Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 426

Tema: Carina

  1. #1
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno Carina

    Kao prvo ja sam ogorčena što se na narudžbe za pelene naplačuje carina i\ili PDV. Naime na opremu za djecu (osim igračke), lijekove i knjige ne bi smjeli ništa naplačivati. Ja sam krenula u borbu protiv ovoga. Imam sreće da mi je kum odvjetnik pa mi se ponudio i sada se spremamo oboružati zakonima i inim dokumentima.

    Ako niste znale po našem zakonu carina se ne plača na vojnu opremu i naoružanje :shock: ali na pelene se usude naplatiti carinu.

    Evo par informacija generalno. Vrijednost pošiljke + poštarina je osnovica za PDV a sve to skupa je osnovica za carinu (postoje različite stope za različite stvari - za pelene bi to trebalo biti 0). Na to ide fiksni iznos carinske i upravne pristojbe od 60 Kn.

    Ne plača se carina do 300 Kn ako je pošiljku slala fizička osoba ili do 60 Kn ako je slala pravna osoba.

    U pravilu ako se narucuje nesto od privatnih prodavaca...tipa preko ebaya i sl...onda se tu ne ubraja carina jer se to gleda kao slanje novaca nekome u inozmstvu a ne kao direktna kupnja.

    Carina na dječju opremu bi trebala bit 0% ali nikako da nađem sam zakon.

    Meni su pokušali na pelene naplatiti carinu i PDV ali ja sam došla nabrijana zaprijetil tužbom i da ću ih dati u novine. Dobrano se posvadila sa svima - ali na kraju mi nisu naplatili carinu.

    Ja čim saznam još nešto korisno javim.

  2. #2
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno Re: Carina

    Citiraj svizac prvotno napisa
    Meni su pokušali na pelene naplatiti carinu i PDV ali ja sam došla nabrijana zaprijetil tužbom i da ću ih dati u novine. Dobrano se posvadila sa svima - ali na kraju mi nisu naplatili carinu.
    donio mi ih je poštar doma i mama preuzela i platila jer poštar nije htio dati i rekao da će se vratiti natrag pošiljatelju. nije znala što, pa ih je uzela i platila. znači trebala bih ići u carinu ili...?

  3. #3
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Bravo Svizac :D :D :D

  4. #4
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    MM kaže da će od sljedeće godine konačno bit ukinuta carina na dječju opremu, mislim da se radi o onom novom prijedlogu zakona, ali nažalost, koliko znam kod nas još uvijk smiju naplatiti carinu. Ma grozno i sramotno. Nego, Svizac bravo kak si se izborla za neplaćaje carine strah zna bit koristan!

  5. #5
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno Re: Carina

    Citiraj svizac prvotno napisa
    Meni su pokušali na pelene naplatiti carinu i PDV ali ja sam došla nabrijana zaprijetil tužbom i da ću ih dati u novine. Dobrano se posvadila sa svima - ali na kraju mi nisu naplatili carinu.
    Toooooo Svizac! :D

  6. #6
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Magriz - ja bi na tvom mjestu otišla na carinu i rekla im da su pelene u pitanju a ne roba i bla, bla, bla. Uglavnom znam da ti sigurno nije usput osobito sada kad radiš ali što će ljudi progovorit to će oni manje pokušavat pljačkati nas i našu dječicu. Ja ti još popodne pošaljem pp kad se čujem sa odvjetnikom.

  7. #7
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ja sam našla pelene od privatnog prodavatelja i mislim poštom uplatiti traženi iznos. Zanima me hoće li mi i na temelju čega (nema računa) naplatiti carinu?

    Usput rečeno: kupili smo robe u vrijednosti 400 E danas u Sloveniji, prijavili sve uredno (dva računa) na slovenskoj grani zbog tax free i pustio nas naš carinik bez carine :D :D
    I njemu smo prijavili, naravno.
    :D
    HVALA

  8. #8
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo kao mali dodatak - carinske tarife se nalaze ovdje. Dječje pelene su pod oznakom 4818 40 90.
    Kada se unese iznos i valuta u izračun, carina uistinu bude 0,00 kn, međutim obračunava se PDV na cijeli iznos.

  9. #9
    JBT avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    191

    Početno

    Može se podnijeti prigovor ili nešto slično (zaboravio sam točno što) na obračun i oni će ti vratiti lovu.
    Također tu je još jedna greška. Pretpostavljam da su pelene proizvedene u EU, a na robu proizvedenu u EU se ne plaća carina, ali, pazi sad gluposti, na zahtjev osobe koja uvozi robu. To je tzv. stopa "Slobodno".
    PDV se plaća na kraju, nakon carine. Osnova za obraćun carine je carinska vrijednost robe-CVR (običnim rječnikom transakcijska vrijednost - račun, a koji vrlo često sadrži i iznos poštarine) i na to se plaća carina. Na zbroj CVR, carine i mogućih posebnih poreza-trošarina (duhan, alkohol i dr.) plaća se PDV.
    To je sve za vrijednost robe do 1200 €, ukoliko se koristi stopa Slobodno. Inače je iznos za postupak carinjenja manji, mislim 5000 kuna.
    Najsigurnije, iz osobnog iskustva, je da ti pošiljatelj stavi na paket oznaku PELENE ili OPREMA ZA BEBU isl.
    Btw. nikada mi nisu naplatili ništa na poštanske pakete u kojim je bilo nešto za djecu.

  10. #10
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Idem pisati prigovor... Ma mislim, trošak carine je 50% iznosa kupljene robe :shock:

  11. #11
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Dakle, ovo što sam danas doživjela sa carinicom J.P. je stvarno za dati u novine!

    Jučer dobijem njen poziv da dođem u Branimirovu. Na pozivu zaokružena stavka "račun". Samo to, da im moram donijeti račun. Račun za što, e to nije pisalo.

    Nazovem je i pitam o kakvom paketu se uopće radi, ona kaže da ne zna (a tko onda zna, ako ne ona koja mi je poslala poziv?!) i da moram osobno doći tamo.

    Dođem ja nakon posla, još uvijek pojma nemam o kakvom paketu se radi. Neki tip ga donese, a u paketu jedna pelena i jedne zaštitne. Ona mene ispituje za račun, ja kažem da imam samo nešto isprintano sa neta, ali da nije ni bitno, jer su to platnene pelene, a na njih se ne plaća carina.

    "Ne gospođo, to nisu platnene pelene, to su gaćice!"

    :shock:

    Ja ostanem paf, kažem joj, pa na paketu Vam piše da su to platnene pelene, na što mi ona odgovara da uopće nije bitno što piše na paketu! :shock: Ja otvorim pelene, pokažem joj unutarnji uložak i pitam je gdje je ona to vidjela gaćice sa uloškom od fleecea i kopčanjem na čičak, ali ona i dalje tvrdi da su to gaćice i da se na njih plaća carina! :shock:

    Najveća provala je bila kad me pitala da li se bacaju nakon upotrebe, ja odgovorim da naravno da ne, a ona kaže "E onda su to gaćice!" :shock:

    Rekla sam joj da vrati paket natrag u Ameriku, neću se valjda svađati sa nekime toliko neinteligentnim, a sad sam poslala jedan lijep mail upravitelju carine, sa svim podacima, sa spominjanjem odvjetnika i novina, pa da vidimo što će mi odgovoriti. Koliko znam, po zakonu bi mi morali odgovoriti na pismeni upit.

    Ne moram ni spominjati da mi je tlak skočio na 500, a uskoro opet idem na posao.

  12. #12
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    TeddyBearz - ja te u potpunosti podupirem. Ja sam se isto svadila sa carinicima i ponekad se čak spustila na taj nivo da sam psovala.

    Imam ideju cure. Olivija ti si pisala pismo ajde forwardiraj to pismo zainteresiranima pa da svi pošaljemo mailom. Možda ako dobiju 20tak pisama onda će početi nešto mijenjati. Kaj mislite?

  13. #13
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Najbitnije bi prvo bilo naći točan članak koji se odnosi na pelene. Ja sam pretraživala malo taj zakon, ali jednostavno nisam imala dovoljno vremena da ga temeljito pregledam i nisam to našla.

  14. #14
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    TeddyBearz pogledaj Olivijin post od prije ili http://www.carina.hr/ACTInternet/Mai...MainFrame.aspx

  15. #15
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    A da joj tu pelenu ispritnaš sa net-a sa svim opisom uz nju i faksiraš im ili mailaš?
    Zašto misliš da bi joj to promijenilo mišljenje? Pa otvorila sam pred njom pelenu, pokazala joj uložak, a ona tvrdi ako se ne baca poslije upotrebe da su to gaćice! :shock:

    Samo me zanima čime bi proglasila ženske platnene uloške, pošto se ni oni ne bacaju nakon upotrebe. Valjda je i to odjeća?

  16. #16
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj svizac prvotno napisa
    TeddyBearz pogledaj Olivijin post od prije ili http://www.carina.hr/ACTInternet/Mai...MainFrame.aspx
    Aaaaa, sad tek vidim da je u Olivijinom postu link.

  17. #17
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pa piše joj i na deklaraciji da su cloth diapers, a ona tvrdi da nije bitno što piše. :shock: Pa ako nije bitno što piše na deklaraciji, onda je još manje bitno što piše na netu, valjda ona bolje zna.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    pa to je prestrašno...koje koze rade na carini...

  19. #19
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo mog pisma: nije nešto i ne računam baš previše da ću išta dobiti natrag, ali tko ne proba...

    OH
    Adresa
    telefon
    br. tek. rč. ZABA


    CARINSKA UPRAVA REPUBLIKE HRVATSKE
    10000 Zagreb, Alexandera von Humboldta 4

    Zagreb, 25.9.2006.


    Predmet: Prigovor na plaćenu carinu
    Veza: poštansko-carinska prijava br. 2237/12, od 21.9.2006.


    Štovani,
    molim gornji naslov za povrat plaćene carine i pristojbi u iznosu od 216,00 kn. U primljenom paketu su se nalazile dječje pelene (6 kom), što je utvrđeno i pregledom paketa, a potvrđujem i računom.
    Vjerujem da je došlo do neke greške jer iako se rubrika 4818 40 90 odnosi na jednokratne dječje pelene smatram da je nedopustivo da se carine platnene pelene koje su zdravije za moje dijete, a ekološki daleko prihvatljivije.

    U prilogu dostavljam kopiju carinske deklaracije, kopiju potvrde naloga za plaćanje, račun o kupljenoj robi, te Rodin letak o platnenim pelenama.


    Srdačan pozdrav
    OH

  20. #20
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    O pa ti si bila vrlo fina. Trebaš vidjeti mail koji je Teddy poslala.
    Ja sam si dala oduška, a da nisam uopće bila prosta.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    daj nam teddy pokaži :D

  22. #22
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ajmo ovako: kupila sam korištene bodyje na ebayu i stigli su, ali moram po njih na poštu, zbog carine?
    Što, koliko, ne piše?

    Plaća li se carina na korištenu bebi odjeću?

    Isti slučaj je s jastukom za nošenje bebe. Koliko?

    Privatni prodavatelji, pa nema računa. (mogu li reći da je poklonjeno? :? )
    Još nisam išla podići paket.

  23. #23
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    daj nam teddy pokaži :D
    Ne bih javno.

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Ajmo ovako: kupila sam korištene bodyje na ebayu i stigli su, ali moram po njih na poštu, zbog carine?
    Što, koliko, ne piše?

    Plaća li se carina na korištenu bebi odjeću?

    Isti slučaj je s jastukom za nošenje bebe. Koliko?

    Privatni prodavatelji, pa nema računa. (mogu li reći da je poklonjeno? :? )
    Još nisam išla podići paket.
    Ako ti na obavijesti ne piše iznos koji moraš platiti, onda najvjerojatnije ne moraš platiti ništa. Iako ni to nije sigurno, jer se meni desilo da nije pisalo ništa, a u pošti su rekli da moram platiti.

    Privatni prodavatelji ni ne trebaju valjda slati račun, pa nisu oni firme. Iako me nakon jučerašnjeg događaja više ništa ne bi čudilo.

    O da. gospođa J.P. me neki dan preko telefona obavijestila da nije bitno je li nešto poklon ili ne, jer se i na to plaća carina.

  24. #24
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    Na pošti nemoj podići paket, nego prvo nazovi carinarnicu i s njima se nateži. Ako ti odluče svejedno naplatiti carinu, reci im da ćeš se žaliti i neka zadrže paket na carini.
    Ali Cocci, po ovome što ona veli, to je samo obavijest sa pošte, kao kad te poštar ne nađe doma. (Ili te ni ne traži. )

  25. #25
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Da, poštareva obavijest na kojoj ček piše da drugi dan donesu pošiljku ponovno, međutim moja mama ga je danas čekala i veli gosp. Poštar: Da samo piše da nose, ali da ne nose, nego nek idem po to

  26. #26
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Da, poštareva obavijest na kojoj ček piše da drugi dan donesu pošiljku ponovno, međutim moja mama ga je danas čekala i veli gosp. Poštar: Da samo piše da nose, ali da ne nose, nego nek idem po to
    Aha, to ti svi rade. Ja budem doma, a onda u kasliću nađem obavijest. Možeš si misliti kako bi prečula njegovo nabijanje po vratima.

  27. #27
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ovo je danas bio dar prijatelja

    No, stigli su i bodiji s ebaya - 17 kom. Bez carine, mali paketić, obična pošiljka, ne preporučena. Nismo bili doma, poštar ostavio obavijest i podigla na pošti. Super :D

  28. #28
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Evo, mi samo da javimo da smo do sada primili cca. 12 paketa vrijednosti od 20- 35 USD i uvijek sve bilo OK.
    Poštar ubaci paket u sanducic i baka me zove na posao: Stigle pelene!Mogu otvorit?
    I onda opet zove: Joj, kak su super!
    A, ja se cvrljim na poslu i nemrem docekat kraj radnog vremena!

  30. #30
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    To je stara fora, neki ljudi baš nikad nemaju problema sa carinom, dok ih neki (čitaj: ja) imaju stalno.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    i je l bolje onda naručiti jedan veći paket ili više manjih?

  32. #32
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    i je l bolje onda naručiti jedan veći paket ili više manjih?
    Ja bih rekla više manjih, ali sa našom carinom nema pravila.

  33. #33
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Nope. Vidim da moram ponovno slati mail.

  34. #34
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    :?

    Donese mi danas poštar opet nekakav poziv od carine, ja :shock: :? Otvorim, piše da je kod njih jedan moj paket (znam i koji ) i ogromni žig "javite se carini na broj tel...". :? Ja nazovem, žena veli da pojma nema kakav je to poziv i tko mi ga je poslao. :shock: Uglavnom, tokom razgovora skužim da je to žena na koju sam se pred tjedan i pol žalila zbog tog paketa.

    Sad, tko je meni poslao taj poziv i zašto... :? I naravno, opet moram put pod noge i u Branimirovu.

    A kako sam skužila sa kime pričam? Pa kad sam joj rekla ime i prezime, žena je rekla "aha, vi ste bili tu neki dan u vezi onih gaćica". :shock:

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Evo forumaši-ce ja još čekam da mi stigne moja prva narudžba od 6kom i pokušavam se obaružati znanjem i već oštrim kandže.

    Poslala sam i prosvjednu notu odnosno apel i gospođi ministrici Jadranki Kosor s u kratkim crtama opisanim problemima s kojima se suočavate pa javim što će mi odgovoriti.

    Možda pomogne

  36. #36
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    ... i ogromni žig "javite se carini na broj tel...". :? Ja nazovem, žena veli da pojma nema kakav je to poziv i tko mi ga je poslao. :shock:
    Opet se pokazalo kako naša državna tijela besprijekorno funkcioniraju.
    Aha. I pošalju mi obavijest da se javim na broj telefona na koji se javi žena protiv koje sam pisala žalbu. I ona to zna, naravno, spomenula je to.

  37. #37
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    :? pa stvarno...

  38. #38
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Nisam ništa obavila, to je samo obavijest koju mi šalju prije nego što se paket vrati u Ameriku.

    Nego, zanima me kome je to teta carinica danas preko telefona objašnjavala da platnene pelene nisu pelene nego gaćice. Čula sam je dok sam prolazila pored njene sobe. Poslije mi je objašnjavala da se platnene pelene računaju pod dječju opremu i da se to sve carini, ali ako kupujemo iz EU, onda moramo platiti samo PDV, ne i carinu.

    A što da kupujem u EU...

  39. #39
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Teddy obzirom na vrijednost dolara još uvijek ti se i uz carinu više isplati kupovati iz USA nego iz EU.

  40. #40
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    A ne znam baš, kad mi opale carinu i PDV oko 100% iznosa koji sam platila.

    Samo što me u EU baš ni ne privlači puno toga. :/

  41. #41
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Nego, još neke stvari koje sam saznala iz ove zanimljive carinske trakavice:

    - carinu vam mogu naplatiti i na poklon - kao što mi reče carinica "Može vam netko pokloniti auto, pa naravno da morate na to platiti carinu".

    - ako nema računa u paketu, mogu vas zaj... kao mene sad - i ne, nisam tražila ženu da ne stavlja račun, valjda mi je htjela napraviti uslugu. Međutim, pošto ja račun nemam (samo ne znam otkud mi ako ga u paketu nema ), paket se vraća u Ameriku i moram opet plaćati s(kršitelj koda)ing da mi ga vrate.


    Trenutno sam jako sretna da me prošla ona nekadašnja manija kupovanja pelena, jer nemam stvarno više ni vremena ni živaca za svađanje sa carinicima i inim službenicima. A kladim se da će mi se ona žalba višestruko obiti u glavu. Naravno da mi je jasno da nema šanse da kažu da sam ja u pravu.

  42. #42
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Pa naravno!

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Očekujem ovih dana 8 pelena pa me zanima koja je procedura. Koliko putuju pelene (naručila sam na Cloth Diaper Outlet-u) i da li po njih idem na carinu ili ih poštar donosi doma?

  44. #44
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ja sam ti od njih naručivala: nakon što pogledaš pošiljku da je "s(kršitelj koda)ed" na tracking orders, treba 10 tak dana do ZG. E sad, ja sam fulala poštara pa sam našla ceduljicu. A kako sam ja na zapadnom dijelu grada, išla sam na poštu u Ozaljskoj gdje nema carinarnice, tako da se nisam mogla svađati preko šaltera k's Svizac, već sam na zgražanje poštarice ("joj kak su medene pelenice" i "kak su svinje da se mora na njih platiti carina") platila, uzela paketić, i poslala protestno pismo carini...
    Sretno

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Paula prvotno napisa
    Očekujem ovih dana 8 pelena pa me zanima koja je procedura. Koliko putuju pelene (naručila sam na Cloth Diaper Outlet-u) i da li po njih idem na carinu ili ih poštar donosi doma?
    Moja iskustva:
    paket stiže za cca. 10-12 dana.Ja uvijek naručujem po 1-2 pelene i poštar ga stavi u moj poštanski sandučić.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    da, i koliki shiping platiš za te 1-2 pelene?

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Znaći neidem uopće na carinu već je oni zaračunaju i moram je platiti poštaru?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    stigle za 9 dana - u dva paketića - u sandučić bez carine - ukupna cifra cca 150USD

    a šta su lijepeeeeeee :D

  49. #49
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    Samo ti vadi mast našoj Teddy...
    I ne samo meni.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Ne razumijem stvarno po kojem kriteriju se odlucuje koji paket cariniti a koji ne. Ja sam evo u zadnjih 10tak dana dobila oko 8 posiljki po 2-3 pelene i nikakve carine mi nisu naplatili dok prije jedno pola godine su mi carinili onaj promo paket od ME s jednom pelenom i coverom. Mislim stvarno ne kuzim. Mislim nije da se ja bunim, jer od tada mi vise nista nisu carinili al nije uredu sto nekima lupaju carinu i na zrak u posiljci a nekima ( meni) nista. Suosjecam sa vama...

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •