. #29
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Ivček prvotno napisa
    uglavnom mi se svi dive osim jedne frendice koja me svim silama pokušala odgovoriti od platnenih preko mm-a
    a zašto? žali te što imaš posla oko pranja pelena ili...

  30. #30
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    joj ja jedva cekam da se nakupi kanta i da ih idem prati i vjesati na balkon
    to mi je posebni ritual u kojem uzivam

    md kaze da mu je balkon nekako prazan kad ih nema na striku
    sve ih poslazemo i uzivamo gledajuci

  31. #31
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    joj ja jedva cekam da se nakupi kanta i da ih idem prati i vjesati na balkon
    to mi je posebni ritual u kojem uzivam
    I ja :D

  32. #32
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Citiraj Dia prvotno napisa
    joj ja jedva cekam da se nakupi kanta i da ih idem prati i vjesati na balkon
    to mi je posebni ritual u kojem uzivam
    I ja :D
    Potpisujem!
    Kako me tek veseli kad mi poštar pozvoni na vrata sa novim paketom pelenica (bez craine naravno).

    A još više uživam kad ih sama sašijem.
    Jednostavno su mi prekrasne. :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Povijesno su platnene pelene bile sredstvo ugnjetavanja snahi od strane svekrva, susjedstva... Očekivalo se da ostanu sniježno bijele, a u slučaju "tatinog zlata" to je značilo iskuhavanje. Iskuhavanjem su prestajale biti bijele, a kako su se sušile na štriku - kompletno susjedstvo bi ocjenjivalo vrline ili mane mlade mame. Onako, kao na klizanju: tehnika i umjetnički dojam.
    Frustracija.
    I onda se pojave instant pelene.
    ...
    I sad ti svojoj mami objasni da ono o čemu pričaš nema nikakve veze s njenim najvećim frustracijama. A zapravo nema. Baš nikakve.
    X :D

  34. #34
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    sto je tako dobrog donijelo sto smo imali pampersice? vise vremena? za sto? za odvajanje i udaljavanje od djeteta? jesmo li ga zato rodili? da bi se od njega udaljili
    Iako koristim jednokratne nije mi na pamet palo da se nekom rugam sto koristi platnene - ja ih osobno ne koristim iz vlastite komocije i mogu samo cijeniti ljude koji koriste platnene. Ali gornja tvrdnja mi nema veze s logikom - zasto bi se taj potencijalni visak vremena (a nes ti viska) koristio za udaljavanje od djeteta? Kakve to uopce ima veze jedno s drugim?

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Moji blizanci imaju 14 godina. U vrijeme dok su oni bili u pelenama nije bilo nikakvih osim najobičnijih pamučnih, a pampersice su mi bile nedostižan san za vrijeme porodnog dopusta, jer su se mogle nabaviti samo od švercera po cijeni zlata. Tek kada sam počela raditi, skoknuli bismo svako malo do Leibnitza po dvostruko jeftinije istovrsne pelene...
    Iz vaših postova i rodinih tekstova hvatam da je sada situacija drugačija. Još se nisam odlučila da li ću sada koristiti platnene ili jednokratne, za početak ću nabaviti malo jednih, malo drugih. Od platnenih znam jedino za "Kamaris". Kakva su vaša iskustva, ima li možda boljih i jeftinijih? jedna "Kamaris" pelena košta oko 75 kuna, ako imam točnu informaciju. A što se tiče jednokratnih ima li na našem tržištu još koje marke osim "Pampers", možda kakav njemački proizvod?
    I recite molim vas na koji način naručujete pelene kad neke od vas kažu da vam stižu poštom?
    Vrlo sam vam zahvalna cure na svakoj informaciji koji će mi pomoći da donesem odluku!!!

  36. #36
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Mene do sada nisu ismijavali - barem ne direktno. Iza leđa tko zna
    Uglavnom bi me pogledali sa sažaljenjem. Ne znam zašto. Svatko bi moju odluku protumačio drugačije. Pretpostavljam - neki pomisle da koristim one starinske pelene jer nemam para ili sam škrtava, neki da eto moram zbog bebinog dermatitisa. Uglavnom nisu upoznati sa novim ekološkim pelenama i ne razumijem što je tu toliko teško za predočiti? Zamisliš Pampers samo što nije plastičan. Nije mi jasno, oni to ne mogu. A kad počnu fantazirati sa iskuhavanejm i peglanjem naježim se. Ja mrzim peglanje i ništa ne peglam. Eventualno komad robe koji se zbilja mooooora peglati (npr. lan) ali izbjegavam kupovati takve "zahtjevne" stvari. Ja prva ne bi koristila nešto takvo da je komplicirano ali nitko mi ne vjeruje. Misle da sam luda. Meni je motiv br. 1 EKOLOGIJA (a ne trošak!!). Kad to kažem odgovaraju mi " kao da ćeš time spasiti svijet". Odustala sam od opravdavanja, kad vidim da netko ima blokadu u glavi ne da mi se objašnjavati.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    uh mene su itekako ismijavali. i gledali u nevjerici kao da sam ne znam kakav frik. mislim da je to prvenstveno zbog neinformiranosti. ljudi uglavnom ne znaju nista o tome, a imaju potrebu komentirati jer je to drugacije od onog na sto su navikli. ako im pocnes objasnjavati kakve sve stetne sastojke sadrzi papmpers, lako moguce da ces izazvati u njih griznju savijest pa ce biti jos neugodniji. zato sam ja uvijek izbjegavala price o tome. i uglavnom ne bih ni naglasavala da koristim platnene. sad kad smo se s dvije godine skinuli iz pelena, sad je opet svima jako cudno kako tako rano

  38. #38
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja ne ismijavam, ali isto tako nisam ni koristila i sumnjam da bi i za drugo dijete. kužim prednosti i mane i ne bi.
    ipak, ruganje je glupo pogotovo ako ne znaš sve o onome čemu se rugaš

    btw. tridesetri, mi smo se skinuli iz pelena s 21 mjesec i isto svima čudno kako tako rano

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •