Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: dr. Rački

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno dr. Rački

    Je li netko vodio trudnoću kod dr. Račkog iz Runjaninove? I kakvi su dojmovi?

  2. #2
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja sam bila samo jednom kod njega (dok je moj bio na godišnjem) i bio mi je čisto ok.
    Ima sve novo jer je to i nova ordinacija u Runjaninovoj, tak da je stolac mrak, uzv je neki svemirski (naspram ovog kod mojeg gin), a i on mi se čini dosta simpatičan

  3. #3
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Brunda, nisam bila kod tog lijecnika no jako sam sretna zbog tebe - cestitke na trudnoci!! Prekrasna vijest.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    samo da te izljubim


    :D

  5. #5
    ina007

    Početno

    Evo i mene k vama...i ja sutra moram kod Dr. Račkog u Runjaninovu..moja doktorica mi ga je preporučila i kaže da je super!
    Nadam se da je....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    kaj je on privatnik ili socijalni?

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Socijalni

  8. #8
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    evo da se uključim u ovu temu, ja sam jučer bila prvi put na pregledu i prvi put kod dr. Račkog i neugodno se iznenadila. Ok, ima neki bjesan stolac, ali stolac ko stolac opet si raskrečen kak god okreneš. Doktor katastrofa, moja prva trudnoća a on nije ubacio niti jedan savjet niti jedno pitanje ništa, ništa. Jedna totalno nezainteresirana osoba, samo je zjevao i sve je onako odradio valjda zato kaj mora. Nije me pitao niti da li pušim, pijem, drogiram se, da li sam dobro da li mi se bljuje, čak ga ni tlak koji sam jučer imala 100/60 nije dojmio i ni riječ nije rekao.
    Eto, možda sam ja malo previše očekivala od soc. doktora ali da ti barem ne kaže neke osnove osnova ili nešto.....
    uglavnom, sada sam si sva jadna, prebacila sam se kod račkog (po preporuci) kad sam saznala da sam trudna i sada nemam pojma kaj da radim. Iskreno za vođenje trudnoče kod privatnika nisam, možda preko adende ali ovako, plaćanje svakog pregleda 400 kn.....

    cure help!!!!!!!!!!!

  9. #9
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Nađite privatnika koji ima ugovor sa HZZO-om...potpuno druga priča. Ima određeni broj pacijentica preko socijalnog a ostale idu privatno i plaćaju sve preglede. Ja kod svog ostanem pola sata svaki put jer on mora sve ispitat i reći ti za određeno razdoblje trudnoće i tak.

  10. #10
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    joj, ne znam sto bih ti rekla...

    a da probas slijedeci put sastaviti listu pitanja? ako vec on nema inicijativu tj. nista ti ne govori o tvom stanju itd.. preuzmi ti stvar u svoje ruke

  11. #11
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    Nađite privatnika koji ima ugovor sa HZZO-om...potpuno druga priča. Ima određeni broj pacijentica preko socijalnog a ostale idu privatno i plaćaju sve preglede. Ja kod svog ostanem pola sata svaki put jer on mora sve ispitat i reći ti za određeno razdoblje trudnoće i tak.
    a di da nađem takvog?
    i da li se mogu prebacivati od doktora do doktora kad se sjetim il postoji neki limit/razdoblje, kod ovog sam se prebacila prije manje od mjesec dana (baš sam se usrećila)

  12. #12
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    ? Izgleda da sam ga ja uhvatila u trenutku dobre volje...makar sada kad razmislim, ja sam došla tamo sa brdo pitanja i zahtjeva , on je to sve kratko i jasno ispunio i to je to...možda da sam morala dva puta kod njega bih isto mislila :?
    Baš mi je žao...
    Zašto ne probaš pokucati na vrata do njega (u istoj smjeni- dr. Franulović) - pa vidi da li prima nove pacijente ?
    Ja idem kod njega i stvarno je dobar a i evo neke proljetnice su kod njega pa se možeš i tamo raspitati
    Želim ti puno sreće u nalaženju novog ginekologa

  13. #13
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj di_zg prvotno napisa
    a di da nađem takvog?
    i da li se mogu prebacivati od doktora do doktora kad se sjetim il postoji neki limit/razdoblje, kod ovog sam se prebacila prije manje od mjesec dana (baš sam se usrećila)
    Ja sam ga našla (tj . sestrična mi rekla za njega) u Dugom selu, ali meni je to dosta blizu. Treba se raspitat ili nazvat HZZO ako imaju neki popis.

    Nema limita ni razdoblja, ja došla kod njih potpisala pristanak da budem njihov pacijent i oni to odnjeli i potvrdili (tamo kod stadiona) i dobili moj karton od starog doktora.

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Pa ja ne mogu reći da mi nije odgovarao na pitanja koja sam mu postavila.
    Mene je najviše razljutilo što me kada sam došla sa nalazima bete (2 puta) nije ni primio nego je preko sestre slao komentare napamet bez da je znao koji mi je DC i ostale ključne informacije da bi se uopće došlo do zaključka.

  15. #15
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ah, baš me to ljuti
    Onda on ima svemirski novi stolac, uvz i cijelu novu ordinaciju a čovjek do njega koji se trudi ima takvu starudiju da me jeza prođe kad vidim taj stol i sve ostale rekvizite....Hvala Bogu da je tako pristupačan i nježan jer ne znam tko bi me inače zadržao sve ove godine kod njega...

    Još jedna informacija : Dr. Franulović se seli na Mirogojsku cestu u novu ordinaciju (nadamo se i novim instrumentima) pa je sestra rekla da će najvjerovatnije primati nove pacijentice kada se presele :D (To je za sve one koje su to i prije pokušavale pa nisu do sada uspijele...)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Cure ja sam otvorila karton kod njega prije mjesec dana. Sestra mi se cini ok, totalno se zastitnicki ponasala prema trudnicama u cekaoni ( jedna zenks aje htjela ranije jel joj je hica a ova joj je zalupila vrata ispred nosa sa recenicom: Jel vidite da imamo trudnice - i moram priznati iako nisam trudnica da mi je to bilo jako lijepo za vidit).
    Doktora nisam vidjela, tj. vidjela sam ga kada je izasa da pozove pacijenta i nekak mi cudno izgleda . Osobno mislim da treba doci sa nekim pripremljenim pitanjima u glavi i da je onda puno lakse.
    Takoder sam cula da dobijes uputnicu bez ikakvog problema, sto sam i dobila i sto je jako dobro ukoliko idete kod nekog priv. gin. koji prima preko uputnice!
    I da. dr. Franulovic vise ne prima nove pacijente!
    Nadam se da sam barem malkice pomogla!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Nice a meni su rekli da vise ne prima i da sve ostaje po starom kod njega :/ a mozda su zato masovno zenske prebacivale karton kod Dr. Rackog....

  18. #18
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    zenske su se prebacivale zato sto ne zele iz tog dz a franulovic dobrica ga je preporucio primat ce franulovic ponovo kad presele i vide koliko imaju mjesta jer ti bas i ne zele od njega

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ja sam kod dr Račkog bila na pregledu prvi put nakon poroda i oduševila sam se! Pokazala sam mu i sliku bebe, pričali smo o dojenju, on se složio da se bebe moraju isključivo dojit 6 mjeseci, pričali o porodu, on je došao iz Rijeke pa je pričao kako je tamo.. pregledao me, pričali sasvim otvoreno i baš mi je bilo ugodno!
    Prije prebacivanja možda da dr date još jednu šansu, ne znam.. meni su dr Franulovića svi preporučivali, al sam bila u čekaonici kad je jednom prilikom izašao i izderao se na žene koje čekaju jer je bila gužva... vidite, svatko ima svoje dane, pa ne smijemo sudit na osnovi jednog dana ili jednog pregleda

  20. #20
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Bila sam prošli tjedan kod njega na razgovoru zbog vanmaternične trudnoće koju sam imala. Ne mogu reći da nismo lijepo porazgovarali i da mi nije objasnio sve što me zanimalo i što sam ga pitala, ali je na kraju razgovora ostao zbunjen kada sam spomenula kako sam dva puta za redom izgubila trudnoću. Za spontani prije vanmaternične nije ni znao, tj. nije ni znao za trudnoću, a dan prije spontanog sam bila kod njega na pregledu i ultrazvuku :/
    Imam dojam da je čovjek malo zbunjen iako mi se nije učinio nestručan. I skužila sam da je temeljit i oprezan. A to mi se pak ne poklapa sa prijašnjim "otkantavanjem" preko sestre. Ne znam, nikako da ga skroz prokljuvim.

  21. #21
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    tek sad sam vidjela temu i imam potrebu reći par riječi u korist dr Račkog.
    Ja sam bila njegova pacijentica 3 god dok je bio u Rijeci i stvarno sam bila zadovoljna s njim kao doktorom i kao čovjekom.Imala sam problema da zatrudnim i stvarno je dao sve od sebe da mi pomogne,da skratim ostala sam trudna na kraju sasvim prirodno i on mi je vodio trudnoću ali je mjesec dana prije mog poroda preselio u Zagreb.U svakom slučaju Vam ga preporučam i imajte na umu da su i doktori samo ljudi i da imaju boljih i gorih dana

  22. #22

    Početno

    Ja isto moram pohvaliti dr. Račkog..meni osobno je super, normalan čovjek s kojim možeš razgovarati o svemu. Nije ni mene pito o mojim životim navikama, a kao da bi mu i rekla da se drogiram ili kao da bi prestala to činiti nakon što mi on kaže posljedice toga..da je se tako lako odvić se od toga nebi bilo komuna. Uglavnom meni je super ali to sam samo ja 8) a što se tiče s. Ankice to je najbolja sestra s kojom sam imala kontakt, tako vedra i ljubazna..svaka joj čast.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Trenutno sam u 27 tjednu....kod dr Račkog idem od početka trudnoće...ovaj sam topic i prije vidjela, al reko neću niš govorit i pljuvat po čovjeku....
    ja s njim imam isključivo negativna iskustva....prva mi je trudnoća i nisam zahtjevna trudnica...trudnoću smatram prirodnom pojavom i ne filozofiram previše.....

    no dr se od početka odnosi kao da je trudnoća nešto što se ženema događa najmanje 20 puta u životu....kad sam ga zbunjena na prvom pregledu pitala dal mi može dati kakve savjete tip je poživćanil da kao 'sve mi žene slušamo samo bablje priče a ne doktore'...ja njemu velim da ga baš zato njega pitam...i dodam da mi ovo nije peta trudnoća nego prva...a frajer odgovori da ni on nkad nije bio trudan ,da kaj njega to pitam......
    to me prvo škiralo kod njega...znam ja da nismo svi isti....meni njegova arogancija nije previše smetala.....

    prije mjesec dana ja naručena za pregled i nakon sat pol dođem na red ono pokvaren uzv...veli dat ću vam uputnicu za Vinogradsku...naravno tamo te naruče za tri tjedna tak da sam bila prisiljena platiti uzv kod privatnika....o njemu drugi put tip je odličan dr Paral....

    jučer opet ja na pregledu...uzv proradio i kod dr Račkog neki šegrt kak ja velim....stažist.....dr meni nebi niš objasnil kaj vidi na uzv da nije objašnjavao šegrtu.....ja šutim i nakon pet min poludim i pitam pa jel s malim sve ok...tip me uopće ne ferma još pred menom komentira kak mu je slaba rezolucija uzv slike pa da se ne vidi dobro....
    nakon pregleda velim ja njemu da mi otiču noge...i opet on krene objašnjavat, ne meni nego šegrtu stručne izraze vezane uz to....meni ni a ni be.....malo se omekšo kad je skužio di radim jer mu treba donacija za novi uzv))

    post je velik al sam stvarno ljuta
    ne očekujem klanjanje niti da je netko dobre volje stalno....no ne želim da mi njegova nonšalancija utječe na zdravlje bebe ili mene....
    uglavnom

    NE PREPORUČAM!!!

  24. #24
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Evo i mene opet na ovom topicu.
    Sad već imam dosta iskustva sa njim pa da ga podijelim.
    Čovjek je poprilično nervozno i živčano biće koje, imam osjećaj, jako dijeli pacijente po simpatičnosti. Sa mojom sekom je uvijek jako simpa i pričljiv, dok je samnom to bio svega par puta, nakon izvamaterične t., na dva pregleda na samom početku ove trudnoće i jednom kada je MM bio samnom (onda je bio i preljubazan). Ostalo bezveze. To je najblaže što mogu reći za njega jer je zadnji puta bio tako grub (i kod pregleda i verbalno) i bezobrazan, izderao se na mene bez ikakvog razloga. A na kraju mi se nije udostojio niti odzdraviti.
    Mene to ne dira previše, ja postavim ona pitanja koja me zanimaju bez obzira na njegovo raspoloženje, pa uvijek i dobijem kakav takav odgovor.
    Svaki put kada sam tamo čujem kako se na nekoga izderava, nema šanse da ispisuje recepte ili uputnice nekome tko ide kod privatnika (jasno i glasno je rekao da neće njega nitko iskorištavati), a na mene se zadnji put izderao što zato što sam mu papir za bolovanje nisam dala odmah sa svim ostalim papirima već 2 minute kasnije.
    Odbrusio mi je otprilike: Šta si vi umišljate, da ću ja dva puta pisati papire istoj pacijentici? Najbolje da ste već izašli pa se vraćali zbog toga! Ovo vam je zadnji put, više to neću tolerirati!
    na moje pitanje oko naticanja, samo mi je odbrusio da prestanem jesti pizze i hamburgere (od kud mu uopće da to jedem) i počnem jesti sve na lešo.
    Ne želim ulaziti u njegovu stručnost jer to kao laik i ne mogu dobro procijeniti, ali ne čini mi se loš. Ali zato odnos sa pacijentima ka-ta-stro-fa!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Čini se da je alergičan na privatnike.....mene je ispitival kolko sam uzv platila.....a ak se naleti na dobrog privatnika svaka kkuna je isplativa...ja da sam na uzv sam kod račkog nebi uopće vidla kak mi mali izgleda....niti pokaže niti objasni di mu je kaj...da mm ide samnom nije mu ni na kraj pameti
    privatnik meni i mm-u sat vremena skoro na uzv pokazuje svaki prstić, klijetke, rebra i td...pojašnjava da znamo kaj se sad s njim dešava...ma neusporedivo....
    poanta priče nije da je bolje platiti privatnog nego soc...u mom se slučaju potrefilo da je jedan odličan a drugi je bezobrazni mrgud

  26. #26
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    i on i Matezovićka su istog kova.
    s tim što je Matezovićka smireniji lik.

    ah...

    ode Franulović, pobjego glavom bez obzira od te ekipe :/

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Tek danas sam ugledala ovaj topic i čudom se čudim gdje su mi dosad bile oči...
    Uglavnom, da ne duljim, sad sam u 17. tjednu trudnoće koju od početka vodim kod R., i prije točno 4 tjedna sam jako požalila zbog te odluke (vagala sam između njega i divnog privatnog ginića kod kojeg sam godinama išla na redovite godišnje preglede i - presudilo je to što R. ne moram plaćati svaki mjesec i što ima daleko moderniji UZV, a u početku se činio kao jako dobar). Kod R. sam od veljače ove godine, na preporuku moje doktorice opće prakse, jer sam u ljeto 2006. imala blighted ovum i shvatila važnost imanja socijalnog ginekologa koji će ti napisati uputnicu za bolnicu ako nešto nedajbože krene po zlu, a i koji će, ako išta valja, odraditi svu silu pretraga (brisevi, hormoni) koje sam nakon kiretaže morala obaviti (a sve to mi se baš nije plaćalo privatno). U početku se R. činio kao divna i pažljiva osoba koja ne škrtari na uputnicama, brisevima (koji put mi se činilo da je i prerevan) i koja uvijek nađe vremena za popričati o svemu što ga želiš pitati, ali se to unazad par mjeseci stubokom promijenilo.
    Moja trudnoća je do 13. tjedna bila sasvim uredna, radila sam, normano se kretala, nisam imala mučnine... a onda sam u 13. tjednu lagano prokrvarila, otišla na hitnu u Petrovu gdje su me pregledali i rekli da je zasad sve ok, ali da mi preporučuju mirovanje i ako u međuvremenu opet ne završim kod njih, nek odem na kontrolu kod svog ginekologa za tjedan dana. MD je idući dan otišao kod R. da mi otvori bolovanje i sestra ga je mrtva-hladna obavijestila da ću ja odsad nadalje svoju trudnoću morati nastaviti voditi u bolnici, da više to ne mogu raditi kod njih jer sam ja sad 'rizična' i doktor ne želi snositi odgovornost za moguće komplikacije koje mogu uslijediti... Ja sam nakon toga nazvala ordinaciju i molila ih da mi objasne u čemu je zapravo stvar, rekla da su mi u bolnici jasno dali do znanja da me dalje pregledava moj ginekolog, a da k njima dolazim samo ako opet bude nešto hitno, uspjela joj se rasplakati na telefon od netom proživljenog straha za bebu i valjda podivljalih hormona ko kišna godina, ali je ova bila neumoljiva i nastavila guditi po svome da nema više nikakvih pregleda kod njih, pa ni onog kontrolnog nakon tjedan dana, da nek si ja izvolim naći vezu u bolnici i nastavim se pregledavati tamo :shock:
    Pa sam taj 'pregled' (o kojem bih mogla otvoriti novi topic) za tjedan dana i obavila uz uputnicu u Petrovoj, na sveopće čuđenje osoblja da zašto kod njih, a ne kod svog ginekologa kad je sa mnom sad sve ok. Odmah nakon Petrove sam odlučila osobno otići popričati s Račkim i vidjeti u čemu je stvar - našla sam se u idiotskoj situaciji da moju trudnoću odjednom više nitko ne želi nastaviti pratiti, ni ovi u bolnici (jer sam po njima ok i ne trebam ih do poroda/potencijalnog idućeg hitnog stanja), a bome niti moj izabrani ginekolog (jer po njemu zbog tog jednog krvarenja odsad spadam, citiram: 'na patologiju').
    Razgovor s njim potrajao je 45 minuta, i bilo bi predugačko da vam tu opisujem tu krajnje neugodnu epizodu koju nikad neću zaboraviti - uglavnom, uspjela sam se na jedvite jade izboriti da me ipak nastavi voditi on, a ne ovi u bolnici koji me ionako tjeraju od sebe (a da stvar bude gora, svaki put dođeš u ruke drugom doktoru, po mogućnosti nekome tko je tek na specijalizaciji i malo se 'uči' na meni bez prisutnosti starije službe).
    Otad sam kod njega bila na samo jednom redovitom pregledu, i situacija je identična kakvu tu opisuju cure: meni se gotovo više uopće ne obraća, glavnina komunikacije se vodi između njega i (valjda) prisutne specijalizantice (ovo je vidim postala redovita pojava kod njega), da nisam tražila da malo zakrene monitor od UZV da i ja vidim bebu, ne bih ništa vidjela, sve je nekako hladno, šturo i 'odrađeno'. Uglavnom, dojam na početku odlaženja kod njega i danas - nebo i zemlja.
    Osobno mislim da je čovjek jako ćudljiv i nervozan, isfrustriran 'sustavom koji ne funkcionira' (njegove riječi), u zadnje vrijeme je valjda puko ko kokica iz nekog razloga i živo me zanima kako će priča dalje teći...
    (sori zbog podugačkog posta)

  28. #28
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Blackie, da te utješim, i meni je moja ginek. napravila isto zbog rizične trudnoće, tako da odlazim na preglede u Petrovu. Valjda tako naš šugavi sustav funkcionira :/

  29. #29
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj bugaa prvotno napisa
    Čini se da je alergičan na privatnike.....mene je ispitival kolko sam uzv platila.....a ak se naleti na dobrog privatnika svaka kkuna je isplativa...ja da sam na uzv sam kod račkog nebi uopće vidla kak mi mali izgleda....niti pokaže niti objasni di mu je kaj...da mm ide samnom nije mu ni na kraj pameti
    privatnik meni i mm-u sat vremena skoro na uzv pokazuje svaki prstić, klijetke, rebra i td...pojašnjava da znamo kaj se sad s njim dešava...ma neusporedivo....
    poanta priče nije da je bolje platiti privatnog nego soc...u mom se slučaju potrefilo da je jedan odličan a drugi je bezobrazni mrgud
    Najbolje od svega je što je i Rački bio privatnik u Rijeci. Ja sam željela kod njega voditi trudnoću, odradio mi je prvi pregled i onda je otisao u Zagreb... ništa nije spominjao, a kad sam zvala za naručiti se sestra je samo rekla da nema termina... tek kad sam odgovorila da mi se ne žuri i da mogu i idući mjesec je rekla da doktor seli u Zagreb pa sam morala tražiti novog doktora. Ima lijepu ordinaciju, lijepu svjetlucavu opremu, ali ne uopće se ne zna ponašati.

    Blackie, zašto ne tražiš drugog doktora? Ja se ne bih vraćala nekome tko je tako postupio prema meni.

  30. #30
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    malo upadam, ali ja sam bila, prije, kod dr franulovica, dok se nije trebalo narucivati tocno 25.-tog u mjesecu i kada je taj dan bilo non-stop zauzeto. dr franulovic je bio super, sada citam da vise nije u runjaninovoj.

    zna li netko gdje on sada radi?

  31. #31
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Crvic, u sjećanju mi je da sam pročitala da je sada negdje u Mirogojskoj.

  32. #32
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    hvala ti brunda to mi je poprilicno daleko, a i ako je ista sestra s njim :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Balarosa, nisam si htjela dodatno zakomplicirati situaciju - ostala sam kod njega jer mi (po riječima moje dr. opće prakse) bolovanje može produljavati samo socijalni ginekolog (dakle, onaj koji ima ugovor s HZZO), a kako sam sad na mirovanju, ne mogu si priuštiti obilaženje ordinacija u potrazi za socijalnim ginićem koji me voljan primiti na polovici trudnoće. U kontaktu sam s onim privatnikom kojeg sam spomenula na početku priče, mogu ga zvati u svako doba ako ustreba, čovjek je zakon, povremeno i odem do njega ako me nešto baš zabrine, ali mi on nažalost ne može produljavati bolovanje tj. pisati onu povijest bolesti za komisiju (ovo sam i provjerila opetovanim nazivanjem zbunjenih birokrata u HZZO-u) pa 'službeno' nastavljam voditi trudnoću kod R., a privatnog imam za trenutke panike i kad mi ustreba savjet smirenog i pouzdanog liječnika...
    Ono što je mene najviše iznenadilo i zapravo šokiralo je ta iznenadna metamorfoza koju je R. doživio u svega par mjeseci (barem u mom slučaju - neke cure kažu da im je otpočetka bio grozan).

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Cure moje ja sam sada ostala sva :shock: .
    Naime, ja sam prije mozda god. dana otvorila karton kod njega jer mi treba soc. gin. radi uputnica i kako sam imala u 5. mj. spontani, vjerujte mi da sam ga do sada svako malo gnjavila za raznorazne uputnice (brisevi, ultrazvuci, tablete, hormoni..) i nikada nisam imala (barem do sada) nikakvih problema, upadica, negodovanja. Istina, samo me je jedanput pozvao da popricamo i bilo je vrlo ugodno tako da sve obavljam sa sestrom, za koju mislim da je ok.
    A sto se bolovanja tice, meni je moja dr. opce prakse rekla da ako vodim privatno trudnocu da ne moram ici kod soc. gin, da bi mi on samo prepisao sve od priv. na novi papir jer i tako i tako bolovanje otvara dr. opce prakse tj. ona.
    Stvarno, me je iznenadilo sve ovo...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Iana27, samo bez panike, možda ti nikad i ne doživiš nikakvu neugodnost u njegovoj ordinaciji, možda si bolje sreće od nas par nezadovoljnica.
    Ja sam se do pred koji mjesec hvalila na sva usta kako sam presretna jer sam uspjela nabasati na super socijalnog ginekologa voljnog obaviti sve potrebne preglede, koji ne škrtari ni na čemu i koji uvijek nađe vremena za popričati o svemu što ga pitaš. Čak sam ga i frendicama preporučivala. Ovo što se meni pred mjesec dana dogodilo me utoliko više i pogodilo jer od njega to nikad ne bih očekivala - da se odjednom povampiri i počne mi raditi probleme kad ih najmanje trebam - pa sam možda stoga to sve skupa malo i preemotivno doživjela.
    Osobno mislim da je tip u zadnje vrijeme valjda malo puko jer je prije u Rijeci bio privatnik i bio je naviknut na jedan tempo i organizaciju posla, a ovdje je kao socijalni ginić valjda izbezumljen količinom pacijentica koju mora odraditi u jednom danu, a po njegovim vlastitim riječima krajnje je isfrustriran sustavom zdravstva koji je kod nas takav kakav je (reče on: 'sustav uopće ne funkcionira'), a on je eto sad postao jednim kotačićem u tom sustavu i to ga valjda ždere...
    Nije da ga sad odjednom opravdavam (meni je stvarno digo živac), samo pokušavam sagledati stvari iz različitih perspektiva i shvatiti tu promjenu u njegovom ponašanju.
    Što se tiče dr. opće prakse, blago tebi na tvojoj - moja pak tvrdi da za odlaske na komisiju (na koju ću svako toliko morati ići jer sam na mirovanju do kraja trudnoće) ona mora imati povijest bolesti od ginekologa koji je u sustavu HZZO-a i ne mogu ju uvjeriti u suprotno da se na nos postavim, a i ovi u HZZO-u kad sam ih zvala su pjevali poput nje. S druge strane, znam za x slučajeva da su žene normalno donosile te povijesti bolesti od privatnih ginića i dobivale bolovanje od svojih liječnika o.p. bez problema. Pa ti budi pametan.

  36. #36
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Blackie, razumijem te. Meni je isto bilo grozno kad sam morala tražiti novog doktora. Glavno da imaš drugog kojem vjeruješ.

  37. #37
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Moram se opet javiti na ovaj topic.
    Jučer sam bila naručena kod Račkog na kontrolu s obzirom da sam prošli vikenda završila na hitnoj sa kontrakcijama i u povijesti bolesti su napisali kontrola za 7 dana kod svog ginekologa.
    Uglavnom, čekala sam sat i pol u punoj čekaoni dok je on za to vrijeme primio samo dvije žene, a kada sam napokon došla na red nije me htio pregledati jer, kako je rekao: Nema smisla pošto su vas oni pregledali prije par dana :shock: Tlak, koji mi je inače niži prije "pregleda" mi je sestra izmjerila 140/100 i nakon što sam mu još rekla da danas (tj. jučer) ne osjećam baš bebicu cijeli dan, samo je komentirao: To vam je tako subjektivno. Ovisi da li ste ležali i osluškivali ili ste šetali po gradu.
    Uglavnom, otfikario me u roku 2 minute nakon čekanja od sat i pol i naručio za 3 tjedna!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Znači, Brunda, tip je još uvijek u 'ljubaznoj' fazi.
    Kvragu, naivno sam se počela uvjeravati da će se s vremenom primiriti i vratiti u koliku-toliku normalu. Jel ti barem ovaj povišeni tlak prokomentirao?

  39. #39
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Za tlak me naručio da dođem sutra da mi ga još jednom izmjere, i da ga danas sama izmjerim ujutro i navečer.
    I to naravno nije rekao meni nego je poručio preko sestre, koja je btw jako ljubazna i simpatična.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Ovo je Brunda groznoooo
    pa nemre on na svoju ruku to radit ....ak ti u bolnici vele kod doktora onda je kod njega.....ma užas je sve to ....
    preporučam da do poroda tražiš uputnice za pregled u bolnici u kojoj buš rodila i to je to....ja ne mislim opet ić k njemu....
    nema mi smisla jer svaki put nakon 'pregleda' kod R ja plaćam još jedan kod privatnika

    ma grozan je

    nadam se da će topic pročitati buduće ili friške trudnice da se ne zeznu
    ja sam topic pre kasno vidla...a r mi je preporučila moja opća dr koja je u prizemlju istog dz-a....dal imaju oni kakve koristi od preporučivanja, ne znam

    a on je jadan ogorčen na zdravstveni sustav.....pa ne živimo u švedskoj...usvim strukturama društva je jadno...al zato na pojedincima ostaje da bar korektno odrade to kaj mogu....
    nakon njega i ja sam ogorčena na sustav

  41. #41
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja se definitivno kanim preseliti kod privatnika (fala bogu na dodatnom osiguranju), a pred kraj u bolnicu. Jučer mi je baš puk'o film.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    bugaa, jesu li inicijali tvoje dr. opće prakse možda J.M.?
    Naime, meni ga je isto preporučila moja dr. (također iz prizemlja u Runjaninovoj) i čudom se čudi kad se žalim na njega, štoviše, gleda me ko da sam malo prezahtjevna i cendrava, tvrdi da joj se dosad još nitko nije žalio na njega, da ga svi hvale, da sam ja stvarno izuzetak... I još mi tvrdi ovo da mi on i dalje treba za produljavanje bolovanja.
    Baš me zanima imamo li istu doktoricu - ako imamo, daj joj se i ti malo požali na njega, da fakat vidi da nisam jedina ogorčena na njega

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    blackie pazi sad ovo, moja doc. opce prakse je isto iz Runjanove ali, mislim sa 3 kata i najnormalnije mi prima misljenja od priv. gin. Evo jucer je moj suprug morao na komisiju i odnio je priv. povijest bolesti na kojoj samo pise da moram stavljati utrice i mirovanje (na uzv se nije nista vidjelo jer sam tek 5 tjedana trudna ali zbog spontanog me stavio na mirovanje) i komisija mi je dala do 15.01. bolovanje.
    Ja stvarno mislim da je sve to do doktora...

    Brunda da sam ja na tvom mjestu nakon onoga otisla bi kod priv a kada bi mi trebale uputnice slala bi muza...drzi se!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Da o istoj dr je riječ...još srećom od početka trudnoće nisam niš trebala kod nje....al kad bum išla naravno da ću joj reć
    dal Račkom ovisi koliko pacijentica ima kod sebe....
    j.m. je privatna al s ugovorom s HZZO-om

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Khm, bugaa, imamo istog ginića, istu doktoricu - nadam se da sljedeća stvar koju ćemo otkrit neće bit da nam je i otac djeteta isti...
    (Šala mala, ofkors.)

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    moj svjetlo smeđa kosa plave oči...niži....jel odgovara opisu....))

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Uh, dobro je - moj svijetlo smeđa kosa, zeleno-sive oke, visok...
    Za dlaku!

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ja se definitivno kanim preseliti kod privatnika (fala bogu na dodatnom osiguranju), a pred kraj u bolnicu. Jučer mi je baš puk'o film.
    sve ovisi koliko puta ideš doktoru: ako ideš tri puta (što je za neku urednu trudnoću dovoljno), to je nekih 600 kuna kod privatnika i to si u 9 mjeseci možeš priuštiti, a ne da budeš ovako nezadovoljna više od pola trudnoće :/

  49. #49
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Evo da i ja pridodam nekoliko riječi o dr. R. Kod njega sam došla prije cca godinu dana. Preporučila mi ga je dr. Magdić iz Petrove kojoj sam išla od početka, prvo preko zdravstvenog (od 1997.?), a onda se valjda dogodila neka reformacija u zdravstvu pa si nisam izabrala primarnog ginića pa sam preglede kod nje plaćala. Onda mi je predložila njega da mi piše uputnice za nju pa da ne moram plaćat. Što je super jer je uskoro otišla u mirovinu (što je šteta jer je bila stvarno super!) pa sam bila zbrinuta
    I tako je on prvo samo pisao uputnice, nisam ga nikad ni upoznala. E onda sam ostala trudna (u 6. mj. ove godine) i došla kod njega na pregled. Prvo je bio rezerviran i činilo mi se malo uvrijeđen što je do tada pisao samo uputnice, ali kao ipak će me pregledat (kao da ima izbora :? ). I MM (koji je htio gledat UZV i imao je volju slušati sve što će nam striček doktor reći) se nije baš oduševio jer ga nije pustio unutra jer je morao radit i pregled pa mu nije bilo ugodno da ga netko gleda dok radi :? . Onda je ustanovio da nema srčane akcije i poslao me u Petrovu na hitni UZV. Završila sam na kiretaži. U toj je situaciji bio sasvim pribran, nije bio neugodan. Iako kad se danas na to osvrnem, mislim da smo mogli još pričekat i dat bebici šansu jer inače imam duge cikluse, a po ZM sam bila trudna 7 tj.
    Onda sam došla drugi put , sad u 10. mj. i bio je malo nezadovoljan jer prije nove trudnoće nisam obavila pretrage, ali mi je odmah dao hrpu uputnica da to sad obavim. I pustio je MM na UZV Bio je vidno razdragan kad smo se MM i ja raznježili nad slikicom naše bebe.
    Sad je vrlo oprezan s obzirom na ishod prošle trudnoće.
    Nikada nije bio neugodan i uvijek mi odgovori na sva postavljena pitanja. Ali ja sve moram pitat, ništa me on ne upućuje. Možda je to i dobro jer kad sam ostala trudna nisam imala razvijenu svijet o tome da sam sama odgovorna za sebe i svoje dijete i da se moram educirati, a ne prepustiti ginekologu "da mi vodi trudnoću i nekome da me porodi"!!!

  50. #50
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Da li netko zna gdje dr. Rački preporučuje/šalje zadnje preglede u bolnici i kod kojeg doktora. Čini mi se da je naklonjen Petrovoj što mi se uopće ne sviđa

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •