Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: 2. razred

  1. #1
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno 2. razred

    Jučer smo kupili knjige. Knjige su lijepe, šarene, vrlo zanimljive, a u knjizi iz Prirode uključene su "mind maping" - iliti mape za lakše pamćenje :D

    Međutim mene je šokirala matematika. Tablica množenja u 2. razredu????
    Ili, ovakvi zadaci: "U razredu ima 20 djece. Polovina ih ide u Dramsku skupinu, a desetina u Informatičku skuinu. Koliko djece je uključeno u slobodne aktivnosti?" i još jedno pitanje, zaboravila sam kakvo.

    Pa što će učiti u 7. razredu? Atomsku fiziku?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    neće,predajem ,pa znam

    daj pogledaj koja je godina izdanja knjige,akoje 2005 onda je još predhnosovska

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Mislim da su to nove knjige. Matematičke priče 1 i 2. Mislim, knjige su krasne i sve je jako lijepo nacrtano, objašnjeno, prilagođeno djeci, ali nekad se to učilo puno kasnije.

    Ja s tim inače nemam problema, moja Anja već zna "tehnologiju" množenja. Naravno, ne zna tablicu, ali do 20 će pomnožiti brojeve.

    Ajde da te sad pitam. Ja sam Anji pokazivala zbrajnje n-znamnkastih brojeva još prije nego je krenula u školu , onako kako smo se mi učili, potpisivanjem (jedna brojka ispod druge, pa zbrajaš, desetice prenosiš dalje). Onda mi je jedna susjeda rekla nek joj to tako ne pokazujem, jer oni sad to drugačije uče, nekakvo vodoravno zbrajanje, da ju ne zbunim. Istina?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    istina

    ali po meni dijete uči onom metodom koja mu je lakša,i ja dok sam predavala matematiku neku stvar bih objasnila na više načina tako da si klinci izaberu koji ima je lakši


    no neki ljudi koji rade u školi su ko konji sa onim kaj im ne da gledati lijevo i desno i eto ti problema

  5. #5
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    konji sa onim kaj im ne da gledati lijevo i desno
    blinders - na engleskom. Vise puta sam trazila prijevod te rijeci jer mi je trebala za mnogo razgovora i tracanja, no nisam ju znala - znaci nema prijevada? Steta.

    Kakvo je to vodoravno mnozenje? Moj ce sad u 2. razred, i zna princip mnozenja, no njemu bolje ide rijesavanje bez papira, nadam se da ne bude previse problema stime imao u skoli.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma valjda ima neko ime,al ja ga ne znam


    ono što je bitno je da klinac SAM zna 4 osnovne računske operacije,bez kalkulatora.....

  7. #7
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Zoila prvotno napisa
    [
    Kakvo je to vodoravno mnozenje?
    Zbrajanje, ne množenje. Navodno je stvar baš u tome da se onda bilo koja dva ili više brojeva mogu zbrojiti napamet.

  8. #8
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    eh, kad istovrijeme citam i radim...

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Međutim mene je šokirala matematika. Tablica množenja u 2. razredu????
    pa i mi smo ucili tablicu mnozenja u 2. razredu

    ja priznajem da sam i u prvom razredu (njegovom, ne mojem) neke zadatke morala s punom koncentracijom procitati, da bih razumjela sto se i kako treba napisati

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    I mi smo učili tablicu množenja u 2. razredu , stvarno ne vidim što bi to bilo čudno.
    Jedina razlika je u tome što smo je mi morali naučiti preko zimskih praznika ,
    a moja kćer je imala fore cijelo drugo polugodište.
    Ma koliko se pisalo o teškom gradivu , činjenica je da ga velika većina djece savladava bez problema. Po meni im je jedino proroda opsežnija nego bi trebala biti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    idešššš!
    a ovaj naš još zbraja na prste....
    kaj nas čeka.....jooooooj...već mi je loše....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Istina, množenje i dijeljenje do 100 u drugom razredu. Ali, nemoj brinuti. I meni se na početku godine činilo teško za malu, ali zapravo uopće nije bilo problema. Zna brže nego ja ! Ipak, da ne zaboravi, ovo smo ljeto tu i tamo ponavljali.

  13. #13
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    mame, jel vam drugasici idu prvi dan sami u skolu?

    S. zeli ici sam, a meni je bed jer mislim da ce vecinu djece dopratiti roditelji, i prvasi dolaze isto u 8h kad i 2.razred, velika je guzva pred skolom, nekako mi je tuzno da ide sam :/

    ima frenda koji je u susjedstvu, njega ce mama dovesti, pitala sam da li hoce ici s njima, i rekao je da hoce ici sam

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Hoće, za prvi razred sam uzela tjedan godišnjeg, ali ove godine neću :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Jao, pa moje dijete će sad TREĆI

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Omi ide sama s frendicom iz zgrade. Imaju jedan semafor za preci i malo nezgodniji dio iza skole gdje roditelji dovoze djecu s autima... Natrag se ne vracaju same... dolazim ja ili susjeda od te male po njih.

    Ali nama bas nije krenulo dobro. Evo, imaju sad 3.uciteljicu sto me strasno ljuti. A Omi uopce nije zainteresirana. Puno je bolje krenula prosle godine u prvi, sva uzbudena, puna volje za ucenje i zadace. Sad je nista ne zanima, samo ceka da izadje van, ne dovrsi do kraja, pa se sjeti kasnije. Mozda bi ja trebala vise kontrolirati sve pa se to ne bi dogadalo. Bas sam nekako zabrinuta za sve kako ce to ici. I meni se cini pretesko sve to sto vidim iz matematike jer i ona broji na prstice i neke su joj kombinacije u rukavu, ali za neke treba pomoc itd. Morat cu se vise potruditi da to sve ide ok. :/

  17. #17
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    meni je super ovo vodoravno zbrajanje kao medukorak do okomitog.

    kroz vodoravno klinci nauce sto stvarno rade pa im je onda lakse i skuzit kaj rade kad okomito zbrajaju (i skuzit eventualne greske koje naprave).

    petra ce isto, kolko sam skuzila, ove godine ucit mnozenje (sad je krenula u drugi razred). neznam jel tablicu ali svrhu, koncept i proces da.

  18. #18
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Kako se zbraja vodoravno?

  19. #19
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    mene je također šokirala knjiga iz matematike. uopće se ne mogu sjetit kad smo mi počinjali množit. valjda će usvojit lako jer lani nije trebao nikakvu pomoć od nas.

    moj je prvi dan po dobitku knjiga uzeo vjeronauk i ne pušta ga

    i da, lani sam ga vozila do autobusne postaje i kupila iz škole šta je bila tlaka jer sam bila trudna i poslije sa malom bebom, sad ide sam i tamo i ovamo i oduševljen je. :D malo me strah, al proći će me.

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    koje promjene u skoli vidite u odnosu na proslu godinu, vezano za HNOS?

    kod nas - raspored, sve mi je cudno da nema svaki dan hrvatski i matematiku. torba je osjetno laksa, u prvom je jedan dan bila stvarno jako teska, mislim da je imao 4 predmeta isti dan (znaci knjiga, vjezbenica+pisanka sve puta 4 :? )
    sada toga vise nema.
    svidjaju mi se ovi blok satovi (btw. da li je razlog zalaganju za satove u bloku bilo manje knjiga taj dan ili nesto drugo?)
    uciteljica je najavila 2 dana vanskolske nastave, jedan ce biti u 10. mjesecu vezano na dane kruha ("od zrna psenice do kruha"), a drugi negdje na proljece, kad ce obradjivati vrste prometa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •