Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Maxi cosi priori i isofix

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno Maxi cosi priori i isofix

    Da li sjedalica MC priori ima kopče za fiksiranje na isofix kukice?
    Ja sam je zagledala i čini mi se da nema.
    Hvala

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ne,
    imaš MC priori
    ali imaš i MC priorifix i on je za isofix sustav
    a obični priori ne

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala, Brane.
    Sad smo kupili novo auto s ocjenom 5 iz sigurnost i dodatnom opremom za sigurnost - sve radi kikića, a sjedalica se ne može prikopčati.
    Čini mi se da bi mi bilo pametno kupiti novu autosjedalicu jer mi se isofix sustav para veoma siguran.
    Možete li mi dati savjet?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Isofix sam po sebi nije ništa sigurniji od autosjedalice koja se veže pojasem vozila, ukoliko se ono napravi kako treba. Prednost isofixa je što se autosjedalica jednostavnije montira.

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Sanja, isofix je "sigurniji" od obične sjedalice samo po tome što si sigurna da ga si ga dobro smontirala, tj. nema greške, klik-klik i gotovo...

    Sjedalice starijeg dizajna i načina postavljanja, koje se vežu pojasem auta, a nemaju nikakve mehanizme zakočivanja tog pojasa ili imaju neke lijeve i nefunkcionalne samo pro forma, su zbog toga nesigurne, jer em može biti prekratak, ili ga možeš postavit prelabavo ili čak provući po krivoj putanji ili pukne, pa roditelji kemijaju kojekakve čvorove i slična čudesa misleći kak su se super snašli

    Sa isofixom se preskače pojas auta kao fiksator sjedalice i zaobilaze svi problemi vezani uz njega :D

    Ali kvalitetne sjedalice nove generacije se mogu odlično učvrstiti pojasom i možeš dijete vozit bez brige, samo obavezno provjeri kako ti stoji u autu iek onda kupuj

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala na brzim odgovorima.

    MC Priori imamo već godinu dana i MM je zaista dobro montirao u novo auto, nego sam mislila da je isofix još bolji, pa kad sam dala pare za ukrasne naplatke bila bih kreten da štedim na sjedalici.

  7. #7
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Citiraj -Sanja- prvotno napisa
    , pa kad sam dala pare za ukrasne naplatke bila bih kreten da štedim na sjedalici.

    potpisujem

  8. #8
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    uf sto sam brza..

    i mi kupili novi, skupi auto (a nije ni BMW, ni merdjo ) i MC priorifix. i imam osjecaj da Cvrckcia uziva u novom polozaju (da pokucam)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Jadro, ja sam u fazi kupovanja nove stolice. Kikica mi se jos vozi u Maxi Cosi 0-13kg suprotno smjeru voznje. Nase su klinceze vrsnjakinje i vidim vi ste "napredovali" u smjeru voznje . Jedva je cekam okrenit, koka mamina, nasamovala se straga po sredini i nikad se nije bunila mamino. Da skratim, dvoumim se izmedju Maxi Cosi Priorifix i Romer, cijena je ista, 2400 kuna u TL u Splitu. Jesi li je ti toliko platila? Ove cijene mi se stvarno cine ajme majko a za Maxi Cosi me dodatno pokolebao onaj test sigurnosti autosjedalica na Forumu koji MC ocjenjuje sa 3 :shock: - ako sam dobro vidjela. Kazi draga sto ti mislis?

  10. #10
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi smo prosli tjedan presli u tu novu, okrenutu u smjeru voznje.

    Ispunjavamo sve uvjete osim 9 kg (nikako da se maknemo sa 8.8), ali je savjet bio da je ipak manje zlo (za ne daj Boze) -200 g nego mala sjedalica (onu u obrnutom smjeru je stvarno prerasla-vrh glavice joj je bio daleko preko ona 2 cm do vrha).

    Imali smo iste dvojbe, ali mi se MC ucinila nekako komotnijom
    A kupila sam ju u Brezicama gdje kosta cca kao i kod nas, ali kad vratim porez i malo popusta na gotovinu, doci ce me 75 EUR-a jeftinije. e sad, ovdje napominjem da sam stolicu uredno prijavila na granici i da mi je receno da na to ide carina (ali ce mi oprostiti ovaj put), a prije godinu dana mi je carinik rekao da carina ne ide na djecije stvari. Pa sad...

    Hm, a za sigurnost...nisam vidjela taj test

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •