Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Kolica - da li ne?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    RI
    Postovi
    58

    Početno Kolica - da li ne?

    Ne zamjerite, još sam u prvom tromjesečju trudnoće, ali moram vas pitati za mišljenje.
    Naime, promatrajući bebe i djecu u šetnji s roditeljima po gradu nisam primijetila niti jednu maramu, sling ili na bilo koji način nošeno dijete. Svi su redom u kolicima, pa i ona djeca koja su ih odavno prerasla. I moram primijetiti da niti jedno dijete nije djelovalo zadovoljno (niti moglo komunicirati s roditeljima zbog "tende").

    Ja planiram koristiti maramu, dakle smatram kolica suvišnim, čak i za dvo ili trogodišnje dijete. Jesam li u pravu ili mi kolica stvarno trebaju (kao što misle valjda svi osim MD i mene)?

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    kolica su sasvim zgoda stvar
    meni olaksavaju zivot
    uvijek nosim i sling uz njig, jer ako place, ne vozim je nego nosim....
    lijepo mi je setati pogotovo kad uzase imam strarije dijete i brdo stvari iz spize....

    kad je mislav mogao sjediti u kolicima, obozavao je setnje u njima, setali bi satima marjanom a on bi gledao drveca.-...

    nisam za dugogpdisnju voznju u kolicima, kad vec sasvim dobro setaju i imaju snage za dugu setnju onda smo preastali koristiti kolica...
    ne volim viditi 4godisnjaka u kolicima...

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    e da, sve zavisi i od stila zivota...nase setnje traju satima i nosenje u slingu mi je pretesko tako dugo...ovako mozemo kombinirati...

    ako inace malo setate i niste tako mobilni, mozda ti ni nece trebati...

  4. #4
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mi smo jako puno šetali od 20-og dana života i kolica su u početku bila super rješenje- uglavnom smo spavali. Kako smo rasli, počeli smo koristiti maramu, ali su kolica uvijek bila tu negdje. A. je s 8 mj. počeo odbijati kolica, ali je idalje volio spavati u njima (a to što rijetko voli spavati je za drugu temu). Sad smo prešli na sling- lakše mi ga je stalno dizati i spuštati (još ne hoda samostalno), međutim, marama je dušu dala za dugotrajnije hodanje. Mislim da bez kolica ne bih mogla - postoje situacije kad su jednostavno praktična, a nosilice vazda nosimo sa sobom.
    I volimo se nositi...

  5. #5
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    I da dodam - ljetne vrućine nekad ne dozvoljavaju priljubljivanje...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja se sad lupam po glavi jer nemam sling.....

    marko se ponekad 2,5 godine hoće nositi u šetnji,a mislim da bi mi sa slingom bilo lakše-ako ništa slobodne ruke

    kolica nemamo od 1 god i 7 mjeseci-no tad je ipak bio lakši za nošenje

  7. #7
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Eh, nije ih loše imati, evo zašto...

    Iako se kunem da mi je marama najbolja tvar koju sam ikad kupila za Leonu, znalo se dogoditi da moram nešto izaći van a ona spava ko tuka i probudila bi se kod utrpavanja u maramu koliko god ja to vješto radila...

    Zato je bilo jednostavnije prebacit je u kolica i vozi miško

  8. #8
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Mi smo se prva 3 mjeseca nosili isključivo u marami, kolica nismo imali, smatrali smo da je tako najbolje. S 4 mjeseca sam Lukasu kupila kolica jer nekako mi se činilo zgodno da kad mi u šetnji zaspi u marami a ja bi sjela npr na kavu, zgodnije mi ga staviti u kolica, nego sjesti i probuditi ga.. Ili recimo kad vješam veš na dvorištu, on me gleda iz kolica... Ili kad idemo iz dućana pa natrpamo razne stvarčice u kolica.. Meni su praktična i koristimo ih samo dok je u njima zadovoljan, ako mu nešto smeta ja ga odmah primam u ruke...

  9. #9
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Meni su praktična i koristimo ih samo dok je u njima zadovoljan, ako mu nešto smeta ja ga odmah primam u ruke...
    Ovo, dakako, potpisujem

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    apsolutno ovisi o tvom stilu zivota.

    ja npr. gotovo cijeli shoping radim sama, sto znaci svakodnevno milijardu vrecica s placa i iz ducana. lijepo natovarim na kolica i super.
    ako ti iskljucivo izlazis u neobaveznu setnju s djetetom, onda je marama ok, dapace, puno prakticnija od kolica.

    nadalje, dosta ovisi i o tome kakve si ti konstitucije, te kolikom ce ti brzinom rasti dijete. ja sam npr. sitna zena, a m. je velika na mm-a i jako brzo rasla tako da mi je vec s nekih 7-8 mjeseci postala preteska za duge setnje u maramama.

    dalje, ovisi o tome kada ce ti dijete poceti hodati samo na duge staze. dok neka djeca pocnu samostalno ici za rukicu na dulje staze takoreci cim prohodaju, druga se zele nositi ili voziti u kolicima do 3 i vise godina. e sad potpuno je drugacija setnja s bebom i s djetetom od npr. 2 godine.
    s ovom vecom djecom stanes u svakom bozjem parku, sve ih zivo zanima, zele biti samostalni, uglavnom moras nositi sa sobom pribor za igru u pijesku, lopte i sl. opcenito trebas nositi dosta pribora (tipa portabl tuta, rezervna robica, igracke itd.) pa je to opet zgodno natovarit na kolica, dok je recimo dosta nezgodno svakih pet minuta dijete odvezivati i zavezivati ponovo u maramu vec prema tome sto ono hoce.

    ja bih rekla da se moze bez onih prvih kolica (glomazna varijanta s kosarom itd.) ali kisobran kolica su super prakticna.

    u svakom slucaju to je nesto sto ne moras odmah kupiti, mozes se odluciti i nakon poroda. tako sam ja, i na kraju je zavrsilo tako da smo se do nekih 6-8 mjeseci uglavnom nosali u marami ili klokanici, a nakon toga ravno u kisobran kolica koja jos i dan danas ponekad koristimo. i premda smo imali i prava kolica jedva da smo ih nekoliko puta provozali, uglavnom je u njima sjedila u stanu, to je sluzilo kao stolica. tak da smo mogli i bez njih. nedugo zatim sam ih i prodala, a sad cekamo jos jednu bebu i u istoj sam nedoumici kao i ti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja bih nadodala uz sve navedene praktičnosti, da mi je dijete u njima zaštićeno od direktnog sunca ili jakog vjetra

  12. #12
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Slazem se s 33 - ovisno o tvom stilu zivota, al ja ne bih mogla bez kolica.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Mi smo imali posuđena kolica, vratili ih nedavno.
    Imala su ljetnu i zimsku verziju tj zimska je bila za bebe koje moraju biti u ležećem položaju, a ova "ljetna" imaju različite položaje.
    Nekoliko puta smo s kolicima bili u šetnji i moram priznati da bi me jako žalostilo da sam ih kupila i ovoliko malo iskoristila. Naime, spomenuti model ima nekoliko minusa: teška su jako, mi živimo na 3. kat s relativno uskim stepenicama i bez lifta. Kad se sklope ne mogu stati u gepek od auta, nego su kotači uvijek prljali prednje sjedalo. Za šetnje po kvartu nije bilo puno uvjeta jer-na nogostupu su parkirani automobili pa je opasno zaobilaziti ih, u blizini nema prave šetnjice, šetati uz magistralu ne smatram šetnjom, parkovi su minijaturni i zapravo teško dostupni kolicima zbog gore spomenutih razloga...
    Dakle, nisam puno uživala u šetnji po kvartu, niti smo često uspijevali spakirati ih pa se autom negdi odvesti u šetnju.
    Mi smo D. puno nosali.
    Otkad D. šeta, uživamo svi skupa svugdi.
    Sling (marama sa prstenom) sam nabavila nedavno i, iako je D. već velik, super je iskorištena kad mu se više ne da šetati-u slingu mi ga je puno lakše nositi

    Dakle, kolica nisu nepotrebna, al je bitno gdje živiš, što ti je blizu (šenjice, kakve su ceste...) i of course kakva su ti kolica.

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da bez kolica ne bi mogla, ma koliko i Lea i ja obozavale maramu. Zrinka i kloklo su navele razloge koje potpisujem.

  15. #15
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    i ja se slazem sa zrinkom i 33.
    s tonkom smo gotovo citavu prvu godinu koristili maramu, osim ljeti preko dana zbog vrucina.
    takodjer, ako ce ti jos netko osim tebe izvoditi dijete u setnju, osim tebe i MM-a, trebat ces kolica (tesko ces bake ili cuvalicu nagovoriti na maramu, meni cak mozda ne bi bilo ni drago da je cuvalica nosila t. u marami)

    uglavnom, odluku o nabavi mozes ostaviti za kasnije. Vidjet ces sto ce tebi i djetetu odgovarati.

    Ja sam se nadala da cu koristiti maramu bar do trece godine (nabavila i sling u tu svrhu) - ali dijete se vise ne zeli nositi!

  16. #16
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo se u početku nosali u kolaknici, bilo mi je puno praktičnije, bio mi je blizu. Kasnije kad je preraso stavila sam ga u kolica, ponekad u maramu. Ali moram priznati da mi je praktičnije s kolicima kad idem nekaj kupovati nego da ga nosim . Sada već polako više hoda nego kaj se vozi ali nekad jednostavno je lakše s kolicima.
    Ali kad vidim dijete od 4 godine u kolicima, to mi je malo :/

  17. #17
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Nama je beba stalno spavala prva tri mjeseca, pa su kolica s dubokom košarom bila prava stvar. Nakon toga smo ga stalno nosili u slingu, a kolica nismo koristili do petnaest mjeseci bebina života, kad je postao malo otežak za nosit, a i on je počeo pokazivati intres za kolica (na cesti, kad je vidio drugu djecu u kolicima), tako da sam ponovno intenzivno koristimo kolica, velika, sportska, s velikim "prtljažnikom" za plac i šoping.

    Ipak, sling još uvijek ide u obavezni dio opreme i ne bih ga mijenjala ni za jedna kolica na svijetu.

  18. #18
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    mi smo imali baby bjorn a koristili smo ga prvih mjeseci jer je karlo bio velika beba i nisam ga mogla nositi bas non stop u svakoj setnji jer me zabole leda...slicno bi bilo i s maramom pa je nisam naknadno uzela iako je za drugo planiram imati. kad bi uzimali kolica nosila bi takoder i bjornicu jer bi lakse s njom obavljala neke stvari a neke opet s kolicima...
    ovo za kese, razne stvari za bebu, igracke...lakse je nego to sve teglit. a i super je jer je mogao zaspati kad je htio a mi za to vrijeme skocit na kavu ili sl...

    mame s djecom od 4 god u kolicima? nikad nemam lose dojmove tako na osnovu jednog susreta.po gradu vidam puno stranaca koji voze svoju dosta stariju dijecu u kolicima. medutim, oni su u setnji bas po cijeli dan i djete ne moze pratit taj ritam pa se umori pa mu je valjda lijepse ako ima izbor da sjedne u kolica i ne hoda ili da zaspe..pisem ovo jer su meni nedavno u splitu uletavali s tim komentarima..."ajme koliki djecak u kolicima"...mi kolica ne koristimo mjesecima tj otkad je prohodao skoro nikako...ali eto i sad nekad dobro dodu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ali kad vidim dijete od 4 godine u kolicima, to mi je malo :/
    i meni je to nevjerovatno jer moja m. nikad nije voljela kolica, a cak i da ih voli ona je vec s dvije godine bila skoro preteska za kolica (ova nam pucaju po svim savovima). ne znam koja bi to kolica trebala biti da ona u njih stane kad bu imala 4 godine.
    ali isto tako znam skroz ok ljude cija curica se uziva voziti i kad je imala preko 4 godine, jednostavno nije htjela hodati na dulje staze.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    I ja sam imala sličnu dilemu u trudnoći, pa smo ipak kupili kolica, i dobro da jesmo, jer smo ih dosta koristili (na žalost, premalo smo se nosali, ali to je druga tema). Pogotovo su mi kolica koristila u prvoj godini, dok je prijepodnevno spavanje uredno obavljao u šetnji, išla sam i na plac s njima i bilo kamo.
    A sad, s dvije godine, kolica su pospremljena u podrum (već nekoliko mjeseci). Vani samo hoda, ponekad se nosi, ali samo na kratke relacije. Dakle, nema straha da će se voziti do 4 godine.

  21. #21
    bublica

    Početno

    Moje je dijete mozda jos previse malo, pa ce jednog dana (nadam se) zavoljeti kolica, no sada, sa 6,5 mjeseci, mahom setamo u klokanici, koja mu se vise svidja od marame. Prvih mjesec dana jos je bilo neke sanse da odspava u kolicima u stanu, no ubrzo je s tom praksom prestao, a vani bi u njima izdrzao relativno kratko (barem mi se prije par mjeseci pola sata cinilo kratkim). Trenutno mi bas i nije neki uzitak nositi dijete i gurati kolica (jer voznja traje do dna ulice) tako da ih vise uopce ne rabimo - ne znam hoce li se situacija promijeniti kad pocne samostalno sjediti pa bude mogao promatrati svijet iz kudikamo zanimljivijeg polozaja, no za sad su na cekanju.

  22. #22
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    mi smo kao i Zrinka jako puno vani u šetnji
    s nama je uvijek (prvo marama sve do godinu dana) sling i ne idemo nigdje bez njega
    ne znam kako ljudi uopće mogu bez kolica
    meni je spas kad mogus djecom u šetnju, jedan je pored mene i drži se za kolica drugi je u kolicima, često zna i zapsati u njima...
    mi smo imali dvoja kolica koja smo proslijedili dalje i sad smo kupili nova kišobran (prije cca 3mjeseca) sa tri položaja...
    možda imam sreću što moja djeca zaista obožavaju kolica
    Tino je bio u njima do dvije godine i 9 mjeseci a Luka evo još nema dvije godine ali isto se uopće ne buni na kolica dapače gušta u njima
    kao što cure rekoše, sve ovisi o tvom stilu života...ako ti je gušt iziči u šetnju i svako doba dana i noći (mi smo i noću šetali klad su bile paklene vručine) kolica jako dobro dođu, ali ako si tip koji radije vrijeme provodi doma i jako puno je vezan za auto a malo za šetnju...onda ti baš kolica i ne trebaju
    ali kombinacija sling/marama/klokanica/bjornica i kolica...fantastično!!!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Mi za sad za šetnje koristimo isključivo maramu. Moja mama je kupila kolica, ali on ih mrzi. U svakom slučaju, nema potrebe da ih kupujete unaprijed. I slažem se s tobom, u kolicima nema komunikacije s mamom. Meni nema ljepšeg nego kad znatiželjno promatra svijet privijen uz mene - e, to ja zovem šetnjom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja sam koristila kolica kada se Pia rodila i nisam si mogla zamisliti da ih nemam. Prošla sam kilometre i kilometre. Svaki dan smo bile u šetnji najmanje 2x. I to bez obzira kakvo je vrijeme bilo vani. Ona je jednostavno voljela spavati dok ju ja vozim.
    Dora je druga priča. Ona ih nikada nije zavoljela i zato se šetamo SAMO u marami.
    Pia od svojih 1.5 g ide u šetnju pješice tako da i njoj nije problem hodanje. Mani je to super jer su tako i jedna i druga zadovoljne. Pia zato što mogu s njom i po stepenicama, a Dora zato što sam joj blizu.

    U svakom slučaju, nemoj kupovati kolica unaprijed jer ih možda uopće nećeš trebati.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ponekad dobro dodju. Recimo, idemo svi zajedno u kupovinu, nosimo dijete u marami, a njegova kolica natrpamo stvarima!

    Dobro dodju na moru da beba spava na plazi u njima. Dobro dodju da beba spava u drugoj sobi u njima.

    Ma dobro dodju, ali nisu nuzna, ali stvarno ne znas dok ne probas. U svakom slucaju nemoj napravti frku oko kupovine istih odmah. Ja sam pri kraju trudnoce popi.. na muza sto nismo stigli kupiti ni kolica ni kinderbed.. pa smo ih kupili, a ni jedno ne koristimo. S kolicima smo bili vani 10 puta (osim na moru) do sad, u ova 3,5mj.

  26. #26
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    u kolicima nema komunikacije s mamom
    Uopće se ne slažem sa ovim. Moja djeca su u kolicima obično vrlo raspoložena za razgovor pa se ja ugl. tjekom šetnje kreveljim i pjevam . Za malu bih djecu svakako preporučila kolica u kojima djete gleda mamu. Mi tkđ. kombiniramo kolica i maramu, ali Nera, kao i Mislav preferira ruke i najviše se ustvari nosi.

  27. #27
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Moja H. do negdje godinu dana nije voljela kolica i uglavnom smo bile priljubljene , iako smo ih imali iz praktičnih razloga…za jako duge šetnje (pa naizmjenično, više nosimo, a onda ipak malo i vozimo uz pjesmice i pričice), za tržnicu, za spavanje i sl. A danas…obožava…u jednom trenutku je sama tražila kolica iz gepeka auta…i to je bilo to!
    E sad na temu velikog djeteta u kolicima…uvijek mi se to činilo neprimjereno , a sada H. ima skoro 3 godine i od trenutka kad je "usvojila" kolica, ne mogu je ubijediti da bi trebala hodati, pogotovo kad vidi druge bebe kako se voze …mislim kad ona želi hodati, hoda, a kad se želi voziti to kaže, i naravno da joj to omogućimo…i ne opterećujem se kako će drugi to komentirati.
    A ipak priznajmo i danas…obzirom da smo jako često u dugim šetnjama…ipak je praktično da u šetnji od nekoliko kilometara dijete od, sada, 17,5 kg može sjesti i odmoriti se, ima svoje "neophodne" igračke, vodu i dr…naravno da kad smo u kvartu ili idemo u parkić blizu kuće to ne prakticiramo.
    Zato potpisujem zrinku i tridesetri, ali i ono da stvarna potreba za kolicima ovisi o načinu života…
    …iako mi se zapravo čini da su kolica praktična stvar i uvijek ih se za nešto može iskoristiti !

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    bila su mi potrebna i jos uvijek su (samo sada kisobran kolica sa 5 polozaja za naslon)... u kombinaciji sa rukama, klokanicom (e nju ti ne bi preporucila vec odmah maramu, sling...) i maramom...
    luka ih voli ovisno o raspolozenju... nekad bi mogao biti i sat-dva u njima a nekad ni sekundu... prije vise, no i sada mu drndanje na svjezem zraku zna biti super za odspavati...

    u poslijednje vrijeme vani ga znam nositi u marami i zaspe na meni,no kako je tezak, kolica mi znaju dobro doci da ga spustim onda u njih i on nastavi spavati...
    iako najbolje spava doma,no to je druga prica...

    e, da, stvarno su zgodna kad trebas jos nesto tegliti npr. iz ducana...
    bas sam nedavno i putovala sama s lukom i natrpala na njih dva kofera a njega na sebe i u tom trenutku ne znam sto bi bez njih...

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja osobno ne volim kolica, Nevu smo nosili prvih jedanaest mjeseci, ali onda su počele mahnite vrućine + ona 11kg - ja 48...

  30. #30
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    andrej je prva dva mjeseca volio kolica, odmah bi zaspao i prespavao šetnju.

    onda je postao strastveni mrzitelj, nosili smo se u marami a u kolicima je bio samo u dugim šetnjama, spuštala bih ga kad bi zaspao.

    sad kolica koristimo za jutarnji odlazak baki, ako nas dvoje idemo sami na plac i sl... inače je kombinacija nošenje + hodanje.

    uglavnom su korisna za nošenje stvari , inače mi nije lijepo kad je dijete stalno u kolicima čak i ako se ne buni. marama pruža puno veću bliskost, a i kudikamo je praktičnija.

    uglavnom, kod nas je u ove 2,5 godine omjer korištenja 80:20 u korist marame, ali ponekad bez kolica ne bih mogla.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Meni kolica uopće nisu trebala. vozila se 10-ak puta. sve drugo se nosimo, pješačimo ili vozimo u autu!!!

  32. #32
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Mi smo svaki dan u kolicima. Ono s komunikacijom je neistinito kad je dijete okrenuto u smjeru mame - a imas kolica koja uvijek pruzaju tu mogucnost. Kad je cijelo vrijeme okrenuto prema meni, ja mu pricam, pjevam, cerekamo se, dok je u kosari ni ne gleda okolo nego samo u onog tko ga vozi. Prakticna su mi i kad treba jos nesto obaviti, kupiti, nositi, koristili smo ih i doma za uspavljivanje, super su za duuugacke setnje kad bi mi ledja otpala da ga nosim (a vec sad ima bar osam kg) i kad ga vozi netko drugi tko ne voli maramu/sling i sl.
    Dakle, moj glas je za da, ali samo ti mozes procijeniti tvoje potrebe...

    I ne, ni ja ne volim vidjeti stariju djecu u kolicima...

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    RI
    Postovi
    58

    Početno

    hvala vam svima.
    zaključak: ako budu potrebna, trk u trgovinu..

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj wileia prvotno napisa
    hvala vam svima.
    zaključak: ako budu potrebna, trk u trgovinu..
    Nema razloga na kolica gledati kao nuzno zlo. Nika, na primjer, obozava voznju u kolicima i ponekad odbija da ju netko od nas nosi i trazi da ju vozimo u kolicima.

  35. #35
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    imamo dvoja kolica, jedna su kod bake na tavanu a druga kod nas na balkonu, pod utjecajem vremenskih prilika, nemam pojima u kojem su sad stanju.
    Nikad ih nismo baš koristili, možda više bake ali jako rijetko.
    Od početka je bio u marami, a sad ili je u slingu ili pehaka ili se vozimo biciklom ili autom.
    Mislim da ovisi o mnogočemu, tebi, bebi, prilikama.
    Također mislim da ih je dobro imati a ti onda kako vam najbolje odgovara (ovisi i o tome tko će sve šetati bebu).

  36. #36
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Nemoj žuriti: ja uglavnom goram kolica natrpana stvarima, pa onda sve skupa teglim do 4. kata... Čuj, toliko je dućana i tako je veliki izbor, da kad skužiš da ti nešto ipak treba, onda ćeš znati i što ti točno treba, jer ti se može desiti da pljuneš par tisućica za poneke modele (13 u 1) te ustanoviš da ti zapravo ništa od toga ne paše... Ja sam miša počela nositi u pouchu s 4 mjeseca i k'o psu mi krivo što nisam od početka...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    jer ti se može desiti da pljuneš par tisućica za poneke modele (13 u 1) te ustanoviš da ti zapravo ništa od toga ne paše...
    koliko bi to tisucica tek kostalo! al takva kolica ima da i peku kolace sama...

  38. #38
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Čuj, nekih se na ulici i uplašim kako moćno izgledaju, ali mi je odmah lakše kad vidim da ih mama gura, a tata nosi bebu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •