Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 292

Tema: UN dijeta- molim iskustva

  1. #101
    Ilona

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    hej cure, može mala pomoć?
    Šta je sa sojom? Ona kao zamjena za meso ide u 1 dan ili :/
    moja seka je vegetarijanka i kada je bila na dijeti soju je jela prvi dan umjesto mesa, a skrobni dan je bazirala na mahunarkama, cak ih je i kombinirala sa krumpirom i rizom iako dijeta to ne dozvoljava..
    skinula je 12 kila u 2 mjeseca

  2. #102
    Rabac

    Početno

    Da li se UN dijeta može provoditi i dok dojite? Ima li tko iskustva? Mislim da li utječe na produkciju mlijeka?

  3. #103
    Ilona

    Početno

    Citiraj šapica prvotno napisa
    mislim da ne mozes s njom skinuti vise od tvoje idelane tezine (s obzirom na kostituciju tijela i genetiku).
    slazem se..
    a i puno ovisi koliko ce brzo tko skidati kile o pocetnom visku..

    a evo i primjeri iz iskustva:
    -ja sam imala 30 kg viska i skinula sam 18 u 3 mj
    -moja seka je imala 15 viska i skinula je 12 u 2 mj
    -frendica je imala 5,6 kg viska i nakon sta ih je skinula za jedno 2 mj, nastavila je s dijetom jer je htjela skinuti jos.. iako se strogo pridrzavala svega, slijedecih mjesec dana nije skinula ni grama..
    za poticaj, sve tri smo zadrzale tu kilazu, a ja sam na dijeti bila prije 2, a njih dvije prije godinu dana..

    cestitke svima na skinutim kilama i sretno s nastavkom dijete

  4. #104
    Ilona

    Početno

    rabac, vidi

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    čitala sam na MMF forumu, u vezi ove dijete- bilo je i nekoliko cura koje su dojile dok su bile na UN- ki, pa su je malo zbog dojenja prilagodile i provodile u blažem obliku- kile su im isto išle dolje, iako sporije nego ostalima.

  5. #105
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    2. DAN: POVRCE
    RUCAK: kuhan grah ili kuhani grasak ili kuhani krumpir ili riza, uz dodatak zacina, kecapa: origana, kuhane rajcice, bibera. Gljive dinstane ili na zaru, mrkva, mahune, tikvice, patlidzan, paprike. U jeIovniku su i:
    kuhani grah bez mesa i zaprske, kiseli kupus bez mesa, posna sarma s rizom, pomfrit przen na 1 zlici ulja, riza dinstana na luku i s mahunama, paprike punjene rizom ili krumpirom kuhane u paradajzu, pa zapecene u pecnici, zapeceno povrce (isjeckana paprika, mrkva, grasak, karfiol, zajedno s rizom se dinsta, stavi se vegeta, malo bibera; to se nalije i zapece u rerni), paprikas.
    Povrce treba biti kuhano ili dinstano na vodi. Ne stavljati zaprsku od brasna ili paprike. Jedna snita kruha i salata, kao prethodnog dana.
    VECERA: isto sto i za rucak, samo pola kolicine.
    Citiraj Ilona prvotno napisa
    skrobni dan je bazirala na mahunarkama, cak ih je i kombinirala sa krumpirom i rizom iako dijeta to ne dozvoljava..


    koliko ja vidim, kombinacija povrća je dozvoljena, zašto se onda ne bi kombinirale mahunarke sa rižom? Ja sutra planiram skuhati kupus(lešo) i malo riže začiniti vegetom. Ili kada kuham grah stavim kuhati i leću, polubiž,orzo...pomješam mahunarke.
    Koliko god mi se čini dobra ova djeta, malo je zbrčkana. Puno dozvoljava i zbunjuju me ovi i i ili.
    U prvom djelu piše ili kuhan grah ili kuhani grasak ili kuhani krumpir ili riza, a u drugom daje jedan primjer recepta kombiniranog povrća.
    posna sarma s rizom, pomfrit przen na 1 zlici ulja, riza dinstana na luku i s mahunama, paprike punjene rizom ili krumpirom kuhane u paradajzu, pa zapecene u pecnici, zapeceno povrce (isjeckana paprika, mrkva, grasak, karfiol, zajedno s rizom se dinsta, stavi se vegeta, malo bibera; to se nalije i zapece u rerni), paprikas.

    Sad šta smije sa čime. po ovome dozvoljeno je pojesti malo pomfrita i tanjur blitve :/

    Malo je to glupavo, ali guram ja po svoju pa ćemo vidit dokle ću doć.
    U svakom slučaju Ilona, hvala na podršci. Nadam se da ću se nastavit topit

    Ajmo cure koje ste na djeti, javljajte kakvo je stanje

  6. #106
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja jedino nisam kombinirala krumpir i rižu. Ostalo sve jesam od navedenog

  7. #107
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    da li se u bjelančevinskom danu može pojest nemasno varivo od mesa i kupusa :/

  8. #108
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    inače,redovno ću vam prijavljivat koliko je otišlo 8)

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Rabac prvotno napisa
    Da li se UN dijeta može provoditi i dok dojite? Ima li tko iskustva? Mislim da li utječe na produkciju mlijeka?
    Cuj draga, nikakva dijeta nije za vrijeme dojenja. Zasto???
    Zato sto se svi toksini koje ti apsorbiras u svom zivotu spremaju tebi u masti i sad da pocnes naglo mrsaviti (dakle dijetom) ti toksini iliti otrovi se vade iz tvojih masti i idu dirtekt u mlijeko!!!

    Ovo nam je doslovno pricao profesor na PMF-u na bioloskom odsjeku (na predavanjima).

    Dok dojis nikakva dijeta. Kad dojenje prestane (ako ti samo po sebi nije povuklo dovoljno kila) dijetaj koliko zelis

  10. #110
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj šapica prvotno napisa
    Citiraj Rabac prvotno napisa
    Da li se UN dijeta može provoditi i dok dojite? Ima li tko iskustva? Mislim da li utječe na produkciju mlijeka?
    Cuj draga, nikakva dijeta nije za vrijeme dojenja. Zasto???
    Zato sto se svi toksini koje ti apsorbiras u svom zivotu spremaju tebi u masti i sad da pocnes naglo mrsaviti (dakle dijetom) ti toksini iliti otrovi se vade iz tvojih masti i idu dirtekt u mlijeko!!!

    Ovo nam je doslovno pricao profesor na PMF-u na bioloskom odsjeku (na predavanjima).

    Dok dojis nikakva dijeta. Kad dojenje prestane (ako ti samo po sebi nije povuklo dovoljno kila) dijetaj koliko zelis
    vidiš, ovo je i nama rekla prof.pedijatrije :/

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Nama pricao prof. Springer, predaje i bavi se toksikologijom.

    Uglavnom sve trudnice i dojilje - nikakva dijeta!!!

  12. #112
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    da li se u bjelančevinskom danu može pojest nemasno varivo od mesa i kupusa :/
    da malo podignem ovo svoje pitanje

  13. #113
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Bok curke!
    Danas mi je 12 dan dijete i jutros je bilo 6,5 kg manje. :D Možete zamisliti moje veselje. Čudim se što tako brzo idu dolje, a ne gladujem uopće (za razliku od prethodnih dijeta kad sam se uništavala).
    Sve pohvale za ovu dijetu!
    Prva 2-3 dana bila sam luda!!, jer bila sam navikla prije dijete non-stop nešto mljackati, a onda odjednom REZ. Ruke su mi drhtale i bila sam nervozna, kao u odvikavanju od pušenja ili droge (koliko god se zavaravale, ovisnice smo... o hrani).
    Stoga nemojte tražiti razloge ove ili one, jer nijedna dijeta nije "slatka" ni laka.
    Sve što je dijetalno ima manje šećera, manje masti, manje svačega, ili se pak unose manje količine.
    Dijeta = manje svega. To se mora shvatiti, ne može se biti na dijeti i jesti kao prije.
    Ja već 3 ciklusa dijete ponavljam istu hranu.
    Naručila sam knjigu OVDJE da mi pomogne oko recepata jer fali mi mašte.
    Sretno svima koji se odluče za ovu dijetu.
    Ja sam ovaj puta odlučila biti ustrajna.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Bok curke!
    Evo da javim da smo od danas MM i ja na Un dijeti!! MM vise iz neke moralne podrske mada on ima samo par kila viska a ja, pa ja zato jer MORAM!! Prvo sam dva tjedna na svim mogucim forumima citala sve o dijeti, raspitivala se i ovdje i konacno je dosao dan D. Ali nismo se upustili bez famozne knjigice 90-dnevna dijeta iz cistog razloga jer sam svugdje primjetila sa se ljudi masovno svakih par dana pitaju sta mogu a sta ne mogu papati. Nadam se da cu i ja imati tako dobar rezultat kao sto nam je Angelina Bell javila, svaka cast! U svakom slucaju, javljat cu Vam kako napredujem!!

  15. #115
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    inače,redovno ću vam prijavljivat koliko je otišlo
    A kada si počela? Je li za sada šta otišlo?

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Angelina Bell - bravo!! :D
    Evo i ja se priključujem UN-ovkama! A ja odmah krenula s voćnim danom, pa šta bude..(zbog zuba danas smijem jesti samo hladno pa iskoristih to). Ja imam 59 kg i htjela bih se spustit do 53-54. Ma je li moguće da ću to uspit u 2-3 tjedna, a godinama se borim s tih par kila viška.. :?
    Angelina Bell, imaš već knjigu? Aj podijeli s nama neki od maštovitih recepata..

  17. #117
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Danas mi je 12 dan dijete i jutros je bilo 6,5 kg manje. Možete zamisliti moje veselje.
    ma kako sam te maloprije preskočila.
    Ma to je super. Svaka čast :D
    fritulice1 dobro došla među djetomanke.
    Ako smijem pitati koliko si visoka?
    U mom svjetu divova, 53 kg zvuči stravično malo.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    fritulica1 tvoja sadasnja kilaza je meni nedostizan san
    nes mi samo nije jasno...danas si na 4 danu pa ti je vocni ili ti je danas 1 dan :? jel...pocinje se iskljucivo proteinskim danom!

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    E Suncem.m.. ja sam ti mala žena, (visoka oko 1,65), a ko za inat sav višak kila se zalijepio oko butina i guza ..e pa rekla sam jutros-dosta je bilo (vaga se opasno približila brojci 60 :shock: ), sa'š vidit kako se kile tope, otvorila rode i navalila na 2 kruške..Vama visokima se te kile nekako rasporede, a na nama malima se sve vidi.
    Iana27, ja sam danas na 1. danu, sutra je proteinski dan (već se veselim). Ako baš tako ne može, onda sam danas na voću, a sutra počinjem s dijetom tj. 1. proteinskim danom..
    Ja sam za danas kupila malo badema, jel to u redu :?

  20. #120
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Mislim da ti bademi ne idu baš, ali pošto ti nije potrebno skidati
    puno kila, ja bi rekla da malo badema možeš.
    naglasak voćnog dana bi trebao biti na jabukama, narančama,
    kruškama, mandarinama i sl,
    Čak i kruške ne pretjerano. Ali rasporediš to lako. Recimo moj voćni ručak:
    1 jabuka, 1naranča,1 kruška,2 koluta ananasa(iz konzerve ali bez šećera)
    i koja mandarina. Ili dodam nekad bananu.

    Inače, tvoja djeta službeno počinje sutra

    Vama visokima se te kile nekako rasporede, a na nama malima se sve vidi.
    , dobra ti je ova, ali ja velika uvik parim od brda odvaljena.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Meni je rekla frendica koja je skinula 8 kg u mjesec dana da se na vocni dan smije pojesti i jogurt onaj 0,1% u vocnoj salati. Mi to papamo.

    I da ona je cijelo vrijeme trusila onaj VIndi vital sok od ananasa (mislim, onaj za pomoc pri mrsavljenju).

    I da mislim da na vocni dan smijes sladiti s fruktozom (imas je u Getrou u Mercatoru i u tim ducanima - pola kile oko 20 kn).


    Nama je danas proteinski dan. Joj jedva cekam nesto gricnuti. Inace sma pescovegetarijanac - ili ti jedem ribu. Danas cu navaliti na tunu :D:D

  22. #122
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    pridružujem se i ja! danas mi je osmi dan dijete, voćni, vagati ću se tek sutra kada završim dva ciklusa pa da vidimo. nakon poroda mi ostalo 15kg viška i planiram to otopiti. dijeta je super! ne mogu vjerovati kako nisam gladna :D . super se osjećam, uz malu bebu stvarno ne stignem misliti što bih danas jela, ovako samo pogledam na papir i udri.

    e sad, imam malo drugačiju dijetu od one koju ste tu stavili. meni za proteinski dan piše popiti goveđu juhu bez ičega, a ne povrtnu. zatim nisam znala za ulje, proteinski dan sam pokla puretinu na ulju, a za večeru 2 bifteka (živjela dijeta!) također na ulju. stalno jedem kupus i zelenu salatu, začinjeno uljem i octom nadam se da zbog toga nisam zaribala... vidjeti ćemo ujutro kada stanem na vagu. javljam se a vi se držite...

    e da, drugi dan jedem rižu, piše puno salate. mrkva, grašak i kukuruz su povrće i ja to pomiješam sa rižom i prilog zelenu salatu. meni super, nadam se da nisam fulala...

  23. #123
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Tonja, a dojenje?
    Ne dojite više ili?

  24. #124
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Ja imam 59 kg i htjela bih se spustit do 53-54. Ma je li moguće da ću to uspit u 2-3 tjedna, a godinama se borim s tih par kila viška.. :?
    Da ja imam te kile (a imala sam ih nekad ) ne bih ni htjela znati što je UN dijeta.

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Angelina Bell, imaš već knjigu? Aj podijeli s nama neki od maštovitih recepata..
    Nemam je još, ali se nadam da bi kroz ovaj tjedan mogla doć.
    Evo recepta sa drugog foruma za piletinu s limunom


    Moj savjet:
    - držite se pravila, tj. počnite proteinskim danom. Ne dobiva se ništa tako što se počinje voćim danom. Tijelo se nepotrebno izgladnjuje i do popodne osjećati ćete takvu glad da će vam i slon biti malo.
    - jedite namirnice tamo navedene, jer za svaki mogući neuspjeh krivit ćete upravo one namirnice koje ste "vi procjenile da mogu ići u određeni dan" ili ćete pak reći "Ma ne valja ti ova dijeta"
    Ja, ako prekršim bilo koje pravilo, imam osjećaj kao da sam onemogućila dijeti njezino djelovanje.
    Trebamo shvatiti da sve stvari koje volimo a ne smijemo jesti, neće zauvijek nestati s planeta. Za 2-3 mj. kad malo sredimo kilažu, moći ćemo si priuštiti nešto od te sad zabranjene hrane kao nagradu za trud (naravno uz moguć selfcontrol - samokontrolu)
    Pišemo se. Sretno svima.
    Nadam se samo, i to mi je u biti glavni cilj, da će smanjenje kila djelovati pozitivno u zaćeću jednog malog

  25. #125
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    [quote="Suncem.m."]
    Citiraj white_musk prvotno napisa
    inače,redovno ću vam prijavljivat koliko je otišlo
    quote]

    danas sam počela :D

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    85

    Početno

    MM je na toj dijeti puna 2 tjedan sutra, i izgubio je -7 kg. I presretan je!!! :D

  27. #127
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    da li se u UH-danu mogu jesti kuhane žitne pahuljice umjesto tjestenine :/

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Držite se pravila, tj. počnite proteinskim danom
    Evo nisam ni počela dijetu, a već sam je prekršila! Ma to je zato jer danas moram jesti sve hladno, a voće mi je najbolja hladna varijanta. A da sam gladna-gladna sam, iako sam pojela, 2 kruške, 2 banane, 2 mandarine, 2 šake badema, suhih smokava i sad ću napravit sok od cikle (eto ima i povrća).
    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Jedite namirnice tamo navedene, jer za svaki mogući neuspjeh krivit ćete upravo one namirnice koje ste "vi procijenile da mogu ići određeni dan"
    A ja već odlučila da ću meso ili ribu peći na ulju (meni su meso, a pogotovo riba suhi i bezukusni ako su prženi bez imalo ulja, i definitivno ću stavljati malo maslinovog ulja na salatu. Rađe ću se odreći 1 kolača nego maslinovog ulja u salati. Pa šta bude ...

  29. #129
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    da li se u UH-danu mogu jesti kuhane žitne pahuljice umjesto tjestenine :/
    ne znam što su žitne pahuljice, znam da možeš palentu i žito, pa valjda da...

    a na proteinski dan, mislim da može meso i kupus

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Fritulice bademi i suhe smokve ne nažalost,sok od cikle u voćni dan isto ne.Ustvari si ti danas trebla jesti meso,počni od sutra ispočetka.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Bok curke...prvi dan je iza mene, i stvarno se osjecam super...konacno onaj lijepi osjecaj u zelucu!! Jedan veliki savjet, kupite si knjigu 90-dnevna dijeta i svi vasi problemi oko toga sta mozete jesti a sta ne ce nestati. Tamo imate recepte za svaki dan i fenomenalni su. Jucer sam na nekom forumu citala kako je najgori vocni dan i sinoc sam odlucila prelistati sve recepte za taj vocni dan i moram priznati da sam se ugodno iznenadila...kao prvo ima 3 obroka i 2 meduobroka, a kao drugo postoje takve fine varijante..pecene jabuke punjene pekmezom ili dzemom bez secera ( i to 6 kom!!), zatim pecene banane, ..orasi i bademi isto mogu ici...U glavnom rijesite se nepotrebne nervoze oko toga sto da i sto ne...cijena nije neka velika 90,00 kn a stvarno se isplati!! MM i ja smo na dijeti i fino papamo, a njegove kolege na poslu koji su isto na dijeti su jucer bili bijesni...kada su vidjeli sta on papa a sta oni!!

  32. #132
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    evo i meni je prošao prvi dan i također se super osjećam
    ne znam da li je to moguće ,ali meni vaga već pokazuje pola kg manje :/ , s tim da je digitalna i isparvna

  33. #133

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    white_musk moguce je..meni je pokazala tocno 1kg manje :D

  34. #134

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    E zaboravila sam te pitati..koliko zelis skinuti kila?? Ovo je super jer smo istovremeno pocele..tako da se mozemo bodriti!! Da, ovo sam jos htjela reci, osjecaj je fenomenalan!!

  35. #135
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    white_musk moguce je..meni je pokazala tocno 1kg manje :D
    eh , super :D

  36. #136
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    30
    dakle, ne ginu mi dvije ture

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Fritulice, bademi i suhe smokve nažalost.
    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    kupite si knjigu 90-dnevna dijeta..orasi i bademi isto mogu ići
    E sad za suhe smokve ne znam..Ma ja se prije svega želim hranit zdravo i namjeravam i dalje piti sok od cikle svaki dan i jesti suhe smokve na voćni dan, ali npr. već znam da neću pojesti 3 knedle ili 3 šnicle odjednom jer toliko nikad nisam niti mogla. Ja ću ovu dijetu prilagodit sebi i svom ritmu, pa ako izgubim koje kilo dobro, a ako ne, idemo dalje. Inače, evo javljam da danas službeno proteinskim danom (riba+salata) počinjem dijetu!

  38. #138
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    Da, ovo sam jos htjela reci, osjecaj je fenomenalan!!

    ovo potpisujem :D

    ( a što se bodrenja tiče, ja sam uvijek za!)

  39. #139
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    A ja već odlučila da ću meso ili ribu peći na ulju (meni su meso, a pogotovo riba suhi i bezukusni ako su prženi bez imalo ulja, i definitivno ću stavljati malo maslinovog ulja na salatu. Rađe ću se odreći 1 kolača nego maslinovog ulja u salati. Pa šta bude
    Draga fritulice, moram priznati da imaš pravo. I meni je bez ulja sve nekako bljutavo, ali stavljam ga samo tamo gdje moram... npr. u salatu, 1 žlicu, jer zelena salata, bez ulja škripi kao neka plastika.
    A meso i ribu pečem u pećnici, alum. folija dolje i alum. folija gore kao poklopac, začinim, iscjedim limun i ne trebam ulja. Ne znam dal si probala.

    Iana 27 baš si me razveselila viješću o dobrim receptima iz knjige, jedva čekam da je dobijem. Inače obožavam voće, ali moram priznati da mi "klasični" voćni dan postaje pomalo naporan. (Mislim da će me vodeni ubiti :/ ) Za sad sam naručila knjigu br. 1, a da li možda znaš nešto o knizi br. 2? Ako su jako slične ne bi je naručivala, a u protivnom hoću.

  40. #140
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    cure ,ja salatu,u proteinskom danu začinim jogurtom umjesto uljem i bude mi fantastično
    u škrobnom danu(planiram da jedem),kao salatu neko kiselo povrće(cvekla, krastavac,miješana salata, kiseli kupus),tako da mi je sve potaman
    a salatu od graha i luka samo začinim soli, biberom i limunovim sokom

    ah da, ja definitivno neću jesti hljeb u proteinskom danu, a nevjerujem ni u škrobnom

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Angelina Bell, ovo s ribom i mesom u foliji ću definitivno probat! Sjećam se da sam jednom gledala golog kuhara, spremao je to isto..Zna li netko gdje se u Zg direktno može kupiti knjiga :?

  42. #142
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    fritulica, samo obavezno podlij sa malo vode prije nego što zatvoriš foliju , jer se mora kuhati u pari

    ja nekad kuham u foliji, a nekad u prozirnom šlaufu za pečenja, to mi je još bolja opcija jer vidim "stanje unutra"

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Obavezno ću podliti, učinit ću sve samo da ne bude suho!
    Citiraj White_musk prvotno napisa
    ja nekad kuham u foliji, a nekad u prozirnom šlaufu za pečenja, to mi je još bolja opcija jer vidim stanje unutra
    šlauf za pečenja
    White_musk, ti si meni super!

  44. #144
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    šlaufu za pečenja, to mi je još bolja opcija jer vidim stanje unutra
    šlauf za pečenja
    *[/quote]

    pa tako piše na njemu

  45. #145
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Curke, definitivno posjetite forum coolinarike jer imate zbilja puno informacija o toj dijeti.
    Posebno pratite odgovore koje daje "osobica" jer su jako korisni i pametni. (Pohvala i hvala "osobici")

    Evo nekih njezinih odgovora (copy-pasteano):

    P: Ja sam zavrsila danasnji dan super za rucak mozarela s pomodorima vecra isto i mirna jer meso nisam morala ni pogledati
    O: Ako već jedeš mozzarelu nadam se da je to light mozzarela, jer je mozzarela jaaaako masna i tako, umjesno proteina, ti si na proteinski dan unijela - masti.
    Kad se govori o zamjeni mesa sirom - najbolji izbor je svakako svježi posni sir, nikako mozzarela.

    P: Kad sam već tu, pitala bi još nešto... ova dijeta ili način prehrane je dosta sličan jednoj knjizi koju sam čitala a zove se Fit for life...
    tamo se isto odvajaju ugljikohidrati i bjelančevine ali mi onda nikako nije jasno odakle kruh u proteinskom danu jer je tamo izričito zabranjeno miješati meso ili ribu sa kumpirima, rižom ili kruhom...
    mislim da se dobro sićan, pa zato ne znam... jel to to ili nije?
    O: Da, sve ti je to napravljeno po uzoru na Montignaca, tj. njegov režim prehrane. Kako sam već napisala - za razgradnju proteina potrebni su ti ugljikohidrati i obrnuto, tako da bi imala neke koristi (u sljedeća 4! dana) od tih proteina pojedi tu tanku šnitu kruha.
    Što se tiče šnite kruha u proteinskom danu- nikako ne zaboravite na to. Naime, ugljikohidrati su nam potrebni za razgradnju proteina i obrnuto, ali nemojte pretjerivati s kruhom. Ta jedna, tanka šnita, trebala bi vam biti dostatna za cijeli dan.

    I savjet je ne preskakati obroke! Jer organizam bude iscrpljen i samo čeka na prvu namirnicu koju ćemo unijeti i, uplašen da neće dobiti energije ni sljedeći dan, sve sprema u zalihe!
    "Kad ne jedemo, naš organizam spava. I zato- nemojte preskakati obroke!"

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    30
    dakle, ne ginu mi dvije ture
    ne smije se ponavljati.tj nakon tri mjeseca dijete mora se tri mjeseca pauzirati s tim da se i dalje doručkuje voće.Tek poslije toga ponavlja se dijeta.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    white_musk ja moram malkice manje, meni je cilj oko 20 izgubiti tako da cemo se druziti do kraja!
    Ne znam...svugdje svasta procitam..ali ja se drzim svoje knjige i vidim da bu mi mrak! Sto se ulja tice..recimo u toj knjizi pise da se salata smije zaciniti sa zlicom maslinovog ulja dodati jogurt i zacine (smiju se koristiti svi zacini), takoder se smije i ocat stavljati. To oko kruha je velika polemika, i jasno mi je ali tamo recimo pise da se smije i 1. i 2. dan snita tamnog kruha pojesti. Ja ako hocete, mogu veceras neke recepte prepisati ovdje, za vas koje nemate ideja.
    Meni je danas 2 dan i za rucak imam: na prodinstanom luku sam dodala hrpu sampinjona, kasnije sam dodala rizu i sve podlijevala sa temeljcem (juha), i pred kraj dodala grasak (od zacina: sol, papar, bosiljak, persin carry) + zelena salata + snita kruha...

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa

    ah da, ja definitivno neću jesti hljeb u proteinskom danu, a nevjerujem ni u škrobnom
    Za ovim nema potrebe,vjeruj mi.Sestra je jela kruh i skinula 8 kg za mjesec dana Šnjita raženog kruha neće odmoći a osjećaj sitosti i zadovoljstva poslije jela će potrajati.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Zaboravila sam, mislim da knjige lagano ima u svim knjizarama a mogu Vam veceras staviti i br. tel gdje je mozete naruciti ( zove se 90-dnevna dijeta, Brenda Hrobat i Mojca Poljansek)
    Evo nasla sam, navodno da se na ovoj stranici moze i naruciti, 90 Kn + postarina: www.moderna-vremena.hr

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Daj broj tel.pa sam riješila sestri poklon ispod bora

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •