Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Autosjedalice-stvarnost ili mit?

  1. #1
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno Autosjedalice-stvarnost ili mit?

    Drage moje evo po stoti put. poludiću (i ja i mm) zbog auto-jedalice. TAKO MI IDE NA ŽIVCE-PONAŠA SE KAO LJUDSKO BIĆE.
    Recite: Ako je namjestim i zavežem s pojasevima-KAO ŠTO KAŽU UPUTE-ima pomak od pola metra na sve strane i uopće nije učvršćena.

    Ako NAPRAVIM ČVORČUGU DA SE NE MIČE onda ni tako ne valja jer kod kočenja nema niti mali pomak pa se bojim da nije dobro za kičmu ili organe, mislim kod naglog trzaja.

    kako vi to radite? brzo brzo dok je nisam sa sjekiricom....

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    hoces da se nademo pa da ti pomognem ucvrstiti je (ako mogu)? u zagrebu sam jos neko vrijeme.

    (prosla sam tecaj za inspektore montiranja autosjedalica)

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Koju autosjedalicu imas, on okrenutu prema otraga ili prema naprijed? Koje marke?

    Gdje je vezes, na sredini sa pojasom koji ide samo preko bedara, ili sa strane (ili mozda u sredini) sa pojasom koji ide preko bedara i ramena? Ako je ovo drugo, da li koristis H-kopcu?

    Na sto mislis kada velis da zavezes cvor(cugu)?

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Koju autosjedalicu imas, on okrenutu prema otraga ili prema naprijed?
    prema naprijed za djete od godinu i kusur dana

    Koje marke?
    cam

    Gdje je vezes, na sredini sa pojasom koji ide samo preko bedara, ili sa strane (ili mozda u sredini) sa pojasom koji ide preko bedara i ramena?
    bilo bi dobro da je mogu sa strane iza suvozača ili vozača.

    imamo tri pojasa, sva tri idu odozgo prema dolje


    Ako je ovo drugo, da li koristis H-kopcu?
    Mama!!!!

    Draga Inspektorice Ančice, samo reci gdje da dođemo i nacrtat ćemo se. Može srijeda popodne?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    I kako prodje vezanje?? Ovo me interesuje jer i ja imam istu sjedalicu (Cam) i stalno se pomjera. Al hajd sto se pomjera, vec sto stalno ispada onaj dio pojasa sto ide kroz onu metalnu "nesto" na ledjima
    Kako ste je "svezali" u autu??? :?

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    Ako je ovo drugo, da li koristis H-kopcu?
    Mama!!!!
    ???

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    ??? :?

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja imam chiccovu sjedalicu za male bebe - dakle okrenutu prema natrag - ali se ponaša kao i mamitina. nikako da je učvrstim... upomoć!

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Kod pojasa automobila koji idu preko ramena i preko bedara, vecina njih funkcioniraju po sistemu ELS (Emergency locking system), a to je prevedeno onaj sistem koji dozvoljava da pojas klizi na bilo koju duljinu dok se namjestas, ali u slucaju sudara (0.7 g) se zasteka i tako drzi osobu na mjestu.

    Problem je u tome da pri normalnoj voznji takav pojas kojem ste montirali autosjedalicu olabavi i ona vise nije cvrsto montirana. Dala bih se kladit da bih mogla svaku autosjedalicu montiranu s takvim pojasom, bez obzira koliko je cvrsto montirana, pomaknuti i razlabaviti mojim rukama. Osim ako je upotrebljena H kopca (vidite tekst na portalu za sliku).

    H kopca osigurava da takav pojas, namjesten na odredenu duljinu, ne olabavljuje (dio koji normalno ide preko bedara osobe, a to je i dio koji drzi autosjedalicu na mjestu - onaj dio koji dolazi odozgora ne igra ama bas nikakvu ulogu).

    Ovo je vjerojatno jedan od problema na koji nalazite.

    Drugo, mnoge autosjedalice ne odgovaraju oblikom obliku sjedista u automobilu. Tada se treba zarolati dekicu (nekad cak i nekoliko) i podmetnuti izmedu autosjedalice i sjedista tako da se autosjedalica moze cvrsto montirati. U stvari, za ovo jos bolje od dekica koriste one spagete od tvrde spuzve za na plazu.

    Probajte s time.

    Trece, jako je bitno svojom (odraslom) tezinom pritisnuti u autosjedalicu kada je se montira. Najbolje je raditi u paru. Dok jedan (onaj tezi) pritisce na autosjedalicu, drugi ukopcava pojas.

    Ako se ne preznojite dok montirate autosjedalicu, onda vjerojatno nije dobro montirana

  10. #10
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ovako smo mi to riješili:

    pojas koji ide odozgo prema dolje za vezanje osobe koja sjedi na zadnjem sjedalu npr iza vozača proturiti kroz onaj stražnji dio (ne bi smjeli ispadati), zatim ga povući na desno (najčešće sam vukla lijevo pa je onda bilo mjesta za pomicanje) (vi sjedite šćućureni iza vozačevog sjedala dok montirate pa je to vaše desno). nakon toga ispod sjedalice kroz one utore(govorim o cam-ovoj) ili ako nema utora onda odozgo preko sjedalice bi morali biti oni držači za ruke pa se kroz to provuče. nategne se do kraja na lijevo i ukopča u utor od pojasa.

    ja se preznojila i autosjedalica se vrlo malo miče - pretpostavljam dopušteno i ne miče se lijevo desno samo par cm.
    eto
    preznojila sam se dok sam pojas nategnula jer je na knap.

    a sad lijepo sve pročitajte ponovo jer ni ja ne znam ovo ponoviti :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •