Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Svi žele, samo ona ne?! :(

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Svi žele, samo ona ne?! :(

    Slušajući u trudnoći kako sve bebe obožavaju nositi se u marami, ja sam bila sigurna da će tako biti s Janom. I sva oduševljena čekala dan kada ćemo se prvi put prošetati.

    Suma sumarum - jedna šetnja od sat vremena i 20 minuta po stanu. Sve spavajući. Ostali pokušaji završili su katastrofalno, trga se van, smeta ju što je tako stisnuta itd. Bila je Školjkica kod nas da nam pomogne ( ), ali ni nakon toga nisam uspjela.

    Jel ja to ne znam vezati maramu ili je Jana jednostavno beba koja ne voli biti u marami?

    Baš sam razočarana...

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Rahela je bila takva. Maramu sam prodala...

  3. #3
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Jelka, koliko si vješta u vezanja marame?
    Ako nisi sigurna jel dobro to što radiš, možda bebica to osjeti, pa se i ona buni...

    Probaj malo vježbati na bebi ili medi da sasvim automatizoraš pokrete i možeš zavezanih očiju sve napraviti, pa kad budeš sasvim sigurna u sebe, probaj ponovo. Sretno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    doći ćemo opet ako treba
    pusti
    kad budeš stvarno od volje i ona raspoložena onda probaj s njom, a do tada vježbaj na medi ili bez mede da se ispraksiraš u motanju

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Moj H se volio nositi u marami neko vrijeme (do kad je prohodao).

    Onda sam maramu zamijenila slingom pa reko - nosit ću ga kad idemo u grad bez kolica, a on se umori.

    Ništa od toga. Sling stoji na polici. A žao mi ga prodati. Tak je prekrasan!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Slično nekako bilo je i kod nas.
    S time da ja nisam imala puno prilike isprobavati, jer je Andrej imao longete, pa nije stao u maramu ni u kojem položaju, dok smo bili doma.
    Nabavila sam sling, računajući da će nam biti bar za šetnje vani, i koristili smo ga neka 2 mjeseca, a onda se počeo previše vrtiti i otimati i protestirati, pa sam odustala (možda prebrzo). Na kraju sam prešla na kolica, i to je bilo rješenje.
    Mislila sam da će nam sling poslužiti kad bude veći, kad bude hodao, pa da ga nosimo kad se umori, ali ništa od toga. Nije ga ponovo prihvatio. Sad se više uopće ne da ni nositi (osim tati za vratom).
    Mene ponekad malo grize, mislim da sam trebala imati više strpljenja s maramom i da mu se možda moglo i svidjeti, ali što sad... to je prošlost. A maramu i sling ipak čuvam - možda se još vrate na dnevni red.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to vam je kao i sa co-sleepingom - nećeš dijete silom trpati sebi u krevet ako želi spavati u kindaču.

    ipak, jelka - mišica vjerojatno osjeća tvoju napetost, probajte kad obje budete dobro raspoložene. ako si je vezala u kolijevku, možda želi biti uspravno. ako misli da ni tako nema dobar pogled, možda će se htjeti nositi na boku kad bude veća. možda bi joj bilo zanimljivo vani u šetnji, da gleda oko sebe dok ne zaćori.

    a vi svi čuvajte svoje slingove i marame za buduću dječicu!

  8. #8
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Znači, moguće je da neki jednostavno ne žele? Šteta. Pa kako onda po zimi, izlazak na zrak?

    Mislim, ne odustajem, još će Školjkica dobro naučiti moj kvart ( ), čekam i tečaj vezanja (zna li netko kad je?), pa ćemo vidjeti.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nemoj se preprano predavati - vjerojatno ste prvi put bile malo nervozne.

    ja sam prvo andreja probala vezati u kolijevku, izdržao je 3 sekunde (a trebalo mi je pola sata da namjestim maramu...)

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mojima oboje je trebalo malo vremena da se naviknu.

  11. #11
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Tako sam i ja kupila sling...(makar je Lovro bio preko 2 g.) a sve po uzoru na Tweety, Ajvi i sl....i ništa. Kako sam ga kupila, tako sam ga spremila za buduće generacije. Lovro nije htio u njega, niti pod razno!

  12. #12
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja sam bila "pametna" ( ), pa sam maramu posudila, da vidimo kako će ići.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Vezano uz položaj kolijevke: Andrej ga nikad nije podnosio kao beba, ni na rukama, a pogotovo u marami/slingu. Uvijek je morao biti u uspravnom položaju.
    Sad (2 g.) mi ponekad dotrči i kaže "hoću biti beba", i onda ga moram uzeti na ruke, u tom "položaju kolijevke", i pritom uživa, samo što ne prede od zadovoljstva. Došlo mu. S tom razlikom što je kao beba imao 4-5 kg, a sad ih ima 13

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Ja sam svog MAnuela pocela nositi odmah u uspravnom sjedecem polozaju (sa mjesec dana) jer u koljevku nije htio. Prvih nekoliko puta smo odmah izjurili van u kratku setnjicu, 20 minuta, jer je jedino tako bio miran i privikavao se na sam taj osjecaj u marami.
    Kada tako stavis dijete po prvi puta u maramu, bitno ti je da odmah pocnes hodati i to onako zustro, jer bebe vole ritam i ljuljanje.
    Danas se nosimo svakako, i na ledima, i na boku i odmaprijed, marama nam je spas, kolica nismo niti kupili. Ali pocetak nam je bio kao i vas.

    I ja bih ti rekla da ne odustanes tako brzo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Lucija također nije baš voljela maramu. Početak nam je bio grozan, pa sam probala opet kad je bila malo veća (5-6 mjeseci) i onda je počela "podnositi" maramu ako smo vani i krećemo se, ali opet ne predugo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Neće ni moj Domi kada je okrenut prema meni, neća niti u bjornici na taj način, ali prema van hoće.

    Čekam da malo poraste pa ću ga nositi na boku - probala sam neki dan ali se još uvijek previše klati - još je premali za bok

  17. #17
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    anita je u pocetku sizila jer joj je mirisalo mlijeko, pa sam ju obavezno morala prvo nahraniti, i onda je kao malo manje sizila, al kad se priucila na maramu to je bio spas...jer je ponekad samo u njoj i spavala po danu

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Lea ne podnosi polozaj koljevke, ni na rukama ni u marami. krizni vez je zakon. u njemu zna odvaliti spavanjac i 2 sata!

  19. #19
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Jelka, imate još vremena.. pa malecka je.

    Ne znam kako vežeš maramu. Keti nije htjela u koljevka položaj, ali se križno i sada na boku u slingu obožava nositi.

  20. #20
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja mislim da se većina beba mora naviknuti na sve pa i na sling/maramu/klokanicu.
    Fran se na klokanicu navikavao, na maramu nismo uspjeli, jer dok bi se ja spetljala i raspetljala s maramom on bi već šiznuo. sling je odmah upalio jer oko njega nema petljancije.Ubaciše bebu. potegneš rep i to je to.
    Meni je križni vez kod marame divan i da imam drugu bebu, mislim da bi je tako nosila, ali bi ovaj put vježbala prije no što bi ebača ubacila unutra.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    i ja se pridružujem mišljenju da joj možda ne paše kolijevka-ja sam kupila maramu s njegovih 5 mjeseci i nosila sam ga samo križno i obožavao je

  22. #22
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zaboravila sam reći, to što nanjuši ciku, to je najveći razlog što ju ne mogu nositi u marami. Probala sam jednom dojiti ju, ali su me bradavice poslije bolile zbog lošeg položaja. A i ona se sva ispiga.

    Ma probavat ću od sada svaki dan, pa ćemo vidjeti.

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    treba vam samo malo prakse (i za nošenje i za dojenje u marami, pitaj niku da ti demonstrira)

  24. #24
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Lea ne podnosi polozaj koljevke, ni na rukama ni u marami. krizni vez je zakon. u njemu zna odvaliti spavanjac i 2 sata!
    ovako je nama sa slingom (i rukama). kolijevka nikako, ali trbuh na trbuh oduvijek. bitno je da odmah nekamo kreneš hodati i po mogućnosti joj pjevaj ili pričaj.

    i to što spava, to je odlično! znači da žemska gušta

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Sve sto cure kazu i takoder da dodam, stavljaj je u maramu kad je dobre volje, ne kad je zelis umiriti (znaci vec je oneraspolozena)... bar za pocetak.

  26. #26
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Da te utješim, ni Flora ne želi biti u marami, a klokanicu voli.

    Dobro si me sjetila , mogla bih staviti oglas da prodajem maramu.

  27. #27
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Lea ne podnosi polozaj koljevke, ni na rukama ni u marami. krizni vez je zakon. u njemu zna odvaliti spavanjac i 2 sata!
    Ni Ella. Čim osjeti da ju se poliježe počne se bunit i diže se prema naprijed.
    A po pitanju marame... uh koliko mi propalih investicija imamo

  28. #28
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    E, da ne otvaram novi topic, da vas ovdje nešto pitam.

    Kako riješavate problem da se marama ne vuče po podu kad ju stavljate ili skidate? Jer kasnije treba bebino lice staviti na maramu, a ona bila na zmazanom podu. :/

  29. #29
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Ne rješavamo.. 8)

    Nakon nekog vremena se malo spraksiraš, pa dok vežeš maramu, krajeve staviš na npr kauč ili stolicu... ako nema nikog da ti pridrži.
    Budeš vidjela.. za čas postaneš jaaako brza i spretna u vezanju.


  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    A postoji i neka fora da marama ostane u cvoru i onda je prebacis preko sebe kako treba i hop, evo je...

  31. #31
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    A postoji i neka fora da marama ostane u cvoru i onda je prebacis preko sebe kako treba i hop, evo je...
    tak radi mm. sveže pomični čvor i onda rastegne svezanu maramu toliko da ju može skinut. pri sljedećoj upotrebu ju samo obuče, stegne čvor i voila! (a ja gotovanka nosim h u slingu)

  32. #32
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moj mali je odmah prihvatio maramu, odmah je zaspao u njoj i od tad uvijek spava u marami makar protestira neki put na pocetku kad ga tek stavim unutra.

    sling nikako nisam uspjela sloziti da on u njemu dobro stoji i da bude cvrsto. nadam se da kad bude mogao sjediti da cu ga onda upotrebljavati.

    ja inace imam hugabub maramu i ona mi se cini jednostavnija za koristenje od ovih klasicnih marama. stavim ju na kauc i tak slazem da mi se ne vuce po podu.

    meni je problem kad sam vani i on hoce jesti, moram ga izvaditi i onda mi se marama raskopa, ili barem rastegne i ja to onda ne mogu ponovo zategnuti ako nemam nekog da mi pridrzi dijete pa onda najcesce nosim dijete na rukama do doma-

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Kakva je hug-a-bub marama? Po cemu drugacija od didymos, hoppediz npr.?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Baš ste me utješile!
    Vrlo lako se isfrustriram što se moja Petra (2. mjeseca je stara) ne želi nositi u marami! A marama mi je super stvar i čini mi se totalno praktična. I mislila sam da ćemo već najesen (tj sada već) ići pomalo planinariti. A ona neće pa neće u maramu. Ali vidim, očigledno marama nije za sve bebe! Ili ih se nekako treba naviknuti na maramu! Kako? Svaka ideja je dobro došla!
    Petra ne podnosi položaj trbuh na trbuh ni kada ju se nosi na rukama, ne kužim zašto! Možda jer ima problema sa podrigancima! Samo joj paše kada je okrenuta prema van i u uspravnom položaju!.
    Ima li netko iskustvo dojenja u marami? U kojem položaju tj na koji način svezati maramu i dojiti djete? Da li je netko dojio u marami na javnom mjestu a da se djete ne vadi uz marame? kako to izvesti?
    Mislila sam ako ju pokušam dojiti u marami da će se brže priviknuti!
    Mene isto zanima kada će biti tečaj za nošenje u marami!
    Pozdrav svim!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ja dugo u marami nisam mogla dojit, do nekih njenih 6 mjeseci, kad se sama snašla i zakopala glavu u njedra i našla cicu uz malo moje pomoći. Uvijek sam ju vadila iz marame kao malu i dojila, a bilo mi je to nezgodno jer je bilo hladno a išle smo svuda. Imala sam sreće da je najčešće spavala u marami i po 2 sata kad bi bile vani pa ni nije tražila jesti. Meni je marama bila kao odmor od cicanja jer je u njoj uvijek bila mirna i kao da je znala da je cika blizu i nema frke da sad plače i traži je samo za par gutljaja (ma filozofiram)

  36. #36
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Samo da se pohvalimo, a i damo nade onim mamama koje misle da je sve gotovo.

    Mi se eto zadnjih tjedan dana nosimo u marami, zapravo spavamo. :D Kak Jana inače ima problema sa spavanjem, uspavljivanje traje stoljeće, pa ju vrlo brzo probude grčevi, ovo je prekrasno!

    MM je prije nekoliko tjedana rekao da nema smisla da marama stoji u dn. boravku i skuplja prašinu, da se pomirim da Jana neće unutra, i spremio ju u ormar. Mene to nekak stalno kopkalo i nisam se dala pomiriti. I eto, konačno uživam s Janom na sebi.

    I naravno veeeeeliko hvala Niki (i Školjkici)!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    baš mi je drago, uzivajte u tim trenucima blizine

  38. #38
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Jelka, bas mi je drago.

    Trebala bi postojati grupa za pomoc vezanja marame il nesto takvo.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Trebala bi postojati grupa za pomoc vezanja marame il nesto takvo.
    Možda i SOS- telefon s Nikom kao glavnom savjetnicom

  40. #40
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    kako se doji u marami? na koji nacin je treba vezati?

  41. #41
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    egica, ako je u polozaju 'kolijevke' onda ju jednostavno mozes dojiti. no, ako je u uspravnom polozaju (krizno vezanje na prsima) meni je to malo teze.

    no znam dosta cura koje bez problema doje u marami (krizno vezanje). bas sam jucer pricala sa Fridom o tome (ona je jedan od mama koje uspjesno doje u uspravnom polozaju) i moj zakljucak je bio da je problem sto su meni grudi velike i gledaju prema dolje.

    nisam ti bas previse pomogla sa savjetima, zar ne?

  42. #42
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Nika prvotno napisa
    Trebala bi postojati grupa za pomoc vezanja marame il nesto takvo.
    Možda i SOS- telefon s Nikom kao glavnom savjetnicom
    :D

  43. #43
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Jelka i Jana!!!!! :D

  44. #44
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    i moj zakljucak je bio da je problem sto su meni grudi velike i gledaju prema dolje.
    Ma, krivo , upravo ako su velike i gledaju prema dolje je idealno, lakse ih se povuce gore


    ege, kod duplog kriznog je meni u pocetku bilo nespretno al smo se usavrsili. zavezes ju malo nize, moras imati majice sa malo vecim izrezom i samo izvuces cicu van 8)

    sad po zimi je samo bitna potkosulja sa rastezljivim naramenicama i opet sve isto.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ja imam izrazito male cice i uspijevam dojiti u uspravnom položaju!

    Pokušaj!

  46. #46
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Da se i mi konačno ovdje pohvalimo!!!
    Cijelo popodne se nosimo u marami + jedno prijepodnevno spavanje :D

    Moramo mi još učiti, ali ovo danas je ogroman napredak.
    Jelka

  47. #47
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    za lavića!

    Još ćemo ponoviti gradivo idući tjedan, ali uopće ne sumnjam da ćete do tada biti profi maramaši! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •