Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 292

Tema: UN dijeta- molim iskustva

  1. #51
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Dugoročno, bez obzira na dijetu kojom se smršavilo, za održanje težine nužna je promjena životnih navika, jer ako se opet vratiš prekomjernoj i/ili nekvalitetnoj prehrani, kile će se sigurno vratiti.
    Tako je!

    ja sam na UN dijeti izgubila 13 kg, ali sam se poslije vratila starim prehrambenim navikama i sve mi se vratilo.

  2. #52
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Dakle treći dan se smije jesti pizza sa kecapom,zito i kukuruz a nju zbunjuje smije li u tom slučaju staviti kukuruz na pizzu jer takvu i onako obožava ili kukuruz sa tijestom i paradajz umakom :?
    naravno. Ja sam jela i gljive. Kukuruz sam pobrkala pa sam cijelh 90 dana jela u škrobnom danu.

    Citiraj sweet prvotno napisa
    zanima me da li se mogu neki dani ponoviti? Recimo meni je rodjendan uskoro a kako mi taj dan pada vocni, a htjela bih neki rucak praviti da li mogu ponoviti neki dan i hoce li to smetati, znaci koristila bi opet neki dan iz programa..........................plssssss pomoc
    imaš 2 opcije:
    1. ako možeš, uvedi prije rođendana jedan vodeni dan (u blažem obliku, tako da recimo si dozvoliš limunadu, bistru nemasnu povrtnu juhu i sl), pa će ti rođendan onda pasti na UH dan
    2. prekrši dijetu, taj dan se nemoj pridržavati, i slijedeći započni iznova s proteinskim danom.

  3. #53
    Ilona

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    2. prekrši dijetu, taj dan se nemoj pridržavati, i slijedeći započni iznova s proteinskim danom.
    mislim da ti je ovo bolja opcija, neces nista drasticno zeznuti

    inace, UN dijeta koju ja imam je nesto drugacija, recimo, ja sam uredno pekla meso na ulju (maloj kolicini) i salate zacinila uljem (ugl. maslinovim) jer kod mene to nije bilo zabranjeno i treci dan nije postojala opcija zita i kukuruza i vise malih obroka nego 3 kao i ostale dane, a od voca su banane i grozdje bili zabranjeni..
    i ja sam jela gljive prvi ili drugi dan, ali ne precesto..

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    a piše i da ako se prekine dijata treba krenuti ispočetka tj.novih 90 dana.
    Ovo sam se šalila ali zaboravih staviti ovog smajlija ili ovog

  5. #55
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    [quote="Ilona"]
    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    inace, UN dijeta koju ja imam je nesto drugacija, recimo, ja sam uredno pekla meso na ulju (maloj kolicini) i salate zacinila uljem (ugl. maslinovim) jer kod mene to nije bilo zabranjeno i treci dan nije postojala opcija zita i kukuruza i vise malih obroka nego 3 kao i ostale dane, a od voca su banane i grozdje bili zabranjeni..
    i ja sam jela gljive prvi ili drugi dan, ali ne precesto..
    i ja sam koristila ulje za salatu, a vidiš to za grožđe nisam znala, ja sam ga tamanila do besvjesti jer je baš bila sezona.

  6. #56
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Može li mi neko pomoći malo sa ovom UN djetom

    1.) kada se može popiti čaša mlijeka ili jogurt ili svježi sir. Vidim da to spada u dan bjelančevina, ali pošto nema međuobroka da li to mogu recimo umjesto jednog šnicela?
    2.) riba - samo skuša i pastrva? a ostale ribe?
    3.) tjestenina sa začinima? Osim šta može sa ketchupom (valjda i pelatima) sa čime se još može jesti tjestenina?
    4.) Da li baš moraju biti ili 2 jabuke ili kruške, ili...ili se može pojesti u kombinaciji kruška i jabuka?
    5.) blitva,brokula,špinat i slično povrće nadam se da mogu u dan povrća? :?

    Vidim da ima dosta cura koje su probale djetu pa ako može malo informacija

  7. #57
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Čitala sam sa rodinog foruma jedan drugi topic o ovoj djeti i tek sad vidim da je tinkie winkie ovdje stavila puno detaljnije opisanu i da su u njoj odgovori na ova moja pitanja. Tako da sam shvatila sve jedino mi ostaje pitanje vezano uz ribu.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb/Ozalj
    Postovi
    21

    Početno

    Ja sam bila na un dijeti prije 3 godine.Nakon tri mjeseca izgubila sam 10 kg (strogo sam se pridržavala dijete), nakon što sam prestala s dijetom i počela s normalnom prehranom još 3 kg tako da sam u konačnici sa 73 kg pala na 60 kg. U danima i godinama koje su dolazile jela sam normalno i nisam se udebljala više od 3 kg.
    Stoga prst gore za ovu dijetu

  9. #59
    Ilona

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Čitala sam sa rodinog foruma jedan drugi topic o ovoj djeti i tek sad vidim da je tinkie winkie ovdje stavila puno detaljnije opisanu i da su u njoj odgovori na ova moja pitanja. Tako da sam shvatila sve jedino mi ostaje pitanje vezano uz ribu.
    ribu mozes jesti svu i to na sve nacine osim pohane.. ja sam ju i pekla na ulju i mrsavila sam..
    inace, kod mene je malo drugaciji proteinski dan: jede se meso ili riba ili jaja.. sir se moze i svjezi i masni i sir se moze jesti uz sve gore navedeno, ali se ovo gore navedeno ne smije medjusobno mjesati.. jogurt sam jela isto sa svim.. kad bi jela sir ili jogurt zamijenila bi kolicinu npr. umjesto 1 odreska sam jela sir..

    tinkie winkie, iako je kod mene grozdje bilo zabranjeno i ja sam ga jela..

  10. #60
    Ilona

    Početno

    evo moje verzije dijete pa usporedite i prilagodite si kako vam najvise odgovara
    http://public.fotki.com/Dodjoska/undijeta/dijeta1.html
    http://public.fotki.com/Dodjoska/undijeta/dijeta2.html

  11. #61
    Ilona

    Početno

    tek sad sam skuzila da je ovako dijeta totalno necitljiva, ako netko zeli na mail, javite

  12. #62
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    tnx ilona

    baš mi je ovo trebalo

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

  14. #64
    Ilona

    Početno

    tinars, super link

  15. #65
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    sorry ako je već rečeno, ali molim vas,

    koji dan može kukuruz i u kojem obliku?

    kod sira: žuti sir ili mladi sir?
    mladi sir i pavlaka?
    kefir?

    prijedlog za salate koje ste jeli?

    tnx

  16. #66
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    kukuruz u 3. (UH) danu, u bilo kojem obliku, kuhan, pečen, kao palenta...

    sir i mliječni proizvodi spadaju u proteinski dan, što se mene tiče, nema granica.

    Salate kao prilog svaki dan, preporučljivo je zeleno lisnato povrće (salata, kupus), ali ja sam jela i pomidore, paprike, kukumare i sl.

    Na proteinski dan bi napravila mix salatu od puno povrća (sve osim mahunarki i grahorica koje su zabranjene) i ubacila bi meso i komadiće sira

    na škrobni dan, bi umjesto mesa ubacila malo kuhane riže, graška, slanutka i sl.

  17. #67
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    tinkie winkie, tnx

  18. #68
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    samo još jedno pitance,

    ako ja zadatu količinu,sira/mesa/jaja/riža/tjestenina dodam u salatu od povrća koliko onda te salate smijem pojest?svu?jer nešto kontam, povrća je koliko hoćeš a proteinski/UH prilog u zadatoj količini :/

    baš sam peglativna, lai vi ste tako divne i tako lijepo odgovarate da ja prosto moram postavit pitanje koje me zanima

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa

    ako ja zadatu količinu,sira/mesa/jaja/riža/tjestenina dodam u salatu od povrća koliko onda te salate smijem pojest?svu?j
    Onaj dan kad je tijesto na redu ne jede se salata zar ne? Samo na proteinski i škrobni dan.Salate u neograničenim količinama ali ne začinjene sa uljem.

  20. #70
    enna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    115

    Početno

    [quote="irenasOnaj dan kad je tijesto na redu ne jede se salata zar ne? Samo na proteinski i škrobni dan.Salate u neograničenim količinama ali ne začinjene sa uljem.[/quote]

    DA!

    Salata samo 1. i 2. dan naravno bez ulja ili samo kap maslinovog za one koje baš nemog bez ulja!

    Na UN dijeti sam od 25.09. i skinula sam 8 kg! :D

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno

    Wow enna, pa to je super iako mi se čini puno kila za mjesec dana!
    Ako ti nije problem daj napiši koliko si visoka i sa koliko kila si počela (ili meni na pp), zanima me zato da se usporedimo pa ako smo sličnih dimenzija onda bi valjda i ja mogla za mjesec dana mogla bar 4,5,6 kila skinuti!
    Jooj da mi se je rješiti tih kila jednom ali zauvijek

  22. #72
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Ok, U P O M O Ć !!!!!!
    Imam dva različita teksta iste djete. Razlikuju se u 2 stvari:
    1. -popiti goveđu juhu bez rezanaca
    ili -popiti povrtnu procjeđenu bez rezanaca :?

    2. -jaja i sir se ne miješati
    ili -jaja, meso i riba se ne smiju miješati :?

    pitanje je sad.... hm, ovo prvo mi se i ne čini tako jako bitno, ali ovo drugo.... :/.
    A možda su obe točne? Iskustva please

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    jaja i sir ne miješatia,ukoliko se jede sir za tu količinu smanjiti unos mesa,što se tiče juhe izaberi onu u kojoj se spominje i ovo nekombiniranje jaja i sira pa se drži te u cijelosti.

  24. #74
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Ma tako sam i mislila. Odabrati jednu i držati se pravila.
    Hvala

  25. #75
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    evo još jedno i tjerajte me

    kiseli krastavci?
    salata od pečenih paprika sa samo malo peršuna, bijelog luka is oli-bez ulja?
    integralna tjestenina i riža-jel ko probao s njima u toku dijete i nadima li?
    u koliko ste sati vi, otprilike, uzimale obroke i postoji li neki naj-tajming?

  26. #76
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    - salata (pod tim mislim zeleno lisnato povrće) može svaki dan, u neograničenim količinama, uključujući i UH dana, kao i voćni.
    Da, i voćni. Taj dan je dozvoljeno pojesti i povrće, ako ne možete izdržati na voću cijeli dan, možete si za ručak popiti, recimo juhu od pomidora (bez tjestenine), i salate.

    - što se tiče miješanih salata (kombiniranih), dovoljno je voditi računa o činjenici:
    1. da se zelene salate može pojesti neograničeno
    2. kako se ne spominju previše u dijeti, a po meni se mogu jesti kao neutralna namirnica, povrće bi (po meni)trebalo jesti u umjerenim količinama (paprike, pomidori, krastavci i sl)
    3. Meso se jede u količini od 3 srednje šnicle, ja sam kombinirala meso s jogurtom i sirom, s tim da bi smanjila masa za onoliko koliko sam uzela nešto drugo.
    4. u dijeti piše da se jaja ne kombiniraju, ako se taj dan jedu jaja, ne smije se meso, ni riba, ni sir. Ja ih osobno uopće nisam jela tih 90 dana.
    5. Ribu i meso nisam nikad zajedno kombinirala, eventualno bi uzela meso za ručak, a ribu za večeru.
    5. Ulje je preporučeno koristiti u što manjim količinama.
    6. Što se tiče riže i tjestenine, ona se mogu pojesti u količini do 1 punog tanjura za ručak, a pola za večeru

    WM:
    ja sam od povrća jela i kis. krastavce i pečene paprike (njih sam jela kontrolirano- bolje j e da su pečene na gradelama, nego na ulju) i sve ostalo.
    Što se integralnog tiče, ja sam i od prije konzumiram integralno, tako da sam tako nastavila i u dijeti. Po meni je to stvar više osobne navike.

    Najbolje je jesti ručako oko 12-14 h, a večeru oko 17-19 h, i bilo bi dobro uskladiti se prema tome, ali nije pravilo. Čitajući po jednom drugom forumu iskustva, dijeta je jednako napredovala i kod ljudi koji su (recimo kao ja) ručali u 16, a večerali u 21 h. Bitno je da prođe određeni period između obroka i da ne večerate baš neposredno prije spavanja.

  27. #77
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Što se juhe tiče: U proteinskom danu se pije bistra juha, dakle skuhate normalnu mesnu juhu, ne pasirate ništa, nego je procijedite (2 dl) i popijete.

    Ostale dan se juha ne jede. Ako vam baš fali juha (kao meni), možete skuhati povrtnu juhu bez mesa, pa je piti u ostale dane. Recimo u škrobnom danu ukuhate u nju malo riže, možete isjeckati i povrće u nju koje se kuhalo- i to ono koje je dozvoljeno- grašak, krumpir, mrkva.
    U UH danu kad se jede tijesto, ukuhate u juhu normalno paštu, i dodate ako volite malo kukuruza iz konzerve. Meni je to bilo super. A fino sam doskočila, kako da ne izbacim juhu iz menija, a da ne povrijedim pravila dijete.
    Isto tako, mi je falilo konzumiranje jogurta, tome sam se doskočila tako da bi u UH danu za večeru umjesto jednog kolača pojela jogurt.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    tinkie winkie, super su ti ideje!
    I ja sam ovisnik o juhama

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Citiraj Ilona prvotno napisa
    tinars, super link
    jelda

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    - salata (pod tim mislim zeleno lisnato povrće) može svaki dan, u neograničenim količinama, uključujući i UH dana, kao i voćni.
    Da, i voćni. Taj dan je dozvoljeno pojesti i povrće, ako ne možete izdržati na voću cijeli dan, možete si za ručak popiti, recimo juhu od pomidora (bez tjestenine), i salate.
    Kod mene ne piše tako,sestra je skinula 5 kg u 20 dana strogo se pridržavajući onog mog gore spomenutog :/

  31. #81

  32. #82
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Irena, ja mislim da je kod svake osobe drugačije, ovisno o metabolizmu. ja sam recimo skinula jako brzo 5 kg (u mjesec dana), ne pridržavajući se strogo pravila, a onda sam drugi mjesec još samo 2. Moja prijateljica je bez po muke skinula 16 kg u 50 dana s istim režimom kao ja...

    P.S. I ja imam istu dijetu

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno

    Malena25 i Suncem.m. di ste curke? Kak ide? Jel kaj špeka sišlo? Umirem od znatiželje!
    Ja sam krenula prije tjedan dana, nisam se vagala (muka mi je stati na vagu) ali po odjeći ne vidim neke velike promjene. Probava fala Bogu štima (to me je najviše mučilo kak će bit).
    Dijeta nije teška, spašavaju ovi ugljikohidratni dani, jer živimo za njih ali, iskreno još uvijek mi je nevjerojatno da se sa takvim jelovnikom da smršaviti ali ta vaša iskustva me stalno vraćaju toj dijeti.
    Držimo si svi fige.
    Curke koje ste krenule, javite se s rezultatima!
    Pusa svima

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno

    E, da! Prema mojim saznanjima o prehrani razlike između škrobnog ili ugljikohidratnog dana uopće nema. Sve su to ugljikohidrati. A ako baš hoću cjepidlačiti svaki dan je i ugljikhidratni zbog voća koje se jede. A i povrće je isto sastavljeno od ugljikohidrata. Na proteinski dan je za ručak propisan i kruh! Kruh koji je čisti ugljikohidrat, i po čemu je to onda baš proteinski dan?! :?
    Ne znam, možda bolje da se ne zamaram nego samo pratim dijetu... :/

  35. #85
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    dorijana moja, situacija ti je vaka:
    počela sam prošli utorak (31.10). i zbog glupog pms-a, dva puta prekršila. I to na kraju voćnog dana (oko 23 h). Ali evo danas sam se izvagala i 2,5 kg sam lakša. Znam da to ne zvuči bajno, ali ja imam problema sa metabolizmom (štitnjača me zafrkaje) tako da moji kili i kad ništa ne jedem ne mrdaju. Znači ovo me ugodno iznenadilo. I stvarno nije tako strašno teško. Ni voćni dan mi nije bio težak i nisam uopće bila gladna nego sam bila neurozis i morala sam nešto utrpat u sebe. Bilo mi je posli žao, ali ne dam se smest. Šibam dalje.
    Ima jedna druga djeta di se baš strogo odvajaju vrste namirnica, a ovdje se npr. 1. dan zove proteinski jer je baza prehrane na proteinima, a ne zato što se samo smiju jesti proteini.
    I ja jednu stvar ne šljivim. Salatu začinim sa par kapi ulja, piletinu sa grila isto tako. . Salatu stavim u neku plastiku sa poklopcem, stavim žlićicu m.ulja i malo kvasine i soli, zatvorim poklopac i dobro to sve promućkam i bude ptva liga.

    Ja sam bila rekla da se neću vagat, ali sam morala vidit kakvo je stanje jer kakve sam ja sriće, mogla sam se i od djete udebljat. Ali osjećam se nekako dosta lakše.
    Kako tebe ide? Držiš se strogo ili...

  36. #86
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ja nisam skinula puno kila u ta 3 mjeseca, kao što su neke po 13-14, otišlo mi je 6-7, iako sam konzumirala:

    - kavu s mlijekom svaki dan
    - 1 fetu kruha uz ručak ( a ponekad i večeru) svaki dan, osim voćnog, tad sam jela samo voće
    - ulje sam koristila i u salati , ali sam ga normalno sdtavljala i u blitvu i mahune, i šugove, kad bi dinstala itd.

    na proteinski dan bi znala pojesti za večeru fetu kruha sa sirom i šunkom i jogurt (po ovome sam razmišljala da bi bila dozvoljena i pizza, jer su sastojci proteinski, a ionako je kruh dozvoljen u jednoj maloj količini).

    eto, ako vam je to malo pomoglo...
    čitala sam na MMF forumu, u vezi ove dijete- bilo je i nekoliko cura koje su dojile dok su bile na UN- ki, pa su je malo zbog dojenja prilagodile i provodile u blažem obliku- kile su im isto išle dolje, iako sporije nego ostalima.

    moje mišljenje je da ako vam je stalo da skinete neku veću kilažu (preko 10 kg), da bi se trebalo striktno držati dijete bez odstupanja, barem minimalno prvih mjesec dana. Ako se radi o nekih 5-6 kg, mislim da se može i "okolišavati".

    u biti sve je to od metabolizma do metabolizma.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj dorijana prvotno napisa
    E, da! Prema mojim saznanjima o prehrani razlike između škrobnog ili ugljikohidratnog dana uopće nema. Sve su to ugljikohidrati. A ako baš hoću cjepidlačiti svaki dan je i ugljikhidratni zbog voća koje se jede.
    Postoji razlika između škrobnog i UH dana. Škrob je složeni UH, i polagano diže šećer u krvi, isto tako polakše i opada. Znači drži stabilnijim šećer u krvi, i ne uzrokuje naglo preveliko lučenje inzulina iz gušterače.

    Na UH dan jedu se rafinirani UH (pizza, kolači), koji naglo dižu i naglo spuštaju GUK.

    Sve su to po sastavu ugljikohidrati, ali s potpuno različitim utjecajem na metabolizam.

    UH u voću je uglavnom fruktoza, koja također ne uzrokuje nagla lučenja inzulina (jer joj ne treba inzulin da uđe u stanicu, za razliku od glukoze).

    Što se tiče MM-a, za sad je skinuo 9 kg, u mjesec i pol, zadnjih dana stagnira iako se drži dijete.

  38. #88
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Što se tiče MM-a, za sad je skinuo 9 kg, u mjesec i pol, zadnjih dana stagnira iako se drži dijete.
    I bolje je da stagnira malo. Nije zdravo da kilaža naglo pada. Negdje sam vidila da je zovu i djeta strpljenja jer kile baš ne lete doli ko lude.
    Ja sam je zato i izabrala. Martina, svaka čast TM, dobro ga to ide.

    Znate ono kako bi svi prije lita skinuli kolače oko trbuha, e pa oni koji su sada počeli, brate imaju fore.
    Doduše, ja ih skidam jer eto želim ostat trudna a bilo bi bolje da mi se to dogodi sa nekom normalnom kilažom....to me nekako drži da ustajem

  39. #89
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    hej cure, može mala pomoć?
    Šta je sa sojom? Ona kao zamjena za meso ide u 1 dan ili :/

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Soja je mahunarka zar ne?Ne vjerujem da se po ovom principu može jesti proteiskog dana a opet je puna bjelančevina da se jede škrobnog.Ne znam ali čini mi se da bi još i išlo na škrobni dan :/

  41. #91
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Ma to i mene zbunjuje.
    ne koristim je baš često, ali recimo znam nekad napravit rižot od sojinih komadića (bude skoro kao teleći) i to bi bilo super da ide u škrobni dan.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    MM je u mjesec dana skinuo oko 10 kila. I nije se bas 100% striktno drzao pravila. Salata bez malo maslinovog ne ide, uz dinstanje je islo malo ulja, a i vocni dan je jako tezak pa je bilo 2-3 puta da je za veceru vocnog dana na kraju pojeo sendvic ili bi zgrijesio s pizzom. A Boze moj.

    Kile su svejedno otisle. Al ipak mislim da to ima veze s tim kolika ti je idealna tjelesna tezina i koliko imas za skinuti. On je na pocetku dijete imao 103 kg na visinu do 180 cm, a ja 76 kg na visinu od 180 cm. Meni nije otisla jedna jedina kila a njemu 10 (ja sam odustala-mislim jedem ja jos kao i on - zbog moralne potpore, ali zgrijesim s malo cokolade ili keksom tu i tamo).

    Mislim da je dijeta super i mislim da ne mozes s njom skinuti vise od tvoje idelane tezine (s obzirom na kostituciju tijela i genetiku). Mislim da bi meni mozda bilo 70 kg idealno ali imam misica i jaceg sam kostura, a dobro imam mozda tih 5 kg vise, ali se super osjecam i nis mi ne fali :D

    Sretno svima s dijetom :D

  43. #93
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja se spremam na UN dijetu,ali me malo zabrinulo sto sam procitala na jednom forumu da se nekoj curi dosta pogorsala krvna slika nakon provedene dijete!!(provjeravala ju je prije i poslije dijete)

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    A neš ti krvne slike,to se popravi lako Šalim se naravno,ali po onom što jede moja sestra meni se ne čini da organizam gubi nešto,svaki dan voće,gotovo svaki dan svježe salata,meso,mahunarke........ono što inače jedemo samo malo drugačije raspoređeno.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja sam bila na UN dijeti, i uspjesno skinula puno, i nije se vratilo, ali mi se drasticno pogorsalo zdravlje. bila sam uzasno iscrpljena i slaba.

    svi koji se pridrzavaju te dijete trebali bi uzeti u obzir da se, od 4 dana, tri dana uopce ne jedu bjelancevine

    u kombinaciji s vjezbanjem, to je katastrofa.

    kod pomanjkanja bjelancevina, stradaju misici. a i srce je misic.

    ovo je moje laicko objasnjenje ali mislim da drzi vodu.

  46. #96
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Čekaj, pa koliko ima vegetarijanaca koji su zdravi? Možda je stvar u nečem drugom?
    Jer djeta je bazirana na voću i povrću, ali i meso(proteini) i tjesto su zastupljeni (u nešto manjim količinama ali čini mi se ipak dovoljnim)
    Recimo drugi dan je nekako naglasak na mahunarke, ali ja se više držim blitve, brokule, špinata, tikvica i sl uz recimo dodatak malo riže ili kojeg krumpirića.
    Ne kužim u čemu je baza sa lošom krvnom slikom :?

  47. #97
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja sam uz dijetu za svaki slučaj pila vitamine. A negdje gore u prijašnjim postovima sam objasnila kako bi doskočila (upravo) mliječnim prozvodima:

    3. dan za večeru umjesto 1 kolača pojela bi jogurt (ako možeš jesti kremasti kolač napravljen na mlijeku, ili krempitu punu jaja, onda valjda može i jogurt, koji je lakša varijanta).
    jela bi juhu 3 dana (bistru, ali skuhanu na mesu, dakle u njoj bi bilo bar malo rastopljenih bjelančevina)- škrobnog dana s ukuhanom rižom, UH dana s paštom- to bi mi uglavnom bio obrok za večeru.
    kao što reče sunce, i mahunarke su bogate bjelančevinama (zato ih vegetarijanci i preferiraju jer su te bjelančevine jako slične onim iz mesa).

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    Drage cure,
    one koje su i same na dijeti složit će se, a one koje se vječno drže fraze " od ponedjeljka" , ( čiji sam i ja dugo vremena bila pobornik), poruka - UN dijeta je fantastična!
    Meni je danas 15. dan, 6 kg manje. Doduše obzirom da je do mog cilja još puno, ovo je tek početak "borbe", no bitno je da NISAM gladna. Iako se strogo pridržavam zadanih kriterija.
    ( bojim se vodenog dana.. ).
    Ali čim je kazaljka na vagi počela pokazivati manje, odlučila sam izdržati 90 dana, pa makar 91. pojela i muža, i namještaj po kući..
    Osim toga kao što su neke od vas već napisale, jednostavno prštim od energije, stižem sve, ne osjećam se umorno i dobre sam volje.
    Jedini dan kad je meni teže, je onaj kad je na redu tjestenina, jer jednostavno ne znam s čim bi tu tjesteninu kombinirala.. umaci ne dolaze u obzir, sir također, a baš onako na bijelo.. uh..(dosada sam je tako jela).
    pizzu, kolač, ili sok, nisam okusila sve ove dane. čekam da se kazaljka još spusti pa ću se nagraditi.. :D
    zadovoljim se samo rebrom čokolade za večeru. Moje osobno mišljenje je da uz sve ovo treba piti puno tekućine, bolje čaj, nego voda, jer čiste organizam, poboljšavaju ten, i stvaraju osjećaj sitosti.
    Što manje boravite u kući, jer onda frižider jednostavno vuče, a ruke su tako "besposlene".. pa samo mislimo kako bi ih zaposlili kakvim kikirikijem, čipsom, čokoladicom...
    ja volim jesti, a tko voli jesti rijetko je mršav. (blago izuzecima), ali mislim da je ovo odličan izbor . Mršavi se, bez gladovanja.

  49. #99
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj puppa prvotno napisa
    Jedini dan kad je meni teže, je onaj kad je na redu tjestenina, jer jednostavno ne znam s čim bi tu tjesteninu kombinirala.. umaci ne dolaze u obzir, sir također, a baš onako na bijelo.. uh..(dosada sam je tako jela).pizzu, kolač, ili sok, nisam okusila sve ove dane.
    Šta ti jedeš taj dan? Osim tjestenine na suho i rebro čokolade? :?
    Kaže da pizza može sa ketchupom, a ako može to onda može i tjestenina sa šalšom od poma (rajčica). To bi bila mislim tjestenina milaneze.

  50. #100
    Ilona

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    I ja jednu stvar ne šljivim. Salatu začinim sa par kapi ulja, piletinu sa grila isto tako. . Salatu stavim u neku plastiku sa poklopcem, stavim žlićicu m.ulja i malo kvasine i soli, zatvorim poklopac i dobro to sve promućkam i bude ptva liga.
    ovo sam radila i ja cijelu dijetu s tim da sam koristila ulje i drugi i treci dan.. cak sam jela i pomfrit koji sam nakon pecenja malo stavila na salvetu da se upije ulje.. uz tjesteninu sam jela umake od paradajza (sve sa lukom dinstanim na ulju), a kad nisam imala vremena kuhat i gotove umake od paradajza (osim kecapa jer obiluje secerom).. i kile su isle dolje..

    i cestitam na skinutim kilama, 2,5 kg za 10 dana nije malo

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •