Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 129

Tema: Koliko plaćate tetu čuvalicu

  1. #51
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    meni je sf....ove cifre o kojima pričate.... :shock:
    u mom rodnom gradu (banovina),žene bi čuvale za 500-600kn cijeli dan,sa kuhanjem,pospremanjem,peglanjem....
    i još ak imaja sreće iskombiniraju po 3-4 djece i to je super

    pa i ja ovdje (blizu rijeke,1000kn bi mi bilo....vaaaauuuu!!! )
    jer nam je svaka kuna ko kuća!!

    pa ako kome treba....tu sam

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi smo našoj teti povisili na 900 kn/tjedan. Naravno, ona nikada ne čuva Tina baš cijeli mjesec (obično budu 2 tjedna).
    Svejedno mi je to dosta novaca za izdvojiti, ali smo izuzetno zadovoljni njenim odnosom prema Tinu, i svjesna sam da bi teško mogla naći nekog drugog u takvom aranžmanu (da uskoči po potrebi) pa eto...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj jaginamamica prvotno napisa
    moja je studentica i neprovjereno sam informirana da je po student servisu ( u dubrovniku) sat 30 kn pa je tako i placam, dolazi po potrebi bude oko 4 sata ...3 puta tjedno otprilike, ne kuha ne sprema , samo se s njima igra i provoza i u kolicima ... Cuva mi obojicu.Ja joj uvijek zaokruzim i tu i tamo nesto uvijek poklonim , jer se super snasla , vole ju...a ja najbolje znam kako je s njima .Mada su oni najmirniji kad se s njima neko igra.Onda uzivaju.
    mislim da je sat po student servisu puno manje, ali ajde.. bitno da ti je teta super

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    108

    Početno

    pa nekako sad i ja kontam da ne moze bit , ali u pitanju je ipak dvoje djece... Nije bas isto cuvat jedno ili dvoje za iste novce.

  5. #55
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    ...3 tjedna u mjesecu po 5h = 1000kn, dijete od 1g - samo bavljenje s njim i podgrijavanje njegove papice, koja mu treba biti pripremljena, šetnja, igra ili kaj im se već da raditi? Radno vrijeme od 9-14, ne mora ni rano ustati.

    kaj mislite? Ja ne odlučujem o svoti pa me tak zanima kaj drugi o tome misle.
    Meni je malo neugodnjak, a glupo mi se opravdavati da nisam ja šef od blagajne :/

    Mislite li da je moguće, ja sam čula na rekla- kazala pa sam tražila ime i telefon da se uvjerim, ali ga još nisam dobila, jer sam ostala ovak :shock: : da 'zubarica' u ZGB putuje na drugi kraj grada, čuva dvije curice, pegla i sprema po kući 8h dnevno za 1800kn/mjesečno do sada, a po novom je 2200!!!

    Ili sam ja :? ili zubarica ima 'svojih problema', možda je pukla (ovako kao ja kad tako jeftino čuva djecu!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    253

    Početno

    Nasa cuva kod sebe doma (znaci nis po mojoj kuci ne radi) naseg sina od 2,5 god i jos 5-ero djece uzrasta od 1-3 godine, za 1000 kn pausalno, znaci ako je bolestan, opet taj pausal, ali ako najavimo skijanje, more putovanja itd, onda malo smanji pausal, + 8 kn/h, obicno je to od 7:45 do cca 16:30. Mjesecno to ispada 2300-2500 kn. Jedu stalno zdravo kuhano, puno voca, piju vocne cajeve sa limunom i medom (?!), mogu doci smrkavi i ne prejako kasljavi, onda se svi razbole, ona proglasi bolnicu i sve ih skupa lijeci, kako cime mi donesemo od kuce, ili sama nesto kemija. Jasno ako je opce stanje djeteta lose ili ima temp, onda ih mi ni ne vodimo. E upravo to, da ga mogu smrkavog tamo odvesti joj je glavni adut, nisam svako malo za neke virozice i kasljucanja doma. On ju obozava, jedva hoce ici doma, nekad me zna u subotu pitati da zakaj nije tamo, i gdi su njegovi pijatelji, di su deca. Vani su svako jutro 2-3 sata i po sat vremena popodne ako je lijepo vrijeme.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj Ružica prvotno napisa
    Vani su svako jutro 2-3 sata i po sat vremena popodne ako je lijepo vrijeme.

    Imam pitanje...kako uspjeva tako malu dječicu sve zajedno izvesti van?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    253

    Početno

    Ima terasu na nivou kuce, ocu rec da nije neka visoka terasa nego zapravo popločani dio iza kuce, i jos krasnu livadicu sa par vocki i ljuljackama koje vise sa grane oraha.

  9. #59
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    Ja plačam 18 kn sat, tako da mjesečno ispadne od 700 do 1200 kn. Dadilja je prekrasna, kuha mu iz svog vrta povrče, domaču piletinu, kupi mu poklone...
    No, što se tiče cijena ja znam par primjera žena koje rade za 500tinjak kuna. Npr jedna moja kolegica s posla plača bakicu 7 sati na dan 600 kn (tražila je 500)

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mi placamo kn 20,00 po odradjenom satu i 'nanny Frany' nam dolazi od prilike 6 sati dnevno sto mjesecno izadje na nekih kn 2.400. Cuvalici je glavna obaveza da vrijeme s principessom kvalitetno provede (nema TVa!), priprema njezin rucak i kad se nakupi za vrijeme popodnevnog spavanja ispegla njezin ves.

  11. #61
    Elena B

    Početno

    Da li netko ima informacije o visini plaća za tete čuvalice (8h dnevno, 5 dana u tjednu) u Zaprešiću? :?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    pu
    Postovi
    60

    Početno

    mene bi zanimalo kakve su cijene u Puli?
    Svim studenticama s kojima smo razgovarali je premalo 1000 kn za 5 sati dnevno.
    Hm :?

  13. #63
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj ivanaos prvotno napisa
    Ja plačam 18 kn sat, tako da mjesečno ispadne od 700 do 1200 kn. Dadilja je prekrasna, kuha mu iz svog vrta povrče, domaču piletinu, kupi mu poklone...
    No, što se tiče cijena ja znam par primjera žena koje rade za 500tinjak kuna. Npr jedna moja kolegica s posla plača bakicu 7 sati na dan 600 kn (tražila je 500)
    Sigurno da ima i onih koji za manje čuvaju. Ali ja recimo ne bih da mi dijete čuva bakica :/ Uostalom, ne bi ni mogla, jer je preživ a i ono što ja očekujem ipak zahtjeva malo snažniju osobu.

    Ja sam povremeno angažirala čuvalicu - mladu curu, studenticu, s iskustvom čuvanja djece i prilično educiranu na tom polju, plaćala sam joj 25 do 30 kn po satu (ovisno koliko je bila, zapravo sam uvijek dala malo više i uvijek zaokruživala cijenu). Nisam plaćala na kraju mjeseca već svaki put nakon čuvanja.

  14. #64
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Planiram uzeti studenticu za do 6 sati dnevno i razmišljam o 1200-1500 kn. Malo? Puno? :?

  15. #65
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi 9 sati (preko ljeta 8 ) plaćamo 2000 kn, isključivo čuvanje. Kod traženja smo imali ljude koji su na tu brojku kolutali očima, ali i one koji su nudili da će za to i pospremati, peglati i kuhati za cijelu obitelj. Isto Rijeka. Valjda ti to barem malo pomaže, iako je zapravo odgovor da je 1200-1500 i malo i puno

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Ja sam svoju placala 20kn po satu...zena je najdivnije stvorenje koje sam upoznale,tipla,njezna,razumljiva,draga,postuje pravila,hrani ga iskljucivo s onim sto ja kazem,zena je divna!!!
    Ante je obozava,a i ona njega.

  17. #67
    petraa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Planiram uzeti studenticu za do 6 sati dnevno i razmišljam o 1200-1500 kn. Malo? Puno? :?
    Malo je, ipak je to 6 sati.
    To je posao kao i svaki drugi pa ga treba tako i cijeniti.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Planiram uzeti studenticu za do 6 sati dnevno i razmišljam o 1200-1500 kn. Malo? Puno? :?
    ovisi kolika ti je plaća ....

    ako ti je kao i moja 1500 kn bi mi bio limit

  19. #69
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Budući da smo iz različitih krajeva Hrvatske, tako su nam i plaće i standard različiti. Ne zanima me visina Vaše plaće, nego koliko novca Vam se čini pravedno, dostižno,... izdvojiti za čuvalicu, ali u obliku postotka prema Vašoj plaći.
    Ražmišljam, ako platim čuvalicu više oko 70-80% od svoje plaće, onda mi je isplativije da sama doma čuvam dijete.
    Meni se čini neki maksimum koji mogu izdvojiti 40-50% moje plaće (koja je neki prosjek za kraj u kojem živim). Da li je to ok?
    1.) Koji je postotak Vaše plaće iznos za čuvalicu?
    2.) Oni koji tek traže, koliko biste bili realno spremni izdvojiti u postotku?

  20. #70
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Budući da smo iz različitih krajeva Hrvatske, tako su nam i plaće i standard različiti. Ne zanima me visina Vaše plaće, nego koliko novca Vam se čini pravedno, dostižno,... izdvojiti za čuvalicu, ali u obliku postotka prema Vašoj plaći.
    Ražmišljam, ako platim čuvalicu više oko 70-80% od svoje plaće, onda mi je isplativije da sama doma čuvam dijete.
    Meni se čini neki maksimum koji mogu izdvojiti 40-50% moje plaće (koja je neki prosjek za kraj u kojem živim). Da li je to ok?
    1.) Koji je postotak Vaše plaće iznos za čuvalicu?
    2.) Oni koji tek traže, koliko biste bili realno spremni izdvojiti u postotku?
    Mjesečno dajem 30% do 35% svoje plaće čuvalici s tim da nemam klasično radno vrijeme od 8 sati. Prosječno me nema doma 5 sati dnevno pet dana u tjednu. Cura je inače studentica razredne nastave.

  21. #71
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    Planiram uzeti studenticu za do 6 sati dnevno i razmišljam o 1200-1500 kn. Malo? Puno? :?
    ovisi kolika ti je plaća ....

    ako ti je kao i moja 1500 kn bi mi bio limit
    Ništa ne ovisi o tome kolika ti je plaća. Cijene su u dućanu jednake za sve. Druga je stvar što netko razmišlja, isplati li mu se uopće raditi ako mora pola plaće ili više izdvojiti za čuvalicu. Meni se npr. ne bi isplatilo, ali ja na to gledam ovako: volim svoj posao i kratkoročno mi je financijski teže, ali na taj način čuvam svoje radno mjesto, skupljam iskustvo i staž, moje je dijete sretno i sve to skupa mi vrijedi tih novaca... U svakom slučaju, za posao koji očekujem od čuvalice (koji ne uključuje čišćenje), bilo bi me sram ponuditi 1500 kn za puno radno vrijeme, a mislim da za te novce ne bih ni našla osobu koja bi mi odgovarala...

  22. #72
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ja placam 2300 kn, puno radno vrijeme, u prosjeku 9 sati od ponedjeljka do petka. MM je ponekad doma vec u 14:30, a ja nikad prije 16:30 ako potrefim sve semafore da budu zeleni i ako nema nekog zastoja.
    Kod nas je malo specificna situaciji jer MM jedan tjedan u mjesecu radi popodnevnu smjenu pa te dane cuvalica dolazi oko 12 i ostaje dok ja ne dodem doma ... te ako MM ima slobodan dan usred tjedna tad je i ona slobodna.
    Ne radi nista osim brige za curku i kuha njoj ako nije skuhano unaprijed.

    Tesko je naci neku optimalnu sredinu, nama je puno, cuvalicama je malo ... a i budimo fer jer to je posao od minimalno 9 sati dnevno sa koncentracijom 200%. Razumijem da u nekim sredinama mozes dobiti cuvalicu za 1000 kn za to isto, ali druga je prica da li je to korektno obzirom na broj sati i opis posla.

  23. #73
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Ja placam 2300 kn, puno radno vrijeme, u prosjeku 9 sati od ponedjeljka do petka. MM je ponekad doma vec u 14:30, a ja nikad prije 16:30 ako potrefim sve semafore da budu zeleni i ako nema nekog zastoja.
    Kod nas je malo specificna situaciji jer MM jedan tjedan u mjesecu radi popodnevnu smjenu pa te dane cuvalica dolazi oko 12 i ostaje dok ja ne dodem doma ... te ako MM ima slobodan dan usred tjedna tad je i ona slobodna.
    Ne radi nista osim brige za curku i kuha njoj ako nije skuhano unaprijed.

    Tesko je naci neku optimalnu sredinu, nama je puno, cuvalicama je malo ... a i budimo fer jer to je posao od minimalno 9 sati dnevno sa koncentracijom 200%. Razumijem da u nekim sredinama mozes dobiti cuvalicu za 1000 kn za to isto, ali druga je prica da li je to korektno obzirom na broj sati i opis posla.
    Pa to ti je to. Meni mjesečno ispadne između 1 300 i 1 500 kuna, ali je čuvalica zato kod mene nekad samo 3 sata, a nekad 6 sati. Možda je u ovih 8 mjeseci dva puta bila 9 sati sa Slatkicom.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    no dobro, ali ako imaš plaću 3500 kn ili 4000 ne isplati se financijski uzimati ženu za čuvanje koja te košta 2500 kn,osim ako npr partner ima 4 puta više ili radite 5 poslova


    Na stranu to što netko zaslužuje, i ja zaslužujem veću plaću, no Primorac ne da

  25. #75
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    I mene muči taj Primorac

    Istina je da se ne isplati, ali kaj ako nemaš nikakvo drugo rješenje? Nekad si mislim da bi u takvoj situaciji dala otkaz i bila doma s djetetom, a opet s druge strane, kaj za dvije-tri godine?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    joj, iskreno, imam mišljenje i o tome no ja bih na pp

  27. #77
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    joj, iskreno, imam mišljenje i o tome no ja bih na pp
    Viš, a ja mislila da ti nikad nemaš o ničemu mišljenje , da si mila, draga i uvijek nasmijana

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Naša teta je mlađa umirovljenica, čuva malu 4 dana u tjednu po 9 sati (znači 36 sati radnih tjedno) za 2500 kuna. Riječ je o Zagrebu.

    To uključuje bavljenje djetetom, izlaske vani, nekad joj i skuha ako ja ne ostavim za jesti, a na svoju incijativu s vremena na vrijeme popegla robicu od male.

    Godišnji joj je plaćen, odnosno dobija fiksno 2500 kuna svih 12 mjeseci u godini, bez obzira da li smo mi doma, na godišnjem i slično (ja sam na GO sve skupa 6 tjedana godišnje).

    Namjeravamo joj dati i nešto kao regres za GO sad pred ljeto (cca 300-400 kn) a isto tako i za božićnicu.

  29. #79
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj petraa prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    Planiram uzeti studenticu za do 6 sati dnevno i razmišljam o 1200-1500 kn. Malo? Puno? :?
    Malo je, ipak je to 6 sati.
    To je posao kao i svaki drugi pa ga treba tako i cijeniti.
    Nije mi namjera podcjenjivati posao čuvalice, ali nije mi niti plan u životu bio imati podcjenjenu plaću, a u troškove čuvanja doma treba uračunati i grijanje cijeli dan i hranu (što se naravno čuvalice ne tiče, ali tiče se MM i mene).

    Anemona, ja računam da neću dati manje od 30%, a ne mogu više od 40% plaće.

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Ja placam 2300 kn, puno radno vrijeme, u prosjeku 9 sati od ponedjeljka do petka.
    2300 kn za 9 sati je 1533 kn za 6 sati.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Evo da malo podignem temu obzirom da se vraćam iza n.godine raditi i tražim tetu čuvalicu. Nažalost, nemam nikog od poznatih pa tražim preko oglasa (internet i sl.). Plaća koju nudim je 3500 kn za 9 sati dnevno, svaki dan osim vikenda (samo čuvanje djeteta). Nagledala sam se raznih žena i djevojaka i već sam luda jer se bojim svoje krive procjene. Mene zanimaju vaša iskustva...je li bolje uzeti mlađu osobu ili vitalnu umirovljenicu? I još nešto, je li ova plaća previše jer sve su se ugodno iznenadile (moja procjena) kad sam im rekla iznos. Živim u Zg. i plaću sam odredila prema cijenama u uspinjači. Imam par poznanica koje plaćaju 2000-2500 kn pa ne znam koliko je na kraju realna cijena jer 1000 kn razlike nije malo, a trebam i ja od nečeg živjeti.

  31. #81
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja plaćam 3000. Uzela sam mladu studenticu, čuva svaki dan od 7,30 do 6,30, pospremi krevete, skuha za malu i posloži što vidi. Peglanje i kuhanje radim sama, nisam sigurna da bi ona mogla...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    96

    Početno

    mi plaćamo 900kn / po djetetu imam ih dvoje, znači 1800 kn / mjesečno+ pelene, maramice, kremice, petdana u tjednu, 8 sati dnevno

    čuva ih bračni par, a ukupno imaju 7 djece na čuvanju i djecu vozim k njima, inače smo iz Koprivnice

    no, u zg se stvarno dosta plaća, tak da već i sama pomišljam ostaviti moju struku, otići k mužu u zg, k mojima uzeti još dvoje - troje djece na čuvanje i eto ti lijepe plaće...hahahah

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Plaće za čuvalice u Zagrebu su oooooooogromne.

    U Varaždinu je to puno manje. Npr. moja svekrva je radila kod jedne imućnije obitelji od 7 do 15 i imala plaću 3500 kn. Ali za tu lovu je ona ujutro svima pripremila doručak, išla na plac, kuhala ručak, prala, peglala, čistila, tj. radila apsolutno sve kućanske poslove i brinula za dvoje male djece koji sad imaju 6 i 3 god., radila je zadnjih 6 god. Njihova mama je bila doma uglavnom, ali je jedno vrijeme radila, prije nego je rodila drugo dijete. Svekrva je radila sve po kući i čuvala dijete, išla s njim u šetnju. I ona smatra da je bila jako dobro plaćena.

    Kad još nije bilo sigurno da će paulu čuvati baka, ja sam planirala platiti 1500 kn čuvalicu koja bi bila kod nas od 8 do 16. Ne bi trebala raditi ništa po kući, samo 6 sati (+2 sata spavanja) s paulom se igrati, šetati, nahraniti je, prematati i sl. Svekrva kaže da je to previše budući da ona zna žene koje za tu lovu još i kuhaju ili peglaju kad beba spava.

    Nedavno sam pročitala u lokalnim novinama da odgajateljice u vrtiću u Varaždinu imaju plaću 3500 kn, a tam je jedna na desetero djece.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Čini mi se da ja ipak dosta nudim, ili bi možda trebala tražiti da teta za 3500 kn i čisti i pegla. Još sam u dilemi: uzeti mladu ili stariju osobu. Pomagajte

  35. #85
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Pa ja bih u teoriji uvijek navijala za mlađu jer imam izvrsna iskustva s mlađim osobama, ali nemoj se tako ograničavati. Može ti i neka mlađa umirovljenica savršeno kliknuti i šteta da to preskočiš zbog predrasude.

  36. #86
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja bi preferirala stariju, koja je vec odgojila i svoju djecu, ali prilagodljivu, da slusa tvoje upute.

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja bih radije mlađu, ali da ipak ima neko iskustvo, tj. da joj to ne bi bio prvi susret s malim djetetom. To ovisi i o bebi, npr. moja puno bolje reagira na mlađe ljude, a i jako je fizički aktivna. Sva sreća da nam baka nije prestara (53 god.) i u dobroj je formi. Da ne može ona, uvijek bi radije uzela mlađu ženu.

  38. #88
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    idealno je naci mladju, ali s iskustvom.
    takva je bila tonkina cuvalica, apsolventica pedagoske akademije, mlada, a mama.
    i super su si bile

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    129

    Početno

    ja mislim da plaća tete čuvalice nije stvar tržišta, i kakve cijene ljudi traže: mi imamo anđela, a ne tetu čuvalicu, koja nam uzima 1000kn mjesečno s tim da je curica jako puno kod nje, puno više nego što bih ja to htjela...i žena nam ne dozvoljava da joj platimo više jer ona čuva njih 3 i njoj je to dovoljno, a mi smo mladi, nama treba više i bla bla...

    u Zagrebu znam da su jako velike cijene za čuvanje dijeteta, ali me to ni ne čudi, kad znam curu koja plaća 3000kn čuvanje psa (????!!!!) - da nema onih koji toliko mogu i žele dati, onda ne bi bilo ni takve ponude (klasični zakon tržišta).

    meni je samo žalosno što nemamo svi jednaku šansu za jaslice i vrtiće, što su vrtići prepuni a škole prazne (i tu enigmu nikada neću shvatiti), što su u vrtićima djeca čije mame ne rADE (već imaju dobru veze)...što jedna teta u vrtiću čuva 15 mališana...što su porodiljne naknade za drugih 6.mjeseci tako male da se žena mora vratiti raditi a ne zna gdje sa djetetom...ma puno je toga meni žalosno...

  40. #90
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mi placamo 2500 za 6h dnevno, 5 dana u tjednu. brine se za malog i kuha za sve, tj. i ona jede kod nas. jako smo zadovoljni.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Evo slučajeva koje ja znam:

    1. svakodnevno čuvanje, 8h (kuhanje za dijete i čuvalicu) plaća 3000kn
    2. svakodnevno čuvanje 8,9h (kuhanje ZA obitelj i dijete, povremeno pospremanje stana i čišćenje i peglanje) 2500kn
    3. I još jedno svakodnevno čuvanje 4h 2500kn

    Ove sve cijenei obitelji su u Zagrebu, pa se može primjetiti da cijene stvarno variraju. Neki plaćaju možda i 4000kn pa samo čuva, a neke i rade po kući i oko djeteta (ili više njih)

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    89

    Početno

    Ajme ljudi pa kolika je Vaša plaća kada si možete priuštiti plaćanje tet čuvalice od 3000 kn.
    Ja svoju plaćam za 9h 1500 kn i kuha, ostalo ne radi. I to mi je puno i imam osjećaj da me troškovi guše...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj sandra254 prvotno napisa
    Ajme ljudi pa kolika je Vaša plaća kada si možete priuštiti plaćanje tet čuvalice od 3000 kn.
    Ja svoju plaćam za 9h 1500 kn i kuha, ostalo ne radi. I to mi je puno i imam osjećaj da me troškovi guše...
    odi na topic o bužetu, pa će ti sve biti jasno

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sandra254 prvotno napisa
    Ajme ljudi pa kolika je Vaša plaća kada si možete priuštiti plaćanje tet čuvalice od 3000 kn.
    Ja svoju plaćam za 9h 1500 kn i kuha, ostalo ne radi. I to mi je puno i imam osjećaj da me troškovi guše...
    U Zagrebu su i veće plaće i veći troškovi života općenito, pa je to neusporedivo s ostatkom Hrvatske.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    89

    Početno

    Što se tiče plaća u Zagrebu znam da su veće, ali ne slažem se da je život skuplji.
    Naime živjela sam u Zg 5 mj. i isti je klinac...čak su Vam u Zg neke stvari jeftinije.
    Jedino što sam primjetila da su ljudi u ZG navikli živjeti uz neke "luksuznije strvari" koje smatraju životnim potrebama.
    Puno mojih Zg prijatelja ide OBAVEZNO (ljetovanje, skijenje), imaju vikendice, 2-3 auta po kućanstvu, 2 mobitela, motore, opremu za isto i sl. To je sve lijepo i ne kažem da i ja ne idem na ljetovanje ALI moramo znati razvrstati NUŽNO od ŽELJENOG.
    A ono što je nužno je jednako skupo i u Rijeci i u ostalim gradovima. Jedino što je moj radni kolega u ZG na istom radnom mjestu kao ja u RI plaćen 3000 kn više nego ja i nemogu ništa poduzeti u svezi toga, jer je to jednostavno tako.
    Naš bivši direktor je došao iz ZG raditi kod nas i živio je u RI cca 2g nakon toga je rekao: "pa dobro ljudi kako vi ovdje živite, vi ste čarobnjaci s ovim plaćama..." potvrdio je da su troškovi života jednaki ZG-RI, a plaće manje i tražio u ZG veće plaće za Rijeku i naravo dobio otkaz...na našu žalost. UŽAS.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj sandra254 prvotno napisa
    Ajme ljudi pa kolika je Vaša plaća kada si možete priuštiti plaćanje tet čuvalice od 3000 kn.
    Ja svoju plaćam za 9h 1500 kn i kuha, ostalo ne radi. I to mi je puno i imam osjećaj da me troškovi guše...
    E, darling, to ti je Zgb, kaj ćeš . Ja imam curu koja moju malu čuva 5-6 sati 4 puta tjedno, dajem joj 2200 kn mjesečno. Bavi se samo s malom i kuha joj obrok. No, cura je super, dok smo morali raditi vježbice vježbala je s njom, išla s nama na Goljak itd. Mislim da bi bila pristala i na 2 000 ali meni joj zbog tih vježbica nije bilo teško dati i više. Inače je medicinska sestra i ima puno iskustva s klincima.

  47. #97
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    teta nam ima cca 40 god, čuva od 8:30 do 16:30. kuha malome. 2000 kn. super zadovoljni, ma prezadovoljni.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    podizem topic!
    sto mislite - da li je premalo 3000kn za cuvanje 2djece, 8h/5dana u zagrebu? ili bi trebala dic na 3500, sto mi se cini podosta..
    molim, pomozite s nekim savjetom jer bi uskoro trebala zaposlit nekoga!!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj veneraZ prvotno napisa
    podizem topic!
    sto mislite - da li je premalo 3000kn za cuvanje 2djece, 8h/5dana u zagrebu? ili bi trebala dic na 3500, sto mi se cini podosta..
    molim, pomozite s nekim savjetom jer bi uskoro trebala zaposlit nekoga!!
    eto za usporedbu, mi upravo uzeli tetu, teta čuva jednog malca, 8h/5dana, uključujem čuvanje i bavljenje s djetetom, kuhanje klincu, kad spava peglanje, plaća 3000 (pristala bi i na 2500), sve u zg

  50. #100
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi svoju tetu plaćamo 25 kuna-sat. i prezadovoljni smo. i vodimo ju sa sobom kada moramo ići raditi na more. onda joj platimo sve troškove i opet 25 kuna po satu, al naravno samo za vrijeme kada ga baš čuva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •