Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Molim link za vezanje marame da mogu lako dojiti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    molim da mi netko stavi link gdje mogu naći kako praktično zavezati maramu da mogu u njoj dojiti dijete kad mu to padne na pamet,

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Dojiti u marami ustvari iziskuje snalazljivost vise nego neki poseban vez. ili veeelike, mekane cice

    U duplom kriznom vezu ja malo otpustim vez da ga spustim do visine cice i djetesce papa.
    U wrap cross carry, maknem jednu stranicu s ramena i spustim ga do cice da papa.

    Kad sve to ne mogu.. ustvari, sad kad ima 4.mj. izvadim ga skroz van, marama ostaje na meni i polegnem ga u jednu stranu kriznog kao za polozaj kolijevke i papa. Ili ga nahranim kao da nema marame pa ga vratim kad zavrsi.

    Sling je puno zgodniji za dojenje od marame, ali sve se moze.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Meni je marama bila zgodnija za dojenje jer su obje sise bile aktivne; samo malo prokopaj i izvuci sisu, nije toliko važno koji je način vezanja.

  4. #4
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Znači da beba može biti uspravna i cicati?

    Kod mene je "problem" što Jana non stop ciki i ak ju pokušam staviti u maramu u bilo kojem trenutku, mogu biti sigurna da će vrlo brzo tražiti klopu. Samo nam je jednom uspjelo nositi se (i spavati), osim toga ništa. Imate prijedloge možda?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mi smo tako uspravnodojeći stavljale i robu sušiti /naginjanje prema dolje, uz lagano pridržavanje glavice/, dakle može i uspravno i nispravno. Probaj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Meni je marama bila zgodnija za dojenje jer su obje sise bile aktivne; samo malo prokopaj i izvuci sisu, nije toliko važno koji je način vezanja.
    He, to ti je kad mozes izvuci. Moje su zapiknute i stoje gdje jesu i nemam kaj za izvuc!

  7. #7
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Moje su zapiknute i stoje gdje jesu i nemam kaj za izvuc!
    same here

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    moje su veeeelike i mekane i uopće nisu praktične

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Zeko1 prvotno napisa
    moje su veeeelike i mekane i uopće nisu praktične


    nisam nikada dojila u marami, ali nije niti bilo potrebe jer nakon nosanja od 2h, taman je bilo vrijeme za mali odmor, presvlačnje, dojenje i onda opet u maramu...

    Ipak, čini mi se da je položaj kolijevke praktičniji za dojenje...

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Meni je marama bila zgodnija za dojenje jer su obje sise bile aktivne; samo malo prokopaj i izvuci sisu, nije toliko važno koji je način vezanja.
    He, to ti je kad mozes izvuci. Moje su zapiknute i stoje gdje jesu i nemam kaj za izvuc!
    da, da......no, ja se sva mucim kako izvest dojenje u marami i ne ide mi. kad danas uzeo MM Leu u marami da bi je uspavao i dolazi meni u sobu, ceri se i vice: primila me za sisu i sise!!! kako me skaklja!
    i sad ti reci.....

    (i imao je majicu, pa se nije najela )

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Meni je najpraktičniji za dojenje bio dvostruki križni način vezanja, ali tako da tobolac bude izvana. Tako "prikačeni" smo znali satima hodati. Dobra je i križna zipka, ali mi smo ju malo prekasno skužili. Ali kod križne zipke moraš vaditi dijete van ako želiš promijeniti stranu.
    U svakom položaju, bitno je da namjestiš bebu na pravu visinu. Ako je malo previsoko, možeš ju probati malo spustiti tako da npr. spustiš maramu niže na bokove, malo poskakuješ da ti se beba pod svojom težinom malo spusti, zategneš čvor malo jače...Ako je puno previsoko, odveži čvor i zaveži ponovo malo labavije. Dobra stvar je i pomični čvor.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ispravak, ja sam 75B, ali čuda radim...

  13. #13
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Nina, definitivno moram sve to vidjeti u praksi. Morat ćemo se naći.
    Zasad dojim tako da ga potpuno izvadim.
    Ta dojenja u uspravnom položaju ste izvodili u običnoj majici ili u onoj s prorezima za dojenje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •